به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 26
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 17 مهر 95 [ 11:31]
    سطح
    4
    Level completed: 60%, Points required for next Level: 20
    Overall activity: 34.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    14

تشکرشده 4 در 3 پست

Array

چطوری بگم چادرش رو برداره؟

سلام
    من 30 سالمه.تو خونواده مذهبی بزرگ شدم و خودمم مذهبی هستم ولی نه به سفت و سختی خونوادم.فوق لیسانس دارم و تو یک محیط فرهنگی کار می کنم. تقریبا شش ماه پیش یکی از مراجعین محل کارم نظر من رو جلب کرد از هر نظر دختری بود که من میخواستم ظاهر و چهره این خانم بد جوری به دل من نشست به همین خاطر با اینکه پوشش چادر داشت نتونستم ازش بگذرم.از چهره و قد و قواره و ظرافتش خیلی خوشم اومد چون زیبایی برام مهمه و دختر ریزه میزه و کوچولو می خواستم که در عین حال مذهبی و نجیب هم باشه و کمتر کسی به پستم می خورد که همه اینا رو داشته باشه/ تا اینکه این خانم رو دیدم از اول می خواستم بگم چادرش رو برداره یا حرف بزنم باهاش ببینم چقدر به چادر اعتقاد داره ولی متاسفانه نشد.
    انقدر زود جریان خانوادگی شد اصلا فرصت مطرح کردن این موضوع نشد از طرفی از واکنش خانواده خودم و خود دختر خانم خبر ندارم.می خواستم خودمون اول همه سنگا رو وا بکنیم بعد وارد فاز خانواده ها شیم ولی خب اونچه من می خواستم نشد و ارتباط ما از اول کاملا رسمی زیرنظرخانواده شکل گرفت. الان توافقات در مورد مهریه و منزل و مراسم انجام شده.
    رک بگم بهش دلم میخواست زنم چادر نزاره؟البته اگه خودش اصرار داشته باشه و علاقه داشته باشه بحثش جداست.ولی دوست دارم بهش این موضوع رو مطرح کنم. چون همیشه تو ذهنم هست و هربار که بیرون می ریم یا مهمونی میریم این موضوع تو ذهنم میاد.
    نا گفته نمونه از نظر خانوادگی و اعتقادی خیلی به هم نزدیک هستیم. حالا چطور این موضوع رو مطرح کنم بهش برنخوره.چطور تو خونواده خودم بگم.چون قبلا بحث ازدواج پیش می اومد اصلا کیس ها غیر چادری رو قبول نداشتن.
    باتشکر

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام.
    هنگام خواستگاری بایستی شرایط فعلی طرف مقابل رو مد نظر قرار داد و نقاط ضعف و قوتش رو کنار هم دید و پذیرفت. نه اینکه هر کدام از طرفین بخوان که همدیگر رو به باب میلشون تغییر بدن. اگر هر کدوم از طرفین به شرایطی که پذیرشش براشون دشواره به امید تغییر طرف مقابل جواب مثبت بدن، در همان قدم اول قافیه رو باختن.

مسئله حجاب ، صرفا مسئله سلیقه نیست. آنچه که مهم هست عقاید، تفکر و فرهنگی هست که پشت آن نفهفته و از اهمیت فراوانی برخوردار هست که حتی اگر موفق بشین ظاهر قضیه رو تغییر بدین، همچنان با بطن اون درگیر خواهید بود.

بهتره در این باره غیر مستقیم جویا بشید، اگر خودشون تمایل دارن و مثلا گفتن اگر شوهرم اجازه بده دوست دارم مانتویی باشم ، میتونید نظر خودتون رو بعدش مستقیم مطرح کنید و بگید من هم از این لحاظ محدودیتی برای همسر آینده ام ندارم و ترجیح میدم مانتویی باشه. اما اگر واکنششون به گونه ای بود که نشان میداد نسبت به این مورد حساس هستند، بهتره صرف نظر کنید و انوقت با خودتون دو دو تا چهارتا کنید که میتونید ایشون رو همینگونه بپذیرید یا مانتویی بودن اهمیتش براتون زیاده.
    اگر مانتویی بودن براتون مهمه، بهتره از انتخاب ایشون صرف نظر نید.
    اما اگر از مانتویی بودن ایشون چشم پوشی کردید و ایشون رو با حجابشون پذیرفتید، حتما بار دیگری در بررسی عقاید و افکارتون بازنگری داشته باشید.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.
    ویرایش توسط عشق آفرین : یکشنبه 14 شهریور 95 در ساعت 12:01

3. 6 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

ali.hernak (دوشنبه 15 شهریور 95), alireza198 (سه شنبه 16 شهریور 95), Aram_577 (پنجشنبه 08 مهر 95), نیکیا (یکشنبه 14 شهریور 95), مدیرهمدردی (یکشنبه 14 شهریور 95), ستاره زیبا (یکشنبه 14 شهریور 95)

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام و احترام
    معمولا زمان شناخت جهت ازدواج زمان سرنخ هاست.
    یعنی شما نکات و سرنخهای کوچکی را می بینید، اما گواهی و نشانه مسائل بسیار بسیار مهم در پس از ازدواج هستند.
    لذا باید بسیار به این نشانه ها توجه کرد.

مثلا سئوال شما:
    مسئله یک چادر نیست که آن خانم روی سرش بگذارد، یا نگذارد.
    این نشانه و ظاهر کار هست. اما ریشه عمیقی در نگرش شما و آن خانم می تواند داشته باشد.
    مثلا برای شما آنقدر مهم هست که یک تعارض ایجاد کرده است و در یک سایت مشاوره ازدواج در یک تاپیک مطرح کردید.
    معمولا مخصوصا مسائل مذهبی و عقیدتی همگرایی های با سایر جنبه های فکری ، رفتاری، و احساسی افراد دارد.
    یعنی فرض کنید این خانم نسبت به کنار گذاشتن چادر رضایت داد. اما سایر جنبه های همگرا را چه کار می کنید؟!

در ضمن اگر دختری آنقدر نسبت به پوشش بدون پشتوانه و فکر باشد و بتواند با درخواست شما چادرش را کنار بگذارد، ممکن است خیلی چیزهایی که شما اکنون از او می دانید و دوست دارید هم با درخواستهای افراد پس از این تغییر یابد. یعنی چنین دختری ثبات فکری ندارد و نمی توانید روی آنچه او هست حساب باز کنید.

خلاصه:
    لطفا نسبت به خودآگاهی خود مخصوصا در حوزه مذهبی و
    همچنین نسبت به شناخت عقیدتی و مذهبی این خانم با
    سئوالات جزئی و دقیق و جلسات بیشتر ، تحقیق و شناسایی بیشتری به دست آورید. سئوالات جلسه خواستگاری

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

5. 6 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

ali.hernak (دوشنبه 15 شهریور 95), Aram_577 (پنجشنبه 08 مهر 95), Eram (یکشنبه 14 شهریور 95), نیکیا (یکشنبه 14 شهریور 95), ستاره زیبا (یکشنبه 14 شهریور 95), عشق آفرین (یکشنبه 14 شهریور 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    سلام
    باتشکر از راهنمایی شما، بنده در زمینه اعتقادی به ایشون نزدیک هستم در واقع بحثی که مطرح کردم بیشتر سلیقه ای است نه اعتقادی. منظورم اینکه انتظار دارم ایشون بدون چادر ولی با حجاب کامل باشن.با این اوصاف نظر تون در مورد مطرح کردن این قضیه چیه؟در مورد اینکه اصلا آیا به ایشون برمی خوره؟
    آقای مدیر همدردی در مورد نکته ای که اشاره کردید من رو به فکر فرو بردید یعنی الان برام جالبه بدون واکنشش چیه؟ آیا قبول می کنه؟ و قبول کردنش آیا نشون دهنده اینکه پوششش بدون پشتوانه و فکر انتخاب شده!
    البته من فکر می کنم ممکنه بسیاری از ما در بستر خونواده مجبور شیم به یک سری مسائل تن بدیم شاید ایشون هم اگر از ابتدا اختیار داشت در مورد پوشش، چادر رو انتخاب نمی کرد. و نمیشه قطع به یقین بگیم اگر بزاره کنار درخواست های دیگه رو راحت قبول می کنه.درست نمیگم؟
    ویرایش توسط ali.hernak : دوشنبه 15 شهریور 95 در ساعت 08:58

7. کاربر روبرو از پست مفید ali.hernak تشکرکرده است .

میشل (دوشنبه 15 شهریور 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 آذر 96 [ 23:00]
    سطح
    19
    Level completed: 79%, Points required for next Level: 21
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 15 در 9 پست

Array
    من تجربه ی مشابهی دارم . دقیقا شرایطم مثل شما بود. همسرم دوست نداشت که من چادر سر کنم یعنی حجاب کامل بدون چادر دوست داشت با اینکه خونواده دو طرفمون چادری بودندو بسیار غیرتی.
    اولا اینکه همسرم یک ماه بعد از عقد به من گقت دوره ی چادر دیگه تموم شده و من بدم میاد. با اینکه من خودم اصلا چادر رو دوس نداشتم چون خیلی اذیت میشدم ولی هرکسی حجاب منو میدید فکر میکرد من عاشق چادرم. من از خدام بود ولی لحن بیان کردن شوهرم طوری بود که من سریع جبهه گرفتم و حتی یه جورایی لجبازی کردم چون احساس بدی پیدا کرده بودمو پس مطرح کردنش خیلی مهمه.
    ولی تا وقتی دختر تو خونه شما نیومده هنوز بخشی از مسئولیتش با خونوادشه و باید یه نظر اونهام احترام بزاره. بعد ازواج اگه خانمتون خودش بخاد هیچ مشکلی وجود نداره. منم همین کارو کردم در نهایت . ولی یهو نباید این کارو بکنه چون سخته. مثلا اول تو ماشین یا هنگام مسافرت . بعدش کم کم برای همه عادی میشه.
    اول از همه یه جوری تو حرفاتون نظرش رو راجع به این قضیه جویا بشین و ببینین تا چه حد براش مهمه یا ازش بپرسید تو به خاطر خونوادت چادر سرت کردی یا خودت دوس داشتی و چرا؟
    ببینید تاچه حد جبهه میگیره. ممکنه اصلا قبول نکنه و شما مجبور باشید مثل همسر من از راه رفتن کنار یه زن چادری خجالت بکشید. به هر حال وقتی شما انقدر برات مهم بوده که اینجا مطرحش کردی راحت ازش نگذر. ولی حتما حتما یه جوری مطرح کن که از صحبتات فکر نکنه شما طرفدار بی بند و باری هستی یا با چادر براش جذابیت نداری و اعتماد به نفسش رو زیر سوال ببری.

9. 2 کاربر از پست مفید shadan1990 تشکرکرده اند .

ali.hernak (سه شنبه 16 شهریور 95), میشل (دوشنبه 15 شهریور 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 21:40]
    سطح
    59
    Level completed: 42%, Points required for next Level: 117
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    299

تشکرشده 738 در 270 پست

Array
    وقتی دانشجو بودم تقریبا هشت نا از همکلاسی هام چادری بودن و الان هیچکدومشون نیستن
    وقتی هم میبینمشون از چندتاشون پرسیدم چطور چادرتونو برداشتین شما که سفت و سخت بودین همشون بلا استثنا بیان میکردن بخاطر خونوادمون و بعضی هاشونم جو شهرشونو بیان میکردن و اینکه اگر چادر نمیداشتن مورد بازخواست قرار میگرفتن اما حالا که ازدواج کردن دیگه چادرو برداشتن

فراموش نکنیم تو بعضی از خونواده های ایرانی دخترها به شدت تحت اجبار هستن برا پوششون و حق انتخاب ندارن و خیلیاشون صرفا بخاطر خونواده ها مجبور به پوشیدن چادر میشن
    در این بین هم هستن کسانی که واقعا با اعتقاد و انتخاب خودشون چادر میپوشن به نظرم فقط سعی کنید بفهمید ایشون جزو کدوم دسته هستن؟؟

اگر دسته ی اول باشن اصلا نگران نباشید بعد ازدواج اتوماتیک چادر برداشته میشه اما اگر جزو دسته دوم باشه بهتره کنار بیاید با این قضیه یا منصرف بشید اگر خیلی براتون مهمه

من اگر جای شما بودم اینطوری نظرشو جویامیشدم که میگفتم
    من خیلی از متانت و حجاب و پوشش شما خوشم اومده و ازینکه هردو از یه خونواده مذهبی و با فرهنگ مشابه هستیم خیلی خوشحالم البته اینم بگم از نظر من متانت و پاکی و درستی لزوما با چادر پوشیدن ارتباط مستقیم نداره به نظرم یه خانوم مانتویی هم میتونن حجابشون کامل باشه و اگر شما زمانی بخواید چادر نداشته باشید من مخالفتی نمیکنم چون به نظر من کسی که دوسداره حجاب داشته باشه بدون چادر هم میتونه
    نظر شما چیه؟؟شما خیلی مصمم به استفاده از چادر هستین ؟؟؟
    شک هایت را باور نکن و هیچگاه به باورهایت شک نکن
    زندگی شگفت انگیز است اگر بدانید که چطور زندگی کنید

11. 4 کاربر از پست مفید sahar67 تشکرکرده اند .

ali.hernak (سه شنبه 16 شهریور 95), میشل (دوشنبه 15 شهریور 95), آنیتا123 (دوشنبه 15 شهریور 95), صبا_2009 (دوشنبه 15 شهریور 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    4
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 4 در 3 پست

Array
    ممنون از پیشنهادات و نظرات خوبتون
    خیلی دودل شدم.نمی خوام این مساله باعث دلچرکین شدن ایشون بشه احساس می کنم اصلا به فکرش هم نیومده که من با چادر مشکل دارم.
    برای همین هنوز صحبت نکردم البته صحبت های شما سرنخ خوبی دستم داد ولی با توجه به اینکه می خوام متقاعدش کنم که برای حجاب چادر نباید حتما داشت یک سری اسناد و مدارک و اطلاعات باید جمع آوری کنم.
    تو خونواده خودشون دختر خاله ها و ....همه چادری هستند و در منزل هم چادر دارند.

((( مشاور خانواده )))

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali.hernak نمایش پست ها
    خیلی دودل شدم.نمی خوام این مساله باعث دلچرکین شدن ایشون بشه احساس می کنم اصلا به فکرش هم نیومده که من با چادر مشکل دارم.
    برای همین هنوز صحبت نکردم البته صحبت های شما سرنخ خوبی دستم داد ولی با توجه به اینکه می خوام متقاعدش کنم که برای حجاب چادر نباید حتما داشت یک سری اسناد و مدارک و اطلاعات باید جمع آوری کنم.
    تو خونواده خودشون دختر خاله ها و ....همه چادری هستند و در منزل هم چادر دارند.
    با سلام
    لطفا خوب به پست قبلی من دقت کنید.
    نکات بسیار بسیار مهمی را گوشزد کردم.

زمان شناخت ، زمان رودربایستی و رعایت کردن و این حرفها نیست. زمان توجیه و .... نیست.
    شما باید شفاف ، رک ، دقیق، راحت و نظراتتان را عریان در مورد هر چیزی بگویید. او باید با خود واقعی شماازدواج کند، نه با شخصیت اتو کشیده، بزک شده و نصفه و نیمه

یعنی شما این حرفها را راحت باید بتوانی با او بگویی. اگر نگرای، یعنی اینکه وابستگی احساسی به او داری و نگران از دست دادن او هستید. که اگر چنین باشد یعنی شناخت شما از ایشون در مسیر تحریف قرار گرفته است واین می تواند انتخاب شما را با اشتباه و آفت همراه کند.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

14. 3 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Aram_577 (پنجشنبه 08 مهر 95), نیکیا (سه شنبه 16 شهریور 95), عشق آفرین (دوشنبه 09 مرداد 96)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 آبان 00 [ 02:20]
    سطح
    83
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 6
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    3,156

تشکرشده 742 در 286 پست

Array
    سلام
    مساله فقط شما نیستید...
    یه دوستی داشتم که میگفت دوست دارم با مردی ازدواج کنم که چادرم شیشه ی عمرش باشه...
    به این فکر کنید که اگر اون خانوم هم اعتقادی شبیه به اعتقاد اون دوست من داشته باشه چقدر پذیرش مردی مثل شما به عنوان همسر براش سخت خواهد بود...
    چقدر سرخورده و نا امید میشه حتی ممکنه رابطه اش با خداوند هم دچار مشکل بشه که چرا پسری مثل شما رو گذاشته جلوی راهش و چرا با شما ازدواج کرده..
    همه مثل هم نیستن...
    حرفای sahar 67 راجع به اجبار میتونه درست باشه اما به حرفهای من هم فکر کنید...
    پست آقای مدیر رو چند بار بخونید...
    ویرایش توسط نیکیا : سه شنبه 16 شهریور 95 در ساعت 15:47

16. 3 کاربر از پست مفید نیکیا تشکرکرده اند .

yalda.n (چهارشنبه 24 شهریور 95), الهه ی ناز (سه شنبه 13 مهر 95), شمیم الزهرا (چهارشنبه 17 شهریور 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 خرداد 02 [ 03:26]
    سطح
    98
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 750
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteranSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    3,274

تشکرشده 2,351 در 551 پست

Array
    سلام من تایپیک شمارو خوندم انگار حرفای همسرم قبل عقدو میخوندم...

آقای محترم دو تا احتمال وجود داره یا اون خانم به اجبار خانواده و یا از روی عادت چادر سر میکنن و یا بهش اعتقاد دارن.
    شما در هر سه صورت وظیفتونه حتما شفاف این موضوع رو بیان کنین. خواهشا شفاف تا متوجه دیدگاه شما بشه.
    اگر دسته اول و دوم باشه که خب همونی که شما میخواین اتفاق میفته ، یا لاااقل با اندکی زمان بلاخره چادرش رو برمیداره. اما اگر دسته سوم باشه ظلم بزرگی بهش کردین اگر دیدگاهتون رو نگین. ممکنه با دونستن دیدگاه شما بازهم شمارو بپذیره اما اینبار با آگاهی پذیرفته و خیلی ارزشمنده تا اینکه ندونسته انتخاب کنه.
    حرفهای خانم نیکیا دقیقا حس من بعد ازدواج بود وقتی فهمیدم همسرم اصلا اعتقادات من براش ارزش که نبوده هیچ به امید تغییر با من ازدواج کرده...

سعی کنید به دور از احساس رفتار کنید و اونچه مدیر محترم و برخی کاربران ازتون خواستن رو صادقانه یان کنین تا ان شاالله بتونین انتخاب درست و متناسبی داشته باشین.

18. 6 کاربر از پست مفید شمیم الزهرا تشکرکرده اند .

Aram_577 (پنجشنبه 08 مهر 95), Eram (یکشنبه 21 شهریور 95), نیکیا (چهارشنبه 17 شهریور 95), میشل (پنجشنبه 18 شهریور 95), مدیرهمدردی (چهارشنبه 17 شهریور 95), ستاره زیبا (چهارشنبه 17 شهریور 95)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)