به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 مرداد 95 [ 00:38]
    سطح
    6
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    12

تشکرشده 3 در 3 پست

Array

لاغری زیاد اعتماد به نفسمو نابود کرده

سلام.من خانوم هستم و بیست و شش سالمه. من همیشه هیکل لاغری داشتم و مشکلی هم بااون نداشتم و حداکثر هف هشت کیلو نسبت به نرمال روی قدم کم داشتم که مساله ای نبود چون زمان کنکور و این چیزات بود و طبیعی بود

زمان دانشگاه 5 شیش کیلو زیاد کردم و وو چاق هم بودم. اما از سال ددوم باز رفتم روی همون وزن دبیرستانم .حقیقتش مشکلات عشقی و اینا داشتم.

تقریبا سال اخر بود که مشکلات زیادی برام بوجود امد و نسبت به وزن دبیرستان 4 5 کیلو کم کردم تا الان که دست کم 5کیلو نسبت به زمان دبیرستانم و لااقل 12 کیلو نسبت به نرمال کمبود وزن دارم.

حقیقتش این لااغری و کمبود وزن اصلا برام مهم نبوده و الان هم نیست مشکل اینه که این یکسال اخیر بد فرمی تیو اندام و هیکلم پیدا کردم که شدیدا خجالت زدم میکنه منو و اعتماد به نفسمو خراب میکنه چون قبلا اینطوری نبود.
    هم صورتم لاغر شده و هم اندامم لاغر و پیرزنی و افتاده شده و خب وزنم هم کم هست.
    چکار باید بکنم برای این بد فرمی اندام؟ چون دیدم که اینجا از همه گروه سنی هستن گمان کردم حتما راه حل هایی میتونید داشته باشد.
    سپاسگذار

Banned
    آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    10
    Level completed: 96%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 99.8%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points
    تشکرها
    22

تشکرشده 71 در 27 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط راه شیری نمایش پست ها
    سلام.من خانوم هستم و بیست و شش سالمه. من همیشه هیکل لاغری داشتم و مشکلی هم بااون نداشتم و حداکثر هف هشت کیلو نسبت به نرمال روی قدم کم داشتم که مساله ای نبود چون زمان کنکور و این چیزات بود و طبیعی بود

زمان دانشگاه 5 شیش کیلو زیاد کردم و وو چاق هم بودم. اما از سال ددوم باز رفتم روی همون وزن دبیرستانم .حقیقتش مشکلات عشقی و اینا داشتم.

تقریبا سال اخر بود که مشکلات زیادی برام بوجود امد و نسبت به وزن دبیرستان 4 5 کیلو کم کردم تا الان که دست کم 5کیلو نسبت به زمان دبیرستانم و لااقل 12 کیلو نسبت به نرمال کمبود وزن دارم.

حقیقتش این لااغری و کمبود وزن اصلا برام مهم نبوده و الان هم نیست مشکل اینه که این یکسال اخیر بد فرمی تیو اندام و هیکلم پیدا کردم که شدیدا خجالت زدم میکنه منو و اعتماد به نفسمو خراب میکنه چون قبلا اینطوری نبود.
    هم صورتم لاغر شده و هم اندامم لاغر و پیرزنی و افتاده شده و خب وزنم هم کم هست.
    چکار باید بکنم برای این بد فرمی اندام؟ چون دیدم که اینجا از همه گروه سنی هستن گمان کردم حتما راه حل هایی میتونید داشته باشد.
    سپاسگذار
    سلام
    پیش متخصص تغذیه رفتید؟ شاید کمبود وزن شما دلیلی داشته باشد
    اشتهاتون خوب هست؟

3. کاربر روبرو از پست مفید نشـاط تشکرکرده است .

راه شیری (چهارشنبه 29 اردیبهشت 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نه تاحالا دکتر نرفتم.دنبال ورزش میگردم

اشتهام مشکل چندانی نداره.البته من زیاداتفاق میفته که خلقم پایین باشه یا غمگین باشم اما افسردگی مشخص ندارم. غذا خوردنم متوسط هست و شاید درمواردی کم.اما اشتهام بد نیست مگه در اوقات خاصی
    خلی اروم و راحت نیستم.گاهی عصبی و یا اشفته هستم. کلا حرص زیاد میخورم ام مشکل روانی ندارم
    دلیل که نمیدونم اما.همیشه تاحدی بد غذا هم بوده ام. زیاد به خوردن اهمیت نمیدادم هیچوقت

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    چه قدر خوبه که اینجا همه روی فرم هستن و کسی نه ورزش رفته نه دکتر و نه نظری داره

6. کاربر روبرو از پست مفید راه شیری تشکرکرده است .

خانم دکتر (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 00:07]
    سطح
    11
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 42 در 32 پست

Array
    چه قدر خوبه که اینجا همه روی فرم هستن و کسی نه ورزش رفته نه دکتر و نه نظری داره
    !!!!!!!!

شما خودت در مورد خودت چی فکر میکنی؟ مثلا امکان افزایش وزن داری یا هر کاری میکنی وزنت بیشتر نمیشه؟ چیکارا کردی برای وزنت؟ چه آزمایشی دادی یا چه مشکل جسمی ای

داری؟ رژیم گرفتی یه نه؟ وسواس داری یا نه؟ مشکل تیروئیدی داری یا نه؟ ورزش میکنی یا نه؟ اشتباه که ورزش نمیکنی؟ وضعیت استرست چه طوره؟ استرست به تغذیه ات ربط داره یا نه؟

من یه دکتر میشناسم تو انگلستان. متخصص درمان مشکلات وزنی مربوط به وضعیت روحیه . استاد دانشگاهه. یه حرفایی میزنه خوبه. البته روانشناسه و خانم. باور میکنی الان اسمشم یادم نمیاد من خودم باهاش حرف زدم البته من برای یه چیز دیگه باهاش حرف زدم ولی شنیدم کارش عالیه.

کلا وقتی آدم مشکل تغذیه داره یه سرش وسواسه و سر دیگه اش عصبی بودن. مگه اینکه مشکل جسمی باشه. راستی منم مثل شما لاغر بودم اما الان مشکلم حل شده. 15 کیلو کم

داشتم.

من تو زمینه ی مشکل شما نظری ندارم فقط خواستم بگم اول چکاپ کامل بده که مشکلت جسمی نباشه بعد ربطش بده به مشکلات روحی و اصلا نا امید نشو. لاغری راحت حل میشه.

8. کاربر روبرو از پست مفید خانم دکتر تشکرکرده است .

راه شیری (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانم دکتر نمایش پست ها
    !!!!!!!!

شما خودت در مورد خودت چی فکر میکنی؟ مثلا امکان افزایش وزن داری یا هر کاری میکنی وزنت بیشتر نمیشه؟ چیکارا کردی برای وزنت؟ چه آزمایشی دادی یا چه مشکل جسمی ای

داری؟ رژیم گرفتی یه نه؟ وسواس داری یا نه؟ مشکل تیروئیدی داری یا نه؟ ورزش میکنی یا نه؟ اشتباه که ورزش نمیکنی؟ وضعیت استرست چه طوره؟ استرست به تغذیه ات ربط داره یا نه؟

من یه دکتر میشناسم تو انگلستان. متخصص درمان مشکلات وزنی مربوط به وضعیت روحیه . استاد دانشگاهه. یه حرفایی میزنه خوبه. البته روانشناسه و خانم. باور میکنی الان اسمشم یادم نمیاد من خودم باهاش حرف زدم البته من برای یه چیز دیگه باهاش حرف زدم ولی شنیدم کارش عالیه.

کلا وقتی آدم مشکل تغذیه داره یه سرش وسواسه و سر دیگه اش عصبی بودن. مگه اینکه مشکل جسمی باشه. راستی منم مثل شما لاغر بودم اما الان مشکلم حل شده. 15 کیلو کم

داشتم.

من تو زمینه ی مشکل شما نظری ندارم فقط خواستم بگم اول چکاپ کامل بده که مشکلت جسمی نباشه بعد ربطش بده به مشکلات روحی و اصلا نا امید نشو. لاغری راحت حل میشه.

یکی دوسالی هست که با لااقل دوزاده کیلو کمبود وزن دارم و وزنم همینقدر مونده. اشتهام و خوردنم کم نیست و متوسطه. حتی گاهی پرخوری عصبی دارم
    ازمایش های اولیه که بعضی دکترا برام نوشتن.کم.بد خاصی نداشتم و تیروئید هم ندارم
    الان هم مشکلم خیلی لاغری نیست بیشتری افتادگی و کمبود چربی توی بعضی قسمتای بدنم هست

حرص خوردنم و جوش و خروش درونیم زیاد هست اگرچه تنبل هستم
    و تاحدی ادم غمگینی هستم

وسواس نمیدو.نم منظورتون دقیقا چی هست ولی تا حدی عصبی هستم

البته شاید ویتامین کم دریافت کنم و کمی بد غذا باشم اما خب قبلا هم تغذیم بدتر از این بوده و وزنم چندکیلیویی بیشتر بوده

خب پونزده کیلو کمبد وزن رو چیکار کردی شما؟ نمیخوام کپی کنم ولی لااقل بگو چکارا کردی؟

10. کاربر روبرو از پست مفید راه شیری تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 خرداد 95 [ 00:07]
    سطح
    11
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 44
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    37

تشکرشده 42 در 32 پست

Array
    خب عصبی هستید دیگه دوست من خودتونم دارید میگید. با غذا خوردن فرقی نمیکنید حالا روزی یه گوسفند درسته هم بخورید فایده نداره. البته من که تخصصی ندارم فقط تجربه ی شخصی

خودم رو میگم. من هم همین طور بودم. من اصلا با دیگران عصبانی نبودم. کلا اهل خودخوری و رفتارای خودآزارانه!!! بودم. وسواس فکری زیاد داشتم. همه بهم میگفتن مهربونی در حالی که

تو مغزم غوغا بود.حالا اگه شما هم این طوری هستی تجربه ی من حتما به دردت میخوره.وسواس فکری یعنی فکرای بیخود. فکر میکنم اکثر آدما دچارشن ولی من مشکلم حادتر بود.

قضیه ی غذا خوردن اینه که همه ی ما یه غذایی رو میخوریم و این غذا تبدیل میشه به انرژی. حالا اگه اون انرژی مصرف نشه میشه اضافه شدن وزن و اگه مصرف بشه که چیزی به وزن اضافه

نمیکنه.

شما که دارید اضافه تر از مقدار معمول هم غذا میخورید و فایده ای نمیبینید باید ببینید کجا داره این انرژی هدر میره.

در نظر داشته باشید یه ساعت فکر کردن اندازه ی چندین کیلومتر دویدن انرژی مصرف میکنه.

من واقعا برای وزنم کاری نکردم فقط وسواس فکریمو درمان کردم و برنامه ی غذایی مو منظم کردم.همین طور وضعیت خوابمو.

شاید روانپزشک معمولی و قرص افسردگی خیلی براتون کمک کننده باشه.

هر چقدر بتونید فعالیت مغزتون رو کم کنید به نفعتونه. اصلا به چیزای بیخود فکر نکنید و خوب بخوابید برای افزایش کالری مثلا یک دونه پفک نمکی هم اضافه کنید وزنتون اضافه میشه.

حالا باز یه پزشک بهتر کمکتون میکنه.

12. کاربر روبرو از پست مفید خانم دکتر تشکرکرده است .

راه شیری (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط خانم دکتر نمایش پست ها
    کلا اهل خودخوری و رفتارای خودآزارانه!!! بودم.

.
    منم همینطوریم .بنا به بعضی اخلاقیات و اعتقاد خاصی که نه لزوما مذهبی باشند ولی خودم خیلی ازار میدم . فکر هم زیاد میکنم.البته من نسبت به زمان هاییی که درگیری های خاصی دارم الان خیلی ذهن ازاد تری دارم. ولی باز موضوعی چیزی برای خود ازاری پیدا میکنم.

البته از اینها بگذریم توی خونه هم یکی دونفری خیلی اذیتم میکنن که هرچقدر هم نادیده بگیرمشون ناخوداگاه از درونمنو میسوزونن

الان خیلی افسردگی ندارم و بیشتر فکر میکنم به حضور در اجتماع و فعالیت های بیرون از خانه و محبت نیاز دارم وگرنه فکرکنم قبلا دکتر رفته باشم و داروی دکتر اعصاب و روان تاثیری رو م نداشته .داروی اعصابی ک هعوارضش ه خیلیا رو چاق میکرد رو من یکی دوماه خوردم تغییری نکردم.

چه خوب .فقط با درمان دهن تونیستید اضافه وزن بیارید.چه جالب

14. کاربر روبرو از پست مفید راه شیری تشکرکرده است .

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 بهمن 95 [ 04:00]
    سطح
    33
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 7.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    101

تشکرشده 183 در 100 پست

Array
    اول باورت رو عوض کن ، انقد نگو ، لاغرم. بدنم شل و ال و بل.
    با این حرفها فقط یه خودت تلقین میکنی.
    تازه همه اینا هم با ورزش درست میشه ، با انتخاب یه ورزش خوب متناسب با روحیه خودت و انتخاب یه مربی خوب ، همه چی درست میشه.
    مثلا چه ورزشی دوس داری ، ریتم آروم یا تند ، بر طبق همین یه ورزش انتخاب کن.
    باز خداروشکر در سن خوبی به فکر افتادی ، هنوز بدنت میتونه عضله سازی کنه و فرم بگیره.
    راستی بدنت نیازی به چربی نداره که گفتی کمبود چربی ، باید عضله سازی کنی ، البته نه به اون معنی بدنسازی آقایون.
    تازه باشگاه بری تو روحیت هم خیلی تاثیر میزاره ، هم چهار نفر آدم با هیکل بدتر از خودت میبینی و امیدوار میشی ، هم چهارتا هیکل بهتر از خودت میبینی و انگیزه میگیری که مثل اونا بشی.
    هم موزیک و ورزش خیلی میتونه روحیتو عوض کنه.
    من ورزش ایروبیک رو پیشنهاد میدم ، هم واسه جسمت خوبه ، هم روح ،هم فکرتو درگیر میکنه با خودش که تمرکزت بالا میره.
    حالت دنس هم داره و خیلی شاده.

16. 2 کاربر از پست مفید maral569 تشکرکرده اند .

خانم دکتر (سه شنبه 04 خرداد 95), راه شیری (سه شنبه 04 خرداد 95)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    6
    دستاوردها:
    تشکرها
    12

تشکرشده 3 در 3 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط maral569 نمایش پست ها
    اول باورت رو عوض کن ، انقد نگو ، لاغرم. بدنم شل و ال و بل.
    با این حرفها فقط یه خودت تلقین میکنی.
    تازه همه اینا هم با ورزش درست میشه ، با انتخاب یه ورزش خوب متناسب با روحیه خودت و انتخاب یه مربی خوب ، همه چی درست میشه.
    مثلا چه ورزشی دوس داری ، ریتم آروم یا تند ، بر طبق همین یه ورزش انتخاب کن.
    باز خداروشکر در سن خوبی به فکر افتادی ، هنوز بدنت میتونه عضله سازی کنه و فرم بگیره.
    راستی بدنت نیازی به چربی نداره که گفتی کمبود چربی ، باید عضله سازی کنی ، البته نه به اون معنی بدنسازی آقایون.
    تازه باشگاه بری تو روحیت هم خیلی تاثیر میزاره ، هم چهار نفر آدم با هیکل بدتر از خودت میبینی و امیدوار میشی ، هم چهارتا هیکل بهتر از خودت میبینی و انگیزه میگیری که مثل اونا بشی.
    هم موزیک و ورزش خیلی میتونه روحیتو عوض کنه.
    من ورزش ایروبیک رو پیشنهاد میدم ، هم واسه جسمت خوبه ، هم روح ،هم فکرتو درگیر میکنه با خودش که تمرکزت بالا میره.
    حالت دنس هم داره و خیلی شاده.
    خیلی ممنون مارال جان واسه حرفات
    فکرمیکنم باید برم باشگاه .برخورد با ادمها روحیمو بهتر میکنه

البته شنیده بودم ورزش اولش هیکل رو بخصوص صورت رو لاغر میکنه واسه همین کمی ترسیدم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)