به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array

مشکل من در خصوص مسائل مالی با خواستگار پزشک

سلام دوستان
    من سوالی هست که خیلی ذهنم رو درگیر کرده. من خواستگاران متعددی تا به حال داشتم. تو رشته های مختلف و شغل های گوناگون. اما کسانی که به نوعی به پزشکی مربوط میشن مثل پزشک، دندان پزشک، رادیولوژیست، فیزیوتراپیست و شغل هایی از این دست که کارشون درمانی بوده اکثریت قریب به یقین اولویت اولشون پوله. یعنی حتی از خانومی هم که میخوان باهاش ازدواج کنن توقع شغل پردرامد و پول زیاد دارن. یعنی بیشتر از هر مورد دیگه ای به میزان پول و درامد خانم توجه میکنن. به نظرتون این کج فهمی تو قشر تحصیل کرده از کجا میاد؟ من تا به حال 3 بار خواستگار تو این زمینه ها داشتم که هر 3 همون اول اونقدر راجب پول حرف زدن که از چشمم افتادن و بیشتر به گدا شباهت دادمشون تا دکتر. به هر حال خانمی گفتن اقایی گفتن. از اولین لحظه خانم شغلتون چیه؟
    درامدتون چقدره؟ پول خیلی لازمه و ... خب لازمه برو دربیار به من چه؟؟؟؟ من موردی دیدم در دوستم که اقای پزشک ازش پرسیدن خانم شغلت چیه و ایشون گفت فعلا دانشجو هستم و طرف گذاشت رفت و مشخصه که پول براشون خیلی مهمه. چرا قشر پزشکی جامعه ی ما اینقدر گدا صفتن با اینکه درامد خوبی دارن؟ اصلا ازدواج با این افراد به صلاحه؟ از کسایی که همسرشون تو این زمینه ها تحصیل کردن و شاغلن درخواست میکنم کمک کنن. زندگی با یک پزشک این مدلی از دید من زجر اوره اینطور نیست؟
    ممنونم
    ویرایش توسط nardil : چهارشنبه 22 دی 95 در ساعت 23:45

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام.زن مال تو خونه هست....به نظر من زن شاغل نه درست حسابي به خونوادش ميرسه نه به كارش پس يا زندگي يا كار....
    از قديم گفتن باز با باز كبوتر با كبوتر يكي از برداشت هايي كه ميشه داشت همين موضوع مورد بحث شماست...
    ضمنا درست نيست به قشر پزشك توهين كنيد وبگيد قشر گدا صفت......
    اميدوارم روزي برسه كه همه طرز فكرشون عوض بشه دوباره و پول در جايگاه بعداز عشق قرار بگيره

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 فروردین 03 [ 18:08]
    سطح
    73
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 57
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,836

تشکرشده 281 در 127 پست

Array
    سلام

شاید بیشتر شان و شغل دختر خانم براشون مهم باشه. مثلاً درمورد اون دوستتون که گفتید تا اینکه فهمیدند دانشجو هست رفتند و پشت سرشونم نگاه نکردن، شاید می خواستن هم شان و درجه خودشون باشن.

ولی این در حالت کلی مربوط به صرفاً پزشکان نیست! ولی خب اونها توقعشون خیلی بیشتره در هر زمینه. مثلاً دوتا از عموهای من که پزشک و دندانپزشک هستند نه پول براشون مهم بود و نه شغل ولی می گفتن ظاهر خیلی خیلی برامون مهمه و تقریباً حوری و پری مانند مد نظرشون بود که البته نصیبشونم شد! چون توی جامعه ی ما اسم و جایگاه پزشک خیلی برای همه بالا هست! به خاطر همین همه دوست دارند با پزشک ازدواج کنند.!

به نظرم توقع قشر پزشک خیلی زیاده. و برای ازدواج یا دختر خیلی خیلی پولدار می خوان. یا خیلی زیبا یا خیلی با شغل و پرستیژ و از خانواده آنچنانی...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    والا تا جایی که من و دوستام به کیس پزشک برخورد کردیم، نه قیافه رو مد نظر قرار دادن نه خانواده و نه هیچی، فقط پول و شغل خانم!!! چون حتما قیافه رو پسندیده که اومده پیشنهاد داده وگرنه کلا پیشنهادی مطرح نمیکرد، خانواده رو هم که اصلا ندیده که بخواد نظری بده، سوال اولشونم اینه برای رشته تون شغل پردرامدی وجود داره اخه پول خیلی لازمه!!! خب لازمه خودت که مردی در بیار شاید اصلا خانمی حتی اگر مدرک دکتری هم در رشته ای داره نمیخواد کار کنه!!! این مورد برای من تقریبا اثبات شده که پزشکان ایرانی متاسفانه براشون پول حکم همه چیز رو داره، چون از اقوام ما یکی از خانم ها با یک دندان پزشک ازدواج کردن و اقا گفته بودن باید تعهد بدی که بعد از ازدواج هم کار خواهی کرد (ایشون دبیر بودن). به ندرت پزشکی دیدم که خانمش رو بر اساس معیاری جز پول انتخاب کنه.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام. عزیزم بهتره اگر نیاز به راهنمایی دارین مشخصا مطرح کنید تا در همان زمینه پاسخ دریافت کنید. چون اگر تاپیکتون جنبه نظرسنجی یا بحث آزاد داشته باشه، به زودی به انجمن آزاد منتقل شده و نیاز به پرداخت حق اشتراک خواهید داشت.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

6. کاربر روبرو از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده است .

nardil (پنجشنبه 23 دی 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    نمیشه در موردافراد‌ شاغل در یک رشته رای کلی صادر کرد و بعد هم اجراش کرد.
    اصراری هم نیست که شما با کسی که ویژگی های شما رو نداره ازدواج کنید. پس بجای بررسی جامعه پزشکان شخص خواستگار و معیارهاش رو بررسی کنید و در صورت عدم تفاهم جواب منفی بدین.
    چون همسر آینده شما هر شغلی داشته باشه بک نفر از اعضای جامعه شغلیش هست و خصوصیات منحصر به فرد خودش رو قطعا داره

8. 3 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

andrya (پنجشنبه 23 دی 95), Eram (شنبه 25 دی 95), محیا ناز (یکشنبه 26 دی 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 13:16]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,577

تشکرشده 37,079 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    برای اینکه تاپیک کلی و بحث انگیز نباشد و به انجمن آزاد منتقل نشود، عنوان تاپیک تغییر یافت و اختصاصی شد.
    لطفا در خصوص مشکلی که در انتخاب همسر در خصوص خواستگار پزشک دارید، تاپیک خود را دنبال کنید و بحث های کلی نفرمایید.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 مهر 99 [ 05:19]
    سطح
    43
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    19

تشکرشده 25 در 13 پست

Array
    این که پزشک توقع همسری با درامد بالا دار د بخاطر بقول شما گدا صفتیش نیست بلکه توقعش یه همسر هم شان و هم طبقه خودشه و در نظر اول درامد و مدرک را لحاظ میکند و سایر امتیازات را در جایگاه بعدی مدنظر قرار میدهد

و اینکه درآمد رو به غلط نشان دهنده توانایی و قدرت اون خانوم میبینند و جالبه که این توقع همسانی را حتی در نوع مدرک تحصیلی خانوم دارند و یه پزشک را به دکترای سایر رشته ها ارجح میدونند

و اصلا ماجرا به این شدت و حدتی که فرمودین نیست
    در اجتماع مردان یاد گرفتند که توانایی هاشونو با میزان درامد و سطح تحصیلات بسنجند و هر چه دراین زمینه پیشرفت داشته باشند خودشونو قدرتمند تر میبینن و مغرور میشن
    و اینکه مدام در مورد پول صحبت میکنند مشخصا در حال به رخ کشیدن قدرت و برتریشون و ابراز وجود هستند :)

و دلیل دیگه که میزان درامدو خیلی ضروری میدونن بخاطر سطح توقعاتشون از زندگیه که در این قشر فوق العاده بالا و پر تجمل و پر هزینس و ایده ال هاشون خیلی بالاست و بسیار بلند پروازند
    و توقع دارن که با همسری که درامد متناسبشون را داشته باشه
    به اوجه این ایده ال ها برسند

و یک خانوم پزشک اکثرا سازگاری بهتری با این قشر دارند بعلت مشابهت نزدیک اینده نگری ها و اهداف و سبک زندگی

به هر حال هر کس مختاره طوری زندگی کنه که ازش لذت ببره و به هدفی که مد نظرشه برسه
    اینکه کسی هم سلیقه و هم فکر ما نباشه توهین کردن بهش اصلا جالب نیست و اگر نمیپسندیم کافیه ازشون فاصله بگیریم
    کما اینکه شاید طرز فکر ما هم از دید دیگران خیلی سطحی و ناصحیح بچشم بیاد

در نهایت اینکه سوالی مطرح کردید که جوابش را خود دادید ، سوال شما این است ک ایا با این قشر گدا صفت میشود رضایتمندانه زندگی کرد ؟
    خب اگر جواب مثبت بود
    آیا میخواهید همسر این گداصفتان شوید ؟ :)
    ویرایش توسط nel : شنبه 25 دی 95 در ساعت 05:24

11. کاربر روبرو از پست مفید nel تشکرکرده است .

بارن (شنبه 25 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

شما فرمودید از هر قشری خواستگار دارید , ولی فقط به رشته های پزشکی چرا اشاره میکنید؟

به نظر خودتون هم دوس دارید با همچین رشته هائی ازدواج کنید و دوس دارید یه دکتری به خواستگاریتون بیاد که به پول اهمیت نده

13. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

محیا ناز (یکشنبه 26 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    41
    دستاوردها:
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    من زمینه ی کاریم به پزشکی مربوط میشه. در ترددی که تو سمنارها و بیمارستان و . . . دارم طبیعیه که از این قشر هم خواستگارانی داشته باشم. سیستم ایران کلا تو همه ی زمینه ها با همه جای دنیا متفاوته و در این شکی نیست. پزشکی و دکتری تخصصی یک رشته ی دیگه هر 2 دکترن. منتها چون پزشکی به جان انسان ها مربوطه وقتی روش معامله میشه طبیعیه که ملت حاضرن با هر چه دارن در معامله شرکت کنن تا جانشون رو حفظ کنن و به همین علت در ایران بین قشر پزشکی و دکتری های تخصصی سایر رشته ها گپ حقوقی خیلی زیادی وجود داره. در هیچ کشور دنیا این قدر گپ حقوقی بین تحصیل کرده های رشته های مختلف با یک رشته ی خاص وجود نداره. من طبیعتا خوشبختی رو در گرو ازدواج با قشر خاصی نمیبینم. اما وقتی این آقا خودشون میان سراغ بنده، سوالات اولیه رو میپرسن، با بینشی که پیدا میکنن خانواده شون رو در جریان میزارن، با خانواده ی ما تماس میگیرن، و بعد از کلی تشریفات حرف هایی میزنن که همون جلسه ی غیر رسمی که بین من و ایشون بود جوابشون رو میتونستن بگیرن خیلی برای من سنگینه. من که نگفتم پزشکی خوندم پس چرا پیگیر میشه؟ هیچ علاقه ای هم به رشته ی پزشکی نداشتم و ندارم، چون تنها رشته ای هست که تو ایران فقط براش این اندازه جوسازی شده و تو دنیا سال هایی بوده که تو لیست تاپ ترین و پردرامدترین رشته ها نبوده و گاهی هم اگر بین این مشاغل بوده گپ حقوقی کمی با بقیه ی رقباش داشته. من این نظر رو که تمام پزشکان ایران نابغه های ایرانن و باید در همه جا باهاشون در نهایت احترام رفتار کرد رو از این اقا شنیدم که اصلا جمله ی مناسبی نبود. البته جوابی هم که من دادم خیلی بدتر بود که گفتم تبل توخالی صداش از شمش طلا خیل خیلی خیلی بیشتره و از نظر من اکثر پزشکان ایران فراری های از ریاضی و فیزیک بودن که به تجربی پناهنده شدن و چندین و چند مورد سراغ دارم که با سهمیه ی شهدا و جانباز و ایثارگر الان به نون و نوایی رسیدن! اینکه پا شدن اومدن و کلی زحمت به من و خانواده م دادن که برامون لکچر بزارن خیلی ناراحتم کرد اما بی فرهنگی خودشو خانوادشو نشون داد. تصمیم گرفتم اگر فردی از این قشر از این به بعد به من نزدیک بشه بلافاصله جواب نه بگم و خلاص. پول مهمه اما نه اونقدر که خدای ادم بشه!!! معلوم نیست با این همه پول دوستی فردا دلال دارو و ... بشه و اون پرونده ی طبابتشم باطل شه و من کار کنم و بیارم این بشینه بخوره! داروسازی تو اکثر سال ها بین رشته ها و مشاغل تاپ دنیا معرفی میشه اما اون ها اینقدر ادعا ندارن!
    ویرایش توسط nardil : شنبه 25 دی 95 در ساعت 13:13

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)