به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 26 مرداد 95 [ 19:28]
    سطح
    3
    Level completed: 68%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 22.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    17

تشکرشده 9 در 7 پست

Array

Icon17 الان میخوام واسه ارشد کامپیوتر شروع کنم لطفا بهم امید و انگیزه بدید....

سلام دوستان ، لطفا تایپیکم رو بخونید خیلی زیاد به کمک و راهنماییتون نیاز دارم من سه سال پیش کارشناسیم تموم کردم و دیگه تصمیم خوندن ارشد نداشتم تا امسال که به دلایلی نیاز دیدم که باید ادامه تحصیل بدم و اینکه باید ارشد هوش قبول بشم تردیدی ندارم و درواقع راهم مشخصه ، متاسفانه چون امتحان ارشد امسال اردیبهشت برگزار میشه تصمیم داشتم خوندن رو دیرتر شروع کنم به این دلیل که وقت دارم اما متاسفانه درست زمانی که میخواستم شروع کنم یه اتفاق وحشتناک برام افتاد و من دو ماه پیش خیلی ناگهانی مادرم رو از دست دادم این اتفاق خیلی منو بهم ریخت درس خوندن که بماند رو همه زندگیم تاثیر گذاشت تازه الان کمی بهترم و زندگیم برگشته به روند عادی ، حالا منی که پر از انگیزه و امید بودم موندم چه کنم از طرفی غصه مادرم و از طرفی روزهایی که بسرعت می گذره و من کلی عقب موندم ، میخوام خودمو برسونم میخوام شروع کنم به درس خوندن و هرطوری شده قبول شدم (البته به کمتر از دولتی راضی نیستم) ، اول اینکه زمانهایی که از دست دادم خیلی اذیتم میکنه و اینکه چقدر امید داشتم به قبولی و توانایی هام و الان دو ماه ونیم به کنکور هیچ کاری نکردم راستش پارسال دوماه به کنکور به سرم زد بخونم ولی نخوندم گفتم زمان کمیه و می ذارم سال دیگه اما امسال هم دوباره تبدیل شد به شرایط پارسالم این خیلی عذابم میده ، لطفا بگید امیدی هست ؟ البته خودم فکر میکنم برای شروع شاید دیر باشه ولی باتلاش شدنیه ! نیاز به محرک دارم لطفا لطفا لطفا راهنماییم کنید خیلی نیاز دارم و خیلی سریع باید تصمیم بگیرم .

2. 3 کاربر از پست مفید mahsa_rad تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (یکشنبه 25 بهمن 94), گل همییشه بهار (یکشنبه 25 بهمن 94), غزاله 91 (یکشنبه 02 اسفند 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام

بله ، چرا که نه؟ ... درسته که کمتر از سه ماه به کنکور سراسری زمان باقیست و رقیبان شما در حال حاضر در مرحله پایانی یعی دوره و مرور دروس یا کتب خوانده شده به سر میبرند... اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد، ماهی رو هر موقع که از آب بگیرید تازه است.
    اگر بخواهم یک تخمین درست و قابل قبول در مورد زمان باقی مانده به کنکور ارشد زده باشم ، هنوز دو سوم زمان ( از نظر بازدهی ) باقی است و با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی میشه در بهترین دانشگاه های دولتی شهرستان پذیرش گرفت... فقط کافیه به حرفایی که در پستهای بعدی خودم به شما میزنم عمل کنید ، اونوقت میبینید که کار چندان دشواری هم نیست.
    الان هم به دلیل محدودیت پست(سه ارسال در روز) به جای پاسخگویی به بنده ،‌ دو یا سه تایم یک و نیم ساعته درسی را در برنامه امشب خود بگنجانید تا در اسرع وقت پست بعدی خودم رو خدمتتون ارسال کنم.

ممنون و متشکر

4. 2 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mahsa_rad (یکشنبه 25 بهمن 94), گل همییشه بهار (یکشنبه 25 بهمن 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 اردیبهشت 95 [ 10:45]
    سطح
    11
    Level completed: 64%, Points required for next Level: 18
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    35

تشکرشده 16 در 12 پست

Array
    اگه امکان داره در مورد اینکه چطور کمتر زمان رو هدر بدیم . داشتن رو حیه و انگیزه و بیدار شدن زودتر در صبح و بیشتر بیدار موندن موقع شب راهنمایی کنید تا همه رشته ها بتونن استفاده بکنن
    خیلی ممنون

6. 2 کاربر از پست مفید گل همییشه بهار تشکرکرده اند .

mahsa_rad (دوشنبه 26 بهمن 94), سرشار (یکشنبه 25 بهمن 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 9 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سرشار نمایش پست ها
    سلام بله ، چرا که نه؟ ... درسته که کمتر از سه ماه به کنکور سراسری زمان باقیست و رقیبان شما در حال حاضر در مرحله پایانی یعی دوره و مرور دروس یا کتب خوانده شده به سر میبرند... اما جای هیچ نگرانی وجود ندارد، ماهی رو هر موقع که از آب بگیرید تازه است. اگر بخواهم یک تخمین درست و قابل قبول در مورد زمان باقی مانده به کنکور ارشد زده باشم ، هنوز دو سوم زمان ( از نظر بازدهی ) باقی است و با یک برنامه ریزی صحیح و اصولی میشه در بهترین دانشگاه های دولتی شهرستان پذیرش گرفت... فقط کافیه به حرفایی که در پستهای بعدی خودم به شما میزنم عمل کنید ، اونوقت میبینید که کار چندان دشواری هم نیست. الان هم به دلیل محدودیت پست(سه ارسال در روز) به جای پاسخگویی به بنده ،‌ دو یا سه تایم یک و نیم ساعته درسی را در برنامه امشب خود بگنجانید تا در اسرع وقت پست بعدی خودم رو خدمتتون ارسال کنم. ممنون و متشکر
    سلام دوست عزیز مرسی با حرفاتون امیدوارم کردید الان پر استرسم و خیلی سردرگم ُ اینکه چطور بخونم از کجا شروع کنم تموم میکنم یا نه و هزار تا علامت سوال که رو سرم میچرخه اینکه چقدر برنامه ریختم با آرامش برای کنکور بخونم و وقت بذارم و با رتبه عالی قبول شم اما الان با یه زمان کم و حجم بالای درسی و استرس و اضطراب زیاد مواجه شدم می دونم فکر گذشته چیزی رو عوض نمیکنه اما تا وقتی برنامه جامع نداشته باشم و قطعی به شروع به خوندن نکنم حالم همینه یه چیزی راجع به خودم بگم اینکه فوق العاده آدم با برنامه ای هستم تقریبا هیییچ کاری تو زندگیم بدون برنامه نیست چه برسه به درس خوندن و الان یه برنامه ریزی خوب میخوام یه اطمینان که اگه اون برنامه عملی شه قبولم که دراین صورت همه جوره مایه می ذارم تا برنامه م عملی شه اعتماد به نفس خوبی دارم همیشه اگه جایی حتی یه نفر پذیرش داشته باشه میگم اون منم اما این همیشه در صورتی بوده که تلاش هم کرده باشم کسی نیستم که هم تلاش کنم هم فاز منفی بدم ُ خلاصه ش اینه یه برنامه میخوام که بعدش با جون و دل بهش عمل کنم دوست عزیز اشتباه برداشت نشه نمیخوام زحمت برنامه ریزی بهت بدم راستش از حرفات متوجه شدم تا اونجایی که میتونی کمک و راهنماییم میکنی و از اون موقع 10 ها بار صفحه رو رفرش کردم و منتظر ادامه صحبتت هستم والبته در کنارش زبان هم میخوندم خواستم به حرفت گوش کنم و منتظر پاسخت بمونم اما استرس امونم نداد و مجبور شدم برای آروم شدنم پاسخ بدم ببخشید .. خیلی ممنونم از لطفت و وقتی که گذاشتی

8. کاربر روبرو از پست مفید mahsa_rad تشکرکرده است .

سرشار (یکشنبه 25 بهمن 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    77
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام مجدد

در ابتدا اجازه بدین یه نکته در گوشی خدمتتون عرض کنم ، که تا حدودی از این استرس من در آوردی و خود ساختتون کم بشه ، بعد بریم سر اصل مطلب: ببینید در کنکور ارشد بر خلاف کنکور سراسری رقابت چندان سنگین نیست و با دونستن چند تا نکته ابتدایی و شاید سطحی و عمل به اونا میشه یه رتبه خیلی خوب و حتی فراتر از حد انتظار آورد

سعی کنید به تمام نکات ریز و درشتی که طی پست های امروز و فردام خدمتتون ارایه میدم خوب گوش بدید و اونا رو به بهترین شیوه ممکن عملی کنید ... من بر اساس تجربه ای که خودم در کنکور ارشد و مشاوره های کنکوری دارم قول میدم بهترین نتیجه ممکن بسته به استعداد و تلاش خودتون عایدتون بشه.

۱ ـ در وهله اول در مورد دو اشتباه رایج بچه های کنکوری که خانم همیشه بهار در تاپیک خودشون به اونها اشاره هایی داشتند توضیحاتی بدم
    الف ـ استفاده از کتب مرجع : به هیچ عنوان هیچ درسی رو از روی منابع مرجع مطالعه نفرمایید... به چند دلیل از جمله هدر رفت وقت ، نداشتن تست و پاسخ های تشریحی ، حجم سنگین این کتاب ها و ... . لطفا با یک بررسی و تحقیق اجمالی در بین دوستان هم رشته ای یا سایت های اینترنتی در هر درس بهترین انتشارات را در زمینه کتب تستی شناسایی کنید و خریداری بفرمایید
    ب ـ حضور در سالن مطالعه : به نظر شخصی بنده میزان تمرکز و سطح یادگیری مطالب در این سالن ها بسیار تا بسیار پایین است ... ممکن است در این مکان ها ساعت مطالعه افزایش پیدا کند ، اما به جرات میتونم بگم که کیفیت مطالعه در یک حد و اندازه بسیار سطحی و نامطلوب باقی خواهد ماند ... واما پیشنهاد من به شما چند روزی مثلا یک هفته تا ده روز رو برای افزایش ساعت مطالعه به این سالن ها مراجعه بفرمایید ، اما بعد از به ثبات رسیدن ساعات مطالعتتون، ادامه روند درس خواندنتون برای کنکور رو از خانه و اتاق شخصی خودتان پی بگیرید

۲ ـ یک نکته بسیار تا بسیار مهم و کلیدی
    از بین منابع و کتاب های کنکورتون ، دو یا سه کتاب رو به کل کنار بگذارید ... کتاب هایی با سه مشخصه زیر
    الف ـ حجم زیاد کتاب
    ب ـ‌ عدم علاقتون به اون کتاب یا درس
    ج ـ طرح سوالات دشوار و وقت گیر از اون کتاب در کنکور های گذشته
    خب اون کتابی که هر سه مشخصه بالا رو با هم دارد در اولیت قرار میگیرد... این کار رو با خیال راحت انجام بدهید ... من خودم کسی رو میشناسم که از دانشگاه صنعتی شریف پذیرش گرفته است اما درصد ریاضی کنکور ارشدش صفر بوده است ( البته در یک رشته فنی دیگر)

۳ ـ ساعات مطالعه شما در طول روز باید بین ده تا دوازده ساعت باشد که نحوه چینش این ساعات مطالعه در طول روز خودش خیلی حایز اهمیت است که ان شالله در پست بعدی خدمتتون عرض کرد

باور کنید سرم خیلی شلوغه ( چند تا کار ترجمه مونده روی دستم ) ... همین الان هم دارم برای شما مینویسم هم ترجمه میکنم ... اگر خدا بخواد توی پست بعدی بیشتر با شما صحبت خواهم کرد و همچنین به سوالات خانم همیشه بهار پاسخ خواهم گفت...شما فعلا این موارد رو بررسی بفرمایید تا ببینیم چه پیش خواهد آمد

موفق باشید

10. 3 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mahsa_rad (دوشنبه 26 بهمن 94), مهندس خانوم (یکشنبه 02 اسفند 94), آی تک (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    سلام مهسای عزیز

اول بابت فوت مادرعزیزت تسلیت میگم، و بابت این اراده هم بهت تبریک

من شاید زیاد شرایط شمارو درک نکنم چون من خودم ترم هشت کارشناسی که شروع شد شروع به خوندن برای ارشد کردم و همون بار اول قبول شدم. با حرف آقای سرشار موافقم که خیلی از شرکت کننده ها تو کنکور ارشد سیاهی لشکرن و فقط برای کیک و ساندیسش اومدن

من همون چهار پنج ماه ترم هشت کارشناسی رو برای کنکور ارشد خوندم و آدمی هم نبودم که صبح تا شب سرم تو کتاب باشه مثلا مهمونیامو میرفتم،بیرون میرفتم،تی وی میدیدم و...روزایی هم که حوصله نداشتم اصلا درس نمی خوندم.ولی چون شما تصمیمتون اینه که ساعات زیادی رو در روز درس بخونید و از کارهای جانبی احتمالا تا حدی خودداری خواهید کرد به نظرم میتونید تو این زمان باقیمونده تلاش خودتون رو بکنید و به نتیجه برسید.

در مورد کتابخونه هم باز با آقای سرشار موافقم من یادم نمیاد خیلی تو کتابخونه دانشگاهمون یا کتابخونه های بیرون درس خونده باشم چون واقعا وجود افراد متعدد حواس و تمرکز آدم رو به هم میزنه.یادش بخیر دانشکدمون جابجا شده بود از بس به این کتابخونه سر نزده بودیم یه نفر محل کتابخونه رو از من و دوستم پرسید نمیدونستیم کدوم طبقه هستش

در مورد کتابهای درسی هم من با بررسی آزمونهای ارشد سالهای قبل و با صحبت کردن با دانشجوهای ارشد و اساتید یه سری کتابها رو که سوالات کمی ازشون طرح میشد رو به کل گذاشتم کنار.به نظرم شما هم میتونید از این روش استفاده کنید.

اما در مورد کتابهای جامع و تست حتما با پرس و جو کتابهایی رو تهیه کنید که پر تکرارترین سوالات سالهای قبل رو داشته باشن و مولفین مطرحی داشته باشن.چون من خودم اون موقع یه کتاب جامع گرفتم فقط می نشستم غلط های املایی و علمی این کتاب رو پیدا میکردم به جای اینکه وقت بذارم رو خوندنش.

در مورد سوال گل همیشه بهار که پرسیده بودن چطور انگیزه برای درس خوندن و زود بیدار شدن داشته باشیم؟من نه فقط برای درس خوندن بلکه برای هر کار سختی که پیش رو داشته باشم به خودم میگم که اشکالی نداره فوقش این شرایط سخت رو باید برای چند ماه تحمل کنم و بعدش دوران صفاسیتی سر میرسه.معادل ضرب المثل یه سال بخور نون و تره، یه عمر بخور نون و کره

موفق باشی مهسا جان

12. 3 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

Ehsaan (سه شنبه 27 بهمن 94), mahsa_rad (دوشنبه 26 بهمن 94), سرشار (دوشنبه 26 بهمن 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 9 در 7 پست

Array
    سلام مجدد

در ابتدا اجازه بدین یه نکته در گوشی خدمتتون عرض کنم ، که تا حدودی از این استرس من در آوردی و خود ساختتون کم بشه ، بعد بریم سر اصل مطلب: ببینید در کنکور ارشد بر خلاف کنکور سراسری رقابت چندان سنگین نیست و با دونستن چند تا نکته ابتدایی و شاید سطحی و عمل به اونا میشه یه رتبه خیلی خوب و حتی فراتر از حد انتظار آورد

سعی کنید به تمام نکات ریز و درشتی که طی پست های امروز و فردام خدمتتون ارایه میدم خوب گوش بدید و اونا رو به بهترین شیوه ممکن عملی کنید ... من بر اساس تجربه ای که خودم در کنکور ارشد و مشاوره های کنکوری دارم قول میدم بهترین نتیجه ممکن بسته به استعداد و تلاش خودتون عایدتون بشه.
    سلام ، اول تشکر میکنم بابت زمانی که برای پاسخ گویی می ذارید این وقت گذاشتنتون برام مایه دلگرمیه ، با حرفاتون بخش زیادی از استرسم کم شده و تبدیل شده به یک انگیزه و امید ، آقای سرشار من سراپا گوشم و تصمیم دارم به توصیه هاتون کامل عمل کنم چراکه حرفاتون حاصل از تجربه ست و این بهم اطمینان میده

۱ ـ در وهله اول در مورد دو اشتباه رایج بچه های کنکوری که خانم همیشه بهار در تاپیک خودشون به اونها اشاره هایی داشتند توضیحاتی بدم
    الف ـ استفاده از کتب مرجع : به هیچ عنوان هیچ درسی رو از روی منابع مرجع مطالعه نفرمایید... به چند دلیل از جمله هدر رفت وقت ، نداشتن تست و پاسخ های تشریحی ، حجم سنگین این کتاب ها و ... . لطفا با یک بررسی و تحقیق اجمالی در بین دوستان هم رشته ای یا سایت های اینترنتی در هر درس بهترین انتشارات را در زمینه کتب تستی شناسایی کنید و خریداری بفرمایید
    ب ـ حضور در سالن مطالعه : به نظر شخصی بنده میزان تمرکز و سطح یادگیری مطالب در این سالن ها بسیار تا بسیار پایین است ... ممکن است در این مکان ها ساعت مطالعه افزایش پیدا کند ، اما به جرات میتونم بگم که کیفیت مطالعه در یک حد و اندازه بسیار سطحی و نامطلوب باقی خواهد ماند ... واما پیشنهاد من به شما چند روزی مثلا یک هفته تا ده روز رو برای افزایش ساعت مطالعه به این سالن ها مراجعه بفرمایید ، اما بعد از به ثبات رسیدن ساعات مطالعتتون، ادامه روند درس خواندنتون برای کنکور رو از خانه و اتاق شخصی خودتان پی بگیرید
    با حرفاتون کاملا موافقم و با مشورت با دوستان ارشدی و هم چنین سرچ در نت یکسری کتاب کنکوری تهیه کردم و چندتایی هم مونده که هنوز تحقیقم راجبشون کامل نشده که البته سریع این پروسه رو پایان میدم

(اگر از دوستان ارشدی هم رشته ای اینجا هستن لطفا راجب کتابهای کنکوری هوش مصنوعی اطلاعاتی دارن دریغ نکنن سپاس از همه تون.)

خوشبختانه روی بالا بردن ساعت مطالعه مشکلی ندارم چون بی تاب درس خوندن هستم فقط دو کلاس ورزشی و یه کلاس زبان میرم که منتظرم ترم شون به پایان برسه و این دوماه تعطیلشون کنم که کامل به درسم برسم تو خونه شرایط برای درس خوندن کاملا مهیا هست و از این بابت خداروشکر مشکلی نیست.

از بین منابع و کتاب های کنکورتون ، دو یا سه کتاب رو به کل کنار بگذارید ... کتاب هایی با سه مشخصه زیر
    الف ـ حجم زیاد کتاب
    خب اون کتابی که هر سه مشخصه بالا رو با هم دارد در اولیت قرار میگیرد... این کار رو با خیال راحت انجام بدهید ... من خودم کسی رو میشناسم که از دانشگاه صنعتی شریف پذیرش گرفته است اما درصد ریاضی کنکور ارشدش صفر بوده است ( البته در یک رشته فنی دیگر)
    آره حتما همین کارو میکنم هرچند یه زمانی که به رتبه عالی فکر میکردم هیچ درسی رو نمیخواستم کنار بذارم اما با شرایط الانم بهترین کار ممکنه که خب کتابهای با این شرایطی که شما گفتید حتما حذف میکنم
    دیشب با یکی از دوستانم که امسال ارشد قبول شده بود صحبت کردم متوجه شدم فقط سه ماه درس خونده و با گفته خودش همون سه ماه هم خیلی جدی نبوده و جالبه 6 تا درس هم حذف کرده و با رتبه 500 پذیرفته شده که از نظر خودش اگر تلاش میکرد رتبه بهتری رو میتونست بدست بیاره و میگفت قبول شدن اصلا کار سختی نبود و کلی به من انگیزه داد که اصلا زمان کمی ندارم .

۳ ـ ساعات مطالعه شما در طول روز باید بین ده تا دوازده ساعت باشد که نحوه چینش این ساعات مطالعه در طول روز خودش خیلی حایز اهمیت است که ان شالله در پست بعدی خدمتتون عرض کرد

باور کنید سرم خیلی شلوغه ( چند تا کار ترجمه مونده روی دستم ) ... همین الان هم دارم برای شما مینویسم هم ترجمه میکنم ... اگر خدا بخواد توی پست بعدی بیشتر با شما صحبت خواهم کرد و همچنین به سوالات خانم همیشه بهار پاسخ خواهم گفت...شما فعلا این موارد رو بررسی بفرمایید تا ببینیم چه پیش خواهد آمد

موفق باشید
    انشاالله با تمام شدن کلاسهام حتما مطالعه م رو به 12 ساعت در روز میرسونم ، کاملا متوجه شرایط شما هستم و واقعا ممنون که با وجود مشغله ای که دارین بازم وقت میذارین ، من بی صبرانه منتظر پست های بعدیتون هستم (هم منتظر و هم نیاز شدید به راهنماییتون) اما شما هر موقع فرصت داشتین پست بذارید
    با سپاس و تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط آی تک نمایش پست ها
    سلام مهسای عزیز

من شاید زیاد شرایط شمارو درک نکنم چون من خودم ترم هشت کارشناسی که شروع شد شروع به خوندن برای ارشد کردم و همون بار اول قبول شدم. با حرف آقای سرشار موافقم که خیلی از شرکت کننده ها تو کنکور ارشد سیاهی لشکرن و فقط برای کیک و ساندیسش اومدن

من همون چهار پنج ماه ترم هشت کارشناسی رو برای کنکور ارشد خوندم و آدمی هم نبودم که صبح تا شب سرم تو کتاب باشه مثلا مهمونیامو میرفتم،بیرون میرفتم،تی وی میدیدم و...روزایی هم که حوصله نداشتم اصلا درس نمی خوندم.ولی چون شما تصمیمتون اینه که ساعات زیادی رو در روز درس بخونید و از کارهای جانبی احتمالا تا حدی خودداری خواهید کرد به نظرم میتونید تو این زمان باقیمونده تلاش خودتون رو بکنید و به نتیجه برسید.

در مورد کتابخونه هم باز با آقای سرشار موافقم من یادم نمیاد خیلی تو کتابخونه دانشگاهمون یا کتابخونه های بیرون درس خونده باشم چون واقعا وجود افراد متعدد حواس و تمرکز آدم رو به هم میزنه.یادش بخیر دانشکدمون جابجا شده بود از بس به این کتابخونه سر نزده بودیم یه نفر محل کتابخونه رو از من و دوستم پرسید نمیدونستیم کدوم طبقه هستش

در مورد کتابهای درسی هم من با بررسی آزمونهای ارشد سالهای قبل و با صحبت کردن با دانشجوهای ارشد و اساتید یه سری کتابها رو که سوالات کمی ازشون طرح میشد رو به کل گذاشتم کنار.به نظرم شما هم میتونید از این روش استفاده کنید.

اما در مورد کتابهای جامع و تست حتما با پرس و جو کتابهایی رو تهیه کنید که پر تکرارترین سوالات سالهای قبل رو داشته باشن و مولفین مطرحی داشته باشن.چون من خودم اون موقع یه کتاب جامع گرفتم فقط می نشستم غلط های املایی و علمی این کتاب رو پیدا میکردم به جای اینکه وقت بذارم رو خوندنش.

در مورد سوال گل همیشه بهار که پرسیده بودن چطور انگیزه برای درس خوندن و زود بیدار شدن داشته باشیم؟من نه فقط برای درس خوندن بلکه برای هر کار سختی که پیش رو داشته باشم به خودم میگم که اشکالی نداره فوقش این شرایط سخت رو باید برای چند ماه تحمل کنم و بعدش دوران صفاسیتی سر میرسه.معادل ضرب المثل یه سال بخور نون و تره، یه عمر بخور نون و کره

موفق باشی مهسا جان

سلام دوست عزیز ، ممنونم از همدردیت ، راستش در کنار دغدغه کنکور ارشد و فعالیتهای دیگه ای که دارم یاد و خاطره مادرم و غم نبودنش راه رو برام خیلی دشوار کرده چرا که همه این اضطرابم و بی برنامگیم به همین آشفتگی ذهنم برمیگرده،
    در مورد حذف یه سری کتابها و درس خوندن تو کتابخونه باهات موافقم چون خودم تجربه ش رو دارم و به نظرم درس خوندن تو خونه خیلی بازدهیش بیشتره حداقل برای خودم اینطوره .

ضرب المثل خوبی زدی مفهومش رو دوست دارم دو سه ماه سختی کشیدن خیلی زیاد نیست و دوباره دوران راحتی و آسوده بودن خیلی زود فرامیرسه هرچند که همین درس خوندن رو هم میشه با لذت انجام داد و کنار اومدن باهاش سختیش رو خیلی کم میکنه .

- - - Updated - - -

سلام مجدد

سلام ، اول تشکر میکنم بابت زمانی که برای پاسخ گویی می ذارید این وقت گذاشتنتون برام مایه دلگرمیه ، با حرفاتون بخش زیادی از استرسم کم شده و تبدیل شده به یک انگیزه و امید ، آقای سرشار من سراپا گوشم و تصمیم دارم به توصیه هاتون کامل عمل کنم چراکه حرفاتون حاصل از تجربه ست و این بهم اطمینان میده

با حرفاتون کاملا موافقم و با مشورت با دوستان ارشدی و هم چنین سرچ در نت یکسری کتاب کنکوری تهیه کردم و چندتایی هم مونده که هنوز تحقیقم راجبشون کامل نشده که البته سریع این پروسه رو پایان میدم

(اگر از دوستان ارشدی هم رشته ای اینجا هستن لطفا راجب کتابهای کنکوری هوش مصنوعی اطلاعاتی دارن دریغ نکنن سپاس از همه تون.)

خوشبختانه روی بالا بردن ساعت مطالعه مشکلی ندارم چون بی تاب درس خوندن هستم فقط دو کلاس ورزشی و یه کلاس زبان میرم که منتظرم ترم شون به پایان برسه و این دوماه تعطیلشون کنم که کامل به درسم برسم تو خونه شرایط برای درس خوندن کاملا مهیا هست و از این بابت خداروشکر مشکلی نیست.

الف ـ حجم زیاد کتاب
    آره حتما همین کارو میکنم هرچند یه زمانی که به رتبه عالی فکر میکردم هیچ درسی رو نمیخواستم کنار بذارم اما با شرایط الانم بهترین کار ممکنه که خب کتابهای با این شرایطی که شما گفتید حتما حذف میکنم
    دیشب با یکی از دوستانم که امسال ارشد قبول شده بود صحبت کردم متوجه شدم فقط سه ماه درس خونده و با گفته خودش همون سه ماه هم خیلی جدی نبوده و جالبه 6 تا درس هم حذف کرده و با رتبه 500 پذیرفته شده که از نظر خودش اگر تلاش میکرد رتبه بهتری رو میتونست بدست بیاره و میگفت قبول شدن اصلا کار سختی نبود و کلی به من انگیزه داد که اصلا زمان کمی ندارم .

موفق باشید
    انشاالله با تمام شدن کلاسهام حتما مطالعه م رو به 12 ساعت در روز میرسونم ، کاملا متوجه شرایط شما هستم و واقعا ممنون که با وجود مشغله ای که دارین بازم وقت میذارین ، من بی صبرانه منتظر پست های بعدیتون هستم (هم منتظر و هم نیاز شدید به راهنماییتون) اما شما هر موقع فرصت داشتین پست بذارید
    با سپاس و تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط آی تک نمایش پست ها
    سلام مهسای عزیز

موفق باشی مهسا جان

سلام دوست عزیز ، ممنونم از همدردیت ، راستش در کنار دغدغه کنکور ارشد و فعالیتهای دیگه ای که دارم یاد و خاطره مادرم و غم نبودنش راه رو برام خیلی دشوار کرده چرا که همه این اضطرابم و بی برنامگیم به همین آشفتگی ذهنم برمیگرده،
    در مورد حذف یه سری کتابها و درس خوندن تو کتابخونه باهات موافقم چون خودم تجربه ش رو دارم و به نظرم درس خوندن تو خونه خیلی بازدهیش بیشتره حداقل برای خودم اینطوره .

ضرب المثل خوبی زدی مفهومش رو دوست دارم دو سه ماه سختی کشیدن خیلی زیاد نیست و دوباره دوران راحتی و آسوده بودن خیلی زود فرامیرسه هرچند که همین درس خوندن رو هم میشه با لذت انجام داد و کنار اومدن باهاش سختیش رو خیلی کم میکنه .

14. کاربر روبرو از پست مفید mahsa_rad تشکرکرده است .

سرشار (چهارشنبه 28 بهمن 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 28 مرداد 95 [ 11:31]
    سطح
    36
    Level completed: 44%, Points required for next Level: 85
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First Class1 year registered
    تشکرها
    320

تشکرشده 515 در 170 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    بابت فوت مادرتون خیلی متاسفم و بهتون تسلیت میگم
    آفرین به شما با اتفاقی که پیش اومده سعی دارید به زندگی عادی برگردید
    هیچوقت ناامید نشو درسته الان نسبت به بقیه داوطلبان دیرتر اقدام میکنی ولی همین که انگیزه داری خودش بزرگترین عامل برای موفقیته
    منم مثل شما فارغ التحصیل کامپیوتر هستم ولی ارشد آی تی میخام شرکت کنم(قبول کن رشته مون واقعن سخته)
    منم تازه شروع کردم یک ماهه دارم میخونم و تو یه سری درسا خیلی مشکل دارم و چند تا کتاب رو حذف کردم ولی بازم ناامید نیستم (تازه من شاغل هم هستم و فقط صبح تا ظهر میتونم بخونم)
    چند تا نکته مهم برات بگم که خیلی به درد میخوره:
    1- زیاد خوندن مهم نیس مفید خوندن مهمه (درسایی که پایه قویتری داری بیشتر بخون که درصد بالاتری بزنی تا بتونی دروس حذف شده رو جبران کنی)
    2- گزیده شده بخون (من پراکندگی موضوعی سوالات کنکور رو برای رشته خودم دارم که سرفصلایی که سوالات بیشتری اومده دسته بندی شده و من فقط فصل های مهم تر رو میخونم چون وقت زیادی ندارم )
    3- نحوه تست زدن خیلی مهمه توی کنکور فقط تست هایی رو بزن که صد در صد بهشون مطمئنی ممکنه در نهایت از اینهمه سوال فقط 30 تا جواب بدی ولی وقتی تمام سوالات درست باشه و امتیاز منفی نداشته باشی رتبه بهتری کسب میکنی
    4- همونطور که دوستان توصیه کردن کتب مرجع نخون فقط کتاب کنکور که همزمان تست داره بخون و حتمن حتمن سوالات سالهای قبل رو مرور کن و پاسخ تشریحی رو حتمن بررسی کن (بیشتر تست ها تکراری هستن و با درک همون تست ها میتونی درصد خودت را بالا ببری)
    نکته: من الان تو درسایی که دارم میخونم یه سری نکات توی تست هست که اصلن توی متن درس بهش اشاره نشده ولی توی تست اومده اونم نه یه بار بلکه چندین بار تکرار شده
    5-زبان رو حتمن بخون خیلی از دانشجوها زبان رو حذف میکنن و با زدن فقط چند تا تست میتونی رتبه خودت رو ارتقا بدی
    پ ن: منم مثل شما بعد از 4 سال دارم درسها رو میخونم و توی برخی دروس خیلی اذیت میشم چون هم دانشگاه کارشناسیم سطحش بالا نبود و هم سرفصل ها کامل تدریس نشد ولی با این حال امیدوارم یکی از دوستای من سال قبل 1.5 ماه درس خوند البته تمام وقت با اینکه من میدونم مشغله فکری بالایی داشت ولی با رتبه 400 مجاز شد پس شما هم ناامید نباش و با انگیزه بخون ان شا الله که قبول میشی عزیزم

16. 2 کاربر از پست مفید mis-marjan تشکرکرده اند .

mahsa_rad (دوشنبه 26 بهمن 94), سرشار (چهارشنبه 28 بهمن 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    77
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام ... حال شما؟
    بابت تاخیرم عذر خواهی ... دو سه دفعه ای خواستم براتون بنویسم ، اما متاسفانه موفق به انجام اینکار نبودم ... امیدوارم که به بزرگواری خودتان بر بنده ببخشایید

در مورد چینش ساعت مطالعه به چند تا نکته اشاره می کنم و سپس با توجه به نکات ذکر شده ، یک نمونه امتحان پس داده رو خدمتتون ارایه خواهم کرد:
    ۱ـ ساعات مطالعه شما در طول روز باید بین ده تا دوازده ساعت باشد.(البته اگر نظر بنده رو میپرسید ، باید بگم که ده ساعت کفایت میکنه ... البته به شرطی که کیفیت مطالعه افزایش پیدا کند)
    ۲ـ هر تایم درسی باید حداقل 1.15 و حداکثر 1.5 باشد
    ۳ـ زمان استراحت بین دو تایم مطالعه درسی باید حداقل 45 دقیقه و حداکثر یک ساعت باشد ( اگر زمان استراحت کمتر از 45 دقیقه باشد به دلیل عدم کشش ، کیفیت مطالعه افت خواهد کرد)
    ۴ـ حتما حتما حتما هفت ساعت شب و یک ساعت خواب نیمه روز داشته باشید(هشت ساعت خواب در طی شبانه روز برای تثبیت آموخته ها لازم است)
    ۵ـ بعد ازظهرها ، حداقل 1.5 و حداکثر 2 ساعت از زمان خودتان را به تفریح اختصاص دهید و از محیط مطالعه و حتی در صورت امکان خانه دور باشید.
    و اما ساعات پیشنهادی من برای مطالعه ( بقیه موارد رو خودتون میتونید در اون بگنجانید)
    7 تا 8.5 ـ 9.5 تا 11 ـ 11.45 تا 1.15ـ 2.5 تا 4 ـ 6 تا 7.5 ـ 8.5 تا 10 ـ 10.45 تا 11.45
    دو تایم 1.5 ساعته را به مرور و حل تست ( مخصوصا تست های کنکور های سراسری چند سال اخیر) اختصاص دهید.

موفق باشید.
    ویرایش توسط سرشار : چهارشنبه 28 بهمن 94 در ساعت 02:28

18. 2 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

mahsa_rad (چهارشنبه 28 بهمن 94), مهندس خانوم (یکشنبه 02 اسفند 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    3
    دستاوردها:
    تشکرها
    17

تشکرشده 9 در 7 پست

Array
    سلام ... حال شما؟
    بابت تاخیرم عذر خواهی ... دو سه دفعه ای خواستم براتون بنویسم ، اما متاسفانه موفق به انجام اینکار نبودم ... امیدوارم که به بزرگواری خودتان بر بنده ببخشایید
    سلام دوست عزیز ،نه خواهش میکنم بزرگوارید، حقیقتش خیلی منتظر راهنمایی تون بودم اما خوب متوجه مشغله شما هم هستم در هرصورت اینکه وقت می ذارید و پاسخ میدید فقط و فقط لطف شماست و ممنونم انشاالله در جوانب دیگه پاسخ لطف تون رو دریافت کنید.

در مورد چینش ساعت مطالعه به چند تا نکته اشاره می کنم و سپس با توجه به نکات ذکر شده ، یک نمونه امتحان پس داده رو خدمتتون ارایه خواهم کرد:
    ۱ـ ساعات مطالعه شما در طول روز باید بین ده تا دوازده ساعت باشد.(البته اگر نظر بنده رو میپرسید ، باید بگم که ده ساعت کفایت میکنه ... البته به شرطی که کیفیت مطالعه افزایش پیدا کند)
    ۲ـ هر تایم درسی باید حداقل 1.15 و حداکثر 1.5 باشد
    ۳ـ زمان استراحت بین دو تایم مطالعه درسی باید حداقل 45 دقیقه و حداکثر یک ساعت باشد ( اگر زمان استراحت کمتر از 45 دقیقه باشد به دلیل عدم کشش ، کیفیت مطالعه افت خواهد کرد)
    ۴ـ حتما حتما حتما هفت ساعت شب و یک ساعت خواب نیمه روز داشته باشید(هشت ساعت خواب در طی شبانه روز برای تثبیت آموخته ها لازم است)
    ۵ـ بعد ازظهرها ، حداقل 1.5 و حداکثر 2 ساعت از زمان خودتان را به تفریح اختصاص دهید و از محیط مطالعه و حتی در صورت امکان خانه دور باشید.
    و اما ساعات پیشنهادی من برای مطالعه ( بقیه موارد رو خودتون میتونید در اون بگنجانید)
    7 تا 8.5 ـ 9.5 تا 11 ـ 11.45 تا 1.15ـ 2.5 تا 4 ـ 6 تا 7.5 ـ 8.5 تا 10 ـ 10.45 تا 11.45
    دو تایم 1.5 ساعته را به مرور و حل تست ( مخصوصا تست های کنکور های سراسری چند سال اخیر) اختصاص دهید.

موفق باشید.

نکات خیلی خوبی بود و حتما استفاده میکنم هرچند الان درگیر دو کلاس هستم که بزودی تموم میشه و میتونم روزی 10 ساعت مطالعه مفید داشته باشم

دو تا سوال دارم اول اینکه چون زمان کمی دارم چند تا از درسای ریاضی رو باید حذف کنم هر\ند که اگه زمان داشتم حتما میخوندم چون به ریاضی علاقه دارم اما متاسفانه با این زمان نمیشه از پایه شروع کرد و خوند اما در مقابل زبان هم ضریبش مثل ریاضی هست و دوست دارم بخونم اما از اونجایی اکثرا زبان رو خیلی زود شروع می کنند نمیدونم تو این فرصت خوندن حداقل قسمتهایی از زبان بخصوص لغات میتونم درصد خوبی تو این درس داشته باشم؟ به نظرتون زبان رو بخونم ؟
    در مورد پایه زبان خوب ضعیفم اما به تازگی کلاس زبان میرم و کمی راه افتادم به خوندنش علاقه دارم مخصوصا اینکه شنیدم با خوندن زبان میشه چند تا تست رو زد حالا نمی دونم با اینکه در زبان ضغیفم اما بخاطر علاقه م به این درس بخونم یا نه؟؟!!

یه سوال دیگه هم دارم اینکه میخوام اکثر درسهایی که میخونم رو بصورت جی برگ نکته برداری و خلاصه کنم(خیلی کامل) که خب کار وقت گیری هست اما فکر میکنم با این کار حداقل همون درسهای کمی که میخونم کامل تو ذهنم ثبت میشه تو کنکور قبلی درسهایی که این طور کار کردم خیلی خوب برام تثبیت شد اما خب اون موقع زمان زیادی داشتم نظر شما چیه؟!

20. کاربر روبرو از پست مفید mahsa_rad تشکرکرده است .

سرشار (یکشنبه 02 اسفند 94)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)