به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 , از مجموع 57
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 خرداد 96 [ 18:59]
    سطح
    25
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    25

تشکرشده 65 در 37 پست

Array
    سلام.
    حنا خانم من یه سوال واسم پیش اومده ممنون میشم جواب بدی
    شما چطور میخوای استطاعت مالی همسرتون رو اثبات کنید ؟
    ( با توجه به اینکه افراد بدهکاری که ادای قرضشون مشروط به استطاعت مالیشون هست تو اون برهه از زمان که ازشون شکایت میشه تمام داراییشون به جز اون مقدار که مبلغش معادل 110 سکه میشه رو به نام افراد نزدیکشون مثل پدر و مادرشون میزنن!!!! وعملا فقط 110 سکه رو به عنوان مهریه پرداخت میکنن...110 سکه تو دارایی شوهرتون گمه یا نه ،دارایی شوهرتو بیشتر از 110 سکه میشه؟؟)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 24 آذر 00 [ 21:47]
    سطح
    72
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 262
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    662

تشکرشده 635 در 275 پست

Array
    هدفم از کامنت گذاشتن رنجاندن و ناراحت کردن حنا نبوده و نیست و اگه بعضی از کاربرا فکر میکنند لحنم تند بوده شاید دلیلش اینه که از حنا انتقاد کردم و طرفش را نگرفتم

حنای جان زندگی تلاش کردن و بدست آورن است چیزای بزرگ به اسانی به دست نمی آیند و آدما گاهی مجبور میشن بجنگند تا به اهدافشون برسن

همه آدمهای بزرگ را ببین، آدم های موفق را ببین، توجه کن که چه توانایی ها و مهارتهایی دارن ،ببین چقدر تلاش می کنند

زندگی اینطور نیست که زود عقب بکشی نباید جا خالی بدی وصحنه را ترک کنی

حنا تو بچه نیستی یه خانم دکتر زیبا هستی این چیز کمی نیست مطمئن هستم اگه زیبا نبودی همسرت اصلا تو را انتخاب نمیکرد
    سن و سالت هم کم نیست یعنی به اندازه کافی قوی هستی به اندازه کافی تو اجتماع بودی و درک خوبی داری

پس برای بهبود زندگیت بجنگ ، تلاش کن
    شوهرت خوبه به روابط قبل از ازدوجش کار نداشته باش به گذشته اش فکر نکن به الان زندگیت فکر کن به آینده ات فکر کن اینا مهمترن آینده را به خاطر گذشته تباه نکن

اگه همسرت نیاز جنسی اش را با شما رفع نمی کنه ببین دلیلش چیه ؟!! مگه میشه یه مرد شب تا صبح کنار همسر قانونی و شرعی اش بخوابه گرمای بدنش را حس کنه ولی سمتش نره!!
    حنا منمطمئن نیستم ، حدس میزنم که شوهرت شک داره که شما زن ایده الش باشی و به نوعی میخواد کمتر شما در این رابطه ضرر کنی
    ببین میگم شک داره چون زود کار را یکسره نمیکنه چون هر لحضه حرف از طلاق نمیزنه چون باهات میاد مسافرت و خوش میگذرونید

حنا سعی کن تلاش کن که خودت را عوض کنی پیدا کن نقاط ضعفت را ، ببین چی هست که نمیذاره شاد و با اعتماد به نفس باشی به نظر من (( که البته روانشناس نیستم)) تو باید یه تغییراتی تو خودت بدی و گرنه هیچوقت نمیتونی زندگی مشترک خوبی داشته باشی

البته این تغییرات زیاد سخت نیست چون چون چون این تغییرات مثبت هستن و در واقع حذف یه سیکل معیوب از زندگیت هست که باعث میشه کیفیت عاطفی زندگیت بالا بره

((اگه اشتباه نکنم در تاپیک قبلی ات)) شیدا هم ازت خواسته بود یه مقدار رو خودت تمرکز کنی

اولین و مهمترین چیزی که باید دیدگاهت را در موردش عوض کنی مادرت و مادر شوهرت هستن
    چرا اینقدر نسبت به مادر و مادر شوهرت بدبینی
    همه مادر ها دوست دارن بچه هاشون شاد خوشبخت زندگی کنند حتی مادر شوهر ها فقط بپذیر و باور کن که هیچ مادری بد خواه فرزندش نیست مادر شوهر هم از خداشه که بهترین و زیباترین و باهوش ترین دختر دنیا بیا بشه زن پسرش و اصلا هم حسودی نمیکنه چون پسرش را دوست داره فقط گاهی اوقات فکر می کنند برای خوشبختی بیشتر فرزندشون باید اظهار نظر کنند و البته و متاسفانه به دلیل فرهنگ جامعه بین مادر شوهرا و عروس ها همیشه یه حرف های خاصی بوده
    ولی قبول کن که (((مادر ها و مادر شوهر ها و مادر زن ها )))ته قلبشون هیچی نیست و شب و روز دعا می کنند برای خوشبختی بچه هاشون

شما با مادر شوهرت(کلا خانواده شوهرت) مشکل آنچنانی نداری که وقتی می بینی شون این همه حرص بخوری و ناراحت شی و اعصابت بهم بریزه سعی کن وقتی باهاشون هستی از بودن باهاشون لذت ببری
    بحث را بکش به چیزای بی اهمیت مثل آب و هوا فیلم و سریال تلویزیون خبر ها و عکس های تلگرام شوخی خنده و جک و... تا تنش بینتون کمتر باشه
    مگه هر روز با خانوادش هستی دیدار هاتون کوتاه و شاد باشه اینو مدیریت کن

متاسفانه شما فکر میکنی حالا که زن محمد هستی خانوادش نباید همراه شما باشن و نباید همراهتون مهمونی بیان می خوام بگم خیلی موضع سختی نسبت به خانوادش داری

اون انتقادم را هم فعلا بهت نمیگم

از فکور اصلا توقع نداشتم که این موضع را بگیره من همیشه کامنت های ایشون را با دقت می خواندم و ایشون را یه فرد صاحب نظر میدانستم
    فکور در برابر مادر شوهری که سن بالای 60 سال داره چه واکنش سختی میشه نشان داد؟!!!
    فکور من کجا همه ابعاد شخصیتی حنا مشکل داره ؟؟؟؟؟؟؟؟

در ضمن کاربران محترم سعی کنن بحث را به انحراف نبرند و سعی نکنند کامنت های دیگران را مورد نقد و حلاجی قرار دهند
    خدایا کمکم کن تا ایمان، نام و نان برایم نیاورد

3. 3 کاربر از پست مفید نازنین2010 تشکرکرده اند .

Hanli (پنجشنبه 23 دی 95), tavalode arezoo (پنجشنبه 23 دی 95), فکور (پنجشنبه 23 دی 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    با سلام
    حنا جان درسته که طلاق چیز خوبی نیست ولی برای هرکسی ممکن هست اتفاق بیفته
    میتونی به فامیل بگی دارای اختلافاتی هستی و فعلا ارتباطتون قطع هست اگر زیاد خواستن پرس و جو کنن بگو فعلا میل نداری که راجع بهش صحبت کنی و لطف کنن اصلا نپرسن بگو اگر لازم بشه بهتون میگم
    کمی اعتماد به نفس نیاز داری تا هم خودتو از این نقش بازی کردن نجات بدی و هم اجازه ندی کسی به دید یه آدم شکست خورده به شما نگاه کنه
    خودت مراقب خودت باش و از خودت دفاع کن و نذار کسی بر شما چیره بشه
    این حفظ ظاهر و دروغ گفتن خیلی طاقت فرسا هستش

البته این موارد در صورتی هست که تصمیم شما برای طلاق قطعی باشه
    اگر هنوز به بازگشت فکر می کنی همون حفظ ظاهر شاید راه حل بهتری باشه

ماندن یا جدایی تصمیم خودت هست

نازنین جان من از نظر لطف شما سپاسگزارم و معذرت میخوام اگر باعث ناراحتیت شدم
    منظور من اون بخش از صحبتهای شما بود که نوشته بودی " شما اشکال از خودت هست و با هر کس دیگه ای هم که ازدواج کنی به مشکل بر میخوری"
    فکر می کنم اگر ما به کسی بگیم که با هر کسی ازدواج کنه به مشکل برمیخوره به خاطر اشکالات خودش، به نحوی کل ابعاد شخصیتیش زیر سوال رفته

توی تاپیک قبلی حنا، خود مدیر همدردی نوشته بود که برای خودت خط قرمز مشخص کن و در صورت عبور همسرت از خط قرمز واکنش نشون بده

همسر ایشون مشکل بزرگی داره که اگر خودش نخواد هیچ موقع حل نمیشه و البته برعکس شما، من معتقدم که همسر ایشون با هیچ دختر متشخص و سر براهی نمیتونه زندگی مشترک با دوام داشته باشه
    یا دختره هم باید سرش یه جایی گرم باشه یا باید خیلی تو سری خور باشه که هر چی دید دم نزنه و سکوت کنه

البته اینا نظرات شخصی من هست که الزاما درست هم ممکنه نباشه

ولی در رابطه با مادر شوهر
    البته شاید برخورد حنا که به شوهرش گفته خودت می دونی که کی بهتر انتخاب می کنه درست نبوده و میتونسته یه جوری خودشو به کوچه علی چپ بزنه یا بگه با هم انتخاب می کنیم اینجوری بهتره یا هر جواب دیگه ای
    ولی در هر صورت نمیشه که مادر شوهر راحت به عروس بگه "خنگ"
    راستش من باشم چنین حرفی بشنوم فورا صحنه رو ترک می کنم انقدری نمی مونم که اون وقیح تر و گستاخ تر بهم حمله کنه
    و تا مدتها ارتباط نمی گیرم با این آدم
    و البته این هم باز یه نظر شخصی هست که ممکن هست درست نباشه

در پایان از مدیر محترم سایت میخوام که اگر همه یا بخشی از این پست نا مناسب هست و تاپیک رو به انحراف کشیده لطف کنن و اون رو حذف کنن
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

5. 3 کاربر از پست مفید فکور تشکرکرده اند .

andrya (پنجشنبه 23 دی 95), Hanli (پنجشنبه 23 دی 95), ZENDEGIBEHTAR (چهارشنبه 13 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 شهریور 00 [ 16:19]
    سطح
    65
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 400
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    با نظرات فکور عزیز کاملا موافقم
    همیشه همه جوانب رو در نظر میگیرن و نظر میدن و من حس میکنم ایشون خیلی با تجربه هستن.
    زمانی یه مرد اینقدددددر از همسرش سرد میشه که حتی وقتی کنارش خوابیده بهش حتی دست نزنه که خودش یک نفر رو داشته باشه که از نظر احساس تعهد بهش داشته باشه.اینقدر دوست داشه باشه اون نفر دوم رو که البته از قبل هم اون نفر دوم توی زندگی اقا محمد بودن که دیگه بقیه به چشمش نیان.
    حنا جان بارها اشاره کردی که همسرت بخاطر موقعیتی که داره مجبور بوده به یه دختر کامل و ابرودار مثل شما ازدواج کنه و در اصل شما رو فقط به عنوان ویترین مغازه میخواسته.
    مطمعنا اقا محمد با شرایطی که دارن و سرشناس بودنشون نمیتونشتن با اون خانم که از قبل باهاشون رابطه احساسی و جنسی داشتن ازدواج کنن.(بنا به ویژگی هایی که خود اقا محمد ازون خانم گفتن).پس با شما ازدواج کردن فقط برای حفظ ظاهر.
    همونطور که توی مدت نامزدیتون قهر شما دلخوری شما و ناراحتی شما براشون هیچ اهمیتی نداشت و مهم نبود اگر 3ماهم نبودین الانم همینطوره.
    با اون خانم که چه بسا همسر صیغه ای ایشون هم باشن زندگیشون رو دارن و بقیه هم که فکر میکنن شما همسرشون هستین.
    تا 10سال دیگه هم ایشون اقدامی برا اشتی یا طلاق نمیکنن.
    هیچ دختری به قصد جنگ ازدواج نمیکنه و از اول با کسی سر دعوا نداره,مثلا مادر شوهر.
    من از نزدیک مادرشوهری دارم که تفاوت زیادی با مادر شوهر شما نداره پس تمام حرفاتو با پوست و گوشتم درک میکنم.
    هیچ کسی حق نداره به دیگران توهین کنه حالا هر جایگاه و مقامی میخواد داشته باشه.
    چرا یه مادر شوهر 50 یا 60ساله هنوز بلد نیست رفتار درستی با دختری که از خودش کوچیکتره داشته باشه؟مگر نه اینکه اون مادر شوهر 4دست پیرهن بیشتر پاره کردن؟پس بزرگی یعنی چی؟
    و در آخر لغت مادر اینقدر مقدس هست که نشه به هر کسی نسبتش داد.
    نه من بلکه دیگران هم دیدن مادری رو که براش مهم نیست عروسی بچه شه و باید براش عروسی بگیره,باید بهش جهیزیه بده
    دیدم مادری رو که براش مهم نیست بچه ش شام نداره و با دوستاش توی پاساژا داره میچرخه
    دیدم مادری رو که به پسرش کمک نکرده و مسخره ش میکنه که مدل ماشینت پایینه
    دیدم مادری رو که پول پسرش رو قرض میگیره و با دعوا و فحش بهش بر نمیگردونه....

7. 3 کاربر از پست مفید ZENDEGIBEHTAR تشکرکرده اند .

فکور (چهارشنبه 13 بهمن 95), نادیا-7777 (چهارشنبه 13 بهمن 95), بارن (چهارشنبه 13 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 00 [ 11:30]
    سطح
    62
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 160
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 113 در 56 پست

Array
    هر چى فكر ميكنم ميبينم اين آدم هيچ جورى درست بشو نيست، هيچ مدلى.... ذره اى اميد ندارم، روحيه ام خوبه، فقط يه سرى كارهامو روبراه مى كنم ببينم ميتونم اين آدم رو از زندگيم بندازمش بيرون يا نه؟!
    فعلا آمادگى اينو ندارم كه اسمم بشه مطلقه ولى همه جوره از ذهن و قلبم و زندگيم حذفش كردم.
    حتى ازش متنفر هم نيستم، اونم اون مدلى بود ديگه چه ميشه كرد، هوسباز بود، خودشيفته بود و هزارتا مشكل داشت، من به روزهاى شاد و خوبى كه قبل از محمد داشتم رسيدم و دارم پيش يه مشاور جديد ميرم كه كمكم كنه چطورى بتونم طلاق رو قبول كنم و شكستم رو بپذيرم.

9. 2 کاربر از پست مفید Hanli تشکرکرده اند .

haniye68 (پنجشنبه 14 بهمن 95), بارن (پنجشنبه 14 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    سلام عزیزم
    خیلی خوبه که به این نتیجه رسیدی که بگی زنده باد خودم.............ببین عزیزم هیچ وقت نباید خودت رو ببازی :بخاطر توقعاتی که از طرف مقابل داری و اون برطرف نمیکنه،.....یا باید طرف مقابل خودش شعور و درک داشته باشه که چطور با تو رفتار کنه، و اگه هم درست و مناسب رفتار نکرد، مسلما آدم سعی میکنه از راه درستش به طرف مقابلش بفهمونه که از این رفتارهای نادرست اذیت میشه و عذاب میکشه..................وقتی هم باز دیدی که طرف مقابل با وجود تمام دلخوری ها به خودش نمیاد و روز به روز زندگی رو برای تو زهر میکنه و عذابت میده.....دیگه وقت اونه که اراده داشته باشی.............نباید بخاطر ترس از تنهایی تن بدی به یه رابطه مسموم....نباید بخاطر ترس از اسم مطلقه بودن تن بدی به یه عمر عذاب روحی و روانی (که آخرش تبدیل شی به یه موجود ضعیف) و خیلی چیزهای دیگه........اگه بخوای ترسو باشی و اراده نداشته باشی.....این برات یه ضعف حساب میشه....همون طور که شوهر تو ضعفش:خیانت و بد اخلاقی و بی توجهی بود....تو هم ضعفت میشه ترس و بی اراده بودن....که کم کم باعث میشه تو این زندگی رو تحمل کنی و شکنجه بدی خودت رو ، ولی نتونی که از این زندگی بیای بیرون...و خودت هم کم کم مثل شوهرت میشی: اون بی توجه:تو بی توجه....اون بد دهن و فحاش:تو هم بد دهن و فحاش...اون خیانت کار: خدایی نکرده تو هم ممکنه بشی.............و حالا هر چیز دیگه..............بعد ها میبینی اون چیزهایی که برات ارزش بوده و تصور نمیکردی که یه روزی بخوای همچین ادمی باشی ولی شدی...وقتی به خودت میای میبینی تبدیل شدی به یه آدم دیگه که خیلی ضعف داره...........پس خیلی خوبه که شخصیت خودت رو نگه داشتی و از اون زندگی کشیدی بیرون..........ببین باید بگی زنده باد خودم
    خودت لحظات شاد رو برای خودت بساز
    منتظر این نباش که یکی بیاد و تو رو شاد کنه
    بزار یکی اگه قراره بیاد ،اون شریک شادی تو باشه
    پر انرژی
    هیچ کس قرار نیست ضامن خوشبختی تو باشه
    به خدا امید داشته باش
    و خودت و خدای خودت ضامن خوشبختی تو هستن

11. کاربر روبرو از پست مفید haniye68 تشکرکرده است .

خانم مهندس (پنجشنبه 14 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 00 [ 11:30]
    سطح
    62
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 160
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 113 در 56 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط kataioon نمایش پست ها
    سلام.
    حنا خانم من یه سوال واسم پیش اومده ممنون میشم جواب بدی
    شما چطور میخوای استطاعت مالی همسرتون رو اثبات کنید ؟
    ( با توجه به اینکه افراد بدهکاری که ادای قرضشون مشروط به استطاعت مالیشون هست تو اون برهه از زمان که ازشون شکایت میشه تمام داراییشون به جز اون مقدار که مبلغش معادل 110 سکه میشه رو به نام افراد نزدیکشون مثل پدر و مادرشون میزنن!!!! وعملا فقط 110 سکه رو به عنوان مهریه پرداخت میکنن...110 سکه تو دارایی شوهرتون گمه یا نه ،دارایی شوهرتو بیشتر از 110 سکه میشه؟؟)
    سلام عزيزم، نميدونم.... هنوز به اون مرحله نرسيدم و هيچ اطلاعى از اين موارد ندارم ولى دارايى اش خيلى زياده و توانايى پرداخت كامل مهريه ام رو داره. اگه دارايى اش رو به اسم آدمهاى ديگه بكنه خيلى ها تو شهرمون ميشناسنش كه آدم پولداريه، اين كافى نيست؟! بايد سند و مدرك باشه؟ خيلى ها ميشناسنش جديدا هم وارد سياست شده و سمت داره، اينا كافى نيست؟

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)