به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 59
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام

آقای جوادیان به نظرمن پست بالا بیشتر تصور شما از مخالفت های همسر هست . بهتره با همسرت بشینی و گفتگو کنی که علت مخالفت هاش چیه .

وجود این مسائل خیلی طبیعیه اما نحوه ی برخورد شما مهمه که در جهت حل مشکل باشه یا تشدید اون .

و اما در مورد خرج کردن پول : همسرت دوست داره تا در خرج کردن صرفه جویی کنید تا به اهداف بزرگتر برسید مثل خونه بزرگتر ،ماشین بهتر اما شاید این میل در شما کمتره و دوست داری

از پولی که داری برای عزیزانت خرج کنی و لذتش رو ببری، به نظر من جای اینکه بگی همسرم خسیسه و من زن ذلیلم و... باهم بنشینید و درمورد اهداف مالیتون صحبت کنید .

وقتی هردوتا خواسته های مالیتون رو مطرح کردید و از اهداف مالی خود گفتید و اهداف دیگری رو شنیدید بعدش بیاین یه جمع بندی بکنید .که حالا چیکار کنیم که هردوتا راضی بشیم؟

از کدوم توقعات جزئی خودمون حاضریم به نفع دیگری بزنیم؟ و یا حتی شاید با توضیح علت کارها درکی از هم بوجود بیاد و از بعضی خواسته ها نسبت به دیگری کوتاه بیاین.

مثلا شاید شما بخوای بخرجی کنی اما همسرت توی خانوادش ازین مدل خرج کردن ها مرسوم نبوده .اینا با گفتگو حل میشه .

حالا این وسط مهارت شما دونفر خودشو نشون میده که چه تصمیمی بگیرید؟ هردوتون باید اندکی از خواسته هاتون کوتاه بیاید . و سعی کنید همدیگرو درک کنید.

واژه زن ذلیل و مرد ذلیل معنی نداره ،وقتی زن و شوهر متعهد به هم شدند به قول یکی از مشاوران باید هردوتا به هم سواری بدن . گاهی مرد و گاهی زن کوتاه بیاد.

به نظر میرسه شما بیشتر از حرف های همسرت فراری هستی تا اینکه دعوتش کنی به گفتگو . وقتی از حرف هاش فرار کنی مساله حل نشده باقی میمونه .

موفق باشید

2. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

جوادیان (دوشنبه 07 فروردین 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Eram نمایش پست ها
    سلام

آقای جوادیان به نظرمن پست بالا بیشتر تصور شما از مخالفت های همسر هست . بهتره با همسرت بشینی و گفتگو کنی که علت مخالفت هاش چیه .

وجود این مسائل خیلی طبیعیه اما نحوه ی برخورد شما مهمه که در جهت حل مشکل باشه یا تشدید اون .

و اما در مورد خرج کردن پول : همسرت دوست داره تا در خرج کردن صرفه جویی کنید تا به اهداف بزرگتر برسید مثل خونه بزرگتر ،ماشین بهتر اما شاید این میل در شما کمتره و دوست داری

از پولی که داری برای عزیزانت خرج کنی و لذتش رو ببری، به نظر من جای اینکه بگی همسرم خسیسه و من زن ذلیلم و... باهم بنشینید و درمورد اهداف مالیتون صحبت کنید .

وقتی هردوتا خواسته های مالیتون رو مطرح کردید و از اهداف مالی خود گفتید و اهداف دیگری رو شنیدید بعدش بیاین یه جمع بندی بکنید .که حالا چیکار کنیم که هردوتا راضی بشیم؟

از کدوم توقعات جزئی خودمون حاضریم به نفع دیگری بزنیم؟ و یا حتی شاید با توضیح علت کارها درکی از هم بوجود بیاد و از بعضی خواسته ها نسبت به دیگری کوتاه بیاین.

مثلا شاید شما بخوای بخرجی کنی اما همسرت توی خانوادش ازین مدل خرج کردن ها مرسوم نبوده .اینا با گفتگو حل میشه .

حالا این وسط مهارت شما دونفر خودشو نشون میده که چه تصمیمی بگیرید؟ هردوتون باید اندکی از خواسته هاتون کوتاه بیاید . و سعی کنید همدیگرو درک کنید.

واژه زن ذلیل و مرد ذلیل معنی نداره ،وقتی زن و شوهر متعهد به هم شدند به قول یکی از مشاوران باید هردوتا به هم سواری بدن . گاهی مرد و گاهی زن کوتاه بیاد.

به نظر میرسه شما بیشتر از حرف های همسرت فراری هستی تا اینکه دعوتش کنی به گفتگو . وقتی از حرف هاش فرار کنی مساله حل نشده باقی میمونه .

موفق باشید
    سلام

مرسی عالی بود.. دوستان نظرات خوبی دادن و نظر شما هم مجهولات ذهنی منو کمی بازش کرد

بله من بیشتر دوس دارم خرج کنم , چرا؟ چون چن سال مداوم تو مغازه بودم و تفریحم کمبوده تا به چیزهائی اعم از خونه و ماشین و درآمد مدنظرم برسم..و چون به اونها رسیدم و الان هم فعلا قسط میدم و چک دارم..فعلا دوس ندارم بازم بیفتم و تو قسط و بدهی زیادتر از این

ولی خانمم کلا برعکسه .. چون عینا شبیهه مادر زنمه.. مادر زن من ذره ای خرج نمیکنه.. الان که دو ساله من میرم خونشون همون یه جفت جوراب پاشه ..البته واقعا انسان شریفیه ..

چن بار هم نشستیم و حرف زدیم و من چن جا نسبت به توان خودم بهش پیشنهاد دادم..اما دیدم ایشون هم متراژ بالا و هم منطقه خوب میخواد

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 02 [ 06:41]
    سطح
    82
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    دستاوردها:
    10000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    آقای جوادیان عزیز خیلی از ماخانمها دوست داریم مالک بی چون وچرای همسرمون باشیم یعنی عشق همسرمونو فقط برای خودمون میخواهیم حتی ممکنه به بچمون هم حسودی کنیم چه برسه به مادرشوهر وبقیه.شما میگین باخرج کردن برای خودش مشکل نداره پس خسیس نیست.بنظرم این حرکاتشون فقط برای اینه که حساستر شده ومیترسه دوستش نداشته باشین.کما اینکه قبلا این مشکل داشتین وهرچقدر هم ماهرانه نقش بازی کرده باشین درمقابلش بازم یه زن اینو میفهمه.شاید اون موقع اعصاب قویتری داشت ومیتونست باخودش کنار بیاد ولی الان که همه چی آرومه کوچکترین حرکت شما رو شاید برگشت به گذشته بدونه.
    ببخشید نظرم کارشناسی نیست ولی از جایگاه یه زن عادی اینا را گفتم

5. کاربر روبرو از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط tavalode arezoo نمایش پست ها
    آقای جوادیان عزیز خیلی از ماخانمها دوست داریم مالک بی چون وچرای همسرمون باشیم یعنی عشق همسرمونو فقط برای خودمون میخواهیم حتی ممکنه به بچمون هم حسودی کنیم چه برسه به مادرشوهر وبقیه.شما میگین باخرج کردن برای خودش مشکل نداره پس خسیس نیست.بنظرم این حرکاتشون فقط برای اینه که حساستر شده ومیترسه دوستش نداشته باشین.کما اینکه قبلا این مشکل داشتین وهرچقدر هم ماهرانه نقش بازی کرده باشین درمقابلش بازم یه زن اینو میفهمه.شاید اون موقع اعصاب قویتری داشت ومیتونست باخودش کنار بیاد ولی الان که همه چی آرومه کوچکترین حرکت شما رو شاید برگشت به گذشته بدونه.
    ببخشید نظرم کارشناسی نیست ولی از جایگاه یه زن عادی اینا را گفتم
    سلام..صبح زیبای بهاریتون بخیر

بعد از چهار روز هنوز اشتراک برای من فعال نشده و واقعا متاسفم برای مدیریت این سایت

و نمیدونم با این حرکات عجیب و غریب چطوری میشه کنار اومد؟
    ویرایش توسط جوادیان : دوشنبه 07 فروردین 96 در ساعت 10:45

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام.

مورد آخری که در مورد خانمتون گفتین رو فقط بزارین به پای علاقه شدیدش به خودتون.

در کل اگر سعی کنید جنبه مثبت برخی مسائل رو در نظر بگیرین خودتون خیلی راحت تر میشین.به خصوص اینکه شما تا حدی زمینه وسواس فکری هم دارین.(من هم

خودم همینطور هستم.به خاطر همین درکتون میکنم)

همسر شما خیلی دوستتون دارن و رفتارهاشون رفتارهای یه زن خیلی عاشقه.و نشون دهنده این هم هست که چون خودشون همه زندگیشون رو برای شما گذاشتند

از شما هم متقابلا همچین انتظاری دارند.هر چند این انتظار ممکنه منطقی نباشه.ولی مورد علاقه بودن زیاد این چیزها رو هم داره دیگه.

اینکه از شما انتظار خونه خوب هم داره همونطور که خودتون گفتین آدمهای اطرافشون رو میبینه و چون زندگیشو دوست داره دلش میخواد پیشرفت کنید.

راستش همسر من هم تا حدودی اهل ولخرجی هست و به هیچ وجه اهل پس انداز نیست به خاطر همین منم تا حدی روی این مساله حساس شده بودم.

سعی کنید همسرتون رو درک کنید که دلشون میخواد زندگیتون از همه لحاظ پیشرفت کنه و خودش هم حاضر به همکاری هست.توی ذهن خودتون هم برنامه های

برای پیشرفت داشته باشین.به همسرتون هم اطمینان بدین که همه جوره برای بهبود زندگیتون تلاش خواهید کرد.در عین حال بهشون با محبت و ملایمت بگین که

علاقه دارین در عین حال که به فکر آینده هستید از حالتون هم لذت ببرین.سعی کنید براش توضیح بدین که این درست نیست که شما همه جوونی و دوران خوشتون

رو فدا کنید که خونتون چند متر بزرگ تر بشه.بگین دوست دارین با خیال راحت و آرامش از وجود ایشون و دخترتون لذت ببرین.

ولی در عین حال بهشون اطمینان بدین دغدغه های ایشون هم براتون مهمه و به موقع خودش در زندگیتون لحاظ می کنید.

یه موضوعی رو هم میخواستم بهتون بگم.ببینین این زمینه های فکری که شما در مورد زن ذلیلی یا اقتدار مردونه دارین هیچ کمکی به شما و زندگیتون نمیکنه.

زندگی میدان رقابت نیست.شما یه خانواده سه نفره هستید که محبت و درک پایه های زندگی قشنگتون رو تشکیل میده.نه رقابت و جنگ بر سر پیش بردن افکار یه نفر.

مردونگی به این نیست که یه مرد کنترل زندگی رو به تنهایی به دست بگیره و زنش رو از تصمیمات مهم زندگی دور نگه داره.

مردونگی یه مرد به مدیریت صحیح و تعادل برقرار کردن در زندگی و نظرات خودش و همسرشه.میفهمم که مردهای ما با یک سری عقاید مردسالارانه بزرگ میشن که

در دنیای امروز جایی نداره.میدونم که کنار گذاشتن این افکار سخته.ولی شما هم قبول کنید خانمها هم از درایت و هوش کافی و برابر با مردها برخوردارند و

خیلی وقتها نظرات و ایده های خیلی خوبی دارند.

در اطرافمون میبینیم آقایونی که مشورت بیشتری با همسرانشون دارن معمولا موفق تر هستند.

البته اینکه شما در زمان مجردی خونه و ماشین خریدین و اینکه تونستین با یه خانم خوب و بااخلاق ازدواج کنید نشون دهنده درایت شماست ولی هوش و درک

خانمتون رو هم در نظر بگیرین.البته حدس میزنم شما مرد دیکتاتوری نیستید ولی یه سری زمینه های فکری نادرست در این زمینه اذیتتون میکنه.

در کل خدا رو شکر زندگی شما خوبه ولی اگر بتونین به خاطر همین مسایل پیش اومده دو نفری به یه مشاور خانواده رجوع کنید هم میتونه خیلی مفید باشه.

یه سری توصیه ها هم هست که باید به همسرتون بشه و این توصیه ها اگر از سمت یه فرد بی طرف باشه میتونه خیلی مفیدتر باشه.

8. کاربر روبرو از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط آنیتا123 نمایش پست ها
    .میفهمم که مردهای ما با یک سری عقاید مردسالارانه بزرگ میشن که

در دنیای امروز جایی نداره.میدونم که کنار گذاشتن این افکار سخته..
    ممنون از نظر خوبتون و حوصله ای که به خرج دادید..

حرفاتون مورد قبولمه و فقط در باره بند بالا که نوشتین میخوام توضیحاتی عرض کنم

من وقتی میخوام در مورد مسئله ای با خانمم مشورت کنم حس کوچک شدن و تحقیر شدن برام بوجود میاد.. یعنی انگار کوچیک میشم در ذهن خودم .. واسه اون با هر کسی نمیتونم مشورت کنم مگر اینکه خیلی قبولش داشته باشم

و این حس در جنس مونث برام پررنگتر میشه تا هم جنس.. مثلا اگه خانمی تو خیابون ازم سبقت بگیره تمام تلاشمو میکنم تا جلوش بزنم .. نمیدونم اینا ناشی از مرد سالاریه یا چیز دیگه ای

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    خواهش می کنم.خوبی شما اینه که میتونین خودتون رو نقد کنید و ایرادهای خودتون رو ریشه یابی کنید.

من فکر می کنم ریشه مشکلی که در این تاپیک بهش اشاره کردین همین چند خطی هست که در پست اخیرتون نوشتید.

هیچ کس با مشورت کردن تحقیر نمیشه.ما همیشه نمیتونیم همه جوانب یک موضوع رو بررسی کنیم و در همه مسائل کامل باشیم.

یه مثال براتون میزنم.همسر من ممکنه در خیلی مسائل بهتر از من فکر کنه . من هم باهاش مشورت میکنم.ولی به عنوان مثال در مورد مسایل اقتصادی خیلی موفق

عمل نکرده.پولش رو صرف خرید وسایل غیر و ضروری و بلااستفاده کرده و در نتیجه نتونسته پس انداز و سرمایه گذاری خوبی داشته باشه.

ولی من در دوران مجردی با وجود داشتن حقوق کمتر تونستم خونه و ماشین و زمین بخرم .در عین حال کلی مسافرت برم و چیزهایی که دوست دارم رو هم با

برنامه ریزی بخرم.

به نظر شما اگر همسرمن در طول زندگی مشترک با من در مورد مسائل مالی مشورت کنه تحقیر شده فقط به خاطر اینکه من زن هستم؟

ببینید همیشه افکار اشتباه باعث داشتن احساسات غلط و در نتیجه رفتارهای نامناسب میشه.

هیچ اشکالی نداره شما در طول زندگی از نظرات همسرتون بهره مند بشید.مجبور نیستید همه اونها رو عملی کنید.ولی میتونید بدون پیش داوری در مورد اونا فکر کنید.

11. 2 کاربر از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده اند .

بارن (پنجشنبه 17 فروردین 96), جوادیان (سه شنبه 08 فروردین 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

میدونید دلیله مشورت نکردنه همسر شما و من و خیلی مرذهای دیگه چیه؟

اینه که فردا خانممون نگه به حرفای من گوش دادی و الان صاحب این چیزها شدی .. شاید خانمش هم هیچ وقت این حرفارو نزنه ها..اما ترسش همیشه با مرد هست..

حق والانصاف خانمها در مورد مسائل اقتصادی شم بالائی دارن و نمیشه کتمان کرد .. اما گردن نهادن مردها در این باره کمی انعطاف بالائی میخواد که در من سخت و عذاب اوره

بهر حال ممنون از شما و دوستانی که نظر دادن

ولی به اون چیزی که مدنظرم بود نرسیدم ..با تشکر از همگی

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 17:34]
    سطح
    94
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 848
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها

من وقتی میخوام در مورد مسئله ای با خانمم مشورت کنم حس کوچک شدن و تحقیر شدن برام بوجود میاد.. یعنی انگار کوچیک میشم در ذهن خودم .. واسه اون با هر کسی نمیتونم مشورت کنم مگر اینکه خیلی قبولش داشته باشم

و این حس در جنس مونث برام پررنگتر میشه تا هم جنس.. مثلا اگه خانمی تو خیابون ازم سبقت بگیره تمام تلاشمو میکنم تا جلوش بزنم .. نمیدونم اینا ناشی از مرد سالاریه یا چیز دیگه ای
    حتما شما لذت مشورت گرفتن و مشورت دادن رو درک نکردید . حتی پیامبر ما در کارها مشورت می گرفتن و توصیه به مشورت گرفتن می کردن.
    اتفاقا مشورت گرفتن نه تنها نشان ضعف نیست از نشانه های حرکت سمت کماله.

مشورت گرفتن این نیست که شما دقیقا از همسرت یا فرد مقابل خط مشی بگیری که چه کنی؟ بلکه استفاده از نظر دیگران هست برای بهبود زندگیمون . در ضمن مشورت کردن به شخص مقابل هم احساس مهم بودن و مورد تایید بودن میده . یعنی یه فرایندی هست که به هر دوطرف سود می رسونه .

وقتی با همسرت مشورت نکنی یعنی او نیست ، یعنی شما رئیس زندگی هستی و او تابع شماست . مانند رئیس و قبیله . خب اینجوری احساس خوبی که باید رد زندگی با شما داشته باشه نداره و حس میکنه بیشتر وسیله ای برای خدمت به خانواده است ...زنی برای شوهرش و مادری برای دخترش نه خانومی برای خودش .

باهمسرت گفتگو کن،کنارش بشین ، از زیبایی هایش تعریف کن، اگر به دخترت میگی تو زیباترین و بهترین فرشته ی روی زمینی نگاه کن ببین به همسرت در طول این چند سال چند بار گفتی تو برای من مثل فرشته ای؟

آیا؟
    از همسرت نظر خواهی می کنی؟ گریزهای عاشقانه ای توی زندگیت داری؟ محبت کلامی و نوازشی داری؟ با همسرت دردودل میکنی؟ از همسرت تشکر میکنی؟ تا حالا از همسرت پرسیدی از زندگی با من راضی هستی یا نه ؟ ازش خواستی انتقاد ازت رو توی روت بهت بگه تا سبک بشه؟ به خاطر تحمل سختی های مادربودن و هم شاغل بودن ازش تشکر کردی؟
    راستی چقدر از همسرت تشکر میکنی؟ چقدر بهش محبت میکنی؟
    ویرایش توسط Eram : سه شنبه 08 فروردین 96 در ساعت 13:37

14. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

جوادیان (چهارشنبه 09 فروردین 96)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Eram نمایش پست ها
    از همسرت نظر خواهی می کنی؟ گریزهای عاشقانه ای توی زندگیت داری؟ محبت کلامی و نوازشی داری؟ با همسرت دردودل میکنی؟ از همسرت تشکر میکنی؟ تا حالا از همسرت پرسیدی از زندگی با من راضی هستی یا نه ؟ ازش خواستی انتقاد ازت رو توی روت بهت بگه تا سبک بشه؟ به خاطر تحمل سختی های مادربودن و هم شاغل بودن ازش تشکر کردی؟
    راستی چقدر از همسرت تشکر میکنی؟ چقدر بهش محبت میکنی؟

سلام
    دوباره

دوست عزیز من نگفتم مشورت نمیکنم ..اگه دوباره خوانی کنید میبینید نوشتم که با کسانی مشورت میکنم که حتما بهشون اطمینان و اعتقاد داشته باشم.. یعنی دیدم فبلا نظراتشونو در مورد خودم و بقیه

ولی در جواب سوالاتتون عرض کنم.. من زیاد اهل درد و دل نیستم یعنی یه غرور مردونه خاصی دارم که حالا حالا ها منعطف نمیشه.. گریه امم در مورد چیزی بگیره سخت گریه میکنم و جلومو میگیرم

نوازشش میکنم ..ازش تشکر میکنم ..ازش چن بار هم پرسیدم نظرشو در مورد من بگه و گفته فوق العاده ای .. بخاطر بدنیا اومدن بچه و نگهداریش ازش تشکر میکنم ولی با شاغل بودنش موافق نیستم و بهش هم گفتم ولی چون میبینم خیلی علاقه داره مخالفت نمیکنم
    اصولا محبت من عملیه..زیاد اهل حرفای عاشقانه نیستم ولی کادوهارو براش همیشه سورپرایز میکنم..

اما هیچ وقت نتونستم بهش بگم زیبا یا فرشته ای.. چون در این باره خودتون جریانمو میدونید دگ.. نمیخوام دوباره بازش کنم که برا خودش کتابیه

صفحه 2 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)