به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 02 [ 06:41]
    سطح
    82
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    10000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    بنظرمن اینقدر واجب نیس که بخاطرشون بخواین چهارساعت راهو بکوبین برین واونجا هم ممکنه دوباره حرفی بشه که هم خودتونو هم خونوادتونو ناراحت کنه.اگه اینبار صحبت وپیامی شد بهشون بگو وسایلشونو اگه میخوان بیان پس بگیرن وگرنه میبخشیشون به کسی.واینجوری خاطرات تلخ هم مدام جلو چشمت نمیاد

2. 5 کاربر از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده اند .

haniye68 (یکشنبه 01 اسفند 95), ZENDEGIBEHTAR (چهارشنبه 27 بهمن 95), بارن (چهارشنبه 27 بهمن 95), خانم مهندس (چهارشنبه 27 بهمن 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 28 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    قران را در مسجد بگذارید
    بقیه وسایل را هم خودتون به شیرینی و دل خوش استفاده کنید و اگه دوسشون نداری بده کس دیگه استفاده کنه
    اینا مال شماست و از اموال شما حساب میشه وقتی شوهرت بهت هدیه داده هیچ دینی به گردنت نیست به عنوان امانت که بهت نداده !! از جایی هم ندزدیده که بگیم مال مردم هست خیالت راحت و اصلافکر پس دادن هم نباش
    برای چی بهش پس بدی ؟
    فکر نکن دین به گردنت هست اگه اینا را نگهداری حتی طلا هایی که برات خریدن هم مال خودت هست برو به سلامتی استفاده کن
    شیدا هم واقعا راهنمایی خوبی کرده (بلاکشون کنی ) وقتی با تماس ها و پیام هاشون این همه ناراحت میشی درحالی که هیچ قدم مثبتی هم بر نمیدارن باید بلاک کنی

سعی کن خودت را به چیزی مشغول کنی که کمتر غصه بخوری کتاب رمان یا تاریخ بخون برو شنا با دوستات و خانوادت خودت را سرگرم کن و هر کاری که ازش لذت میبری انجام بده تا حال روحی ات بهتر بشه امیدوارم دیگه بعد از زندگی شاد و موفقی داشته باشی
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

4. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

haniye68 (یکشنبه 01 اسفند 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    ممنونم از همه دوستان...هیچ طلایی ازش ندارم...فقط همسرم یه گوشی قسطی از یه جا برداشته...حلقه اش و حلقه من دست مغازه اس ،مغازه دار گفته بیاین پول گوشی رو بدین و حلقه رو ببرین...پول حلقه اونو مامانم داده...پول حلقه منم شوهرم داده...همین........دیگه هییییییییییییچ طلایی ازش ندارم....اکی پس نمیرم...گفتم برم پس بدم ...فردا حرفی نباشه...حالا که همه میگن مهم نیست، خب منم پس نمیبرم.............باید کلی داداشم رو بندازم تو دردسر...یه روز از کارش مرخصی بگیره که چی بشه آخه.........ولی نسبت به بقیه وسایلش حساس نیستم...فقط نسبت به قران حساسم...که این قران بخاطر عهد و پیمان بین مون بوده...حالا که شکسته شده...پس قران هم نباید تو خونه من باشه...

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 21 آبان 97 [ 18:56]
    سطح
    66
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 85
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    با سلام
    دو نکته:
    اولا من در این سایت تازه وارد هستم و اطلاع زیادی از روش کار این سایت ندارم. خودم هم مهندس هستم. هر مطلبی هم که بگویم فقط نظر شخصی است.
    دوم شما اینقدر پست گذاشته اید که از خواندن پست های قبلی تون منصرف شدم و تنها حالات احتمالی رو درنظر گرفته و در حد توان و دانسته ایم سعی می کنم کمک تان کنم. اگر مطلب بی ربطی دیدید به دلیل ندانستن جزییات روابط شما و شوهر/نامزدتان می باشد.
    از آخر شروع می کنم هدیه در هر زمانی قابل طلب کردن است. اگر این آقا هدایایش رو طلب کنه و مدرک هم داشته باشه قانونا موظفید آن ها رو حتی اگر لازم باشه خریداری کرده و برگردانید. اگر مدرک هم نداشته باشه شرعا و اخلاقا موظف هستید برگردانید. هرجیزی رو هم که برمی گردانید سند بگیرید که بعدا نتوانند دوباره مدعی شوند.
    اگر قصد دارید یا احتمال می دهید مجددا به زندگی مشترک برگردید مشکلات تان را همچنان از دیگران پنهان نگه دارید. ولی اگر جدا شدن تان قطعی است و یا فکر می کنید حمایت خانواده و بعضی از بستگان برای تان مفید است آن ها را در جریان بگذارید. به هرحال صحیح نیست تنها و بدون حمایت خانواده و بستگان با این قبیل مشکلات برخورد کنید. احتمالا در طول مسیر دچار مشکلات دیگری خواهید شد حتی از جانب افرادی بجز همسرتان.
    در مورد طلاق، اگر شما قصد جدایی دارید باید مهریه تان را کامل ببخشید. اگر اون آقا قصد طلاق دادن داشته باشند تمام یا نصف مهریه رو باید بدهند. بستگی به این دارد که هنوز دوشیزه باشید یا خیر.
    اگر شرابخواری یا یا اعتیاد ایشان صحت داشته باشد و بتونید اثبات کنید (اعتیاد با انجام آزمایش قابل اثبات است - روش های دیگری هم برای اثبات این دو موضوع ممکن است وجود داشته باشند) ضمن تقاضای طلاق می تونید مهریه خود رو هم طلب کنید. اگر نفقه شما رو هم نداده باشند (و بعضی وظایف دیگر) آن ها رو هم می توانید طلب کنید و بگیرید. همچنین اگر ناهنجاری های اخلاقی دیگری نظیر سابقه کیفری، سلبقه ضرب و شتم... داشته باشند.
    این که بتوانید همه حقوق خود و یا قسمتی از آن را بگیرید بستگی به جزییات روابط شما و آقا، دلسوزی و پشتکار وکیل (وکیل شما با توجه به جملات تان چندان دلسوز به نظر نمی آید. ظاهرا از ابتدا فقط به فکر دریافت پول بوده اند. شاید هم من اطلاعاتم کم است و اشتباه می کنم)، آنچه که بتوانید در دادگاه ارایه کنید و بیشتر از همه جدیت خودتان دارد. این رو قطعا بدونید زمان می برد ولی مهریه (و بقیه حقوق) را هم داده اند و هم گرفته اند.

تحت هیچ شرایطی مهریه تان را نبخشید. مهریه خانم ها تقریبا تنها سلاح آنان است. اگر آن را ببخشید مانند دیگرانی که بخشیدند یا به خیلی کم آن قناعت کردند، باید همه گونه عذاب و بدبختی رو تحمل کنید و راهی هم برای مقابله نخواهید داشت. یادتان باشد حق طلاق قانونا و بجز بعضی شرایط خاص (آن هم اگر اعمال شود) با مرد است.
    هیچوقت به امید تغییر فرد با وی ازدواج نکنید. به ندرت همچین اتفاقی می افتد. اول اطمینان حاصی کنید فرد قبلا خودش را کامل و دایمی تغییر داده و بعد او را بپذیرید.
    در گرفتن وکیل خیلی دقت کنید که هم توانا باشد و هم قابل اعتماد. بعضی از اطافیان من از بایت وکیل بدجوری ضربه خورده اند. شما هوشیار باشید. یکی از راه ها برای فهمیدن این که وکیل تان چطور فردی است مشورت با سایر وکالت دهندگان به وی است. البته خود آن ها باید شناخت داشته باشند و هم قابل اعتماد باشند. راه دیگر هم معرفی بستگان و آشنایان با تجربه در این امور است.

موفق باشید

7. 2 کاربر از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده اند .

haniye68 (شنبه 30 بهمن 95), nardil (شنبه 30 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    سلام
    ممنون دوست عزیز
    من بیشتر از اون حرف هایی که فکرش کنید، توی این 2 ساله با شوهرم راه اومدم...فقط بخاطر اینکه درآمدش پایین بود...و همش دلسوزش بودم و فکر میکردم که پشتوانه مالی نداره و یتیم هست و من نخوام عرصه زندگی رو براش سخت بگیرم و همش دعا میکردم که روزی برسه تا کار بهتری و حقوق بهتری نصیبش شه و اون وقت من انتظاراتم رو بیشتر بهش بگم...همش فکر میکردم که چون پول نداره ،فلان کارها رو واسم نمیتونه بکنه وگرنه اگه یه روزی حقوقش بیشتر بشه ،منو با کارهاش و رفتارهاش خوشحال میکنه....
    همش انتظار میکشیدم واسه روزهای خوب...خودشم بهم گفته بود چون درآمدم پایینه تو بهم گیر نده که بیشتر عصبی بشم...خب منم مراعات میکردم......
    تمام خرجی من خانواده ام میدادن...
    شراب خوری رو که حتی جلوی خودمم داشت....ولی تریاک رو خجالت میکشید دیگه...ولی مطمئنم که داره....چون خودش بهم گفت...
    حالا هر چی بود که گذشت...
    ولی در مورد وسایلی که از شوهرم دست منه......
    چند وقت پیش بهش پیام دادم که فلان وسایلا رو میفرستم واست....جواب داد که من اون وسایلا رو میخوام چکار !!!!!!!!!!!!1نمیخواد اون وسایلا رو واسه من بفرستی...یعنی خودش نمیخاد وسایلش رو برگردونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    من فکر میکنم بخاطر اینکه نمیخاد دین من به گردنش باشه...و عذاب وجدان داره بابت من....میخواد با این چند تیکه وسایلش یه کم از این عذاب وجدانه فرار کنه بخاطر همین نمیخواد وسایلش رو پس بگیره...............ولی وسالش ارزشی ندارن شاید رو هم رفته ،خیلی دست بالا بگیرم یک میلیون تومن بشه..........................
    منم با توجه به مسیر و اینکه شوهرمم نمیخاد پس بگیره....بهش برنمیگردونم...........
    ولی مهریه ام رو تمام و کمال میگیرم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 29 مهر 02 [ 20:25]
    سطح
    67
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,535

تشکرشده 308 در 154 پست

Array
    هانیه جان ایشالا به زودی تمام غم و غصه هات تموم شه و بتونی از ته دل بخندی و شاد باشی عزیزم . این مرد لیاقت شمارو نداشت!!

10. کاربر روبرو از پست مفید میس بیوتی تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    66
    دستاوردها:
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    سلام

به هرحال وسایل شون رو هر چه که هستند نگداری کنید و در زمان مناسب با گرفتن رسید بهش برگردونید حتی کوچک ترین هدایا و طلاجات قابل درخواست می باشد.

غیر از مهریه نفقه رو هم درخواست کنید.
    ایشون ممکنه متقابلا درخواست هایی مطرح کنند. مثلا اینکه شما تمکین نکرده اید یا بخواهند تقاضای تمکین کنند.
    موارد فشار احتمالی رو ازقبل درنظر بگیرید و اقدامات لازم رو پیشاپیش انجام بدید. تاثیر زیادی در زمان بری شکایات تان خواهد داشت.
    امکان اثبات شراب خواری و اعتیاد رو ازدست ندید. اگر می تونید برای این دو موضوع به دادگاه درخواست بدید. به اینکه اتهام بزنید که اگر نتونستید اثبات کنید به ضرر خودتان تمام شود (اگر مدرک کافی ندارید به عنوان مشکوک بودن). مخصوصا اگر حس کردید ایشو قصد دارد از طرق قانونی و با استفاده از اختیارات همسری شما رو تحت فشار قرار دهد. حتی در غیر اینصورت اثبات اینگونه مسایل جدا شدن شما رو به شدت تسهیل می کنه.

موفق باشید

12. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    سلام

به هرحال وسایل شون رو هر چه که هستند نگداری کنید و در زمان مناسب با گرفتن رسید بهش برگردونید حتی کوچک ترین هدایا و طلاجات قابل درخواست می باشد.

غیر از مهریه نفقه رو هم درخواست کنید.
    ایشون ممکنه متقابلا درخواست هایی مطرح کنند. مثلا اینکه شما تمکین نکرده اید یا بخواهند تقاضای تمکین کنند.
    موارد فشار احتمالی رو ازقبل درنظر بگیرید و اقدامات لازم رو پیشاپیش انجام بدید. تاثیر زیادی در زمان بری شکایات تان خواهد داشت.
    امکان اثبات شراب خواری و اعتیاد رو ازدست ندید. اگر می تونید برای این دو موضوع به دادگاه درخواست بدید. به اینکه اتهام بزنید که اگر نتونستید اثبات کنید به ضرر خودتان تمام شود (اگر مدرک کافی ندارید به عنوان مشکوک بودن). مخصوصا اگر حس کردید ایشو قصد دارد از طرق قانونی و با استفاده از اختیارات همسری شما رو تحت فشار قرار دهد. حتی در غیر اینصورت اثبات اینگونه مسایل جدا شدن شما رو به شدت تسهیل می کنه.

موفق باشید
    سلام.
    همسر هانیه بهش حق طلاق رو قبلا داده. ایشون برای طلاق نیاز به اثبات اعتیاد و چیز دیگه ای ندارند.
    هدایا هم درسته که قابل پس گرفتن هستند اما همسرشون توی اسمس بهشون گفته که هدایا رو نمیخاد. در ضمن هدیه تا زمانی قابل پس گرفتن هست که فروخته نشده باشه و هیچ تغییری توی خود هدیه رخ نداده باشه!
    ماده ی 803 قانون مدنی رو مطالعه کنید!
    هانیه جان تاپیکات رو میخوندم و البته ناراحت میشدم اما اینجور وقتا راه حلی ندارم. میترسم حرفام اوضاع رو خرابتر کنه...
    نگران هدایا و وسایل نباش.
    فکر نکنم شوهرت به خاطر اونا ادعایی داشته باشه اما محض احتیاط اسمسی که شوهرت راجع به وسایل بهت داده رو پاک نکن...

14. کاربر روبرو از پست مفید نیکیا تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    66
    دستاوردها:
    تشکرها
    646

تشکرشده 951 در 409 پست

Array
    * اگر قرار باشه به صرف فروختن هدیه یا تغییر در آن، حق پس گرفتن شون منتفی بشه که قانون موضوعیتش رو ازدست میده. هر کسی می تونه ادعا کنه هدایا رو فروخته و تمام !؟ به نظرتون منطقی هستش؟ ادعایی ندارم. شاید شما درست بگید ولی من برخورد نکرده ام ولی به نظرم خلاف منطق است.
    * دادن حق طلاق به زن ازنظر قانون ارزش نداره. (خانم ها در این مورد زیاد اشتباه می کنند). اون چیزی که قانونی است دادن "حق وکالت طلاق از طرف همسر" است. خانم از نظر قانون نمی تونه حق طلاق داشته باشه. حداکثر وکالت از طرف شوهر هستش. آنهم باید کلی کلمات و اصطلاحات عربی و قانونی حتما و با دقت در متنش قید شده باشه تا آقا زیرش نزنه. کوچک ترین اشکالی در متن حق رو منتفی می کنه. اگر ایشون یه متن یا حتی سند محضری برای حق طلاق به خانم داده اند بدون آنکه همه جزییات قانونی با جمله بندی و کلمات ضروری برای دادن وکالت ... درش قید شده باشه .... یعنی هیچی.
    * اثبات شرابخواری و اعتیاد راه حل کمکی هستند برای جلوگیری از کارشکنی. چه این دو (مخصوصا اعتیاد) قاعدتا جزو شروط ضمن عقد هستند که تخلف از آنها به داشتن حق طلاق منجر میشه. شاید کیفیت و جزییات جرم هم تعیین کننده باشه.
    *** این که آقا به خانم اجازه بده خودش برای طلاق اقدام کنه و حتی حق وکالت طلاق رو هم کامل و اصولی بهش بده خودبخود یعنی خانم از مهریه اش صرف نظر کرده (خب خودش میخواد طلاق بگیره) ولی استناد به نقض شروط ضمن عقد و نشان دادن خطاکار بودن آقا، راه رو برای درخواست نفقه، مهریه و امثال آن باز می گذاره.

16. کاربر روبرو از پست مفید Ye_Doost تشکرکرده است .

haniye68 (دوشنبه 02 اسفند 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ye_Doost نمایش پست ها
    * اگر قرار باشه به صرف فروختن هدیه یا تغییر در آن، حق پس گرفتن شون منتفی بشه که قانون موضوعیتش رو ازدست میده. هر کسی می تونه ادعا کنه هدایا رو فروخته و تمام !؟ به نظرتون منطقی هستش؟ ادعایی ندارم. شاید شما درست بگید ولی من برخورد نکرده ام ولی به نظرم خلاف منطق است.
    * دادن حق طلاق به زن ازنظر قانون ارزش نداره. (خانم ها در این مورد زیاد اشتباه می کنند). اون چیزی که قانونی است دادن "حق وکالت طلاق از طرف همسر" است. خانم از نظر قانون نمی تونه حق طلاق داشته باشه. حداکثر وکالت از طرف شوهر هستش. آنهم باید کلی کلمات و اصطلاحات عربی و قانونی حتما و با دقت در متنش قید شده باشه تا آقا زیرش نزنه. کوچک ترین اشکالی در متن حق رو منتفی می کنه. اگر ایشون یه متن یا حتی سند محضری برای حق طلاق به خانم داده اند بدون آنکه همه جزییات قانونی با جمله بندی و کلمات ضروری برای دادن وکالت ... درش قید شده باشه .... یعنی هیچی.
    * اثبات شرابخواری و اعتیاد راه حل کمکی هستند برای جلوگیری از کارشکنی. چه این دو (مخصوصا اعتیاد) قاعدتا جزو شروط ضمن عقد هستند که تخلف از آنها به داشتن حق طلاق منجر میشه. شاید کیفیت و جزییات جرم هم تعیین کننده باشه.
    *** این که آقا به خانم اجازه بده خودش برای طلاق اقدام کنه و حتی حق وکالت طلاق رو هم کامل و اصولی بهش بده خودبخود یعنی خانم از مهریه اش صرف نظر کرده (خب خودش میخواد طلاق بگیره) ولی استناد به نقض شروط ضمن عقد و نشان دادن خطاکار بودن آقا، راه رو برای درخواست نفقه، مهریه و امثال آن باز می گذاره.
    یکی از بزرگترین سوالات من در زندگی اینه که مردم این اطلاعات غلط رو از کجا میارن؟
    مثلا شما دقیقا این همه اطلاعات حقوقی غلط رو از کجا آوردید؟
    1.کی گفته وکالت باید عربی باشه؟ توی کدوم قانون نوشته؟ همسر هانیه بهش وکالت در طلاق داده و منظور من هم از حق طلاق همین بود. اصلا هم لازم نیست عربی باشه. کجای قانون نوشته که عربی باید باشه؟
    هر مردی توی یک جمله و به فارسی میتونه به همسرش وکالت در طلاق بده.
    2.در مورد هدیه هم که بهتون گفتم ماده 803 قانون مدنی رو بخونید. لازم نیست بحث رو ادامه بدید فقط کافیه این ماده رو توی گوگل سرچ کنید. من نگفتم با ادعای فروش میشه هدیه رو پس نداد. شما گفتید لازمه هانیه هدیه رو تهیه کنه و پس بده!!!!!!
    طبق ماده ی 803 قانون مدنی هر تغییری در هدیه اعم از فروش، هدیه دادن، گم کردن و... قابلیت پس گرفتن رو منتفی میکنه.
    اگه ماده رو سرچ کردید کامل بخونیدش سرسری نخونید بیاید دوباره تاپیک رو ادامه بدید
    3. مهریه هییییییچ ارتباطی به طلاق نداره. یک بدهیه. درسته که مردها از مهریه به عنوان اهرم استفاده میکنند اما شوهر هانیه به خاطر دادن وکالت در طلاق نمیتونه از این اهرم استفاده کنه.
    مهریه یک بدهیه که قانونا ربطی به طلاق نداره.
    کجای قانون نوشته که مرد به زنش وکالت طلاق بده یعنی زن خود به خود از مهریه اش صرف نظر کرده؟؟؟
    نمیدونم چطور توضیح بدم اما حرف شما مثل اینه که مردی به خاطر اینکه به زنش وکالت در طلاق داده بدهیش به همسایه رو نده. یعنی در این حد این دو موضوع به هم بی ربط هستند.

18. 2 کاربر از پست مفید نیکیا تشکرکرده اند .

haniye68 (دوشنبه 02 اسفند 95), خانم مهندس (دوشنبه 02 اسفند 95)

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)