به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 31
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 آبان 98 [ 11:49]
    سطح
    42
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 155
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    100

تشکرشده 134 در 59 پست

Array

Icon17 عکس العمل در مقابل شیطنت اینترنتی همسر

سلام دوستان وقتتون بخیر
    من 24 ساله هستم
    و همسرم 25 ساله
    من فوق دیپلم دارم و ایشون دیپلم
    قبلا هم تایپیک زده بودم درباره یکسری مشکلات که با توکل به خدا و کمک شما دوستان عزیز تا حدی
    توانستم رابطم را با همسرم بهبود ببخشم.

مشکلی جدیدا برایم پیش آمده که منرا بسیار ناراحت کرده:
    چندین وقت بود به همسرم مشکوک بودم (البته اهل بازجویی نیستم)ولی خب از شواهدی که مشخص بود متوجه شدم ایشون با شخصی صحبت میکنه در دنیای مجازی که البته رابطه نزدیک باهم نداشتن
    ایشون متوجه شدن من داستان رو فهمیدم و من بدون اینکه حرفی به ایشون بزنم دیگه صحبتی نکردم
    تا بعد از چندماه و پادرمیانی مادرایشون و قولهای رنگ وارنگ ایشون آشتی کردم
    میدونم این شاید خیانت به حساب نیاد ولی خب میتونه نشونه این باشه که همسر بنده پایبند نیست
    و در اینده این مشکلات بازهم پیش خواهد امد.
    من برای همسرم چند شرط گذاشتم

1.صداقت
    2.اماده سازی سوروسات عروسی تا عید
    3.شرط سوم این بود که اگر گاهی سیم جین کردم ایشون رو و شک به سراغم امد بدون عصبی شدن منرا ارام کنه تا اعتمادم رو دوباره بدست بیاره(البته گفتم خودم متنفرم از سیم جیم کردن ولی خب میدونم دچار این رفتارها میشم پس اگر میتونی کنار بیای قبول میکنم اشتی کنم

قبول کرد و بسیار پشیمان بود سوروسات عروسی رو اماده کرد و تمامی کارها اونطور که خواسته بودم پیش میرفت تا اینکه روز جمعه گفته بود شیف هستم و باید سرکار برم ولی من احساس میکردم که شرکت نیست تماس گرفتم جواب نداد
    خیلی ارام بهش پیام دادم گفتم عزیزم میدونم شرکتی ولی نمیدونم چرا دلم شور میزنه لطفا از شرکت با من تماس بگیر که شروع کرد داخل پیام حرفهای حاشیه زدن که داری توهیم میکنی چه حرفیه ولی من باز ارام گفتم خواهش کردم ازت گفت نمیزنم
    نیم ساعت نشد که با همراهش تماس گرفت گفت دارم میرم منزل گفتم چرا ؟ گفت اعصابم رو خورد کردی نمیتونم شرکت بمانم (درصورتی که ایشون هیچ مرخصی نداره و کارش به شکلی نیست که بتونه مرخصی بگیره به همین سادگی)
    (البته در این مدت نشده بود این شک بهم دست بده حتی اگر تاچندساعت جواب تلفنم رو نمیداد
    یا مثلا جایی میرفت اصلا چکش نکرده بودم ، میگم که بدونید بخشیدمش و خودمم میخام که اعتماد کنم ولی اینبار مطمئن هستم که دروغ گفته و دلیل دروغش رو نمیفهمم در واقع زیر دو تا از قولهاش زد 1 صداقت 2ارام کردن من و مدارا کردن باهام تا وقتی اعتمادم بدست بیاد)

عذر می خوام طولانی شدخلاصه ایکارش شبه زیادی تو ذهن من اورد و مطمن هستم که از من پنهان کاری کرده و دروغ گفته و اینکه به قول سومش عمل نکرده از دیروز صبح دیگه خبری از هم نداریم

حالا سوالم از شما اینه:

حالا بعد ازین اتفاقی که افتاد من باید چه عکس العملی نشان بدم ؟
    حالا که ایشون دست پیش رو گرفته که به من توهین کردی (در صورتی که قبلا گفتم این عملت باعث شده من بهت شکاک بشم گفت حق داری عواقبش رو میپذیرم هرسوالی خاستی بکن من سعی میکنم دوباره اعتمادت بدست بیارم)

نمیخام مسئله را ساده بگیرم و نمیدونمم چطور باید این قضیه را حل و فصل کنم لطفا کمکم کنید
    که دعاگویه تمام عزیزان کمک رسان عزیز هستم

باسپاس
    ویرایش توسط پاپیون : شنبه 30 بهمن 95 در ساعت 16:47

2. کاربر روبرو از پست مفید پاپیون تشکرکرده است .

Ramin231 (چهارشنبه 25 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام
    شما از ابتدا فرض رو خدای ناکرده بر خیانت و این قبایل مسایل نگذار و درعین حال ساده و زودباور هم نباش. دانستن اینکه ایشون شرکت یا جای دیگر می رود یا خیر آسان است. اگر فرد مطمینی در اون شرکت می شناسید که دهانش بسته باشید پرس و جو کنید (در غیر اینصورت براش حرف درمیاد) یا می تونید دفعه بعد با عنوان اینکه مثلا "این نزدیکی ها (اسم ببرید) کار داشتم گفتم یه سر بزنم" و مشابه اون رفت و آمدهاش رو (در صورت لزوم مخفیانه که بی حهت باعث رنجش نشود) تحت نظر بگیرید.
    هرکاری می کنید این شک و تردید رو بصورت دایمی و قبل زیر سقف منزل رفتن برطرف کنید وگرنه تبدیل میشه به سوظن و بعدا مشکلات حدی بین تون ایجاد می کنه. حتی اگر زمانی متوجه شدید به شما دروغ گفته باز این احتمال رو بدید ممکنه دلیل موجه ی داشته باشند و با حفظ خونسردی توضیح بخواهید.
    به هیچوجه تهمت نزنید. تهمت زدن به خانم ها خودش راه رو رو برای لغزش باز می کنه.

الان هم برای موردی که بین تون مطرح شده ازشون به آرامی توضیح بخواهید. حتما باید دلیل منطقی ارایه کنند. یا سر کارشون بوده اند یا خیر. اگر نبوده اند کجا بوده اند. (نگفته اید معمولا خودشون از داخل شرکت جواب می دهند یا منشی شرکت) به هرحال امکان دارد در زمان تماس شما نزدیک تلفن نبوده باشند و بعد هم بهشون برخورده باشه و از روی لجبازی زنگ نزده باشند. باید ظرافت رفتاری و کلامی داشته باشید.

موفق باشید

4. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

پاپیون (شنبه 30 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    100

تشکرشده 134 در 59 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    با سلام
    شما از ابتدا فرض رو خدای ناکرده بر خیانت و این قبایل مسایل نگذار و درعین حال ساده و زودباور هم نباش. دانستن اینکه ایشون شرکت یا جای دیگر می رود یا خیر آسان است. اگر فرد مطمینی در اون شرکت می شناسید که دهانش بسته باشید پرس و جو کنید (در غیر اینصورت براش حرف درمیاد) یا می تونید دفعه بعد با عنوان اینکه مثلا "این نزدیکی ها (اسم ببرید) کار داشتم گفتم یه سر بزنم" و مشابه اون رفت و آمدهاش رو (در صورت لزوم مخفیانه که بی حهت باعث رنجش نشود) تحت نظر بگیرید.
    هرکاری می کنید این شک و تردید رو بصورت دایمی و قبل زیر سقف منزل رفتن برطرف کنید وگرنه تبدیل میشه به سوظن و بعدا مشکلات حدی بین تون ایجاد می کنه. حتی اگر زمانی متوجه شدید به شما دروغ گفته باز این احتمال رو بدید ممکنه دلیل موجه ی داشته باشند و با حفظ خونسردی توضیح بخواهید.
    به هیچوجه تهمت نزنید. تهمت زدن به خانم ها خودش راه رو رو برای لغزش باز می کنه.

الان هم برای موردی که بین تون مطرح شده ازشون به آرامی توضیح بخواهید. حتما باید دلیل منطقی ارایه کنند. یا سر کارشون بوده اند یا خیر. اگر نبوده اند کجا بوده اند. (نگفته اید معمولا خودشون از داخل شرکت جواب می دهند یا منشی شرکت) به هرحال امکان دارد در زمان تماس شما نزدیک تلفن نبوده باشند و بعد هم بهشون برخورده باشه و از روی لجبازی زنگ نزده باشند. باید ظرافت رفتاری و کلامی داشته باشید.

موفق باشید
    سلام ممنونم از پاسختان
    نه من فرض رو بر خیانت نزاشتم من از ابتدا هم گفتم میدونم تو شرکت هستی من دلم نا ارامه و میخام به دلم ثابت کنم که اشتباه میکنه دقیقا نمیخام ساده بگذرم وگرنه کاری نداره من ادم مغروری نیستم فقط کافیه الان باهاش تماس بگیرم و اشتی کنم ولی نمیخام دیگه این موارد تکرار بشه
    نه من شخصی رو در شرکتشون نمیشناسم و تمام کارمندها مرد هستند شوهرم چندخط مستقیم دارن و تلفن همیشه کنار دستش هست خیلی اوقات از اونجا با من تماس میگیره و به من هم گفته هیچوقت تماس نگیرم چون ممکنه بره روی تلفن شخص دیگه ای و به این علت من هم هیچوقت تماس نمیگیرم شرکت،ما هردومون هرجا که بخوایم بریم حتی یک عابر بانک ساده قبلش بهم میگیم و جوری نیست که بگم اتفاقی ازین مسیر رد میشدم و امدم بهت سر بزنم..
    شرکت انها هم در یک مرکز صنعتی هست که ترددی توش نیست پس با عقل جور دنمیاد سر زدن من در یک مکان صنعتی که هیچ زنی اونجا فعالتی نداره.
    من هم دقیقا میخام شماها کمکم کنید که خیلی جدی باهاش برخورد کنم تا بدونه که من متوجه رفتارهاش هستم
    و از دروغ بیزارم و بنظرم هیچ دلیلی نداره دروغ گفتن همیشه بهش گفتم اگر خطایی هم کردی حقیقتش را بگو چون من دروغ تلخ رو به حقیقت شیرین ترجیح میدم و قول میدم ببخشم اگر حقیقت رو بشنوم.

الان ایشون از من بشدت ناراحت و عصبانی هست و حرفش این هست که من حق ندارم بهش شک کنم
    (مردی بسیار غد یه دنده و لجباز است ) و اسرار دارد که شرکت بوده و زیر بار حرف زور نمیرود
    اگر این عصبانیت رو نداشت تماس میگیرفتم تا صحبت کنیم ولی میدانم دارد
    از دیروز صبح هیچ خبری ازش ندارم
    نمیدونم ایا باهاش تماس بگیرم و بخام صحبت کنیم ؟
    یا نه بگذارم ارام شود و خودش اقدام کند جلو بیاید
    ولی انقدر غد و دارای اعتماد بنفس پایین هست که احتمالش کمه بیاد جلو و بخاد چیزیرو درست کنه

واقعا نمیدانم چطور صحبت کنم با چه لحنی؟
    اسرار کنم که شرکت نبودی؟که این دعواهای دنباله داری رو در پی دارد
    یا اگر به اسرار گفت بودمو دلیل و برهان اورد قبول کنم و خوذم رو بزنم به کوچه علی چپ؟
    نمیدانم توروخدا کمکم کنید چطور رفتار کنم که بداند من دورغ را نمیتوانم تحمل کنم؟؟؟!!و جوری حل و فصل کنم ماجرا را که نه غرورش بشکند و نه دعواهای دیگری درست کند؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    100

تشکرشده 134 در 59 پست

Array

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 08 خرداد 97 [ 04:49]
    سطح
    32
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 129
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    79

تشکرشده 133 در 75 پست

Array
    یعنی دارید میگید تو زمان عقد بودید و دیدید بهتون خیانت میکنه بعد تو شرط های ادامه رابطه جشن عروسیه!!!!!!!!
    کلا ازدواج شده مثل یک مسابقه که به هر شرایطی که شده بعضی ها میخوان بهش برسن الان انتظار داری چون عروسی کردی همه چی حل بشه؟
    انقدر خودفریبی نکنید خواهشا خودتونو بدبخت نکنید اگه هنوز ازدواج نکردید(از متن نمیتونم بفهمم)همه چی رو تموم کنید این مرد دروغگو بدرد ازدواج نمیخوره و قطعا تغییر نمیکنه

8. کاربر روبرو از پست مفید mehdi.ma.mm تشکرکرده است .

پاپیون (شنبه 14 اسفند 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 شهریور 96 [ 08:00]
    سطح
    28
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 8.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    121

تشکرشده 81 در 44 پست

Array
    سلام
    دوست خوبم به تایپیک های من ی نگاه بنداز
    مثل من توی چرخه معیوب نیفت اگه میتونی همین الان خودتو نجات بده
    من از هر دری وارد شدم نشد
    محبت-بی تفاوتی -دعوا - کشمکش و ... تا خودشون نخوان نمیشه
    نرو فعلا سرخونه زندگیت خیلی بده زندگی با شک شروع بشه مثل من تمام روح و روانت درگیر میشه

10. 3 کاربر از پست مفید masomeh2016 تشکرکرده اند .

mehdi.ma.mm (یکشنبه 01 اسفند 95), Ramin231 (چهارشنبه 25 اسفند 95), پاپیون (شنبه 14 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    66
    دستاوردها:
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    فهمیدن اینکه فردی با فرد دیگه ای ارتباط داره یا خیر، سخت و گاهی غیرممکن هستش. این هم امکان داره شک و سوظن حتی وقتی که از شک تون مطمیئ هستید به کلی اشتباه و بی اساس باشند. من نه می تونم به شما بگم بی خیال باشید نه اینکه حتما سماجت کنید. هر دو عواقب دارند. یکیش ممکنه منجر به این بشه که بعدها و پس از شروع زندگی که دیگه دوشیزه هم نیستید و چه بسا بچه هم داشته باشید متوجه بشید همسرتون سروسری دارند. ممکن هم هست سماجت کنید بعد ببینید هیچ خبری نبوده و تخریب رابطه کرده اید.
    چیزی که هست حق مسلم شما و اون آقا هست که اطمینان تون نسبت به هم جلب بشه. این حق قبل از ازدواج و قطعی و مستقیم هست و بعد از ازدواج نسبی و غیرمستقیم. قبل از ازدواج هیچ طرفی حق نداره از دادن تضمین برای وفادار بودن سرباز بزنه -البته از راه صحیحش - و درصورت لزوم با پرسش صریح و لی مودبانه و بدون اتهام زدن. بعد از ازدواج هم با درجات خیلی خفیف تر و غیرمستقیم تر.
    چندتا سوال:
    مهریه شما چه اندازه و چه چیزهایی است؟
    1- وضعیت مالی آقا نسبت به مهریه شما چطور است؟ براشون سخت پرداخت کته؟ یا براش مهم نیست؟ یکی از چیزهایی که جلوی جاده خاکی رفتن آقایان رو می گیره عواقب عمل شون و از جمله فشار مهریه است و اطمینان از اینکه خانم درصورت لزوم مهریه رو به اجرا می گذارند و پاش هم می ایستند.
    2- در مورد ایشون تحقیق محلی کرده اید؟ محل سکونت، دانشگاه، محل کار، دوستان صمیمی؟ به نتایج اعتماد دارید؟
    3- خانواده تان در جریان سوءظن تان هستند؟ اگر نیستند بهشون بگید. اون ها تجربه بیشتری یدارند و با تعقل برخورد می کنند. (خیلی مهم)
    4- فرمودید ایشون مجازی با فرد دیگری ارتباط داشته و بعد از فهمیدن شما ادامه ندادند. از کجا اطمینان دارید درست متوجه شده باشید؟ اگر درست بوده اون شخص چه کسی بوده؟ چه مدت و در چه سطحی با هم ارتباط داشته اند؟ خیلی فرق می کنه بین اطمینان دادن های فردی که فقط با یه نفر چت داشته با فردی که با یک و حتی چند نفر ارتباط جنسی کامل داشته. فرق می کنه که یه کار غلط ناشی از تنهایی بوده باشه یا عملی که عادی و چه بسا عادت شده باشه.
    اینکه چند ماه طول کشیده و در آخر هم خانواده و مادر ایشون مجبور به قول دادن شده اند .... یعنی قضیه جدی بوده یا شما زیاده از حد تند واکنش نشان داده اید و خواسته اند آرام تان کنند؟ می تونم حدس بزنم ولی خودتون جواب بدید بهتره.
    5- نه این درسته که با هر اتفاق کوچکی به دیگران شک کنیم نه اینکه بگیم حق نداری شک کنی. اصولا شک کردن دست خود فرد نیست. وقتی شکی بوجود میاد برخورد دفعی با اون نتیجه اش شدیدتر شدن شک میشه. بهترین راه اینه که با خوش رویی شک رو برطرف کنیم. حتی به دغعات (وسواس قضیه اش متفاوته). بهانه ای که برای تلفن نزدن شما آورده اند بی ربط هستش. خب بره روی خط دیگه مگه چی میشه؟ حرف های منطقی و معقول رو بپذیرید ولی بی منطقی رو نپذیرید.
    شما می تونستید همون موقع که شک کردید ایشون در محل کارش نیست از یکی از آقایان فامیل یا هر فرد دیگری که بهانه موجهی برای تماس داشته و مشکلی بین شما و ایشون ایجاد نکنه بخواهید با تلفن محل کارشون تماس بگیره. بهانه می تونه هرچیزی از احوال پرسی باشه تا موضوعات کاری و غیره. جاهای دیگه هم همینطور
    بازهم میگم قابل قبول نیست که آدم به همسرش بگه اصلا نباید به محل کارم تلفن بزنی. یعنی حتی نشه زن حال شوهرش رو بپرسه؟ برای شخص من این مسئله حتی اگر اعتماد اخلاقی یقینی و 100% داشته باشم هم به عقلش یا اینکه چیزی رو داره مخفی میکنه شک می کنم.

شما رو نمی دونم و مسئولیت هم قبول نمی کنم، تصمیم با خودتان است ولی من وقتی این حد سوءظن نسبت به کسی داشته باشم تا شکم برطرف نشه به مرحله بعد نمی روم.
    یه مقدار آرام تر ولی مطمئن تر حرکت کردن بهتر از افتادن توی دیگ است

موفق باشید

12. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

پاپیون (شنبه 14 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    100

تشکرشده 134 در 59 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi.ma.mm نمایش پست ها
    یعنی دارید میگید تو زمان عقد بودید و دیدید بهتون خیانت میکنه بعد تو شرط های ادامه رابطه جشن عروسیه!!!!!!!!
    کلا ازدواج شده مثل یک مسابقه که به هر شرایطی که شده بعضی ها میخوان بهش برسن الان انتظار داری چون عروسی کردی همه چی حل بشه؟
    انقدر خودفریبی نکنید خواهشا خودتونو بدبخت نکنید اگه هنوز ازدواج نکردید(از متن نمیتونم بفهمم)همه چی رو تموم کنید این مرد دروغگو بدرد ازدواج نمیخوره و قطعا تغییر نمیکنه
    نه خب فقط این که نبود!
    هی عروسی رو عقب می انداخت (قبل از این اتفاق) تا بتونه شرایط بهتری رو فراهم کنه و پس انداز بیشتری کنه من این عقب انداختن رو گذاشتم پای اینکه دوست نداره سرخونه زندگیمون بریم و می خواد به خوش گذرونیش برسه بخاطر همین این فشار رو گذاشتم تا عکس العملش رو ببینم
    مگه میشه به همین سادگی طلاق گرفت؟! خیلی ساده دارید نسخه میپیچید
    نسخه طلاق برای کسی نپیچید طلاق گرفتن رو همه بلدن اگر کسی میاد اینجا حتما برای بهبود زندگیش کمک می خواد اگر راه حلی برای کمک ندارید نظر نزارید بهتره

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط masomeh2016 نمایش پست ها
    سلام
    دوست خوبم به تایپیک های من ی نگاه بنداز
    مثل من توی چرخه معیوب نیفت اگه میتونی همین الان خودتو نجات بده
    من از هر دری وارد شدم نشد
    محبت-بی تفاوتی -دعوا - کشمکش و ... تا خودشون نخوان نمیشه
    نرو فعلا سرخونه زندگیت خیلی بده زندگی با شک شروع بشه مثل من تمام روح و روانت درگیر میشه
    سلام عزیزم خوندم و خیلی متاسفم از بابت درگیری که برات پیش اومده..
    شوهرت دوران عقدت رابطه نامشروع داشته این خیانت به حساب میاد
    میدونم کسی که پاشو کج بزاره تا ته مسیرو کج میره ولی شوهر من فقط در حد شیطنت چت کرده تو محیط مجازی نمیدونم چیکار کنم میدونم هیچ تضمینی نیست که بگیم این بدتروبدتر میشه
    یا خوب میشه
    واسه همین تصمیم گیری سخته
    اره رفتن سرخونه زندگیم اشتباهه و غلط اصلا نمیدونم باید چیکار کنم
    چطوری بفهمم خودش می خواد یا نه اخه .. میگه هرجوری بخوای بت ثابت میکنم که دیگه ازین کارا نمیکنم و من نمیدونستم باید چی بگم فقط تمام برنامه های مجازیشو پاک کرد
    از یه طرف ترس از طلاق و تنها شدن هست از یه طرف عشق و علاقه ...
    نمیدونم
    مرسی از پیامت

- - - Updated - - -

فهمیدن اینکه فردی با فرد دیگه ای ارتباط داره یا خیر، سخت و گاهی غیرممکن هستش. این هم امکان داره شک و سوظن حتی وقتی که از شک تون مطمیئ هستید به کلی اشتباه و بی اساس باشند. من نه می تونم به شما بگم بی خیال باشید نه اینکه حتما سماجت کنید. هر دو عواقب دارند. یکیش ممکنه منجر به این بشه که بعدها و پس از شروع زندگی که دیگه دوشیزه هم نیستید و چه بسا بچه هم داشته باشید متوجه بشید همسرتون سروسری دارند. ممکن هم هست سماجت کنید بعد ببینید هیچ خبری نبوده و تخریب رابطه کرده اید.
    چیزی که هست حق مسلم شما و اون آقا هست که اطمینان تون نسبت به هم جلب بشه. این حق قبل از ازدواج و قطعی و مستقیم هست و بعد از ازدواج نسبی و غیرمستقیم. قبل از ازدواج هیچ طرفی حق نداره از دادن تضمین برای وفادار بودن سرباز بزنه -البته از راه صحیحش - و درصورت لزوم با پرسش صریح و لی مودبانه و بدون اتهام زدن. بعد از ازدواج هم با درجات خیلی خفیف تر و غیرمستقیم تر.
    چندتا سوال:
    مهریه شما چه اندازه و چه چیزهایی است؟
    1- وضعیت مالی آقا نسبت به مهریه شما چطور است؟ براشون سخت پرداخت کته؟ یا براش مهم نیست؟ یکی از چیزهایی که جلوی جاده خاکی رفتن آقایان رو می گیره عواقب عمل شون و از جمله فشار مهریه است و اطمینان از اینکه خانم درصورت لزوم مهریه رو به اجرا می گذارند و پاش هم می ایستند.
    2- در مورد ایشون تحقیق محلی کرده اید؟ محل سکونت، دانشگاه، محل کار، دوستان صمیمی؟ به نتایج اعتماد دارید؟
    3- خانواده تان در جریان سوءظن تان هستند؟ اگر نیستند بهشون بگید. اون ها تجربه بیشتری یدارند و با تعقل برخورد می کنند. (خیلی مهم)
    4- فرمودید ایشون مجازی با فرد دیگری ارتباط داشته و بعد از فهمیدن شما ادامه ندادند. از کجا اطمینان دارید درست متوجه شده باشید؟ اگر درست بوده اون شخص چه کسی بوده؟ چه مدت و در چه سطحی با هم ارتباط داشته اند؟ خیلی فرق می کنه بین اطمینان دادن های فردی که فقط با یه نفر چت داشته با فردی که با یک و حتی چند نفر ارتباط جنسی کامل داشته. فرق می کنه که یه کار غلط ناشی از تنهایی بوده باشه یا عملی که عادی و چه بسا عادت شده باشه.
    اینکه چند ماه طول کشیده و در آخر هم خانواده و مادر ایشون مجبور به قول دادن شده اند .... یعنی قضیه جدی بوده یا شما زیاده از حد تند واکنش نشان داده اید و خواسته اند آرام تان کنند؟ می تونم حدس بزنم ولی خودتون جواب بدید بهتره.
    5- نه این درسته که با هر اتفاق کوچکی به دیگران شک کنیم نه اینکه بگیم حق نداری شک کنی. اصولا شک کردن دست خود فرد نیست. وقتی شکی بوجود میاد برخورد دفعی با اون نتیجه اش شدیدتر شدن شک میشه. بهترین راه اینه که با خوش رویی شک رو برطرف کنیم. حتی به دغعات (وسواس قضیه اش متفاوته). بهانه ای که برای تلفن نزدن شما آورده اند بی ربط هستش. خب بره روی خط دیگه مگه چی میشه؟ حرف های منطقی و معقول رو بپذیرید ولی بی منطقی رو نپذیرید.
    شما می تونستید همون موقع که شک کردید ایشون در محل کارش نیست از یکی از آقایان فامیل یا هر فرد دیگری که بهانه موجهی برای تماس داشته و مشکلی بین شما و ایشون ایجاد نکنه بخواهید با تلفن محل کارشون تماس بگیره. بهانه می تونه هرچیزی از احوال پرسی باشه تا موضوعات کاری و غیره. جاهای دیگه هم همینطور
    بازهم میگم قابل قبول نیست که آدم به همسرش بگه اصلا نباید به محل کارم تلفن بزنی. یعنی حتی نشه زن حال شوهرش رو بپرسه؟ برای شخص من این مسئله حتی اگر اعتماد اخلاقی یقینی و 100% داشته باشم هم به عقلش یا اینکه چیزی رو داره مخفی میکنه شک می کنم.

شما رو نمی دونم و مسئولیت هم قبول نمی کنم، تصمیم با خودتان است ولی من وقتی این حد سوءظن نسبت به کسی داشته باشم تا شکم برطرف نشه به مرحله بعد نمی روم.
    یه مقدار آرام تر ولی مطمئن تر حرکت کردن بهتر از افتادن توی دیگ است

موفق باشید
    سلام ممنون از وقتی که گذاشتید
    مهریه من 100 سکه است و ایشون توان پرداختش رو داره

من دوست نداشتم تحت تاثیر مهریه به من خیانت نکنه و با من زندگی کنه برای همین مهریه رو جوری تعیین کردم که تحت تاثیرش قرار نگیره،اگر بخواد از ترس مهریه پایبند باشه که می خوام نباشه و جدابشیم..

بله نتیجه تحقیقات مثبت بوده ایشون رو فردی کاری و خانواده دوست معرفی کردن

خانواده من نه من نگذاشتم بفهمن چون اگر میفهمیدن به هیچ عنوان نمیزاشتن من ایشون رو ببخشم خانوادم تا حد زیادی احساسی تصمیم میگیرن اما مادر ایشون خبر دارن و از قضا این ارتباط فقط مجازی بوده و به من ثابت شده چون چتهایی که باهم داشتن از تاریخی که شروع شده بود داخل گوشیشون بود با ساعت و تاریخ دقیق فقط مجازی بوده و صحبت درباره یسری مطلب علمی که کم کم کشیده شد به سوالهای شخصی دررابطه با محل زندگی و...هیچ قراری گذاشته نشد و رابطه کوتاه بود.

اخه من خودمم دوست ندارم ایشون محل کار من تماس بگیره چون ضبط میشد تلفنها ولی خب ارتباط داریم با موبایل
    نداشتم کسیرو که بخوام اینطوری چک کنم همسرمو کاش داشتم...

خیلی جالبه یک هفته از اون موضوع گذشته و دوباره سر یک موضوع مسخره و خنده دار بهانه گیری کرد
    و چندساعتی تلفنش رو روی من خاموش کرد تا جوابم رو نده
    بعد که روشن کرد من خبری ازش نگرفتمو به مدت یک هفته خبری از من نگرفت تازه دیشب پیام داده..
    و من جوابش رو ندادم
    خسته
    شدم ازین بازیهای مسخره
    چرا انقدر پیمان ازدواج مسخره و پوچ شده...
    الان چیکار باید بکنم ؟
    ویرایش توسط پاپیون : شنبه 14 اسفند 95 در ساعت 15:33

14. کاربر روبرو از پست مفید پاپیون تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    66
    دستاوردها:
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام
    نذارید جای عاشق و معشوق و طالب و مطلوب عوض بشه. طبیعت هم طوری هست که خانم باید ناز کنه نه آقا. معنی نداره اگر ایشون گوشی خاموش می کنه شما تماس بگیرید. ولش کنید تا خودش تماس بگیره. کمی هم سرسنگین برخورد کنید.
    زیادی دنبال هرکسی بدوید خودش رو میگیره، زیادی بی اعتنائی کنید سرد میشه. اعتدال رو رعایت کنید و بخواهید دیگران هم رعایت کنند. غیر از این باشه مشکل درست میشه.

موفق باشید

16. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

Ramin231 (چهارشنبه 25 اسفند 95), پاپیون (یکشنبه 15 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    42
    دستاوردها:
    تشکرها
    100

تشکرشده 134 در 59 پست

Array
    سلام
    نذارید جای عاشق و معشوق و طالب و مطلوب عوض بشه. طبیعت هم طوری هست که خانم باید ناز کنه نه آقا. معنی نداره اگر ایشون گوشی خاموش می کنه شما تماس بگیرید. ولش کنید تا خودش تماس بگیره. کمی هم سرسنگین برخورد کنید.
    زیادی دنبال هرکسی بدوید خودش رو میگیره، زیادی بی اعتنائی کنید سرد میشه. اعتدال رو رعایت کنید و بخواهید دیگران هم رعایت کنند. غیر از این باشه مشکل درست میشه.

موفق باشید
    سلام دوست خودم مرسی که همراهی میکنید
    وقتی پیشمههردو سرجای اصلیمون هستیم و ازین کارها نمیکنه اگر مشکلی پیش بیاد از دلم درمیاره
    ولی وقتی منزل خودشونه و اینجا نمیاد نمیدونم چرا اینطوریه ، با کوچکترین بحث حتی اگر مقصر خودش باشه
    کنار میکشه و هیچ سعیی برای حلش نمیکنه..
    چقدر تحمل کنم اخه 11 روزه ازش خبری نیست نه سر زده نه زنگ زده..
    البته شب جمعه پیام داد سلام خوبی؟ که من جوابش رو ندادم!
    نمیدونم کار درستی کردم یا نه..
    ولی می خواستم بیشتر سعی کنه یا تماس بگیره یا بیاد خونمون..اخه بعد اونکارهایی که کردو میدونست من شدیدا بیمار هستمو میخام برم دکتر وقتی نیومد خونمون خیلی دل شکسته بودم ازش و این پیام هیچ ارزشی نداشت در مقابل این کارهاش...

کل فامیل برای دیدنم اومدن و تماس گرفتن اما شوهرم نه..
    کسی که میگه من نباشم نفساش براش حرومه به خودش زحمت نداد تماس بگیره..
    این حرکتاش درحالیه که وقتی بحثی نیست خودش رو فدای من میکنه مثلا اگر این بحث پیش نمیومد اون
    مرخصی میگرفت و با من میومد دکتر و بعدش ریز به ریز مراقبتهارو از دکتر میپرسید و مثل یه پرستار حرفه ای تمام وقت دورم میچرخید و حتی غذارم خودش تو دهنم میگذاشت..
    اینارو میگم که بدونید یا صفره یا صده...
    اونوقت الان عین خیالشم نیست...

یه دردایی رو دلم میزاره که خودش از عمقشون خبر نداره یا شایدم داره و دوست داره که زخم بزنه..
    انگار نه انگار که بعد از اونکار زشتش گفت جبران میکنمو بهتر میشم برات...

دوست عزیزم بنظرت کار درستی کردم جواب پیام اس ام اس خشک و خالیش رو ندادم ؟
    اگر کار اشتباهی کردم الان باید چه کنم ؟
    بنظرتون من همینطور دست روی دست بگذارم ؟

18. کاربر روبرو از پست مفید پاپیون تشکرکرده است .

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)