به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 41
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    ومدام از آینده واتفاقی که اصلا معلوم نیست بیفته نترسید مشکل شما اصلا متوسط بودن قدتون نیست میلیونها آدم با قدی کوتاه تر ازشما دارند با آرامش زندگی میکنند اینهمه ترس واضطراب هم ندارند
    حامد عزیز این جمله رو در جایی بنویسید. نیلوفر عزیز خیلی خوب و عالی گفتن. مخصوصا ترس بیهوده از آینده رو که وجودتون رو فرا گرفته.

دلیل این که شما میگید مشکل خاصی نداشتید صرفا اطلاعات کم شما در مورد علم روان هست وگرنه همون طور که هیچ جسمی حرکت نمیکنه مگه اینکه بهش نیرو وارد بشه، پاسخ روان

انسان به مسائل هم در صورتی که خارج از محدوده ی مجاز باشه، نشان گر وجود یک منشا هست.

در مورد مشکلات دوران کودکی یه مثال میزنم. نوزادی رو تصور کنید که مادری داره با مشکل رفتارهای ناگهانی و تکانشی به طوری که مادری آروم در یک لحظه ناگهان برآشفته میشه و با

کوچکترین عصبانیتی شروع میکنه به جیغ و هوار. رفتار های اضطراب دار مادر در روزهای اول زندگی اون بچه رو چنان تحت تاثیر قرار میده که زلزله ی 10 ریشتری شهری رو . این نوزاد بزرگ

میشه اما با روانی آسیب دیده که ترسی رو پنهان میکنه در اعماق خودش. ترسی مبهم ولی دائمی. اون فرد همیشه میخواد بدونه چرا آروم نیست. به خیال خودش هیچ مشکلی در زندگیش

نداره هر چه میگرده چیزی پیدا نیست. غافل از این ترس های پنهان شده که عامل بی اعتمادی اون به دیگرانه. این فرد همیشه گاردی بسته خواهد داشت .

یا مشکل کمال گرایی که خیلی عالی تشخیص دادید مربوط به سن 3 تا 5 سالگی هست. شروع تفکر کمال گرایی از اون دوران بوده و متاسفانه تا به این سن شما رو درگیر خودش کرده.

اگه بخواید حلش کنید باید برگردید به اون دوران و با کودک درونتون همگام بشید و ببینید چی شده و شما از چه چیزی ترسیدید که پاسخ کمال گرایی رو برای فرار از اون اضطراب انتخاب

کردید. عموما حس دوست داشتنی نبودن.

به هر حال خوشحالم که تو کودکیتون مشکل خاصی نداشتید و خوب بزرگ شدید. امیدوارم همیشه زندگی خوبی داشته باشید. شما هر از چند گاهی پست میدید و مشکلتون مدتهاست حل

نشده اگه جواب نمیگیرید برید روانشناس. امیدوارم بتونید با خودتون کنار بیاید که یک مشاوره برید. زمان مشکلتون طولانی شده.

کتاب های فروید رو بخونید. درک بهتری از کودکی خواهید داشت تا حرفی برای گفتن به روانشناس پیدا کنید. البته حرف هایی.

شاد و پیروز باشید :)

2. 2 کاربر از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده اند .

hamid.n (جمعه 01 بهمن 95), نیلوفر:-) (پنجشنبه 30 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 05 بهمن 95 [ 01:19]
    سطح
    19
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 50
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    3 months registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط نیلوفر:-) نمایش پست ها
    سلام
    شما مشکلتون رو بدرستی تشخیص دادید مشکل شما عنوان تایکتون نیست کمال گرابودن شماست
    کمال گرایی :<<گرایش افراطی فرد به بی عیب ونقص بودن،کوچکترین اشتباه خود راگناهی نابخشودنی پنداشتن ومضطربانه انتظار پیامدهای شوم شکست راکشیدن>> افراد کمال گرا معیارهای خیلی خیلی بالایی رابرای موفقیت درنظر میگیرند واگر به اهداف بلند پروازانه نرسند،خودشان را شکست خورده می دانند آنها نسخه همه اتفاقهای دنیا را باقانون (همه یا هیچ ) می پیچند برای کمال گراها نتیجه هرکاری یا شکست کامل است یا موفقیت کامل ته تمام این آرمانهای بلند،یک ترس ظریف از شکست خوردن خوابیده است ترسی که موجب میشود فرد همیشه درحالت تنش واضطراب باشد.
    کمال گرایی ازکجا آب میخورد؟
    1 )والدین قدرت طلب
    2 )والدین کمال گرا
    3 )باورهای فردی :
    الف )نیاز به تایید (همین مشکل شما)
    ب )انتظارات بیش از حد از خود
    ج )مستعد سرزنش
    د )نگرانی بیش از اندازه
    ه )فرار از مشکلات
    کمال گرایی دونوع دارد:
    1 )کمال گرایی نابهنجار که به همون تعاریف بالا نزدیکه وهرچقدرم که به موفقیت دست پیدا کنند راضی نیستند وخود راسرزنش می کنند وهدف بالاتری را در نظر میگیرند.
    2 )کمال گرایی بهنجار نه تنها موجب مشکل نمیشود بلکه باعث میشود فرد استعدادهای خود را شکوفا کند وبه احساس رضایت شخصی بالایی دست یابد
    کمال گرایی نوع اول خودش به سه دسته تقسیم میشه :
    1 )کمال گرایی خود مدار : یعنی فرد در مورد خودش توقعات بالایی دارد و ازشکست می ترسد .
    2 ) کمال گرایی دیگر مدار : این نوع از افراد نه تنها خودشون بلکه دیگران را نیز اذیت می کنند .
    3 )کمال گرایی القا شده توسط اجتماع
    من فکر میکنم شما جز دسته اول یا دوم هستید

چهار گام برای تغییر کردن
    1 )باور کنید که میشود تغییر کرد
    2 )علت کمال گرایی تان رابشناسید
    3 ) باورهای غیر منطقی تان رابازسازی کنید
    4 )والدینتان را آگاه کنید
    همین که شما مشکلتون رو تشخیص دادید یعنی قدم بزرگی برداشتید وبرای شروع خوبه،تو اینترنت وفکر میکنم همین سایت مطالب خوبی راجع به کمال گرایی هست وهمینطور روشهایی برای تغییر کردن .خیلی از آدمها تا اسم (ویژگی شخصیتی ) یا(بیماری روان شناختی ) میاد وحس میکنند اون ویژگی رو دارند خیال خودشون رو راحت میکنند وبه عالم و آدم اعلام می کنند که من اینجوریم و دیگه کاری نمیشه کرد .پس این کمال گرایی نابهنجار و آزار دهنده رو به کمال گرایی بهنجار تبدیل کنید ومدام از آینده واتفاقی که اصلا معلوم نیست بیفته نترسید مشکل شما اصلا متوسط بودن قدتون نیست میلیونها آدم با قدی کوتاه تر ازشما دارند با آرامش زندگی میکنند اینهمه ترس واضطراب هم ندارند .اگر براتون مقدور هست به یک مشاوره خوب رجوع کنید مطمئنا روند سریعتر واصولی تری برای تغییر دارید.
    انشاء الله باتلاش شما ویاری خداوند مشکلتون حل بشه.
    سلام ممنون از پاسختون
    در مورد کمالگرا بودن فکر نمیکنم اصلا ویژگی خوبی باشه در مورد کمالگرا به هنجار فکر کنم اون دیگه کمالگرا نیست . چون فرد کمالگرا هیچوقت از خودش راضی نمیشه .الان من در زمینه تحصیلی به موفقیت رسیدم .ولی باز هم راضی نیستم.
    درسته واقعیتش من اصلا ارامش ندارم و مدام از اتفاقات اینده میترسم و گاهی استرس میگیرم . یک موردش همین مشکل این تاپیکم میترسم از کسی خوشم بیاد به خاطر قدم جواب منفی بگیرم.
    مشاوره رو دارم نرم میشم که برم

نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی خوب نمایش پست ها
    حامد عزیز این جمله رو در جایی بنویسید. نیلوفر عزیز خیلی خوب و عالی گفتن. مخصوصا ترس بیهوده از آینده رو که وجودتون رو فرا گرفته.

دلیل این که شما میگید مشکل خاصی نداشتید صرفا اطلاعات کم شما در مورد علم روان هست وگرنه همون طور که هیچ جسمی حرکت نمیکنه مگه اینکه بهش نیرو وارد بشه، پاسخ روان

انسان به مسائل هم در صورتی که خارج از محدوده ی مجاز باشه، نشان گر وجود یک منشا هست.

در مورد مشکلات دوران کودکی یه مثال میزنم. نوزادی رو تصور کنید که مادری داره با مشکل رفتارهای ناگهانی و تکانشی به طوری که مادری آروم در یک لحظه ناگهان برآشفته میشه و با

کوچکترین عصبانیتی شروع میکنه به جیغ و هوار. رفتار های اضطراب دار مادر در روزهای اول زندگی اون بچه رو چنان تحت تاثیر قرار میده که زلزله ی 10 ریشتری شهری رو . این نوزاد بزرگ

میشه اما با روانی آسیب دیده که ترسی رو پنهان میکنه در اعماق خودش. ترسی مبهم ولی دائمی. اون فرد همیشه میخواد بدونه چرا آروم نیست. به خیال خودش هیچ مشکلی در زندگیش

نداره هر چه میگرده چیزی پیدا نیست. غافل از این ترس های پنهان شده که عامل بی اعتمادی اون به دیگرانه. این فرد همیشه گاردی بسته خواهد داشت .

یا مشکل کمال گرایی که خیلی عالی تشخیص دادید مربوط به سن 3 تا 5 سالگی هست. شروع تفکر کمال گرایی از اون دوران بوده و متاسفانه تا به این سن شما رو درگیر خودش کرده.

اگه بخواید حلش کنید باید برگردید به اون دوران و با کودک درونتون همگام بشید و ببینید چی شده و شما از چه چیزی ترسیدید که پاسخ کمال گرایی رو برای فرار از اون اضطراب انتخاب

کردید. عموما حس دوست داشتنی نبودن.

به هر حال خوشحالم که تو کودکیتون مشکل خاصی نداشتید و خوب بزرگ شدید. امیدوارم همیشه زندگی خوبی داشته باشید. شما هر از چند گاهی پست میدید و مشکلتون مدتهاست حل

نشده اگه جواب نمیگیرید برید روانشناس. امیدوارم بتونید با خودتون کنار بیاید که یک مشاوره برید. زمان مشکلتون طولانی شده.

کتاب های فروید رو بخونید. درک بهتری از کودکی خواهید داشت تا حرفی برای گفتن به روانشناس پیدا کنید. البته حرف هایی.

شاد و پیروز باشید :)
    سلام ممنون از پاسختون

الان که نگاه میکنم حق با شما هست مثلا همین کمال گرا بودن از بچگی بوده .تو 5 سالگی حروف الفبا بهم یاد دادن و جمع و تفریق و جدول ضرب کامل یاد گرفتم. این روند تا الانم ادامه داشته.

در مورد اینکه چه مشکلی بوده که کمالگرایی انتخاب کردم احتمالا زشتی بوده چون تو کودکی به لحاظ ظاهری تقریبا زشت بودم مخصوصا در مقایسه با اطرافیان . الان ولی معمولیم

مشاوره رو خیلی این مدت بهش فکر کردم نرم تر شدم برای رفتنش ولی با حضوری رفتنش فعلا مشکل دارم

پ . ن : ایا شما قبلا نام کاربری دیگه ای داشتید چون تاپیک قبلی ام نگاه میکردم کاربری به نام "خانم دکتر " راهنمایی های خوبی میکردن که صحبت هاشون مثل شما بود البته ایشونم برای بار اول منو به جای حمید ، حامد خطاب کردن

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آذر 97 [ 13:03]
    سطح
    47
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    سلام آقای حمید

خواهش میکنم اینقد به موضوعات جزئی تو ازدواج توجه نکنید.
    دختراز شما قد و چهره زیبا نمیخواد شما به معنای واقعی مرد باشید وقتی مسؤلیت یه دختر رو قبول میکنید همه جوره پشتش باشین یه دختر نه تمام دخترای دنیا عاشقتون میشن.
    بخاطر قد رد بشین اهمیت نداره امابخاطر مردونگی قبول بشین برنده این.
    موفق باشین

5. کاربر روبرو از پست مفید arah تشکرکرده است .

hamid.n (یکشنبه 03 بهمن 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط arah نمایش پست ها
    سلام آقای حمید

دختراز شما قد و چهره زیبا نمیخواد شما به معنای واقعی مرد باشید وقتی مسؤلیت یه دختر رو قبول میکنید همه جوره پشتش باشین یه دختر نه تمام دخترای دنیا عاشقتون میشن.
    موفق باشین
    سلام
    حرفتون قبول دارم . یکی از مشکلات من اینه که میخام مورد تایید همه باشم که صد در صد اشتباه هست. دارم رو این دیدگاهم و مهم تر از اون مشکل اصلیم که کمال گرایی هست کار میکنم
    ممنون از شما

7. 2 کاربر از پست مفید hamid.n تشکرکرده اند .

arah (یکشنبه 03 بهمن 95), نیلوفر:-) (یکشنبه 03 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    سلام آقای حمید

موفق باشین

خواهشا شعار ندید.جزیی نیست برای 99 درصدتون مهمه.اینکه طرف مرد باشه و مسئولیت داشته باشه و... همش الکیه.فقط برای یک درصد کمی مهم نیست اونم دختر هایی هست که کسی سمتشون نرفته وگرنه برای همتون مهمه.اونقدر که چهارشونه بودن یک پسر براتون مهمه مردونگیش براتون مهم نیست.اونقدری که قطر بازوهاش براتون مهم اصداقت و یکدلیش مهم نیست براتون.. حرف زیاده برای گفتن...فقط خواهشاشعار ندید

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 17 دی 98 [ 01:15]
    سطح
    50
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 64.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    369

تشکرشده 353 در 152 پست

Array
    من قبلا توی سایت عضو بودم منتها اسم کاربریم و رمز عبورم رو فراموش کردم متاسفانه.
    من همیشه حامد و حمید رو اشتباه میگم. ببخشید. لالیگا و بوندسلیگا رو هم همین طور

فک نمیکنم اسم کاربریم خانم دکتر بوده باشه!!!! هیچ ارتباطی به من نداره. من اسم کاربریم تو مایه های موفقیت یا زندگی یا نمیدونم شادی و .. باید باشه اصولا یا مثلا نگاه به آینده

ای، امیدوار یا ... که متاسفانه اصلا یادم نمیاد.

خواهشا شعار ندید.جزیی نیست برای 99 درصدتون مهمه.اینکه طرف مرد باشه و مسئولیت داشته باشه و... همش الکیه.فقط برای یک درصد کمی مهم نیست اونم دختر هایی هست که کسی سمتشون نرفته وگرنه برای همتون مهمه.اونقدر که چهارشونه بودن یک پسر براتون مهمه مردونگیش براتون مهم نیست.اونقدری که قطر بازوهاش براتون مهم اصداقت و یکدلیش مهم نیست براتون.. حرف زیاده برای گفتن...فقط خواهشاشعار ندید

ظاهر و قیافه همون طور که برای شما مهمه برای یه خانم هم مهمه منتها حرف اینجاست که شما چند سالتونه؟

اصلا شما راست می گید و با این نظر شما همه متوجه شدن که شما چقدر کمبود دارید و باید برید با یه دختر ترشیده که شما تنها گزینه اش هستید ازدواج کنید. فقط نکته اینجاست که

من موندم اعتماد به نفس شما الان با چشم غیر مسلح هم دیده میشه یا کلا میشه با چشم معمولی هم اون پایین پایینا پیداش کرد؟

به نظر من به جای عصبانیت از دست دخترا یه تایپیک بزنید و بنویسید من یه پسرم که فکر میکنم تنها کسی که حاضره با من ازدواج کنه یه دختر 90 ساله ترشیده است که چون مجبووووره

من رو انتخاب کرده. حالا از نظر شما اگه من به دخترا توهین کنم یا با فرافکنی تفکراتم رو دیگران خودمو آزار بدم مشکلم حل میشه یا راحت حرفمو بزنم و اجازه بدم دیگران کمکم کنن که چه

کنم که یه دختر مناسب با من ازدواج کنه؟ عصبیت و رفتارهای تکانشیم رو چطور کنترل کنم؟ چه طور بفهمم دیگران چگونه فکر میکنن؟ تفاوت های پسرا یا دخترا چیه؟ دخترا واقعا چی

میخوان و من چه رفتاری رو باید با اونها داشته باشم؟ اعتماد به نفس من پایینه چه طور ببرمش بالا؟ و ...

آقای سامان من مطمئنم شما ویزگی های مثبت زیاد دارید . امیدوارم اونها روخوب ببینید تا این قدر عصبی رفتار نکنید.

10. کاربر روبرو از پست مفید زندگی خوب تشکرکرده است .

hamid.n (سه شنبه 05 بهمن 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 08 خرداد 99 [ 15:45]
    سطح
    61
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 231
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 833 در 318 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی خوب نمایش پست ها
    من قبلا توی سایت عضو بودم منتها اسم کاربریم و رمز عبورم رو فراموش کردم متاسفانه.
    من همیشه حامد و حمید رو اشتباه میگم. ببخشید. لالیگا و بوندسلیگا رو هم همین طور

فک نمیکنم اسم کاربریم خانم دکتر بوده باشه!!!! هیچ ارتباطی به من نداره. من اسم کاربریم تو مایه های موفقیت یا زندگی یا نمیدونم شادی و .. باید باشه اصولا یا مثلا نگاه به آینده

ای، امیدوار یا ... که متاسفانه اصلا یادم نمیاد.

ظاهر و قیافه همون طور که برای شما مهمه برای یه خانم هم مهمه منتها حرف اینجاست که شما چند سالتونه؟

اصلا شما راست می گید و با این نظر شما همه متوجه شدن که شما چقدر کمبود دارید و باید برید با یه دختر ترشیده که شما تنها گزینه اش هستید ازدواج کنید. فقط نکته اینجاست که

من موندم اعتماد به نفس شما الان با چشم غیر مسلح هم دیده میشه یا کلا میشه با چشم معمولی هم اون پایین پایینا پیداش کرد؟

به نظر من به جای عصبانیت از دست دخترا یه تایپیک بزنید و بنویسید من یه پسرم که فکر میکنم تنها کسی که حاضره با من ازدواج کنه یه دختر 90 ساله ترشیده است که چون مجبووووره

من رو انتخاب کرده. حالا از نظر شما اگه من به دخترا توهین کنم یا با فرافکنی تفکراتم رو دیگران خودمو آزار بدم مشکلم حل میشه یا راحت حرفمو بزنم و اجازه بدم دیگران کمکم کنن که چه

کنم که یه دختر مناسب با من ازدواج کنه؟ عصبیت و رفتارهای تکانشیم رو چطور کنترل کنم؟ چه طور بفهمم دیگران چگونه فکر میکنن؟ تفاوت های پسرا یا دخترا چیه؟ دخترا واقعا چی

میخوان و من چه رفتاری رو باید با اونها داشته باشم؟ اعتماد به نفس من پایینه چه طور ببرمش بالا؟ و ...

آقای سامان من مطمئنم شما ویزگی های مثبت زیاد دارید . امیدوارم اونها روخوب ببینید تا این قدر عصبی رفتار نکنید.
    خانم زندگی خوب من عصبی نیستم دیگه.شاید یک زمان بودم اما الان نیستم دیگه.دختر چیه دیگه!!!تنها چیزی که الان برام مهم نیست دختره1!چه دختر بیست سالش چه به قول شما 90 سالش!اگرم نظر دادم فقط برای این بود بگم شعار ندید چون به عینه دیدم از همین دخترهایی که مثلا چیزهای دیگه براشون مهم بوده اما در عمل چیز دیگه براشون مهم بوده.خانم من خودم به خودم و تواناییهام ایمان دارم و همین هم باعث شده هیچ وقت شکست رو تو زندگیم در هیچ زمینه ای نپذیرم پس چیزی به نام اعتماد به نفس پایین وجود نداره.منتها از شعار به شدت بدم میاد.شما دختر ها دو دسته هستید،یا خواستگار دارید که در این صورت شاد خیلی پسر ها رو اصلا ادم هم حساب نکنید و حتی نذارید بیان خواستگاریتون یا هیچ کس سمتتون نیومده و یا اینکه مثلا سنتون داره بالا میره و از ترس اینکه مبادا مجرد بمونید هر پسری که یکم سرش به تنش بیارزه براتون جلو بیاد خیلی راحت قبولش میکنید..دخترهای حد وسط این دو جامعه کم هستن متاسفانه..حرف من اینه شعارررررررررررررررررررررر رررر ندید.همین

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آذر 97 [ 13:03]
    سطح
    47
    Level completed: 95%, Points required for next Level: 10
    دستاوردها:
    تشکرها
    38

تشکرشده 92 در 35 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط samanft نمایش پست ها
    سلام آقای سامان

من تو تاپیک مشابه دیگه ای نظر دادم اتفاقا هم خواستگار داشتم هم زیبایی ظاهر و تحصیلات، ازدواجم کردم 25سالمه سنمم بالا نیست.
    تنها چیزی که برام مهم نبود ظاهر همسرم بود شاید جزو اون 1 درصد باشم البته فک نکنید همسرم خیلی پولداره یا خیلی زیبا که چشممو کور کرده. درآمدش کاملا معمولیه ظاهرشم از نظر مادر خودم خوب نیست.
    چیزی که منو جذبش کرد استقلال شخصیتیش بود و مسولیت پذیریش،همسر من از 10 سالگی کار کرده.

زیباترین و پولدارترین مرد دنیا هم اگه مردونگی و حس مسولیت نداشته باشه و برای خوشبختی دختر مورد علاقش تلاش نکنه خیلی زود از چشم میفته.

من طبق تجربه خودم نظر دادم و مطمئنا نظرم کلی نیست
    موفق باشید

13. کاربر روبرو از پست مفید arah تشکرکرده است .

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام حميد جان

به نظر من مشكل شما واقعا يك مشكل هست و بايد بپذيري و باهاش زندگي كني.
    اين موضوع ربطي به اعتماد به نفس شما نداره، كما اينكه در بسياري از زمينه ها شما ميتوني موفق باشي و اتفاقا اعتماد به نفس بالايي هم داشته باشي.
    مشكل شما در واقع در وجود شما نيست بلكه در نوع نگاه جامعه به افرادي مثل شماست. نگرش منفي كه به طور ناخوداگاه نسبت به افراد با قد زير متوسط يك جامعه وجود داره و تبعيضي كه در اين مورد افراد قائل ميشن. اتفاقا در اين مورد تحقيقات علمي بسياري هم انجام شده است. كافي هست واژه Heightism را در اينترنت سرچ كني. اين موضوع تنها به مبحث پيدا كردن پارتنر (براي ازدواج) محدود نميشود بلكه بنا به تحقيقات حتي در ميزان درامد، ارتقاء شغلي و ... تاثير گذار هست.
    در بحث جنس مخالف هم همانطور كه خودت ميداني براي اكثريت قريب به اتفاق خانم ها مهم هست، يعني در شرايط مشابه مالي و ... اكثرا فردي با قد بلندتر را انتخاب مي كنند. بگذريم كه براي خيلي ها يكي از اولويت هاي اولشان قد بلند بودن طرف مقابلشان هست. البته با افزايش سن اولويت خانم ها هم عوض ميشود، مثلا اگر در سنين پايين به دنبال فرد خوشتيپ، قدبلند يا ... (در خيلي از موارد بدون در نظر گرفتن شخصيت طرف مقابل) حتي براي رابطه كوتاه مدت بودند با بالا رفتن سن به دنبال فردي هستند كه تعادل اقتصادي داشته و توانايي تشكيل خانواده (رابطه بلند مدت) داشته باشد.
    دلايل متفاوتي براي اين موضوع مطرح شده مثل اينكه خانم ها با يك فرد قد بلند احساس امنيت بيشتري دارند، يا اين انتخاب نتيجه تبليغات رسانه اي (كارتون هاي ديسني) و ...، يا حتي انتخاب طبيعي به علت تكامل و ميل به فرزنداوري از ژن هاي قويتر هست. صرفنظر از همه اين دلايل و منبع اصلي ظهور اين ملاك در خانم ها، شما راهي نداري جز پذيرش اين ضعف و زندگي كردن با آن. زندگي عادلانه نيست.

با افزايش سن هم تغييري در اين موضوع روي نمي دهد. اما اين حق شماست كه با فردي ازدواج كني كه به او تمايل جنسي، عاطفي داشته باشي و لياقت شما را داشته باشد.
    در دوستانم فردي را ميشناسم كه به همين علت تا به امروز كه حدود پنجاه سال دارد ازدواج نكرده است. فرد با فكر، تحصيلكرده، با شخصيت و از نظر اقتصادي هم تا حد زيادي موفق هست. مواردي هم براي ازدواج به او معرفي شده اند، اما اكثرا هر كدام يك جاي كارشان ميلنگيده و گزينه بهتري نداشته اند. اين دوست ما هم مثل شما فرد كمالگرايي هست و حاضر نشده از حداقل هايش كه بعضا انچنان ايده ال هم نبوده اند بگذرد. نتيجه اش تنهايي امروزش شده كه ان را با كار پر كرده هست و در اين زمينه هم موفق بوده است.
    خلاصه كلام اينكه، با اين تاپيك ها به جايي نميرسي. جسمت را همانطور كه هستي بپذير. خداوند همه ما را در رنگ ها، نژاد ها، قد ها، استعدادهاي مختلف و ... متفاوت افريد و حكمتي براي اين افرينش داشت. علت اينكه جا براي بعضي از بنده هايش تنگ شد نقص در افرينش او نبود بلكه نقص در نحوه تفكر بنده هاش بود.

توصيه اخرم اين هست كه به جاي صرف انرژي ذهني روي اين موضوع كه نميتواني تغييري در ان ايجاد كني، اين انرژي را روي فاكتورهاي ديگر زندگيت بگذار كه ميتواني انها را تغيير دهي. و البته هيچوقت نا اميد نشو و به خدا توكل كن.

موفق باشي
    كامران

عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

ویرایش توسط kamran2007 : دوشنبه 04 بهمن 95 در ساعت 00:19

15. کاربر روبرو از پست مفید kamran2007 تشکرکرده است .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    19
    دستاوردها:
    تشکرها
    68

تشکرشده 14 در 13 پست

Array
    سلام آقای سامان

من تو تاپیک مشابه دیگه ای نظر دادم اتفاقا هم خواستگار داشتم هم زیبایی ظاهر و تحصیلات، ازدواجم کردم 25سالمه سنمم بالا نیست.
    تنها چیزی که برام مهم نبود ظاهر همسرم بود شاید جزو اون 1 درصد باشم البته فک نکنید همسرم خیلی پولداره یا خیلی زیبا که چشممو کور کرده. درآمدش کاملا معمولیه ظاهرشم از نظر مادر خودم خوب نیست.
    چیزی که منو جذبش کرد استقلال شخصیتیش بود و مسولیت پذیریش،همسر من از 10 سالگی کار کرده.

زیباترین و پولدارترین مرد دنیا هم اگه مردونگی و حس مسولیت نداشته باشه و برای خوشبختی دختر مورد علاقش تلاش نکنه خیلی زود از چشم میفته.

من طبق تجربه خودم نظر دادم و مطمئنا نظرم کلی نیست
    موفق باشید
    سلام
    افرین به این درک و شعور

خوشبخت باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2007 نمایش پست ها
    سلام حميد جان

به نظر من مشكل شما واقعا يك مشكل هست و بايد بپذيري و باهاش زندگي كني.
    اين موضوع ربطي به اعتماد به نفس شما نداره، كما اينكه در بسياري از زمينه ها شما ميتوني موفق باشي و اتفاقا اعتماد به نفس بالايي هم داشته باشي.
    مشكل شما در واقع در وجود شما نيست بلكه در نوع نگاه جامعه به افرادي مثل شماست. نگرش منفي كه به طور ناخوداگاه نسبت به افراد با قد زير متوسط يك جامعه وجود داره و تبعيضي كه در اين مورد افراد قائل ميشن. اتفاقا در اين مورد تحقيقات علمي بسياري هم انجام شده است. كافي هست واژه Heightism را در اينترنت سرچ كني. اين موضوع تنها به مبحث پيدا كردن پارتنر (براي ازدواج) محدود نميشود بلكه بنا به تحقيقات حتي در ميزان درامد، ارتقاء شغلي و ... تاثير گذار هست.
    در بحث جنس مخالف هم همانطور كه خودت ميداني براي اكثريت قريب به اتفاق خانم ها مهم هست، يعني در شرايط مشابه مالي و ... اكثرا فردي با قد بلندتر را انتخاب مي كنند. بگذريم كه براي خيلي ها يكي از اولويت هاي اولشان قد بلند بودن طرف مقابلشان هست. البته با افزايش سن اولويت خانم ها هم عوض ميشود، مثلا اگر در سنين پايين به دنبال فرد خوشتيپ، قدبلند يا ... (در خيلي از موارد بدون در نظر گرفتن شخصيت طرف مقابل) حتي براي رابطه كوتاه مدت بودند با بالا رفتن سن به دنبال فردي هستند كه تعادل اقتصادي داشته و توانايي تشكيل خانواده (رابطه بلند مدت) داشته باشد.
    دلايل متفاوتي براي اين موضوع مطرح شده مثل اينكه خانم ها با يك فرد قد بلند احساس امنيت بيشتري دارند، يا اين انتخاب نتيجه تبليغات رسانه اي (كارتون هاي ديسني) و ...، يا حتي انتخاب طبيعي به علت تكامل و ميل به فرزنداوري از ژن هاي قويتر هست. صرفنظر از همه اين دلايل و منبع اصلي ظهور اين ملاك در خانم ها، شما راهي نداري جز پذيرش اين ضعف و زندگي كردن با آن. زندگي عادلانه نيست.

با افزايش سن هم تغييري در اين موضوع روي نمي دهد. اما اين حق شماست كه با فردي ازدواج كني كه به او تمايل جنسي، عاطفي داشته باشي و لياقت شما را داشته باشد.
    در دوستانم فردي را ميشناسم كه به همين علت تا به امروز كه حدود پنجاه سال دارد ازدواج نكرده است. فرد با فكر، تحصيلكرده، با شخصيت و از نظر اقتصادي هم تا حد زيادي موفق هست. مواردي هم براي ازدواج به او معرفي شده اند، اما اكثرا هر كدام يك جاي كارشان ميلنگيده و گزينه بهتري نداشته اند. اين دوست ما هم مثل شما فرد كمالگرايي هست و حاضر نشده از حداقل هايش كه بعضا انچنان ايده ال هم نبوده اند بگذرد. نتيجه اش تنهايي امروزش شده كه ان را با كار پر كرده هست و در اين زمينه هم موفق بوده است.
    خلاصه كلام اينكه، با اين تاپيك ها به جايي نميرسي. جسمت را همانطور كه هستي بپذير. خداوند همه ما را در رنگ ها، نژاد ها، قد ها، استعدادهاي مختلف و ... متفاوت افريد و حكمتي براي اين افرينش داشت. علت اينكه جا براي بعضي از بنده هايش تنگ شد نقص در افرينش او نبود بلكه نقص در نحوه تفكر بنده هاش بود.

توصيه اخرم اين هست كه به جاي صرف انرژي ذهني روي اين موضوع كه نميتواني تغييري در ان ايجاد كني، اين انرژي را روي فاكتورهاي ديگر زندگيت بگذار كه ميتواني انها را تغيير دهي. و البته هيچوقت نا اميد نشو و به خدا توكل كن.

موفق باشي
    كامران

سلام
    ببینید من حرفتون تا حدودی قبول دارم ولی به نظرم دیگه شما بیش از حد علمیش کردید . قدیمی ها که این چیزها نبود

من دختر اگر یک درصد به قد حساس باشه باهاش ازدواج نمیکنم . اگر از دختری هم خوشم بیاد خواستگاریش میرم فرقی هم نمیکنه قدش 170 باشه یا 150 .

- - - Updated - - -

البته اینم میدونم دختری که با قدم کنار بیاد و براش مهم نباشه زیر 10 درصد دخترها هستن .ولی اگر یکی از همون ها قسمتم نشه . اماده ام که مجرد بمونم . یعنی خودم میدونم احتمال مجردیم بالاس.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)