به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8
    عضو فعال آغازکننده

آخرین بازدید
    دوشنبه 19 آبان 99 [ 21:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 23.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    15,723

تشکرشده 11,395 در 3,444 پست

Array

زن خوب ... زن بی خیال است!

به نام خدا

سال های اخیر یکی از مهم ترین تمرین های من در زندگی تمرین بی خیال بودن است ...
    وقتی توی لیست خرید نوشته ام سیر، و همسرم به جای یک بوته سیر با یک کیلو سیر برمیگردد، زن غرغروی درونم میخواهد سر خودش را بکوبد به دیوار، که آخر بعد چند سال زندگی هنوز نمی داند سیر را بوته ای میخرند نه کیلویی! حالا یکبار من اندازه ننوشتم...!! اما قبل از اینکه دهانش به غرغر باز شود زن بی خیال درونم لبخند می زند و میگوید: بی خیال! بیا فکر کنیم حالا این همه سیر رو چیکارش کنیم؟ و نتیجه اش میشود یک شیشه پودر سیر خانگی خوش عطر!!
    غز نمیزنم، الکی اوقات تلخی نمیکنم ولی از دفعه بعد سعی میکنم یادم نرود که اندازه هر چیز را بنویسم حتی اگر خیلی واضح باشد.

وقتی از مهمانی برگشته ایم و تا پایمان به کوچه میرسد زن غرغرویی که تمام مدت مهمانی خودش را به خاطر فلان رفتار یا حرف شوهرش خورده می آید دهان باز کند و شکایت کند و تذکر دهد... زن بی خیال درونم سریع دستش را میگیرد که ولش کن! حالا که گذشت! کی یادش می مونه؟! ماه رو نگاه کن که چه قشنگه امشب...

وقتی از حرف مادر شوهرم ناراحت شده ام و زن غرغروی درونم آماده است که به محض برگشتن شوهرش سر درد و دل را باز کند، زن بی خیال درونم جلو می آید که بی خیال! چرا اوقات خودمونو تلخ کنیم؟!الکی شبت خراب میشه. کی این حرفا تاثیری داشته؟! حالا که گذشت. یه چایی خوشرنگ واسه شوهرت بریز بشینیم با هم فیلم ببینیم...

وقتی غذای مهمانیم خراب شده، وقتی کادوی دوستم را فراموش کردم، وقتی امتحانم را خراب کردم، وقتی یکی از ظرف های قشنگم را شکسته ام، وقتی دیروز دوساعت تمام آشپزخانه را شستم وحالا چاهش زده بالا، وقتی ...

توی تمام این موقعیت ها تا زن غرغرو شروع می کند به آه و ناله، زن بی خیال سر و کله اش پیدا می شود. اول یک چشمک زیرکانه می زند و بعد توی گوشم زمزمه می کند زن خوب زن بی خیال است! الکی اوقات خودت و شوهرت رو تلخ نکن. هیچی ارزششو نداره. همه اینا میگذره...
    .
    .
    .
    خیلی فکر کردم که به جای این تیتر جمله دیگری بگذارم. خیلی با خودم کلنجار رفتم که اینقدر مطلق و بدون شرط حرف نزنم اما نشد. تیتر بالا جمله ای است که من در هفته بارها سر اتفاقات مختلف با خودم تکرار میکنم و آنقدر توی ذهنم جاافتاده که نتوانم با جمله معقول تری عوضش کنم.

الان که چندین سال از زندگی مشترکم گذشته دیگر نه ذوق و شوق چشم بسته آن اوایل را دارم و نه گیجی و درماندگی سالهای بعدش را ، انگار بعد همه آن فراز و نشیب ها به پختگی و سکونی رسیده ام که نگاهم را نسبت به خیلی چیزها عوض کرده ... مثل تعریف زن خوب!

حالا یکی از مهم ترین توصیه هایم به دوستان تازه متاهل و یکی از شاخصه های مهم زن محبوب در نگاهم همین "بی خیال بودن" است. همین بی خیال بودن عجیب و غریب و سوال برانگیز.

بی خیال بودن یعنی زندگی را باید ساده گرفت. از سر تلخی ها و خوشی ها و آسان و سختش راحت گذشت. نباید هی گیر کرد و گیر داد.
    بزرگ کردن مسائل پیش پا افتاده (وقتی بیشتر مسائل پیرامون ما پیش پا افتاده اند) یکی از بزرگترین اشتباهاتی است که ضررش پیش تر و بیشتر از هرکسی به خودمان میرسد. آدم هایی که زندگی را ساده میگیرند هم خودشان روزهای شادتری را سپری می کنند هم اطرافیانشان از بودن با آنها حس خوشبختی بیشتری دارند.

دیر یا زود به این نتیجه میرسیم که نمی شود همه چیز و همه کس ایده آل ما باشد. نمی شود اختلاف نظر نباشد، اشتباه نباشد، و آدم هایی که به این نتیجه می رسند آدم های خوشبخت تری هستند.
    آدم هایی که ساده می گیرند و ساده می گذرند.
    هیچ چیز را بزرگ نمی کنند.
    بلدند زود فراموش کنند و ذهنشان را از یک موضوع اعصاب خرد کن خیلی سریع معطوف چیز دیگری می کنند.

مردها عاشق این زن ها هستند!

زن هایی که غر نمی زنند.

زن هایی که بیشتر اوقات راضی اند.
    برق خوشحالی توی چشم هایشان می درخشد...
    روزی پنح بار لب برنمی چینند و رو بر نمی گردانند.

بی بهانه شادند. سرخوشند.

زن هایی که به سختی می توان آنها را عصبانی یا ناراحت کرد.

این زن ها پناهگاه همسرشان هستند.
    همان هایی که وقتی مرد به چهره شان نگاه می کند غم عالم از دلش می رود.

شما چنین زن هایی سراغ دارید؟! چقدر نسلشان نایاب شده...

زن های امروز انگار دنبال بهانه برای خودخوری می گردند. از همه چیز ناراضی اند.

منبع: ؟
    دوتعریف جدید و جالب ﮐﻪ خوب است به عمقش فکر کنیم:
    ﻋﺼﺒﺎﻧﯿﺖ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺗﻨﺒﯿﻪ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﮐﯿﻨﻪ؛ ﯾﻌﻨﯽ، ﺧﻮﺭﺩﻥ ﺯﻫﺮ ﺑﺮﺍﯼ ﮐﺸﺘﻦ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ!
    ﻫﯿﭻ ﺍﻧﺴﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﺳﻌﺎﺩﺕ ﻧﻤﯽ ﺭﺳﺪ،
    ﻣﮕﺮ ﺁﻧﮑﻪ ﺩﻭ ﺑﺎﺭ ﺯﺍﺩﻩ ﺷﻮﺩ:
    ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺍﺯ ﻣﺎﺩﺭ خویش
    ﻭ ﺑﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ
    ﺍﺯ خویشتن ﺧﻮﯾش ،ﺗﺎ ﺣﻘﯿﻘﺖ ﺩﺭﻭﻧﺶ ،
    در زﺍﯾﺶ ﺩﻭﻡ، ﻫﻮﯾﺪﺍ ﺷﻮﺩ
    ﻭ ﺣﯿﺎﺕ ﻭﺍﻗﻌﯽ ﺍﻭ ﺁﻏﺎﺯ ﮔﺮﺩﺩ !

2. 15 کاربر از پست مفید khaleghezey تشکرکرده اند .

donya. (سه شنبه 17 شهریور 94), morteza2487 (چهارشنبه 02 دی 94), paiize (سه شنبه 17 شهریور 94), setare_000 (دوشنبه 16 شهریور 94), user0 (جمعه 13 شهریور 94), یاس پاییزی (جمعه 13 شهریور 94), نیلوفرغمگین* (دوشنبه 16 شهریور 94), مدیرهمدردی (شنبه 14 شهریور 94), به دنبال خوشبختی (شنبه 14 شهریور 94), باغبان (جمعه 13 شهریور 94), دختر بیخیال (شنبه 14 شهریور 94), رنگین (جمعه 13 شهریور 94), سمیراه (جمعه 13 شهریور 94), ستاره زیبا (شنبه 14 شهریور 94), عشق آفرین (شنبه 14 شهریور 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    امروز [ 13:38]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.2%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,766

تشکرشده 6,796 در 2,396 پست

Array

سلام

یه بنده خدایی می گفت ، زن خوب یعنی این :

4. 4 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 13 شهریور 94), یاس پاییزی (جمعه 13 شهریور 94), دختر بیخیال (شنبه 14 شهریور 94), رنگین (جمعه 13 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 28 اسفند 94 [ 01:54]
    سطح
    61
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 136
    Overall activity: 29.0%
    دستاوردها:
    Social5000 Experience PointsTagger First Class3 months registered
    تشکرها
    1,080

تشکرشده 814 در 264 پست

Array
    با تشکر از جناب خاله قزی و جناب باغبان ، زن خوب زنیه که از هردو ابزار استفاده بجا داشته باشه

جای مشابه این تاپیک برای مرد خوب هم خالیه حیف متاهل نیستم و گرنه یه طومار مینوشتم ... فعلا از دور نظاره میکنیم خانومای متاهل بیان بگن ...
    ویرایش توسط یاس پاییزی : جمعه 13 شهریور 94 در ساعت 14:10

6. 5 کاربر از پست مفید یاس پاییزی تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 13 شهریور 94), مدیرهمدردی (شنبه 14 شهریور 94), دختر بیخیال (شنبه 14 شهریور 94), رنگین (جمعه 13 شهریور 94), عشق آفرین (شنبه 14 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 24 دی 94 [ 01:00]
    سطح
    17
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    44

تشکرشده 68 در 15 پست

Array
    سلام و وقت بخیر
    ممنون از مطلب خوبتون اما پس مرد خوب چی میشه؟
    من اصلا با غر زدن و روی برگرداندن و عصبانیت و ... موافق نیستم اما همیشه بیخیال بودن جواب نمیده و شاید اوضاع رو بدتر از آنچه که هست بکنه.
    احساس میکنم امروزه زن و شوهری که هم رو درک کنند و پا به پای هم با مشکلات کنار بیان و منطقی باشند و تنها به فکر منافع خودشون نباشند بسیار کم شده...
    اکثر زوج ها بیشتر به فکر خودشون هستند تا خودشون و همسرشون !

8. 5 کاربر از پست مفید sadat71 تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 13 شهریور 94), نیلوفرغمگین* (دوشنبه 16 شهریور 94), مدیرهمدردی (شنبه 14 شهریور 94), باغبان (جمعه 13 شهریور 94), دختر بیخیال (شنبه 14 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 18 آذر 98 [ 12:00]
    سطح
    48
    Level completed: 17%, Points required for next Level: 166
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    128

تشکرشده 199 در 73 پست

Array
    پیغمبر (ص) در این باره می فرمایند: بهترین زنان شما زنی است که بچه آور، مهربان، پاکدامن، نزد فامیلش عزیز و محترم و در مقابل شوهر متواضع و فروتن باشد، برای شوهر زینت کند و نسبت به دیگران موقّر و بی اعتنا باشد، حرف شوهر را بشنود، فرمانش را گردن نهد، در خلوت در اختیار وی باشد ولی مثل مردان مبتذل نباشد.نقل است که شخصى خدمت رسول خدا عرض کرد: همسرى دارم که به هنگام ورود به خانه به استقبالم مى ‏آید و به هنگام خروج ‏بدرقه ‏ام می کند. هنگامى که مرا اندوهناک یافت در تسلیت من می گوید : اگردرباره رزق و روزى مى ‏اندیشى غصه نخور که خدا ضامن روزى است و اگر در امور آخرت مى ‏اندیشى خدا اندیشه و اهتمام ترا زیاده گرداند. پس ‏رسول خدا فرمود: خداى را در این جهان عمال و کارگزارانى است و این ‏زن از عمال خدا می باشد، چنین همسرى نصف اجر یک شهید را خواهدداشت.

10. 3 کاربر از پست مفید سمیراه تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 14 شهریور 94), مدیرهمدردی (شنبه 14 شهریور 94), باغبان (جمعه 13 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 12 شهریور 96 [ 00:37]
    سطح
    74
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 392
    Overall activity: 26.0%
    دستاوردها:
    1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    2,477

تشکرشده 767 در 424 پست

Array
    سلام ولی این چیزی که اقای خاله قزی نوشته من سالهاست تا ززمان مجردی تو خودم تمرین دادم و واقعا میبینم اینطوری شادترم با اینکه همسرم خیلی ریز بین و دقیقه و حساسولی طی یک سال ونیم زندگی روش اثر گذاشتم و اونم کم کم داره بیخیال میشه ولی هنوز راهدر پیش است هر وقت ادم بیش از حد گیر بده اول خودش ناراحت میشه پس من چون خودم دوست دارم دوست ندارم سر هرچیز الکی خودم اذیت کنم پس ما باید از خودمون شروع کنیم و منتظر نباشیم خاله قزی مردای خوب رو هم معرفی کنه

12. 2 کاربر از پست مفید ستاره زیبا تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 14 شهریور 94), مدیرهمدردی (شنبه 14 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 06 مهر 00 [ 20:39]
    سطح
    53
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 69
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    11

تشکرشده 156 در 42 پست

Array
    اخیش ازتون ممنونم خاله قزی چقدر اروم شدم با حرفاتون ممنونمممممممممممممممممممم ممممممممم

14. کاربر روبرو از پست مفید nilo95 تشکرکرده است .

khaleghezey (شنبه 14 شهریور 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 فروردین 96 [ 14:28]
    سطح
    52
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 91
    Overall activity: 79.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    305

تشکرشده 406 در 145 پست

Array
    بسيار بسيار ممنون جناب خاله قزي. من واقعا با حرفاتون موافقم. من خيلي سعي مي كنم اين نسخه رو براي زندگيم پياده كنم. بايد اعتراف كنم كه گاهي بسيار سخته ولي نتيجه ش خيلي عاليه. اتفاقا جاهايي كه موفق نمي شم خودم رو كنترل كنم و سر از گله گذاري در ميارم همسرم توجه بيشتري بهم نشون ميده و من درك مي كنم كه تو وجودش ميگه اينكه هميشه با خوبي مسئله رو حل مي كنه الان كه دادش در اومده ببين ديگه چه فشاري رو داره تحمل مي كنه. و خب واقعا واكنششون با همراهي زياده.
    راستي لازمه مثل هميشه اينجا هم تاكيد كنم كه مرد خوب در دامن زن خوب پرورش پيدا ميكنه. انقدر نگيم پس من اگه خوب باشم بقيه چي؟ همين يه من خوب باشم واسه خوب شدن خيلي ها راه باز ميشه.

16. کاربر روبرو از پست مفید setare_000 تشکرکرده است .

khaleghezey (دوشنبه 16 شهریور 94)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)