عرض سلا و ادب خدمت دوستان
من اواسط سال ۹۳ یعنی یک سال بعد از پایان لیسانس نرم افزار تصمیم گرفتم پزشکی (بخونم یا دارو یا دندون ولی خوب مهم رتبس ولی بطور کل پزشکی منظورم این سه رشتس) بخونم و اینکه اوایل یک روش احمقانه واسه مطالعه انتخاب کردم و نزدیک به یک سال وقتم رو تلف کردم
ولی من الان ۲۵ سالمه بنظر شما این خوبه یک شغلی داشته باشم و ضمن این شغل درس بخونم چون خیلی نگران آینده اگه قبول نشم و ...
و اینکه زبانم خوبه و یک مدتی تو یه آموزشگاه زبان درس میدادم تقریبا ۶ سال پیش. بنظر شما زبان رشته ای هست که بشه بعدا اگه قبول نشدم روش حساب کرد و زندگی رو چرخوند.
به زبان هم علاقه دارم مخصوصا صحبت کردن به انگلیسی و اسپانیایی و عربی و ترکی و لری ... ولی کلا هر ترانه قشنگی که میبینم علاقه پیدا میکنم به زبان طرف مثلا انریکی، نانسی، ... ولی در حال حاضر انگلیسی بلدم :dو یک مدت متن ترجمه میکردم ولی ول کردم بخاطر اینکه بیشتر ترجمه ها تو امتحانات پایان ترم بود و نمی رسیدم کار کنم.
اگه رشته زبان خوبی نیست حتی اگه زبانی دیگه کنارش بخونم چه شغلی رو پیشنهاد میکنید.
بعدا اگه نشد پزشکی قبول بشم تو سن سی سالگی ارشد زبان بگیرم و جذب شرکت های خصوصی بشم

اگه بخوام خلاصه بگم دو حالت دارم
۱) پزشکی قبول بشم آیا زبان شغل دوم خوبی هست
۲) پزشکی قبول نشم آیا زبان شغل مناسبی هست که بشه زندگی چرخوند