به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 18

موضوع: شوهرم خسیسه

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 آبان 01 [ 22:46]
    سطح
    68
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 241
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array

شوهرم خسیسه

با سلام خدمت همراهان عزیز
    من 26 سالمه و همسرم 31 .هر دو تحصیل کرده ایم.یکی از مشکلاتی که دارم با ایشون خسیس بودنشه.. اینکه درآمدشو ازم پنهون می کنه و همه داروندارمون در اختیار ایشونه و در مواقعی که اختلاف و قهری پیش میاد سواستفاده می کنه و میشه اسباب فشار.

از پیش خودش بهم پول نمیده و من با اصرار ازش پول می گیرم اونم خیلی کم.
    تا میگم پول ناراحت میشه و اعصابخوردکنی پیش میاره.

با اینکه درآمدش خوبه ولی خیلی اصرار داشت من برم سرکار و همش خانمای شاغل رو به رخ من می کشید و منم به این شرط رفتم سرکار که درآمدمو پس انداز کنم برا خونه خریدن سهیم شم و قبول کرد.

اما الان هر چی میشه می گم مثلا پول بده برم موهامو رنگ کنم میگه خرج اضافیه داری خودت بده من ندارم.برا همه چی همین طوره

لطفا راهنماییم کنید

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 31 خرداد 96 [ 08:04]
    سطح
    41
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 56
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsOverdriveTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام عزیزم، لطفا به سؤالهای من جواب بده تا بهتر کمکت کنم.
    ۱. ایشون قبل از زندگی مشترکم اینطور بودن یا در مدت زندگیتون با هم اینطور شدن؟
    ۲. میگین دار و ندارتون در اختیار ایشونه خب قاعدش این هست که عروس خانم جهزیه میارن و این سوای هدایای مختلف و پا تختی هست که شامل وجه نقد، سکه و طلاست، پس اینها چی؟
    ۳. قبل از ازدواج درباره کار کردنتون صحبت نکرده بودین؟
    ۴. ایشون خونوادشونم این مشکل رو دارن یا فقط همسرتون اینطوره؟
    ۵. در منزل چقدر حق اظهار نظر و انتخاب دارین؟
    ۶. شما شخصاً اگر پول در اختیارتون باشه ماهی چقدر برای منزل و چقدر برای استفاده شخصی و مهمانی خرج میکنین؟
    (ممکن هست دیرتر پاسختونو بدم)
    ویرایش توسط yarmehrban : شنبه 21 اسفند 95 در ساعت 10:59

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    سلام ممنونم از پاسخگوییتون. بله دوران عقد هم همین طور بودن ولی من فک می کردم چون هنوز درآمدش خوب نیست اینجوره و درکش می کردم اما الان خوبه درامدش بازم همینه.یادمه دوران عقد شبایی که خونه پدرشوهرم می رفتیم بخاری رو توی اتاق خاموش می کرد با اینکه سرد بود و از خساستش بود.قبل ازدواج در خواستگاری من گفتم که دوس دارم با درس خوندن و کار کردنم مشکلی نداشته باشین و دوس داشتم بذارین کار کنم نگفتم که قول میدم منم پابه پات کار کنم.بله پدرو مادرشون هم همین طورن.در منزل حق اظهار نظر دارم ولی در مواقع مادی خیلی مقاومت می کنه و تا اسم پول میاد اخماش میره تو هم.خرید منزل با خودشه و من پولی برای تووو جیبی می خوام که فرصتی برای سوپرایز داشته باشم مثلا لباسی بخرم ویا کارای دیگه.
    باور کنید وقتی بهم پول میده و من خیابون میرم سعی می کنم یه چیزی هم برا همسرم بخرم تا بدونه من فقط به فکر خودم نیستم و وقته خرید به یادشم.بازم میگه من که همه چی می خرم تو پول برا چی می خوای می گم من دوس دارم گاهی بدون اینکه تو بدونی یه لباس بخرم و تو سوپرایز شی گاهی جواب میده این حرفم گاهیم نه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام عزیزم
    یکی از مهم ترین اختلالات روانی که افراد دچار خساست مبتلا میشن افسردگی هست و به این دلیل منزوی و دور از جمع زندگی میکنن و در زمان تأهل این اتفاق اونها رو همراهی میکنه. این افراد همیشه نگران و بی تاب هستن و درباره هر چیزی بخوان فکر کنن اول مادیات رو مد نظر میگیرن. اینو باید قبول کنی که این مشکل درمانی نداره اما میشه با یکسری اقدامات فرد رو به حالت تعادل و دوری از این صفت سوق داد.
    پیشنهاد میکنم در برخود با همسرتون لج نکنین یعنی اگر دوست نداره چیزی رو بفرض بخرین شما هم رعایت کنین نه اینکه برین بخرین و اذیتش کنین در واقع به روانش سوهان نکشین... این زفتار فقط باعث شدت گرفتن خساست و جر و بحث میشه/ با همسرتون پیش از خرید مشورت کنین یعنی اینکه مثلا بگین یه اتو هست که جنسش چینیه و چند بار استفاده کنیم قطعا میسوزه و لباسامونم خراب میکنه قیمتش پایینه ولی یه اتو هست بفرض آلمانه و سالها کار میکنه و کارش خوبه اما گرون هست... در واقع دعوتش میکنی که فکر کنه و ببینه سوختن لباس و اتو بصرفه هست یا پول بیشتر برای خرید بهتر!/ همسر شما بشدت در نهان تلاش میکنه ابن صفت رو از خودش دور کنه که عاطفه ی شما برای اون بی تأثیر نیست همینکه بدونه منزوی و تنها نیست براش یک دنیا ارزشمنده، همسر شما در بیان احساساتش بسیار ضعیف هست با ایجاد فضای عاشقانه کمکش کنین احساسات عاشقانه خودشو به زبون بیاره و سد های بین شما شکسته بشه/ وقتی بابت چیزی پول میده ازش تشکر کنین و در واقع تشویقش کنین... بفرض یکروز که بیرونن بگین سیب بخر بیار وقتی آورد بهش بگین به به چه سیب خوشمزه و خوش طعمی خریدی ممنون... این یک نوع تشویقه. / با فامیل و دوستان ارتباط داشته باشین بیشتر سعی کنین دم عصر تشریف ببرین و ناهار و شام منزل کسی نباشین تا مجبور نشین حتما دعوت رو پس بدین ... بذارین همسرتون محیط ها و آدمهای مختلفو ببینه و با شرایط خودش مقایسه کنه و در واقع به اشتباهش بیشتر پی ببره/ از فضاهایی که افراد خسیس در اون حضور دارن حتی الامکان پرهیز کنین و همسرتون رو به فضای آدمهای نرمال سوق بدین/ در پایان اگر از ارفتار همسرت ناراحت میشی در فضای آرام و صمیمی بهش بگو ولی بدون بحث و جنجال... گاهی با رفتارت نشون بده که دلگیر هستی و غمگین میشی... اما اذیتش نکن/ حتما نزد یک روانپزشک، روانشناس تشریف ببرین

5. کاربر روبرو از پست مفید yarmehrban تشکرکرده است .

Ramin231 (پنجشنبه 26 اسفند 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    سلام
    ممنونم ازت یار مهربان که برای تایپیکم وقت میذاری
    همسرم خسیس هست ولی منزوی نیست.اهل مسافرت و گردش دسته جمعیه ولی کم تر میریم میگه پول ندارم با اینکه داره.خیلی به پس انداز فک می کنه.در حدی که به همین دلیل بعد از 4 سال که از تاریخ عروسیمون می گذره هنوزم بچه دار شدن رو به عقب می ندازه.

چند وقت پیش خودش همش می گفت فلانی بچه دومش هم داره دنیا میاد.و غیر مستقیم همش به من می فهموند که وقت بچه دار شدنمونه. و یه بار هم من گفتم هنوز زوده گفت نه دیگه وقتشه فاصله سنیمون با بچمون زیاد نشه.راستش من یکی از دلایلی که موافق نبودم ترس از زایمان طبیعی هست که بعد با خودم فک کردم گفتم نمیشه که تا اخر بچه دار نشیم و فوقش سزارین می کنم ولی سزارین هم عوارض داره و میشه زایمان طبیعی بدون درد رو انتخاب کنم.

بعد چند شب منم موافقتمو اعلام کردم و به همسرم گفتم که موافقم تا دید من موافقم مخالفت کرد و گفت نه هنوز زوده و چند ساله دیگه.بعدش گفت من دوس دارم بچه دار شیم ولی از تو می ترسم گفتم چرا گفت می ترسم دوران بارداریت همش بری دکتر متخصص ویزیت شی و بهداشت نری.می ترسم بچه تا یه سرماخوردگی ساده گرفت ببریش دکتر و بهداشت نبریش.گفت چند روز پیش خونه مامانم بود می گفتش مریم(دختر خواهرش)بچش مریض شده برده بهداشت و با سه چهار هزار تومن بچشون خوب شده.منظورم همینه تا بچه مریض شد همش دکتر نبریش.منم گفتم من اصلا به مریم کار ندارم که بچه به اون کوچیکی رو می بره بهداشت.سلامتی بچه لباس نیست که بگی یکم ارزونتر می خرم سلامتیش مهمه و ممکنه به خاطر یک تب براش مشکلات جبران ناپذیری پیش بیاد من اگه شده از خودم می زنم ولی از سلامتیه بچه نه.گفت دیدی منم همینو می گم دیگه تو همینجوری هستی.

بعدش من گفتم یکی از دلایلی که من از بچه دار شدن می ترسیدم زایمان بود که گفتم یا میشه سزارین کرد یا با توجه به عوارض سزارین میشه زایمان طبیعیه بدون درد رو انتخاب کرد.

گفت لازم نکرده من پول اضافی ندارم که برا ترس تو خرج کنم اگه خواستیم بچه دار شیم می ری بیمارستان دولتی وزایمان طبیعی معمولی می کنی نه بدون درد.این همه زن دارن طبیعی زایمان می کنن نمردن که.

منم گفتم من نه میگم خونه بخریم بعد بچه دار شیم و نه انتظارات دیگه فقط می خوام خیالم بابت سلامت خودم و بچه راحت باشه و بعد بچه دار شیم. الانم که تو داری ی گی پول نداری منم به زور مسئولیت نمیذارم رو دوشت (با اینکه چهار ساله خونه خودمونیم و دوسال و نیم هم عقد بودیم) هر وقت تونستی مسئولیت و هزینه بچه رو قبول کنی بچه دار شیم .گفت اصلا بچه چیه نمی خوام بچه.و منم دیگه حرفشو نزدم. با اینکه خیلی نگرانم و قبلا به خاطر مشکلات جنسی که داشتیم (در تایپیک های قبلم توضیح دادم)دکتر رفتیم دکتر گفت باید هر شش ماه بیاد و آزمایش بده چون ممکنه اسپرم هاش به مرور زمان کم شه و بچه دار شدنمون به مشکل بخوره ولی الا سه ساله از اون روز می گذره و نرفته دیگه.فقط به خاطر هزینه آزمایش.داره همه چیز رو فدای پول جمع کردن می کنه.
    ویرایش توسط *مونا* : دوشنبه 23 اسفند 95 در ساعت 09:52

7. کاربر روبرو از پست مفید *مونا* تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    141

تشکرشده 512 در 186 پست

Array
    سلام عزیزم، خواهش میکنم
    تابحال پیش اومده مثلا بخاطر این صفت از ایشون ناراحت بشی و بی اعتنایی کنی یا کار به خشونت کشیده بشه؟
    خانواده شما تابحال به این جریان ورود پیدا کردن و عکس العمل همسرتون در قبال این دو مورد که پرسیدم چی بوده؟
    بنظر میرسه برای اینکه ایشون از این حالت که گرفتارش شدن نجات پیدا کنن باید اقدامات مؤثر و قاطعانه تری انجام بدین. گاهی اوقات با بخشش زیاد و نادیده گرفتن، فرصت جبران اشتباه و تفکر رو از افراد میگیریم و اونها ادامه میدن، ایشون باید براش محرز بشه که شما ازدواج کردین که در درجه اول خوشبخت باشین و سلامت روانتون هر روز افزون بشه و در درجه دوم ایشون نان آورن و در جایگاه شوهر باید مخارج شما رو بپذیرن. باید بین خرج کردن پول و نگه داشتن شما به توافق برسن وگرنه شما وضعتون از این که هست وخیم تر خواهد شد. شاید خدایی ناکرده مشکلی برای شما پیش بیاد و نیاز به صرف هزینه ای زیاد باشه... آیا ایشون باید چنین رفتار کنن؟ من در همین امسال دیدم و خوندم خانمی که خودش پزشک بود بدلیل عفونت حاصل از زایمان متأسفانه فوت شد ، بله شما درست میگین بارداری علاوه بر هزینه پزشکی نیازمند هزینه های دیگری چون خرید اقلام مورد نیاز نوزاد و خوراکی های مختلف برای تقویت شما هست . برای بیمارستان و زایمان هم باید زیر نظر کادر مجرب پزشکی باشین اگر همسر شما بخوان به این خساست بیمارگونه دامن بزنن جان شما و نوزادتون به خطر خواهد افتاد. توصیه میکنم در حال حاضر علی رغم میل قلبی خودتون از بارداری چشم پوشی کنین و تا مشخص نشدن تکلیفتون مسئولیت های بیشتری رو به گردن نگیرید. مشخص شدن تکلیف شما تنها با پا در میانی والدینتون امکان پذیر هست و با شروطی و دادن تعهد در محضر بزرگان حاضر به پذیرش ادامه مسیر باشین . زندگی در چنین وضعیتی چشم بستن به روی رؤیاها و خواسته های شما هست و در پایان زندگیتون پس انداز تمام سالهای عمرتون به حساب اقوام همسرتون واریز خواهد شد نه شما و نه فرزندی که بخواد وجود داشته باشه. من دیدم که مردی نه اندازه همسر شما بلکه با حال روز بهتری .. وقتی همسرش فوت کرد حتی از دادن پول برای کفن و دفن طفره رفت و فرزندان اون خانم مادرشونو دفن کردن و مراسم گرفتن. لطفاً بدونین عشق و عاطفه نیازمند اسباب هست، یعنی اگر عشقی بین دو نفر وجود داره از خودگذشتگی، تلاش و رفع نیازهای دو طرف این عشق رو پایدار میکنه وگرنه عشق بدون اینها و بدون مسئولیت پذیری تنها رفع نیازهای جنسی و ترس از تنهایی هست که اونو پرندگان و گیاهان و جانواران و ... هم دارن و انجام میدن و البته در مستندهای مختلف تلاش این مخلوقات و حس مسئولیت پذیریشون ستودنی هست! ممکنه دیر پاسختونو بدم بدلیل محدودیت ارسال
    ویرایش توسط yarmehrban : دوشنبه 23 اسفند 95 در ساعت 10:45

9. کاربر روبرو از پست مفید yarmehrban تشکرکرده است .

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    با تشکر فراوان از همراهیه شما دوست عزیز

خانواده من اصلا توی مسائلمون دخالت نمی کنن پدرم که فوت شدن مامانم هم دخالتی نمی کنن.

در این رابطه خودم خیلی پیش اومده که ناراحت شدم و بحثمون شده گاهی از موضعش عقب کشیده البته با اکراه و گاهی هم نه و سر حرفش مونده.

ایشون تمام مایحتاج زندگیمون رو فراهم می کنن.اما وقتی با هم بریم خرید خونه همون اول به من می گه فقط چیزای ضروری و منم ناراحت میشم می گم مگه من چه چیز غیر ضروری ای می خرم که اینو می گی.مثلا می گه فقط در حد صد تومن بیشتر نشه.
    اوایل خیلی بدتر بود و من در خونواده ای بزرگ شدم که همه چیز برام فراهم بوده و حتی ساندویج دوران دبیرستانمو مامانم درست می کرده.

بعد چند وقتی که با خونواده من بیشتر بیرون اومد یکم بهتر شده ولی هنوزم مشکلات داریم.

من فعلا دغدغم موضوع بچه دار شدنمون است کلا داره با من لج بازی می کنه وقتی من میگم بچه دار شدن زوده می گه نه وقتشه وقتی می گم وقتشه می گه نه هنوز زوده.

من چند روز پیش بهش گفتم حالا که هنوز می گی زوده بچه دار شیم حرفی ندارم ولی با مشکلاتی که در این دوروزمونه وجود داره برای نازایی بیا هر چند سالی که می خوایم پیشگیری کنیم زیر نظردکتر باشه و به دستور دکتر آزمایشات لازم رو هر چند وقت که لازمه تکرار کنیم تا یهو به خودمون نیایم ببینیم کار از کار گذشته.گفتم چون می گی هر برنامه مالی داری به من از قبل بگو تا برنامه بریزم الان بهت گفتم که خودتو آماده کنی تا بعد عید بریم دکتر برا آزمایشات.گفت باشه ولی میدونم اون موقع هم میگه ضروری نیست و نمیاد آزمایش.

آخه یکی از برادر شوهرام الان 9 ساله عروسی کردن و بچه دار نشدن تازه میگن که خانمش تا چند ماه پیش بعد این همه سال باکره بوده(یعنی در چند سال نزدیکی نداشتن)اما الان خداروشکر این مشکلشون حل شده ولی برای بچه دار شدن به مشکل خوردن.کلا خونوادش نسبت به زندگی پسراشون بی خیالن ولی دختراشون تا عروسی می کنن سریع بچه میارن من نمی خوام مشکل برادر شوهرم برا ما هم پیش بیاد.
    ویرایش توسط *مونا* : سه شنبه 24 اسفند 95 در ساعت 11:48

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 خرداد 97 [ 04:49]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    79

تشکرشده 133 در 75 پست

Array
    این دیگه خیلی ناراحت کننده بود کم مونده بگه مادر بزرگ مادرم تو خونه زایمان کرد تو هم تو خونه زایمان کن تا خرجی نیفته گردنمون بعید میدونم حتی راضی به خرید پوشک بشه برای بچه
    ولی سوال مهم تر شما خودتون اینقدر اذیت میشید و زندگیتون داغون شده چرا اصرار دارید که بچه بیارید؟نگید فکر میکنید با بچه زندگیتون بهتر میشه آدما هرگز تغییر نمیکنن به نظر بنده کاملا بچه رو بی خیال شو دلیلی نداره کس دیگرو بیاری وسط این بدبختی

12. کاربر روبرو از پست مفید mehdi.ma.mm تشکرکرده است .

kataioon (سه شنبه 24 اسفند 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 18:59]
    سطح
    25
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    25

تشکرشده 65 در 37 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.ma.mm نمایش پست ها
    ولی سوال مهم تر شما خودتون اینقدر اذیت میشید و زندگیتون داغون شده چرا اصرار دارید که بچه بیارید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟...به نظر بنده کاملا بچه رو بی خیال شو دلیلی نداره کس دیگرو بیاری وسط این بدبختی

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    68
    دستاوردها:
    تشکرها
    241

تشکرشده 267 در 138 پست

Array
    ممنون از دوستان عزیز که برا تایپیکم وقت میذارید

آقا مهدی من احساس بدبختی نمی کنم . از حق نگذرم همسرم ویژگی های خوب هم زیاد دارن. هیچ گلی بی خار نیست ایشون هم معصوم نیستن واین یکی از عیب های ایشونه که من می خوام با کمک خدا و راهنمایی های دوستان عزیز این ویژگیه اخلاقیشونو مدیریت کنم و کم تر به دعوا ختم شه.

در مورد اینکه می گین حاضر به خرید پوشک نمیشه درسته. یه بار در رابطه با بچه دار شدن حرف میزدیم ایشون گفت که حاضر نیست برای بچه پوشک بخره .اما وقتی خونه مامانش حرف بچه شد و دید خواهراش هم از پوشک برا بچه هاشون استفاده می کنن دیگه اون موضوع رو کش نداد.

متاسفانه دهن بین است و هر کاری خواهراش یا خواهر زاد کرده باشن من مجاز به انجامش هستم.

15. کاربر روبرو از پست مفید *مونا* تشکرکرده است .

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)