به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 39
    عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط زندگی بهتر نمایش پست ها
    با سلام واحترام. نظر شما محترمه ولی صحبت من بر اساس مطالعات و موارد مستند هست و دلیلی نمیبینم تا در اینجا بخوام ذهن خوانندگان رو با دلایل نادرست و اطلاعات غلط منحرف کنم. هدف من کمک هست و اگر واقعا در مساله ای اطمینان نداشته باشم از اظهار نشر اجتناب میکنم. برای مطالعه بیشتر ارجاعتون میدم به مقاله ای که خانم پروفسور Susan Krauss Whitbourne نوشتن. عنوان مقاله هست "چرا زن ها مردان بلند رو دوست دارن ؟" که در متن مقاله دلایل بسیاری آورده شده که کلا چرا مرد باید از همسرش بلند قد تر باشه. ایشون یکی از معتبرترین روانشناسان دنیا هستند و کرسی استادی دانشگاه Massachusetts Amherst رو در زمینه روانشناسی داشتن. اگر حرف من براتون قابل قبول نیست شاید حرف و تحقیقات ایشون که در این مقاله به زبان ساده آورده شده براتون قابل قبول باشه.
    https://www.psychologytoday.com/blog...-want-tall-men
    من باز هم دلیل قانع کننده ای ندیدم . ولی این دیدگاه تاسف بار بین خانم ها وجود داره
    کلا از نظر شما خانم ها پسر قد کوتاه ولاغر حق تشکیل زندگی نداره یعنی به لحاظ انسانی توجه کردن به ویژگی های اکتسابی اینقدر سخته . من که هم لاغرم و هم قد کوتاه جز انسان ها محسوب نمیشم چون لاغرم و هر کاری میکنم چاق نمیشم یا قدم بلندتر نشده

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad29 نمایش پست ها
    من باز هم دلیل قانع کننده ای ندیدم . ولی این دیدگاه تاسف بار بین خانم ها وجود داره
    کلا از نظر شما خانم ها پسر قد کوتاه ولاغر حق تشکیل زندگی نداره یعنی به لحاظ انسانی توجه کردن به ویژگی های اکتسابی اینقدر سخته . من که هم لاغرم و هم قد کوتاه جز انسان ها محسوب نمیشم چون لاغرم و هر کاری میکنم چاق نمیشم یا قدم بلندتر نشده
    چرا روضه می خونی ؟
    پس دخترهای قد کوتاه هم حق زندگی ندارن ؟ چون مرد های قد کوتاه هم علاقه به دختر قد بلند دارند
    این همه دختر قد کوتاه ، نرم قدی دخترهای ایرانی کوتاه هست ، برو دنبال هم کفو خودت باش ، چه مالی ، چه خانوادگی ، چه قد و هیکلی

وقتی شما خودت اولین چیز تو نگاهت قد خانم هست ، اون خانم هم اولین چیز تو نگاهش قد شما هست ، هر موقع عاشق کسی شدی که قبلش با چشمت عاشقش نشده باشی می تونی این حرفو بزنی .

نگران فرزند هات هم نباش ، تغذیه خوب خودش باعث قد بلندی می شه + ورزش و در آخر سر دکتر

در ضمن آدم های قد کوتاه نسبت به قد بلند ها موفق تر هستند ، چرا ؟ نمی دونم
    ویرایش توسط داود.ت : پنجشنبه 21 مرداد 95 در ساعت 15:44

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 بهمن 00 [ 02:19]
    سطح
    53
    Level completed: 92%, Points required for next Level: 17
    دستاوردها:
    تشکرها
    127

تشکرشده 141 در 76 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط داود.ت نمایش پست ها
    چرا روضه می خونی ؟
    پس دخترهای قد کوتاه هم حق زندگی ندارن ؟ چون مرد های قد کوتاه هم علاقه به دختر قد بلند دارند
    این همه دختر قد کوتاه ، نرم قدی دخترهای ایرانی کوتاه هست ، برو دنبال هم کفو خودت باش ، چه مالی ، چه خانوادگی ، چه قد و هیکلی

وقتی شما خودت اولین چیز تو نگاهت قد خانم هست ، اون خانم هم اولین چیز تو نگاهش قد شما هست ، هر موقع عاشق کسی شدی که قبلش با چشمت عاشقش نشده باشی می تونی این حرفو بزنی .

نگران فرزند هات هم نباش ، تغذیه خوب خودش باعث قد بلندی می شه + ورزش و در آخر سر دکتر

در ضمن آدم های قد کوتاه نسبت به قد بلند ها موفق تر هستند ، چرا ؟ نمی دونم
    اقای محترم من سوال کننده نیستم و دنبال دختر دختر قد بلند هم نیستم . فقط سوالم این بود چرا اینقدر پسرهای قد کوتاه تو جامعه طرد میشن شانس ازدواجشون هم نسبتا پایینه

مقایسه دختر قد کوتاه و پسر قد کوتاه خنده دار نیست به نظرتون . دختر قد کوتاه اصلا یه ویژگی منفی تو جامعه نیست ولی پسر قد کوتاه مورد تنفر اکثر دخترها هست

برای منم قد ذره ای اهمیت نداره چون ویژگی هست که دست خود ادم نیست .ببخشید متاسفانه انسانیت برام اهمیت زیادی داره

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 30 شهریور 98 [ 12:22]
    سطح
    69
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 228
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,196

تشکرشده 1,600 در 571 پست

Array
    اقای محترم من سوال کننده نیستم و دنبال دختر دختر قد بلند هم نیستم . فقط سوالم این بود چرا اینقدر پسرهای قد کوتاه تو جامعه طرد میشن شانس ازدواجشون هم نسبتا پایینه

مقایسه دختر قد کوتاه و پسر قد کوتاه خنده دار نیست به نظرتون . دختر قد کوتاه اصلا یه ویژگی منفی تو جامعه نیست ولی پسر قد کوتاه مورد تنفر اکثر دخترها هست

برای منم قد ذره ای اهمیت نداره چون ویژگی هست که دست خود ادم نیست .ببخشید متاسفانه انسانیت برام اهمیت زیادی داره
    والا ما این همه تو جامعه هستیم ، با خانم و دختر سر و کله می زنیم .
    طبیعت و کوه و ... می ریم ، ندیدم این موضوعی که شما می گی ، شاید پسندشون اول مرد قد بلند باشه ولی اینطور نیست که دیگه متنفر باشن و توجه نکنن ، تا الان حداقل من ندیدم.
    رو اعتماد به نفستون کار کنید
    در ضمن الان مهم تر از قد و هیکل و ... پول هست .

5. کاربر روبرو از پست مفید داود.ت تشکرکرده است .

alptakin (شنبه 23 مرداد 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,819 در 2,405 پست

Array

فقط سوالم این بود چرا اینقدر پسرهای قد کوتاه تو جامعه طرد میشن شانس ازدواجشون هم نسبتا پایینه

سلام

ببینید ما نمی تونیم جمع ببندیم و بگیم مثلا تمام دخترها این گونه فکر می کنند !

از طرفی هر جامعه ای با جامعه دیگر متفاوت هست !

مثلا یه مرد عرب شاید سلیقه ای متفاوت با یه مرد ایرانی یا آمریکایی داشته باشد پس نمی تونیم نسخه ای بپیچیم ! (دختر هم همین طور)

به نظرم چیزی که مهمه تناسب نسبی بین آنها هست حالا هم قد بودن و یا یه خورده بالا و پایین بودن شاید مشکلی پیش نیاد !

ولی میگن بهتره اختلاف زیاد نباشه - البته موردهایی هم هستند که اختلاف قدی زیادی هم داشتند و دارنند زندگی خوبی می کنند و من نمونه آن را دیدم !

خیلی از دخترها هستند که به نجابت و پاکی پسر اهمیت می دهند و قد را مورد آنچنانی نمی دانند ( پسرها هم همین طور)

بالاخره هر دختر و هر پسری معیاری داره - دلیل نمیشه همه این نگاه را داشته باشند .

مطمئن باشید معیار خودتون را پیدا می کنید .

7. 3 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

setare_000 (پنجشنبه 21 مرداد 95), بابک 1369 (پنجشنبه 21 مرداد 95), جوادیان (یکشنبه 31 اردیبهشت 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 مهر 02 [ 02:24]
    سطح
    51
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 188
    دستاوردها:
    تشکرها
    20

تشکرشده 92 در 43 پست

Array
    من سوال کننده نیستم و دنبال دختر دختر قد بلند هم نیستم . فقط سوالم این بود چرا اینقدر پسرهای قد کوتاه تو جامعه طرد میشن شانس ازدواجشون هم نسبتا پایینه

محمد عزیز هیچکسی حق اینو نداره که به شما بگه حق نداری زندگی مورد علاقه ات با همسر مورد علاقه است رو داشته باشی. من کاملا درکت مکینم و شعور و فهم هر انسانی به مراتب بالاتر از خصوصیات فیزیکی اون فرد هست. امیدوارم از صحبت هایی که من قبلا کردم رنجیده نشده باشی چون بحث اون صحبت ها اصلا بر سر دیکته زندگی و اصول به افراد نبود. من برای حل مساله ایشون گفتم. هر انسانی شرافت وجودی داره و حق انتخاب و آزادی. علم روانشناسی هم قرار نیست برای شما زندانی بسازه که علاقه ها و خواسته های شما رو محدود کنه. من بر اساس آمار و اطلاعات صحبت کردم و مواردی که مشاهده کردم و به شما این مساله رو میگم که برخی زن ها هم هستند که دوست دارند شوهرشون از خودشون کوتاه تر باشه و قد کوتاه یا بلند ابدا برای شما یا هر کس دیگه ای نباید نقطه ضعف یا قوت محسوب بشه. من در این تاپیک با توجه به اینکه ایشون گفتن خانم مخالفن این مطالب رو نوشتم وگرنه تو برای رسیدن به همراه زندگیت و کسی که بخوایی عاشقانه باهاش باشی حق هر انتخابی رو داری. قد کوتاه و لاغر بودن مورد پسند یک عده هست و نیست. اما اصلی که من گفتم یک اصل الهی و مطلق نیست و این اصل میپسنده که مرد از زنش قد بلندتر باشه. هزاران مورد هم وجود داره که اینطور نیست و زوجین زندگی های خوبی دارن. من فکر میکنم در قبال صحبت هایی که تو این تاپیک شد جهت گیری نادرستی کردی.
    موفق باشی

پ.ن: من خانم نیستم.
    از این پس به جای نام psychologist با نام زندگی بهتر به فعالیت ادامه میدم.

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 شهریور 96 [ 14:15]
    سطح
    33
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 33
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    2

تشکرشده 127 در 70 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط said7566 نمایش پست ها
    سلام دوستان من چند روز پیش رفتم خواستگاری و دختر خانم فقط واسه قد جواب منفی دادند ...من همه شرایطش رو داشتم فقط قدش ده پانزده سانت از من بلندتر ....به نظرتون واسه جلب نظرشون اصرار کنم یا نه ؟

- - - Updated - - -

من ی دفه ديگه کامل نوشتم ولی ارسال نشد ...حالا خیلی ساندویچی نوشتم باید بگم من 27 ساله ترم آخر ارشدم کار و وضعیت اقتصادی نسبتا خوبی دارم از لحاظ تعامل اجتماعی و همه موارد هم عالی هستم توی حرف زدن با اون دختر هم تقریبا روی همه چیز تفاهم داشتیم ولی ایشون فقط واسه قد جواب منفی دادن حالا نظر دوستان چیه البته باید بگم من به اذعان همه از لحاظ غرور و اعتماد به نفس مردانه و شجاعت و خیلی از این حرفا از خیلی قد بلندها هم سرم حتی کاملا می تونم بگم سر مسائل جنسی هم کم نمیارم ولی قد کوتاهم حالا نظر دوستان چیه آیا می تونم نظرشو عوض کنم یا نه ؟

مسئله اختلاف قد سلیقه ایه، بارها دیده میشه که خانوم یه سروگردن از آقا بلندتره ، بستگی به طرز فکر و فرهنگ خانواده ها داره
    شما موقعیت اجتماعی خوبی دارید، دخترای زیادی مایل به ازدواج با شما خواهند شد
    شاید موارد بعدی دختر مورد نظرتون همقد خودتون بود
    شما اصرار زیاد نکنید، برای جلب توجهشون باید درمورد باطن خودتون بهشون بگید ،اگه معیارشون با شما یکی بود،شاید قبول کردند
    و البته عوض شدن نظرشون کاملا بستگی به فرهنگ و تفکرشون داره

- - - Updated - - -

..... فقط سوالم این بود چرا اینقدر پسرهای قد کوتاه تو جامعه طرد میشن شانس ازدواجشون هم نسبتا پایینه

شما پسرای قد کوتاهی که دوروبرشون پر دخترِ ندیدی فکر کنم!
    خیلی از مدل های عکاسی مرد قدشون کوتاهه
    فوتبالیستهاقدشون کوتاهه
    خیلی از مردای معروف قدشون کوتاهه
    خیلی از مردای عادی هم قدشون کوتاهه ، زنشون از خودشون بلندتره
    شما اعتماد بنفستونو ببرید بالا
    دقیقا هم انسانیت مهمه ، پسر قدبلند باشه، اما هوسباز باشه خوبه، یا پسر قدکوتاه که عاشق زنشه وخیانت نمیکنه؟!
    الان دیگه قد ملاک مهم برای ازدواج نیست برای خانوما
    موقعیت اجتماعی مهمتره

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    شنبه 08 آبان 95 [ 07:53]
    سطح
    3
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 0 در 0 پست

Array
    من چند روزه سر نزدم ینی چند روز خراب بود منم از اون کسی دیگه منصرف شدم ینی یجورایی چون خیلی مغرورم این غرور لعنتی نذاشت برم واسه اصرار بگذریم منصرف شدم حالا ی دختر خانم هست که قدش بلند تر از منه البته کمتر و خیلی علاقه داره بهم ولی اون تهرانه و من جای دیگه وضع مالی شونم پایین تر از ما و ی مشکلی هست زیادی مذهبیه ...باز نميدونم چکار کنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 مرداد 95 [ 15:08]
    سطح
    3
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    9
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

اینطور نیست من در اطرافم نه در ایران نه در خارج از کشور ندیدم پسر قد کوتاه طرد شود و یا مورد تنفر قرار گیرد. دوستان قد کوتاهی دارم که در جذب دختران به مراتب از اینجانب قوی تر هستند ولی استاندارد این هست که قد شما از همسر بلندتر باشد یا هم قد باشد. بحث اختلاف قد اینجا مطرح هست نه قدکوتاهی/.
    اما در خصوص مقایسه دختر قدکوتاه و پسر قد کوتاه مقایسه صحیحی نیست دو جنس مختلف با ویژگی های ظاهری مختلف
    اخلاقهایی که برای یک مرد مورد پسند هست برای یک زن ممکن است مورد پسند نباشد.
    برای نمونه اندام ظریف و استخوان بندی ظریف برای خانم ها جذاب هست ولی برای آقایان اینطور نیست

- - - Updated - - -

مطالبی که جناب زندگی بهتر مطرح کردن کاملا صحیح هست

عضو همراه

آخرین بازدید
    یکشنبه 10 دی 02 [ 10:23]
    سطح
    94
    Level completed: 75%, Points required for next Level: 259
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocialVeteranOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    3,682

تشکرشده 4,954 در 1,249 پست

Array
    سلام
    من اگر مرد بودم
    با کسی ازدواج می کردم که یا کوتاه تر از من باشه و یا هم قد من
    یعنی اگر خیلی برام قد اهمیت داشت نهایتا هم قد بودن رو در نظر می گرفتم
    قطعا در همه موارد استثنا وجود داره چند مورد از این ازدواجهایی که زن بلند تر هست دیدم
    خوب فکر می کنم کوتاه تر بودن مرد کمی حالت اقتدار داشتن رو کم می کنه

یا حداقل اگر زن بلند تر هم هست انقدر میزانش کم باشه که به چشم نیاد

در مورد این فرد جدید هم می تونید به عنوان یک گزینه ازدواج با ایشون رو بررسی کنید
    پرواز کن آنگونه که می خواهی
    وگرنه پروازت می دهند آنگونه که می خواهند

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)