به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 29
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 دی 94 [ 23:14]
    سطح
    23
    Level completed: 8%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    83

تشکرشده 39 در 22 پست

Array

نمیدونم تلفن منزل رو به خواستگارم بدم یا نه

سلام. من توی محیط کارم خواستگاری دارم که خب مرتبه شغلیش از من بالاتره و موقعیتش خوبه و اوضاعش ثابت تر از من هست.

چند روز پیش از من به شکلی که بیانش نمیتونم اینجا بکنم خواستگاری کرد و ازم تلفن و ادرس منزل رو خواست.
    من فعلا جوابی بهش ندادم.چون خونه ما توی منطقه تقریبا پایین شهره البته نه جای بد ولی خوب جای خوب شهر نیست.اما اوضاع خود خونه مون بد نیست. بعلاوه سطح خانوادگی من هم خیلی خوب نیست. یعنی مادر پدر من نه که مشکلی داشته باشند ولی خب طرز فکر قدیمی و پایینی دارن و مثل خانواده های امروزی برای خوشبختی بچه هاشون هم شده خودشو لااقل خوب نشون نمیدن که پایین تر,’و گاهی خیلی پایین تر هم نشون میدن و این بیشتر بخاطر طمع مادرم هست که کسی ازش توقع بالایی مثلا توی جهیزیه نداشته باشه.برای همین میترسم سطح اقتصادیمون پایین در نظر گرفته بشه.هردوی پدر و مادرم هم کم سواد هستن و شغل پدرم هم معمولیه رو به پایین هست که اون هم مادرم همیشه پایین تر از اون چیزی که هست میگه تاکسی ازش توقعی نداشته باشه و خب نمیشه کاریش کرد.یعنی هرچی سعی کردم نتونستم کاری بکنم

باتوجه به شناخت کمی که دارم سطح خانوادگی این خواستکار هم معمولیه و خودش هم خیلی خاص و مثلا مارک نمیپوشه ولی خب شغلش توی چشم هست و میترسم مثل خیلی از پسرای امروزی توقع یک خانواده سطح بالا برای ازدواج داشته باشه. با توجه به اینکه من خودم هیچوقت بد و سطح پایین لباس نمیپوشم و درواقع یکمی هم بالاتر از حد معمولی به لباس و ظاهرم میرسم

شوهر هر دو تا خواهرم که سطحشون معمولی یا پایین تر از ما بود هم همیشه بخاطر این طرز نشون دادن خانواده من به خواهرام سرکوفت میزدن و سواستفاده میکردن. البته الان نسبت به زمان خواهرام بهتریم ولی واقعا رفتار و ظاهر مادر پدرم در حد خودمون که معمولی نیستیم نیست

چون بهرحال ماتوی یک محیط هستیم .نگرانم خواستگارم از این وضع خوشش نیاد و چون همدیگه رو بعد از اون هم میبینیم میترسم ضربه روحی بخورم.

اقایون محترم خانما نظرتون چیه؟ شماره ندم و از این مورد بگذرم یا این کار رو بکنم؟
    ویرایش توسط voroujak : یکشنبه 08 آذر 94 در ساعت 19:07

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    83

تشکرشده 39 در 22 پست

Array
    من این تاپیک رو نود درصد به خاطر این ایجاد کردم که اقایونی که میان میگن ما چندجا خواستگاری رفتیم دخترا هم معمولی بودن و به ما نه گفتن ما دیگه عمرا بریم خواستگاری.
    منتظر بودم بیان بگن ما بیشتر خود شخص برامون مهمه
    نه اقایون عزیز شماها میرید معامله خوب حساب کتاب میکنید و میرید و بعد خانواده مقابل هم میان معامله میکنند میگن نه یا شرط و شروط میزارن!

این تاپیک تا خر امشب اگه جوابی نگرفت پاک بشه مچکرم ادمین

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    خانوم ورجک سلام

ای کاش پست دوم رو نمیزاشتین.

بی توقع مهربان باشیم.

مقایسه انسان ها و فعل مقدس ازدواج با کالا و معامله رو شخصا نمیپسندم.

شما میتونید قبل از اینکه شماره و غیره بدید به اون اقا ، یه جلسه با هم صحبت کنید. خیلی جلسه رسمی و کوتاه، اگر احساس کردین توقعات پسر در سطح مالی شماست، بگید بیان خواستگاری.
    البته خودم با برگزاری چنین جلسه ای خارج از خانواده، مخالفم. ولی راهی هست که خیلی از جوانان استفاده میکنن.
    نکته: چرا خودتون رو پایین در نظر میگیرید، برای خودتون ملاک در نظر بگیرید، ملاک هاتون رو در اون اقا بررسی کنید.

اگر فکر میکنید اون اقا ملاک هاتون رو داره ، چرا نگران هستین. توکل به خدا کنید و بسم الله بگید.

شخصا شخصیت و فرهنگ خانواده برام مهمتره تا شرایط اقتصادی، ولی تناسب خانواده ها هم تا حدودی مهمه.

براتون ارزوی خوشبختی دارم.

4. 4 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (سه شنبه 10 آذر 94), voroujak (دوشنبه 09 آذر 94), ستاره زیبا (دوشنبه 09 آذر 94), سرشار (سه شنبه 10 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 10 آبان 00 [ 00:10]
    سطح
    80
    Level completed: 94%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class10000 Experience PointsSocial
    تشکرها
    2,510

تشکرشده 2,960 در 521 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    سلام

کمی‌ اعتماد به نفس داشته باشید!

شماره و آدرس منزل رو به ایشون بدید که برای خواستگاری رسمی‌ به منزل بیان. بالاخره پدر و مادر شما هم جزئی از پکیج شما هستند که این آقا در صورت ازدواج با شما باید با ایشان رفت و آمد کند. حالا هر فرهنگ و رفتاری که میخواهند داشته باشند. حالا ایشان یا شما را با همین شرایط با توجه به مجموعه مشخصه‌های مثبت یا منفی‌ شما قبول می‌کند یا ردّ می‌کند. تا آخر عمر که نمیتوانید خانواده خود را پنهان کنید. این ضربه روحی‌ در محیط کار را نمی‌فهمم، ایشان از شما خواستگاری رسمی‌ کرده که یا به نتیجه می‌رسد یا نمیرسد، که در هر دو صورت شما باید تلاش کنید تا شرایط محیط کار را طوری مدیریت کنید که این موضوع حداقل تاثیر را در رابطه رسمی‌ و کاری شما داشته باشد.

با آشنایی بیرون از منزل، به خصوص با توجه به درخواست ایشون که شماره منزل رو خواستند، موافق نیستم. قرار و آشنایی بیرون و طفره رفتن از دعوت رسمی‌ به منزل در این شرایط، از دید یک پسر صرفاًً بیانگر وجود نقطه ضعف یا ترسی‌ در وجود شماست، که حالا یا میتواند نمود واقعی‌ داشته باشد یا نداشته باشد و حاصل از اعتماد به نفس پایین باشد، اما در چنین شرایطی شاید با این دختر یک جلسه را بیرون میرفتم، اما در برسی‌ بیشتر او، دقت بیشتری می‌کردم که ببینم این نقطه ضعف چه هست.

موفق باشید

کامران
    عاشق همه سال مست و رسوا بادا

ديوانه و شوريده و شيدا بادا

با هوشياري غصه هر چيز خوريم

چون مست شديم هرچه بادا باد

6. 4 کاربر از پست مفید kamran2007 تشکرکرده اند .

baitollah-abbaspour (سه شنبه 10 آذر 94), voroujak (دوشنبه 09 آذر 94), ستاره زیبا (دوشنبه 09 آذر 94), سرشار (سه شنبه 10 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 15 تیر 98 [ 21:00]
    سطح
    57
    Level completed: 34%, Points required for next Level: 132
    Overall activity: 66.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    808

تشکرشده 404 در 138 پست

Array
    سلام
    قبل از هر چیز میخواهم بگویم ک اینقدر نگران نباشید و همه چیز را به خدا بسپارید
    دعایتان این باشد که اگر این مورد به صلاح تان نیست پس به سرانجام نرسد و تمام شود و هر جا ختم شد خدا را شکر کنید .اینطوری به ارامش میرسید و با هر خواستگاری که به بن بست خورد بهم نمیریزید خصوصا اگر از طرف ایشان به این نتیجه برسند که شما هم کفو هم نیستید
    از حرفهایتان پیداست ک اعتماد به نفس پایینی دارید خانوادتان را همان طور ک هستند قبول کنید
    درضمن دوست خوب من شما ک او را کامل نمیشناسید...گفتید جوری لباس میپوشید بالاتر از حد معمول .فک میکنم منطورتان این بود ک بالاتر از حد خودتان . شاید او هم مثل شما رفتار میکند پس تا اینجا با هم برابرید ( داشتن شخصیت سالم برای یک انسان مهم است که ان هم با نوع محله و سطح اقتصادی سنجیده نمیشود. میدانم ک میدانید ولی گاهی لازم است ک یاد اوری شود )
    با نطر دوستمان موافقم که خیلی کوتاه در مورد مسایل اولیه با ایشان خیلی کلی صحبت کنید
    مثلا بپرسید معیار های اولیه اش برا ی ازدواج چیست
    دلیل انتخاب شما
    تفاوت اقتصادی و فرهنگی همسر اینده اش تا چه حد مهم است
    خودتان هم به این سوالات فکر کنید
    امیدوارم ازدواج خوبی نصیبتان شود
    موفق باشید

8. 2 کاربر از پست مفید هلیاجون تشکرکرده اند .

voroujak (دوشنبه 09 آذر 94), سرشار (سه شنبه 10 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    83

تشکرشده 39 در 22 پست

Array
    خیلی ممنون از سه نفری که جواب دادن.واقعا ممنون
    توی صحبتای همگی نکات خوبی بود
    بخصوص اقای کامران که کامل هم جواب دادن گویا توی این چند خط زندگینامه من رو خوندن.خیلی خوب حرفاتون

الان موضوع این اقا یکم پیچیده شده شاید هم سر راسته و من دارم پیچیدش میکنم.تا هفته اینده باز میام جزییات بیشتری میگم

ولی همین طور که اقای کامران گقتند موضوع فقط این اقا نیست
    من قبلا هم تمام موارد رو همینطور حذف میکردم چندسالی هم توی انزوا بودم و الان مثلا اعتماد به نفسم بهتر شده که دارم روی این نفر فکر میکنم

من واقعا توی خودباوری و اعتماد به نفس مشکل دارم حتی گاهی اینقدر اشفته میشم که بودن خودم رو زیر سوال میبرم. خیلی توی خودباوری مشکل دارم

درمورد این اقا من شناخت خیلی کمی از این اقا دارم.من قرار بود درس بخونم دیدم نمیشه .رفتم سرکار موقت.حتی نمیدونم چندسالشه و نمیدونم چطوری باید این سوالو ازش بپرسم.از همکاران نمیتونم بپرسم چون دوستی ندارم و نمخیوام تابلو بشه

این اقا یا کاملا سنتی هست یا ترسی داره یا مورد بدی دیدهو ازش سواستفاده شه قبلا بهرخال اصلا توی نخ اشنایی پبش از ازدواج نیست تا اونجا که من فهمیدم.حتی درخواست من برای صحب بیرون رو به شکلی قبول نکرد که شایددلیلش اون چیزی باشه که اون پایین میگم.
    بعد از اون خیلی هم رک و راسته و انتظار داره من هم همینطور باشم.حتی با جریانی که پیش اومد و نوغ رک بودنش در بیان علاقه من واکنش خوبی نداشتم حتی ایشون فکر میکنه من ازش خوشم نمیاد یا برای ازدواج نمیخوامش و مثلا میخوام ازش استفاده ای ببرم و مثلا قراردادم رو ثابت تر کنم.درحالیکه من حتی اگه ایشون فکر کنه خجالتی به نظر نمیزسم ولی توی همچین چیزی خجالتیم.

دقیقا همینطور که اقای کامران میگن ایشون تا حدی هم به نقطه ضعفی در من پی بردن چون درسته تلفن و ادرس خواستن ولی بیشتر تاکیدش روی ادرس بود که این تنها چیزی که میتونه به ذهن بیاره اینه که میخواد تحقیقی انجام بده.من خیلی با این موضوع مشکلی ندارم اما خب همین مشکل ازدواج سنتی و میال نبودن به صحبت کردن قبل از تحقیق یا خواستگاری هست. من با صحبت کردن با ایشون میتونم تا حدی بفهمم سطح توقعش بیشتر تو.ی چه زمینه ای هست کمی اخلاقشو بفهمم تا اینکه ایشون به خواستش برسه ادرسو بگیره بیا شاید خوشش نیاد اونوقت خوب من نباید ناراحت بشم؟

گفتم کمی پیچیده شده و باز این مورد واقعا همه زندگی نیست.ولی من اگه بخوام همینطوری که همه گذینه هامو حذف میکنم اقدام کنم شاید هیچوقت شوهر نکنم یا هر اتفاق دیگه
    ویرایش توسط voroujak : دوشنبه 09 آذر 94 در ساعت 13:19

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 20 شهریور 95 [ 15:03]
    سطح
    20
    Level completed: 59%, Points required for next Level: 41
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    129

تشکرشده 85 در 30 پست

Array
    سلام عزیزم.من تا حدودی تاپیکای قبلتو خوندم و تا حدودی شرایط زندگیتو درک میکنم

من هم مثل شما ۲۵ سالمه و یه دختر سه ساله دارم۱۸ سالم بود که ازدواج کردم
    خیلی زود بود ولی مجبور بودم دیگه نمیتونستم تو اون خونه زندگی کنم

خداروشکر همسر خوبی هم دارم ان شا الله شما هم ازدواج موفقی داشته باشی.
    عزیزم اینارو گفتم که بدونی تنها کسی نیستی که این مشکلاتو داری

عزیزم یکم اعتماد بنفس داشته باش اگه کسی تورو بخواد همون جوری که هستی باید بخوادت

در ضمن اگه هم این ازدواج سر نگیره چه مشکلی میتونه سر کارت پیش بیاد
    یا چرا باید خجالت بکشی یا چرا باید ضربه روحی بخوری

از خودت ضعف نشون نده عزیزم.
    بهترینارو برات ارزو میکنم

11. 2 کاربر از پست مفید گندم.م تشکرکرده اند .

voroujak (دوشنبه 09 آذر 94), سرشار (سه شنبه 10 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    83

تشکرشده 39 در 22 پست

Array
    اگه میشه اقایونی که دیشب اومدن و نظر دادن با شرایطی که توضیح دادم هم بیا و نظر بدن و بگن نظرشون چیه
    خیلی ممنونم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانوم

خیلی خوبه که شخصا به این موضوع خود باوری در وجودتون پی بردین. از همه مهمتر اینه که دارید روی خودتون کار میکیند تا پیشرفت کنید.

در مورد قرار بیرون و غیر عرض کردم که سلیقه ای هست. ولی اینطور که شما می فرمایید، باید پسر پایبندی باشه، و نگران از این نباشید که اگر به منزل شما راه پیدا کردند، و قضیه جور نشد، فردا سر کار از طرف ایشان اذیت بشید.

اگر فکر می کنید برای تحقیقات آدرس می خواهند که ندیده و نشناخته کار صحیحی به نظر نمیرسد. فقط شماره منزل رو بدین، بعد از قرار گذاشتن، و قطعی شدن جلسه، آدرس منزل رو بدین بهشون. قطعا مادر و یا بزرگترشون باید تماس بگیرند.
    اگر بحث شد عنوان کنید یک جلسه خواستگاری تشریف بیاورید ، اگر شرایط خوب بود برای تحقیقات هر دو طرف اقدام کنند.

با اعتماد به نفس قدم بردارید خانوم.
    موفق باشین

14. 3 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

گندم.م (سه شنبه 10 آذر 94), voroujak (سه شنبه 10 آذر 94), سرشار (سه شنبه 10 آذر 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام

شاید ازتون آدرس خواسته که اگر مثلا شما بالاشهر زندگی میکنید اصلا جلو نیاد!! مگه شما می دونید وضع مالی خانواده ایشون چطوره؟

من منکر همسانی اقتصادی و فرهنگی نیستم، اگر سطح اقتصادی و فرهنگی خانواده شما و ایشون فاصله داره، اولین کسی که اگر ازدواج سر بگیره اذیت میشه شما هستین پس بهتره که سر نگیره و این مساله هم سرخوردگی نداره!

بعدشم به فرض وضع اقتصادی و فرهنگی مشابه اگر همون اول بخاطر وضع خونه و زندگی شما و سادگی پدر ومادرتون عقب کشید و رفت ، به نظرت آدمی که اینقدر ظاهر بین هست می تونه مرد زندگیت باشه؟

در حالت کلی: همه اینایی که تا حالا ازدواج کردند که تو کاخ و ویلا بزرگ نشدن، همه هم پدر و مادرشون شیک و باکلاس و تحصیلکرده نیستند، خیلی ها پدرشون اعتیاد داشته و هزار مشکل خانوادگی و فرهنگی داشتن و در نهایت با یه فرد لایق زندگی ازدواج کردند. پس نگران نباش، بخدا توکل کن.

این تاپیک رو هم بخون خیلی کمکت میکنه:

http://www.hamdardi.net/thread-14585.html

16. 3 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

گندم.م (سه شنبه 10 آذر 94), voroujak (سه شنبه 10 آذر 94), سرشار (سه شنبه 10 آذر 94)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)