به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 96 [ 13:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    مرسی جناب باغبان از پاسختون
    اتفاقا همسر من دقیقا این نظر رو داره که اگه به من خرج کنه توقعات من بیشتر میشه اینو اتفاقی با یکی از دوستاش که اونم با خانمش اختلاف داشتن شنیدم که به ایشون می گفت ( تو توقعات زنت رو بردی بالا . نباید خانم هر چی خواست بهش خرید باید چند باری در خواست کنه تا اگه یکبار تو قبول کردی قدر اون داشته رو بدونه و ... حتی خانم اون دانشجو بود بهش می گفت حتی دیگه شهریه دانشگاهش رو نده . معنی نداره تو خرج کنی در آخر تحصیلات اون از تو بیشتر بشه و از این حرفها )
    یکبار هم که اوایل پنهانی با مشاور تلفنی من صحبت کرده بود بهش گفته بود من نمی خوام توقعات خانمم رو ببرم بالا حتی به این خاطر اجازه نمیدم آرایش کنه که عادت میکنه بیرون هم آرایش میکنه و همچنین عادت میکنه لوازم آرایشی بخره
    شوهر من حتی اگه همچین تصوراتی هم داشته باشه وضع مالیش اونقدر خوب هست که با چیزها طوریش نشه . من هرچه بهش توضیح میدم فقط یا میگه خرج اضافیه یا وعده آینده رو میده

2. 2 کاربر از پست مفید نشاط زندگی تشکرکرده اند .

haniye68 (دوشنبه 11 بهمن 95), باغبان (دوشنبه 11 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 شهریور 00 [ 16:19]
    سطح
    65
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 400
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    کار همسر شما از سیاست و زبان با محبت و...اینا گذشته
    اول اینکه اگر طرز فکر ایشون این باشه که با برطرف کردن نیاز های شما توقع شما میره بالا:1-رفع تمام نیاز های شما حق شماست و یک دین هست به گردن مرد.2-ایشون اگر بهترین چیزهارو هم برای شما فراهم کنن به هیچ جای سرمایه میلیاردی ایشون بر نخواهد خورد
    دوم اینکه بالا رفتن توقع شما چه ربطی به تولد بچه داره؟مگه این بچه فقط بچه شماست؟ایشون هیچ احساسی به بچه خودش هم نداره که حتی بخاطر کیک سی هزارتومنی دعوا راه میندازه و اشک بچه رو در میاره؟باید بگم در قبال نیاز های بچه تون هم شما و هم همسرتون مسئول هستین اون بچه رو هیچ کدوم به تنهایی به دنیا نیاوردین.
    بذارین یه مثال علنی در این مورد بزنم.من در تمام زندگیم یک پدر درست مثل همسر شما داشتم.مادرم کوتاه اومد و ساخت و سوخت و نقش یه خانم قانع و زن زندگی رو ایفا کرد/.نتیجه چی شد؟مادرم سنش رفت بالا و هیچ لذتی از زندگیش نبرد در حالیکه همه خواهر های مادرم روز به روز زندگی بهتری داشتن و مادر من هم میتونست زندگی صد برابر بهتر از اونها رو داشته باشه ولی نداشت چون نخواست چون منفعل بود و اختلاف سنیش با پدرم زیاد بود و بیشتر خودش رو فرزند پدرم میدونست و هی سکوت میکرد و اتفاقا فکر میکرد الان به عنوان یه قهرمان داره بهش افتخار میشه.مادر من زن بودن رو فراموش کرد یادش رفت کرم پوستی چیه رنگ مو چیه وسایل لوکس چیه سلامتی چیه تفریح چیه خوارک خوب چیه... کم کم فکر میکرد یه پیر زنه که همه چی ازش گذشته و راصی بود به یه لقمه نون بخور و نمیر.
    ازونطرف دوتا دختر داشت که برای رفع نیازهاشون در برابر پدرم سکوت میکرد نتیجه ش این بود که نزدیک عید ماهم مثل همه بچه های ارزوی لباس نورو داشتیم و پدرم بخاطر 25هزار تومن جلوی دوستش هم به من توهین کرد هم گریه م رو دراورد و هم این خاطره رو تا الان توی ذهم من شکا داد.
    این رفتار نه تنها روی زندگی مادر بلکه تا اینجای زندگی من و خواهرم تاثیر گذاشت.من و خواهرم مجبور بودیم هر سال تحصیلی کتاب های دوست بزرگترمون ور بگیریم تمام نوشته هاش رو با پاک کن پاک کنیم و سال جدید ازش استفاده کنیم,مانتو شلوار مدرسه همینطور,جهیزه رو خودمون خریدیم و سر کار رفتیم.من تا سن 23سالگی نه مشهد رفته بودم نه شمال کشور و وقتی ازدواج کردم به لطف همسرم که واقعا یه مرده اینارو تجربه کردم.
    کودکی من و خواهرم سوخت.جوانی مادرم تباه شد فقط بخاطر پدر ثروتمند و پول دوست من و مادر منفعل و بی اراده م.بخاطر همینه که میگم شما هم مسئولین در قبال دخترتون.
    سکوت شما هم زندگی شما رو تباه میکنه هم دخترتون رو.
    دلم میخواست مادرم یه بار محکم به پدرم میگفت باید فلان چیز رو برای بچه ت تهیه کنی.اصلا فریاد میزد اونوقت من حس میکردم بهترین مادر دنیا رو دارم.
    پدر من هم مثل همسر شما بهانه میاورد که رفع تکلیف کنه.مثلا هیچ وقت ماهی نمیخرید و بهانه میکرد که بخاطر بوش سر درد میگیره اما اگر از جایی میرسید با ولع میخورد.
    همسر شما پول دوست هست و این اخلاق ایشون هست
    شما هم خودتون رو گول نزنید
    منفعل نباشین
    اگر نتونین حق مسلمتون رو از کسی بگیرید هیچ وقت نمیتونین نیازهای بچه تون رو هم رفع کنین چرا که شما نتونستین حتی برای خودتون هم کاری انجام بدین.
    محکم به ایشون بگین نیازهای من اینه و باید رفع شه
    یادشون بیارین وظایشون چیه
    ایشون یه پدر هستن و یه مرد نه همسایه کناریتون

4. 4 کاربر از پست مفید ZENDEGIBEHTAR تشکرکرده اند .

haniye68 (دوشنبه 11 بهمن 95), nardil (دوشنبه 11 بهمن 95), بارن (دوشنبه 11 بهمن 95), داود.ت (دوشنبه 11 بهمن 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    من دقیقا با تمام صحبت های "زندگی بهتر" موافقم. ما خودمون به بقیه یاد میدیم که چطور با ما رفتار کنن. شما یک مادرید پس وظیفه دارید بهترین ها رو برای فرزندتون محیا کنید. این شوهری هست که شما انتخاب کردید و با انتخابتون فرزند گلتون رو به این دنیا اوردید. این بچه هزاران آرزو داره که اگر براورده نشه فقط پدرش رو مقصر نمیدونه بلکه شما رو هم به همون اندازه مسئول خواهد دونست. دست از این انفعال بردارید. محکم باشید. از ترسوندن های بقیه نترسید هرگز. مطمعن باش قانون با شماست. در حال حاضر نفقه ی شما و فرزندتون در ماه بالای 700 تومن میشه. ایا شوهر شما در ماه حداقل 500 تومن خرج شما میکنه؟ با داد و بیداد هم که شده حقتون رو بگیرید. این افراد رو میشه زجر داد خیلی راحت. اصلا بهش توجه نکن. بهش محبت نکن. با خودت و بچه ت خوش باش. قربون صدقه ی خودت و بچه ت برو. با هم بخورین بخوابین تلویزیون ببینین و حتی تو خونه بهترین لباسی که دارید خودتون و دخترتون بپوشید. از همسرت هم فقط طلب هر چیزی که میخواید رو بکنید با تندی. این مرد با زبون خوش ادم نمیشه. با وکیلای تلفنی رایگان صحبت کنین. اصلا کوتاه نیاین. کوتاه اومدنتون این مرد رو پر روتر میکنه و حق به جانب تر. حتی شده جیغ و فریاد بکش سرش تا مجبور به تهیه ی مایحتاجتون باشه. این دختر فردا تحصیل داره، دانشگاه داره، گوشی میخواد، لپ تاپ میخواد، لباس میخواد، ارایشگاه میخواد، وسایل ارایشی میخواد، لباس میخواد، جهیزیه میخواد، سیسمونی میخواد و... اون که تقصیری نداره شما به دنیاش اوردید باید هر طوری که شده این مساله رو برای همیشه حل کنین. مرگ یه بار شیون یه بار!
    ویرایش توسط nardil : دوشنبه 11 بهمن 95 در ساعت 17:31

6. 3 کاربر از پست مفید nardil تشکرکرده اند .

haniye68 (دوشنبه 11 بهمن 95), ZENDEGIBEHTAR (دوشنبه 11 بهمن 95), بارن (دوشنبه 11 بهمن 95)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    مشاورها و کارشناسها چه راه حلی بهتون دادن؟
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

8. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

باغبان (دوشنبه 11 بهمن 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    راستش تا حدی با حرفهای زندگی بهتر موافق هستم
    شاید مجبور بشی نهایتا قانونا نفقه خودت و بچت رو هر چی داده و نداده از شوهرت بگیری

ولی همه چیز رو با خونسردی پیش ببر و به خودت مسلط باش

اولش باهاش یه گفتگو بکن و بگو از این وضعیت خسته شدی و از نظر مادی تحت فشار هستی و از اینکه بچه ات هم تحت فشار هست حتی بیشتر از کمبود خودت ناراحتی
    بگو اگر نمیتونی پول کافی در اختیارم قرار بدی باید حتما بذاری کار کنم
    بگو شاید قانونا کار کردن من به اجازه تو بستگی داشته باشه ولی همون قانون نفقه در حد شان زن و بچه رو وظیفه مرد میدونه و در صورت عدم پرداخت مجازات در نظر گرفته
    بگو همون قانون بابت کاری که زن توی خون انجام میده اجرت در نظر گرفته که همه اینها تکلیف مرده

نیازی نیست بهش بگی به طور قانونی اقدام می کنی

بگو تحمل این کمبودها و نیازها دیگه برام طاقت فرسا شده و بین پرداخت پول و یا اجازه کار کردن یکیش رو انتخاب کن

چند دفعه گفتگو کن
    زندگی عادیت رو هم بکن به نظر من
    چیزی از احساس مسئولیتت در منزل و همینطور محبتت به همسر و فرزندت کم نکن
    یعنی خیلی خونسرد و قاطع باش و در عین حال آتو دستش نده که یه وضعیتی بدتر از این چیزی که الان توش هستی برات پیش بیاره

بعد از چند بار خونسرد صحبت کردن بگو که فکر می کنی بهتره قانونا نفقه و اجرت کار خودت در منزل رو بگیری

البته این موارد کلا بستگی به شرایط زندگی خودت داره و خودت باید راهشو پیدا کنی با توجه به شرایطت
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

10. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

ZENDEGIBEHTAR (دوشنبه 11 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 10 خرداد 96 [ 13:12]
    سطح
    32
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 69
    Overall activity: 63.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger First Class1000 Experience Points
    تشکرها
    49

تشکرشده 73 در 44 پست

Array
    مرسی از همه شما ( زندگی بهتر . ناردیل عزیز . شیدا و فکور عزیز ) کاملا حق با شماست چون اینجوری که داره پیش میره آینده من و دخترم توی خطره . با یک مشاور تلفنی فقط صحبت کردم اونم میگه شوهرم بیماری پارانوید داره . من برای بهبود این وضعیت تمام سعیم رو می کنم . فقط دو تا مشکل دارم یکی این که توی بیان نیازهام با ترس ازش می خوام اینم به خاطر اینه که میدونم جواب منفی میشنوم دوم اینکه وقتی جواب منفی میشنوم واقعا ناراحت میشم یه حس حقارت بهم دست میده که مثل گداها برای چندرقاز درخواست کردم و رد شدم . مثلا امروز موقع رفتن شوهرم بهش گفتم خونه اصلا پول نداریم میشه یکم بهم پول بدی ؟ گفت پول ندارم هزار تا خرج دارم باید رب گوجه بخرم و از این حرفها ... منم گفتم خوب خونه پول نیست تو میری من نگران میشم . میگه تو خونه ای دیگه به پول چه نیازی داری هیچ جا هم که تنها نمی تونی بری پول لازم داشته باشی . گفتم خوب اینجوری توی خونه اضطراب ندارم . برگشت دوهزار تومن گذاشت روی میز و رفت . من موندم و این دوهزاری 😯

12. 2 کاربر از پست مفید نشاط زندگی تشکرکرده اند .

ZENDEGIBEHTAR (سه شنبه 12 بهمن 95), شیدا. (دوشنبه 11 بهمن 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,819 در 2,405 پست

Array

با سلام

خانم نشاط زندگی ،،، شرایط شما قابل درکه و به نظر در این زمینه دغدغه های زیادی دارید

درسته باید ناراحتی ها خودتون را به شوهرتو ن بگید ،،ولی به این معنا نیست که در این راه ،،،، دعوا و جنجال را انتخاب کنیم

به نظرم شیوه درست استفاده ار مهارت های ارتباطی فقط سکوت نیست !!! بلکه باید در چارچوب احترام و آرامش ،،،، خواسته های خودمون را به همسرمون بیان کنیم .

به نظرم در بحرانی ترین شرایط هم دیپلماسی جواب می دهد .

مقابله به مثل کردن با شخصیت شوهر شما اوضاع را فکر نکنم تغییر بده،،، و اگر هم تغییر بده فقط در حکم یه قرص آرامش بخش هست !!

به نظر شوهر شما افسرده گی هم دارد - احساس می کنم شوهر شما از آینده می ترسد ،،،، حتما حضوری باید اقدام کنند - پیگیر باشید !

........................

ببینید شوهر شما میترسه که شما با خرج کردن ،،،به خرج کردن عادت کنید ،،،، و این تبدیل به ولخرجی بشه !

باید یه جوری بفهمه که اولا خرج کردن از نوع درست لذت بخش هست و ثانیا چیزی را تغییر نمیده

برای این کار :

به نظرم یه کاغذ بردارید و هزینه های سالانه خودتون را بنویسید مثلا :

هزینه عادی ماهانه زندگیتون .....
    هزینه خرید لباس ...
    هزینه مسافرت و ....

هزینه ای زندگی خودتون را در آورید و تو کاغذ بنویسید و باهاش مشورت کنید - ببنید چطوری ایشنون هزینه ها را آنالیز می کند

سعی کنید علت این هزینه ها را را بیان کنید - از ایشون هم همچین درخواستی بکنید .

باید اینقدر این کار را کنید که به تعادل فکری هم برسید .

اگر لازم شد حتما از یه شخص ثالث هم کمک بگیرید به عنوان واسط ( فرد ثالث میتونه اقوام - مشاور و یا .....باشه )

باید صبور باشید و با نقشه حرکت کنید !

در پناه حضرت دوست .

ویرایش توسط باغبان : دوشنبه 11 بهمن 95 در ساعت 21:09

14. کاربر روبرو از پست مفید باغبان تشکرکرده است .

ZENDEGIBEHTAR (شنبه 16 بهمن 95)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    نمی دونم چقد حرفم درسته

اما اگه کارشناس به شما گفته ایشون پارانویید دارن، با داد و بیداد و بیان کردن حق قانونی و غیره به جایی نمی رسید که.
    صحبتهایی که دوستان کردن برای آدم سالم جواب می ده که شما بشینی منطقی باهاش حرف بزنی و ایشون هم فکر کنه و جواب بده.

الان مث این می مونه که همسر شما فشار خون بالا داره و شما باهاش دعوا کنی یا ازش بخواهی منطقی فشار خونش را بیاره پایین!
    ایشون باید درمان بشه
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

16. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

فکور (سه شنبه 12 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    نمی دونم چقد حرفم درسته

اما اگه کارشناس به شما گفته ایشون پارانویید دارن، با داد و بیداد و بیان کردن حق قانونی و غیره به جایی نمی رسید که.
    صحبتهایی که دوستان کردن برای آدم سالم جواب می ده که شما بشینی منطقی باهاش حرف بزنی و ایشون هم فکر کنه و جواب بده.

الان مث این می مونه که همسر شما فشار خون بالا داره و شما باهاش دعوا کنی یا ازش بخواهی منطقی فشار خونش را بیاره پایین!
    ایشون باید درمان بشه
    بنده همان اول همین مورد رو متذکر شدم و البته دوره آشنایی کاملا مشخص بوده این آقا مشکل داره ولی خوب پشت گوش انداختن

خساست روحی و شخصیتی 2 تا مقوله جدا از هم هستند

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    اگر بیماری خاصی داره همسر شما و شما از اون آگاهی داری بهتره راجع به بیماری مربوطه تحقیق کاملی به عمل بیاری
    مقالات فارسی و انگلیسی در این زمینه بخون و ببین چه برخوردی مناسب این جور آدم هست

زمانی که شما تاپیک میزنی و بیماری رو نمیگی همه برخوردهای معمول رو به شما توصیه میکنن که شاید توی زندگی شما نتیجه عکس بده
    در ضمن اینکه کاربران اینجا افراد عادی هستن و طبق تجربه شخصی خودشون صحبت می کنن نه طبق اصول روانشناسی که لازمه برخورد با این جور بیمار هاست.

پس یا از روانشناس کمک بگیر یا اگر محدودیت مالی داری با اینترنت اطلاعاتت رو بالا ببر و برخورد مناسب رو انتخاب کن
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

19. کاربر روبرو از پست مفید فکور تشکرکرده است .

ZENDEGIBEHTAR (شنبه 16 بهمن 95)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)