به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 57
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 آبان 00 [ 11:30]
    سطح
    62
    Level completed: 47%, Points required for next Level: 160
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    6

تشکرشده 113 در 56 پست

Array

لطفا در مورد مراحل انجام طلاق راهنماييم كنيد.

سلام دوستان عزيز
    منو كه فكر ميكنم ميشناسين و در جريان مشكلاتم بودين. الان بيشتر از يك ماهه كه اون آدم رو ترك كردم و اومدم خونمون، اونها هم كه از خدا خواسته هيچ خبرى ازشون نيست، حتى تو مراسم چهلم داييش هم دعوت نكردن، يعنى از خداشون بوده كه من با يه بهانه اى ترك كنم و بيام. حتى خواهر شوهرم تو تلگرامش يه عكس تو پروفايلش گذاشته كه نوشته "جايى كه بودن و نبودنت هيچ فرقى ندارد، نبودنت را انتخاب كن، اينگونه به بودنت هم احترام گذاشته اى" من مطمئنم كه منظورش منم. ميدونين، اگه تقصيرى داشتم يا كار خطايى انجام ميدادم اينقدر نميسوختم، من نميدونم اين همه دشمنى خانواده اش با من واسه چيه؟! آخه حسادت تا كجا؟! تو اين مدت خيلى سختى كشيدم خيلى تنهايى كشيدم و تنها كسى كه كنارم بود و هست و هميشه دركم ميكنه بابامه. خيلى زودرنج و عصبى شدم و با كوچكترين بهانه اى شروع به گريه و داد و فرياد ميكنم، چون همش تو ذهنمه كه همسناى من همشون سر زندگيشون هستن و بچه دار شدن ولى من همش بايد تو اين اتاق زندگى كنم و هنوز براى خودم آرامش ندارم. خيلى سخته خييييييلى.... هر دفعه كه صداى خنده هاى مامانم با داداشم مياد دنيا رو سرم خراب ميشه كه چرا اينقدر بى خيال و بى عاطفه هستش. چطورى آدم ميتونه با صداى قهقهه بخنده در حاليكه زندگى دخترش خراب شده و تو سن ٣٢ سالگى هنوز خونه پدرى بدون هيچ هدفى زندگى ميكنه، همش بايد تو اتاق باشه و گريه كنه و افسرده باشه. چرا من اينقدر شانسم بده، نه از مامان شانس آوردم نه از شوهر. منم ميخوام تو خونه خودم باشم و با آرامش زندگى كنم، بارها شده خواستم برم جلوى تلويزيون كمى بخوابم كه ديدم بابام نشسته اونجا برگشتم تو اتاقم. خواستم يه ذره تو آرامش بشينم كه صداى ظرف شستن و جاروبرقى مامانم عصبيم كرده. همش تو گوشم هندزفرى ميزارم كه صداى كسى رو نشنوم و همش تو اتاقم. حتى نشده يه بار مامانم بياد بپرسه تو اينهمه تو اتاق ميشينى چيكار ميكنى، نميگه بيا بيرون، من از همه متنفر شدم و تحملم تموم شده. منم زندگى خودمو ميخوام.
    تو اين مدت جز خوابيدن و گريه كارى نكردم، كار و درسمم فعلا گذاشتم كنار چون هيچ انرژى و انگيزه اى واسشون ندارم. هر روز به بديهاش و خاطرات گريه آورم با اون آدم فكر كردم و هر روز بيشتر ازش متنفر شدم و تصميمم رو ديگه قطعى گرفتم. من هميشه ميگفتم اگه روزى قرار باشه جدا بشم توافقى جدا ميشم ولى بعد از اين همه سختى و اين روزهاى بدم تصميم گرفتم تا ميتونم اذيتش كنم.
    من مهريه ام هزارتا سكه هستش كه نصفش عندالمطالبه و نصف ديگش عندالاستطاعه هست. حالا ميخواستم بدونم من كه تو دوره نامزدى ميخوام جدا بشم، چقدر از مهريه رو ميتونم بگيرم؟ واسه شروع چيكار بايد بكنم؟! البته حتما وكيل ميگيرم ولى خواستم يه اطلاعاتى از شما هم بگيرم چون تجربه هاى دوستان خيلى مهمه كه ممكنه بهم كمك بيشتر بكنه.
    الان كه شوهرم وضع ماليش خوبه و به نامش دو تا خونه، شركت، چند تا باغ، زمين، يه مغازه و ماشين هاى بارى و ماشين سوارى خودش و يه قسمت كارخونه داره، من آيا ميتونم عند الاستطاعه رو بگيرم؟ در مورد عندالمطالبه آيا همش بهم تعلق ميگيره يا نصفش؟! و آيا قسط بندى ميشه يا نقدا همه رو يكجا ميگيرم؟! آيا شوهرم ميتونه خارج فرار كنه و من غيابى بدون هيچ حقى طلاق بگيرم؟
    به نظرتون برم درخواست طلاق بدم و توافقى تمومش كنم؟ يا برم درخواست اجراى مهريه كنم؟ اگه مهريه ام رو بذارم اجرا، ميتونه بگه نميدم و اذيتم كنه و طلاقم هم نده؟ كلا انجام همه اينها چقدر زمان ميبره؟
    در مورد پاك شدن اسمش از شناسنامه ام، آيا يه شناسنامه جديد ميدن بهم يا المثنى ميگيرم؟
    اگه مراحل اجراى مهريه زمان زياد ميبره من توافقى جدا بشم بهتره. ميخوام به آرامش برسم و فقط خودم باشم و خودم.

2. کاربر روبرو از پست مفید Hanli تشکرکرده است .

ZENDEGIBEHTAR (شنبه 20 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 21 تیر 97 [ 15:04]
    سطح
    56
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    143

تشکرشده 309 در 147 پست

Array
    سلام
    همه این مراحل رو که پرسیدید منو همسرم گذروندیم و کامل آشنا هستم
    فقط یه توصیه انقد به کارا و رفتارای دیگران و خونواده شوهرت دقت نکن مهم شوهرته نگفتی چرا قهر کردی چرا نیومده دنبالت
    حس میکنم با این حساسیت زیاد و دنبال حرف بودنت خسته اش کردی...
    سعی کن بری سر زندگیت دختر جون
    من بعد یکسال نیم جنجال فهمیدم تهش فقط شکسته
    اما سوالات
    ببین اگر دختری حق حبس داری یعنی بدون تمکین میتونی درخواست مهریه و نفقه بدی و اینجور که میگی شوهرت وضعش خوبه و باید یکجا بهت بده اگرم بتونی ثابت کنی و ملک و ماشین هاشو معرفی کنی کل مهرتو یکجا میگیری ولی میتونه طلاقت نده
    بهترین کار اینه که باهاش توافق کنی و یه چیزی بگیری و تمومش کنید
    درگیر شکایات نکن خودتو
    بزار با ریش سفیدها حل بشه حتی طلاق
    صبر داشته باش و تا میتونی فکر طلاق رو نکن

4. کاربر روبرو از پست مفید amf66 تشکرکرده است .

بارن (شنبه 20 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 29 مهر 02 [ 20:25]
    سطح
    67
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,535

تشکرشده 308 در 154 پست

Array
    سلام.واقعا متاسفم که اینقدر تو عذاب هستین.درباره مراحل طلاق چیزی نمیدونم ولی درباره مادرتون باید بگم که یه خورده بهشون حق میدم که اینجوری رفتار کنن.شما مدت زیادیه که درگیر این قضیه هستین و همیشه تو مطالب قبلیتون که میخوندم هی نوشتین از صبح تا شب گریه کردم دیروز گریه کردم دارم گریه میکنم.... الانم که اوضاعتون همین جوریه! واقعا تحمل این همه گریه زاری و گله و شکایت و ناامیدی سخته!!شما ۳۲ سالتونه و مثلا ازتون انتظار میره که خیلی بالغتر و عاقلانه تر نسبت به این مسایل عکس العمل نشون بدین و با خودتون کنار بیاین.شاید اگه من خواهرتون بودم میومدم تو اتاقت و سرت داد میزدم که پاشو خودتو جمع کن ! این چه بچه بازیه که راه انداختی؟! با اینهمه گریه زاری به کجا میخوای برسی؟!
    عزیزم اگه میخوای حالت خوب شه خودت تنها کسی هستی که میتونی اینکارو بکنی.از دورو بریا حتی پدرومادرت کاری ساخته نیست! حساسیتاتو کم کن اینقدر زودرنج نباش ول کردن درس و کار و خونه نشینی فقط اوضاعتو خرابتز میکنه! خیلییییییی راحت بهت برچسب افسرده و بیمار زده میشه…
    ویرایش توسط میس بیوتی : جمعه 19 آذر 95 در ساعت 13:49

6. 4 کاربر از پست مفید میس بیوتی تشکرکرده اند .

ruth (شنبه 20 آذر 95), نیلوفر:-) (جمعه 19 آذر 95), بارن (شنبه 20 آذر 95), زن ایرانی (جمعه 19 آذر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 16:46]
    سطح
    46
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 75
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    361

تشکرشده 311 در 123 پست

Array
    سلام
    واقعا متاسفم كه بخاطر مسائل عادي و جزئي داريد زنديگيتون رو از هم ميپاشيد....چرا با همسرتون تماس نگرفتيد تو اين مدت؟؟؟چرا همش به گفته خودتون تو اتاق خودتون رو حبس كرديد؟؟با خانوادتون حق شادي كردن دارند شما با رفتارتون باعث ميشيد كه خانواده اذيت بشوند.به نظر من به همسرتون تماس بگيريد و اظهار ندامت كنيد و هر چه سريعتر برگرديد سر زندگي.
    و ضمنا سعي كنيد كمتر رو اعصاب شوهرتون پياده روي كنيد.با وضعيت مالي كه همسرتون دارند(خدا بيشترش بده)اگه حوصلش از دست رفتارها شما سر رفت ممكنه همسر دوم و....... و نكته خيلي مهم اينكه مهريتون رو اهرم فشار نكنيد....

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 دی 95 [ 11:32]
    سطح
    18
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    31

تشکرشده 68 در 36 پست

Array
    امیر حسین جان داستان زندگی این خانم اینجوری نیست که مقصر باشن من تاپیکای قبلیشونو خوندم بنده خدا در رابطه با همسر وزندگی مشترکش کوتاهی نکرده ولی واقعا راهی جز جدایی ندارن،البته بااون اوصافی که خودشون گفتن.فقط باید یکم واقع بینانه تر قضیه رو نگاه کنن و باور کنند که زندگی بدون همسرشونو رو خودشون میتونند دوباره بسازند.
    لحظه ها راباید زندگی کرد...
    ویرایش توسط ruth : شنبه 20 آذر 95 در ساعت 02:13

9. 2 کاربر از پست مفید ruth تشکرکرده اند .

sia518 (یکشنبه 21 آذر 95), بارن (شنبه 20 آذر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 113 در 56 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط sia518 نمایش پست ها
    سلام
    واقعا متاسفم كه بخاطر مسائل عادي و جزئي داريد زنديگيتون رو از هم ميپاشيد....چرا با همسرتون تماس نگرفتيد تو اين مدت؟؟؟چرا همش به گفته خودتون تو اتاق خودتون رو حبس كرديد؟؟با خانوادتون حق شادي كردن دارند شما با رفتارتون باعث ميشيد كه خانواده اذيت بشوند.به نظر من به همسرتون تماس بگيريد و اظهار ندامت كنيد و هر چه سريعتر برگرديد سر زندگي.
    و ضمنا سعي كنيد كمتر رو اعصاب شوهرتون پياده روي كنيد.با وضعيت مالي كه همسرتون دارند(خدا بيشترش بده)اگه حوصلش از دست رفتارها شما سر رفت ممكنه همسر دوم و....... و نكته خيلي مهم اينكه مهريتون رو اهرم فشار نكنيد....
    سلام
    دوست عزيز از نوشته تون مشخصه كه هيچ اطلاعى از مشكل من ندارين. اگه تمايل داشتين ميتونين يه سرى به تاپيك هاى قبلم بزنين، رو اسمم كليك كنين و برين سراغ موضوعات آغاز شده تا متوجه بشين كه من آدمى نيستم كه بخوام سر مسائل جزئى زندگيمو خراب كنم. من همه تلاشمو كردم و نتيجه نگرفتم و اصلا هم چشمم دنبال مهريه نيست و اصلا و اصلا از مهريه به عنوان اهرم فشار استفاده نخواهم كرد، فقط ميخوام خشم و ناراحتيمو سر اون آدم بى وجدان خالى كنم كه متوجه بشه با زندگى ديگران بازى كردن چه عواقبى داره، بعدش هم پشيمون ميشم و ميگم زود توافقى جدا بشم و بسپارمش دست خدا كه اون جوابش بهتر ميده.

دوستان خواهشا جواب سئوالهاى منو بدين، من چطورى اقدام كنم؟ يا منتظر بمونم اونا اقدام كنن؟

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    62
    دستاوردها:
    تشکرها
    6

تشکرشده 113 در 56 پست

Array
    واقعا نميدونم چرا مدير يا فرشته مهربان يا بقيه مشاورهايى كه اينجا تو كامنت هاى ديگران نظر ميدن، يك بار نيومدن واسه مشكل من نظرى بدن؟! يعنى مشكل من اينقدر ساده و پيش پا افتاده بود كه اهميتى براشون نداشت؟!

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 29 مهر 02 [ 20:25]
    سطح
    67
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    Veteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,535

تشکرشده 308 در 154 پست

Array
    حنا جان من پیشنهادم اینه که صبر کنی اونا خودشون اقدام کنن.مطمین باش همین برزخی که الان تو توش هستی همسرت هم شرایط مشابهشو داره .نمیدونه چیکار کنه منتظره شما اقدام کنی که پس فردا بتونن بگن دختره نساخت، واسه خاطر مهریه با محمد ازدواج کرده بود و بدبین بود و... یه خورده به خودت ارامش بده پاشو از اتاقت برو بیرون یه کاری بکن.نمیگم همین الان پاشو برو سر کارو درس ولی لااقل یه فعالیت کوچولو بکن.چندتا اهنگ شاد بذار تو اتاقت پخش شه.به مادرت کمک کن تو غذا درست کردن ظرف شستن ... هر بحرانی تو زندگی اولین مرحلش شوک و ناباوریه! شما خیلی وقته تو این مرحله موندی و داری عذاب میکشی.عبور کن ازش.بذار ذهنت یه خورده ازاد شه تا بتونی بهتر اوضاعو درک کنی و تصمیم بگیری!

13. کاربر روبرو از پست مفید میس بیوتی تشکرکرده است .

بارن (شنبه 20 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 17 شهریور 00 [ 16:19]
    سطح
    65
    Level completed: 43%, Points required for next Level: 400
    دستاوردها:
    تشکرها
    431

تشکرشده 376 در 164 پست

Array
    دوستان یه لطفی کنین تاپیک های قبلی حنا جان رو بخونید بعد اینقدر راحت نظر بدین.
    حنا جان حالتو درک میکنم ولی راهی ندارم جز اینکه بگم تحمل کن تموم میشه.
    همونطور که دوستمون گفتن دیگه به زندگی اون اقا و اطرافیانش کاری نداشته باش و نرو ببین چه عکسی گذاشتن چی نوشتن.اونا دیگه تموم شدن.
    با رفتار مادرتون هم کاری نداشته باشین به این فکر کن که این کار به صلاحته و بخاطر خودت باید انجامش بدی.
    من درمورد مراحل طلاق اطلاعاتی ندارم ولی اینو مطمعنم که بهت شناسنامه جدید میدن.
    با نظر دوستمونم موافقم که اگر همه مهریه ت رو بخوای حالاکه وضع مالی شوهرت مناسبه ممکنه همه مهریه رو بده ولی طلاقت نده و اذیتت کنه.
    ولی خب قبل هر کاری حتما با وکیل صحبت کن و بذار یه ادم کار بلد کنارت باشه.هیچ دلسوزی اطرافت نیست متاسفانه.
    همه چیزو بسپار به خدا
    فقط هرجوری شده همه سعیتو بکن که حقو حقوقتو بگیری که بتونی برای خودت یه اینده بهتر بسازی و یه درسی هم باشه برای رفتارهای زشت اون اقا

15. کاربر روبرو از پست مفید ZENDEGIBEHTAR تشکرکرده است .

نجمه چ (شنبه 20 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 11 دی 95 [ 09:45]
    سطح
    47
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    59

تشکرشده 378 در 207 پست

Array
    حنا جان بدون فوت وقت براي اجرا گذاشتن مهريه ت اقدام كن تا دير نشده
    همين فردا مهريه تو بزار اجرا. از طريق اجرا يثبت ا قدام كن كه فوري ضبط بشه چون بري دادگاه تاچندماه طول ميكشه تا وقت دادرسي اعلام كنن. يه وكيل خوب و كار درست بگير
    ميتوني هر هزار تاشو با توجه به وضع مالي شوهرت بگيري .
    نگران بعدشم نباش
    اون ميخواداز سر بازت كنه .
    اين آدم ارزششو نداره
    تا ميتوني ازش بگير هر هزار تاشو بگير تا درس عبرتي بشه براش

17. کاربر روبرو از پست مفید paria_22 تشکرکرده است .

نجمه چ (شنبه 20 آذر 95)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)