به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 30 دی 95 [ 02:44]
    سطح
    1
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 3
    Overall activity: 25.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array

Tavajoh میخوام واسه ارشد بخونم ولی خیلی دچار سرزنش شدم و نمی تونم خودمو ببخشم!!!

سلام به همه دوستان گل همدردی

من به کمک نیاز دارم در حال حاضر دو مسئله دارم که هردوش به هم مرتبطه از دوسال پیش قصد شرکت در آزمون ارشد داشتم اما به دلیل مشکلاتم و هم به دلیل دست دست کردن خودم فرصت از دست دادم و شرکت نکردم و گذاشتم برای امسال و اما امسال همش رو این حساب که فرصت دارم نخوندم و خیلی وقت تلف کردم میخواستم خیلی زودتر شروع کنمتا یه نتیجه عالی بگیرم نمیدونم دلیل نخوندنم رو چطور بگم فقط بخاطر تنبلی و تلف کردن زمان نبوده بلکه خیلی ذهنم درگیر مسائل دیگه بود که خب باید زودتر می جنبیدم و حلشون میکردم ولی الان دیگه اینا اهمیتی نداره فقط یه مقدمه گفتم

الان میخوام شروع کنم واسه ارشد منابعم انتخاب کردم کتابارو تهیه کردم آزمون آزمایشی شرکت کردم که تا الان سه تا آزمون هم ندادم چون نخونده بودم فقط باید شروع کنم به خوندن اما.....

حالم خرابه بدجوری دچار سرخوردگی شدم خیلی زیااااااد خودمو سرزنش میکنم بابت این همه زمانی که بیخودی از دست دادم و نمی تونم خودمو ببخشم می دونم همین الان هم دارم زمان از دست میدم اما چطوری سریع حالمو خوب کنم ؟؟ کلا مدت زیادیه دچار این سرزنش و فکر به اشتباهات گذشته م شدم من الان ازتون تو دو مورد راهنمایی میخوام

اول اینکه من رشته م نرم افزار هست . تو همین گرایش هم میخوام شرکت کنم نیاز به امید دارم بدجوری استرس دارم که آیا اگه جدی و با پشتکار ۱۰۰ درصد شروع کنم میتونم سراسری بیارم؟ باید رتبه زیر ۱۰۰ بیارم تا اون جایی که میخوام قبول شم و فقط هم یک جا مدنظرمه و اصلا اصلا هم نمیتونم به سال دیگه فکر کنم چون شرایطش برام خیلیییی سخت میشه و از طرفی اگه قبول نشم برام شکست بزرگیه

دوم من خیلی درگیر خاطرات خوب گذشته م میشم و خیلی بهشون فکر میکنم و هم اینکه خودم رو نمی تونم بابت اشتباهاتم ببخشم الان مدتیه خیلی تلاش میکنم با خودم کلی قول و قرار میذارم و خودمو میبخشم اما باز بعد مدتی دوباره حالم بد میشه
    و مهم ترین مسئله الانم اینه که بتونم خودمو بابت این زمان زیادی که واسه خوندن کنکور داشتم اما مفت از دست دادم ببخشم تا بتونم محکم شروع کنم

راستش تایپیک زدم فقط به این دلیل که این بار با مطرح کردنش در اینجا دوباره به حال قبلم برنگردم شما اشتباهات بزرگی داشتید که بخاطرش خودتون رو ببخشید ؟؟
    من الان این مسئله باعث شده دیگه روی همه رفتارام حساس بشم و واسه هر اشتباهی خودمو زجر میدم
    اعتماد به نفسم خیلی اومده پایین چون حس میکنم دو سال عمرم و یا حتی بیشتر بی جهت هدر دادم فقط یه خواهش هم دارم اینکه من به اندازه کافی هم استرس کنکور دارم و هم به اندازه کافی خودمو شکنجه دادم بابت اشتباهم در این مورد لطفا صحبتی نکنید چون الم بد تر میشه

من چند سال زندگی نکردم همیشه درگیر سرزنش خودم بودم به این خاطر از هیچج تفریحی لذت نمیبرم و الان این موضوع به حد خیلی بالایی رسیده میدونم باید خیلی روی خودم کار کنم ولی الان میخوام آرومم کنید تا این چند ماه رو جدی بخونم میدونم با موفقیت درکنکور تا حد بالایی حالم خوب میشه

یه موردی که اون موجود کذایی تو ذهنم تکرار میکنه اینه که اگه زودتر شروع میکردی الان حالت عالی بود و کلی هم ریلکس میخوندی چون کلی جلو افتاده بودی اما الان باید در حد خودکشی درس بخونی و اینکه با چه رویی میخوای دوباره به خودت قول بدی که دیگه میخوای خوب باشی و در زمان حال زندگی کنی وقتی بارها و بارها قولت رو شکستی

متاسفانه هم درگیر گذشته ام و هم درگیر آینده کلا داغونم اما دلم میخواد در زمان حال زندگی کنم و یکم مثل همه آدما طعم زندگی رو بچشم و از خود درس خوندن هم لذت ببرم اما افکار مزاحم نمیذاره نجاتم بدید ..

من اصلا حالم خوب نیست همش خودمو تنبیه میکنم توروخدا خیلی فوری کمک کنید ممنون از همگی
    منتظر حرفاتون هستم..

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 00:31]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.1%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,392

تشکرشده 6,370 در 1,793 پست

Array
    سلام..

ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه ست

تا اینجا رو خوب عمل کردی.ولی اگر بخواهی خودت رو دچار خطاهای شناختی کنی استرست زیاد میشه

نگاه کن این جمله رو ذهن تو ساخته و میخواد اون رو به یک واقعیت تبدیل کنه« اگر امسال ارشد قبول نشم دچار شکست سختی میشم!»

تو زحمت خودت رو بکش نتیجه رو به خدا واگذار کن قرار نیست اینقدر شدید آینده خودت رو کنترل کنی.

به جای این افکار روی همون کتابی که داری میخونی تمرکز کن بعد از مدتی کم کم عادت میکنی به تمرکز روی کار اصلی خودت و از حواشی فکری دور میشی.
    ای بامن وپنهان چودل ،از دل سلامت میکنم.

3. 2 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

shadi.42 (سه شنبه 28 دی 95), بارن (چهارشنبه 29 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ammin نمایش پست ها
    سلام..

ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه ست

تا اینجا رو خوب عمل کردی.ولی اگر بخواهی خودت رو دچار خطاهای شناختی کنی استرست زیاد میشه

نگاه کن این جمله رو ذهن تو ساخته و میخواد اون رو به یک واقعیت تبدیل کنه« اگر امسال ارشد قبول نشم دچار شکست سختی میشم!»

تو زحمت خودت رو بکش نتیجه رو به خدا واگذار کن قرار نیست اینقدر شدید آینده خودت رو کنترل کنی.

به جای این افکار روی همون کتابی که داری میخونی تمرکز کن بعد از مدتی کم کم عادت میکنی به تمرکز روی کار اصلی خودت و از حواشی فکری دور میشی.
    سلام مدیر عزیز . ممنون از اینکه وقت گذاشتید و خوندید
    تا اینجارو خوب عمل کردم ؟؟؟ من که هیچ کاری نکردم درواقع تا اینجارو خوب عمل نکردم

با این سرزنش ها و این فکرهای مخرب چه کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 18:24]
    سطح
    19
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 43 در 33 پست

Array
    غصه نخور ، استرس نداشته باش، منم مثل توام

تا ماه پیش فقط غصه ی ارشد و نخوندن داشتم که ماه پیش برادرم از دست دادم و فهمیدم خسران واقعی یعنی چی

اینکه درس نخوندی تا الان اصلا مهم نیست، با آرامش از این بعد بخون

6. کاربر روبرو از پست مفید persiangirl تشکرکرده است .

shadi.42 (پنجشنبه 30 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 20 اردیبهشت 98 [ 17:34]
    سطح
    43
    Level completed: 88%, Points required for next Level: 25
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    81

تشکرشده 87 در 38 پست

Array
    به عنوان کسی که تجربه کافی داره در این زمینه میخوام بگم خیلی از رتبه های برتر کنکور ارشد تازه از بهمن شروع به درس خوندن میکنن. شما می تونین با یه برنامه حساب شده و هوشمندانه به نتیجه خیلی خوب برسین. سر جلسه کنکور هم سعی کنین تعداد تست های اشتباه خودتون رو در حد کم نگه دارین .

یه سرچ کنین می تونین مباحث و سرفصل های پرتکرار رشته تون رو پیدا کنین و فقط همونا رو بخونین. نزدیک کنکور هم، کنکورهای سال گذشته رو بزنین می بینین چقدر همه شون تکراریه!!!

8. 3 کاربر از پست مفید مهندس خانوم تشکرکرده اند .

shadi.42 (پنجشنبه 30 دی 95), بارن (چهارشنبه 29 دی 95), سرشار (چهارشنبه 29 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    5

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط persiangirl نمایش پست ها
    غصه نخور ، استرس نداشته باش، منم مثل توام

تا ماه پیش فقط غصه ی ارشد و نخوندن داشتم که ماه پیش برادرم از دست دادم و فهمیدم خسران واقعی یعنی چی

اینکه درس نخوندی تا الان اصلا مهم نیست، با آرامش از این بعد بخون
    سلام دوست عزیز ، بله درست میگید متاسفانه منم تجربه ش رو داشتم خدارحمتشون کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط مهندس خانوم نمایش پست ها
    به عنوان کسی که تجربه کافی داره در این زمینه میخوام بگم خیلی از رتبه های برتر کنکور ارشد تازه از بهمن شروع به درس خوندن میکنن. شما می تونین با یه برنامه حساب شده و هوشمندانه به نتیجه خیلی خوب برسین. سر جلسه کنکور هم سعی کنین تعداد تست های اشتباه خودتون رو در حد کم نگه دارین .

یه سرچ کنین می تونین مباحث و سرفصل های پرتکرار رشته تون رو پیدا کنین و فقط همونا رو بخونین. نزدیک کنکور هم، کنکورهای سال گذشته رو بزنین می بینین چقدر همه شون تکراریه!!!
    سلام ممنونم از امیدواریتون واقعا هم همینطوره من میدونم اگر کامل وقت بذارم و محکم وبا آرامش بخونم حتما موفق میشم موضوع اینجاست فکر گذشته منو رها نمیکنه موقع خوندن ذهنم خیلی مشغول میشه مدام یه نفر توذهنم داره بهم سرکوفت میزنه جدا از مسئله کنکور من خیلی درگیر این موضوعم و خیلی وقته میخوام از این فکرا رها شم و خیلی تصمیم گرفتم که دیگه درست زندگی کنم از زندگیم لذت ببرم و از شرایط خوبی که دارم استفاده کنم اما فکر اینکه چرا تا الان این مدلی زندگی کردم چرا زودتر مدل زندگیم رو اصلاح نکردم چرا این همه همیشه ناراحتی کشیدم و ........ واقعا خسته ام ذهنم خیلی شلوغه و هر مسئله ای رو که باخودم حل میکنم یه موضوع دیگه به یادم میاره خیلی از کارای خودم عصبانی ام چطور کناربیام خیلی تلاش کردم خیلی مطلب خوندم فایل انگیزشی گوش کردم اما رها نمیشم واقعا مستاصل شدم و نمیدونم چطور خودمو آروم کنم ...
    ازدوستانی که وقت گذاشتن تایپیک رو خوندن و پاسخ دادن ممنون بقیه دوستان کمکی به من نمیکنن ؟؟؟
    من اصلا حالم خوب نیست و واقعا زندگیم مختل شده و این موضوع یه معضل بزرگه تو زندگیم ..
    نمی دونم شاید هم باید مشکل خاصی تو زندگیم داشته باشم تا دوستان کمکم کنن...

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)