به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 55
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 03 شهریور 96 [ 22:45]
    سطح
    9
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassOverdrive250 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

همسرم ازم میخواد به زور که مهریه م رو ببخشم

با عرض سلام و خسته نباشید
    من و همسرم داریم به صورت توافقی از هم جدا میشیم اوایل من خیلی سعی کردم اگر مشکلات قابل حله حل کنیم اما خودش فقط بی حرمتی میکنه و اشتباهات خودش رو به هیچ عنوان نمیپذیره... گفته اگر مهریه م رو نبخشم طلاقم نمیده و پدر و مادرش هم گفتن که اونقدر طلاقت نمیده که موهات مثل دندون هات سفید بشه... یک عمو داره که دقیقا همین کارو کرده و مدت هاست زنش رو طلاق نداده ولی با هم زندگی نمیکنن.... فقط یک جلسه باقی مونده که تکلیف حقوق مالی من مشخص بشه به نظرتون چیکار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام
    اگه امكان سازش هست كه بريد سر زندگيتون اين كار رو حتما بكنيد چون تهش چيزي جز شكست نيست
    و اما بيشتر توضيح بديد كه تو چه مرحله اي از زندگي هستيد(عقد عروسي)فرزند....وضعيت خانوادگيتون از نظر مالي....وضعيت مالي همسرتون....

3. کاربر روبرو از پست مفید sia518 تشکرکرده است .

نازنین2010 (جمعه 03 دی 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 22 مرداد 96 [ 18:44]
    سطح
    32
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 86 در 45 پست

Array
    سلام

عزیزم تمام تلاشت رو برا نگه داشتن همسرت کن.......... و بعد می بینی که بخاطر تمام تلاش های نکردت پشیمون نیستی و ارامش داری..........ببین پدرتون نظرشون چیه..........به حرف اونا توجه نکن........حرف مفت زیاده..............ایشون نمیتونه شما رو ول کنه.........چون خودش هم نمی تونه ازدواج کنه و اگر مخفیانه هم کنه و لو بره حق طلاق برا شما محفوظ میشه........ اگر ازدواج هم نکنه چهار ماه بعد از اینکه ولتون کرد دادگاه محکومش میکنه و کیفری میشه و اگر تکرار کنه حق طلاق با مهریه به شما داده میشه.............پس توجه نکن........

الان تمرکزتون رو این باشه که چه بخواین زندگی کنین چ نخواین سعی کنید همسرتون و زندگیتون رو حتی با بی میلی نجات بدین........... این تو ارامش و عدم افسردگی بعد از طلاق خیلی مهمه..............فکر گذشت سنتون رو نکنید و با ارامش درست رفتار کنید............ اگر قسمتتون به هر کسی باشه شما با عجله نمی تونید بهترش کنید یا با خونسردی بدترش کنید................بعد از طلاق هم هیچ خبری این بیرون نیست.............

اما اونا نمی تونن شما رو از مهرتون محروم کنن.........شما توکل کنید به خدا و سعی کنید زندگیتون رو نجات بدین..............
    اگر دوست داشتین به پست های من سری بزنید...............میبینید که روزی در شرایط شما بودم.........................

5. 3 کاربر از پست مفید anargol تشکرکرده اند .

Quality (شنبه 04 دی 95), نازنین2010 (شنبه 04 دی 95), بارن (شنبه 04 دی 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sia518 نمایش پست ها
    سلام
    اگه امكان سازش هست كه بريد سر زندگيتون اين كار رو حتما بكنيد چون تهش چيزي جز شكست نيست
    و اما بيشتر توضيح بديد كه تو چه مرحله اي از زندگي هستيد(عقد عروسي)فرزند....وضعيت خانوادگيتون از نظر مالي....وضعيت مالي همسرتون....
    ممنون از پاسخ گویی تون، ما بهمن ۹۲ عقد کردیم اواخر خرداد ۹۵ ارتباطمون کامل قطع شد تا یک ماه اخیر که کارای طلاق توافقی را انجام دادیم... همه چی خیلی خراب شده حرمت ها به شدت شکسته شده و حرف هایی که نباید زده شده.... من تلاشم رو کردم حتی جلسه مشاوره ای که از طرف دادگاه گذاشته بودند من خواستم مشکلات رو حل کنیم اما خانواده ها درگیر شدند ...خودش هم تمایلی نشون نمیداد ..... چون همیشه حق به جانبه... و من هم چون اصلا اهل دعوا نیستم توی تنش هایی که داشتیم کوتاه اومدم و او خیلی دور بر داشته.... به هر حال اوضاع اصلا خوب نیست و من از عاقبت این رابطه میترسم و مثل همیشه نگران هستم وگرنه به هر قیمتی بود زندگیم رو حفظ میکردم... وضعیت مالی ما و اون ها تقریبا در یک سطحه و متوسط هست اما خانواده اونا متاسفانه آدمایی نیستن که بخوان مهریه بدن...
    ویرایش توسط ss1367 : شنبه 04 دی 95 در ساعت 00:43

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط anargol نمایش پست ها
    سلام

عزیزم تمام تلاشت رو برا نگه داشتن همسرت کن.......... و بعد می بینی که بخاطر تمام تلاش های نکردت پشیمون نیستی و ارامش داری..........ببین پدرتون نظرشون چیه..........به حرف اونا توجه نکن........حرف مفت زیاده..............ایشون نمیتونه شما رو ول کنه.........چون خودش هم نمی تونه ازدواج کنه و اگر مخفیانه هم کنه و لو بره حق طلاق برا شما محفوظ میشه........ اگر ازدواج هم نکنه چهار ماه بعد از اینکه ولتون کرد دادگاه محکومش میکنه و کیفری میشه و اگر تکرار کنه حق طلاق با مهریه به شما داده میشه.............پس توجه نکن........

الان تمرکزتون رو این باشه که چه بخواین زندگی کنین چ نخواین سعی کنید همسرتون و زندگیتون رو حتی با بی میلی نجات بدین........... این تو ارامش و عدم افسردگی بعد از طلاق خیلی مهمه..............فکر گذشت سنتون رو نکنید و با ارامش درست رفتار کنید............ اگر قسمتتون به هر کسی باشه شما با عجله نمی تونید بهترش کنید یا با خونسردی بدترش کنید................بعد از طلاق هم هیچ خبری این بیرون نیست.............

اما اونا نمی تونن شما رو از مهرتون محروم کنن.........شما توکل کنید به خدا و سعی کنید زندگیتون رو نجات بدین..............
    اگر دوست داشتین به پست های من سری بزنید...............میبینید که روزی در شرایط شما بودم.........................
    ممنون از راهنماییتون... چطور میشه با بی میلی زندگی م رو نجات بدم تفریبا هیچ انگیزه ای برام نمونده...با این همه توهین و ...آخر جلسه مشاوره که دادخواست رو ارسال کردیم به دادگاه با خنده ش حرصم رو درآورد و من بهش گفتم توی دادگاه میدونم چیکار کنم.... بعد اومد دنبالم بهم گفت تو هم قیافه تو داری هم تحصیل کرده ای هم ...!!!!! از منم زودتر ازدواج میکنی نگران نباش ....و ازم خواست لجبازی نکنیم و هرچه زودتر هر کسی بره دنبال زندگیش.... با این شرایط من دیگه چه تلاشی باید بکنم....؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 تیر 97 [ 15:04]
    سطح
    56
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    143

تشکرشده 309 در 147 پست

Array
    سلام
    فکر میکنم شرایطمون شبیه هم باشه
    ببینید وقتی حرمتها بشکنه دیگه این پرده و حجاب از بین رفته و تقریبا احیاش غیر ممکنه
    اما در مورد بخشش مهریه و این چیزا
    ببینید تهش هیچی نیست اگر همسرتون رو دوست دارید ازش بخاید دوتایی بشینید حرفاتون رو بزنید و برید سر زندگیتون ولی اگر توافق نکردید برای آشتی دیگه کشش ندید و لج بازی نکنید طی یه توافق زودتر تمومش کنید و کشش ندید چون هردوتون تحلیل میرید و آخرش بازنده اید...

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 02 [ 00:23]
    سطح
    63
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    597

تشکرشده 274 در 108 پست

Array
    متاسفم از اینکه میبینم روابط اینروزا اینجوری شده. کاش اونایی هم که موفق بودن در زندگیشون میومدن و تاپیک میزدن و بقیه الگو میگرفتن.

بهرحال.

چیزی که در بیشتر تاپیکها میبینم و البته خودم هم تجربه کردم نقش منفی اطرافیان هست.

ببینید وقتی ما آدما احساس بحران میکنیم ( احساس بحران با خود بحران فرق داره ) ( بحران = مشکل غیر قابل حل ) به هر کسی ممکنه رجوع کنیم تا کمک بگیریم و تنهایی غمامون رو تحمل نکنیم

این سر آغاز همه مشکلاته. یعنی اینکه بجای اینکه خودمون مشکلمون رو حل کنیم دیگران و نظرات و احساساتشون رو دخیل زندگی خودمون میکنیم. گاهی حتی عزیز ترین شخص ممکنه نقش منفی ایجاد کنه بصورت نا خواسته.

خلاصه و مفید بگم. فردا همه میرن دنبال کارو زندگیشون و این شما و همسرتون هستید که متضرر میشید. در همه حال خونسرد باشید و مشکل رو بیشتر و بهتر بشناسید و از ریشه حل کنید.

ممکنه شما الان درگیر مسائل جانبی باشید. این مسائل جانبی ممکنه قابل حل باشن.

حرمتها بسیار مهمن. اما دقت کنید ارزش زندگی هم خیلی مهمه و هر کسی در قبال رفتارش مسئوله. مثلا کسی به من بی حرمتی کنه من نباید جوابگو و نگران باشم بلکه فرد متعارض مسئول رفتار خودش هست.

در ضمن اگه صلح و دوستی ایجاد بشه چند سال بعد ممکنه اصلا کسی یادش نیاد چی بوده و چی گفته

قدم اول شاید ایمان باشه. آدما با ایمان آرامش بدست میارن. بدیهی هست ما به کسی که واقعا خدا شناس و با خدا باشه بهتر اعتماد میکنیم. یعنی این مورد رو هم عمل کنید هم پیشنهاد. ممکنه باعث ایجاد اعتماد و آرامش و سرآغاز حل مشکلاتتون باشه.

موفق باشید

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    9
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط amf66 نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنم شرایطمون شبیه هم باشه
    ببینید وقتی حرمتها بشکنه دیگه این پرده و حجاب از بین رفته و تقریبا احیاش غیر ممکنه
    اما در مورد بخشش مهریه و این چیزا
    ببینید تهش هیچی نیست اگر همسرتون رو دوست دارید ازش بخاید دوتایی بشینید حرفاتون رو بزنید و برید سر زندگیتون ولی اگر توافق نکردید برای آشتی دیگه کشش ندید و لج بازی نکنید طی یه توافق زودتر تمومش کنید و کشش ندید چون هردوتون تحلیل میرید و آخرش بازنده اید...
    آخه من اولش راضی به جدایی نبودم و او هست که خیلی مصره و اینطوری من مفت و مجانی نمیخوام بشم مطلقه... اینکه میگید دوتایی بشینیم حرفامونو بزنیم.. امکانش نیست اصلا چون آخرین ارتباطمون قبل دیسکانکت شدن کلی ازش کتک خوردم و حتی شکایت هم ازش کردم اما چون یه درصد احتمال دادم همه چی درست بشه رفتم ترک تعقیب کردم شکایتم رو.... ببنید من چراغ سبزهامو بهش نشون دادم اما اون سر موضعه خودشه و افسارش رو داده دست مادرش و کاملا مشخصه احساساتش رو گذاشته کنار و مثل یک ربات عمل میکنه و همه هدفش اینه مهریه منو نده و جدا شیم.... با این شرایط اصلا کار درستیه من بخوام باهاش صحبت کنم؟؟
    در طلاق توافقی من میتونم بخشی از مهریه م رو بگیرم؟
    در جلسه دادگاه دقیقا چی باید بگم؟
    ویرایش توسط ss1367 : شنبه 04 دی 95 در ساعت 12:41

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 تیر 97 [ 15:04]
    سطح
    56
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    143

تشکرشده 309 در 147 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ss1367 نمایش پست ها
    آخه من اولش راضی به جدایی نبودم و او هست که خیلی مصره و اینطوری من مفت و مجانی نمیخوام بشم مطلقه... اینکه میگید دوتایی بشینیم حرفامونو بزنیم.. امکانش نیست اصلا چون آخرین ارتباطمون قبل دیسکانکت شدن کلی ازش کتک خوردم و حتی شکایت هم ازش کردم اما چون یه درصد احتمال دادم همه چی درست بشه رفتم ترک تعقیب کردم شکایتم رو.... ببنید من چراغ سبزهامو بهش نشون دادم اما اون سر موضعه خودشه و افسارش رو داده دست مادرش و کاملا مشخصه احساساتش رو گذاشته کنار و مثل یک ربات عمل میکنه و همه هدفش اینه مهریه منو نده و جدا شیم.... با این شرایط اصلا کار درستیه من بخوام باهاش صحبت کنم؟؟
    در طلاق توافقی من میتونم بخشی از مهریه م رو بگیرم؟
    در جلسه دادگاه دقیقا چی باید بگم؟
    ببینید مثل همسر من رفتار نکنید خودتون نبرید و ندوزید فکر نکنید اون چیزی که تصور شماست از همسرتون و هدفش واقعا درسته
    چون اینجوری یوقت تصمیمی میگیرید و بعدا میفهمید ای دل غافل خودتون همه چیزو خراب کردید
    بهترین کار صحبت خودتون دوتاست
    توافق کنید حالا چه برای آشتی چه طلاق
    این تجربه خودمه که میگم
    در مورد طلاق توافقی اسمش روشه همه چیز توافقیه حتی مهریه
    اگر میتونید همسرتون رو متقاعد کنید بهتون مهریه بده و توانشو داره بگیرید اما اگر نمیخاد بده یا نمیتونه بالاخره یه کم بالا پایین توافق کنید خودتون
    اگر میبینید زندگیتون ارزش جنگیدن و تلاش داره کم نزارید تا بعدا افسوس نخورید
    منم بزودی احتمالا به خیل جوونهایی که جدا شدن از همسرشون میپیوندم اما میدونم که اونطرفم چیز خاصی نیست ولی تمام تلاشمو کردم به معنای واقعی کلمه تلاش کردم اما همسرم نخاست
    شما هم سعی کنید همین زندگی رو بسازید اگر نشد بدونید مصلحتی هست و بدون کش دادن و لجبازی تمومش کنید و خودتون و جوونیتون رو هدر ندید

12. کاربر روبرو از پست مفید amf66 تشکرکرده است .

nel (سه شنبه 19 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 18 تیر 96 [ 11:19]
    سطح
    28
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 127
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 83 در 39 پست

Array
    تا اونجایی که من میدونم اگه پرونده کتک زدن رو توی کلانتری داشته باشید. خودتون هم میتونید طلاق بگیرید هم مهریه. حتما با یه وکیل مشورت کن.

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)