به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34
    عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    خود دنیا یک محیط مجازی و سراب گونه هست. حالا با ترویج این شبکه های اجتماعی شده مجازی اندر مجازی! غفلتی در دل غفلت!

از کجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟
    به کجا میروم آخر ننمایی وطنم
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

2. 9 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 11 مهر 94), mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), فرشته مهربان (شنبه 11 مهر 94), یاس پاییزی (شنبه 11 مهر 94), میشل (جمعه 17 مهر 94), مدیرهمدردی (شنبه 11 مهر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 19 مهر 94), دختر بیخیال (شنبه 11 مهر 94), صبا_2009 (شنبه 11 مهر 94)

((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    دیروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,047 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    1- خانم عشوه هایت، مزه هایت، دلبری هایت، طنازی هایت و بده بستانهای عشقولانه و احساسی ات را در رختخواب خرج همسرت کن نه در شبکه های مجازی خرج دیگران

2 - آقا حرفهای قشنگت، جانم هایت، عزیزم هایت، مزه پرانی هایت، احوالپرسی هایت، پیگیری هایت، هم حسی هایت، یادآوری مناسبت هایت و وقت گذاشتن هایت را خرج خانمی بکن که در دنیا خودش را از همه مردان قطع کرده است و در اختیار تنها یک مرد و آن هم شما به عنوان شوهرش گذاشته است. اگر شما به او ندهید تشنگی عاطفه او را می کشد.. خواهش می کنم این را بفهم

در خصوص بعضی لایکهای آسیب رسان در بعضی شبکه های جتماعی مثل فیسبوک و ...
    3 - آقا لایک این خانم از روی نفهمی اوست، اگر بداند که او را فریفته ای نفرت جای آن را می گیرد. لایک را از همسرت بگیر آنوقت برایت جان می دهد.

4 - خانم لایک این آقا از روی لذت جویی و فریب هست . کس دیگری هست که زندگیش تو هستی و صبح تا شب می دود او شوهرت هست لایک را از او بگیر که زندگیش را وقف تو کرده است.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

4. 7 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), sepanta1990 (جمعه 17 مهر 94), نارجیس (شنبه 11 مهر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 19 مهر 94), باغبان (شنبه 11 مهر 94), دختر بیخیال (شنبه 11 مهر 94), صبا_2009 (شنبه 11 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    وقتي حريم بين دو نامحرم در فضاي مجازي فراموش مي شود، فاصله ها اندك مي شوند ........

بي شك در ملاقاتهاي (حضوري يا غير حضوري ) آتي برخوردها راخت تر مي شود و ...

6. 11 کاربر از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 11 مهر 94), mahasty (پنجشنبه 16 مهر 94), mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), یاس پاییزی (شنبه 11 مهر 94), ناهیدگل (شنبه 11 مهر 94), نارجیس (شنبه 11 مهر 94), مدیرهمدردی (شنبه 11 مهر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 19 مهر 94), باغبان (شنبه 11 مهر 94), دختر بیخیال (شنبه 11 مهر 94), صبا_2009 (شنبه 11 مهر 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    1 - ترویج مثبت اندیشی بیش از اندازه و بزرگ کردن مذاهب و آئین های دیگه بصورت غیرعادی و کاذب

2 - آسیب ناشی از ترویج این تفکر انحرفای که دینداری = تحجر و عقب ماندگی و بقول خودشان بی احترامی به دین = خردگرایی (البته این موضوع با انتقاد سالم تفاوت داره)

3 - آسیب هایی که به خاطر نبود یا کمبود گروههای تخصصی در شبکه های مجازی ایجاد می شود.

4 - آسیب بازی های اعتیاد آور همانند clash of clans هم بخاطر سبک بازی اینکه باید همیشه آنلاین باشی هم بخاطر اینکه گروهی هست حمله کردن به دیگران و هم اینکه امکان چت در این گروهها وجود داره ولی رتبه بندی سنی نداره!!یعنی یه نوجوان با یک مرد سن بالا یا یک کودک با یک نوجوان و جوان!!

5 - آسیب ناشی از استفاده از الفاظ بسیار رکیک و جوک هایی که باعث میشه حجب و حیا از جامعه خارج بشه

6 - آسیب هایی که به خاطر تمسخر بانوان و دختران محترم ایرانی در این شبکه ها هست

7 - متاسفانه سوء استفاده هایی که از سادگی افراد تازه کار و ناآگاه بخصوص دختران برای اخاذی و شوربختانه مسائل جنسی می شود

8 - خطرات و تهدیداتی که از عادی شدن مسائل جنسی بین افراد جامعه ایجاد می شود.

9 - تمرکز بیش از اندازه روی فضای مجازی آسیب شدید وارد میشه به درس و کار افراد

10 - استفاده زیاد حتی برای متاهلین و آسیب به رابطه بین زوجین و افراد خانواده

11 - صدماتی که به جسم فرد وارد میشه بخاطر خم شدن گردن بمدت زیاد نشستن به مدت زیاد استفاده از چشم به مدت زیاد و فشارهای روحی

.
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !
    ویرایش توسط مدیرهمدردی : شنبه 11 مهر 94 در ساعت 12:07 دلیل: از نظر شکلی سازماندهی و منظم شد

8. 7 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

mahasty (پنجشنبه 16 مهر 94), mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), فرهنگ 27 (شنبه 11 مهر 94), یاس پاییزی (یکشنبه 12 مهر 94), مدیرهمدردی (شنبه 11 مهر 94), باغبان (شنبه 11 مهر 94), دختر بیخیال (شنبه 11 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 شهریور 02 [ 15:46]
    سطح
    68
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 399
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    340

تشکرشده 500 در 154 پست

Array
    باسلام و احترام

1 - افزایش آگاهی عمومی

2 - انتقال فایل های غیرمتنی حجیم و در هر فرمتی

3 - اطلاع از وضعیت طرف مقابل قبل برقراری ارتباط، مثلا آنلاین یا نه و اینکه می فهمی پیامت رو خونده یا، رایگان بودندو ... به کنار

ویرایش توسط مدیرهمدردی : شنبه 11 مهر 94 در ساعت 18:23 دلیل: مطالب تحلیلی خارج از شرایط ویرایش و اصل پست باقی ماند

10. 3 کاربر از پست مفید باران13 تشکرکرده اند .

فرهنگ 27 (یکشنبه 12 مهر 94), یاس پاییزی (یکشنبه 12 مهر 94), باغبان (شنبه 11 مهر 94)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    1 - شبکه های اجتماعی با بمباران اطلاعات به صورت سطحی ، می توانند فرصت تعقل و تفکر و اندیشه ما را محدود کنند.

2 - توهم همه چیز دانی در شبکه های اجتماعی گاه مانع از رجوع به منابع اصیل و صحیح اطلاعات واقعی شده و ما را به خطاهای فاحش می کشاند.

3 - نقل قولهای تخصصی در شبکه های اجتماعی از دکتر، مهندس، متخصص ، غالبا قابلیت راست آزمایی و اعتبار سنجی نبوده و عمل به آنها می تواند تبعات منفی و خسارت باری را برای گیرندگان به بار آورد.

4 - گاهی اخبار مغرضانه، یا از روی ناگاهی در شبکه های اجتماعی در راستای اهداف سیاسی جعل می شود. بطور مثال در این چند روزه حوادث منا ، هشتگ ها و اخبارهایی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی عربستان به طور گسترده منتشر می شد با این عنوان:
    #ایران_تقتل حجاج ، که این دقیقا نشان می دهد که شبکه های اجتماعی می توانند خلاف واقعیات را به مخاطب القاء کند.

==========
    لینک مرتبط:
    http://www.hamdardi.net/thread-41271.html

12. 12 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

Eram (چهارشنبه 15 مهر 94), khaleghezey (شنبه 11 مهر 94), mahasty (پنجشنبه 16 مهر 94), mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), sepanta1990 (جمعه 17 مهر 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 12 مهر 94), فرشته مهربان (شنبه 11 مهر 94), یاس پاییزی (یکشنبه 12 مهر 94), باغبان (شنبه 11 مهر 94), دختر بیخیال (شنبه 11 مهر 94), عشق آفرین (یکشنبه 10 اردیبهشت 96), صبا_2009 (شنبه 11 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 26 شهریور 02 [ 15:46]
    سطح
    68
    Level completed: 1%, Points required for next Level: 399
    Overall activity: 37.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    340

تشکرشده 500 در 154 پست

Array
    باسلام و احترام

مدیریت محترم سایت همدردی به نظر شما آیا این توهین به شعور نویسنده و خواننده نیست که مطالب نویسنده رو به صورت دلخواه حذف یا اضافه کنیم؟!

جناب مدیر همدردی شما بهتر از من می دونید که دهن بینی یکی از مشکلات ارتباطیه، اون هم نه فقط در ارتباط زن و شوهر بلکه در هر ارتباطی، پست های بعضی از کاربران چه فرقی با دهن بینی داره؟!! جناب مدیر همدردی بهتر از من می دونید که حقیقت رو به معیار می شناسند نه به شخص ، آیا از من مدرکی خواستید که ارائه نکردم؟؟

جناب مدیر همدردی آیا بهتر نبود که پستم را کامل حذف می کردید و در پیام خصوصی به من تذکر می دادید و علت را بیان می کردید؟

مدیر همدردی حتی اگر به خاطر گفتن حرفم نام کاربری ام را هم پاک کنید سرسوزنی ناراحت نخواهم شد چون شما صاحب سایت هستید و من کاملا درک می کنم که نخواهید حرف مخالف را در سایتتان باقی بگذارید، ولی هرگز سانسور حقیقت و راستی را درک نکرده و نمی کنم اون هم به این شکل

جناب مدیر همدردی من وظیف انسانی خودم می دوستم که به هم نوعانم این موضوع را عنوان کنم

یاحق

===========
    پاسخ مدیر همدردی:
    نه توهین به شعور کسی نیست. چون ما مدیران انجمن در چارچوب مشخص شده انجمن و تاپیک مسئول نظم دادن به آن هستیم.
    دقیقا مراقبت هست که طبق قواعد و شرایطی که مخصوص این انجمن هست، پست ها و تاپیک ها نظم دهی شوند. (احتمالا سوء تفاهم شما به خاطر اینست که بی توجه به اطلاعیه مربوط به این انجمن پست زده اید.)و صرفا بر اساس آنچه در پست آغازین این تاپیک مورد تاکید قرار گرفته است، عمل شده است و پست قبل شما هم هر 3 موردش که ذکر کردید باقی ماند و بند اول حذف گردید.

14. کاربر روبرو از پست مفید باران13 تشکرکرده است .

یاس پاییزی (یکشنبه 12 مهر 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    شنبه 09 بهمن 95 [ 23:48]
    سطح
    91
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 380
    Overall activity: 10.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassSocialOverdrive10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    4,584

تشکرشده 5,213 در 1,375 پست

حالت من
    Khoshhal
    Array
    1. قبل از خرید، آی پد، موبایل، تبلت و کامپیوتر ولب تاب.... برای فرزندانتون، آنها را " تربیت دیجیتالی " بکنید،اول طرز درست استفاده از این تجهیزات و بخصوص فضای مجازی را بهشان یاد بدهید سپس برایشان این تجهیزات دیجیتالی را خریداری کنید.

2. چنانچه در محیط خانوادگیتان مشکل عاطفی دارید، سعی کنید این مشکل و در "داخل" محیط خانواده حل کنید نه اینکه مرکز ثقل نیازهای عاطفیتون به " خارج " محیط خانواده ( مانند محیط مجازی یا واقعی )انتقال دهید.

3. همانطور که در محیط واقعی شما هیچوقت آلبوم عکس و دفترچه خاطراتتون و مشکلات خانوادگیتان و عیوب اعضای خانوادتان را در معرض عموم قرار نمیدهید، پس این رعایت حریم خصوصی و در محیط مجازی هم داشته باشید، فکر نکنید چون رمز این اکانت مجازی در دست شماست پس یک اتاق کاملا خصوصیست و مختصص خودتان هست، در واقع نشر اطلاعات در صفحات مجازی مساویست با نشر اطلاعات در یک اتاق شیشه ای .

4. در محیط مجازی " اخلاق مدار " باشید، اگر در محیط واقعی محرم نامحرم، درستی و نادرستی، حلال و حرامی و.... رعایت میکنید پس در محیط مجازی هم همینگونه باشید. (و این اخلاق مداری را حتی در نشر اطلاعاتی که کپی میکنید هم رعایت نمایید .)

5. رعایت حریم شخصی در محیط مجازی مرد و زن، پیر و جوان ندارد، همه باید مراقب حریم شخصی خود باشند و بعبارتی سفره دلشان و پیش هرکسی باز نکنند.
    و افراد نامحرم را وارد حریم شخصیشان نکنند تا موجب آسیب به زندگی شخصیشان و افراد نزدیکشان همچون همسر و سایر اعضا نشوند.

6. یادتان باشد اکانت شما هم یک بخشی از زندگی خصوصی شماست ،قبل از اینکه کسی و بصورت ناشناس وارد زندگی خصوصیتان بکنید دقت کنید چقدر دوستی یا معاشرت با این فرد به نفع زندگی خودتان و اطرافیانتان خواهد بود .

7. قبل از اینکه عضو گروهی شوید دقت کنید مطالبی که آن گروه میگذارند چقدر ارزش این را خواهد داشت که هم وقت، هم حجم اینترنت و پول و ذهن و روان خود را درگیر خواندن یا دیدنشان بکنید.
    آیا این مطالب برای زندگیتان و اطرافیانتان که زندگیشان تحت تاثیر زندگی شماست مفید است.

پس دقت کنید قبل از ورود به گروهی اول دقت کنید که "هدف از تشکیل آن گروه چیست"، و قرار است چطور مطالبی در آن قرار داده شود ؟حتی اگر آن گروه، گروه دوستان یا خانوادگی باشد.

8. در یک مهمانی اگر مهمان هستید احترام به میزبان و اگر میزبان هستید احترام به مهمان را فراموش نکنید پس با گوشی به دست گرفتن بصورت مداوم به مهمان و میزبان بی احترامی نکنید .

9. نحوه صحبت کردن در فضای مجازی را رعایت کنید همانگونه که در محیط واقعی وقتی میخواهید صحبت کنید نمیگویید :

" ز " زدن ..
    میگویید " زنگ " زدن.
    یا نمیگویید " ج " دادن .
    میگویید " جواب دادن "
    یا " شب خوش " و " شب بخیر " تبدیل به " ش خ " یا " ش ب" نمیشوند و.....

پس این لحن صحبت را در محیط مجازی هم رعایت کنید.

10. برخی گروه ها به دلیل اهداف خاصی مانند اهداف اطلاع رسانی یسری اعلامیه ها و اخبار خاصی حوا موضوعات خاصی تشکیل میشوند و عضویت در آنها از طرف سازمان یا موسسه خاصی یا دانشکده ها اجباریست، پس لطفا به تمامی اعضا و هدف آن گروه احترام بگذارید و با پیام های بیهوده و کلیشه ای و خارج از هدف گروه، مایه عذاب سایر اعضا نشوید. ( حتی اگر پیامی که ارسال میکنید بسیار آموزنده و خوب هم باشد باز هم بهتر است به تمامی اعضا احترام گذاشت و گروه را مطابق با اهداف تشکیلش پیش برد وآن پیام آموزنده را در جایگاه خود ارسال نمود.)

11.ما وقتی در دنیای واقعی هستیم، ممکنه دوستت دارم ها به زبان بیان نکنیم ولی با اعمال و رفتارمان به طرف مقابل نشان دهیم که چقدر دوستشان داریم و برایمان عزیز هستن ولی در محیط مجازی کلیه بار احساسی روی کلمات هست گاهی این کلمات از طرف اشخاصی از روی عادت یا سواستفاده یا .... بگونه ای بکار میروند که در واقع هدف همان معنای واقعی ای که کلمات دارند نیست.

مثلا دوستت دارم یا عشقم و .... درواقع در دنیای مجازی تفاوت معنای جملات احساسی با معنای واقعیشان در دنیای واقعی از زمین تا آسمان است.

بطور مثال : ممکنه همسر شما در دنیای واقعی با اعمال و رفتارش دوست داشتن واقعی و بشما نشان دهند شما نباید بجای دیدن این دوستت دارم های واقعی فریب یک جمله ساده بی زحمت دوستت دارم، دوست مجازیتان را بخورید.

12.بصورت ساده انگارانه به افراد و اطلاعات مجازی اعتماد نکنید، محیط مجازی بخاطر سرعت بالای نشر اطلاعات در آن یکی از ابزارهای تولید کننده شایعه است و اصلا به صحت ودرستی اطلاعات نمیشه اعتماد کرد پس به این راحتی گول اطلاعات مجازی و نخورید.
    **برخی آدم ها درست مثله بادبادکهای دنیای کودکیم هستند،
    فقط یه یک دلیل از مسیر زندگیم رد میشند، تا به من درسهایی بیاموزند
    که اگر می ماندند؛ شاید هیچوقت
    یاد نمیگرفتم .....! **

ویرایش توسط دختر بیخیال : شنبه 11 مهر 94 در ساعت 19:56

16. 9 کاربر از پست مفید دختر بیخیال تشکرکرده اند .

mahasty (پنجشنبه 16 مهر 94), mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), فاطمه بانو (چهارشنبه 15 مهر 94), فرهنگ 27 (یکشنبه 12 مهر 94), یاس پاییزی (یکشنبه 12 مهر 94), مدیرهمدردی (یکشنبه 12 مهر 94), اعجاز عشق (یکشنبه 12 مهر 94), باغبان (شنبه 11 مهر 94), صبا_2009 (شنبه 11 مهر 94)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array

- منفعل و گوش به زنگ فرمان شبکه های اجتماعی نباشیم و همیشه منتظر صدای این شبکه ها نباشیم که هر وقت صدایش در آمد به طرفش بدویم. بلکه ما حاکم بر آن باشیم و زمانی را اختصاص دهیم که مسائل آنرا دنبال کنیم. و بقیه زمان رئیس خودمان و آن باشیم و در اختیار خودمان باشیم.

.

18. 5 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), فرهنگ 27 (سه شنبه 14 مهر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 19 مهر 94), باغبان (چهارشنبه 15 مهر 94), عشق آفرین (یکشنبه 10 اردیبهشت 96)

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 23 آذر 00 [ 07:11]
    سطح
    100
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second ClassSocial25000 Experience Points
    تشکرها
    5,746

تشکرشده 6,060 در 1,481 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    تجربه شخصی: تمام هشدار دهنده و زنگ های شبکه های اجتماعی را قطع کردم. فقط وقتی خودم واردشون میشم میبینم چند تا پیام اومده. اینجوری همش یه چیزی بالای صفحه نمایش گوشیم وسوسه ام نمیکنه بیا منو بخون
    صدای گوشیم هم رو اعصاب کسی نیست

20. 5 کاربر از پست مفید صبا_2009 تشکرکرده اند .

mohsenazizi (پنجشنبه 16 مهر 94), فرهنگ 27 (سه شنبه 14 مهر 94), مدیرهمدردی (پنجشنبه 16 مهر 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 19 مهر 94), باغبان (چهارشنبه 15 مهر 94)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)