به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26
    عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    چرا انقدر سخت میگیری دوست عزیز.
    میتونی رک حرف بزنی. اما با ادب و بدون ناراحت کردن طرف مقابل.
    حرفتو با خوشرویی و لبخند در یک محیط آروم و بدون تنش بهش بگو. اگه حرف زدن برات انقدر سخت باشه و اینطور برای گفتن یه موضوع دچار تشویش بشی بآید به اعتماد به نفست شک کنی

2. 2 کاربر از پست مفید سوشیانت2 تشکرکرده اند .

ali.hernak (سه شنبه 23 شهریور 95), میشل (پنجشنبه 18 شهریور 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 29 بهمن 01 [ 12:00]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteranOverdrive25000 Experience Points
    تشکرها
    6,932

تشکرشده 6,903 در 1,648 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hernak نمایش پست ها
    با توجه به اینکه می خوام متقاعدش کنم که برای حجاب چادر نباید حتما داشت یک سری اسناد و مدارک و اطلاعات باید جمع آوری کنم.
    دوره آشنایی اصلا و اصلا زمان متقاعد کردن و اثبات کردن نیست.

اینقدر سر یه موضوع تمرکز و انرژی نذارید که نتونید همه ابعاد همدیگه رو بشناسید.

راحت "آنچه هستید" رو بگید. و راجع به "آنچه هست" سوال کنید.

اون از شما ناراحت نمی شه، چون ازتون انتظاری نداره. ناراحتی وقتی پیش میاد که بعد از انتخاب یه سری واقعیات برای فرد روشن بشه که متناقض با پیش بینی ها و تصورات قبلیش باشه. حالا چه بخاطر سوال نپرسیدن خودش باشه، و چه پنهان کاری طرف مقابلش.

اما شما به خودتون هم بیشتر فکر کنید. چه چیزی هست که باعث می شه دلتون بخواد همسرتون در اجتماع چادر نداشته باشه؟

اون چیز (که احتمالا چیزی غیر از دلایل منطقی برای الزامی نبودن چادره) رو پیداش کنید و درموردش با همدیگه صحبت کنید.

ببینید اون ریشه غیر از دوست نداشتن چادر، چه شاخه های دیگری داره. اونها رو هم صحبت کنید. این به این معنا نیست که بخاطر این چیزها ازدواج نکنید، اما هرچه شناخت (از خودتون و طرف مقابل) بیشتر و درست تر باشه، زندگی بهتر و آروم تری خواهید داشت. و بعد از ازدواج می دونید که به چه مسائلی باید بپردازید و انرژیتون با کش مکش هدر نمی ره.

این رو کسی براتون نوشت که به (صرفا و فقط )حجاب پارچه ای معتقد نیست. اینو گفتم که فکر نکنید تعصب به چادر باعث شده اینطور فکر کنم.

هر اتفاق بدی، یه اتفاق خوبه...

ویرایش توسط مدیرهمدردی : پنجشنبه 18 شهریور 95 در ساعت 09:05 دلیل: شفاف سازی

4. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

ali.hernak (سه شنبه 23 شهریور 95)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,932

Array
    آقای مدیر چه معنی ای داره که شما راجع به اعتقادات من "شفاف سازی" کنید؟ یعنی بهتر از خودم می دونید که به چه چیزی معتقد هستم و به چیزی معتقد نیستم؟ قطعا خودم بهتر می دونم، و در پستم راجع به هربخشی از اعتقاداتم که مایل باشم می نویسم و هربخشی رو که مایل نباشم توضیح اضافه نمی دم.

دلیلی نداشت اون پرانتز (صرفا و فقط) رو اضافه کنید. من گفتم به حجاب پارچه ای معتقد نیستم. نه اینکه به (صرفا و فقط) حجاب پارچه ای معتقد نیستم.

شما یه مشاورید یه مقدار به رفتارهاتون فکر کنید. با این کارها جزء اون افرادی می شید که راه خدا رو سد می کنند. برای من خیلی زمان صرف شد تا فاصله ای که امثال شما بین من و قرآن انداخته بودند رو از بین ببرم. مراقب رفتارهاتون باشید. همه اونقدر استقلال فکری و عاطفی ندارن که این تعصبات روشون اثر نگذاره. وقتی می خوان امثال شما رو از خودشون دور کنن، دین و مذهبتون رو هم دور می کنن. و البته خودشون متضرر می شن، اما شما هم سهم دارید.

اتفاقا در این تاپیک صحبت از دخترهای شما و امثال شما هم شد. شما که نمی تونید با یه ابراز عقیده ی ساده من (منی که نمی شناسید) راحت باشید، چطور ممکنه دخترتون آزادانه چادر رو انتخاب کرده باشه؟

سعی کنید روی این سیاره فقط یه انسان باشید. اگه نمی تونید به دیگران خیر برسونید، حداقل شر نرسونید. خدا خودش همه ما رو پیدا می کنه، اگه آدم های مزاحم بذارن.

ویرایش توسط میشل : پنجشنبه 18 شهریور 95 در ساعت 09:28

6. کاربر روبرو از پست مفید میشل تشکرکرده است .

shahrouz (سه شنبه 13 مهر 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 تیر 96 [ 08:10]
    سطح
    46
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 129
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    149

تشکرشده 449 در 170 پست

Array
    من واقعا درک نمیکنم چرا میخواید چادر رو از سر ایشون بردارید.اصلن نمیفهمم چرا.
    میشه یه ذره توضیح بدی البته اگه دوست داری.
    جناب مدیر خیلی حرفهای عمیقی زدن.بهش فک کن.من اگه جای شما بودم جوابمو از حرفهای مدیر میگرفتم.

8. 2 کاربر از پست مفید Mr DaNi تشکرکرده اند .

Hadi99g (شنبه 27 شهریور 95), yalda.n (چهارشنبه 24 شهریور 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 14:15]
    سطح
    33
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 127 در 70 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hernak نمایش پست ها
    دلم میخواست زنم چادر نزاره؟البته اگه خودش اصرار داشته باشه و علاقه داشته باشه بحثش جداست.ولی دوست دارم بهش این موضوع رو مطرح کنم. چون همیشه تو ذهنم هست و هربار که بیرون می ریم یا مهمونی میریم این موضوع تو ذهنم میاد.
    نا گفته نمونه از نظر خانوادگی و اعتقادی خیلی به هم نزدیک هستیم. حالا چطور این موضوع رو مطرح کنم بهش برنخوره.چطور تو خونواده خودم بگم.چون قبلا بحث ازدواج پیش می اومد اصلا کیس ها غیر چادری رو قبول نداشتن.
    باتشکر
    با درود
    مسئله حجاب ، اینقدر در خانواده شما مهمه که اینجا تاپیک گذاشتید ، یعنی اگه قرار باشه خانومتون چادرشون رو هم بردارند، با مشکلات دیگه ای از جانب 2 تا خانواده روبرو میشین
    در هر صورت این مسئله ای هست که باید به خودشون حتما بگید
    یا از روی عادت و بخاطر حرف مردم چادر سرشون میکنند، یا از روی اجبار خانواده، یا از روی اعتقاد
    اگه از روی عادت و حرف مردم باشه ، که الان میتونه بگه شوهرم ازم اینجوری میخواد، و دیگه کسی نمیتونه اذیتش کنه
    اگه از روی اجبار باشه، که بعد از عروسی که دیگه زیر یک قراره زندگی کنید، خیلی راحت تره چون دیگه تحت سلطه خانواده اش نیست
    اگه از روی اعتقاد باشه، که یکی سخت تره، اما با توجه به اینکه حجاب کاملی که شما میگید هم حجابه،و با استناد به فلسفه واقعی چادر در زمان 1400 سال پیش در عربستان ، نه اونی که بعدا باب شد ، با مدارک و شواهد دقیق و واقعی اسلامی براش قانع کننده خواهد بود

همه چی بستگی به خودتون داره، که قلقش چیه، از چه لحنی چه طرز فکری چه نوع فضایی خوشش میاد، تو همچین فضایی درخواستتون رو مطرح کنید

در مورد اینکه تو خونواده خودتون چجوری مطرح کنید، سخت تر از خودِ خواسته تونه
    باید تحمل هرگونه دعوا و حتی توهین احتمالی رو داشته باشید
    چون تفکر اونها اونجوری شکل گرفته، و شما رو قبول ندارند که حتی موارد غیر چادری رو رد کردند!

شما میتونید وقتی که با خانومتون تنها هستید ایشون چادر رو بردارند و جلوی خونواده ها فعلا چادر سر کنند، و کم کم این چادر رو بذارند کنار، با سیاست
    بعد از یه مدت مشاهده میشه که خانواده خودبخود کنار اومده با این قضیه
    که البته این روش به نظر من حالت قایمکی و ریا گون داره، ولی متاسفانه تو جامعه ایرانی همین سیاست جواب میده نه صداقت !!

در کل مسئله بغرنجی نیست ، فقط به زمان، صبر و حوصله نیاز هست

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 14:15]
    سطح
    33
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 127 در 70 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط میشل نمایش پست ها
    آقای مدیر چه معنی ای داره که شما راجع به اعتقادات من "شفاف سازی" کنید؟ یعنی بهتر از خودم می دونید که به چه چیزی معتقد هستم و به چیزی معتقد نیستم؟ قطعا خودم بهتر می دونم، و در پستم راجع به هربخشی از اعتقاداتم که مایل باشم می نویسم و هربخشی رو که مایل نباشم توضیح اضافه نمی دم.

دلیلی نداشت اون پرانتز (صرفا و فقط) رو اضافه کنید. من گفتم به حجاب پارچه ای معتقد نیستم. نه اینکه به (صرفا و فقط) حجاب پارچه ای معتقد نیستم.

شما یه مشاورید یه مقدار به رفتارهاتون فکر کنید. با این کارها جزء اون افرادی می شید که راه خدا رو سد می کنند. برای من خیلی زمان صرف شد تا فاصله ای که امثال شما بین من و قرآن انداخته بودند رو از بین ببرم. مراقب رفتارهاتون باشید. همه اونقدر استقلال فکری و عاطفی ندارن که این تعصبات روشون اثر نگذاره. وقتی می خوان امثال شما رو از خودشون دور کنن، دین و مذهبتون رو هم دور می کنن. و البته خودشون متضرر می شن، اما شما هم سهم دارید.

اتفاقا در این تاپیک صحبت از دخترهای شما و امثال شما هم شد. شما که نمی تونید با یه ابراز عقیده ی ساده من (منی که نمی شناسید) راحت باشید، چطور ممکنه دخترتون آزادانه چادر رو انتخاب کرده باشه؟

سعی کنید روی این سیاره فقط یه انسان باشید. اگه نمی تونید به دیگران خیر برسونید، حداقل شر نرسونید. خدا خودش همه ما رو پیدا می کنه، اگه آدم های مزاحم بذارن.
    با درود ،
    با اجازه صاحب تاپیک
    راستش دیدم منم حس شمارو داشتم موقع سانسور شدن، گفتم یه چیزی براتون یاداوری کنم
    شما اینجا رو خونده باشید ،
    قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی

متوجه میشید که کلا همه چی باید سانسور بشه! خودشون میگن که قوانین ما بسته ست ، برای من هم خیلی دور از انسانیت بود ، وقتی که دیدم تو این تالار حمایت انسانیم از حیوانات بی پناه سانسور میشه! چرا؟! چون میگن خدا گفته من مخلوقی افریدم که باید بکشینش چرا میرین بهش غذا میدین ،خونه میدین!!!!!!!!!!
    منم مثل شما ناراحت شدم اولش، بعد فهمیدم اینجام مثل جامعه است، باید خودسانسوری کرد تا سانسورت نکردن،
    وقتی کل زندگیتون از ابتدای کودکی مجبور باشید خودسانسوری کنید ، توخونه یه جور ، بیرون از خونه به همه تظاهر کنید که یه جور دیگه هستید، و افکار و اعتقاداتتون برای جامعه قابل قبول نیست،از یه سایت مجازی چه انتظاری دارید ؟!
    تازه ممکنه اگه اینا سانسور نکنن، پلیس فتا که حواسش به همه چیز هست بیاد کلن بگه جمع کنید بندوبساط رو!
    حالا شما در جامعه ای که به زور میگن باید حجاب پارچه ای داشته باشید ، بگید به حجاب پارچه ای معتقد نیستید!
    خیلی ها اصلا حجاب ندارند، اما از میلیونها چادری با ایمان تر و انسان تر هستند، اما کی اهمیت میده!؟
    اونور دنیا دانشمندای زن و مرد دارن مریخو برای سکونت آماده میکنن ، اینجا دغدغه جامعه ما حجابه !! چه توقعی دارید؟!
    حالا خوبه کسی نیومد بگه شما مرتد و ملحد و کافر و چی وچی و چی هستید!!
    ویرایش توسط delkhaste : شنبه 20 شهریور 95 در ساعت 18:37

11. 2 کاربر از پست مفید delkhaste تشکرکرده اند .

shahrouz (سه شنبه 13 مهر 95), میشل (سه شنبه 23 شهریور 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 فروردین 98 [ 15:00]
    سطح
    58
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    521

تشکرشده 526 در 206 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط delkhaste نمایش پست ها
    با درود ،
    با اجازه صاحب تاپیک
    راستش دیدم منم حس شمارو داشتم موقع سانسور شدن، گفتم یه چیزی براتون یاداوری کنم
    شما اینجا رو خونده باشید ،
    قوانین بسته و سخت گیرانه تالار همدردی

متوجه میشید که کلا همه چی باید سانسور بشه! خودشون میگن که قوانین ما بسته ست ، برای من هم خیلی دور از انسانیت بود ، وقتی که دیدم تو این تالار حمایت انسانیم از حیوانات بی پناه سانسور میشه! چرا؟! چون میگن خدا گفته من مخلوقی افریدم که باید بکشینش چرا میرین بهش غذا میدین ،خونه میدین!!!!!!!!!!
    منم مثل شما ناراحت شدم اولش، بعد فهمیدم اینجام مثل جامعه است، باید خودسانسوری کرد تا سانسورت نکردن،
    وقتی کل زندگیتون از ابتدای کودکی مجبور باشید خودسانسوری کنید ، توخونه یه جور ، بیرون از خونه به همه تظاهر کنید که یه جور دیگه هستید، و افکار و اعتقاداتتون برای جامعه قابل قبول نیست،از یه سایت مجازی چه انتظاری دارید ؟!
    تازه ممکنه اگه اینا سانسور نکنن، پلیس فتا که حواسش به همه چیز هست بیاد کلن بگه جمع کنید بندوبساط رو!
    حالا شما در جامعه ای که به زور میگن باید حجاب پارچه ای داشته باشید ، بگید به حجاب پارچه ای معتقد نیستید!
    خیلی ها اصلا حجاب ندارند، اما از میلیونها چادری با ایمان تر و انسان تر هستند، اما کی اهمیت میده!؟
    اونور دنیا دانشمندای زن و مرد دارن مریخو برای سکونت آماده میکنن ، اینجا دغدغه جامعه ما حجابه !! چه توقعی دارید؟!
    حالا خوبه کسی نیومد بگه شما مرتد و ملحد و کافر و چی وچی و چی هستید!!
    سلام
    میدونم که نیت بدی ندارید

ولی بهتره تایپیک رو وارد مسائل حاشیه ای نکنیم تا صحاب تایپیک دچار سردرگمی و نشه و بتونه بهتر نتیجه بگیره

13. 2 کاربر از پست مفید alireza198 تشکرکرده اند .

Eram (یکشنبه 21 شهریور 95), نیکیا (یکشنبه 21 شهریور 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 03 خرداد 01 [ 22:02]
    سطح
    58
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 151
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    622

تشکرشده 16 در 6 پست

Array
    دوست خوبم سلام.

نوع پوشش یکی از مهم ترین مسائل زندگ مشترکه. چون شما قراره

همسرتون رو با اون پوشش که بیش از هرچیزی به چشم میاد به دیگران

نشون بدید. پس لطفا ساده ازکنارش نگذرید.

ابتدا با ایشون حرف بزنید و ببینید که چادرشون رو به چه دلیل

انتخاب کردن و آیا بهش علاقه ای دارند یا خیر. اگر اجبار خانواده بوده،

بهشون بگید که من با برداشتن چادرتون مشکلی ندارم و حتی ترجیح

میدم حجابتون رو بجای چادر، با مانتو داشته باشید.

اما اگر خودشون انتخاب کردن، کار دشواریه و نمیشه طرز فکر و علایق

یک نفر رو بخاطر ازدواج ازش گرفت. شاید بهتره شما ببینید دلیل

تاکیدتون بر نپوشیدن چادر چیه. شاید اگر اندکی خودتون رو واکاوی کنید، ببینید هیچ دلیل مهمی پشت این تاکید نیست! توصیه ی اکید من اینه که ایشون رو مجبور نکنید. اگر با گفتگو و بررسی، نتیجه ی مد نظرتون حاصل نشد و به تفاهم نرسیدید، پیشنهاد می کنم در همین دوران آشنایی به ارتباطتون خاتمه بدید. چون بعدها شما یا ایشون پس از عادی شدن روال زندگی، کم کم نقاط بحث برانگیز همسرتون براتون پررنگ میشه و بر سر این موضوع بحث و تنش آفرینی می کنید.

با آرزوی موفقیت و شادی برای شما دوست خوبم

- - - Updated - - -

دوست خوبم سلام.

نوع پوشش یکی از مهم ترین مسائل زندگ مشترکه. چون شما قراره

همسرتون رو با اون پوشش که بیش از هرچیزی به چشم میاد به دیگران

نشون بدید. پس لطفا ساده ازکنارش نگذرید.

ابتدا با ایشون حرف بزنید و ببینید که چادرشون رو به چه دلیل

انتخاب کردن و آیا بهش علاقه ای دارند یا خیر. اگر اجبار خانواده بوده،

بهشون بگید که من با برداشتن چادرتون مشکلی ندارم و حتی ترجیح

میدم حجابتون رو بجای چادر، با مانتو داشته باشید.

اما اگر خودشون انتخاب کردن، کار دشواریه و نمیشه طرز فکر و علایق

یک نفر رو بخاطر ازدواج ازش گرفت. شاید بهتره شما ببینید دلیل

تاکیدتون بر نپوشیدن چادر چیه. شاید اگر اندکی خودتون رو واکاوی کنید، ببینید هیچ دلیل مهمی پشت این تاکید نیست! توصیه ی اکید من اینه که ایشون رو مجبور نکنید. اگر با گفتگو و بررسی، نتیجه ی مد نظرتون حاصل نشد و به تفاهم نرسیدید، پیشنهاد می کنم در همین دوران آشنایی به ارتباطتون خاتمه بدید. چون بعدها شما یا ایشون پس از عادی شدن روال زندگی، کم کم نقاط بحث برانگیز همسرتون براتون پررنگ میشه و بر سر این موضوع بحث و تنش آفرینی می کنید.

با آرزوی موفقیت و شادی برای شما دوست خوبم

عضو همراه

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    تشکرها
    6,932

Array
    سلام

ببخشید که لحنم تند بود.

البته هشدارم (راجع به اثری که روی امثال من می گذارید) دوستانه بود، اما امیدوارم تندی لحنم رو ببخشید.

می خواستم در قسمت گزارش عذر خواهی کنم، اما چون عمومی پست گذاشته بودم، اینجوری بهتره، اگه خواستید خودتون این پست و پست قبلیم که خارج از موضوع تاپیک هستند رو حذف می کنید. در ضمن یه خواهش هم دارم. اگه جایی پستم از نظر شما نیاز به ویرایش داشت، لطفا یا کل پست رو حذف کنید، یا طوری ویرایش کنید که نوشته ی شما متمایز از نوشته ی من باشه. متشکرم.

ویرایش توسط میشل : سه شنبه 23 شهریور 95 در ساعت 02:28

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 17 مهر 95 [ 11:31]
    سطح
    4
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 34.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    14

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mr DaNi نمایش پست ها
    من واقعا درک نمیکنم چرا میخواید چادر رو از سر ایشون بردارید.اصلن نمیفهمم چرا.
    میشه یه ذره توضیح بدی البته اگه دوست داری.
    جناب مدیر خیلی حرفهای عمیقی زدن.بهش فک کن.من اگه جای شما بودم جوابمو از حرفهای مدیر میگرفتم.
    سلام
    رنگ سیاه از نظر بنده بسیار دلگیر کننده است و در سفری که به یکی از کشور های مسلمان داشتم و حجاب اونها را دیدم که بدون چادر چقدر زیبا و با وقار هستند و چقدر لطافت و شادابی زنانه در نوع پوششون حفظ شده به این نتیجه رسیدم که در ایران هم میشه به همون سبک با حجاب بود. خانم هایی رو دیدم که حتی یک تار موی آنها پیدا نبود و حجم بدن و اندام اونها اصلا نمایان نبود ولی رنگ های شاد و زنده به تن داشتن و اصلا رنگ سیاه در خود اسلام هم مکروه هست.
    از طرف دیگه با توجه به نوع منطقه و شهری که من هستم حتی برای یک رستوران رفتن معمولی من احساس می کنم وقتی وارد رستوران می شیم نگاه همه سمت ما میاد اونم به این دلیل هست که در بین 100 نفر مشتری اون رستوران تنها خانم چادری نامزد من هست.مطمئنم جلب توجه می کنند.
    البته دلایل زیادی دارم ولی از حوصله بحث خارج هست و نمی خوام بحث رو به حاشیه ببرم.
    از پاسخ همگی ممنونم. با وجود اینکه به من گفتید باید با ایشون صریح و قاطع باشم و نظرم رو واضح بگم هنوز نتونستم اینکارو کنم چون ایشون در صحبت هاش از شخصیت و نگرش و ایمان من رو تحسین می کنن

17. کاربر روبرو از پست مفید ali.hernak تشکرکرده است .

shahrouz (سه شنبه 13 مهر 95)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)