به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 10 مهر 99 [ 22:05]
    سطح
    43
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 153
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

چطور با اينطور خانواده كه هانواده همسرم هستند رفتار كنم كه موفق باشم

سلام خوشحالم كه با اين سايت اشنا شدم.من بعد از عيد قراره برم سر خونه زندگيم بعد از چهار سال عقد بودن .خانواده شوهرم كه شامل پدر و مادرش هست قراره در يك طبقه باشند و بقيه بسراش در واحدهاي مجزاي يك اپارتمان .يكي از جاري هام بتازگي رفته سر خونه زندگيش و هر جمعه كه دختر ها و دامادها ناهار و شام خونه مادر شوهر هستن با برادر شوهرم بدون دعوت ميرن پايين و هر جمعه يك دسر يا خوراكي با خودش مياره پايين.من تصادفي مهمونشون بودم و ديدم خيلي هم صميمي شده طوري كه احساس ميكنم پرده اي بينشون بعنوان عروس و خانواده شوهر نمونده حالا سوال من اين هست كه من بعد رفتن سر خونه زندگيم نميخوام اينقدر صميمي باشم كه هر وقت ميرم پايين با خودم چيزي ببرم يا مثلا سر خود پاشم برم پايين و باعث بشم اونا هم هرموقع خواستن بيان خونه ما!خونواده شوهرم خيلي راحت هستند بعني زياد قيد و بند ندارند وبعضي چيزهارو كه خانواده من ميگن بايد در رابطه با عروس داماد رعايت كرد رو رعايت نميكنند و اين منو ميترسونه!مثلا من فعلا نامزدم مادر شوهرم به شوهرم گفته كه بهم بگه به عروساي ديگه هم گفته منم يه دسر درست كنم همين هفته كه مهموني دارن ببرم بواشون،در صورتي كه مادر من اينكارو نميكنه مخصوصا اگر عروسش هنوز خونه پدر ش باشه و نامزد چون زشت ميدونه و باعث زحمتش ميدونه ،من سر اين موضوع ناراحت شدم ولي نميدونم واقعا ناراحتيم بجاست يا نه چون خانوادم اينطور نيست بنظرم خيلي عجيب غريب مياد!بنظر شما چطور ميتونم رفتار كنم تا پرده هاي فاصله و احترام باهاشون حفظ بشه؟!

Banned
    آخرین بازدید
    دوشنبه 04 دی 02 [ 13:45]
    سطح
    86
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 484
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    271

تشکرشده 1,106 در 598 پست

Array
    سلام
    شما فکر میکنید برای چی مادر شوهرتون به شما اینگونه گفتند؟
    آیا بخاطره اینکه نمیتونن خودشون درست کنن؟ که این فکر اشتباه است الان با آمدن اینترنت کتاب های آشپزی همه میتونن غذا ها و دسر های خوشمزه بپزند
    حتمی میخوان جلوی فامیل و عروسای دیگه بگن این عروسم آشپزیش خوبه و از تون تعریف کنن
    یک روز تعیین کنید که در هفته میروید خونشون مثلا جمعه ها
    چه اشکالی داره مادر شوهرتون کمک کنید
    شما میتونید هر هفته دسر نبرید ولی در یکی از این هفته ها بگید من غذا درست میکنم میارم مثلا غذای محلیتون درست کنید براشون یا همسرتون از بیرون بگیرن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    سلام
    آیا بخاطره اینکه نمیتونن خودشون درست کنن؟ که این فکر اشتباه است الان با آمدن اینترنت کتاب های آشپزی همه میتونن غذا ها و دسر های خوشمزه بپزند
    حتمی میخوان جلوی فامیل و عروسای دیگه بگن این عروسم آشپزیش خوبه و از تون تعریف کنن
    شما میتونید هر هفته دسر نبرید ولی در یکی از این هفته ها بگید من غذا درست میکنم میارم مثلا غذای محلیتون درست کنید براشون یا همسرتون از بیرون بگیرن
    نقل قول نوشته اصلی توسط omid12 نمایش پست ها
    سلام
    مادر شوهرم گفت دو تا عروس ديگه هم ژله درست ميكنن يعني اينكه قصدش ازينكار اين نيست كه منو بزرگ كنه!واقعا نميفهمم هدفشو.منهيچ وقت ظرف نميشورم نه خونه خودمون نه اونجا خونه خودمون فقط با دسكش خونه مادرشوهرم دسكش ندارن نميشورم چون احساس ميكنم اگه بشورم ارزشمو پايين اوردم ولي در عوض كارهاي دگه مثل جمع كردن ظرفا و خشك كردنشونو ميكنم حالا عروس ديگه قبلنا به تقليد از من نميشست الان خودشيريني ميكنه و ميشوره دفعه اخر موقعي كه ظرف ميشست جاريم، به مادرشوهرم گفتم من نميتونم بي دستكش ظرف بشورم برگشت بهم گفت فلاني هم(منظورش جاريم كه مشغول ظرف شستن بود)وقتي ميشوره پوستش حساسيت ميده!!!بهم خيلي برخورد منو پيش جاريم و خواهر شوهرم ناراحت كرد و من هيچي نتونستم بگم فقط سكوت كردم و جاريه خودشيرينم خنده ي خبيثانه ارومي كرد ،از خدا خواسته شوهرم صدام زد رفتم ببينم كه چي ميگه ديگه نرفتم اشپزخونه بكارم ادامه بدم!واقعا گاهي كم ميارم مادر شوهرم خيلي زحمتكشه براي بچه هاش و شوهرش از جوونيش فقط بچه بدنيا اورده شسته و پخته، اگر هم هدف بدي نداشته باشه ولي اصلا حرف زدنشو بلد نيست هر چي از دلش بگذره به زبون مياره و خيلي ازارم ميده😔😔😔نميدونم چطور رفتار كنم تا حالا هيچي نگفتم ميترسم از روزي كه برگردم جوابي بدم كه خيلي بد بشه

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    دوست عزیز شما وقتی میری و غذا رو میخوری ظرف هم باید بشوری و تا زمانی که سایر خانمها توی آشپزخانه هستن شما هم باید بایستی و کمک کنی
    دستکش لازم داری برو یه دونه بخر و بذار خونه مادرشوهرت
    یه جا توی کشویی جایی بذار حتی اگر سایز دستت متفاوته با بقیه
    هر موقع میری استفاده کن
    من رو یاد جاری خودم البته شخصیت قبلیش میندازی
    می گفت دستم به آب میخوره حساسیت میزنه و کلا خودشو کنار می کشید از کارها
    برای من اصلا مهم نبود چون ماهی یک وعده هم باهاش نبودم ولی ظرفیت افرادی که تعامل بیشتری باهاش داشتن به اتمام رسیده بود
    اگر میخوای خونه مادرشوهرت کاری بکنی حتما کاری بکن که به چشم بیاد
    خود ظرف شستن کار مهمی هستش ولی ظرف جمع کردن اصلا به چشم نمیاد یا مثلا ظرف خشک کردن

اینکه میگی با ظرف شستن ارزش شما کم میشه اصلا اینجوری نیست و اینکه میگی اون یکی عروس برای خودشیرینی ظرف میشوره هم بی انصافیه

توقع دارید دو تا عروس برید بایستید و مادر شوهر بایسته ظرف بشوره در حالی که غذا رو هم اون پخته
    حالا هر وقت خودت ازدواج کردی و رفتی سر خونه زندگیت و فقط یک وعده مهمان داشتی می فهمی که مهمانداری انقدر سخت و خسته کننده هست که شستن ظرف توسط مهمان اصلا کمک بزرگی محسوب نمیشه و جز اصول بدیهی مهمان بودن هستش
    جاری شما هم که یه دسر میاره خونه مادر شوهرت کار خاص بزرگی نکرده
    شما هم در آینده میتونی انجام ندی به شرطی که هر دفعه که میری مهمانشون میشی یک دفعه هم شما اونها رو مهمان کنی که بدهکار نباشی وگرنه شما هم با درست کردن دسر یا پیش غذا باید تلافی کنی
    نمیشه همش یک طرفه شما سرویس بگیرید
    خونه در اختیارتون بذارن هر هفته مهمانتون بکنن ظرف هم نشوری دسر هم نبری

هر کاری رو باید یه جوری تلافی کرد
    وقتی این سرویسها رو به شما میدن شما هم باید قدمی برداری و اسمش خودشیرینی نیست فقط و فقط وظیفه هست

نمیدونم به چه دلیل مادرشوهر از شما خواسته دسر ببری
    ولی در هر صورت اگر خیلی ناراحتی و نمیخوای چیزی درست کنی
    یه چیز حاضری از بیرون بگیر حتی میتونی یه بسته شیرینی بگیری ببری و بگو ان شا الله خونه خودمون که رفتیم خودم دسر درست می کنم دور هم بخوریم که هم حرف ایشون زمین نیفته و هم ثابت کنی که مایل نیستی از خونه پدرت چیزی درست کنی و ببری

سعی کن حضورت بیشتر از اینکه زحمت داشته باشه رحمت داشته باشه
    البته منظورم این نیست که وظایف دیگران رو هم به عهده بگیر و بیش از حد فعالیت کن انقدر که منزجر بشی
    میگم در حد لازم کمک کن
    و این فکر که ارزشم کم میشه با کمک رو کلا بریز دور

حضورت رو برای دیگران دلنشین کن
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

5. 10 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

nardil (چهارشنبه 20 بهمن 95), sara 65 (شنبه 23 بهمن 95), Shayeste (چهارشنبه 20 بهمن 95), نازنین2010 (چهارشنبه 20 بهمن 95), ماهگل (چهارشنبه 20 بهمن 95), ZENDEGIBEHTAR (شنبه 23 بهمن 95), بهاره جون (چهارشنبه 20 بهمن 95), تازه نفس گرفته (یکشنبه 24 بهمن 95), خانم مهندس (یکشنبه 24 بهمن 95), صبا_2009 (چهارشنبه 20 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مهر 01 [ 02:09]
    سطح
    61
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 239
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    255

تشکرشده 416 در 195 پست

Array
    میتونین بهانه بیارین که اگه از خونه مامانم دسر بیارم تا اینجا خراب میشه و از بیرون یه مدل آماده بخرین. راستش الان نباید از شما توقع داشته باشن که از خونه پدریتون دسر درست کنید. ولی در عوض، سعی کنید موقع مهمونی همیشه کمک کنید. میتونید زودتر برید اونجا و سالاد و سس رو درست کنید.
    منم تو خونه مون بدون دستکش ظرف نمیشورم ،اما اگه برم مهمونی و ظرف بشورم، بعدش از صاحبخونه کرم مرطوب کننده می گیرم. من جای شما باشم دو تا سایز دستکش میگیرم و میدم مادرشوهرم و میگم حیف دستاتون هست.

7. کاربر روبرو از پست مفید بهاره جون تشکرکرده است .

ماهگل (چهارشنبه 20 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط فکور نمایش پست ها
    سلام
    دوست عزیز شما وقتی میری و غذا رو میخوری ظرف هم باید بشوری و تا زمانی که سایر خانمها توی آشپزخانه هستن شما هم باید بایستی و کمک کنی
    دستکش لازم داری برو یه دونه بخر و بذار خونه مادرشوهرت
    یه جا توی کشویی جایی بذار حتی اگر سایز دستت متفاوته با بقیه
    هر موقع میری استفاده کن
    من رو یاد جاری خودم البته شخصیت قبلیش میندازی
    می گفت دستم به آب میخوره حساسیت میزنه و کلا خودشو کنار می کشید از کارها
    برای من اصلا مهم نبود چون ماهی یک وعده هم باهاش نبودم ولی ظرفیت افرادی که تعامل بیشتری باهاش داشتن به اتمام رسیده بود
    اگر میخوای خونه مادرشوهرت کاری بکنی حتما کاری بکن که به چشم بیاد
    خود ظرف شستن کار مهمی هستش ولی ظرف جمع کردن اصلا به چشم نمیاد یا مثلا ظرف خشک کردن

اینکه میگی با ظرف شستن ارزش شما کم میشه اصلا اینجوری نیست و اینکه میگی اون یکی عروس برای خودشیرینی ظرف میشوره هم بی انصافیه

توقع دارید دو تا عروس برید بایستید و مادر شوهر بایسته ظرف بشوره در حالی که غذا رو هم اون پخته
    حالا هر وقت خودت ازدواج کردی و رفتی سر خونه زندگیت و فقط یک وعده مهمان داشتی می فهمی که مهمانداری انقدر سخت و خسته کننده هست که شستن ظرف توسط مهمان اصلا کمک بزرگی محسوب نمیشه و جز اصول بدیهی مهمان بودن هستش
    جاری شما هم که یه دسر میاره خونه مادر شوهرت کار خاص بزرگی نکرده
    شما هم در آینده میتونی انجام ندی به شرطی که هر دفعه که میری مهمانشون میشی یک دفعه هم شما اونها رو مهمان کنی که بدهکار نباشی وگرنه شما هم با درست کردن دسر یا پیش غذا باید تلافی کنی
    نمیشه همش یک طرفه شما سرویس بگیرید
    خونه در اختیارتون بذارن هر هفته مهمانتون بکنن ظرف هم نشوری دسر هم نبری

هر کاری رو باید یه جوری تلافی کرد
    وقتی این سرویسها رو به شما میدن شما هم باید قدمی برداری و اسمش خودشیرینی نیست فقط و فقط وظیفه هست

نمیدونم به چه دلیل مادرشوهر از شما خواسته دسر ببری
    ولی در هر صورت اگر خیلی ناراحتی و نمیخوای چیزی درست کنی
    یه چیز حاضری از بیرون بگیر حتی میتونی یه بسته شیرینی بگیری ببری و بگو ان شا الله خونه خودمون که رفتیم خودم دسر درست می کنم دور هم بخوریم که هم حرف ایشون زمین نیفته و هم ثابت کنی که مایل نیستی از خونه پدرت چیزی درست کنی و ببری

سعی کن حضورت بیشتر از اینکه زحمت داشته باشه رحمت داشته باشه
    البته منظورم این نیست که وظایف دیگران رو هم به عهده بگیر و بیش از حد فعالیت کن انقدر که منزجر بشی
    میگم در حد لازم کمک کن
    و این فکر که ارزشم کم میشه با کمک رو کلا بریز دور

حضورت رو برای دیگران دلنشین کن
    من اگر برم خونه خودم دوس دارم مهموني بدم و هم براي دل خودم هم اينكه زير دين كسي نمونم ولي اينكه نامزدم و به عروساي نامزدشون گفتن دسر بيارين برام غير قابل هضمه نه به دخترا نه به عروسي كه خونه خودشه هيچي نگفتن!غذا هم از بيرون مياد و فقط سالاد قراره تو خونه درست بشه!دوست دارم از بيرون بخرم ببرم ولي ميترسم فكر كنن پدر مادرم نزاشتن تو خونه درست كنم ببرم 😢😢😢😢

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrs.omidvar نمایش پست ها
    سلام خوشحالم كه با اين سايت اشنا شدم.من بعد از عيد قراره برم سر خونه زندگيم بعد از چهار سال عقد بودن .خانواده شوهرم كه شامل پدر و مادرش هست قراره در يك طبقه باشند و بقيه بسراش در واحدهاي مجزاي يك اپارتمان .يكي از جاري هام بتازگي رفته سر خونه زندگيش و هر جمعه كه دختر ها و دامادها ناهار و شام خونه مادر شوهر هستن با برادر شوهرم بدون دعوت ميرن پايين و هر جمعه يك دسر يا خوراكي با خودش مياره پايين.من تصادفي مهمونشون بودم و ديدم خيلي هم صميمي شده طوري كه احساس ميكنم پرده اي بينشون بعنوان عروس و خانواده شوهر نمونده حالا سوال من اين هست كه من بعد رفتن سر خونه زندگيم نميخوام اينقدر صميمي باشم كه هر وقت ميرم پايين با خودم چيزي ببرم يا مثلا سر خود پاشم برم پايين و باعث بشم اونا هم هرموقع خواستن بيان خونه ما!خونواده شوهرم خيلي راحت هستند بعني زياد قيد و بند ندارند وبعضي چيزهارو كه خانواده من ميگن بايد در رابطه با عروس داماد رعايت كرد رو رعايت نميكنند و اين منو ميترسونه!مثلا من فعلا نامزدم مادر شوهرم به شوهرم گفته كه بهم بگه به عروساي ديگه هم گفته منم يه دسر درست كنم همين هفته كه مهموني دارن ببرم بواشون،در صورتي كه مادر من اينكارو نميكنه مخصوصا اگر عروسش هنوز خونه پدر ش باشه و نامزد چون زشت ميدونه و باعث زحمتش ميدونه ،من سر اين موضوع ناراحت شدم ولي نميدونم واقعا ناراحتيم بجاست يا نه چون خانوادم اينطور نيست بنظرم خيلي عجيب غريب مياد!بنظر شما چطور ميتونم رفتار كنم تا پرده هاي فاصله و احترام باهاشون حفظ بشه؟!
    عروس خانم سخت نگیر خودت اذیت میشی
    خونه پدر مادر خودمون یا همسرمون که دعوت نمی خواد مخصوصا وقتی که تو یه ساختمان هستن جمعه داماد ها و دختر ها مهمون بودن جاریت هم یه دسر برده همه دور هم بودن و خوش گذراندن این که چیزی نیست که پیچیده اش میکنی و فکرت رامشغولش میکنی خیلی هم چیز قشنگی هست

شما انگار دید مثبتی به خانواده همسر نداری ؟ درسته ؟
    چرا از صمیمیتی که بینشون ایجاد شده واهمه داری ؟ فرض کن دو تا هم کلاسی هات صمیمی بشن شما می ترسی؟ یا دو از همکارات

دسر هم میتونی یه چیزی آماده از بیرون بگیری یا اینکه شب قبل از مهمونی بری همانجا و دسر را درست کنی براشون و به شدت توصیه میکنم که این دسر درست کردن را بهانه ای برای اختلاف بین خودت و همسرت قرار ندی با مهربونی و قشنکی کار را تمام کن

توصیه میکنم پدر و مادر همسرت را دوست داشته باشی و باهاشون مهربون باشی و اینقدر گارد نگیری این دسته گلی که عاشقش هستی دست پرورده همان ها است
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

10. کاربر روبرو از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده است .

tavalode arezoo (چهارشنبه 20 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اسفند 95 [ 15:32]
    سطح
    6
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 83.0%
    دستاوردها:
    31 days registeredTagger Second Class250 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 26 در 12 پست

Array
    یه دسر درست کردن فکر نکنم ضرری به شما و موقعیتتون بزنه
    از روی تجربه خودم بهت میگم دسر رو درست کن یا از بیرون حاضری بگیر
    ولی نه زیاد صمیمی و قاطی شو نه زیاد ازشون دورشو و خودتو بگیر
    یه مدت که بگذره بهتر بشناسی شون همه چیز دستت میاد اونوقت بهتر میتونی تصمیم بگیری چه کاری بهتره
    من از اول خانواده شوهرمو مثل مال خودم دونستم ولی الان انقدر پشیمون اونهمه خوبی و کار و هدیه و سرزدنها و عیادتها و همه چیزم که براشون کردم شما مثل من نباش از اول تا بعدا خدای نکرده پشیمون نشی ولی زیاد حساس هم نباش انشالله خانواده شوهر شما از اون تعداد کم خانواده شوهرا باشن که صمیمی هستن و همدیگه رو واقعا دوست دارن و باهم خوبن

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    43
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط دختر قصه ها نمایش پست ها
    یه مدت که بگذره بهتر بشناسی شون همه چیز دستت میاد اونوقت بهتر میتونی تصمیم بگیری چه کاری بهتره
    من از اول خانواده شوهرمو مثل مال خودم دونستم ولی الان انقدر پشیمون اونهمه خوبی و کار و هدیه و سرزدنها و عیادتها و همه چیزم که براشون کردم شما مثل من نباش از اول تا بعدا خدای نکرده پشیمون نشی ولی زیاد حساس هم نباش انشالله خانواده شوهر شما از اون تعداد کم خانواده شوهرا باشن که صمیمی هستن و همدیگه رو واقعا دوست دارن و باهم خوبن
    متاسفان خيلي نسبت به هم حسودن و اتحاد ندارند خيلي خستم گاهي ا انتخابم بخاطر خانواده پشيمون ميشم و شوهرمم ميدونه ولي كاري از دستش برنمياد و هميشه بفكر جلب رضايت خانوادشه و خيلي براش مهمه خيلي خستم خيلي تفاوت خانوادگيمون شديده و من دارم پير ميشم

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط دختر قصه ها نمایش پست ها
    متاسفان خيلي نسبت به هم حسودن و اتحاد ندارند خيلي خستم گاهي ا انتخابم بخاطر خانواده پشيمون ميشم و شوهرمم ميدونه ولي كاري از دستش برنمياد و هميشه بفكر جلب رضايت خانوادشه و خيلي براش مهمه خيلي خستم خيلي تفاوت خانوادگيمون شديده و من دارم پير ميشم ،اصلا نميتونم هضم كنم بعضي توقعاتشون رو درسته دسر چيزي نيس ولي اصلا قابل هضم نيس برام تو دوران نامزدي اين خواسته از من شوهرم ميگه اگر نميكني من بيرون سفارش بدم ولي با حالت ناراحتي و عصبي ميگه نميخوام عصبي بشه و تو دلش بمونه كه من حرف مادرشو زمين انداختم خيلي داغونم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    امروز [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    خدا خیرت بده
    من نامزد بودم مادرشوهرم منو مجبور کرد کل خونشون رو بشورم و بسابم حتی دیوارها رو به طوریکه همسایه شون اومده بود بهش گفت رنگ زدی خونه رو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    حالا مگه یه دسر چیه ؟یا چهارتا تکه ظرف
    انتظار نداری که پیرزن پاشه هم بپزه هم بشوره
    قابل توجه شما کسی که کمک می کنه برای خودشیرینی نیست شاید دوست نداره بشینه و بخوره

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)