به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
    عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    پزشکها تو همه ی دنیا و همه ی دورانها درآمد و احترام خاصی داشتن
    چون تخصص و کارشون مستقیما با جون آدمها سرو کار داره
    چون مهم ترین نعمت زندگی "سلامتی" هست و این قابل انکار نیست

ایران به شکل یه تافته ی جدا بافته از آسمون جدا نشده بیفته کنار خلیج فارس
    اینقدر هم که فکر می کنیم، ما با بقیه آدمها و بقیه دنیا فرق نداریم ...

بالطبع هر رشته ای و کاری یه سری مسائل فرهنگی خاص خودش را داره
    تا حدودی صحبت شما درسته
    اما شاید باید یه کم غلظتش را کم کنید و از زوایای دیگه هم به موضوع نگاه کنید
    حالا یه خواستگاری به شما گفته درآمدت چقده، درست نیست کل جامعه پزشکی به خاطر سوال ایشون بره زیرسوال و انتقاد !
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

2. 4 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

andrya (دوشنبه 27 دی 95), nardil (شنبه 25 دی 95), میس بیوتی (یکشنبه 26 دی 95), محیا ناز (شنبه 25 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    والله موضوع شما برا من جالب شد..

به نظر من با اینکه حقوق دکترها و پزشکها خیلی عالیه برعکس باید دنباله ظاهر دختر و خانواده خوب باشن تا حقوق دختر خانم

حتما بار روانی یا علت خاصی داره که بیشترشون دنباله حقوقه بالای شما هستند و دونستن علتش برامون
    جالب خواهد بود اگه کسی روشنمون کنه..

به نظر من هر کسی که باهاتون قراره خواستگاری میذاره از قبلش که باهاتون حرف زده , ازش در مورد

معیارهای مهم و اصلیش بپرسید تا قبل از اینکه خونواده ها مطلع بشن .. اما کسی که از اول چشمش دنباله حقوق خانمش باشه
    بعدا دچار مشکل خواهد شد
    ویرایش توسط جوادیان : شنبه 25 دی 95 در ساعت 19:01

4. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

nardil (شنبه 25 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 21:40]
    سطح
    59
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    299

تشکرشده 738 در 270 پست

Array
    تمام صحبتهاتون و قضاوتهاتون به شدت هیجانیه و به نظرم فقط بخاطر اینکه از رفتار اون اقا ناراحت هستید
    طبیعیه که بهتون بربخوره اما طبیعی نیست که این حجم از توهین رو به قشری نسبت بدین که فقط با یکی ازون قشر در ارتباط هستید اگر جاهای دیگه ی زندگیتونم اینجور قضاوت کنید که خیلی به مشکل برمیخورید

من خودم دندانپزشکم و تقریبا هفتاد درصد دوستان اطرافمم پزشک و دندانپزشک و .... هستن بنابراین خیلی بهتر ازشون شناخت دارم
    البته که تو همه قشری ادم پول دوست وجود داره اما ایا کسی که تو کار ساختو سازه از پول بدش میاد؟؟ یا یه کارمند اگه حقوق بیشتری به دست بیاره میره میبخشش چون پول دوست نیست؟؟

یا اینکه اگر یه مرد کارمند خیلی براش مهم باشه زنش سرکار باشه و تو جامعه باشه عیبه؟؟؟

والله همسر من معاون یکی از بانکهای خصوصی باهاش اشنا شده بود دم به دقیقه به همسرم میگفت به خانوم دکتر بگین یه دندانپزشک برا من جور کنه همسرمن چندبار بهش گفت حالا چرا حتما دندانپزشک !!!!!!!خانوم من خیلی دوستهای دیگه ای هم داره حتی دوست کارمنده بانک هم داره خیلی بیشتر به شما میخوره اون اقا همش میگفت نه من فقط دندانپزشک میخوام چون درامدشون بشتره!!!!!!!

حالا ایشون که دکتر نبود؟؟؟ ولی دنبال پول زنش بود حتی نزدیک سی و هشت سالشم هست اما دست بردار نیست ازین معیار !!!!!!

ببین عزیزم پزشکها در انتخاب زنشون مثل تمام اقشار دیگه و همه ی ادمهای دیگه معیارهای مختلفی دارن

یکی دوست داره زنش کار نکنه و خونه نشین باشه و شب تا صبح تو خونه بشوره و بپزه و بچه داری کنه کما اینکه خیلی از دوستهای همسر من حتی با وجود پزشک بودن خانومشون بازهم خانومشون کار نمیکنه و میگن که اینجوری بهتره چون نمیشه دو نفر از صبح تا شب بیرون باشن

یه سریشون به شدت دنبال دخترهای خشکل هستن باور کنید صرفا خشکل بدون هیچ معیار دیگه ای

یه سریشون نه براشون مهمه که خانومشون کار کنه و اینو من دقیقا از زبان یکی از دوستهای همسرم شنیدم که دلم نمیخواد زنم خونه نشین باشه دلم میخواد کار کنه و مستقل باشه

کاری هم به درامدش ندارم همش برا خودش منم همه جوره هم ساپورتش میکنم وقتی ازش پرسیدم حالا چرا باید حتما خانومت شاغل باشه گفت برا اینکه زن وقتی همش تو خونه باشه و

کار نکنه همش غر میزنه میفته به خاله زنک بازی و اذیت کردن به علاوه وقتی با مردم سروکار داره استقلال مالی داره اعتماد به نفس بالاتری هم داره من دلم میخواد به زنم افتخار کنم دلم میخواد زن موفقی داشته باشم من برام مهم نیست که زنم چقدر خونه داره چون اون کارا رو هم خدمتکار میتونه انجام بده دلم میخواد زنم فعال باشه

خلاصه زیر این اسمون هزاران ادم با هزاران تفکر وجود داره و نمیشه گفت حالا چون یکی خیلی پول براش مهم بوده پس همه اینطورین

به علاوه پول هم چیز بدی نیست و دوست داشتنش و دنبالش رفتن هم بد نیست مگر خیلی از دخترها تو انتخاب همسرشون نگاه به شاسی بلنده خاستگارشون نمیکنن؟؟؟ مگر خیلی از دخترها فقط دنبال شوهر پولدار نیستن؟؟؟و حتی ازدواج با شخص پولدارو موفقیت بزرگی در حد گرفتن جایزه نوبل و حتی بالاتر نمیبینن!!!!

حالا این خاستگار بینوای شماهم یکی از معیارهای مهمش شاغل بودنه همسرشه شما اگر میدونی این معیار خیلی مسخره و مزخرفه باید ازین پیشامد خوشحال باشی همین
    مگر تمام معیارهای خود شما مبتنی بر ساده زیستی و منطقه که انتظار دارید معیارهای ادمهای دیگم همین باشه

به نظرم کمی رفتار ایشون به شما برخورده که البته حق دارید اما براتون مهم نباشه همه مثل هم نیستن
    از بین خاستگارهاتون بر اساس معیار خودتون بگردید و امیدوارم اونی که نظرش از همه به نظرتون نزدیکتره رو پیدا کنید
    خیلی هم به این چیزها اهمیت ندین

دختر مثل پله که هزاران نفر ممکنه گذرشون بهش بخوره شما در نهایت کسی رو انتخاب میکنید که بر اساس سلیقتون و معیارهاتونه این حق رو هم به خاستگاراتون بدین
    شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن
    زندگی شگفت انگیز است اگر بدانید که چطور زندگی کنید
    ویرایش توسط sahar67 : شنبه 25 دی 95 در ساعت 21:05

6. 4 کاربر از پست مفید sahar67 تشکرکرده اند .

Eram (شنبه 25 دی 95), maryam988 (دوشنبه 27 دی 95), nardil (شنبه 25 دی 95), نیلوفر:-) (یکشنبه 26 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 فروردین 03 [ 05:33]
    سطح
    94
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام ناریل عزیز

می خوام خواهرانِه بهت یه چیزی بگم امیدوارم ناراحت نشی .چون فکر میکنم حرفای خوبی رو توی پست هِای بالا زدند که تکرار نشه بهتره.

نحوه ی برخورد و فکرشما خیلی بچه گانه هست

منظورم توهین به شما نیست اما نگرش سطحی و احساسی شما خیلی به چشم میاد.

انگار بیش از هرکسی باید به خودت ثابت کنی که جایگاه و ارزش بالایی داری. اگر عمیقا و از درون باور کنی که ارزش انسانها نه به شغل و نه پول و نه ظاهر اونهاست و نیز اگر باورکنی انسان ها باهم تفاوت دارند انوقت تمام اتفاقاتی که بین شما و اون خواستگاران پزشکت افتاد رو به چشم عدم تناسب میدیدی و از کنارش میگذشتی.نه اینکه با تعمیم افراطی استلال های هیجانی در اونچه بین شم گذشت گیرکنی.
    ویرایش توسط Eram : یکشنبه 26 دی 95 در ساعت 00:29

8. 4 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

andrya (دوشنبه 27 دی 95), maryam988 (دوشنبه 27 دی 95), محیا ناز (یکشنبه 26 دی 95), شیدا. (دوشنبه 27 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 29 مهر 02 [ 20:25]
    سطح
    67
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,535

تشکرشده 308 در 154 پست

Array
    والا این حرف شما واسم خیلی جالبه چون پزشکا که خودشون درامد بالایی دارن چه دلیلی داره که دنبال درامد بالای همسرشون باشن؟؟؟ مخصوصا که شما جز کادر درمانی هستین و مسلما همکارای پزشکتون از حدود حقوق شما خبر دارن و میدونن که درامد پایین تری دارین نسبت به اونا و عجیبه که بخوان مقدارشو بپرسن!!!

10. 2 کاربر از پست مفید میس بیوتی تشکرکرده اند .

محیا ناز (یکشنبه 26 دی 95), شیدا. (دوشنبه 27 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    توى حرفاى شما يه جور تناقض به چشم مياد. از طرفى يه احساس انزجار و نفرت نسبت به قشر خاص دارين و از طرف ديگه انقدر اين قشر براتون مهم بوده كه به خاطرش يه موضوع ايجاد كردين ...
    بهتره طرز فكرتون رو از اينكه پزشكان تافته جدا بافته ى جامعه هستن خالى كنين تا بتونين درك كنين كه:
    ١/ پزشك هم مثل همه افراد جامعه حق تصميم گيرى و تعيين ملاك براى ازدواج داره و حتما قرار نيست مثل همه آدما فكر كنه يا مطابق ميل شما فكر كنه! مگه معيارهاى بقيه پسرهاى جامعه درست و اصوليه و فقط اين يه قشر مشكل دارن؟!
    ٢/ شوهر پزشك داشتن هيچ مزيت خاصى براى شما نيست كه نگران نحوه برخورد اين طبقه از خواستگارهاتون باشين.

بيشتر روى خودسازى تمركز كنين تا ديگران سازى. اينكه ديگران چطور هستن كمكى به بهبود زندگى شما نميكنه. اگر خواستگارى نامناسب هست ميتونين به راحتى ردش كنين (نامناسب به معنى تطابق نداشتن با خواسته ها و ملاك هاى شخص شما) و واقعا مسئله انقدر مهم نيست كه ذهنتون رو درگير كنه.

12. 4 کاربر از پست مفید Shayeste تشکرکرده اند .

andrya (دوشنبه 27 دی 95), maryam988 (دوشنبه 27 دی 95), محیا ناز (یکشنبه 26 دی 95), شیدا. (دوشنبه 27 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 18:24]
    سطح
    19
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 78
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 43 در 33 پست

Array
    برادرم ماه پیش به خاطر اشتباه پزشکی مرد، خدا لعنت کنه پزشکایی که جز پول هیچ چیز دیگه را نمیبینن

14. کاربر روبرو از پست مفید persiangirl تشکرکرده است .

nardil (یکشنبه 26 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    من ترجیح دادم که در این تالار دیگه زیاد مطلبی نزارم. با یه نگاه روزنامه وار به پست های افراد به راحتی مشخص میشه که اکثر افراد (نه همه شون) از روی حسادت یا غرض ورزی به سوالات جواب میدن. اما بعد از پست persiangirl تصمیم گرفتم این پست رو بزارم. من تا به الان 4 بار خواستگار از قشر پزشک داشتم. قطعا ظاهرم رو پسندیدن که به سراغم اومدن. وگرنه ظاهر پله ی اوله و اگر پسری ظاهر دختری رو نپسنده محاله بیاد جلو و پیشنهاد ازدواج بهش بده. مخصوصا که خودم هم میبینم که ظاهر مناسبی دارم. چه پوشش و چه قد و چهره و اندام. بی تحصیلات هم نیستم. بیکار هم نیستم. اما مردی که از اول بخواد روی حقوق من تکیه کنه،ایشونو گدای پول میبینم و از چشمم میافته حالا هر کسی که میخواد باشه. مرد باید همیشه ساپورت کننده ی خانواده ش به لحاظ مالی باشه. من هم مثل بقیه ی دخترها از قشرهای دیگه هم خواستگار داشتم اما هیچ کدوم صریحا با من راجب حقوق و اشتغال و پول خانم به عنوان یک وظیفه بر گردن زن صحبت نکردن. اگر صرفا اشتغال خانم مهم باشه من شاغلم و بورس هیات علمی، اگر تحصیلات خانم مهمه دکتری تخصیی مو دارم میگیرم این ترم. پس میزان پول هم براشون مهمه. نمیشه که پول دوستی هر 4 تاخواستگار پزشک من و 2 تا خواستگار پزشک دوستم و یک داماد پزشک فامیل فقط یه حادثه ی کاتوره ای باشه. من با تحقیقاتی که تو خیلی از گروه های پزشکی کردم متوجه شدم از دماغ فیل افتادن و پول دوستی خصیصه ی 99% پزشکان ایرانیه. برای شمام persiangirl متاسفم.

16. کاربر روبرو از پست مفید nardil تشکرکرده است .

persiangirl (دوشنبه 27 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 19 آبان 01 [ 10:33]
    سطح
    62
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 111
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    346

تشکرشده 262 در 104 پست

Array
    دوست عزیز خوب اگه مشکلتون واقعا اینه شما به خواستگارای پزشکتون جواب رد بدین, به هر 4 تاشون!!!!!! این که بحث کردن و تاپیک زدن نداره

18. 5 کاربر از پست مفید محیا ناز تشکرکرده اند .

andrya (دوشنبه 27 دی 95), maryam988 (دوشنبه 27 دی 95), جوادیان (سه شنبه 28 دی 95), شیدا. (دوشنبه 27 دی 95), صبا_2009 (دوشنبه 27 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 دی 96 [ 22:59]
    سطح
    27
    Level completed: 40%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    61

تشکرشده 175 در 69 پست

Array
    شما كه تحصيل كرده ى جامعه ى امروزى و شما كه رياضى قوى دارين، بايد دقت كنين كه اين تحقيق شما از لحاظ آمار دچار اشكال هست:

حجم نمونه شما بسيار كوچك است و واقعا قابل تعميم به كل افراد اين حرفه نيست. من ميتوانم مثال هايى از گذشت پزشكان براتون ذكر كنم كه براى من و شما چيزى جز شرم باقى نگذاره.
    شما در نمونه گيريتون يك جور سوگيرى داشتين و در واقع صرفا افراد دور و بر خودتون رو وارد تحقيق كردين. شايد شما از طبقه اى هستين كه پول درش نقش پررنگى داره و يا شايد ذاتا طورى رفتار ميكنيد كه تصور اطرافيان بر پولدار بودن شماست و باعث ميشه افراد پول پرست به سمت شما جذب بشن حالا يا يك نفر اين رو بيان ميكنه و يا يك نفر بيان نميكنه.
    در روش انجام كارتون بايد گروه كنترل در نظر بگيريد. من ميتونم به راحتى بهتون اثبات كنم كه درصد بالايى از تمامى اقشار جامعه پول پرست شده اند نه فقط يك قشر خاص. آيا اگر من در طى هفته گذشته ده بار سوار ماشين شدم و هر ده راننده هزينه بالاترى از من دريافت كردن، بايد بگويم همه راننده ها پول پرستن؟

در صحبت هاى شما يك مقدار عصبيت جلب توجه ميكنه. شايد يكي از عللش شكستن غرور شما باشه يا شايد تنش هاى اجتماعى اقصادى جامعه امروز و به دنبالش روش هاى جديد رسانه ها يا هرچيز ديگرى. كه بابت همه اين ها ميشه به شما حق داد.
    در هر حال تلاش براى پيدا كردن منشا عصبيت ميتونه تا حدودى به آرامش ذهنى شما كمك كنه.

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)