به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 27
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 09 مرداد 96 [ 12:17]
    سطح
    28
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 30
    Overall activity: 46.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    81

تشکرشده 99 در 49 پست

Array

چجوری به همسرم بگم خرج خونه با ابشونه؟

سلام من به یم مشکل جدید علاوه بر قبلی ها خوردم.
    من و همسرم امروز رفتیم خونه خودمون به صورت رسمی. چون خانوادم دیگه نهران نیستن ومن مجبور بودم دیگه برم خونه ایشون. ولی هنوز کلیه وسایل اماده نشده و دو ماه دیگه عروسیمون هست.
    داریم جهیزیه ها رو میخریم و کامل میکنیم. چون خیلی قسط داریم کل حقوق من هم باید برای قسط و مخارج استفاده شه. دیروز هیچ پولی نداشتم بهش گفتم و مبلغی رو به حسابم واریز کرد و یه مقدار پول نقد بهم داد. امروز که پدرم برای خرید باقی جهیزه پول ریخت برام. یه جورایی گفت پولشو پس بدم.. من شک شدم راستش.
    ندونستم چی بگم. فقط گفتم عزیزم اونو که نمیتونم از این پول پس بدم . این پول جهیزیه هست و خرج من دیگه با پدرم نیست. باید حقوق بگیرم.. که گفت باشه.
    ولی من اصلا نمیفهمم.. یعنی اگه به من پولی بده باید به عنوان قرض ببینمش؟ پسش بدم؟
    لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم. من خیلی بی تجربه هستم.و اصلا نمیدونم باید چیکار کنم. حتی نمیدونم وقتی خونه تنها هستیم چیکار کنم؟

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 02 آبان 96 [ 14:59]
    سطح
    34
    Level completed: 74%, Points required for next Level: 39
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    تشکرها
    140

تشکرشده 180 در 79 پست

Array
    سلام و خدا قوت
    نه نیازی نیست که شما پول رو پس بدین و این آقا دنبال قرض دادن و قرض گرفتن باشه ...و شما این موضوع رو رک و مستقیم بهش نگین که ناراحت بشه ...اصلا به روی خودتون نیارین که پس بدین وگرنه عادت میکنه ...بزارین از همین الان نیازهای شما رو تامین کنه

3. کاربر روبرو از پست مفید haniye68 تشکرکرده است .

tanha67 (شنبه 10 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 بهمن 98 [ 15:04]
    سطح
    60
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsOverdriveVeteran
    تشکرها
    318

تشکرشده 381 در 176 پست

Array
    سلام دوست عزیز

با همسرت صحبت کن و خیلی ملایم بهش بگو یه برنامه ریزی مالی داشته باشید منم یکی از مشغولیات ذهنیم بود که با همسرم تصمیم گرفتیم مقداری از درآمد رو مشترکا برای خرجی خونه در نظر بگیریم و اجاره و شارژ و مواد غذایی خونه با همسرم است اگر کم آورد من کمک کنم و بقیه هزینه ها یا پس انداز شه یا مواردی مثل خرید لباس یا شهریه دانشگاه رو خودم می دم . ماشین من استفاده می شه اما بنزین و تعمیرات با همسرم باشه اینجوری با هم به توافقات رسیدیم . قسط وام هایمان را هم هر کدام خودمون می دیم .

شما هم یه برنامه ریزی کن حقوقت رو نصف کن . نصفش رو دست نزن نصفش رو به همسرت بگو روی همون مقدار حساب کنه اگه تموم شد ایشون باید بپردازه . می تونی وام بگیری و قسط بدی که چیزی نمونه و وام رو بذاری بانک پشت دستت باشه پول زیاد رو دست نمی زنن اما خورد خورد از حقوقت می ره می بینی هیچی نداری .

امیدوارم تجربم کمکت کرده باشه این فکرا رو هم نکن که من زنم نباید پول بیارم تو زندگی این روزا تو زندگی مشترک هر دو باید کار کنن چون مخارج زیاده و چون خانه دار نیستی همسرت فکر می کنه خرج و مخارج شما با خودته که لازمه برنامه ریزی کنید و باهاشون صحبت کنید خرجی و خرید ماهانه و اجاره حتما باید به عهده شوهرتون باشه . اگر تفرح می رید هزینه رو شوهرتون باید بپردازه حقوق شما در حد کمک خرج باید روش حساب شه و خرجایی از قبیل آرایشگاه هر چند بر عهده مرد شماست اما خودتون هم هزینه کنید و این را بیان کنید بد نیست .

5. کاربر روبرو از پست مفید maryam.mim تشکرکرده است .

tanha67 (شنبه 10 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 99 در 49 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.mim نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

با همسرت صحبت کن و خیلی ملایم بهش بگو یه برنامه ریزی مالی داشته باشید منم یکی از مشغولیات ذهنیم بود که با همسرم تصمیم گرفتیم مقداری از درآمد رو مشترکا برای خرجی خونه در نظر بگیریم و اجاره و شارژ و مواد غذایی خونه با همسرم است اگر کم آورد من کمک کنم و بقیه هزینه ها یا پس انداز شه یا مواردی مثل خرید لباس یا شهریه دانشگاه رو خودم می دم . ماشین من استفاده می شه اما بنزین و تعمیرات با همسرم باشه اینجوری با هم به توافقات رسیدیم . قسط وام هایمان را هم هر کدام خودمون می دیم .

شما هم یه برنامه ریزی کن حقوقت رو نصف کن . نصفش رو دست نزن نصفش رو به همسرت بگو روی همون مقدار حساب کنه اگه تموم شد ایشون باید بپردازه . می تونی وام بگیری و قسط بدی که چیزی نمونه و وام رو بذاری بانک پشت دستت باشه پول زیاد رو دست نمی زنن اما خورد خورد از حقوقت می ره می بینی هیچی نداری .

امیدوارم تجربم کمکت کرده باشه این فکرا رو هم نکن که من زنم نباید پول بیارم تو زندگی این روزا تو زندگی مشترک هر دو باید کار کنن چون مخارج زیاده و چون خانه دار نیستی همسرت فکر می کنه خرج و مخارج شما با خودته که لازمه برنامه ریزی کنید و باهاشون صحبت کنید خرجی و خرید ماهانه و اجاره حتما باید به عهده شوهرتون باشه . اگر تفرح می رید هزینه رو شوهرتون باید بپردازه حقوق شما در حد کمک خرج باید روش حساب شه و خرجایی از قبیل آرایشگاه هر چند بر عهده مرد شماست اما خودتون هم هزینه کنید و این را بیان کنید بد نیست .
    ممنونم دوست عزیز بابت جوابتون.
    راستش ما خونه خریدیم و خونه به نام همسرم هست. و قسطش وام هایی که بابت خونه گرفتیم رو باید رداخت کنیم. وخود من وامی ندارم که پرداخت کنم. عملا حقوقم رو بابت این وام ها میدم به همسرم. چون حقوق ایشون به تنهایی برای پرداخت وام ها جوابگو نیست.
    ما تو دوران عقد این شرایط که قرض بدیم یا بگیریم رو داشتیم. و من خودم خرج خودم رو میدادم. ولی دوس ندارم همچین روندی ادامه پیدا کنه. خرج های خونه مطمعنا با همرسم خواهد بود چون ایشون معمولا خودشون میرن خرید. ولی اینکه وستی پولی بهم بدن بعد بخوان پس بگیرن. حتی اگه من خودم پول داشته باشه خیلی حس بدی میده بهم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 01 مرداد 96 [ 15:07]
    سطح
    41
    Level completed: 21%, Points required for next Level: 159
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    414

تشکرشده 240 در 117 پست

Array
    این قوانین رو من نمیدونم کی از خودش در اورده! ما چرا تو هوا معلق میزنیم معلوم نیست! نه یه بار ایرانی زندگی میکنیم نه یه بار اروپایی! کل هزینه ی زندگی بر عهده ی مرده وتمام! اصلا اینو تو بده اونو من بدم نداریم! خانم و اقا وظایفشون مشخصه و از دید من این بحثا بیشتر مسخره میاد!!! یعنی چی دوران عقد قرض میدادیم و میگرفتیم!!!! مرد وظیفشه زنشو به لحاظ مالی تامین کنه و تمام.

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 99 در 49 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط nardil نمایش پست ها
    این قوانین رو من نمیدونم کی از خودش در اورده! ما چرا تو هوا معلق میزنیم معلوم نیست! نه یه بار ایرانی زندگی میکنیم نه یه بار اروپایی! کل هزینه ی زندگی بر عهده ی مرده وتمام! اصلا اینو تو بده اونو من بدم نداریم! خانم و اقا وظایفشون مشخصه و از دید من این بحثا بیشتر مسخره میاد!!! یعنی چی دوران عقد قرض میدادیم و میگرفتیم!!!! مرد وظیفشه زنشو به لحاظ مالی تامین کنه و تمام.
    منم با شما موافقم ولی وقتی از پس مخارج بر نمیان که نمیشه کمک نکرد. نمیشه که من ÷ولامو جمع کنم بگم تو شبا هم برو سر کار. میشه به نظرت؟
    من تقریبا هر روز دارم به جدایی فکر میکنم و این خیلی بده و میدونم انرژی خیلی منفی به زندگیم میده. نمیدونم باید چیکار کنم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 20 بهمن 98 [ 15:04]
    سطح
    60
    Level completed: 14%, Points required for next Level: 172
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsOverdriveVeteran
    تشکرها
    318

تشکرشده 381 در 176 پست

Array
    nardil عزیز نمی دونم شما متاهلی یا نه و اینکه کار می کنید یا نه اما درست می گید ما تو یه فرهنگ قاطی شرقی و غربی موندیم متاسفانه خیلیا تو نسل ما اینجورین یه چیزی بین تفکر سنتی و مدرن و مشکل دقیقا همین جاست چرا تو گذشته این مسائل نیود چرا توی غرب این مسائل نیست چون تکلیفشون با خودشون معلومه

از یه طرف بعضی از مردای ما زن می گیرند که سر و سامونشون بده میان خونه بوی غذا بیاد خونه تمیز و مرتب باشه خونواده گرم و بچه و ... مثل قدیما از یه طرف حقوقشون کفاف زندگی رو نمی ده دنبال زنی می گردن که تحصیلکرده و شاغل باشه که توی خرج و مخارج کمک کنه . خوب این دو تا با هم نمی شه بیچاره زن ها رو تبدیل کرده به یه ماشینی که همه کار بکنند.

من خودم به شخصه کار و تحصیل رو بیشتر از خانه داری دوست دارم و انتخاب کردم که شاغل باشم و چون می خوام زندگی بهتری داشته باشم به شوهرمم کمک می کنم ایشالا کسانی که فکر می کنند امثال من و خانم tanha67 اشتباه می کنیم ازدواج کنند و روش خودشون رو پیاده کنند تا شایداین باور ها و فرهنگ های غلطی که الان وجود داره و از زن توقع می ره درست شه .

دوست عزیزم tanha 67 مادر من مثل کاربر عزیز nardil من رو در مورد مسائل مالی نصیحت می کرد اینکه وظیفه همسرته خرجیت رو بده حتی اگه کار می کنی. اما وارد زندگی شدم دیدم نمی شه منم مثل شما غصه می خوردم و می فهمم که وقتی نداره نمی تونی قایم کنی اما اینکه وام گرفتین هر دو و خونه خریدین و به اسم شوهرتونه یه کم نگران کنندست شما دارین از حقوقتون قسط می دین اما خونه به نام همسرتونه خیلی رک و واضح باهاش صحبت کنید جرات و اعتماد به نفس داشته باشید حتی به شوخی هم که شده ضرب المثل برادری جدا حساب جدا رو بزنید و بگید سه دنگ خونه رو به نامتون کنه سه دنگ نه به نسبت پول وامی که شما گذاشتین 1 دنگ دو دنگ هرچی . از الان شل بگیری تا آخرش فقط باید غصه بخوری .

یه نصیحت می کنم رو درواسی مالی رو با شوهرت بذار کنار و زیادی هم در مورد درآمدو پس انداز شفاف نباش . کمکش کن اما حد و حدود تعیین کن و اگه مثلا 2000 تومن حقوق می گیری رو 1500 حساب کن بقیش رو بدون اینکه دست بزنی بذار کنار . تا وقتی بدونن پول داری برای پولت نقشه می کشن دست خودشونم نیست .

قرض هم می کنی لازم نیست پس بدی اصلا وقتی می خوای بگیری بگو لطفا 200 تومن بده کم آوردم این ماه نه کلمه قرض بده رو به کار ببر نه اینکه ماه بعد بهت می دم .

اگه از اول می دونه همه درامدت چقدره از این به بعد اگر ترفیع گرفتی یا پاداش یا هر چیزی رو بهش نگو خوبیش اینه که می تونی نگی من همسرم همکارمه از همه چیز حقوق و پاداشم خبر داره و بالاجبار بهش گفتم من به 1/3 حقوقم دست نمی زنم و ایشون هم قبول کرده . ما در مورد مسائل مالی تعارف نداریم و این هم به خاطر خانواده همسرم و خودش بود که از اول مادی بودن و به قول معروف با حساب کتاب اومدن جلو و من هم با حساب و کتاب زندگی می کنم . سخته، آدم باید با شوهرش یکی باشه اما بعد از 5 سال و وقتی شوهر آدم معرفتش رو اثبات کنه . وقتی که همه چیز رو برای خودشون می خوان تو هم همه چیزت رو بهشون نده .
    پس با درایت مدیریت کن و رفتار جراتمندانه را یاد بگیر و رودروایسی رو بذار کنار و اگر تونستی به همسرت بعضی موارد رو هرچند کوچیک گوشزد کن مثلا اگه واسه خودت سشوار می خری به شوهرت بگو اینو تو باید برام می خریدی ها اما چون دستت تنگ بود خودم خریدم بعد هم یه قربون صدقه و دوستت دارم بگو اینجوری ملکه ذهنش می شه وظیفت نیست داری بهش لطف می کنی . بعضی وقتها هم چیزهای بزرگ می خوای بگو انقدر دلم می خواد فلان چیز رو داشته باشم (مثلا گوشی) اگر هم شوهرم بهم کادو بده که عاااالی می شه چقدر جلوی بقیه کلاس بذارم و از شوهرم تعریف کنم (اینجوری شوهرت از زیر سنگم شده برات جور می کنه و می خره) .
    اینا چیزایی بود که من یاد گرفتم و تا حدی هم جواب داده امیدوارم کمکت کنه به امید روزی که این مسائل حل بشه واسه همه .

10. 2 کاربر از پست مفید maryam.mim تشکرکرده اند .

nardil (یکشنبه 11 مهر 95), tanha67 (یکشنبه 11 مهر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 99 در 49 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryam.mim نمایش پست ها
    nardil عزیز نمی دونم شما متاهلی یا نه و اینکه کار می کنید یا نه اما درست می گید ما تو یه فرهنگ قاطی شرقی و غربی موندیم متاسفانه خیلیا تو نسل ما اینجورین یه چیزی بین تفکر سنتی و مدرن و مشکل دقیقا همین جاست چرا تو گذشته این مسائل نیود چرا توی غرب این مسائل نیست چون تکلیفشون با خودشون معلومه

از یه طرف بعضی از مردای ما زن می گیرند که سر و سامونشون بده میان خونه بوی غذا بیاد خونه تمیز و مرتب باشه خونواده گرم و بچه و ... مثل قدیما از یه طرف حقوقشون کفاف زندگی رو نمی ده دنبال زنی می گردن که تحصیلکرده و شاغل باشه که توی خرج و مخارج کمک کنه . خوب این دو تا با هم نمی شه بیچاره زن ها رو تبدیل کرده به یه ماشینی که همه کار بکنند.

من خودم به شخصه کار و تحصیل رو بیشتر از خانه داری دوست دارم و انتخاب کردم که شاغل باشم و چون می خوام زندگی بهتری داشته باشم به شوهرمم کمک می کنم ایشالا کسانی که فکر می کنند امثال من و خانم tanha67 اشتباه می کنیم ازدواج کنند و روش خودشون رو پیاده کنند تا شایداین باور ها و فرهنگ های غلطی که الان وجود داره و از زن توقع می ره درست شه .

دوست عزیزم tanha 67 مادر من مثل کاربر عزیز nardil من رو در مورد مسائل مالی نصیحت می کرد اینکه وظیفه همسرته خرجیت رو بده حتی اگه کار می کنی. اما وارد زندگی شدم دیدم نمی شه منم مثل شما غصه می خوردم و می فهمم که وقتی نداره نمی تونی قایم کنی اما اینکه وام گرفتین هر دو و خونه خریدین و به اسم شوهرتونه یه کم نگران کنندست شما دارین از حقوقتون قسط می دین اما خونه به نام همسرتونه خیلی رک و واضح باهاش صحبت کنید جرات و اعتماد به نفس داشته باشید حتی به شوخی هم که شده ضرب المثل برادری جدا حساب جدا رو بزنید و بگید سه دنگ خونه رو به نامتون کنه سه دنگ نه به نسبت پول وامی که شما گذاشتین 1 دنگ دو دنگ هرچی . از الان شل بگیری تا آخرش فقط باید غصه بخوری .

یه نصیحت می کنم رو درواسی مالی رو با شوهرت بذار کنار و زیادی هم در مورد درآمدو پس انداز شفاف نباش . کمکش کن اما حد و حدود تعیین کن و اگه مثلا 2000 تومن حقوق می گیری رو 1500 حساب کن بقیش رو بدون اینکه دست بزنی بذار کنار . تا وقتی بدونن پول داری برای پولت نقشه می کشن دست خودشونم نیست .

قرض هم می کنی لازم نیست پس بدی اصلا وقتی می خوای بگیری بگو لطفا 200 تومن بده کم آوردم این ماه نه کلمه قرض بده رو به کار ببر نه اینکه ماه بعد بهت می دم .

اگه از اول می دونه همه درامدت چقدره از این به بعد اگر ترفیع گرفتی یا پاداش یا هر چیزی رو بهش نگو خوبیش اینه که می تونی نگی من همسرم همکارمه از همه چیز حقوق و پاداشم خبر داره و بالاجبار بهش گفتم من به 1/3 حقوقم دست نمی زنم و ایشون هم قبول کرده . ما در مورد مسائل مالی تعارف نداریم و این هم به خاطر خانواده همسرم و خودش بود که از اول مادی بودن و به قول معروف با حساب کتاب اومدن جلو و من هم با حساب و کتاب زندگی می کنم . سخته، آدم باید با شوهرش یکی باشه اما بعد از 5 سال و وقتی شوهر آدم معرفتش رو اثبات کنه . وقتی که همه چیز رو برای خودشون می خوان تو هم همه چیزت رو بهشون نده .
    پس با درایت مدیریت کن و رفتار جراتمندانه را یاد بگیر و رودروایسی رو بذار کنار و اگر تونستی به همسرت بعضی موارد رو هرچند کوچیک گوشزد کن مثلا اگه واسه خودت سشوار می خری به شوهرت بگو اینو تو باید برام می خریدی ها اما چون دستت تنگ بود خودم خریدم بعد هم یه قربون صدقه و دوستت دارم بگو اینجوری ملکه ذهنش می شه وظیفت نیست داری بهش لطف می کنی . بعضی وقتها هم چیزهای بزرگ می خوای بگو انقدر دلم می خواد فلان چیز رو داشته باشم (مثلا گوشی) اگر هم شوهرم بهم کادو بده که عاااالی می شه چقدر جلوی بقیه کلاس بذارم و از شوهرم تعریف کنم (اینجوری شوهرت از زیر سنگم شده برات جور می کنه و می خره) .
    اینا چیزایی بود که من یاد گرفتم و تا حدی هم جواب داده امیدوارم کمکت کنه به امید روزی که این مسائل حل بشه واسه همه .

مریم جون مرسی بابت پاسخت. دقیقا میفهمم چی میگی.
    منم دقیقا همچین چیزی تو ذهنمه دوس دارم بگم این مبلغ های وام با من. به همون نسبت خونه رو به نام من بزن. ولی نمیدونم چجوری این موضوع رو عنوان کنم.که ناراحت نشه که فکر نکنه براش نقشه کشیدم.
    چون ی مقدار ادم منفی بازی هست و دید خیلی منفی نسبت به این مسائل داره تو جامعه.
    من هم تو ذهنم بود که یه مبلغی از حقوقم رو خودم بردارم.
    به نظرت چطوره بهش بگم این قسطها که مبلغش اینقدره رو من میدم که بدونم چه سهمی از خونه رو دارم میدم. و بگم به همون نسبتی که دارم پرداخت میکنم خونه رو به نام من بزن. ولی نگم همین الان. بگم هر موقع خواستی. چون میترسم اگه بگم بگخ تو قسطی پرداخت نکردی..

توام حقوقت بره برای مخارج خونه. که منم حس کنم پشتیبانم هستی.
    یا یه چیزی شبیه این موارد. ولی بازم میترسم چون میدونم دبد خیلی منفی نسبا به این مسائل داره.

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 اردیبهشت 96 [ 11:33]
    سطح
    29
    Level completed: 69%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 58 در 38 پست

Array
    کسی که در زندگی مشارکتی نداره . حرفی هم برای زدن نداره.
    تبدیل میشه به یه ماشین جنسی و دستگاه پخت و پز
    کدام خانم چنین چیزی را می خواهد؟؟؟؟؟؟
    سایت دردمندی پر است از داستانهای خیانت و دوست دختربازی و کتک و فحاشی و .....

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دوشنبه 03 اردیبهشت 03 [ 12:22]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,580

تشکرشده 37,080 در 7,002 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    تعارضهایی که شما با آن روبرو هستید (و تقریبا بعضی از خانمهایی که اشتغال به کار دارند با آن دست به گریبا هستند،) به خاطر اینست که نمی توانید همه مسائل را به صورت پازل با هم ببینید.
    برای اینکه همه مسائل زندگی را یکپارچه ببینید. به نکات ذیل توجه فرمایید:

یکم: باید اول در زندگی مشخص کنید که می خواهید مثل مسلمانان یا مثل اروپایی ها زندگی کنید

اگر مثل اروپایی می خواهید زندگی کنید:

مهریه را ببخشید، تهیه مسکن و نفقه را هم نصف نصف با همسرتان تقسیم کنید. در واقع مثل 2 شریک اقتصادی در امور مالی با هم همکاری کنید. هم خرجها و هم درآمدها.

اگر می خواهید طبق قوانین مسلمان زندگی کنید:
    مهریه حق شماست، تهیه مسکن با همسر شماست، نفقه و خرج شما با همسرتان هست، حتی می توانید بابت کارهای منزل هم اجرت المثل طلب کنید. و شما هیچ تکلیف مالی در قبال همسرتان نخواهید داشت. در اینصورت اجازه کار کردن یا بیرون رفتن از منزل هم با شوهر شماست.
    نکته ظریف: معمولا اینطور هست که آقایان تمایلی ندارند که خانمشان سر کار و بیرون از منزل بروند، و آنها که به این امر رضایت دارند، این ذهنیت و این حق را برای خود محفوظ می دارند که این همسر در مسائل مالی همکاری با آنها دارد.
    بنده به تجربه متوجه شدم اگر خانمی تمایل دارد پولهایش را برای خود نگه دارد، اساسا سر کار نرود. چرا که رفتن سرکار و نبودن در منزل آقا را دچار این ذهنیت می کند که همسرش حتما در مسائل مالی کنار او خواهد بود. و وقتی خانمی پولهایش را جدا حساب کشی می کند، آقا نیز معمولا با کم گذاشتن از خرجهای زندگی غیر مستقیم زن را مجبور به خرج کردن پولهایش می کند. یا اینکه نسبت به شغلی بیرون از منزل مقاومت نشان می دهد.

دوم: برای بقای زندگی زناشویی برای طلاق تدارک نبینید.

یکی از روشهای بسیار مخرب که متاسفانه در جامعه ما مد شده است. اینست که همسران قبل از ازدواج برای طلاق برنامه ریزی می کنند.
    مهریه بالا می گویند تا هنگام طلاق پشتوانه داشته باشند.
    پس انداز مالی می کنند که پس از طلاق مستقل باشند.
    دنبال شغل هستند که پس از طلاق بیکار نباشند.
    و جالب هست که خود این تصمیم گیری ها معمولا خودش منجر به طلاق می شود!!!!!!!!
    وقتی زنی می گوید در سند منزل سهیم باشم. وقتی می گوید پس انداز داشته باشم. وقتی نگران هست. همه اینها مرد را متوجه می کند که این زندگی قابل اعتماد نیست.

اعتماد بین زوجین با مسائل مالی به دست نمی آید.
    لطفا زوجین برای اینکه خیالشان از زندگیشان راحت باشد به جای سرمایه گذاری روی مسائل مالی، روی انتخاب صحیح و بعد هم یادگیری آگاهی ها و مهارتهای لازم زندگی اقدام کنند.
    فکر و برنامه ریزی برای طلاق، راه عقلانی برای بیمه کردن زندگی زناشویی نیست.

خلاصه:
    پیشنهاد می شود :

• یک خانم یا کار نکند. و بدون توقعات مالی در آرامش زندگی کند.

• یا اگر کار کرد در زندگی زناشویی با همسرش مرزبندی و حساب و کتاب نکند. و از نظر مالی با همسرش یکی شود.

• یا اینکه دقیقا و به صورت شفاف قبل از وارد شدن به زندگی نظر شوهرش را در مورد انتظارات مالی و شغلی را روشن کند. و با توجه به انتظارات و توقعات همسرش روش صحیحی را انتخاب کند.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

14. 4 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

masomeh2016 (چهارشنبه 14 مهر 95), tanha67 (یکشنبه 11 مهر 95), شیدا. (یکشنبه 11 مهر 95), عشق آفرین (دوشنبه 12 مهر 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)