به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 37 از 37 نخستنخست ... 7172728293031323334353637
نمایش نتایج: از شماره 361 تا 369 , از مجموع 369
    عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    روح دوستت شاد باشه فرشته اردیبهشت جان.
    دل بزرگ و پرتوانی داری عزیز. امیدوارم روزهایی زیبا داشته باشی و سریع تر از ناراحتی ها عبور کنی
    ویرایش توسط meinoush : یکشنبه 01 شهریور 94 در ساعت 11:52

2. 9 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 02 شهریور 94), khaleghezey (یکشنبه 01 شهریور 94), paiize (چهارشنبه 04 شهریور 94), parsa1400 (سه شنبه 03 شهریور 94), فرشته اردیبهشت (سه شنبه 03 شهریور 94), یاس پاییزی (دوشنبه 02 شهریور 94), اعجاز عشق (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (پنجشنبه 05 شهریور 94), عشق آفرین (دوشنبه 02 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام.
    چقدر زندگی تجملاتی و تشریفاتی، چقدر ترس ها، چقدر نقاب ها شادی و لذت رو از زندگی ما دور کرده.
    دیشب آبشار بودم. (به قصد آبشار نرفته بودم و بعدش میخواستم برم جایی)
    حواسم جمع بود، پاهام گلی نشه، دستم کثیف نشه، موهام به هم نریزه. لباسم خیس نشه... بدتر از من دوستام بودن که دو متر دو متر سلفی میگرفتن و اصلا طبیعت رو نمیدیدن. منم نگاهم رو ساعت بود یه وقت واسه شام دیر نشه.
    یه لحظه به خودم گفتم: این رفتارا چیه؟ مگه سالی چند بار میای اینجا؟ شاید این لحظه ها دیگه تکرار نشه...
    لحظه ای دوستان ازم غافل شدن ، من با شال و مانتو زیر آبشار بودم.
    خیس خیس... به خودم گفتم شجاع باش، مثل قبل، چیزی عوض نشده، با طبیعت باید طبیعی بود تا شگفتی هاشو بهت نشون بده. از این نقاب های مصنوعی بزن بیرون و خودت باش، تمام غارهای کوه رو هم که جرات نکرده بودم تو تاریکی برم رفتم.

به جرات میگم تجربه ی زیبایی بود... نه غار و آبشار در شب، بلکه رها شدن، بی قید و شرط بودن.
    به نظرم بیشترین سهم در هدر رفتن استعداد های انسانی رو ترس و "در خود ندیدن" داره. اگه باور داشته باشی عملی در توانت هست، حتما از پسش بر میای.

دیشب به خودم قول دادم هیچ هیجان و تجربه خوب رو به خاطر ترس و وسواس و تظاهر از دست ندم . رودربایستی نداریم که.

(نکته: ولی قبلا هم تجره بهم ثابت کرده هر هیجانی ارزششو نداره. نباید نادیده بگیریم احتیاط و ترس خیلی با هم فرق دارن و شهامت به معنای بی عقلی نیست. مثلا اونی که وارد هر جور رابطه ای میشه فرد شجاعی نیست، بلکه فرد ترسویی هست که از طرد شدن میترسه و به هر قیمتی یکی رو در زندان خودش میخواد یا اونی که هر حماقتی میکنه برای جلب توجه شجاع نیست. من معتقدم شهامت حقیقی با عشق پاک و زلال همراهه و عشق هرگز نمیتونه ویرانگر باشه)
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.
    ویرایش توسط عشق آفرین : دوشنبه 02 شهریور 94 در ساعت 18:06

4. 9 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

danger (دوشنبه 02 شهریور 94), khaleghezey (پنجشنبه 05 شهریور 94), paiize (چهارشنبه 04 شهریور 94), parsa1400 (سه شنبه 03 شهریور 94), یاس پاییزی (دوشنبه 02 شهریور 94), مصباح الهدی (چهارشنبه 04 شهریور 94), اعجاز عشق (دوشنبه 02 شهریور 94), باغبان (پنجشنبه 05 شهریور 94), صبا_2009 (دوشنبه 02 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اسفند 99 [ 10:31]
    سطح
    89
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 92
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,890

تشکرشده 2,698 در 675 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام

عیدتون مبارک

یه چند وقتی که مشغولیت و فعالیتمو در ضمینه های کاری و البته باشگاهی بالا بردم ..... جسمی و روحی کمی تغییر کردم انقدر که خودم حس عالی دارم ......
    جمعه پیش با یه گروه کوهنوردی تنگه لزوم تا اول قله میشینه مرگ و دریاچه لزوم بالا رفتیم ..... عالی بود ... هوای خالص و بدور از هر مشغله فکری..... پیاده روی دو کیلو متری درون رودخونه و آبشار طلایی رنگ اون وصف ناپذیر بود .... و در عین لطافت صخره های سر سختش محکم قامت بسته بودند و به آدم درس استقامت میداند...... در مقابل لطافت رودخانه طلایی رنگش ......در مقابل احساسات خروشانش .......

در کل و به طور واقعی خوبم ..... مشاوره مدیر همدردی آقای سنگتراشان هفته گذشته عالی بود .... که همینجا جاداره ازشون تشکر کنم ..... بگذریم از اینکه بانو فرشته مهربان به طرفیت از من کمی ازم دلخور شدند ... ولی مشاوره ایشون هم بی تاثیر نبود .....

راستی فرزند خواهرم خوبه هنوز تو دستگاهه و البته مشکلاتی رو سپری کرده ولی خوبه .... شکر خدا .... اون هنوز ب دعای شما محتاجه ......

از تالار جدا نیستم که بخووام خدا حافظی کنم .... فقط کمی مشغولم .....در خصوص بهترین زمان ازدواج بعد جدایی خواستم تاپیکی بزنم ولی برا این هم هنوز زوده و به فرصت بیشتری نیاز دارم ......

جدایی که سر تو توش بلند باشه پیش خدا یه موفقیت یه پیروزی لذت بخش و پر از آرامش ......

موفقیت و آرامش برای همه شما از خدا خواستم .... چون بهترینید .............

6. 12 کاربر از پست مفید parsa1400 تشکرکرده اند .

danger (چهارشنبه 11 شهریور 94), khaleghezey (پنجشنبه 05 شهریور 94), paiize (چهارشنبه 04 شهریور 94), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 11 شهریور 94), یاس پاییزی (چهارشنبه 04 شهریور 94), مصباح الهدی (چهارشنبه 04 شهریور 94), اقای نجار (چهارشنبه 04 شهریور 94), باغبان (پنجشنبه 05 شهریور 94), سرشار (چهارشنبه 04 شهریور 94), شیدا. (شنبه 14 شهریور 94), عشق آفرین (پنجشنبه 05 شهریور 94), غزاله 91 (چهارشنبه 04 شهریور 94)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array
    درود دوستان عزیز
    بعضی وقتها دوست دارم کم بیارم دوندارم از مطالبی که از همدردی یاد گرفتم ساتفاده کنم دوست ندارم بزرگ بشم دوست ندارم خوب باشم میخوام خودم باشم با اینکه می دانم کاری که انجام میدم شاید به هدفم برسم ولی میشه بازم انجامش نداد میهش توی همین وضعیت باقی ماند میشه خودت را تغییر بدهی خودت را بزنی به ندیدن و نشنیدن احساسات خودت را کنترل کنی منفی بافی نکنی ذهن خوانی و پیشگویی نکنی میتوانی بزرگ بشی ولی ایندفعه دیگه نه...

دقیقا ماه دیگه عید غدیر هستش روز جمعه یک بهانه ای جور شده فکر کنم امسال بخهواهم خانه خودم بشینم امسال برای خودم باشم برای خانوادم برای احساسم برای چیز یکه حقمه و لیاقتشو دارم و بخاطرش زحمت کشیدم آدم پرکار و سخت کوشی نیستم فنی نیستم ولی به اندازه خودم تلاش میکنم و به خانوادم اهمیت میدم و هرکاری در توانم باشه انجام میدهم تا از بودن در کنار همدیگه لذت ببریم شاید شوهر یا پدر خوبی نباشم ولی حداقلش همه تلاشمو میکنم تا اینجاش فکر میکنم موفق بودم.
    اگه فقط خودم باشم مهم نیست مجسمه بودن را یاد گرفتم هرچند سخت ولی وقتی پای همسرم و دخترم میاد وسط و احساسی که دارند دیگه نمیتوانم کار یانجام ندهم هرچند میدانم درست ترین کار نیست و میشه کارهای دیگه ای انجام داد.

امسال میخوام خونه خودم عید غدیر بشینم از سال دیگه میخوام تغییر زیادی کنم سطح روابطم را کنترل کنم دیگه نمیخوام سینوسی باشه.رابطه در حد بسیار کم

پ.ن:یکم پرت و پلا نوشتم سپاس از اینکه میخونید گرچه از خواندنش چیزی سر در نمیارید ولی دوست داشتم بنویسم
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

8. 10 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

danger (چهارشنبه 11 شهریور 94), mohi (چهارشنبه 11 شهریور 94), parsa1400 (چهارشنبه 11 شهریور 94), گیسو کمند (سه شنبه 10 شهریور 94), یاس پاییزی (چهارشنبه 11 شهریور 94), مصباح الهدی (چهارشنبه 11 شهریور 94), باغبان (سه شنبه 10 شهریور 94), سرشار (چهارشنبه 11 شهریور 94), شیدا. (شنبه 14 شهریور 94), عشق آفرین (سه شنبه 10 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام
    امشب به لطف طنزپردازی یکی از هموطن های گلم خیلی خندیدم

به موضوع سیاسی اش اصلاً کار ندارم می گم شما هم بخندید

مهندس نعمت زاده وزیر صنعت و معدن چند روز پیش در واکنش به کمپین نخریدن خودروهای .... داخلی چیزی گفته بودن که من اصلاً به اون کاری ندارم ، ذیل خبر یه هموطن طنزپرداز مطلب زیر رو نوشته بود شما هم بخونید و بخندین:

هیجان و مرگ را با محصولات ما تجربه کنید
    شاد بروید شادروان برگردید
    عزرائیل تو را می خواند
    ایّام به کام.

10. 7 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

danger (چهارشنبه 11 شهریور 94), khaleghezey (شنبه 14 شهریور 94), parsa1400 (جمعه 13 شهریور 94), گیسو کمند (شنبه 14 شهریور 94), یاس پاییزی (چهارشنبه 11 شهریور 94), باغبان (چهارشنبه 11 شهریور 94), سرشار (چهارشنبه 11 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 21:29]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,763

تشکرشده 6,795 در 2,395 پست

Array

سلام محمد 93 عزیز

کم پیدایی !؟

مجبورم یه شعر برات بزارم :

وقتي مياي ، صداي پات،

از همه جاده ها مياد

انگار نه از يه شهر دور،

كه از همه دنيا مياد

تا وقتی که ، در وا میشه

لحظه ی دیدن کاسه آش میشه

هر چی که جاده ست رو زمین

به دل او میرسه

لا لای....لالای...لای

عزیزترین ، سوغاتیه ،

غبار پیراهن تو

عمر دوباره ِ منِ

دیدن و بویدن تو

نه من تو را واسه خودم

نه از سر ، :) می خوام

دوست خوب منی

تو را واسه دلار می خوام

وقتي تو نيستي قلبَمو

واسه كي تكرار بكنم

گلهاي خواب آلوده رو،

واسه كي بيدار بكنم

دسته كبوتراي عشق،

واسه كي دونه بپاشه

مگه باغبون مي تونه،

بدون تو :) باشه

آهان یه چیزی یادم رفت :

تو کنار من

یه کوهی

من کنار تو ، یه باغبون

ما را با هم آرزو کن

.......................

فکر تنها موندن ما

برا هر دوی ما زیاده

ان شالله به مرادت برسی .

...........

موفق باشی.

12. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

danger (چهارشنبه 11 شهریور 94), parsa1400 (جمعه 13 شهریور 94), گیسو کمند (شنبه 14 شهریور 94), سرشار (چهارشنبه 11 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 25 دی 97 [ 00:50]
    سطح
    84
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 175
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,385

تشکرشده 1,898 در 451 پست

Array
    سلام.
    نازنین های همدردی، مهربانانی که سخاوت لطفتون موجب آرامش و دلگرمیه!

گاهی پیش اومده بیام همدردی و زیر پست مراجعی که به خانواده ی ما پناه آورده یه پست ها و یه پاسخ هایی ببینم که دلم میگیره. مثل مسخره کردن مراجع، سرزنش و زخم زبون ، توصیه به کارای بدی مثل دروغ حتما برای شما هم زیاد پیش اومده از این دست پست ها ببینید. چند باری هم خودم از اینجور پاسخ ها گذاشتم که پشیمانم. sorry

اما حالا اومدم اینجا یه قول بدم:
    اینجا محفل بسیار زیباییه. پاک و بی آلایش. چون هرکی اومده اینجا هدفی داشته: اینکه مشکلی رو حل کنه و هرکه ماندگار شده هم عهدی با خودش داره: اینکه مشکلی از کسی حل کنه. چه چیز زیبا تر از این همدلی و همدردی؟

ولی خب گاهی هم به ندرت شاهدیم یکی از ما خانواده ی همدردی فراموش میکنیم اینجا هستیم تا مشکلی از کسی حل شه و سهوا از تاپیک ها و پست ها بازی خورده و تحت تاثیر به جای مشورت ، راهنمایی و همدردی، پست های کامنت گونه و بازخورد قرار میدیم که دردی که دوا نمیکنه هیچ، مراجع رو در حالت تدافعی قرار میده. خود من هم استثنا نیستم البته.

یادمون نره اونی که اومده همدردی و کمک میخواد، یعنی الان واقعا تنهاست، تحت فشاره، هر فردی، هرچقدر هم خطاکار باشه، سزاوار سرزنش های ما نیست و دلیل نمیشه با او به ملاطفت رفتار نکنیم. گاهی یک جمله ی ما میتونه زندگی و شخصیت یک انسان رو زیر و رو کنه. مثلا چندی پیش یکی از دوستان (فکر کنم یاس پاییزی عزیز) توی تاپیک مسابقه اش آیه ی قرآن که " همانا همراه با سختی آسانیست " رو قرار داد و باعث شد یک هفته حال خرابم رو با تکرار مدامش طاقت بیارم و دلگرم باشم. (سپاس فراوان)

پس مراقب جملاتمون باشیم. مراقب اهداف والامون در همدردی باشیم،
    یه نکته: واقف هستم که ممکنه نتونیم مانند یه مشاور خبره مشاوره بدیم یا نظراتمون صحیح نباشه. این طبیعیه. بیشتر نظرم حفظ احترام و شخصیت مراجعه کننده و البته مشاوره بر اساس موازین اخلاقی. مثلا سعی کنیم دروغ ، کنجکاوی ، انتقام جویی و مقابله به مثل و ... رو ترویج ندیم.

از اونجایی که آدم باید هر اصلاحی رو از خودش آغار کنه :

من اومدم قول بدم از این به بعد قبل پاسخگویی به هر تاپیکی تا جایی که در توانم هست :
    1. شان و شخصیت مراجع رو حفظ کنم
    2. مصلحت مراجع رو منطبق با اصول انسانی در پاسخ هام در نظر بگیرم و اگر راه حلی ندارم نظر ندم.
    3. تمرکز تاپیک ها رو با به حاشیه کشوندنشون به هم نریزم و با پایبندی به قوانینی که هنگام ثبت نام پذیرفتم راه رو برای نتیجه گیری بهتر مراجعه کننده هموار کنم.

تقاضا دارم اگر پیش از این خطایی من بابت ازم سر زده بزرگواری کنید و ببخشید و اگر حواسم نبود و فراموش کردم لطف کنید و با یادآوریتون به حفظ قولم با خودتون کمک کنید.
    چه خوب که همه ی ماها با درک بیشتر، پذیرش بیشتر، مطالعه و تمرکز بیشتر هریک به سهم خودمون گامی به سوی هرچه تخصصی تر شدن تالار مفید همدردی برداریم.
    تنها نفس خداست که اگر بر گل دمیده شود انسان می آفریند.

14. 11 کاربر از پست مفید عشق آفرین تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 18 شهریور 94), m.reza91 (شنبه 14 شهریور 94), paiize (شنبه 14 شهریور 94), parsa1400 (شنبه 14 شهریور 94), مدیرهمدردی (شنبه 14 شهریور 94), اقای نجار (شنبه 14 شهریور 94), بی نهایت (یکشنبه 15 شهریور 94), بالهای صداقت (چهارشنبه 18 شهریور 94), باغبان (شنبه 14 شهریور 94), شیدا. (شنبه 14 شهریور 94), صبا_2009 (شنبه 14 شهریور 94)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 28 مهر 02 [ 00:16]
    سطح
    100
    Overall activity: 50.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,950

تشکرشده 6,439 در 1,458 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    سلام دوستان عزیز
    اینقدراین مدت حال وهوای بدروتجربه کردم واینقدر اشتباه داشتم وکوته فکری کردم که خیلی راحت لزکنار اتفاقهای قشنگ گذشتم!!!

اماالان دیگه حالم خوبه...ودارم لذت میبرم ازلحظه های زندگیم...
    ازخرید کردن واسه دردونه ام...ازچیدن اتاقش...ازدوخت ودوز واسش!!خیلی لذت داره....خییییلی
    دعا میکنم همه اونایی که آرزوش رودارن هرچه زودتربه این آرزوشون برسن

خوب یادمه که چتدسال پیش یااوایل ازدواج ازبچه دارشدن بیزاربودم!!!اما واقعا راست مبگن آدم باید خودش باتک تک سلولهاش احساس کنه تابفهمه چه نعمتیه
    خداروشکرمیکنم وازش خیلی ممنونم که تااینجا اینقدرزیبا کنارم بود حتی وقتی من ندیدمش اون مراقب من بود...واین مراقبتش رودوست دارم وباعث شده عاشقترش بشم!

الان نگرانی خداروبیشترحس میکنم ومیفهمم...واسه همین خیلی سعی میکنم نگرانش نکنم!!میفهمم نگران کسی بودن اون هم ازوجودخودت یعنی چی!!

خداجونم...همه چیزم...همه داروندارم خیلی دوستت دارم.
    عمر که بی عشق رفت

هیچ حسابش مگیر...

16. 12 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

donya. (یکشنبه 15 شهریور 94), khaleghezey (شنبه 14 شهریور 94), m.reza91 (شنبه 14 شهریور 94), mohi (یکشنبه 15 شهریور 94), parsa1400 (شنبه 14 شهریور 94), فرشته اردیبهشت (شنبه 14 شهریور 94), گیسو کمند (چهارشنبه 18 شهریور 94), اقای نجار (شنبه 14 شهریور 94), بی نهایت (یکشنبه 15 شهریور 94), بالهای صداقت (چهارشنبه 18 شهریور 94), شیدا. (شنبه 14 شهریور 94), عشق آفرین (دوشنبه 16 شهریور 94)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 25 شهریور 97 [ 11:49]
    سطح
    65
    Level completed: 38%, Points required for next Level: 187
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    422

تشکرشده 920 در 276 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    سلام
    من حالم خیلی خوبه
    مخصوصا خوشحالی نزدیکانمو می بینم بهترم می شم
    امروز همسرم متوجه شد که ارشد مهندسی قبول شدند انقدر خوشحال شدند که من با دیدنشون کلی روحیه گرفتم...خدایا شکرت

دیروز واسه دانشگاهم برام کیف و کفش خریده (خیلی قشنگه) بوی ماه مهر داره میاد...چقده من خوشحاااالم
    از همین حالا صدام می کنه خانوم دکتر!

آرزوی پدر و همسرم و هم چنین خودمو به حقیقت تبدیل می کنم

18. 6 کاربر از پست مفید فاطمه بانو تشکرکرده اند .

khaleghezey (چهارشنبه 18 شهریور 94), parsa1400 (پنجشنبه 19 شهریور 94), فرشته اردیبهشت (چهارشنبه 18 شهریور 94), گیسو کمند (چهارشنبه 18 شهریور 94), اقای نجار (چهارشنبه 18 شهریور 94), شیدا. (چهارشنبه 18 شهریور 94)

صفحه 37 از 37 نخستنخست ... 7172728293031323334353637

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)