به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 آبان 95 [ 00:33]
    سطح
    30
    Level completed: 99%, Points required for next Level: 2
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger First ClassVeteran
    تشکرها
    15

تشکرشده 32 در 14 پست

Array

Icon17 احساس بدى نسبت به خودم دارم. كمكم كنيد از اين حس رها بشم

سلام دوستان همدردى
    هيچ وقت دوست نداشتم اين حرفارو به زبون بيارم و در موردشون با كسى درد و دل كنم. اما خب شايد زمانش رسيده باشه كه در موردشون حرف بزنم. (يه خانم متاهل هستم)
    من يه جورايى همش دلم ميخواد تو حرفام ثابت كنم يا نشون بدم كه ادم خوبى هستم. ٢ تا دليل به ذهنم ميرسه. يا از كمبود توجه هست يا از رفتارى كه در گذشته با من شده.
    مادر و پدر بسيار مهربانى دارم كه حتى از اولويت هاى زندگيشون ممكنه بزنن به خاطر مردم. يعنى رفتارشون جورى بوده كه من هميشه احساس ميكردم مردم از من مهمترن و در اولويت. به عنوان مثال اگه كسى براى يه مدت ميامد خونه ما، اتاق و تخت من رو بهش ميدادند و من بايد رو زمين ميخوابيدم. يا مثلا مادرم عادت دارن وقتى آش ميپزن ٣-٤ برابر نياز خودمون درست ميكنن كه به همسايه ها هم بدن. توجيح كارشون هم اينه كه بوش رفته ممكنه دل كسى بكشه. اگه من ميگفتم يه كاسه برا شب من نگه دارين در جواب ميگفتن تو كه خوردى، خوب نيست ادم خود خواه باشه بزار به يكى ديگه برسه
    خلاصه بر همين اساس هم من رو مورد قضاوت قرار ميدادن. بارها و بارها از بچه گى به من گفته شده بدجنسى، خودخواهى و قلب و نيت خوبى ندارى و تا الان ناخداگاه تو رفتارام ميخوام ثابت كنم كه نيستم. همسرم بارها بهم ميگه چرا اينقدر توضيح ميدى كه ثابت كنى كه فلان حرفت رو با نيت بدى نگفتى يا و اين احساس خيلى بدى در من به وجود مياره با اين كه خيلى وقتا رفتارامو با بقيه مقايسه ميكنم، ميبينم نه تنها اين طورى نيستم بلكه شايد مهربونتر هم باشم.
    يه مورد ديگه هم خيلى صادقانه ميگم كه كمبود توجه دارم. شايد چون اون جور كه بايد اين توجه رو از خانواده نگرفتم. هيچ وقت ياد ندارم كسى ذوق منو كرده باشه با اينكه حداقل از نظر درسى خوب بودم. الان هم كه ديگه بد از بدتر اين كمبود رو دارم. نميدونم چرا، شايد چون تو غربت زندگى ميكنم ديگه از همه دورم و حتى اون احساس ساپورت از سوى خانواده رو ندارم.
    من خيلى صادقانه مشكلم رو با شما در ميون گذاشتم. لطفا كمكم كنيد از شر اين دو احساس بد راحت بشم.
    ممنون

2. 2 کاربر از پست مفید غزل زندگي تشکرکرده اند .

فدایی یار (جمعه 06 شهریور 94), آخیش (جمعه 06 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 تیر 97 [ 22:56]
    سطح
    74
    Level completed: 72%, Points required for next Level: 115
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,154

تشکرشده 1,301 در 451 پست

Array
    سلام خانم محترم...
    میگم شما که خدا رو شکر هم درد رو می دونید و هم درمان رو...این که خیلی خوبه...

خودتون اشاره کردید چرا این طوری شدید....البته نمی دونم چقدر درسته یا غلط یک بار یک جا خوندم کلی از شخصیت ادما توی کودکیشون شکل می گیره...یا شایدم شنیدم...به هر حال خودتون هم قبول دارید کار اسونی نیست که یکدفعه تغییر رویه بدید...به نظرم بهتره توی زمینه های اعتماد به نفس...رفتارهای درست و غلط با کودکان و... این موارد مطالعه کنید و کسب مهارت کنید تا بدونید دقیقا برای رفع مشکلتون چیکار کنید...

مثلا همین که گفتید روتون نمیشه رودرروی یک مشاوره بشینید و این حرفا رو بزنید باورتون میشه برای منم جای تعجب داشت؟مگه شما کار خلاف شرع یا قانونی کردید که از مطرح کردنش خجالت می کشید؟اونم مطرح کردنش با مشاوره ی ناشناس کسی که کارش این هستش .... خدا رو شکر خودتون هم قبول دارید از نظر دیدگاه مشکلاتی دارید که واقعا قابل حله....

اهان یک توصیه دیگه هم دارم که خیلی خوبه...ببنید اکثر روانشناس های معروف سایت دارند که می تونید خیلی خلاصه مشکل یا مشکلاتتون رو باهاشون مطرح کنید و ازشون بخواید لااقل شده با معرفی کتاب های خوب در این زمینه باعث بشند یک شروع خوبی در این زمینه بردارید...مثلا دکتر حبشی من خودم یکبار ازشون سوالی پرسیدم درسته بعد ده روز ولی بالاخره جوابم رو لطف کردند دادند...

امیدوارم خبرای خوبی ازتون بشنویم.

4. 2 کاربر از پست مفید فدایی یار تشکرکرده اند .

سرشار (جمعه 06 شهریور 94), غزل زندگي (شنبه 07 شهریور 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    سلام دوست عزیز

چه خصوصیات مثبتی در خودت میبینی؟ تا حالا چه موفقیتهایی داشتی توی زندگیت؟

الان چه کار میکنی؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)