به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26
    عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    مهر دخت جان،

حالا که خود گلریز کمی دچار شک شده، شما داری قانعش می کنی که مهم نیست با هر کی بوده و هست !

فکر می کنم عبارت "خوش نمی گذره" یک کمی اشتباه ترجمه می شه برای ما. من تو این رابطه خوشحال نیستم و راضی نیستم، با خوش نمی گذره فرق داره.
    وقتی دوست پسرت هر ماه بره یه کشور و شب را با یکی بگذرونه و تو احساس امنیت و اعتمادت را از دست بدی، می گی خوشحال یا خوشبخت نیستم. می خوام جدا بشم.
    منظورش این نیست که چرا نمی ریم شهر بازی خوش بگذرونیم. شاد نیست. راضی نیست. نگرانه.

قشر متوسط توی اروپای غربی قشر وسیعی از جامعه را تشکیل می دن. کسانی که خونه و غذا و بیمه و کار در حد معمول دارند. خونه هاشون هم به قول شما همه شبیه هم هست و یه دست مبلمان ایکیا و یه کم خرد و ریز.
    اما ایشون گفتن از قشر مرفه هستن. قشر مرفه اروپایی مثل مردم عادی زندگی نمی کنن. مبلمانشون هم کپی پیست نیست.

من فکر می کنم با این تفاوت فرهنگی که بین گلریز و این آقا هست ( نه جامعه ایرانی و جامعه آلمانی، فقط همین دو نفر) این رابطه به صلاح گلریز نیست.
    ایشون از وقتی رفته سفر ارتباطش را کم کرده، سرگرم دخترها شده، وقتی هم برگشته دو قورت و نیمش باقی بوده و طلبکار
    بعد هم دو روز گلریز را تحریم کرده تا خودش دلتنگ بشه و برگرده بگه ببخشید !! ( حالا چی را ببخشه من نمی دونم !! )
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

2. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

گلريز (پنجشنبه 14 بهمن 95), میس بیوتی (جمعه 15 بهمن 95), ZENDEGIBEHTAR (چهارشنبه 13 بهمن 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 14 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 01:19]
    سطح
    17
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 1.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    21

تشکرشده 11 در 5 پست

Array
    دوستان عزيزم

راستش من اعتمادم به ايشون صفر شده! هر چند نميتونم به جرأت بگم كه وقتى ميره سفر با دخترهاى ديگه هم مثل من با قصد و علاقه ى قلبى آشنا ميشه، نميتونم قضاوت كنم با چند تا عكس و لايك توى اينستا، ولى نميتونم به خودم هم بقبولونم كه با چند تا قرار بيرون و چند بار ابراز علاقه و تلفنى حرف زدن الان ايشون به من پايبند هست تا فروردين كه بياد ايران و بتونم با خانواده م آشناش كنم!
    يعنى هر چى فكر مى كنم نميتونم روى اتفاقاتى كه هنوز نيفتاده حساب باز كنم!
    بله من از ايشون خوشم مياد خيلى هم خوشم مياد، ولى اين رابطه الان تقريبا چيزى نيست كه حتى بشه اسمشو گذاشت رابطه!
    در مورد اوضاع ماليش من چيزى نميدونم چون نپرسيدم، مقايسه كردم با مدير فروشهاى خارجى ايران و خب چون اونم مدير فروش بخشهاى شرقى و خاورميانه هست، حدس مى زنم بايد حقوق خوبى داشته باشه! ولى چيزى كه من از وضع ماليش توى كشورش دارم ميبينم واقعا گويا قشر متوسط هست.
    و اين حرفى كه مهردخت زدن كه مردها بايد خيلى تلاش كنن دوست دخترشونو حفظ كنند يا تشكيل خانواده بدن رو من از زبون ايشون اون موقع كه ايران بود هم شنيدم، بهم گفت دخترهاى اروپا خيلى سخت راضى به ازدواج با مرد اروپايى ميشن، و خيلى بيشتر دوست دارن همسر يا دوست پسر آمريكايى داشته باشن، چون مردهاى آمريكايى فقط براى زنها خرج مى كنند و در مقابل توقعى ندارن و خيلى زير نفوذ زن هستند، ولى تو اروپا اينجورى نيست و شرايط برابره!
    ولى ولى ولى، من هر چقدر بيشتر فكر مى كنم مى بينم واقعا ازدواج با كسى كه اينقدر فرهنگش با من فرق داره ريسكه (تازه اگر ايشون قصدش ازدواج باشه)
    بله خيلى پسر خوشتيپ و باحيا با كلى خصوصيات خوب و يه صداقت و رك بودن خيلى زياد حتى تا مرز تركوندن طرف مقابل هست ولى من نميدونم آيا ميتونم اونقدر صبور باشم كه به اين رابطه اجازه بدم ماهها و شايد چند سال بگذره تا شايد همونى كه من ميخوام بشه يا نه

- - - Updated - - -

و يك نكته ديگه اين كه چيزى كه شيدا جان گفتن رو من واقعا نميتونم براى خودم هضم كنم، يعنى بر فرض كه ايشون اصلا پاك و منزه و پايبند به تمام حرفهايى كه به من زد، و من يه دختر خرافاتى جهان سومى كه گير ميده!
    آيا اين مساله كه ايشون دو روز به حالت قهر رفته تو لاك دفاعى، در مقابل رفتارهاى برفرض آنرمال من رفتار درست و مردانه ى قشنگى بوده؟

- - - Updated - - -

نميخوام زود تصميم بگيرم ولى ديگه خودمو تو اون سن و سالى كه بخواد وقت بگذرونه و ببينه چى پيش مياد نمى بينم، بله اگر بيست سالم بود كلى مى نشستم جوك مى گفتم و مى گفتم و مى خنديدم و سفر مى رفتم و مى اومدم و ...
    ولى الان تو اين سن بحرانى حتى چند ماه نشستن به پاى يه پسر اروپايى كه دوستى و رابطه باهاش به كلى مسير زندگى منو عوض مى كنه به صلاح خودم نميدونم

4. 2 کاربر از پست مفید گلريز تشکرکرده اند .

ZENDEGIBEHTAR (شنبه 16 بهمن 95), ستاره زیبا (پنجشنبه 14 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 آبان 96 [ 23:36]
    سطح
    40
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 149
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    33

تشکرشده 208 در 97 پست

Array
    گلریز عزیز تصمیم مهمی گرفتی
    یک ماه اول مطمئنا خیلی برات سخته اما با گذشت زمان همه چی حل میشه.
    بهترین هارو برات آرزو میکنم

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,820 در 2,405 پست

Array

سلام خانم گلریز

تصمیم گیری در موقعی که عقل و احساس در سنگر مخالف هم قرار می گیرند ،،،، ما را تو شرایطی میذاره که باید خوب موضوع را آنالیز کنیم و مشورت بگیریم .

ببنید احساس شما میگه این پسر :

" خيلى پسر خوشتيپ و باحيا با كلى خصوصيات خوب هست ""

ولی منطق شما میگه :

"" هر چقدر بيشتر فكر مى كنم مى بينم واقعا ازدواج با كسى كه اينقدر فرهنگش با من فرق داره ريسكه ""

عقل زمان های دورتر و سال های بعد را می بینه !! ولی احساس زمان مقطعی داره و حال شما را می بینه !

برای اینکه احساس ،،، آینده را تایید کنه باید از عقل و منطق کمک بگیریم و یا به عبارتی عقل و منطق،،، احساس را تایید کنه .

وقتی بین عقل و احساس گیر می کنیم اول یه Stop به خودتون بدید !! - معیارهای خودتون را به ترتیب اولویت بنوسید و با منطق بررسی کنید !!

در تراز کردن معیارهایتان حتما از بزرگترها و با تجربه ها و کارشناسان این حوزه کمک بگیرید !

مثلا یه مرد ویژگیهای مانند خوشتیپی - در آمد خوب و ...داره ولی اهل خانواده محوری نیست و پایبندی کمی داره !!

احساس میگه اون پسر جذابه ولی عقل میگه شاید در زندگی مشترک من را رها کنه و به من پایبند نباشه !

تعادل بین عقل و احساس موضوعی هست که خودم هنوز در حال تحقیقم !

حتما از مدیر همدردی و دیگر کارشناسان و دوستان عزیز مشورت بگیرید !!

مراقب باشید !

در پناه حضرت دوست .

ویرایش توسط باغبان : جمعه 15 بهمن 95 در ساعت 14:14

7. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

ستاره زیبا (شنبه 16 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 شهریور 96 [ 16:19]
    سطح
    38
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3

تشکرشده 107 در 30 پست

Array
    گلریز جان کسی که میتونه تصمیم نهایی رو بگیره شما هستی . شما در بطن ماجرا هستی و میتونی همه نکات مثبت و منفی رو ببینی.

من اصلا و ابدا قصدم راضی کردن شما به این رابطه نبود. مگه شما با این آقا دوست بشی به من قراره چیزی برسه؟ یا بر عکس اگر نشی من چرا باید ناراحت باشم. من فقط خواستم نکاتی رو دوستان سعی میکردن خیلی عجیب نشون بدن روشن کنم.

من کی گفتم اشکالی نداره اگه این آقا با هر کی هست. من گفتم روابطی هم اگر داشتن آیا قبل از آشنایی با گلریز بوده یا بعدش. صد در صد اگر بعدش بوده مشکل داره. و اینکه گلریز نگفتن این آقا به اون خانوم پیغام داده گفتن خانوم براشون پیغام گذاشته و حرفی هم نزدن که نشون بده این آقا هم در جواب ابراز محبت خانوم جواب محبت آمیز داده باشن .

شیدا جان من هم با قشر متوسط رو به بالا در ارتباط هستم. نگفتم خونه ها کپی پیست هست گفتم بسیار ساده است. و اینکه میشه متوجه شد مبلمان خونه از کدوم فروشگاه خریداری شده و صرفا ikea رو شامل نمیشه. میتونه یک نفر بسیار پولدار باشه اما تو خونش یک دست مبلمان و میز ناهار خوری و چند تا دکوری باشه همین و بس اما همون یک کاناپه کلی قیمتش باشه. منظورم این بود که از در و دیوار وسیله آویزون نمیکنن و این نشانه پولداری نیست.

گلریز عزیز به نظر من هم شما تصمیم درستی گرفتی، تفاوت فرهنگی زیادی پین شما هست که اگر جلوتر برید به مشکلات بیشتری بر خواهید خورد.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 اسفند 95 [ 17:47]
    سطح
    10
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    1
    تشکرشده 3 در 1 پست
    Array
    گلریز جان چه خبر؟
    به نظر من شما نباید احساست رو نادیده بگیری و صرفا سرکوبش کنی. شما داری یه سری مسائل بسیار مهمی رو خودت فرض می گیری و بر اساس این فرض ها می گی که این احساس آخر عاقبت نداره و می خوای سعی کنی که احساست رو نادیده بگیری. راستش به نظر من ممکنه که با تلاش و تقلای بسیار این روشت جواب هم بده و احساست از بین بره ولی اگه چند سال بعد هنوز مجرد بودی یا تو ازدواجت مساله ای پیش اومد همیشه یاد این آقا تو ذهنت می آد و فکر می کنی که شاید منصفانه قضاوت نکردی و شاید می تونستین با هم زندگی خوبی بسازین و این فرصت رو از خودتون بدون دلیل محکمی گرفتین.
    در کل حرفم اینه، به خودت فرصت بررسی جدی چیزی که می خوای رو بده. به خاطر اینکه فکر می کنی اگه حرف ازدواج رو بزنی خودت رو کوچیک کردی پا پس نکش. به خاطر چند تا برخورد و حدس و گمان و خیال شخصیت این آدم رو مردود اعلام نکن. به خاطر تفاوت فرهنگی خیلی خیلی زیاد جا نزن. برو دنبال چیزی که می خوای، که ازدواجه و با شرایط مشخص و ... هست و با این آقا صاف و صادق حرف و خواسته و نظرت رو مطرح کن. اگه برسی به اون چیزی که مد نظرت هست که چه بهتر و اگه نرسی هم تلاش خودت رو کردی و به خودت چیزی بدهکار نیستی بعدا.

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)