به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 بهمن 95 [ 23:21]
    سطح
    1
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 11
    Overall activity: 35.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    17

تشکرشده 7 در 2 پست

Array

ابهام در وضعیت رابطه - لطفا برای تصمیم گیری راهنمایی کنید

سلام
    دختری 28 ساله ام و کارشناسی ارشد. مدتی هست با یکی از هم کلاسی های ارشدم که 3 ماه از من کوچکتر هست با هم بیشتر در ارتباطیم.
    قبلا در دوره دانشجویی برای درس ها و صرفا موارد کاری و پروژه ها صحبت میکردیم و ارتباط عادی همکلاسی بود و مدت 3 سال هست از آشنایی ما میگذره
    این اواخر بیشتر در مورد موارد کاری و مسائل روزمره صحبت میکنیم. مشکل اینجاست ایشون رفتار متفاورتی با من دارن و همیشه در صحبت هاشون هم تعریف و علاقه ی ضمنی رو نشون میدن. من هم با توجه به شناختی که این مدت از ایشون پیدا کردم به نظرم به عنوان همسر و همسفر میتونم بهش تکیه کنم.
    90 درصد مواقع شروع کننده ی صحبت ایشون هستند و بیشتر احوالپرسی (در تلگرام) اول صبح و معمولا وسط روز و آخر شب
    منم خیلی عادی جواب میدم بیشتر حرفامون هم حول موارد روزمره و کاری هست. تو دوران دانشجویی هم یه دوره ی همینقدر صمیمیت ما بیشتر شد و بعد از یه مدتی دیگه چون سرگرم کارهای سربازی و ثبت شرکتشون بودن و منم کارهای زیادی داشتم از هم بیخبر بودیم. تا اینکه بعد از دفاع دوباره این صحبت کردن ها شروع شد.
    ایشون پسر مذهبی هستن و اینطور که از خانودشون و دوستانشون متوجه شدم اهل روابط بی بند و بار نیستن بیشتر در حال مطالعه و کارهای حرفه ی مربوط به شغلشون هستن و همین ویژگی شون به نظرم خیلی خوبه در کنارش داشتن خانواده ی خوبی که دارن و ما از نظر سطح فرهنگی و اقتصادی خانوده خیلی شبیه به هم هستیم و این موارد باعث شده علاقه ی نسبی به آشنایی بیشتر با ایشون داشته باشم.

مشکل اینجاست که این آقا بعد از این مدت آشنایی حتی یه سیگنالی برای آشنا شدن بیشتر در جهت ازدواج نشون نمیدن حتی اینکه مشتقیم به من بگه بهم علاقمنده یا حتی اگر نظرش دوستی هست صرفا به من بگه تا من حداقل بدونم وضعیت چیه و کنار بکشم.

- راستش چون وضعیت کاری قراردادی داره و شرکتی هم که ثبت کرده هنوز نوپاست و خانوادش هم نمیتونن از نظر مالی حمایتش کنن فکر میکنم شاید این دلیلی باشه که نمیتونه منظورش رو واضح بگه.
    - یه دلیل دیگه اینکه برای مهاجرت خیلی دو دل هست.

ایشون تهران هستن و من در شهر دیگری ولی گهگاهی من برای انجام کارهام و یا حتی پیدا کردن کار به تهران میرم . حدودا یک ماه پیش من تهران بودم و ایشون اطلاعی نداشتن بین حرفاشون گفتن تهران نمیایید؟ که به نظرم فرصت مناسبی بود که همدیگرو ببینیم و برای تبریک به شرکتشون برم. یه هدیه به مناسبت ثبت شرکت و تبریک تهیه کردم و رفتم دیدنشون. که اینطوری بهش بفهمونم برام مهمه و میتونیم بیشتر صحبت کنیم. اون روز هم خیلی خوشحاال شدن و حرفامون خیلی معمولی بود

از اون روز به بعد توجه ایشون به من خیییلی بیشتر شده و حجم مکالمات ما بالاتر رفته ولی "هدف " از این همه صحبت کردن معلوم نیست. بین صحبت ها چندین بار گفته دوست دارم فلان کشور برای ادامه تحصیل برم. تو هم بیا! و من واضح گفتم اینطوری که نمیشه. میگه برای کار یا تحصیل بعد تشویقم میکنه اطلاعات راجع به مهاجرت رو کسب کنم یا فیلد کاریم در اون کشور رو دنبال کنم. اخیرا هم چندین بار پرسیدن که تهران میرم یا نه؟ که گفتم فعلا برنامه ای برای تهران اومدن ندارم

حقیقتش من تا حالا با کسی دوست نبودم و برای حریمم ارزش قائلم
    از طرفی ایشون تا همین الان خیلی از ویژگی های خوب و مثبتشون رو ثابت کردن و پسر نرمال و مناسبی هستن
    و از طرف دیگه من در حال حاضر خواستگاری هم ندارم و این دلیلی نمیشه چون خواستگار ندارم وارد رابطه ی نا معلوم بشم.
    اگر هم ایشون بخوان بعد از ازدواج برم من مشکلی با مهاجرت ندارم ولی در حال حاضر هم به صورتی مجردی دوست ندارم مهاجرت کنم چون میدونم مشکل ازدواج اونجا بیشتر خواهد شد برای من با توجه به معیار هایی که دارم.

1-میخواستم بدونم من چطور به ایشون بفهمونم علاقمند به رابطه ی جدی هستم و اگر هدفش دوستی الکی هست من نمیتونم وقتم رو تلف کنم؟
    2- اینکه چطور بگم رابطه ای که داریم به نظر تفننی میاد طوری که ناراحت نشه و فکر نکنه دارم بهش توهین میکنم؟
    3-برای من جای سواله که خب اگر بخوان پیشنهاد رسمی بدن تلفنی هم میتونن بگن یا حداقل یه جوری هدف اصلیش رو مشخص کنه یا اگه مشکل مالی داره همه ی اینها رو بگه چرا هیچ چیزی نمیگه؟
    4- ممکنه به من بگید صبر کن. گاهی فکر میکنم اگر میخواست چیزی بگه در این 3 ساله میگفت و این رابطه در هر مرحله ای که هست باید به صورتی پایان بگیره. درسته؟

احساس میکنم در آب نمک منو گذاشته تا کارهاشو انجام بده و یه زنگ تفریح برای مواقعی که دلش میگیره داشته باشه و منم به خیال اینکه میخواد بهم پیشنهاد ازدواج بده باهاش صحبت میکنم. چون در دوره ی دانشجویی هم خیلی تلاش میکرد که شرکت مستقلی داشته باشه و کارهای جداگانه انجام بده و تقریبا هم بعد از تمرکز بهش دست پیدا کرد ولی این وسط من نمیدونم تا کی باید منتظر باشم!!!!

لطفا راهنمایی کنید چون درگیری ذهنی زیادی دارم و نمیدونم راه درست چیه

2. 3 کاربر از پست مفید Kelin تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (شنبه 20 آذر 95), بانوی آفتاب (شنبه 20 آذر 95), ستاره زیبا (دوشنبه 22 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 28 فروردین 03 [ 14:02]
    سطح
    71
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 267
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    121

تشکرشده 542 در 278 پست

Array
    بهتره منتظر نباشی چون خبری نیست
    فقط تا زمانی که بهت احتیاج داره باهات خوبه
    این جور آدمها یکی به نعل می زنن یکی به میخ

4. 2 کاربر از پست مفید حیاط خلوت تشکرکرده اند .

Kelin (شنبه 20 آذر 95), بانوی آفتاب (شنبه 20 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام به همدردي خوش اومدين.

چه كار خوبي كردين كه اوميد اينجا تا مشورت كنيد.

------------

نگاه كنيد پسر ها هيچ وقت به دلشون نميشينه دختري نزديكشون بشه. هر چي دختر كم محلي كنه و پسر مجاب بشه براي رسيدن بهش تلاش كنه، براي مرد جذاب تر هست.

اين آقا نمي دونم تو ذهنش چيه؟ ولي شما همه مسائل رو بايد درنظر بگيريد، دوري راه و اختلاف هاي فرهنگي و غيره.

------------

صبر كنيد تا ايشان پيام بدهند. بعد به ايشان اعلام كنيد قصد خداحافظي داريد و در لفافه اعلام كنيد اينجور روابط حتي در اين سطح رو ديگر نميتونيد بربتابيد و بايد به همسر واقعي تون متعهد بمونيد. شما پسر خوب و توانمندي هستيد ولي رابطه ما با اين شرايط ( اين قسمتش رو يكم غليظ بگيد) ديگر نميتونه ادامه پيدا كنه.

در انتها هم واقعا ازش خداحافظي كنيد.

شايد يار واقعي شما، در شهر خودتون و بهتر از اين آقا منتظر شما باشه.

خوشبخت بشيد

6. 5 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

Kelin (شنبه 20 آذر 95), ZENDEGIBEHTAR (شنبه 20 آذر 95), بانوی آفتاب (شنبه 20 آذر 95), بارن (شنبه 20 آذر 95), ستاره زیبا (دوشنبه 22 آذر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 فروردین 96 [ 14:35]
    سطح
    47
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 133
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    15

تشکرشده 20 در 10 پست

Array
    وای وای وای چقدر بد راهنمایی میکنید چرا هرکسی میاد اینجا و توقع همفکری و همدردی داره همیشه با پاک کردن صورت مسله قضیه رو تموم شده میدونید اخه کجا امده که دختر پسر تا قبل ازدواج باید چشم و گوش بسته بمونن اخه تا کی میخاید این طرز فکر بسته رو رها کنید ای ادما یمقدار امروزی تر فکر کنید حتی الان تو مراکز مشاوره هم اینجور راهمایی نمیدن به ادم چقدر طرز فکرا بسته چقدر قدیمی چقدر جهان سومی اخه کجا و بر مبنای چه استدلالی گفته شده دختر و پسر نباید باهم اشنا بشن مگر امار طلاق هارو نمیبینید مگه نمیدونید 90 درصد طلاقا بخاطر همین عدم شناخت دختر و پسر هست بخصوص دختر خانم ها وقتی دختری با پسری اشنا نشه که نمیتونه طرز صحییح برخورد با یه پسر رو یاد بگیره اصلا میتونه بعد ازدواج همسر مناسبی برای شوهرش باشه ! ببینید من نمیگم دوستی خوبه نمیگم اشنایی به هر قیمتی چون خود من هم تو این شرایط سخت هستم حرف من اینه ادم چرا نباید تو دنیای مدرن امروزی با فکر باز تری زندگی کنه چرا باید تتمام در ها رو برو خودش ببنده که چی بشه خب شما امروز با یه اقا یا خانمی اشنا میشی البته با شناخت صحیح ینی اینجور نباشه که هر مردی رو دیدی و خوشت امد وارد رابطه بشی منظورم اینه اشنایی اگر هم قراره صورت بگیره باید انتخاب درست باشه حالا تهش میخاد به ازدواج ختم بشه و میخاد نشه اگه بشه که عالیه اما اگر هم نشد باید به چشم تجربه دیدش و ازش درس گرفت و ازون رابطه ب عنوان یه تجربه برای اینده استفاده کرد برفرض یه دختر چشم و گوش بسته امروز چجو رمیتونه اینده خوبی داشته باشه یه زن قبل هرچیز باید جنس مرد رو بشناسه همین کم و کاستی هاست توی ازدواجا ک اخرش به طلاق منجر میشه توروخدا کمی امروزی فکر کنید بخدا گذشت اون زمان که میگفتن سرسنگین باش گذشت اون زمان که میگفتن دختر باید کم محلی کنه تا مردا جذبش بشن بخدا اینا دیگه جواب نداره اره ادم خوب باشه پاک باشه برای خودش اره اما بخدا الان توی دنیای امروزی مردها و زن ها دیگه مثل قدیم فکر نمیکنن همه چیز تغیر کرده ادما نیاز به شناخت هم دارن همه چیز که ازدواج نیست من خیلی دوست دارم صحبت ها و همدردی هایی که تو این تالار صورت میگیره کمی با فکر بازتری باشه البته نظر من بود حمل بر بی ادبی نباشه در کل میخام بگم هیچوقت بر پایه سنت و قاعده و قوانین بسته ادمارو راهنمایی نکنید

8. کاربر روبرو از پست مفید mojde تشکرکرده است .

Kelin (شنبه 20 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 15 اردیبهشت 98 [ 18:50]
    سطح
    79
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 446
    Overall activity: 15.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    700

تشکرشده 1,168 در 528 پست

Array
    سلام

دوست عزیز من میتونم بهتون اینو بگم که مواظب باشید وابسته نشید و دیدارهای حضوری اصلا نداشته باشید و پیام دادن هاتونو کم کنید تا اگه یه موقع بفهمید ایشون قصد ازدواج ندارن داغون نشید..

پیشنهاد دوم اینه که اگه خواستگار خوبی براتون اومد ردش نکنید و در قالب حرفهای روزمره به این آقا بگید که مثلا هفته دگ قراره خواستگار بیاد براتون.. اگه عکس العملشون بی تفاوتی باشه معلومه که شمارو نمیخوان و صرفا تفریحیه

ولی اگه دیدید لحن حرفاش عوض شد بدونید که نسبت به شما برنامه ای داره ..

ولی در کل از حرفاتون و رفتار این اقا نمیشه هیچ قضاوتی کرد .. ایا برای شما کادو گرفتن تا حالا؟

10. 3 کاربر از پست مفید جوادیان تشکرکرده اند .

Kelin (شنبه 20 آذر 95), بانوی آفتاب (شنبه 20 آذر 95), شیدا. (دوشنبه 22 آذر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    17

تشکرشده 7 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mojde نمایش پست ها
    وای وای وای چقدر بد راهنمایی میکنید چرا هرکسی میاد اینجا و توقع همفکری و همدردی داره همیشه با پاک کردن صورت مسله قضیه رو تموم شده میدونید اخه کجا امده که دختر پسر تا قبل ازدواج باید چشم و گوش بسته بمونن اخه تا کی میخاید این طرز فکر بسته رو رها کنید ای ادما یمقدار امروزی تر فکر کنید حتی الان تو مراکز مشاوره هم اینجور راهمایی نمیدن به ادم چقدر طرز فکرا بسته چقدر قدیمی چقدر جهان سومی اخه کجا و بر مبنای چه استدلالی گفته شده دختر و پسر نباید باهم اشنا بشن مگر امار طلاق هارو نمیبینید مگه نمیدونید 90 درصد طلاقا بخاطر همین عدم شناخت دختر و پسر هست بخصوص دختر خانم ها وقتی دختری با پسری اشنا نشه که نمیتونه طرز صحییح برخورد با یه پسر رو یاد بگیره اصلا میتونه بعد ازدواج همسر مناسبی برای شوهرش باشه ! ببینید من نمیگم دوستی خوبه نمیگم اشنایی به هر قیمتی چون خود من هم تو این شرایط سخت هستم حرف من اینه ادم چرا نباید تو دنیای مدرن امروزی با فکر باز تری زندگی کنه چرا باید تتمام در ها رو برو خودش ببنده که چی بشه خب شما امروز با یه اقا یا خانمی اشنا میشی البته با شناخت صحیح ینی اینجور نباشه که هر مردی رو دیدی و خوشت امد وارد رابطه بشی منظورم اینه اشنایی اگر هم قراره صورت بگیره باید انتخاب درست باشه حالا تهش میخاد به ازدواج ختم بشه و میخاد نشه اگه بشه که عالیه اما اگر هم نشد باید به چشم تجربه دیدش و ازش درس گرفت و ازون رابطه ب عنوان یه تجربه برای اینده استفاده کرد برفرض یه دختر چشم و گوش بسته امروز چجو رمیتونه اینده خوبی داشته باشه یه زن قبل هرچیز باید جنس مرد رو بشناسه همین کم و کاستی هاست توی ازدواجا ک اخرش به طلاق منجر میشه توروخدا کمی امروزی فکر کنید بخدا گذشت اون زمان که میگفتن سرسنگین باش گذشت اون زمان که میگفتن دختر باید کم محلی کنه تا مردا جذبش بشن بخدا اینا دیگه جواب نداره اره ادم خوب باشه پاک باشه برای خودش اره اما بخدا الان توی دنیای امروزی مردها و زن ها دیگه مثل قدیم فکر نمیکنن همه چیز تغیر کرده ادما نیاز به شناخت هم دارن همه چیز که ازدواج نیست من خیلی دوست دارم صحبت ها و همدردی هایی که تو این تالار صورت میگیره کمی با فکر بازتری باشه البته نظر من بود حمل بر بی ادبی نباشه در کل میخام بگم هیچوقت بر پایه سنت و قاعده و قوانین بسته ادمارو راهنمایی نکنید

ممنونم
    منم با نظر شما موافقم ولی حدودش رو نمیدونم تا کجاست
    ببینید دختری مثب من که در دانشکده فنی تحصیل کرده و همیشه دور و برش پر از پسر بوده مطمئنا تا حالا افراد زیادی بودن که خواستن با هر هدفی آشنا بشن. من یادمه در دوره لیسانس که بین همکلاسی ها خواستگار زیاد داشتم همشون با اینکه سن کمی داشتن ولی دقیق هدفشون رو میگفتن و میگفتن میخوام ازدواج کنم این شرایط من این دارایی مالی من و این توانایی من در آینده و تلاشم رو میکنم
    اون موقع من نمیدونستم واقعا پسری که اینقدر صریح حرف میزنه چه گوهریه
    الان ایشون فقط لا به لای حرفاش مشکل مالیشو میگه اینکه کمک خانواده میکنه و گاهی اوقات برای خودش چیزی نمیمونه در حالیکه درآمد مناسبی داره با توجه به سنش
    این روزها اینقدر دختر ها در دسترس هستن که اینکه بگیم ما نباشیم و سنگین باشیم تا یکی در خونمون رو بزنه اشتباهه
    نمونش خودم با اینکه دختر زیبا و محجوب و درسخوان و موفق در زمینه کاریم هستم هیچ خواستگار سنتی نداشتم. با اینکه خانواده ما مذهبی هستن و من به این نتیجه رسیدم در جمع ها دیده نمیشم چون تو فامیل و آشنا اکثرا دنبال دخترایی که 17-18 سالشونه هستن و یا اگر سنشون بالاتره پدر خانواده وضع مالی خوبی داره میرن یا دختری با شغل دولتی!!!!
    و من باید فرد مورد نظرم رو تو محیط کاری یا دانشگاه پیدا کنم چون از طریق خانواده تا الی الابد هم بشینم هیچ اتفاقی نمیوفته

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط جوادیان نمایش پست ها
    سلام

دوست عزیز من میتونم بهتون اینو بگم که مواظب باشید وابسته نشید و دیدارهای حضوری اصلا نداشته باشید و پیام دادن هاتونو کم کنید تا اگه یه موقع بفهمید ایشون قصد ازدواج ندارن داغون نشید..

پیشنهاد دوم اینه که اگه خواستگار خوبی براتون اومد ردش نکنید و در قالب حرفهای روزمره به این آقا بگید که مثلا هفته دگ قراره خواستگار بیاد براتون.. اگه عکس العملشون بی تفاوتی باشه معلومه که شمارو نمیخوان و صرفا تفریحیه

ولی اگه دیدید لحن حرفاش عوض شد بدونید که نسبت به شما برنامه ای داره ..

ولی در کل از حرفاتون و رفتار این اقا نمیشه هیچ قضاوتی کرد .. ایا برای شما کادو گرفتن تا حالا؟

ممنونم
    نه تا حالا کادو نگرفتن
    چون ما همیشه تو دانشگاه همدیگه رو دیدم اون یکباری هم که بیرون دیدمشون بهانه دیدار رو تبریک برای دفترشون بوده تا شاید یکم بفهمه که برام مهمه که متوجه نمیشه انگار!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad.reza164 نمایش پست ها
    سلام به همدردي خوش اومدين.

چه كار خوبي كردين كه اوميد اينجا تا مشورت كنيد.

------------

نگاه كنيد پسر ها هيچ وقت به دلشون نميشينه دختري نزديكشون بشه. هر چي دختر كم محلي كنه و پسر مجاب بشه براي رسيدن بهش تلاش كنه، براي مرد جذاب تر هست.

اين آقا نمي دونم تو ذهنش چيه؟ ولي شما همه مسائل رو بايد درنظر بگيريد، دوري راه و اختلاف هاي فرهنگي و غيره.

------------

صبر كنيد تا ايشان پيام بدهند. بعد به ايشان اعلام كنيد قصد خداحافظي داريد و در لفافه اعلام كنيد اينجور روابط حتي در اين سطح رو ديگر نميتونيد بربتابيد و بايد به همسر واقعي تون متعهد بمونيد. شما پسر خوب و توانمندي هستيد ولي رابطه ما با اين شرايط ( اين قسمتش رو يكم غليظ بگيد) ديگر نميتونه ادامه پيدا كنه.

در انتها هم واقعا ازش خداحافظي كنيد.

شايد يار واقعي شما، در شهر خودتون و بهتر از اين آقا منتظر شما باشه.

خوشبخت بشيد
    ممنونم
    ببینید تا الانش که یه سری صحبت ها رو داشتیم غیر مستقیم متوجه شدم از نظر فرهنگی مشکلی نداریم و دوری راه هم به صورت ملموس حس نمیشه چون نزدیک تهرانیم ما و خواهر و خانواده مادری من ساکن تهرانن . منظورم از گفتن این موارد اینه که صرفا همشهری بودن یا نبودن دلیل خوبی نیست که طرف نمیتونه فرد مناسبی باشه
    ما مدل فکری مشابهی داریم و چیزی که تا الان من رو امیدوار نگه داشته همین بوده

- - - Updated - - -

باز هم منتظر نظرات و همفکری دوستان هستم.
    ویرایش توسط Kelin : شنبه 20 آذر 95 در ساعت 12:43

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 فروردین 03 [ 18:08]
    سطح
    73
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,836

تشکرشده 281 در 127 پست

Array
    سلام

من هم با آقای mohamad.reza164

موافقم. ایشون هم جنس های خودشو بهتر می شناسه. اگه واقعاً پسری قصدش ازدواج باشه، در خلال این همه ارتباط، تاحالا باید اشاره ای به این موضوع کرده باشه!

شاید می خواد مهاجرت کنه و اصلاً به فکر ازدواج در ایران و در این زمان نیست. شاید بعداً که مقوله مهاجرت و تحصیلش کاملاً مشخص شد اونموقع بخواد ازدواج کنه.

به نظر منم به طور خیلی عادی که هر روز با هم صحبت می کنید، بهشون بگید آره یه خواستگارم اومده برام، باید جدی به آینده م فکر کنم و ... (ببین عکس العملش چیه).

یه نکته:
    خیلی در دسترس نباش (همون ارتباط چتی هم منظورمه).. اگه پرسید یا شاکی شد، بگو سرم شلوغه، خیلی وقت ندارم و هزار دلیل دیگه. خلاصه خیلی در دسترس نباش. با هر روشی که خودت بهتر می دونی حضورتو برای اون کم رنگتر کن.

اگه واقعاً بخوادت مطمئن باش دنبالت میاد و قصدشو بهت می گه. فکر نکن که اگه بیشتر بهش نزدیک بشی این روشیه که اونو به سمت خودت بکشونی و متمایل به ازدواج کنی.
    ویرایش توسط بانوی آفتاب : شنبه 20 آذر 95 در ساعت 14:10

13. 4 کاربر از پست مفید بانوی آفتاب تشکرکرده اند .

Kelin (شنبه 20 آذر 95), ZENDEGIBEHTAR (شنبه 20 آذر 95), ستاره زیبا (دوشنبه 22 آذر 95), شیدا. (دوشنبه 22 آذر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 01:14]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 111 در 59 پست

Array
    سلام عزیزم
    این اقا از ابتدا یه رابطه معمولی و در حد هم دانشگاهی با شما داشتن صحبت هاتون هم که حول همین موضوعات اینکه شما از ایشون خوشتون اومده بحثش جداست اما اینکه دوستان توصیه میکنن زنگ بزنید و بگید دیگه قصد ادامه رابطه به این شکل ندارید و میخواید به همسرتون متعهد بمونید خنده داره اصلا ارتباط خاصی نه در جهت دوستی نه در جهت ازدواج بوده که شما این موضوع مطرح کنید و احتمالا باعث کوچیک شدن خودتون بشه .اگر شما به ایشون علاقه دارین بسته به دیدگاه دوطرف یا میتونید مستقیم موضوع مطرح کنید یا غیر مستقیم ایشون متوجه کنید . و اگر منفی بود تصمیم بگیرین ادامه بدین یا نه . دلیل نمیشه هر فردی با ما ارتباط دوستانه ای داره حتما بهمون دید ازدواج ورابطه بلند مدت داشته باشه الان انواع و اقسام ارتباطات همکاری و دوستانه و ... با رعایت حد و مرزها وجود داره . و هیچ خدشه ای هم به تعهد و ارتباطات زوجین وارد نمیکنه.

15. کاربر روبرو از پست مفید mahtaban تشکرکرده است .

Kelin (شنبه 20 آذر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    Tagger Second Class
    تشکرها
    17

تشکرشده 7 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahtaban نمایش پست ها
    سلام عزیزم
    این اقا از ابتدا یه رابطه معمولی و در حد هم دانشگاهی با شما داشتن صحبت هاتون هم که حول همین موضوعات اینکه شما از ایشون خوشتون اومده بحثش جداست اما اینکه دوستان توصیه میکنن زنگ بزنید و بگید دیگه قصد ادامه رابطه به این شکل ندارید و میخواید به همسرتون متعهد بمونید خنده داره اصلا ارتباط خاصی نه در جهت دوستی نه در جهت ازدواج بوده که شما این موضوع مطرح کنید و احتمالا باعث کوچیک شدن خودتون بشه .اگر شما به ایشون علاقه دارین بسته به دیدگاه دوطرف یا میتونید مستقیم موضوع مطرح کنید یا غیر مستقیم ایشون متوجه کنید . و اگر منفی بود تصمیم بگیرین ادامه بدین یا نه . دلیل نمیشه هر فردی با ما ارتباط دوستانه ای داره حتما بهمون دید ازدواج ورابطه بلند مدت داشته باشه الان انواع و اقسام ارتباطات همکاری و دوستانه و ... با رعایت حد و مرزها وجود داره . و هیچ خدشه ای هم به تعهد و ارتباطات زوجین وارد نمیکنه.
    ممنونم
    منم نمیخوام که با این ادبیات که به همسر آیندم تعهد ندارم بگم چون مشکل اصلی اینه که چیزی نگفته هنوز
    اینکه گفتید مستقیم و غیر مستقیم من غیر مستقیم بهش نشون دادم که براش اهمیت قائلم و سفرم رو عقب انداختم که ببینمش و ...(قضیه اون کادو)
    دیگه واقعا بیشتر از این نمیتونم خودمو خورد کنم ضمن اینکه ایشون هستن که مدام پیام میدن و پیگیر کارهای منن نه من

یه بار غیر مستقیم پرسیدم با همه همکلاسی ها و همکارا اینطورین ؟ که گفت راستش نه!
    من توهم برنداشتم چون کارم طوریه که همکارام و اساتیدم همشون مرد هستند و خیلی ها مورد های جذابتری هستن برای فانتزیسازی و اگر فکر میکردم که کسی منو دوست داره میتونم چند مورد دیگه رو هم به لیستی اضافه کنم که چون اینها با من در ارتباطند و حال و احوال میپرسن پس منو دوس دارن!!!
    نه مسلما اینطور نیست
    این حس من و اطرافیانم هست که میگن معلومه ازت خوشش میاد و من در این سن تشخیص میدم کدام روابط عادیه وکدام نه

با جمله آخرتون موافق نیستم که انواع و اقسام روابط وجود داره و به تعهد زوجین "خدشه " ای وارد نمیکنه! مگر ممکنه با کسی بیش از حد صمیمی بشیم ولی وابسته و درگیر احساسات نه؟!

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 28 اردیبهشت 98 [ 01:14]
    سطح
    37
    Level completed: 11%, Points required for next Level: 134
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    8

تشکرشده 111 در 59 پست

Array
    عزیزم من نگفتم شما فانتزی سازی میکنید فقط برخی دوستان طوری مطرح میکنند که انگار قراری در کار بوده و اصولا اینجا اکثرا مسایل سیاه و سفید میبینن تو ارتباطات قبل ازدواج دو حالت در نظر میگیرن یا قطع رابطه یا ازدواج .
    اینطور روابط نامعلوم اصولا ادم اذیت میکنه .من فقط خواستم بگم این اقا یا شما کار خارج از عرفی نکردین اما اگر ررفتار ایشون طوری که نشون میده بهتون علاقه دارن و رفتارشون فراتر از یه هم کلاسی مطرح کردن خواستگاری و اینکه قصد ازدواج دارین و به همین دلیل احتمالا دیگه ارتباطی با ایشون نخواهید داشت میتونه مشخص کنه که ایشون قصدی دارن یا نه .
    در مورد روابط همکاری و دوستی هم گفتم که باید حد و مرز خودشو داشته باشه و اگر خارج بشه مطمینا تبعات خودشو خواهد داشت و بدون مشکل نخواهد بود

18. کاربر روبرو از پست مفید mahtaban تشکرکرده است .

Kelin (شنبه 20 آذر 95)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)