به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 18 , از مجموع 18
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 96 [ 13:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    غبار غم عزیز ممنون از پاسختون . شوهرم از اینکه من توی کیفم پول داشته باشم هراس داره به خاطر همون می خواد زود اون پولها رو ازم بگیره درسته اون پول اصلا مبلغی نیست ولی اینجوری شوهرم پر رو تر میشه . شوهرم می تونه ما رو بهترین مسافرت ها ببره ولی دریغ از یک پارک . دخترم هم با وجود داشتن پدر پولدار از همه چی محرومه حتی کوچکترین حقش ( لباس عید ) دخترم الان درک نمیکنه که پولهای عیدیش رو ازش می گیرند فردا که بزرگ شد ... موندم توی این شرایط چیکار کنم

2. 2 کاربر از پست مفید نشاط زندگی تشکرکرده اند .

خادم رضا (چهارشنبه 02 فروردین 96), غبار غم (چهارشنبه 02 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    غبار غم عزیز ممنون از پاسختون
    میدونم اون مبلغ اصلا چیزی نیست که بخوام با شوهرم در موردش گفت و گو کنم ولی اینجوری شوهرم پر رو تر میشه . با وضع مالی که شوهرم داره ما هم می تونیم بهترین مسافرت ها بریم ولی دریغ از یک پارک . دخترم الان از پول های عیدیش درک کامل رو نداره ولی کمی بزرگ بشه و ببینه پولهای عیدیش رو ازش بگیرن اون وقت ... حتی دوستهای خود شوهرم هم بهش میگن که با این همه ثروت واقعا خجالت نمیکشی این ماشین رو سوار میشی و... شوهرم هم به من میگه دوستام به من حسودی میکنن واقعا موندم توی این شرایط چیکار کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 مهر 96 [ 08:00]
    سطح
    35
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 87
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Overdrive1000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    365

تشکرشده 236 در 117 پست

Array
    عزیزم منم یه همچین شرایطی رو تجربه کردم. از خساستم متنفرم چون اصلا خودم خسیس نیستم، البته ولخرجم نیستم. به نظرم دوران قبل ازدواج و نامزدی باید گربه رو دم حجله می کشتی و به خساست ایشون پی می بردی. سرزنشت نمی کنم. ببین بذار بچه ت خنزر پنزر بپوشه ولی عیدیاشو بریز تو حسابت، دستم بهشون نزن به کسیم نده. من به شخصه اگه ازدواج می کردم دوس داشتم بچه م خوشگل و شیک بپوشه ولی الان شما پولاشو نده پدرش. قشنگ منطقی بگو عیدیاشو برا آینده ش پس انداز می کنم دیگه حرفی زد یا چیزی گفت شما کوتاه بیا ولی کار خودتو بکن. مسلما همسرت قلق داره و احتمالا قلقش زبون بازیه ولی باید صبر کنی. یه جا حرفتو آروم بزنی روز بعد مثلا داد و بیداد کنی فایده نداره، میبینه بی ثباتی، میبینه نا آرومی. رو نقاط حساسشم دس نذار. مثلا میبینی میگی مامانت پول کفش و داده عصبی میشه و اون حرفا رو راجع به مادرت می زنه، شما دیگه تکرار نکن . ولی حتما یه سری زمینه هایی هست که تو اونا با مادرت اشتراک داره، اونارو تو چشم بیار. من الان نمی دونم وضع مالی خانواده پدریت چجوریه، ولی مثلا میبینی همسرت قورمه سبزی دوس داره مامانت بپزه، خوشگل کنه غذارو بیار خونه بگو مامانم برا شما اینو پخته.....خیلی از مردا عقلشون به چشمشونه.....موفق باشی

5. کاربر روبرو از پست مفید غبار غم تشکرکرده است .

نشاط زندگی (چهارشنبه 02 فروردین 96)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    شوهرم دیگه شورش رو درآورده فقط چشمش به دست بچه هست ببینه بهش عیدی میدن یه جوری ازش بگیره . دیروز بهش گفتم ما که تا حالا مسافرت نرفتیم حداقل ببر مرکز خرید های شهر خودمون رو ببینیم با هزار مکافات رفتیم اونجا یه مغازه حراجی زده بود جنس هاش هم خیلی خوب بود من یه شلوار که قیمتش بیست هزار بود برداشتم شوهرم اونجا می گفت پولش رو باید خودت بدی منم گفتم آخه از کجا بدم اصلا نمی خوام بزار سر جاش ولی رفت صندوق حساب کرد تا اومدیم بیرون همش به شوخی و جدی می گفت پول شلوار رو بده آخر سر گفت حداقل نصفش رو بده منم گفتم مگه من کار میکنم مگه حقوق دارم گفت چهل و پنج هزار یارانه خودت رو میگیری گفتم هزار تا خرج دارم وقتی اومدیم خونه برگشته با اخم میگه از یارانه این ماه من ده هزار کم میکنم . من چند بار که همچین مشکلی داشتیم بهش گفتم بزار برم سر کار عمرا اگه ازت پول بخوام میگه می خوای بری سر کار خود نمایی کنی خواستگار پیدا کنی و هزار تا حرف کثیف . واقعا موندم چیکار کنم با هاش بیرون میرم میگه به مردها نگاه میکنی . بیرون نمیرم خونه خفه میشم تنهایی هم که نمیزاره جایی برم . ازش پول می خوام با هزار مصیبت یارانم رو میده و میگه هر چی خرج داری با اون انجام بده و ...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    بنظرم فقط باید دکتر بره و ازین به بعد یارانتم دیگه نگیر کلا هیچ پولی نداشته باش که نگه خودت بخر خودت پولش بده اما ازش بخاه ولی با مهربونی با کاش ..
    ابراز نیاز بهش من میدونم شوهرت دکتر بیا نیست شما خودت باید بشی دکتر ببین عزیزم باید از یه جایی به قلبش وارد شی شوهرت مریضه اما به هر حالیه رگ خابیداره از عصبی شدنهاش در مورد خونوادت و مقایسه با اونها باید بفهمی که اگر بهش انگیزه بدی بهش حس افتخار کردن و مفید بودن بدی حتما یه تغییراتی رو در خودش شروع میکنه همینکه بدش میاد پول مادرت رو به رخش بکشی نشون میده دوست نداره پایینتر بنظر بیاد پس بهش حس افتخار و تامین کنندگی بده
    مثلا بگو این شلوار خیلی به نسبت جنسش قیمتش پایینه کاش میخریدیم اخه شلوارم کهنه شده حالا دو حالت داره یا میخره یا نمیخره اگر بخره خداروشکر ده یارانه هم که نداری بگه خودت باید نصفش بدی اگر نخره حس ناراحتی رو نشون بده حسی که بدور از خشم باشه یعنی فقط مثل بچها ناراحت باش اما پرخاش و داد و بیداد نکن اینجوری وجدان درد میگیره اما اینکه همسرت تغییراتی در خساست بکنه نیاز به پیش زمینهایی داره یعنی اینکه باید یه انرژی هایی رو دریافت بکنه تا راه بیفته مثلا وقتی همون شلوار خرید و گفت باید نصفش خودت بدی من اگه بودم میگفتم وااااااااااااای عزیزم چقدر مهربونی برام شلوار خریدی چقدر خوبی چقدررررر به داشتنت افتخار میکنم
    اینقدر هندونه میذاشتم که پشیمون بشه چرا حرف یارانه رو زده برا هر خریدش همینطور ذوق میکردم تا کم کم برا نشون دادن خودش خودبخود ازین کارها کنه اما میدونستم باید صبور باشم چون چندساله از من کلمه تو خسیسی و .... رو شنیده پس باید باور کنه من دیگه به چشم خسیس بهش نگاه نمیکنم
    ویرایش توسط ستاره زیبا : یکشنبه 06 فروردین 96 در ساعت 14:26

8. کاربر روبرو از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده است .

tavalode arezoo (یکشنبه 06 فروردین 96)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    شوهر شما بیماره.
    به این راحتی هم دکتر بیا نیست.

معمولا با بالاتر رفتن سن اوضاعش بدتر هم می شه.
    کسانی هم که می گن به دخترت بگو بره ازش پول بگیره به نظرم راهنمایی اشتباه می کنن.
    دختر شما باید با عزت و احترام از پدر و مادرش پول بگیره نه با (ببخشید) گدایی و خواهش و التماس.
    عزت نفس و شخصیت دخترتون را با این کار له نکنید. هیچ وقت اون را وسیله ی پول گرفتن نکنید !!

بشین فکرهات را بکن ببین می خوای این طوری زندگی کنی یا نه.
    شاید اگه دکتر بیاد و همت کنه و ادامه بده، تغییری اتفاق بیفته.
    در غیر اینصورت همینه که هست ...

فقط می تونی روی خودت و رفتارها یا سیاستهات کار کنی که فشار کمتری بهت بیاد.
    مثل حرفی که "ستاره زیبا" گفتن. مثلا دیگه یارنه ات را ازش نگیری که به خاطر اون مجبور بشی این همه تحقیر و توهین و حرفهای بیخود بشنوی.
    یه دفعه می گی هیچ ندارم خلاص ! دیگه صد بار نمی گه یه شلوار خریدی پولش را بده که شما از خودت هم بدت بیاد بخاطر خریدن یه شلوار بیست هزارتومنی.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

10. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

ستاره زیبا (دوشنبه 07 فروردین 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 01 مرداد 98 [ 10:31]
    سطح
    53
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 251 در 103 پست

Array
    نشاط زندگی عزیز
    تاپیک شما خیلی ناراحتم کرده
    مسلما شوهرتون از مشکلات روانی رنج میبره که ریشه در عدم اعتماد کامل به شما داره. شاید نتونستین اون اطمینان لازم رو بهش بدید که تا آخر عمر و تحت هر شرایطی باهاش هستین. ایشون برای کنترل شما از ابزارهای محدودیت مالی استفاده می کنه و این که نمیذاره برین سرکار هم ناشی ازین حس کنترل گری ایشونه. باید فضای خانوادتون صمیمی تر بشه از کلمه ما بیشتر استفاده کنین در یک کلام باید اعتماد آفرینی مطلقی ایجاد کنین. ازش کناره گیری نکنین نگین من فلان طلا رو ندارم و یا تو خونمون فلان وسایل رو ندارم بگین ما طلایی نداریم که پس انداز روزهای تنگنامون باشه.
    شوهرتون در مورد خرید طلا چه نظری داره؟
    خیلی از خانمها که مشکل شما رو داشتن تونستن با مجاب کردن همسرتون و خرید طلا یه پس اندازی داشته باشن.
    ضمنا آنقدر روی یارانه تون تاکید نکنین. حتی این پول ناچیز هم از نظر شوهرتون یه جور اعلام استقلال تلقی میشه. اصلا ازش حرفی نزنین ولی همیشه بیشتر خرج کنین و ضمنا سعی کنین باهاش برین بازار تا بفهمه کفش چه قیمتی داره.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    32
    دستاوردها:
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    ستاره زیبا . شیدا جون و suzana عزیز ممنون از پاسختون
    در مورد خرید طلا اصلا از شوهرم در خواست نکردم چون اونقدر برای نیاز های ضروری ریز باید چند ماه درخواست کنم که دیگه نه وقت میرسه برای درخواست طلا و نه حوصله اش رو دارم چند باری هم اوایل که بهش در مورد طلا گفتم بازم از اون جواب های زرنگ بازی بهم داد و گفت طلا مال زن های کولی هست مال خانم های بی کلاس و ... هست منم که در مورد سرمایه گذاری بهش گفتم شروع به داد و بیداد کرد که من جلوتر از سرمایه گذاری نیاز های ضروری دیگه دارم و ... طلاهای عروسیم رو هم همون ماه اول فروخت . آخه شوهرم یه چیزی گرون باشه یا میگه جلفه یا میگه کولیه

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)