به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 21 آبان 96 [ 17:09]
    سطح
    15
    Level completed: 9%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 12 پست

Array

Question عدم توانایی انتخاب خانم مناسب به دلایل گوناگون

با سلام
    من همیشه به عنوان مهمان خواننده این تالار بودم و از مطالب مفیدش استفاده میکردم...
    اما اون چیزی که من را واداشت که خودم مطلب بنویسم مشکلاتی هست که با انتخاب همسر دارم...
    اول در مورد خودم کمی اطلاعات میدم و در آخر مشکلم...
    من آقا هستم ، نزدیک 28 سال سن دارم ، رشته تحصیلی مهندسی کامپیوتر ، کارمند دولت و گاهی شغل آزاد هم دارم، وضعیت مالی متوسط ، مشکل مالی ندارم و همین الان هم توانایی اداره یک زندگی دو نفره و هم هزینه های اولی ازدواج رو دارم ...
    من الان از لحاظ روحی آماده ازدواج هستم و این نیاز و توانایی رو در خودم میبینیم که تشکیل خانواده بدم و یک زندگی پر از عشق همراه با آرامش رو با همسرم بسازم...
    اما مشکلم اینه که نمیتونم دختری رو برای ازدواج انتخاب کنم... آخه یه دختر رو کجا میشه دید و باهاش آشنا شد و مطمین شد که همونیه که میخوای؟؟ من میرم سر کار ، تفریح میکنم ، ورزش میکنم، میام خونه ... اصلا دختری نمیبینم که بخوام بهش فکر کنم... دخترانی که در بین اقوام و آشنا هستن مورد پسندم نیستن... به مادرم سپردم ولی انتخاب هایی که اونا میکنن حتی از مرحله اول معیارهای من هم عبور نمیکنن...
    من معیارهای سختی ندارم ، فقط میخوام ظاهر و هیکل خانومم مقبول باشه ، و بقیه فاکتورهای منو داشته باشه...
    یعنی اگر یک خانم تمام کمال پیدا بشه که ظاهر بدی داشته باشه نمیتونم در خودم ببینم که باهاش ازدواج کنم... آیا من اشتباه میکنم؟ مادرم و پدرم میگن که همه چیز ظاهر نیست...من هم میدونم که همچیز ظاهر نیست اما این هم به این معنا نیست که هرکس زیبا باشه دختر بدی هست... آیا انتظار من انتظار بیجایی هست که میخواهم دختر خوب رو از بین دختر های زیبا انتخاب کنم؟(زیبای نسبی در حد قابل قبول)
    ببخشید سرتونو در آوردم

2. کاربر روبرو از پست مفید Peaceful تشکرکرده است .

Ramin231 (شنبه 12 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام بشما برادر عزیزم
    خب این حق طبیعی هر انسانی هست که در مسئله ی ازدواج بخواد ظاهر طرف مقابلشو بپسنده یا چهره طرف به دلش بشینه. اما این وسط مسایلی مطرحه..
    اینکه من خودم چهرم چطوره؟ آیا خیلی زیبا هستم یا نه معمولیم؟ اگر انتظار یک فرد خیلی زیبا رو دارم شاید مردم هم انتظار یک داماد زیبا رو داشته باشن ، آیا منطقی بود اگر منو صرفاً بخاطر چهرم کنار بگذارن در حالی که قیافه بدی هم ندارم ولی از بقیه نظرها یک آدم نرمال و خوبم؟
    درباره پوشش افراد اونو میشه درست کرد یعنی از همسرم بخوام رنگ شاد بپوشه، ازش بخوام مانتوش بلند تر باشه ... آره اینو اول آشنایی میشه مطرح کرد و با طرف به توافق رسید.
    اگر مشکل استیل افراده که با برنامه تغذیه ای و ورزش اوکی میشه چیزی نیست که بخوام دربارش نگران باشم!
    دختر خوب رو پیشونیش ننوشته من خوبم اما تحقیق و بررسی رو برای چی گذاشتن؟ این بر میگرده به من و معیارای من.... اینکه من بخاطر برخی معیارای اشتباه انتخابمو محدود میکنم و دخترای خوب رو تو لیست سیاه میذارم... اگر یه دختر با چهره مهربون و دوست داشتی نه صرفا زیباً، ببینم باید اجازه بدم تا دربارش فکر بیشتری بکنم. باهاش صحبت کنم و ازش درباره خیلی چیزایی که برام مهمه سؤال بپرسم..، بببینم اخلاقش و رفتارش و فرهنگش چطوره؟سطح ایمان و اعتقادات و ارزش هاش چقدره؟ آیا میتونه زن زندگی من باشه؟دربارش بیشتر بدونم ...
    معیارای اشتباه حلقه ی خواستن منو تنگ میکنه و تو این حلقه چند تا آدم زیبا قرار میگیرن که فقط زیبان و خصوصیت بارزی ندارن. تو این حلقه آدمای خوش اندام و خوش استیل زیادن ولی ویژگی خاصی ندارن... آیا اینطور میتونم خوشبخت بشم؟ تعریفم از خوشبختی چیه؟
    ویرایش توسط yarmehrban : یکشنبه 06 فروردین 96 در ساعت 14:30

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 12 پست

Array
    بار مهربان ممنونم از پاسخت...
    اینکه من خودم چهرم چطوره؟ آیا خیلی زیبا هستم یا نه معمولیم؟ اگر انتظار یک فرد خیلی زیبا رو دارم شاید مردم هم انتظار یک داماد زیبا رو داشته باشن ، آیا منطقی بود اگر منو صرفاً بخاطر چهرم کنار بگذارن در حالی که قیافه بدی هم ندارم ولی از بقیه نظرها یک آدم نرمال و خوبم؟
    من چهره و هیکل معمولی دارم نه زشت نه زیبا نه چاق نه لاغر...و انتظار یک فرد خیلی زیبا رو ندارم...اصلا زیبایی یک سلیقه است ممکن است کسی به نظر من زیبا باشد و به دل من بنشیند اما به نظر دیگری معمولی یا حتی زشت باشد و به دلش نشیند...بعضی ها هم زیباییشون بگونه ای است که اکثرا میگن زیبا هستن... و اینکه زیبایی همیشه ملاک همه نیست یا حد اقل الویت ها همیشه برای افراد مختلف یکسان نیست(یعنی اینکه کسی که زیبا هست با کسی ازدواج کنه که زشت هست چون این معیارش نبوده)
    در مورد قسمت آخر جمله ، بله منطقی هست کسی صرفا صرفا و صرفا من رو بخاطر چهره ام انتخاب نکند در
    حالی که قیافه بدی هم ندارم ولی از بقیه نظرها یک آدم نرمال و خوبم ، چون به سلیقه و معیار افراد برمیگرده و این حق طبیعیه اونه
    درباره پوشش افراد اونو میشه درست کرد یعنی از همسرم بخوام رنگ شاد بپوشه، ازش بخوام مانتوش بلند تر باشه ... آره اینو اول آشنایی میشه مطرح کرد و با طرف به توافق رسید.
    اگر مشکل استیل افراده که با برنامه تغذیه ای و ورزش اوکی میشه چیزی نیست که بخوام دربارش نگران باشم!
    در مورد فاکتور های قابل تغییر درست میفرمایید چون قابل توافق هست ، البته من هر جا مطالعه کردم نظر کارشناس ها اینه که حال فعلی طرف مقابل باید مورد پسند باشه و به تغییر طرف مقابل دل خوش نکنید...
    دختر خوب رو پیشونیش ننوشته من خوبم اما تحقیق و بررسی رو برای چی گذاشتن؟ این بر میگرده به من و معیارای من.... اینکه من بخاطر برخی معیارای اشتباه انتخابمو محدود میکنم و دخترای خوب رو تو لیست سیاه میذارم... اگر یه دختر با چهره مهربون و دوست داشتی نه صرفا زیباً، ببینم باید اجازه بدم تا دربارش فکر بیشتری بکنم. باهاش صحبت کنم و ازش درباره خیلی چیزایی که برام مهمه سؤال بپرسم..، بببینم اخلاقش و رفتارش و فرهنگش چطوره؟سطح ایمان و اعتقادات و ارزش هاش چقدره؟ آیا میتونه زن زندگی من باشه؟دربارش بیشتر بدونم ...
    معیارای اشتباه حلقه ی خواستن منو تنگ میکنه و تو این حلقه چند تا آدم زیبا قرار میگیرن که فقط زیبان و خصوصیت بارزی ندارن. تو این حلقه آدمای خوش اندام و خوش استیل زیادن ولی ویژگی خاصی ندارن... آیا اینطور میتونم خوشبخت بشم؟ تعریفم از خوشبختی چیه؟
    درست میفرمایید ، مشکل اول من این بود که من گزینه ای ندارم متاسفانه ، کلا شاید 10-12 گزینه تا الان بهم معرفی کردن که همشون با نگاه اول نپسندیدم...یعنی ظاهرشون اصلا برام قابل قبول نبوده...بجز دو سه نفر... که اونا هم 50-50 رد کردم...واقعا آدم همسرشو از کجا باید انتخاب کنه ، از کجا باید پیدا کنه...منتظر پدرمادرت باشی که اینجوری میشه...خودتم که نمیتونی دست بکار بشی...از توی خیابون هم که نمیشه زن انتخاب کرد.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 12 پست

Array
    من یه مشکل دیگه دارم که نمیدونم توی همین تاپیک معرفی کنم یا نه
    اونم اینه که من تا زمانی که از طرف مقابلم عشق دریافت نکنم نمیتونم تصور کنم که اونو به عنوان شریک زندگیم که تا اخر عمرم قرار باهاش زندگی کنم قبول کنم ، شاید بگید علاقه و عشق بعد از ازدواج ایجاد میشه...اما همیشه این ترس رو دارم که نشه...در بین دوستانم دیدم که میگم...دختره بعد چند ماه اومده گفته پشیمون شدم...مهریه اش هم تا قرون اخر گرفته...با یا کلی دعوا و در اخر توافق مقداری از مهریه رو گرفته و رفته...این حالت بدشه... حالت خوبشم اینه که معمولی در کنار هم زندگی کنید و قید یه زندگی پر از عشق رو بزنید...که اصلا قابل تصور نیست برای من ، بعضی ها هم عاشق شوهرشون میشن اما به دلیل ویژگی های شخصیتیشون و غروری که دارن از ابرازش خود داری میکنن و حاصرن در موقعیت های حساس زندگیشونو تلخ بکنن ولی پا روی غرورشون نذارن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 12 پست

Array
    چرا کسی راهنماییم نمیکنه

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز زمانیرو که شما صرف کارهای مثله باشگاه یا استراحت میکنید , جمعش کنید و دنباله کیس مورد نظرتون بگردید.. و برا این کار خیلی وقت بگذارید تا معبون نشید..

ملاکهاتونو اولویت بندی کنید و قیافه و ظاهر که براتون خیلی مهمه رو بیارین اول و بعد بقیه ملاکهارو

در این راه زود خسته و ناامید نشید .. و دنباله اندامهای رویایی نباشید..صرفا وقتی میبینینش برا دفعه دوم هم شوق دیدن داشته باشید ..

باید در مورد انتخابتون پنجاه پنجاه پیش برید.. مثلا قیافه اش اندامش اخلاقش خونوادش تقریبا نمره پنجاه و بگیره ..نه اینکه ظاهر و اندام سطح بالا باشه ولی اخلاق پائین ..یا هر دوی اینا بالا باشه اما خونواده پائین از سطح

در اخر توصیه من به شما اینه که تا ظاهر و اندام باب میلتون نشد سراغه ملاکهای دیگه نرید و در این راه زیاد وسواس به خرج ندید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 12 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز زمانیرو که شما صرف کارهای مثله باشگاه یا استراحت میکنید , جمعش کنید و دنباله کیس مورد نظرتون بگردید.. و برا این کار خیلی وقت بگذارید تا معبون نشید..

ملاکهاتونو اولویت بندی کنید و قیافه و ظاهر که براتون خیلی مهمه رو بیارین اول و بعد بقیه ملاکهارو

در این راه زود خسته و ناامید نشید .. و دنباله اندامهای رویایی نباشید..صرفا وقتی میبینینش برا دفعه دوم هم شوق دیدن داشته باشید ..

باید در مورد انتخابتون پنجاه پنجاه پیش برید.. مثلا قیافه اش اندامش اخلاقش خونوادش تقریبا نمره پنجاه و بگیره ..نه اینکه ظاهر و اندام سطح بالا باشه ولی اخلاق پائین ..یا هر دوی اینا بالا باشه اما خونواده پائین از سطح

در اخر توصیه من به شما اینه که تا ظاهر و اندام باب میلتون نشد سراغه ملاکهای دیگه نرید و در این راه زیاد وسواس به خرج ندید
    ممنونم از راهنماییت
    میشه بگید چجوری باید وقت گذاشت و دختر مناسب رو پیدا کرد؟
    یعنی اگر گزینه ای ببینم که همه ملاک هام رو حدود 50 داشته باشه ، گزینه خوبی هست برای من؟ یعنی واقعا ازدواج همینه؟ با کسی زندگی کنی که کاملا باب میلت نیست؟ شاید من واقعیت نگر نباشم ، لطفا به من بگید واقعا همینه؟ زندگی های موفق زندگی هایی هستن که دو طرف برای همدیگه 50 هستن؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Peaceful نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماییت
    میشه بگید چجوری باید وقت گذاشت و دختر مناسب رو پیدا کرد؟
    یعنی اگر گزینه ای ببینم که همه ملاک هام رو حدود 50 داشته باشه ، گزینه خوبی هست برای من؟ یعنی واقعا ازدواج همینه؟ با کسی زندگی کنی که کاملا باب میلت نیست؟ شاید من واقعیت نگر نباشم ، لطفا به من بگید واقعا همینه؟ زندگی های موفق زندگی هایی هستن که دو طرف برای همدیگه 50 هستن؟

سلام

تو بیرون ..تو بازار..تو مرکز خرید ..و همچنین سراغ از دور و اشنا .. مثلا وقتی بیرون دارید میرید یه دختری توجهتونو از نظر اندام و متانت و ظاهر جلب میکنه تعقیبش کنید تا نشانی ازشون بدست بیارید و برید تحقیق و نه خجالت بکشید و نه ترسی داشته باشید

بعدشم زندگی همش اندام و ظاهر نیست همانطور که قبلا گفتم وقتی دیدینش حس دوست داشتن بیاد سراغتون و وقتی این حس در شما بیدار شد دگ کم کم اون حساسیت های بیش از حد نسبت به فرد مورد نظرتون کمتر خواهد شد و ایشونو بیش از هر چیزی بخاطر
    خودش دوست خواهید داشت..

من نگفتم با کسی زندگی کنی که باب میلت نیست..بلکه تو پست قبلی اشاره کردم که تا اندام و ظاهر پسندت نبود نرو سراغه ملاکهای دیگه اما زیاد از حد هم وسواس به خرج نده.. زمانی میتونی ازدواج موفقی کنی که زیاده از حد ایده آل گرا نباشی

چون باعث خواهد شد رویایی فک کنی

10. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

mercedes62 (جمعه 11 فروردین 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    به نظر من یک راه خوب اینه که معیارهای کلیتونو ب دوستان یا همکارهای متاهلتون بگین و ازشون بخواین از دوستای مجردخانومشون اونی که به معیارهاتون نزدیکه رو معرفی کنن..

من توی دوستام این مواردو زیاد دیدم و دوستای ادم کسایی رو که معرفی می کنن چون بیش تر توانایی درک ادمو دارن ,معمولا از کسایی که فامیل و اینا معرفی می کنن به معیارهای ادم

نزدیکتره..

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    15
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 36 در 12 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام

تو بیرون ..تو بازار..تو مرکز خرید ..و همچنین سراغ از دور و اشنا .. مثلا وقتی بیرون دارید میرید یه دختری توجهتونو از نظر اندام و متانت و ظاهر جلب میکنه تعقیبش کنید تا نشانی ازشون بدست بیارید و برید تحقیق و نه خجالت بکشید و نه ترسی داشته باشید

بعدشم زندگی همش اندام و ظاهر نیست همانطور که قبلا گفتم وقتی دیدینش حس دوست داشتن بیاد سراغتون و وقتی این حس در شما بیدار شد دگ کم کم اون حساسیت های بیش از حد نسبت به فرد مورد نظرتون کمتر خواهد شد و ایشونو بیش از هر چیزی بخاطر
    خودش دوست خواهید داشت..

من نگفتم با کسی زندگی کنی که باب میلت نیست..بلکه تو پست قبلی اشاره کردم که تا اندام و ظاهر پسندت نبود نرو سراغه ملاکهای دیگه اما زیاد از حد هم وسواس به خرج نده.. زمانی میتونی ازدواج موفقی کنی که زیاده از حد ایده آل گرا نباشی

چون باعث خواهد شد رویایی فک کنی
    سلام
    ممنون برای پاسختون
    من کسایی رو بیرون دیدم که مورد پسندم بودن ، اما تا الان فکر میکردم که دیدن توی خیابون و انتخاب کیس ازدواج زیاد جالب نباشه...
    (چون معتقدم با تحقیق کردن آدم چیزی رو نمیتونه بفهمه و باید کیس مورد نظر رو یا خودمون از پیش بشناسیم یا اعتماد کنیم به شناخت معرف ایشون)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)