به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 07 مرداد 96 [ 12:07]
    سطح
    38
    Level completed: 77%, Points required for next Level: 35
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    1

تشکرشده 64 در 43 پست

Array

Gadid خواهرشوهرم از دخالت هاش تو زندگی ما برنمیداره

سلام به دوستان عزیزم .
    من چند وقتی بود نبودم و همیشه مشکلم دخالت خانواده همسرم بود و هست ...
    ایندفعه بعد سه سال دیگه تحمل کردن خیلی سخت شده ...
    الان چهار ماهی میشه که اومدیم خونه خودمون فکر کردم خونه خودمون بیایم کلا راحت میشیم ولی هنوزم دخالت ها هست و دیگه واقعا کلافه شدم با شوهرم سرد شدم از خانواده اش همش گله شکایت میکنم آخه من این دخالت ها رو از چشم شوهرم میبینم از بی عرضگی اونه .همش برا من تدافعی رفتار میکنه انگار اونها مقصر نیستن و فقط من مقصرم.
    خواهرشوهرم همش میاد تو زندگی ما نظر میده الانم به شوهرم پیشنهاد یه کاری داده که ازین به بعد شریک میشن و از اونجایی که خواهرش خیلی فضوله دیگه باب دخالت رو به بهونه شراکت تو زندگی ما بیشتر باز میکنه .هر چی با شوهرم صحبت کردم قبول نکرد خیلی آدم تحت تاثیر و دهن بینیه. با اینکه پدرش و برادرش بهش گفتن شراکت نکن خوب نیست گوش نکرد و از امروز وارد شراکت شدن و بدبختی من و تماس مکرر شروع شد .من نمیفهمم چرا اینهمه دخالت میکنن منکه به زندگی هیچکس کار ندارم اصلا از هیچی اونها خبر ندارم ولی اونها به همه چی زندگی ما کار دارن .من نمیدونم چجوری رفتار کنم تا شوهرم بیاد طرف من و اینقدر از اونها تاثیر نگیره.
    خواهرشوهر من تو زندگی همه سرک می کشه ولی بقیه زرنگ هستم و اجازه نمیدن زندگی شونو خراب کنه درحالی که شوهر من متوجه نیست .یه بار بخاطر دخالت های خواهرش تا آستانه طلاق هم پیش رفتیم و با پادرمیونی برادرشوهرم آشتی کردیم. من دلم با خانواده اش صاف نمیشه و تموم قلبم شده نفرت متاسفانه تو رفتارم مشخصه که ازشون بدم میاد کم کم دارم از شوهرمم متنفر میشم چون اینم اخلاق های اونها رو داره جدیدا سر شراکت خیلی دعوامون میشه و حس میکنم همه چیو داره قربانی شراکتش میکنه حتی زندگی مونو. دیگه خسته شدم دلم میخواد طلاق بگیرم تا راحت بشم .نمیدونم چکار کنم چجوری رفتار کنم دارم افسردگی میگیرم همش گریه میکنم دیگه خنده به لب هام نمیاد ....

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 خرداد 97 [ 04:49]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    79

تشکرشده 133 در 75 پست

Array
    کاش حداقل چندین مثال هم بزنید ما که اصلا نمیدونیم موضوع چیه باید چی بگیم؟
    ولی چرا همش فکر میکنم حسادت الکیه

3. کاربر روبرو از پست مفید mehdi.ma.mm تشکرکرده است .

ستاره زیبا (سه شنبه 12 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 64 در 43 پست

Array
    ممنون از اینکه جواب دادید .
    ما از دوران عقد مشکل داشتیم سر همین دخالتها .به عنوان مثال موقع خریدها خواهرشوهرم که کانال لباس داره گیر میداد که از کانال من سر خریدت لباس بردار حتی برا لوازم آرایش نظر میداد از عالم فلان جا بخر و اینقدر با شوهرم صحبت میکرد که اونم به من تحمیل میکرد میگفت هر چی ابجیم میگه راسته همون کارو بکن .یعنی محال بوده برا زندگی ما برا هر چیزش نظری نداده باشه و شوهرم که تحت تاثیره سریع میومد به من گیر میداد که باید مثلا فلان کارو بکنیم و من مخالفت میکردم دعوا راه مینداخت. من ناراحتم که هیچ اختیاری از زندگی خودمون نداریم و هرچی خواهرش بگه همونه و اگه من مخالفت کنم باهام دعوا راه می ندازه. دیگه خسته شدم دلم میخواد بگم اینم زندگیت برو اصن با خواهرت زندگی کن که اینهمه دخالت میکنه .ما تاحالا در مورد زندگی هیچ کدومشون حتی نظر هم ندادیم اصلا خبر نداریم ولی اونها از همه چی ما باید خبر داشته باشن .
    جدیدا هم که گیر داده به شوهرم که پول بده و تو کانال لباسش شراکت کنه و شوهرمم طبق معمول سریع پذیرفت با اینکه من مخالفت کردم باهام دعوت کرد و گفت به تو مربوط نیست .داره هم خودش هم خواهرش زندگی ما رو خراب میکنن و شوهرم اصلا متوجه نیست .دیروز طی یک نامه حرفهای دلمو بهش گفتم و هشدار دادم که داره زندگی مونو خراب میکنه و بقیه که زندگی خودشونو دارن فرقی به حالشون نداره .بهم گفت سعی میکنه ازین به بعد درست رفتار کنه ولی میدونم که بی فایده است و باز بعدها نظرات جدید ابجیش رو میاد میگه .متنفرم از خواهرش. نمیدونم چکار کنم .

5. کاربر روبرو از پست مفید mahsa21 تشکرکرده است .

mehdi.ma.mm (یکشنبه 05 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 بهمن 95 [ 14:19]
    سطح
    2
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 43
    Overall activity: 55.0%
    دستاوردها:
    7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 3 در 1 پست
    Array
    دوست عزیزشما با گله وشکایت و اینکه به همسرتون میگین بی عرضه فقط باعث میشین ازتون دور شه وقتی تورفتار شما هیچ محبت وعلاقه ای وجود نداره چطور ممکنه خواهرشوهرتون به شما علاقه داشته باشه ...سعی کنین جای دخالت برای دیگران توزندگیتون بازنکنین.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 بهمن 98 [ 15:04]
    سطح
    60
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsOverdriveVeteran
    تشکرها
    318

تشکرشده 381 در 176 پست

Array
    سلام دوست عزیز

اینکه همسرت داره شراکت می کنه پول خودشه و به خودش مربوطه اگه از خوراک و پوشاک و مسکن تو نمی زنه حق گله نداری (این چیزیه که قانون ما می گه) من باهاش موافق نیستم و می گم برای خرج کردن پول دو طرف باید نظر بدن اما کی به حرف ما گوش می ده . پس توام حرص نخور اگه تو خرج تو کم نمی ذاره بذار بقیشو آتیش بزنه خودتو ناراحت نکن و حرص نخور .

در مورد خواهر شوهرت حق داری عصبی شی اما اینجوری به قضیه نگاه کن تو آدم درون گرایی هستی که دوست داری سرت تو زندگیت باشه اما نباید توقع داشته باشی همه مثل تو فکر و رفتار کنن تو مسئول درست کردن بقیه نیستی . منم با شراط تو درگیر بودم من تازه با مردی ازدواج کردم که خواهر نداشته باشه به جاش مادرش اینجوری شد انقدر حساسیت به خرج دادم که من دچار افسردگی شدم (البته به قول مشاور که فکر می کنم فقط دنبال پول بوده) و اونا برای خودشون خوب و خوشن دیدم من دارم ضرر می کنم . شدم مثل خودشون البته واسه تو دخالت ظاهریه مال من با رفتار موذیانه بود که هیچ جوره نتونی ثابت کنی کم کم دارم می شم مثل خودشون دروغ گو و ظاهر ساز . در ظاهر می خندم و در باطن کار خودمو می کنم . نمی گم حالم خیلی خوب شده اما همین که باهاشون صادق نیستم از حماقت خودم لجم نمی گیره . کمتر عصبانی می شم .

اینم که خواهرش نظر می ده در ظاهر بگو باشه می خرم یا بگو باشه می کنم اما کار خودتو بکن برو لباس مارک بخر بعد به خواهرش نشون بده بگو ببین اینو خریدم فکر می کنی چند ؟ باهاش طرح دوستی بریز که هر اطلاعاتی خواست از تو بگیره توام بهش اطلاعات غلط بده .

من دقیقا می فهمم چی می گی ما می خواستیم یه کاری انجام بدیم با همسرم قرار گذاشتیم کسی نفهمه الان اونور تا پسرخاله مامانش هم می دونن اینور فقط مامان من می دونه خیلی حرص می خوردم از این چیزا بعدش گفتم بذار بدونن بترکن والا . اینکه تو از اونا بدونی جز حرص خوردن چیزی نداره بذار مثل این بازیگر معروفا دنبال زندگی تو باشن چه اهمیتی که خودتو اینجوری اذیت کنی تو با شوهرت سفر برو خرید کن ورزش کن لذتش رو ببر آخرش می بینی افسرده شدی هزار تا بیماری جسمی گرفتی به خاطر کی ؟ به خاطر چی ؟

من به شوهرم می گم فلان کار خوبه می زنه تو ذوقم می گه نه بابا به چه درد می خوره بعد یه سال یا چند وماه وقتی عقل ناقص خونواده تازه به دوران رسیده اش که تازه اومدن توی یه شهر بزرگ می رسه میاد با آب و تاب می گه وااااای مریم فلان کارو کنیم خیلی خوبه آی حرصم می گرفت . باهاش دو روز دعوا می کردن و قبول هم نمی کرد با پرویی حاشا می کرد که یا تو اصلا نگفتی یا چیزی که تو گفتی این نبود . دیدم بحث باهاشون فایده نداره فقط گذاشتم به موقش انتقاممو بگیرم فعلا هم به این چیزا فکر نمی کنم می گم بذار فکر کنن زرنگن به موقش بد پس می دن . توام واگذارشون کن به خدا و از حال لذت ببر. اگه هدفی داری روش تمرکز کن و به شوهرت نگو . توام مثل من یکم حساسی یه ذره سعی کن بیخیال باشی...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    من گاهی متعجبم از اینهمه عجولانگی بی مهارتی
    هرکاری راهی داره اگه از دیوار بخای بری تو خونه هرچی خودت رو بکوبی به دیوار نمیتونی اما از درش بلاخره میتونی!!!!!!
    دختر خوب یکم اروم باش من که فقط چند خط نوشته خوندم خیلی زیاد تنش رو در زندگی شما و رابطتون حس کردم
    اولا یادت باشه هروقت خاستی نتیجه همون باشه که شما میخای به همسرت بگو چشم!!!!
    این کلمه معجزه میکنه اگه بکار ببری متوجه میشی هم ازلحاظ علمی و هم تجربی ثابت شده
    دختر خوب اصلا باید بطور کلی تاکتیکت رو عوض کنی اینبار خیلی اروم و خونسرد باش کنار شوهرت قرار بگیر
    یه قاعده کلی برای اینکه همسر کمتر بخاد به سمت خانواده اش ازهرلحاظسوق پیدا کنه اینکه خودت مستقیم همسرت رو به اینکار تشویق کنی !!!!!!
    یعنیمثلا به همسرت هی بگی برو به خونوادت سر بزن هی بگو بهشون زنگ بزنو ......
    خیلی سریع درکوتاه مدت همسرت خلاف نظر شما عمل خاهد کرد یعنی اصلا دیگه باید با بور بفرستیش بره خونه خانوادش یا بزور زنگ بزنه
    امتحانش ضرر نداره
    من جای شما بودم به همسرم میگفتم اره با خاهرت شریک شو خیلی خوبه حتما یه تحقیق هم بکن ببین خوبه اینکار شک نکن همسرم میرفت تحقیق میکرد حتی اگه به منم نمی گفت بنابراین اگه صلاح بود وارد اون میشدیادت باشه ادم در برابرفشار و زور گارد میگیره اما دربرابر پیشنهاد بررسی میکنه
    واقعا خیلی حیفه با ندونستن مهارتها بخای طلاق رو انتخاب کنی
    با همسرت مثل یه دوست باش کنارش باش تاییدش کن اونوقت ببینم چطوربه حرفت اهمیت نمیده
    شما برای اینکه در دراز مدت از دخالتها راحت بشی باید برای مدت تشویقش کنی بیشتر بره سمت اونها بعد مدتی خودش دیگه نمیره!!!!!!!
    حتما حتما سخنرانیهای دکتر حبشی بخصوص کلید مرد و اقتدار مرد ایشون رو گوش به کارت میاد

9. کاربر روبرو از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده است .

mercedes62 (چهارشنبه 13 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 64 در 43 پست

Array
    سلام دوست عزیز ...
    از همه ممنونم که راهنمایی کردن...
    من بعد خوندن حرفهای شما خودمو کنترل کردم و به همسرم گفتم خوبه شراکت کن و اونم این کارو انجام داد و الان یه هفته ای هست که با خواهرش دعواشون شد و با هم قهرن و البته اینم بگم من هیچ دخالتی نکردم نه تو شراکتش نه تو قهر بودن الانشون به همسرمم گفتم خودت میدونی من قصد دخالت ندارم ...ولی ته دلم خیلی خوشحالم که پاشو از زندگی ما کشید بیرون ....این مشکلم حل شد اما یه مشکل دیگه دارم که اینجا جاش نیست عنوان کنم و باید تو خودم بریزم.....
    صبوری کردن خیلی سخته خیییلی....

11. کاربر روبرو از پست مفید mahsa21 تشکرکرده است .

ستاره زیبا (پنجشنبه 21 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    افرین دیدی کسی که خودش زمین بخوره گریه نمیکه
    هیچ‌وقت هرچی گفت باهاش مخالفت نکن اول بگو اره راست میگی خیلی خوبه بعد اگه پیشنهاد بهتر داری بده اما در حد یه پیشنهاد نه اجبار بذار خودش تصمیم بگیره که بعد اگر بد بود نگه تو مجبورم کردی و ......بعد مدتی اگر ببینه پشنهادهای شما خیلی خوبه دیگه کلا میاد سمت شما و در هرکاری با شما مشورت میکنه به همین راحتی
    درضمن درمورد مشکل دیگه ات چون اینجا کسی شما رو نمشناسه وقضاوتی نمیکنه میتونی مطرح کنی و از دوستان راهنمایی بخای بجای اینکه در دلت تحمل کنی و سختی بکشی
    ویرایش توسط ستاره زیبا : پنجشنبه 21 بهمن 95 در ساعت 00:23

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    38
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 64 در 43 پست

Array
    آره راست میگین. الان اونی که محکوم شد خواهرشوهرم بود چون خیلی حرفها به همسرم میگفت و تذکر میداده که به من نگه....به هزار دروغ و فریب از شوهرم پول قرض گرفت.و هنوز هم باهم قهر هستن و خوشبختانه دخالتی تو زندگی ما نمیکنه؟ فعلا راحت هستم هر چند که جاریم همیشه نقش آدم های تیکه پرون و کلاس اضافی میذاره رو برام بازی میکنه و مادرشوهرم هم هر وقت ما رو میبینه نقش آدم های فضول. بعضی وقتها برام خسته کننده میشه بودن تو این جمع های پر حاشیه و حالم گرفته میشه ....اما تحمل میکنم و صبوری میکنم .
    اون مشکلم جزو قوانینی که تو انجمن نباید گفته بشه .
    خوشبختانه با همسرم دیگه خیلی دعوا نمیکنیم و چند وقتیه با هم خوبیم. شوهرم میگه دوست ندارم باهات دعوا کنم نمیتونم ناراحتی تو رو ببینم.
    اگه خدا بخواد عید با همسرم عازم کربلا هستیم...
    الان مامانم یه مشکلی داره که راهم دوره و نمیتونم کمکش کنم ذهنم درگیرشه و ناراحتم .کنکور ارشد هم دارم حس درس خوندنم نمیاد.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)