به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 19
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 03 تیر 95 [ 22:48]
    سطح
    1
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 10
    Overall activity: 28.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array

Tavajoh تمایل به ادامه رابطه با مرد متاهل

سلام خدمت همه مشاوران و دوستان عزیز . مدتی هست که با مشکلی درگیرم و بطور اتفاقی این سایت مفید رو پیدا کردم. امیدوارم مشکل من هم با کمک شما عزیزان حل شه.
    دختري ٢٨ ساله و مجرد هستم..... هميشه تو هر جمعي(دانشگاه،مهموني و...)مورد توجه بودم و بااينكه هيچوقت تيپ جلف نداشتم به لطف جذابيت ظاهري موردتوجه اقايان بودم......................
    یک بار تجربه رابطه با پسر رو داشتم كه تقريبا ٦سال طول كشيد و به شدت از جداييمون (كه ٣سال قبل بود)ضربه خوردم.بعد از اون تصميم گرفتم با كسي نباشم و به شدت خودمو با درس و دانشگاه مشغول كردم، ولي الان نميدونم چي شده كه درگير احساسات با يه اقاي متاهل(دوست پدرم كه ايراني هم نيست)شدم، راستش اين اقا از اول برام جذاب بوده ولي چون متاهل هست هيچوقت كوچكترين احساسي بهش نداشتم(خانواده اين-خانوم و دختر١٩ساله اش-ايران زندگي نميكنن) و ٣٠-٤٠ روز يكبار به ديدنشون ميره ولي مرتب باهم در تماس هستن....

اين اقا به من نزديك شده و ما يه مدت از صبح تا شب مرتب باهم در تماس بوديم و هم در جمعاي خانوادگي همديگه رو ميديدم و هم خودمون بيرون ملاقات میکردیم، از نظر من يه اقاي باكلاس و مهربون هست .... خيلي بهم محبت ميكنه، مدام ازم تعريف ميكنه، از ظاهرم موقعيتم و كلا همه چي.... لابه لاي حرفهاش كمي از روابط جنسي هم ميگه و راستش من هم ممانعت نميكردم از اين حرفا، ولي يكي دوبار گفتم كه چون من مجردم و دختر هستم امكان رابطه جنسي كامل رو ندارم و اونم گفته من اينها رو ميدونم،اگر فقط دنبال س ك س بودم هيچوقت سمت تو نميامدم و واقعا دوستت دارم.
    اين اقا با حرفهاش،بامحبتها و تعريفهاش ، و مدام سراغم رو گرفتنهاش منو خيلي به خودش وابسته كرده،طوري كه همش منتظرم باهام تماس بگيره. ولي نميدونم چرا يهو بدون هيچ توضيحي بهم بيمحلي كرد، بدون هيچ دليلي، ما كوچكترين كدورتي باهم نداشتيم! من چندبار سراغش رو گرفتم و دلیل این تغییر رفتارش رو پرسیدم ولی ایشون مشغله کاری رو بهانه کرد!
    واقعیتش من از اين بي توجهي و كم محلي اون به شدت ناراحت و عصبي ام، تمام طول روز بهش فكر ميكنم و به عكسهاش نگاه ميكنم و حتی گريه ميكنم. حتي مدام تو تلگرام چكش ميكنم و وسوسه ميشم كه دوباره باهاش صحبت كنم. اين يك هفته اي كه ارتباطمون بي دليل قطع شده من نه اعصاب دارم نه خورد و خوراك.
    میدونم که اگر پیگیرش باشم به احتمال زیاد دوباره رابطمون شروع میشه، ولی راستش خودم هم مرددم،هم بخاطر تاهلش و هم سنش که 15 سال از من بزرگتر هست و واقعا نمیتونم خودم رو پیشش کوچک کنم و برم دنبالش... ولی بشدت بهش وابسته شدم و در طول روز مدام ذهنم درگیر اونه......

مدام اين فكر مياد به ذهنم كه اون چرا منو رها كرد؟ چرا من براش ديگه جذابيت ندارم؟ و كي رو جايگزين من كرده؟ تمام وجودم به اين اقا تمايل داره و انگار چيزي رو گم كردم. من ميدونم كه اشتباه بزرگي كردم كه اين رابطه رو شروع كردم، ولي خودم رو متقاعد ميكردم كه اون كه خانواده اش اينجا نيست! گاهي ميشينم با خودم از آفتهاي ادامه رابطه ام با يه مرد متاهل كه ١٥ سال بزرگتره رو مينويسم، ولي خيلي زود فراموششون ميكنم و دوباره اون تمايل شديد سرو كله اش پيدا ميشه.
    ازتون خواهش ميكنم كمكم كنيد تا بتونم به كل اين مرد رو از فكرم پاك كنم و با این تمایل و وسوسه شدیدم مقابله کنم.
    مورد دیگه ای که واقعا به راهنمایی و کمکتون نیاز دارم این هست

که وقتي ميبينم كه اقايي بهم بي توجهي و كم محلي ميكنه(مخصوصا اگر قبلش توجه بيشتري نشون ميداد) كل انرژي ام صرف اين ميشه كه يه بازي شروع كنم و به خودم و البته بیشتر طرف مقابلم ثابت كنم كه دختر جذاب و زيبايي ام (و ٩٩٪ موارد هم برنده ميشم) و جالب اينكه به محض اينكه طرف بهم اين توجه رو كرد آروم ميشم و ازش فاصله ميگيرم و يا بهش جواب رد ميدم! شايد الان هم در كنار وابستگي شديد به اين اقاي متاهل ،اين ويژگي اخلاقيم هم باعث اينهمه ناراحتي و آشفگيم شده.
    دوستان عزيزم لطفا راهنماييم كنيد تا از اين حسها خلاص شم.

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 30 شهریور 00 [ 12:26]
    سطح
    73
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 122
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience Points
    تشکرها
    640

تشکرشده 935 در 291 پست

حالت من
    Shad
    Array
    تاپیک مشابه با مشکل شما : http://www.hamdardi.net/thread42070-2.html
    مطالعش ضرر نداره ...

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 شهریور 98 [ 10:44]
    سطح
    44
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 198
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 319 در 122 پست

Array
    سلام
    فقط اینطور فکر کن که اون آقا شوهرته. شوهر رسمی و عقدی و شرعی و قانونی. بعد یه روز میفهمی که با یه دختری که 15 سال از خودش کوچکتره رابطه پیداکرده و حتی حرفهایی جنسی هم بهش زده. جه حالی بهت دست میده? این دقیقا همون حالی هست که خانومش اگه بفهمه بهش دست میده.

فرار کن از این رابطه که مثل یه باتلاق میکشه پایین و چشم باز میکنی میبینی عمر و جوونی و اعصاب و همه چیزت به فنا رفت. چیزی که مشخصه اون آدم بخاطر دخترش هم شده باشه، زنش رو طلاق نمیده. این وسط تو فقط وقتت هدر میره.

بدرود

4. 6 کاربر از پست مفید سوشیانت2 تشکرکرده اند .

fahimeh.a (چهارشنبه 26 خرداد 95), maryam240 (یکشنبه 20 تیر 95), یه دوست (جمعه 28 خرداد 95), میس بیوتی (پنجشنبه 04 خرداد 96), بانوی آفتاب (چهارشنبه 26 خرداد 95), ستاره زیبا (چهارشنبه 26 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    یک دنیا ممنونم از پاسختان دوستان
    سوشیانت عزیز. این آقا در واقع با خانومش رابطه ای نداره و برای دیدن دخترش به دیدارشون میره....حتی خیلی پیش آمده که دخترش ایران اومده ولی همسرش نیامده(با اینکه خانه دار هستند و میتونند بیان). در واقع شاید فقط بخاطر دخترشون از هم بطور رسمی جدا نمیشن! ولی با اینحال میدونم که ادامه این رابطه اشتباهه اما واقعا گاهی اوقات احساسم بر منطقم غلبه میکنه و تمایل شدید به ادامه رابطه بوجود میاد. باور کنید بارها و بارها قلم به دست میگیرم و شروع میکنم به نوشتن از آفت های این رابطه ولی واقعا تاثیرش خیلی کوتاه مدته....

علاوه بر این مورد، من از وقتی یادم میاد این اخلاق رو داشتم. همیشه دوروبرم کسایی که خاطرخواهم باشند زیاد بوده و اصلا برام مهم هم نبوده. ولی بمحض اینکه بهم بیتوجهی میشه خیلی آشفته و عصبی میشم و تمام تلاشم رو میکنم تا اون فرد بهم توجه نشان بده و ابراز علاقه کنه، حتی در این دوران حس میکنم که به طرف مقابل خیلی علاقه دارم ولی بمحض اینکه در این بازی برنده شدم و دوباره توجه و علاقه اون شخص رو جلب کردم ازش دور میشم و بهش جواب منفی میدم!!
    اما اعتراف میکنم که تا حالا به هیچکس به اندازه این اقای متاهل تمایل نداشتم. حتی برخلاف همه موارد قبل وقتی این آقا اومد طرفم من بهش "نه" نگفتم و با اینکه میدونستم اشتباهه از بودن در کنارش خوشحال بودم. از این تمایل و کششم میترسم ،میترسم نتونم بهش غلبه کنم .....خواهش میکنم کمکم کنید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط سوشیانت2 نمایش پست ها
    سلام
    فقط اینطور فکر کن که اون آقا شوهرته. شوهر رسمی و عقدی و شرعی و قانونی. بعد یه روز میفهمی که با یه دختری که 15 سال از خودش کوچکتره رابطه پیداکرده و حتی حرفهایی جنسی هم بهش زده. جه حالی بهت دست میده? این دقیقا همون حالی هست که خانومش اگه بفهمه بهش دست میده.

فرار کن از این رابطه که مثل یه باتلاق میکشه پایین و چشم باز میکنی میبینی عمر و جوونی و اعصاب و همه چیزت به فنا رفت. چیزی که مشخصه اون آدم بخاطر دخترش هم شده باشه، زنش رو طلاق نمیده. این وسط تو فقط وقتت هدر میره.

بدرود
    یک دنیا ممنونم از پاسختان دوستان
    سوشیانت عزیز. این آقا در واقع با خانومش رابطه ای نداره و برای دیدن دخترش به دیدارشون میره....حتی خیلی پیش آمده که دخترش ایران اومده ولی همسرش نیامده(با اینکه خانه دار هستند و میتونند بیان). در واقع شاید فقط بخاطر دخترشون از هم بطور رسمی جدا نمیشن! ولی با اینحال میدونم که ادامه این رابطه اشتباهه اما واقعا گاهی اوقات احساسم بر منطقم غلبه میکنه و تمایل شدید به ادامه رابطه بوجود میاد. باور کنید بارها و بارها قلم به دست میگیرم و شروع میکنم به نوشتن از آفت های این رابطه ولی واقعا تاثیرش خیلی کوتاه مدته....

علاوه بر این مورد، من از وقتی یادم میاد این اخلاق رو داشتم. همیشه دوروبرم کسایی که خاطرخواهم باشند زیاد بوده و اصلا برام مهم هم نبوده. ولی بمحض اینکه بهم بیتوجهی میشه خیلی آشفته و عصبی میشم و تمام تلاشم رو میکنم تا اون فرد بهم توجه نشان بده و ابراز علاقه کنه، حتی در این دوران حس میکنم که به طرف مقابل خیلی علاقه دارم ولی بمحض اینکه در این بازی برنده شدم و دوباره توجه و علاقه اون شخص رو جلب کردم ازش دور میشم و بهش جواب منفی میدم!!
    اما اعتراف میکنم که تا حالا به هیچکس به اندازه این اقای متاهل تمایل نداشتم. حتی برخلاف همه موارد قبل وقتی این آقا اومد طرفم من بهش "نه" نگفتم و با اینکه میدونستم اشتباهه از بودن در کنارش خوشحال بودم. از این تمایل و کششم میترسم ،میترسم نتونم بهش غلبه کنم .....خواهش میکنم کمکم کنید

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 اردیبهشت 96 [ 09:19]
    سطح
    28
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 66
    Overall activity: 20.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    78

تشکرشده 156 در 94 پست

Array
    پیشنهاد میکنم تایپیک اقای meghdad را مطالعه کنید که تمام مشکلشون از سره اختلاف سنی و عدم درک زندگی مشترک از جانب خانم و عدم درک روحیه متقابل و درک تفاوتها بود
    اصلیترینش اختلاف سنی بود
    شما در زندگی یک خلا ای داری و میخواهی با این روش اشتباه این خلا را پر کنید
    حیف جوانیت نیست به پای کسی بریزی که 15 سال از شما بزرگتر است
    این همان تنهایی عاطفی واحساسی میباشد که انسان را به این کارها سوق میدهد
    به فکر زندگی مشترک باش ولی با کسی دیگر سعی کنید هیجاناتت را کنترل کنید و منطقی قدم بردار

7. کاربر روبرو از پست مفید اسما@ تشکرکرده است .

میس بیوتی (پنجشنبه 04 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 08 دی 95 [ 19:52]
    سطح
    30
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 120
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second Class3 months registered
    تشکرها
    111

تشکرشده 224 در 94 پست

Array
    الناز جان، آقای 43 ساله متاهل بیخود که با یه دختر 28 ساله دوست نمیشه. ماشاالله آقایون بالای 40 سال که استاد مخ زنی به روش های کلامی و غیر کلامی هستند.

معمولا تو این مرحله وقتی که آقای داستان خوب تونست دختر رو به خودش جذب و وابسته کنه، نوبت این میرسه که به بهانه کار سرش شلوغ باشه و به شما بی محلی کنه تا کم کم شما رو به سمت خودش بکشونه و بعدش هم نوبت درخواستهای آنچنانی میشه و ادامه ماجرا.

واقعیت اینه که من نمیخوام بدبین باشم ولی واقعا بعضی سناریوها آنقدر تکراری هستند که به راحتی ادامه ماجرا قابل حدس است.

9. 4 کاربر از پست مفید مهرآیین تشکرکرده اند .

maryam240 (یکشنبه 20 تیر 95), Shadi2 (یکشنبه 30 خرداد 95), میس بیوتی (پنجشنبه 04 خرداد 96), ZENDEGIBEHTAR (یکشنبه 06 تیر 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    1
    دستاوردها:
    تشکرها
    0
    تشکرشده 1 در 1 پست
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهرآیین نمایش پست ها
    الناز جان، آقای 43 ساله متاهل بیخود که با یه دختر 28 ساله دوست نمیشه. ماشاالله آقایون بالای 40 سال که استاد مخ زنی به روش های کلامی و غیر کلامی هستند.

معمولا تو این مرحله وقتی که آقای داستان خوب تونست دختر رو به خودش جذب و وابسته کنه، نوبت این میرسه که به بهانه کار سرش شلوغ باشه و به شما بی محلی کنه تا کم کم شما رو به سمت خودش بکشونه و بعدش هم نوبت درخواستهای آنچنانی میشه و ادامه ماجرا.

واقعیت اینه که من نمیخوام بدبین باشم ولی واقعا بعضی سناریوها آنقدر تکراری هستند که به راحتی ادامه ماجرا قابل حدس است.

يك دنيا ممنونم ازتون كه وقت ميگذاريد و راهنماييم ميكنيد.
    درسته دقيقا اين اقا از وقتي ديدن كه من هم بهش ابراز علاقه ميكنم برخوردشون عوض شد! تا وقتي كه فقط ايشون ابراز علاقه ميكرد و من بهش بي محلي ميكردم تمام تلاششو ميكرد كه نظرم رو جلب كنه، ولي الان انگار اصلا اون آدم نيست!

- - - Updated - - -

درسته كه من به رابطه با اين آقا خيلي تمايل دارم و با اينكه ميدونم اشتباهه نميتونم بهش بي توجه و بي تفاوت باشم، ولي من احساس ميكنم مشكلم خيلي ريشه اي تر و فراتر از اين آقاست. هميشه وقتي يكي بهم بي توجهي ميكنه تمام وقت و انرژيم رو صرف اون ميكنم تا بهش بفهمونم كه دختر جذابي ام و بمن توجه كن(هميشه هم تو اين بازي مسخره برنده بودم ) ولي بعدش خيلي راحت به همون آدم جواب رد ميدم!
    اين جريان خيلي انرژي ام رو ميگيره، و هميشه تو اين پروسه افسرده و عصبي ام.
    خودمم دليلش رو درك نميكنم! با خودم عهد ميبندم كه ديگه هيچوقت وارد چنين بازيي با هيچكس نشم، قسم ميخورم و بخودم قول ميدم، ولي نميتونم مقاومت كنم....
    نميدونم ايا مشكل از اعتماد بنفس هست؟ من ميدونم كه دختر جذاب و زيبايي هستم ولي گويا اين اعتماد بنفس نيست، درسته؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 فروردین 98 [ 15:00]
    سطح
    58
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    521

تشکرشده 526 در 206 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط الناز1367 نمایش پست ها
    يك دنيا ممنونم ازتون كه وقت ميگذاريد و راهنماييم ميكنيد.
    درسته دقيقا اين اقا از وقتي ديدن كه من هم بهش ابراز علاقه ميكنم برخوردشون عوض شد! تا وقتي كه فقط ايشون ابراز علاقه ميكرد و من بهش بي محلي ميكردم تمام تلاششو ميكرد كه نظرم رو جلب كنه، ولي الان انگار اصلا اون آدم نيست!

- - - Updated - - -

درسته كه من به رابطه با اين آقا خيلي تمايل دارم و با اينكه ميدونم اشتباهه نميتونم بهش بي توجه و بي تفاوت باشم، ولي من احساس ميكنم مشكلم خيلي ريشه اي تر و فراتر از اين آقاست. هميشه وقتي يكي بهم بي توجهي ميكنه تمام وقت و انرژيم رو صرف اون ميكنم تا بهش بفهمونم كه دختر جذابي ام و بمن توجه كن(هميشه هم تو اين بازي مسخره برنده بودم ) ولي بعدش خيلي راحت به همون آدم جواب رد ميدم!
    اين جريان خيلي انرژي ام رو ميگيره، و هميشه تو اين پروسه افسرده و عصبي ام.
    خودمم دليلش رو درك نميكنم! با خودم عهد ميبندم كه ديگه هيچوقت وارد چنين بازيي با هيچكس نشم، قسم ميخورم و بخودم قول ميدم، ولي نميتونم مقاومت كنم....
    نميدونم ايا مشكل از اعتماد بنفس هست؟ من ميدونم كه دختر جذاب و زيبايي هستم ولي گويا اين اعتماد بنفس نيست، درسته؟
    سلام
    به نظر من اصلی ترین دلیل این مشکل نداشتن اعتماد به نفس هست که سعی داری خودت رو به دیگران ثابت کنی و از،این ظریق اعتماد به نفست رو بالا ببری
    به جای این کارها خودت باید خودت رو قبول داشته باشی و به دنبال کشف ارزش هایی که داری بگردی نه دیگران
    بعضی وقت ها چهره ی زیبا و موقعیت مناسب باعث ایجاد تکبر در قلب انسان میشه که خیلی بده
    خوندن این دوتا حدیث هم خالی از لطف نیست
    امام على عليه السلام :
    اَلحِرصُ وَالكِبرُ وَالحَسَدُ دَواعٍ إِلَى التَّقَحُّمِ فِى الذُّنوبِ؛
    حرص و تكبّر و حسادت، انگيزه هاى فرورفتن در گناهانند.
    نهج البلاغه(صبحی صالح)،ص541 ،حكمت 371

حدیث (4) امام صادق عليه السلام :
    ما مِن أَحَدٍ يَتيهُ إِلاّ مِن ذِلَّةٍ يَجِدُها فى نَفسِهِ؛
    هيچ كس نيست كه تكبّر ورزد، مگر بر اثر خوارى و حقارتى است كه در خود مى بيند.
    الكافى(ط-الاسلامیه)، ج2، ص312

12. کاربر روبرو از پست مفید alireza198 تشکرکرده است .

میس بیوتی (پنجشنبه 04 خرداد 96)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 20 اردیبهشت 96 [ 15:14]
    سطح
    45
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 97
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    163

تشکرشده 177 در 80 پست

Array
    سلام .

قصد سرزنش ندارم ولی شما به بار تجربه داشتید ..... دیگه چرا دوباره .. ؟؟؟ این رابطه رو تموم کنید خیلی خلاصه ... یه حدیث از امام حیسن هست با این عنوان که :

هر کس از راه حرام چیزی را بخواهد به دست اورد دوان دوان بر ضد مطلوب خود خواهد رفت ..

شما الان میخواید از راه دوستی به ارامش نسبی برسی .. حتی اگه فرض کنیم خیلی هم پاک باشه !! در هر صورت میخواید از راه گناه به ارامش برسی در صورتی که طبق حدیث داری به سمت اظطراب و اشفتگی ذهنی پیش میرید اون هم با سرعتی غیر باور کردنی ..

=================

من یه چیزی بگم ... خطابم هم به شروع کننه تاپیک نیست به همه ادم هایی هست که این تصور رو دارند که زیبایی مهمترین عامل جذب از جنس مخالف هست :

توی این انجمن خانم هایی که حالا وارد یه رابطه میشن ... معمولا خیلی از ظاهر زیبا و جذبشون توسط جنس مخالف صحبت می کنن ولی باور کنید دل دست خداست ... خدا بخواد یه اقای خوش تیپ و خوش چهره رو عاشق یه خانمی کنه که از دید عموم مردم ظاهر زشتی داره ... پس این همه از ظاهراتون تعریف نکنید ...

من خودم از این موارد دیدم که این رو میگم .

یا علی .

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 17 تیر 97 [ 09:43]
    سطح
    41
    Level completed: 78%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    32

تشکرشده 170 در 63 پست

Array
    الناز الناز الناز راهی که بقیه هزار بار رفتن رو نرو لطفا. این نصحیت و خواهش و راهنمایی و پیشنهاد منه.
    میدونی اشتباهه؟ پس بهش بگو نه دنبال دلیل نباش دنبال جایگزین نباش بهانه نیار فقط بگو نه تمومش کن
    پشیمون میشی وحشتناک

15. کاربر روبرو از پست مفید نیم پز تشکرکرده است .

ZENDEGIBEHTAR (یکشنبه 06 تیر 95)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)