به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21
    عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

به نظر من هم تو ازش خوشت نیومده .... برای همین همه کاراش رو اعصابته. از در بستن و باز کردن تا لباس و غیره ....
    به قول خودت و خودش ضریب هوشیتون ( هوش کلامی و عقلانی و عاطفی و .... ) یکی نیست.

ظاهرا مورد مناسبی برای تو نیست. بیشتر فکر کن.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

2. 6 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

Ehsaan (جمعه 09 مهر 95), mohamad.reza164 (یکشنبه 18 مهر 95), آی تک (شنبه 10 مهر 95), بانوی آفتاب (یکشنبه 11 مهر 95), بارن (یکشنبه 11 مهر 95), صبا_2009 (جمعه 09 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 27 بهمن 96 [ 17:21]
    سطح
    33
    Level completed: 28%, Points required for next Level: 109
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    7

تشکرشده 54 در 27 پست

Array
    سلام
    بین مواردی که تو پست اول لیست کردید مورد 7 خیلی مهمه . البته با توجه به نوشته هاتون یه حس دافعه و بدبینی به خاطر بعضی رفتارهای ایشون دارید که مانع میشه احساس خوبی نسبت بهشون نداشته باشید .ازدواج برای آرامش روح و جسم است . مورد 1 هم اگر اختلاف درامد زیاد باشه مشکل سازه (شما هم که درامدت بالا و اینم یه دردسر دیگه )

4. 2 کاربر از پست مفید mohammad89 تشکرکرده اند .

آی تک (شنبه 10 مهر 95), بارن (یکشنبه 11 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 فروردین 03 [ 05:33]
    سطح
    94
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام عزیزم

در مورد دختر یا پسر تاپ گفتی...از نظر شما تاپ بودن به ظاهر ومدرک و ماشینه یا به اخلاق و درک و شعور؟

در مورد ازدواج دیگران ما نمی تونیم به راحتی در مورد "دومی =(اخلاق و درک و شعور)" قضاوت کنیم و فقط ظاهر و مدرک و پول رو میشه دید.

این نگاه به ازدواج دیگران بیشتر از روی سطحی نگری هست و باعث تضعیف اعتماد به نفس میشه.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

آی تک عزیز ... به دل نشستن مساله مهمیه .من هم با نظر شیدا موافقم.

6. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

آی تک (شنبه 10 مهر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

داشتم گفته هام رو جمع بندی میکردم، دیدم این متن رو امده دارم، امیدوارم نتیجه خوبی ازش بگیرید.
    در ازدواج مشابه ها همدیگر را جذب میکنند یا متضادها :: دلنوشته های یک یار آبی

---------

البته خاطرم هست با قانون جذب مشکل دارین ولی متن ربطی به این قضیه نداره

-----------
    یه دوستی میگفت انسان ها برای انتخاب دو تا فاز دارن.
    فاز عقلی و احساسی

یکسری ها اول فاز احساسی شون عمل میکنه. اگر جذب طرف بشن وارد فاز عقلی میشن و بررسی میکنن.
    یکسری دیگر اول عقلی بررسی میکنن و بعد احساس رو شکل میدند.

تو این وسط ها تو هر فازی افراط و تفریط بشه، مضر هست.

--------
    در مورد کفویت دوست داشتم مواردی رو که منجر به ازدواج موفق میشه رو درنظر میگرفتید.
    ملاک ظاهری بخشی از شما شده. لطفا جدیش بگیرید .
    به نظر من، اصلا عجله نکنید و در صورت جواب رد دادن، مقابل اصرار های احتمالی پسر دلباخته ، عقب نشینی نکنید.
    ---------

سر فرصت بررسی کنید کدوم یک از این ملاک های شما باعث شکست درازدواج میشه؟! با توجه به شناخت خودتون همه اونها رو در نظر بگیرید.
    به طور مثال از نظر من نوعی لباس پوشیدن طرفم با توجه به شناخت خودم به شکست ختم نمیشه.

8. کاربر روبرو از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده است .

آی تک (شنبه 10 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 دی 96 [ 23:20]
    سطح
    19
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 8
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    2

تشکرشده 21 در 12 پست

Array
    سلام
    به نظر هم همه افراد یک سری ملاک های ظاهری دارند. حالا یه نفر کمتر ، یه نفر بیشتر.
    من خودم خواهری دارم که توی یکی از بهترین دانشگاه ها تا مقطع ارشد خونده و الان تو فکر دکتراست. هر دوی ما توی یه خانواده بزرگ شدیم ولی در رابطه با مسایل ظاهری و پرستیژ طرف مقابلمون نظرمون خیلی متفاوته. حتی من توی برخورداش می بینم که در رابطه با دوست و فامیل ( و نه صرفا خواستگار) یک سری مسایل ظاهری شدیدا براش به چشم میاد که من اهمیت زیادی نمی دم. من نوشته های شما رو خوندم خیلی یاد خواهرم افتادم.
    من واقعا دارم می بینم نمی تونه بعضی مسایل ظاهری رو تحمل کنه و از کنارشون راحت رد بشه.
    البته در مورد مسئله ازدواج اخیرا خیلی سعی کرده خواسته هاش رو تعدیل کنه ولی واقعیت اینه که آدم نمی تونه با کسی زندگی کنه که مدام بخواد بهش تذکر بده.
    به نظر من ما دخترا شدیدا به اینکه طرفمون باهوش باشه (البته هرکسی یه میزان هوش براش موردپسنده و این بستگی به خودت هم داره) اهمیت می دیم.
    خلاصه اینکه به نظر من مواردی که مطرح کردید از جمله آی کیو؛ طرز برخورد، ظاهر و حتی اینکه شما رو به هیجان نمی آره - خیلی مهمه و بهتره بدون توجه به حرفای اطرافیان خوب فکر کنید. ببینید خودتون چقدر منعطف هستید و چقدر می تونید از بعضی مسایل چشم پوشی کنید؟ زیاد امیدوار به تغییر طرف مقابل نباشید. چون اون بنده خدا تا خودش نخواد هیچ کس نمی تونه تغییرش بده.

10. 2 کاربر از پست مفید arghavan1366 تشکرکرده اند .

آی تک (یکشنبه 11 مهر 95), بارن (یکشنبه 11 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 31 اردیبهشت 97 [ 07:43]
    سطح
    35
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 29
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    194

تشکرشده 70 در 17 پست

Array
    .
    ویرایش توسط andrya : یکشنبه 11 مهر 95 در ساعت 09:48

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام مجدد.تشکر دوباره از همه عزیزانی که لطف کردن وقت گذاشتن:دختر خوب،شیدا،محمد89،ارم،محمدرض ا،ارغوانمن با گوشی اومدم امیدوارم شکلک هایی که میذارم نشون داده بشه.

اول یه توضیح به دوست عزیز،دختر خوب بگم ،بعد نتیجه این خواستگاری رو عرض میکنم.دختر خوب معذرت میخوام تاپیک شمارو ندیده بودم.امروز که نگاهش کردم یادم اومد مدیر محترم تالار فرمودن در چنین تاپیکهایی نظر ندیم و بهتره از همون سایت چی نپوشیم استفاده بکنید که خیلی نکات کاربردی میگه.اما در مورد کوتاه اومدن از معیارهام باید بگم آقایی که به معیارهایی که من تو تاپیکهای قبلیم بهشون اشاره کردم نزدیک باشه تا حالا که نیومده سراغم و من به خاطر فشارهای اجتماعی و خونواده مجبورم از بین گزینه های موجود بررسی و انتخاب کنم.اگه صد در صد به اختیار خودم بود مجرد موندن رو به برخی ازدواجها ترجیح میدم.

اما نتیجه خواستگاری: من این مدت رو خیلی فکر کردم.تو محل کارم یا جاهای دیگه که خانم های متاهل رو می دیدم با خودم می گفتم اینا عاشق شوهراشون هستن یا مثل من حسی ندارن و سوال هایی از این قبیل

تا اینکه امروز دل رو به دریا زدم و به این آقا پیام دادم.نوشتم که من نمی خوام وقت شمارو بگیرم به نظرم ما مناسب همدیگه نیستیم واستون آرزوی خوشبختی میکنم.ایشون هم یه طومارنامه نوشتن و یجورایی خواستن توضیح بدن که مسایلی که من مطرح کردم قابل حله و گفتن شما خیلی به خانمی که ایده آله منه نزدیک بودید و در آخر نوشتن آشنایی با تو واسم تجربه خوبی بود و باعث شد به نکات ظریفی توجه کنم و واسم آرزوی خوشبختی کردن.

من یه حس بدی دارم یه حس عذاب وجدان ،میگم کاش از اول خیلی خوش اخلاق با ایشون برخورد نمی کردم تا امید به جواب مثبت نداشته باشه،کاش در مورد لباس و این جور مسایل بهش چیزی نمیگفتم هر چند خودش ازم خواسته بود دلیل تردیدم رو بگم،احساس میکنم به غرورش آسیب زدم
    امیدوارم در آینده از جواب منفی به این آقا پشیمون نشم.نمیدونم پروسه ازدواج من چرا انقد سخت و پیچیده شده

تشکر مجدد از همفکری دوستانم.شب همگی بخیر
    ویرایش توسط آی تک : یکشنبه 11 مهر 95 در ساعت 22:27

13. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

dokhtarekhob (جمعه 14 آبان 95), mohamad.reza164 (یکشنبه 18 مهر 95), P O U R I A (سه شنبه 02 آذر 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    آی تک جان ظاهرا شما وقتی فعال بودی که من همدردی نبودم، و برخلاف سایر دوستان، زیاد نمی شناسمت. به تاپیکت هم انگار دیر رسیدم، ولی به هرحال نظرم رو می نویسم.

نوشته بودی خواهر این آقا وقتی شما رو دید، گفت که برادرم شما رو می پسنده. احتمالا این به این معناست که ایشون هم همین حساسیت های شما رو داره.

اما

بعضی وقتا آدم دلش می خواد یه جوری باشه، ولی بخاطر فرهنگ خونواده و جوی که درش بزرگ شده، بلد نیست اونجوری باشه.

اینجور آدما اگه با کسی ازدواج کنن که اون ویژگی درشون پررنگ باشه، اونها هم یاد می گیرن.

از نظر من، اگه خودش مشتاق باشه به اون سطح از شیک پوشی و شیک رفتاری برسه، مهم نیست که اولش یه چیزهایی رو شما بهشون بگید (دقیقا نمی دونم این آقا این اشتیاق رو داره یا نه، ولی از حرفات حس کردم که احتمالا حداقل درمورد نوع پوشش، داشته باشه. اما این کارش که تو کافی شاپ به سمت در برمی گشت خیلی برام عجیب بود). مهم اینه که خودش ادامه بده و راه بیفته.

درضمن احساس گناهت بی محله. شاید نتونسته باشی حست رو درست برای خودت ترجمه کنی.

همین، و موفق باشی.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط میشل : یکشنبه 11 مهر 95 در ساعت 23:05

15. 4 کاربر از پست مفید میشل تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 18 مهر 95), آی تک (سه شنبه 13 مهر 95), بانوی آفتاب (دوشنبه 12 مهر 95), سرشار (یکشنبه 11 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 07 آبان 95 [ 22:42]
    سطح
    1
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 36
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    سلام

من یه سوالی داشتم که فکر کنم شما بتونین جواب بدین. البنه میدونم موضوعش مربوط نیست به این پست. ولی چون خودم هم در مرحله تصمیم گیری انتخاب همسر هستم خیلی دنبال جواب این سوالم.

من خودم آدم درونگرایی هستم ولی اصولا جذب دخترهای شیطون و پر انرژی میشم. کسانی که خیلی زود با ادم گرم میگیرن و معمولا دور و برشون پر از ادمه و خاطرخواهه.
    از طرفی هم توی روابطی که داشتم، از اینکه پارتنرم با بقیه زیاد بگو بخند داشته باشه خوشم نمیاد و یکم غیرتی میشم.
    چون شما هم تقریبا زود ارتباط میگیرین با ادما میخواستم بدونم واقعا چی درونتون میگذره و آیا آدم باید به این مسئله حساس باشه یا اینکه این ارتباط با ادمهای مختلف سطحی هست و معنی خاصی نداره. چون همیشه ترسم از اینه که این ارتباطها منجر به جرقه هایی بین ادمه بشه و من طرفو از دست بدم. یه سوالم اینکه آیا بعد از پیدا کردن فرد مورد نظر بازم دوس دارین با بقیه همون ارتباطها رو ادامه بدین یا نه. یه چیز دیگه ای هم که نگرانم میکنه اینه که میترسم آدمهای پر انرژی بیرون از خونه اینجوری باشن و داخل خونه دیگه اون شور و شوق رو نداشته باشن.

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 17 شهریور 96 [ 17:22]
    سطح
    4
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 40
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    9
    تشکرشده 4 در 1 پست
    Array
    سلام. ای تک جونم برای ارزوی خوشبختی میکنم واقعا کمتر دختری پیدا میشه اینهمه ویژگی مثبت داشته باشه من به شخصه حسودیم میشه بهت.
    چندتا سو
    ال و راهنمایی ازت میخواستم اینجا نمیشه پیام خصوصی داد میشه ایدی تلگرام بدم اونجا بپرسم؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)