به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 07 خرداد 96 [ 07:49]
    سطح
    27
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 125
    Overall activity: 9.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    81

تشکرشده 51 در 20 پست

Array

کسی میتونه تو پیدا کردن علایقم بهم کمک کنه؟

سلام به همدردی های عزیز

چند سالی هست که فارغ التحصیل شدم (لیسانس)

یه مدت دنبال کار بودم در ارتباط با رشته ام اما کار پیدا نکردم البته دیگه الان کلا فراموش کردم هرچی

خوندم چون اصلا علاقه ای نداشتم

مشکلم اینه که دائما خونه ام تنها کارایی که انجام میدم دوروز در هفته کلاس زبان میرم بعدش همش

تو خونه ام (تو خونه ام که آشپزی میکنم هرزگاهی هم تو اینترنت مطالب روانشناسی میخونم)

خسته شدم از این همه تو خونه موندن و تنهایی دلم میخواد تو اجتماع باشم

اما نمیدونم چطوری!

مادرم همش میگه چرا دنبال یه کار نیستی حالا یا کارمندی یا هرچیزی چرا فکر پیشرفت مالی نیستی؟

آخه احساس میکنم اصلا اینجور کارا رو دوست ندارم تازه من تا این سن(28) هیچ وقت کار نکردم

واحساس میکنم الان خیلی سختمه کاربیرون اونم همچین کارایی!

دوست دارم علایقم رو بدونم بفهمم چیکار کنم چطوری برم تو اجتماع ! انقد تو خونه بودم با افراد زیادی

ام ارتباط نداشتم این خیلی بده!

دوستان لطفا منو از نظرات ارزشمندتون بی نصیب نزارید

اگه سایتی منبعی جایی رو میشناسید که تو این زمینه بهم کمک کنه ممنون میشم راهنماییم کنید

2. کاربر روبرو از پست مفید Najvaa تشکرکرده است .

باغبان (چهارشنبه 04 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 00 [ 00:33]
    سطح
    77
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 203
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,750

تشکرشده 764 در 211 پست

Array
    سلام...امیدوارم حالتون خوب باشه.
    ببینید دوست عزیز سهم زیادی از علایق یک شخص در واقع ساخته ذهن و تخیل خود اوست.
    چیزی که پای شما رو بسته و جلوی پیشرفتتون سد ساخته تنها خود خود خود شما هستید...شما اگر بخواهید کاری رو انجام بدین هیچ کس نمیتواند جلوی شما رو بگیرد مگر خود شما...
    متاسفانه کشور ما در حال حاضر در و ضعیتی نیست که شما از هر راهی که رفتین به مقصد برسین...پس بهتره قبل از اینکه به دنبال علایقتون بگردین در جست و جوی یک شاه راه باشین که به هدف یا همون مقصد منتهی میشه...اون وقت نه تنها میتونید با خیال راحت در این مسیر گام بر دارید بلکه در ادامه زمینه های بروز علایقتون هم فراهم خواهد شد.
    در ضمن بفرمایید رشته تحصیلیتون و دلیل این بی علاقگیتون چی بوده؟

4. 3 کاربر از پست مفید سرشار تشکرکرده اند .

Najvaa (پنجشنبه 05 آذر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 08 آذر 94), باغبان (چهارشنبه 04 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام خانوم نجوا، ببخشيد من يه مطلبي اول خارج از بحث تاپيكتون بگم،

سلام سرشار عزيز، چقدر خوشحال شدم، دوباره برگشتي همدردي. دوست خوب من.(موضوع عشق هنوز بازه ها، يادت كه نرفته!)

خانوم نجوا فكر مي كنم چند تا چيز تو وجود شما گم شده.

1- علاقه
    2- انگيزه
    3- نداشتن الگو
    4- نداشتن هدف
    5- منفعل نبودن
    6- اعتماد به نفس
    7- مولد بودن
    8-اميد

خانوم نجوا من به اين چيزي كه الان دارم خدمتتون ميگم اعتقاد دارم و بعد از كلي تلاش به اين نتيجه رسيدم :

انسان ها نسبت به نعمت هاي خدادادي كه در وجودشون خدا قرار داده، به نسبت استعداد و توانايي هاشون، براي اين دنيا بايد خودشون رو متعهد بدونن. مثلا اگر خدا در شحصي استعداد كشف پني سيلين رو قرار داده، و از حوزه انفعال و تلاش خودشو خارج نكنه، و پني سيلين رو كشف نكنه، به اين دنيا و جامعه مديون خواهد بود. حالا ممكنه اين استعداد و توانايي در بعضي از افراد فرق بكنه، زن و مرد هم نداره. ممكنه چون حرفم يكم زمينه اعتقادي داره، براي بعضي از دوستان جالب نباشه ولي نظر شخصي خودمه.

{قبل از اينكه ادامه بدم اول اين حس اگر در وجودتون وجود داره، از خودتون دورش كنيد كه زنان نسبت به مردان، از لحاظ استعداد و توانايي در دجه پايين تري قرار دارند. ديشب ساعت 22.30 دقيقه اي كاش مي تونستيد از تلوزيون همسايه اتون، شبكه ب ي ب ي س ي ف ا ر س ي رو كه در مورد زنان موفق ايراني بود رو ببينيد.}

اين 7 موردي كه اشاره كردم ر در وجود خودتون بگردين، بهش فكر كنيد و در باره اش به نتيجه برسيد كدام آيتم يا آيتم ها سد راه شما قرار گرفته.

به نظرم بهترين كار، نوشتن علايق شما است. بعد نوشتن توانايي هاتون سپس انتخاب هدف.

اگر از علايق اتون خبر ندارين، بهتون توصيه ميكنم چند تا چيز كه بهش حس خوبي دارين رو امتحان كنيد. مثلا نويسنده گي، مثلا آشپزي، طراحي وب ، مديريت و يا غيره. بعداش نم نم پي به علايق و توانايي هاتون ميبريد.

در بين راه سعي كنيد زندگي نامه افراد موفق رو بخونيد تا الگو هاي شما شكل بگيره. مثلا تو همين نوشت علايق و توانايي ها، داستان زندگي ژنرال ساندرز ( kfc) كمك اتون ميكنه.

من خودم، رشته اي كه خوندم(مكانيك) رو خيلي دوست دارم و لي هميشه يه حس خاصي نسبت به آي تي داشتم و هميشه دوست داشتم ايده هام و رو تو زمينه بسط بدم و برم سيليكون ولي! آرزو بر جوانان كه عيب نيست

البته موضوع شرايط هم خيلي مهم هست. مثلا طرف يه پيشنهاد كار بهش ميشه كه اصلا رو اون موضوع تمركز نداشته، ولي تحت شرايط قبول ميكنه، و بعدا مي بينه چقدر ميتونه تو اون زمينه موفق عمل كنه.
    اگر شما هم يكي از اين دسته از افراد هستين كه انعطاف دارين و مي تونيد نسبت به هر موضوعي حس بد نداشته باشيد. وارد اون كار بشيد و سعي كنيد تمام تلاشتون رو براي پيروز شدن انجام بدين. اونوقت كه به اين حرف ميرسيد كه " قرار نیست در کاری عالی باشید تا آن را شروع کنید قرار است آن را شروع کنید تا در آن کار عالی شوید"

اگر تمايل داشتين، اندكي از خصوصيات و علايق و توانايي هاتون، فعاليت هاي گذشته اتون و رشته تحصيلي تون بگيد تا باهم به يه راهكار برسيم.
    موفق باشيد

6. 4 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

Najvaa (پنجشنبه 05 آذر 94), یاس پاییزی (پنجشنبه 05 آذر 94), باغبان (چهارشنبه 04 آذر 94), سرشار (پنجشنبه 05 آذر 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 مرداد 01 [ 18:54]
    سطح
    66
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 180
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    719

تشکرشده 351 در 126 پست

حالت من
    Bitafavot
    Array
    سلام دوست عزیز.
    من با حرفهای جناب سرشار موافقم.علایق دارای ظرف نیستن که در چند جمله خلاصه بشن.من خودم اعتقاد دارم هر کس نسبت به تواناییهاش علاقه مند میشه.بهتره خیلی به علایق فکر نکنید چون بعضی موقع ها در چیزایی که ازشون نفرت داریم موفقتریم و نفرت جای خودشو به علاقه میده.
    اولین قدم اینه روابطتون رو بیشتر کنید.به یک کتابخانه یا کلاس ورزشی برید یا همون کلاس زبان خودتون.با افراد بیشتری صحبت کنید.ازرشته و کارشون بپرسید.بیتفاوت از کنار آدما رد نشید.از آدمای موفق الگوبرداری کنید.همچنین با دوستان هم دانشگاهیتون که مخصوصا هم رشته ای هستید

8. 4 کاربر از پست مفید افسونگر تشکرکرده اند .

Najvaa (پنجشنبه 05 آذر 94), یاس پاییزی (پنجشنبه 05 آذر 94), باغبان (پنجشنبه 05 آذر 94), سرشار (پنجشنبه 05 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    گمونم من و شما کمک زیادی بتونیم بهم بکنیم. بنده به عنوان کسی که لحظه‌ای سکون نداره و هر ایده‌ای که به ذهنش می‌رسه عملی می‌کنه. شما به عنوان کسی که می‌تونه در رخوت و آرامش تمام، به علایقش فکر کنه. از لابه لای پستهای شما فهرستی از کارهایی که دوست ندارید؛ بیرون میاد:

به کاری که شامل فعالیت فیزیکی نباشه علاقه‌ای ندارید.
    به کاری که نیازمند فعالیت زیادی باشه علاقه‌ای ندارید.
    به کاری که نیاز به بررسی و دقت خیلی زیاد داشته باشه؛ علاقه‌ای ندارید.
    به کاری که بازدهیش زودهنگام نباشه علاقه‌ای ندارید.
    به کاری که صبر و آرامش زیاد بخواد علاقه‌ای ندارید.
    جرئت امتحان کردن جریانات مختلف و از این شاخه به اون شاخه پریدن رو ندارید.
    حدس می‌زنم مشاغل مردونه هم جز اولویت‌های شما نیست.
    هدفتون از کار کسب درامد بالا نیست.

نکات حائز اهمیت:
    طراحی خوندید. پس احتمالا بعد از چهارسال سرکلاس نشستن و گفت و گو، حداقل کمی خلاقیت و دید هنری؛ در وجود شما هست.
    نظم دارید پس احتمالا آدم خوش‌قولی هم هستید.
    حافظه خوبی دارید.
    در آشپزی و زبان و تدریس و کامپیوتر و مباحث روانشناسی توانایی دارید.

به نظرم می‌تونید مدتی برای فعالیت‌هایی مثل شیرینی پزی، فرصت بزارید. اگر لازمه توی دوره‌های آموزشی شرکت کنید و بعد تصویر کارها رو توی سایت‌ها به نمایش بزارید یا با شیرینی فروشی‌ها قرارداد ببندید. دوست و آشنا هم استقبال می‌کنند. کار مفرحیه، درامد خوبی داره؛ زحمت خیــلی زیادی برای خانم‌ها نداره، روابطتون بیشتر می‌شه و به نظر من با علایق شما سازگاره.
    کمی که معروف شدید می‌تونید خودتون کلاس برگزار کنید و بدون دانشگاه رفتن، مدرس خوبی هم باشید.

10. 5 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

Najvaa (جمعه 06 آذر 94), فدایی یار (شنبه 07 آذر 94), یاس پاییزی (پنجشنبه 05 آذر 94), باغبان (پنجشنبه 05 آذر 94), سرشار (پنجشنبه 05 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 51 در 20 پست

Array
    سلام خانم مهستی عزیز

مرسی که انقد با دقت خوندید و دسته بندی کردید

واقعا ممنونم از وقتی که گذاشتید

همه اش درست بود فقط یه مورد درمورد کسب درآمد ترجیح میدم اگه کاری رو بخوام شروع کنم درآمد خوبی ام داشته باشه و پیشرفت هم تو اون کارباشه

راجب شیرینی پزی پیشنهادتون عالی بود دوست دارم اینکار رو ...فقط یه چیزی اینکه واسه اینکار اغلب خونه ام من یه کاری میخوام که بیرون باشم

دارم یه دسته بندی از کارایی که میخوام انجام بدم اماده میکنم که بعد اینجا بنویسم که دوست دارم نظر شما وبقیه دوستان و بدونم

فقط تا اون موقع اگه ایده های دیگه ای دارید برام بگید چون به جهت گیری فکرم کمک میکنه واقعا قدرت تفکر و هوش شما قابل تحسینه برام

12. 2 کاربر از پست مفید Najvaa تشکرکرده اند .

mohamad.reza164 (جمعه 06 آذر 94), گندم.م (جمعه 06 آذر 94)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 51 در 20 پست

Array
    دوستان کسی هیچ نظری نداشت؟ ششصد نفر اومدن نگاه کردن رفتن یعنی در حد یه خط ام کسی نظری نداشت؟!!!!!!!

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    27
    دستاوردها:
    تشکرها
    81

تشکرشده 51 در 20 پست

Array
    کسی مشاور شغلی خوب سراغ داره معرفی کنه؟

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    من تا حالا توی ایران ندیدم کسی رسما "مشاور شغلی" باشه.
    البته توی کشوری که بافت خونوادگی سنتی داره، پارتی و شانس نقش مهمی در سرنوشت افراد بازی میکنه و غالبا رتبه کنکور مهمتر از علایقه، استعدادیاب‌ کمک خاصی نمیتونه بکنه. مگر اینکه کاملا مستقل و خودساخته باشید که دیگه نیازی به کشف استعدادهاتون ندارید.

بنظرم باید با کسانی که کار آفرین هستند مشورت کنید. اقتصاد دان ها و همینطور بعضی از مهندسین صنایع هم شاید بتونند کمک بکنن. صحبت با کسانی که در کار ثبت شرکت هستند هم خالی از فایده نیست...

به هر صورت اگر هدفتون شغله، باید ابتدا میزان سرمایه اولیه، کمک‌های جانبی قطعی و کل مهارتهای ارزشمند کاری(نه علایق ذهنی) رو لیست کنید.
    اگر در وهله اول سرگرم شدن مد نظرتونه، دو یا سه کار رو همزمان شروع کنید تا خود به خود توی یکیشون پیشرفت بیشتری داشته باشید و ادامه بدید.

16. 2 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

Najvaa (سه شنبه 10 آذر 94), سرشار (دوشنبه 09 آذر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 24 آذر 98 [ 23:02]
    سطح
    97
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 994
    Overall activity: 57.0%
    دستاوردها:
    OverdriveRecommendation Second ClassTagger First ClassVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    2,761

تشکرشده 2,595 در 691 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    خانوم نجوا ببخشید که من دیر دارم ادامه پست قبلی ام رو میدم.

اینجور که من متوجه شدم شما دنبال این هستی خودتون اشتغال زایی کنید.

اگر خودتون به دنبال اشتغال زایی هستین که باید خدمتتون تبریک بگم، بابت انتخابتون.

مشاوره شغلی مناسبی جایی ارایی نمیدن. فقط همایش ها و سمینار ها هستن که شما رو برانگیخته میکنن و یه سری پارامتر هارو به شما یاد میدن.

نکته اصلی اشتغال زایی خواستن هست. که شما می خواهید که کاری رو خودتون انجام بدین.

خانوم شما یا به ایده نیاز دارین یا به یکی از علایق و توانایی هاتون ( که توانایی اولویت داره) باید فکر کنید، یا به یکی از گزینه های پیشنهادی و تحقیقی بپردازید.

اگر از توانایی هاتون اینجا بحث میکردین خیلی خوب میشد.
    البته از شواهد پیداست که یکی از پست های شما حذف شده.

خانوم، الان همه زمینه های موجود اشباه شده، نیاز به خلاقیت دارن تا یه پله رو به جلو پیشرفت کنن. این خلاقیت یا از ذهن شما سرچشمه میگیره، یا از جایی مثل سایت ها یا مشاهدات خودتون از جوامع دیگه میاد.
    یه سری کار ها هم هست ایده و نواوری هست. که دیر بازده تر هست ولی دوام بیشتری داره. مثل ایده یه گجت پوشیدنی مثل انگشتر هوشمند.

من چند جا تو این سایت پیشنهاد دادم، اگر اونا رو بخونید خیلی خوبه، مخصوصا روش w5 question که به خودم خیلی کمک کرده.

من دو تا مثال براتون بزنم که برام خیلی جالب بود:

من تو زمینه کاریم تبلیغی تو اینترنت گذاشتم که دو تا از تماس هایی که با من شد در مورد خود تماس گیرنده بود.

1. اقا من یه جوان تازه فارغ التحصیل هستم که رشته ام معماری هست، ولی دوست دارم کارگری کنم، تا بعدا یه کاری رو که خودم خاکش رو خوردم، احداث کنم. میتونم بیام پیش شما کار کنم؟! حقوق زیادی هم نمی خوام چند سال کار کنم و یاد بگیرم کافیه! حالا این اقا حاضر شده بود 150 کیلومتر از محل سکونتش، به خاطر هدفش مهاجرت کنه.
    البته ایشان یکم زرنگ بود، هدفش رو انتخاب کرده بود، وغقط دنبال رسته شغلی ما بود.

2. اقا من یه ماشین ایسوزو 6 تن دارم، این ماشین رو تبدیل کردم به ماشین مخصوص حمل بار رسته شما. سرم هم شلوغه اگر خواستین باهم کار کنیم.
    حالا اگر اطلاع داشته باشین ، وضعیت حمل بار برای ماشین های باری خیلی خرابه. فقط این اقا یکم خلاقیت به خر ج داده بود.

حالا من خودم خیلی علاقه به این مباحث دارم. اگر مقداری از توانایی هاتون بگید، بیشتر میشه کمک کرد.

البته کاربر مهستی خیلی عالی پیشنهاد دادن. ولی فکر کنم اون پست پاک شده شما رو خوندن.

18. 2 کاربر از پست مفید mohamad.reza164 تشکرکرده اند .

Najvaa (سه شنبه 10 آذر 94), سرشار (دوشنبه 09 آذر 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)