به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 64
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز ممنون از جوابتون.. شوهر شما باید تحت نظر مشاوره و حتما خودتونم باشید قرار بگیره و مشاور با حرف زدن باهاش و تست گیری بفهمند که ایشون وسواس فکری دارن یا نه.. چون از یکطرفه رفتن شما به مشاوره سودی

بحال همسر و خودتون نخواد داشت..

دوس داشته شدنه شما از طرف خونواده همسرتون چیز خوبیه ولی باید مواظب بودید تا مسائل بین خودتون به اونا درج پیدا نمیکرد.. چون این کار باعث کدورت میشه..

شما بهترین راه اینه که چن جلسه با هم برید مشاوره ..نمیدونم چطوری همسرتونو راضی کنید ولی باید این کار بشه چون مشکل شما اینجا حل نخواهد شد.. شوهر شما درونش تنفر ایجاد شده و با مرگ برادرش بدتر رفته تو لاک تنهائی
    اگر هم با هیچ ترفندی نتوئنستید ببریدش مشاوره یه مدتی ازش دور بمونید تا کمی تنها باشه و به اصطلاح از غار تنهائیش بیرون بیاد ..

2. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

tavalode arezoo (پنجشنبه 02 دی 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 دی 02 [ 06:41]
    سطح
    82
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    10000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    قبلا هم گفتم که تحت درمان بوده وشوک هم داده.الان مسئله اینه که فکرمیکنم دیگه مریض نیست فقط فکرایی که اونموقع توسرش رفتن دیگه بیرون نمیان.وهمونا رو کرده منبع تنفرش.
    مشاوره برای تنفرشوهرم هم کاری میتونه بکنه!!! وقتی میگه من همینجور که دوس دارم زندگی میکنم وتوهم اینقدر تو این زندگی میمونی تا بترکی.وقتی که حتی نمیتونم یه برنامه خنده دار ببینم.یه بار که خندوانه دیدم بیچارم کرد بس که گفت این هیچی حالیش نیس اصلا ناراحت نیس که بقیه میشن غصشو میخورن.تنها تفریح من موبایلمه که اونم هر آن امکان داره ازم بگیره.او دلش میخواد من یه آدم افسرده باشم وناراحتی اعصابم هم میذاره به پای خودم وخونوادم میگه خودتون درحق خودتون کردین.
    اینم میدونم که نمیخواد خوبیهامو ببینه.بقول معروف آدمی که خودشو به خواب زده نمیشه بیدار کرد.
    بقول شیدا تویکی ازتاپیکام اون بیمار نیست فقط دیگه منو نمیخواد.ناگفته نمونه بعضی مواقع بهتر میشه ولی بعد چند روز مثل اینکه عذاب وجدان میگیره نه این حقش یه زندگی خوب نیست.
    میدونم با تاپیک زدنم مشکلی ازم حل نمیشه فقط جایی که بتونم درددل کنم وشاید به خودشناسی برسم.درضمن آقای جوادیان عزیز اون الان بامرگ برادرش مشکلی نداره وحالش خیلی خیلی بهتر ازمنه.اونی که همش گریه میکنه ونتونسته هنوز بامرگش کنار بیاد منم که این حالاتم اگه اشتباه نکنم افسردگیه.به مشاوره نمیتونم برم چون نه پولشو دارم ونه میذاره.برای جریان اخیر هم گفته اگه جرات داری به خونوادم بگی که نمیری خونه مامانت.از این به بعد باید درمقابل سوالات مکرر بقیه بخندم و بگم بله مرتب میبینمشون.(دو سال پیشم اونجا نرفتنمو هیچکس غیر خواهرشوهرم خبر نداشت که اونم از روی مثلا خیرخواهی به بقیه برادرشوهرام گفته بود واسطه بشن که برادرشوهر مرحومم این کارو کرد ومسئله ای که هیچکی خبرنداشت همگانی شد)اگه همینو داستان دوباره ای نکنه که بگه عین خیالش نیست واگه ناراحت باشم بگه این کاریه که خودت درحق خودت کردی وحق ناراحتی نداری.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

مشکل عمده شون از حرفاتون معلومه که وسواس فکری و خود خوری ذهنیه.. به قول خودتون میخواد خوب شه باهاتون ..ولی احساس تنفر نمیذاره بهتون محبت بکنه و بجاش میخواد زجرتون بده..

فقط میتونید با محبت کردن کم کم این تنفر و کم رنگش کنید و خیلی بهش پیله نکنید

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

شما خودت نیاز داری یک مشاور مدتی کمکت کنه رفتارت را درست کنی.
    البته الانم مرتب توجیه می کنی رفتارهات را. از این مرحله که بگذری و قبول کنی که اشتباه می کنی هم، باز تغییر این رفتارها آسون نیست.

عزیز من،
    مگه طول و عرض یه سفره چقده که شما سر سفره شام با همسرت بحث کنی و کسی متوجه نشه؟
    مگه می شه توی یه خونه دو نفر بحث حتی آروم کنن و بقیه نفهمن؟ چه برسه سر شام.
    مگه می شه از رفتارهای شما یا همسرتون، بقیه متوجه نشن که باز اینا دعواشون شد؟

به تهدیدهای همسرت دقت کن
    مرتب می گه اگه خانواده ام بفهمن، اگه بهشون بگی؟ اگه خودشیرینی کنی، اگه باز خودت را براشون عزیز کنی، اگه باز خودت را جلوشون قربانی و درمانده نشون بدی و توجه و محبتشون را جلب کنی ...... دیگه چطوری بهت بگه دست از سر خانواده ی من بردار؟ چطوری بهت بگه تو زن من هستی، نه زن مامانم و خواهرم و برادرم و پدرم و ...

شما مرتب توی پستهات می نویسی فلان محبت را می خواستم به پدرشوهرم بکنم
    فلان کار را می خواستم واسه مادرشوهرم بکنم ...

من حس این را دارم که رفتارت و توجهت به اونها غیرعادیه.
    یه دلیلی در درون شما وجود داره که کاسه داغ تر از آش در زندگی خانواده ی شوهرت شدی
    محبتهای شما و توجه شما به اونها عادی نیست.
    ریشه اش را پیدا کن. حلش کن.

منظور من این نیست که شوهرت مشکل نداره ( گرچه خودت می گی شوک و دارو و ... وسواسش درمان شده و مشکلی نداره)
    ولی چه ایشون مشکل داره، چه نداره،
    شما خودت مشکل داری.

مثلا اگه یه آقایی را عصبانی کنی فحش می ده. حالا اگه من با رفتارهای اشتباهیم عصبانیش کنم و ایشون فحش بده، درسته رفتار اون غلطه، اما رفتارهای اشتباهی من هم تو این مشکل نقش داشته. فرق داره با وقتی که اون آقا بی دلیل به من فحش بده یا بی دلیل عصبانی بشه. همسر شما حتی اگر هم مشکل داره، شما تحریکش می کنی که اون مشکل بروز کنه. رفتارهات خیلی عادی نیست.

توی تمام پستهات حرف شما از محبت کردن و دوستی و عشق و علاقه ی وافر خانواده ی همسر به شماست
    و این که اونا هم موافقن شوهرتون خیلی بده و عاشق شمان !!
    اگه دست از این نقش خانوم خوب و نایس و نازنین در خانواده ی همسر برداری و اگه با اونا علیه شوهرت دست به یکی نکنی، و اگه شوهرت کنارت احساس امنیت کنه ... این مشکلات کمرنگ می شه.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

6. 5 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

tavalode arezoo (جمعه 03 دی 95), نیلوفر:-) (جمعه 03 دی 95), ZENDEGIBEHTAR (چهارشنبه 15 دی 95), خانم مهندس (جمعه 03 دی 95), زن ایرانی (جمعه 03 دی 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    82
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام

مشکل عمده شون از حرفاتون معلومه که وسواس فکری و خود خوری ذهنیه.. به قول خودتون میخواد خوب شه باهاتون ..ولی احساس تنفر نمیذاره بهتون محبت بکنه و بجاش میخواد زجرتون بده..

فقط میتونید با محبت کردن کم کم این تنفر و کم رنگش کنید و خیلی بهش پیله نکنید
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    سلام

شما خودت نیاز داری یک مشاور مدتی کمکت کنه رفتارت را درست کنی.
    البته الانم مرتب توجیه می کنی رفتارهات را. از این مرحله که بگذری و قبول کنی که اشتباه می کنی هم، باز تغییر این رفتارها آسون نیست.

عزیز من،
    مگه طول و عرض یه سفره چقده که شما سر سفره شام با همسرت بحث کنی و کسی متوجه نشه؟
    مگه می شه توی یه خونه دو نفر بحث حتی آروم کنن و بقیه نفهمن؟ چه برسه سر شام.
    مگه می شه از رفتارهای شما یا همسرتون، بقیه متوجه نشن که باز اینا دعواشون شد؟

به تهدیدهای همسرت دقت کن
    مرتب می گه اگه خانواده ام بفهمن، اگه بهشون بگی؟ اگه خودشیرینی کنی، اگه باز خودت را براشون عزیز کنی، اگه باز خودت را جلوشون قربانی و درمانده نشون بدی و توجه و محبتشون را جلب کنی ...... دیگه چطوری بهت بگه دست از سر خانواده ی من بردار؟ چطوری بهت بگه تو زن من هستی، نه زن مامانم و خواهرم و برادرم و پدرم و ...

شما مرتب توی پستهات می نویسی فلان محبت را می خواستم به پدرشوهرم بکنم
    فلان کار را می خواستم واسه مادرشوهرم بکنم ...

من حس این را دارم که رفتارت و توجهت به اونها غیرعادیه.
    یه دلیلی در درون شما وجود داره که کاسه داغ تر از آش در زندگی خانواده ی شوهرت شدی
    محبتهای شما و توجه شما به اونها عادی نیست.
    ریشه اش را پیدا کن. حلش کن.

منظور من این نیست که شوهرت مشکل نداره ( گرچه خودت می گی شوک و دارو و ... وسواسش درمان شده و مشکلی نداره)
    ولی چه ایشون مشکل داره، چه نداره،
    شما خودت مشکل داری.

مثلا اگه یه آقایی را عصبانی کنی فحش می ده. حالا اگه من با رفتارهای اشتباهیم عصبانیش کنم و ایشون فحش بده، درسته رفتار اون غلطه، اما رفتارهای اشتباهی من هم تو این مشکل نقش داشته. فرق داره با وقتی که اون آقا بی دلیل به من فحش بده یا بی دلیل عصبانی بشه. همسر شما حتی اگر هم مشکل داره، شما تحریکش می کنی که اون مشکل بروز کنه. رفتارهات خیلی عادی نیست.

توی تمام پستهات حرف شما از محبت کردن و دوستی و عشق و علاقه ی وافر خانواده ی همسر به شماست
    و این که اونا هم موافقن شوهرتون خیلی بده و عاشق شمان !!
    اگه دست از این نقش خانوم خوب و نایس و نازنین در خانواده ی همسر برداری و اگه با اونا علیه شوهرت دست به یکی نکنی، و اگه شوهرت کنارت احساس امنیت کنه ... این مشکلات کمرنگ می شه.
    بااینکه لحنت تند بود ولی درسته.آدم یه سیلی از دوست بخوره به خودش بیاد بهتره تا توخیال خام خودش بمونه.برام دعا کنین بتونم از این به بعد قدمهامو درست بردارممن که همه راهها رو رفتم اینم میرم توکل بخدا
    ویرایش توسط tavalode arezoo : جمعه 03 دی 95 در ساعت 13:56

8. 4 کاربر از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده اند .

نیلوفر:-) (جمعه 03 دی 95), جوادیان (جمعه 03 دی 95), خانم مهندس (جمعه 03 دی 95), شیدا. (چهارشنبه 08 دی 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    82
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    فقط میشه بگین اگه اینبار دوباره گوشیمو خواست چه جوابی باید بهش بدم؟؟اینم بگم اگه قرار باشه کاری که میخواد انجام بدم وبعد سرسنگین باشم باهاش اصلا براش مهم نیس چون به هر کاری که میکنه اعتقاد کامل داره.در کل چه جور باید درمقابلش باشم که رفتارام جراتمندانه باشه نه منفعلانه؟!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط margearezooha نمایش پست ها
    فقط میشه بگین اگه اینبار دوباره گوشیمو خواست چه جوابی باید بهش بدم؟؟اینم بگم اگه قرار باشه کاری که میخواد انجام بدم وبعد سرسنگین باشم باهاش اصلا براش مهم نیس چون به هر کاری که میکنه اعتقاد کامل داره.در کل چه جور باید درمقابلش باشم که رفتارام جراتمندانه باشه نه منفعلانه؟!
    سلام

مگه تو گوشیتون چی دارین که بهش نمیدین؟

گوشی من همیشه رو میز خونه اس.. خانمم هر وقت بخواد برمیداره و میبینه.. حتی وقتی اس ام اس هم بیاد من بهش میگم ببین کیه

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    82
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    سلام

مگه تو گوشیتون چی دارین که بهش نمیدین؟

گوشی من همیشه رو میز خونه اس.. خانمم هر وقت بخواد برمیداره و میبینه.. حتی وقتی اس ام اس هم بیاد من بهش میگم ببین کیه
    تو گوشی من چیزی نیست.مشکل اینه که باگوشی من به مامانم،بابام،داداشم و..پیام میده توهین میکنه،تمسخر یانفرین.
    اوایل بحث میکردم باهاش ولی الان چند ساله کاری به کارش ندارم سپرده بودم بخدا.ولی بابا ومامانم شدیدا مریضن الان.بابام دردی داره که هیچ درمانی براش نیست فقط دکترا گفتن باید از استرس دوری کنهولی بااین اوضاع واحوال چه جور میتونه بیخیال باشه وقتی تنها دخترشو نمیتونه ببینه!!مگه چقدر دیگه هستند که باخودم بگم همه چی درست میشه صبرکن.اگه سالم بودند همون روند سیب زمینی بودنمو پیش میگرفتم ولی الان دیگه نمیتونم.شما یه نگاه به تاپیکای قبلیم بندازین ببینید واکنش هاشو درمقابل نه گفتنم

12. کاربر روبرو از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده است .

خانم مهندس (یکشنبه 05 دی 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

بله یادمه , من فک کردم با گوشیه شما به خونواده خودش توهین میفرسته.. دفعه قبل هم براتون نوشتم فعلا تنها ترین راهتون اینه که یه مدتی ازش دور بمونید.. یا این فاصله ایشونو کمی ارامتر و عادی تر میکنه و یا هم تغییری ایجاد نمیکنه

اگه تغییری ایجاد نکرد در ایشون باید جدی تر به فکر راه حل باشید ..

14. کاربر روبرو از پست مفید جوادیان تشکرکرده است .

tavalode arezoo (یکشنبه 05 دی 95)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    82
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,911

تشکرشده 947 در 322 پست

Array
    سلام

بله یادمه , من فک کردم با گوشیه شما به خونواده خودش توهین میفرسته.. دفعه قبل هم براتون نوشتم فعلا تنها ترین راهتون اینه که یه مدتی ازش دور بمونید.. یا این فاصله ایشونو کمی ارامتر و عادی تر میکنه و یا هم تغییری ایجاد نمیکنه

اگه تغییری ایجاد نکرد در ایشون باید جدی تر به فکر راه حل باشید ..
    اگه منظورتون اینه که یه مدت جدا زندگی کنیم بعید میدونم بذاره برم اگه رفتم دیگه نمیذاره برگردم

16. کاربر روبرو از پست مفید tavalode arezoo تشکرکرده است .

جوادیان (دوشنبه 06 دی 95)

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)