سلام
من امسال کنکور تجربی دادم. تا قبل از عید میشه گفت به زیست علاقه داشتم ولی رفته رفته علاقه ام کم شد و بیشتر به فیزیک علاقه مند شدم.طوری که حدودا از یک ماه مونده به کنکور چون کنکور تجربی ثبت نام کرده بودم ولی علاقه ام فیزیک محض بود ، درس خوندن رو ول کردم و میخوام برای کنکور سال بعد رشته ریاضی و در ادامه فیزیک محض رو ادامه بدم. از عواقب فیزیک خوندن هم ترسی ندارم(چه قبول نکردن خانواده ، چه بازار کاری افتضاح فیزیک و...)
سال اول دبیرستان موقع انتخاب رشته از اونجایی که پدرم اصرار میکرد که برم ریاضی و منم با پدرم مشکل داشتم ، بنابراین حتی به زیر رشته های رشته ریاضی نگاه هم نکردم و یه راس اومدم تجربی!
حالا تنها دغدغه من اینه که میترسم علاقه ام به فیزیک مثل زیست کم بشه
نمیدونم شاید اصلا به زیست علاقه خاصی نداشتم ولی چون باید برای کنکور میخوندم سعی کردم علاقه رو ایجاد کنم
الان خیلی سردرگمم و میخوام بدونم علاقه به رشته های درسی رو چجوری تشخیص میدن؟ یعنی من از کجا باید بدونم به پزشکی علاقه دارم یا فیزیک یا شیمی یا برق یا ... ؟ به نظر خودم به خیلی از رشته ها یه علاقه نسبی دارم.تست های شخصیتی و ... رو دادم ولی مشکل این تستها اینه که مشخص نمی کنن چه رشته درسی رو ادامه بدم؟یعنی هیچوقت رشته فیزیک محض یا شیمی محض و غیره رو جزو پیشفرض هاشون در نظر نمی گیرن. تنها شناختی که از خودم دارم اینه که به پژوهش و تولید علم بیشتر از استفاده از علم علاقه دارم.
در ضمن این رو عرض کنم که وقتی میخواستم درس خوندن برای کنکور رو ول کنم ، علاقه ام به فیزیک خیلی خیلی زیاد بود و در اصل بیشتر هیجان بود تا علاقه ، ولی الان واقع بین تر شدم و هیجان ندارم ولی بازهم به فیزیک علاقه دارم
امیدوارم منظورمو رسونده باشم هرچند که خیلی درهم نوشتم
پیشاپیش ممنون از پاسخهاتون