به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 52
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array

میخوام وضع پوشمو عوض کنم نظر بدید لطفا

سلام خیلی ناراحتم هرچی اسمشومیخواهید بزارید پیش خودتونم هرچی دلتون میخوادفکرکنید دنبال شوهرم یادعقده ایم هرچی ولی منطقی بگید کارم درسته یااشتباه ممنون
    اول اینکه یه دوستی دارم به طرز فجیعی بدمبگرده حتمامیپرسید شوهرشم مثل خودشه یا به فرهنگشون ارتباط داره نه اصلا شوهرش خیلی مومن و مذهبیه ولی عاشق اون دخترشده دوستم میگه چون به خودم خیلی میرسم حتی خانواده شوهرش خیلی مذهبین اما اون عاشق دوستم شده
    منم به این فکر افتادم که حتما پسرای این زمونه ازحجاب خوششون نمیاد دنبال اینجوردختران منم میخوام ظاهرموعوض کنم
    مثل اون.الان فکرمیکنم به گذشته میبینم بخاطر اعتقاداتم به خدا و اهل بیتش حجابمو عفافمو حفظ کردم عشقمو از دست دادم پسریکه تنها خواستش ازمن بودکه بازتر بگردمو قبول نمیکردم اشتباه کردم باید همون موقع حرفشو گوش میکردم این وضع زندگی من نیست حتی به ارزوهامم نرسیدم ...
    واقعا دلم پره ،بغض تو گلومه اشک توچشمم

2. کاربر روبرو از پست مفید zzzz تشکرکرده است .

باغبان (جمعه 08 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 مرداد 95 [ 23:35]
    سطح
    33
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 220 در 65 پست

Array
    وقتی تاپیکهات رو میخونم حس میکنم به خاطر نوع پوششی که داری اعتماد به نفست پایینه. میدونی به نظرم وقتی خودت رو زیبا و خوب بدونی ( از ته
    دلت) روی بقیه هم اثر میذاری. پس اگه این تغییرات باعث افزایش اعتماد به نفس میشه انجام بده. حالا لازم هم نیست یدفعه خیلی تغییر بزرگی بدی. مثلن یه کم آرایش، استفاده از عطرهای خوش بو و لباسهای مدل جدید میتونه اثر خوبی داشته باشه
    ولی اینم بدون طرز برخورد و رفتار خیلی مهمتر از ظاهره پس در کنارش سعی کن روی خودت بیشتر کار کنی و نقاط ضعفت رو کمرنگتر کنی

4. 6 کاربر از پست مفید شمیم بهار تشکرکرده اند .

واحد (یکشنبه 10 خرداد 94), zzzz (جمعه 08 خرداد 94), آنیتا123 (شنبه 09 خرداد 94), باغبان (جمعه 08 خرداد 94), سوده 82 (شنبه 09 خرداد 94), شیدا. (جمعه 08 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 فروردین 03 [ 23:18]
    سطح
    88
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 486
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,198

تشکرشده 1,406 در 461 پست

Array
    سلام عزیزم. فرض کن همه بی حجاب دوست داشته باشن(که البته اینطور نیست) ولی رضایت خدا و وجدان خودت در حفظ حجاب باشه،بازم بنظرت باید به خاطر این موضوع، اعتقادات و از همه مهم تر رضای خدا رو زیر پا گذاشت؟ حجاب بنظر من موضوع مهم و عمیقی است که نمیشه بدون تفکر ازش رد شد. ببین هدفت از حجاب چیه.چرا گفته شده که حجاب رو حفظ کنیم.در این مورد بیشتر فکر کن و مطالعه کن.در این صورت پایه اعتقادی رو محکم کنید.و با خودتون به نتیجه برسید. در ازدواج فاکتور های مختلفی دخیله و صرفا ظواهر تعیین کننده نیست.پس خودتون رو با دوستتون مقایسه نکنید.در مورد اون آقا هم درست عمل کردی و بایستی به خودت و انتخابت افتخار کنی. بنظر من هدف وسیله رو توجیه نمیکنه. ان شاألله که به لطف و یاری خدا، مورد مناسبی نصیبتون بشه و خوشبخت باشید.

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.

6. 7 کاربر از پست مفید zolal تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 09 خرداد 94), grey-sm (شنبه 09 خرداد 94), mdgh (جمعه 08 خرداد 94), واحد (یکشنبه 10 خرداد 94), zzzz (جمعه 08 خرداد 94), اعجاز عشق (جمعه 08 خرداد 94), باغبان (جمعه 08 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 فروردین 98 [ 15:00]
    سطح
    58
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    521

تشکرشده 526 در 206 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    یکم در مورد کاری که میخوای انجام بدی فکر کن
    آدم میتونه با حجاب هم شیک بگرده لازم نیست که بخوای طرز پوششت رو عوض کنی باید طرز فکرتو نصبت به زندگی عوض کنی
    من که یه پسر هستم به شخصه اصلا طرف دخترهایی که طرز پوششون درست نیست نمیرم و اکثر پسرها هم همینطور هستن و بیشتر هدفشون دوستیه، اینقدر زندگی خودتون رو با دوستات مقایسه نکن توی این انجمن یه گشتی بزنی میبینی نتیجه ازدواج کسایی که از نظر اعتقادی با هم فرق داشتن چیه{پسر مذهبی، دختر غیر مذهبی }
    بزار رک بهتون بگم به نظر من شما توی شخصیتتون یه سری ضعف داری که مهم ترین اونا نداشتن اعتماد به نفس و عزت نفسه و شما میخوای با این کارت اون ضعف هایی رو که داری پشت جسمت و ظاهرت پنهان کنی تا بقیه نتونن این چیزا رو ببینن و به نظر من اینکه بخوای از جسمت برای بهت نشون دادن شخصیتت استفاده کنی اصلا کار درستی نیست و شما رو در مسیری قرار میده که باعث میشه بقیه از جسمت سوءاستفاده کنن و بعدش تنهات بزارن درست همون کاری که اون پسر خواست کنه و خودت هم خوب میدونی اصلا ارزشتو نداشت، نباید به خاطر اینکه به یه آدم بی ارزش برسی از ارزش های خودت کم کنی
    ان شاءالله خدا راه درست رو به هممون نشون بده
    موفق باشید
    یاعلی...
    ویرایش توسط alireza198 : جمعه 08 خرداد 94 در ساعت 19:57

8. 7 کاربر از پست مفید alireza198 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 09 خرداد 94), mdgh (جمعه 08 خرداد 94), واحد (یکشنبه 10 خرداد 94), zzzz (جمعه 08 خرداد 94), افسونگر (چهارشنبه 13 خرداد 94), اعجاز عشق (جمعه 08 خرداد 94), رنگین (سه شنبه 12 خرداد 94)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 خرداد 94 [ 00:02]
    سطح
    40
    Level completed: 98%, Points required for next Level: 5
    Overall activity: 75.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points3 months registeredTagger First Class
    تشکرها
    462

تشکرشده 404 در 152 پست

Array
    پوششتو عوض کن و عذاب وجدان نداشته باش. فقط کم کم که یکی دید ضایع نشی :) مثلا یه هویی از چادری به فشن 2018 تبدیل نشو !!!!

از چادری به چادری خوش تیپ و از مانتویی به مانتویی خوش تیپ :) این جوری پشت سرتم حرف درنمیارن جماعت بیکار !!!

خیلی آروم و کم کم. این یه توصیه ی دخترانه در گوشی بود :)

اکثرا دخترای خوب این جوری مثل تو بودن و کم کم خوب ترم شدن :) چون ظاهر یه دختر اونقدر رو عقلش تاثیر داره که حتی عقلش نداره

اصلا نترس و حتما این کارو بکن. به خاطر شوهر نه ها به خاطر خودت :) مثلا به خاطر خودت :)

به نظر من، اگه یه آقایی با یه خانم که به خودش نمیرسه ازدواج کنه یه جای کارش واقعا میلنگه و باید بهش شک کرد!!! دختری که تو مجردیش به خودش نرسه وای به حال متاهلیش :)

دخترا کلا به خودشون میرسن شوهر پیدا کنن دیگه خر از پل گذشت که دیگه گذشت :) البته دیگه بعدش نمیشه خوش تیپ نبود. امکانش به صفر نزدیکه. اونوقت تو داری میگی همه

خوش تیپا شوهر دارن !!!! کجای دنیا قرار داری عایا؟؟؟؟ (اینا رو پسرا نخونن :) حرفای خواهرانه بود ولی بفهمن دخترای خوش تیپ دوست دارن ازدواج کنن و کارشونم درسته)

ستاره خانم چرا تایپیک بسته شهچیزی نگفتی که شما!!!

10. 2 کاربر از پست مفید شکوه تشکرکرده اند .

the boy (سه شنبه 12 خرداد 94), باغبان (شنبه 09 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 04 بهمن 95 [ 12:09]
    سطح
    30
    Level completed: 62%, Points required for next Level: 58
    Overall activity: 17.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience Points1 year registeredTagger First Class
    تشکرها
    32

تشکرشده 68 در 27 پست

Array
    عزیزم منم یه دختر چادریم
    الان هم دانشجوام و متاهل
    من تو دانشگاه چادریم و رفتار خوبی با همکلاسی هام دارم یعنی نه باخاشون گرم گرمم نه سرد سرد به موقع سلام و احوال پرسی میکنم به موقع حرف میزنم باهاشون و ... اما خشک نیستم یا قیافه بگیر نیستن..چهره خویی هم دارم ، با این اوصافی که گفتم تو کلاسمون 4 تا خواستگار داشتم بیشتریاشون عاشق حجاب و سنگینی و حتی خوشرویی به جای من شده بودن...الانم که متاهلم خانواده همسرم یکی از دلیل هاشون که منو انتخاب کردن حجابم بوده...همسر من الان لذت میبره از با حجاب بودن و خوشتیپ بودن من..خانوادش هم همینطور.
    من با حجابم اما ابدا از لحاظ تیپی خودم رو محدود نمیکنم یعنی بهترین و شیک ترین لباس هارو میپوشم هر نوع کفشی که دلم بخواد میپوشم اما با حجابم حتی با چادرم و این یه زیبایی دیگه ای داره
    اتفاقا تو زمستون یه تیپ خوشگل زده بودم یکی از دوستامون گفت خوبه تو با حجابی و خوشتیپ،اصلا خودت رو محدود نمیکنی.
    اتفاقا پسرایی که تو این دوره زمونه دنبال دختر سنگین میگردن کم نیست ،شما خود واقعیت باش،همینی که هستی باش ،یه دختر سنگین و با وقار و با حجاب و خوش لباس
    حالا من نمیدونم شما چادری با حجاب هستید یا مانتویی با حجاب؟ چون از هر دونوعش هست
    اینم بگم با اینکه تو کلاس من دختر خوشگل و مانتویی و بی حجاب هم هست اما همه یه جور دیگه منو قبول دارن..تازه چند تا از دوستای منم که ازدواج کردن همشون با حجابن و تیپ هاشون خوبه ،پس به این چیزا نیست و از این فکرا نکن.

از الان یه جمله رو از پروفسور جان مکسول به یاد داشته باش:
    هیچوقت ظاهر زندگی دیگران رو با باطن زندگی خود مقایسه نکنید.

این جمله خیلی پر معنیه ها!!!!
    هیجوقت این جمله رو فراموش نکن
    تو هم ازدواج میکنی اما وقتی که زمانش برسه پس یکم صبر داشته باش

12. 4 کاربر از پست مفید sogand_20 تشکرکرده اند .

alireza198 (شنبه 09 خرداد 94), mdgh (شنبه 09 خرداد 94), باغبان (شنبه 09 خرداد 94), رنگین (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام خانم چارضد

گفته بودید نظر بدید در مورد موضوع تاپیک ، من هم بعنوان یک تک نظر ، نظر خودم رو اعلام میکنم ، الزاما نظر من درست نیست ، بلکه فقط بعنوان نظر شخصی نود و سه میتونید در نظر داشته باشیدش...

من بعنوان یک پسر عاقل و بالغ و باشخصیت؟؟ و باکلاس!! ، بشخصه ، در نظرم دخترخانمهایی که حجاب کامل دارند ، جلوه و ابهت و وقار غیرقابل وصفی دارند... البته منظورم از این چادری الکی پلکی ها نیست ها ، از این دختر خانمهایی منظورم هست که واقعا به پوشوندن تک تک نقاط بدنشون حساس هستند و یکسره مراقبت حجابشون هستند و مثل یک نفر که میره از بانک یک کیف پر از پول میگیره و توی خیابون مدام یکسره چپ و راستش رو نگاه میکنه تا مبادا داراییش به یغما بره ، دخترخانمهایی که اینچنین از گوهر وجودیشون مراقبت میکنن از دیدنشون کیف میکنم.... البته خوب مطمئن هستم که شما متوجه هستید که منظورم از این صحبت این نیست که بخوام بر اساس چادری و غیر چادری بودن افراد ، برچسب بزنم و بگم چادریها خوب هستند و مثلا مانتویی ها خوب نیستند.. قطعا اینطور نیست و برای یک زن قطعا عفاف و حیا خیلی بالاتر از پوشش هست ... عفاف و حیا هم چیزی هست که شاید خیلی از دخترهای چادری نداشته باشن و از اونطرف بعضی دخترهای مانتویی داشته باشن و باید دخترهای چادری برن سر کلاس درس این افراد درس حیا و عفاف ببینن...
    من فقط اینجا دارم نظر خودم رو در مورد علاقه ام به پوشش یک خانم میگم همونطور که یک خانم ممکن از یک اقا با تیپ اسپرت خوشش بیاد و یک خانم هم از اقایون کت و شلواری... و مجددا تاکید میکنم صحبتم سر خوب و بد بودن افراد بر اساس پوشش نیست.

حتی اگه این اقا پسرهای که قبل ازدواج انواع و اقسام دوست دخترها رو داشتن نگاه کنید ، درنهایت میبینید با دختری ازدواج میکنن که حداقل در پوشش ، محجوب تر از اون دوست دختر های اقا پسر هستند...

یک خاطره هم بگم فکر کنم بدرد تاپیک شما بخوره، من کشورهای مختلفی بودم ، یک دوره ای ، توی یک کشور مسلمون اقامت داشتم که البته هیچ اجباری برای پوشش خانمها نبود... اونجا سیستم طوری بود که پسرهای 18-19 ساله غالبا دوست دختر داشتن و انواع و اقسام لذتهای جنسی رو توی همون سنین کم میتونستن تجربه کنن... یادم میاد یک روز با یک اقا پسر که با هم دوست شده بودیم، داشتم صحبت میکردم که اون هم دوست دختر داشت ... بعد حرف جالبی بهم میزد.. میگفت ، من دوست دارم بیام زن ایرانی بگیرم... وقتی ازش پرسیدم چرا؟ گفت اخه من دوست ندارم زنم مثل دوست دخترم باشه ، دوست دارم زنم حجاب داشته باشه مثل دخترهای کشور شما... البته طفل معصوم اون پسره یک تصویر ناقص از ایران تو ذهنش بود و فکر میکرد همه اینجا حجاب خیلی خوب و کاملی دارن نمیدونست اینجا بعضی خانمها لباسهایی میپوشن که صد برابر یک خانم خارجی که با لباس نیمه برهنه میاد بیرون محرک تره... بگذریم .. خلاصه منظورم اینه که این موضوع که اقایون دنبال نجابت هستند و یکی از فاکتورهای نجابت هم داشتن حجاب هست ، مختص به ایران و مردهای ایرانی نیست ....

البته من اینجا نمیخوام شما رو تشویق کنم که حجاب چادر داشته باشید یا مانتو ، گرچه هر چه باحجاب تر ، پسندیده تر ... ولی این موضوعی هست که به شخصیت و تربیت و محیط خانواده و ارزشهای شما برمیگرده ... برگردید به ذات خودتون و جواب این سوالتون رو پیدا کنید ... اگر شما از بچگی ، حجاب چادر در فرهنگ خانوادتون بوده واین بصورت ناخوداگاه در ذهن شما جا باز کرده باشه، مطمئن باشید اگه الان شما این حجاب رو کنار بزارید و همسری انتخاب کنید که این مدل حجاب ضعیف تر رو بپسنده ، مطمئن باشید که بعد در زندگی به مشکل میخورید ، چون ارزشهایی که از کودکی درون شما شکل گرفته ، در تعارض با ارزشهایی همسرتون هست ... و بعد که کمی عطش عشق در زندگی فروکش کرد ، یکسره در تضاد خواهید بود... چون اگر بخواید چادری بشید با ارزشهای همسرتون تضاد خواهید داشت و اگر بخواید با همون حجاب ضعیف بچرخید ، با ارزشهای کودکی و خانوادگی خودتون در تضاد خواهید بود و دچار عذاب وجدان و احساس گناهکار بودن خواهید بود... پس برای جواب سوال که میخواید چه پوششی داشته باشید ، فارغ از اینکه هنوز ازدواج نکردید و دغدغه تنهایی دارید ، به درون خودتون و ارزشهای خودتون برگردید تا کمترین اسیب رو ببینید...

اما در مورد اون اقایی که گفتید مومن و مذهبی هست و خانمش حجاب خوبی نداره ، من با این موضوع کمی مشکل دارم ، ما همه مسلمون هستیم .. ولی خیلی افراد کمی هستند که مومن واقعی و مذهبی باشند ... مگر دیندار بودن و مومن بودن به همین راحتی هست؟ متاسفانه من توی بعضی از تاپیکهای دیگه هم میبینم که طرف اولش خودش رو میاد معرفی میکنه و توی صفاتش میگه مذهبی هست و از اونطرف انواع و اقسام گناهانی که همچنان درگیرش هست رو نام میبره ... مگر مذهبی بودن به خانواده ربط داره و یک چیز ارثی هست که" گیرم پدر تو بود فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل؟" صحبت این نیست که قراره ما معصوم باشیم .. ولی میگم حداقل حرمت کلمه "مومن بودن " و "مذهبی بودن" رو حفظ کنیم و برای هر کسی به راحتی خرج نکنیم ، صرفا برای کسی این صفات رو به کار ببریم که وقتی جامعه اون ادم رو میبینه یاد پیغمبر و ائمه بیفته... مگر مومن بودن فقط به نماز خوندن و روزه گرفتن و حج رفتن و... هست؟ میدونید این خانمهایی که با پوشش تحریک کننده توی خیابون راه میرن ، اگه پسر یا مردی با دیدنشون تحریک بشه و بعد خودارضایی کنه ،برای اون خانم هم گناه خودارضایی اون طرف رو مینویسن؟ پس هیچ وقت یک مرد که به معنای واقعی مومن و مذهبی باشه اجازه نمیده همسرش با هر نوع پوشش زننده ای توی جامعه ظاهر باشه مگر اینکه در مورد همسر دوست شما ، ایشون کر و کور و عاشق شده باشه که بحثش جداست....

اما در مورد موضوع اخر و جداییتون از اون اقا بخاطر پوشش ... داستان حضرت موسی و حضرت خضر رو که شنیدید حتما؟

موسی علیه السلام مامور می شود که برای فرا گرفتن علومی - که جنبه نظری نداشت بلکه بیشتر جنبه عملی و اخلاقی داشت - نزد پیامبر و عالم بزرگ زمانش رود.

او بار سفر را بست و به سوی جایگاه خضر با یکی از یارانش به راه افتاد؛ حوادث اثناء راه بماند، هنگامی که به خضر رسید، پیشنهاد خود را به آن معلم بزرگ، مطرح کرد؛ او نگاهی به موسی علیه السلام افکند و گفت: «باور نمی کنم در برابر تعلیمات من، صبر و شکیبایی داشته باشی! » ولی موسی علیه السلام قول شکیبایی داد.
    سپس سه حادثه مهم یکی بعد از دیگری اتفاق افتاد؛ نخست سوار بر کشتی شدند و «خضر» اقدام به سوراخ کردن کشتی کرد که بانگ اعتراض موسی بر خاست، و خطر غرق شدن کشتی و اهلش را به خضر گوشزد نمود؛ ولی هنگامی که خضر به او گفت: «من می دانستم تو، توان شکیبائی نداری! موسی از اعتراض خود پشیمان گشت و سکوت اختیار کرد، چرا که قرار گذاشته بود لب به اعتراض نگشاید تا خضر خودش توضیح دهد.
    چیزی نگذشت در مسیر خود به نوجوانی برخورد کردند «خضر» بی مقدمه اقدام به قتل او کرد! منظره وحشتناک کشتن این جوان ظاهرا بی گناه، موسی علیه السلام را سخت از کوره به در برد، و بار دیگر تعهد خود را فراموش کرد و زبان به اعتراض گشود، اعتراض شدیدتر و رساتر از اعتراض نخستین، که چرا انسان بی گناه و پاکی را بی آن که مرتکب قتلی شده باشد کشتی؟ به یقین این کار بسیار زشتی است!
    برای دومین بار، خضر پیمان خود را با موسی علیه السلام یاد آور شد و به او گفت اگر بار سوم تکرار کنی همیشه از تو جدا خواهم شد؛ موسی فهمید که در این مورد سر مهمی نهفته است و سکوت اختیار کرد تا خضر خودش بموقع توضیح دهد.
    چیزی نگذشت که سومین حادثه رخ داد؛ آن دو وارد شهری شدند، مردم شهر حتی حاضر به پذیرایی مختصر از آنان نشدند، ولی خضر علیه السلام به کنار دیواری که در حال فرو ریختن بود رسید، آستین بالا زد و از موسی نیز کمک خواست تا دیوار را مرمت کند، و از فرو ریختن آن مانع شود؛ باز موسی علیه السلام پیمان خود را به فراموشی سپرد و به معلم خویش اعتراض کرد که آیا این دلسوزی در برابر آن بی مهری منطقی است؟ اینجا بود که خضر اعلام جدایی از موسی علیه السلام نمود، چرا که سه بار پیمان شکیبایی را که با خضر داشت شکسته بود؛ ولی پیش از آن که جدا شوند، اسرار کارهای سه گانه خود را برای او برشمرد و پرده از آن برداشت.در مورد کشتی گفت: پادشاهی ظالم و جبار، کشتیهای سالم را غصب می کرد و من کشتی را معیوب ساختم تا مورد توجه او قرار نگیرد؛ زیرا کشتی تعلق به گروهی از مستضعفان داشت و وسیله ارتزاق آنها را تشکیل می داد.
    جوان مقتول فردی کافر و مرتد و اغواگر بود و مستحق اعدام، و بیم آن می رفت که پدر و مادرش را تحت فشار قرار دهد و از دین خدا بیرون برد.
    و اما آن دیوار متعلق به دو نوجوان یتیم در آن شهر بود، و زیر آن گنجی متعلق به آنهانهفته بود؛ و چون پدرشان مرد صالحی بود، خدا می خواست این گنج را برای آنها حفظ کند؛ سپس به او حالی کرد که من این کارها را خود سرانه نکردم؛ همه به فرمان پروردگاربود!

در اینجا موسی علیه السلام از خضر جدا شد، در حالی که کوله باری از علم و آگاهی و اخلاق را همراه خود می برد.

این داستان به درد زندگی تک تک ما میخوره .. نه جایگاه ما با جایگاه حضرت موسی قابل قیاسه و نه نعوذبالله حضرت خضر با خداوند قابل قیاس هست ... حضرت موسی با اینکه پیامبر بود نمیتونست از حکمت کارهای خضر سر در بیاره ... حالا ما چطور میخوایم از حکمت کارهای خدا سر در بیاریم ؟ بهترین کار همون کاری بوده که شما انجام دادید که وظیفتون رو انجام دادید ولو اینکه اخر داستان برای شما به ظاهر شیرین نبوده و به اون اقا نرسیدید گرچه اگر خدا پرده از حکمت اخر داستان برمیداشت ،احتمالا نه تنها الان از اون اتفاق شاکی نبودید بلکه روزی هزار بار هم شاکر خدا میبودید... که البته شاید این هم پاداش همون انتخاب راه درست شما بوده... من نمیخوام داستان پردازی کنم و اینها صرفا احتمالات تراوشی از ذهن ناقص من هست ولی میگم کار درست مطابق با میل خداوند رو انجام بدید و اعتماد کامل داشته باشید به حکمت خداوند... برخلاف حضرت موسی که به خضر اعتماد نداشت و از این اعتماد نداشتن در نهایت پشیمان شد ...

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

14. 7 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 09 خرداد 94), mdgh (شنبه 09 خرداد 94), واحد (یکشنبه 10 خرداد 94), افسونگر (چهارشنبه 13 خرداد 94), اعجاز عشق (یکشنبه 10 خرداد 94), باغبان (شنبه 09 خرداد 94), رنگین (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 خرداد 96 [ 23:33]
    سطح
    23
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 16
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    6

تشکرشده 91 در 41 پست

Array
    اولا توی ایران حجاب اجباری هست و بی حجاب نداریم.دوم اینکه از کی تا حالا حجاب معنی اش شده چادر، و اگر چادر برداشت و با مانتو بود میشود بیحجاب!
    چادر به بعضی ها میاد به برخی نمیاد،سعی کن خوب به نظر برسی و اونی که بهت میاد رو ست کنی،چه چادر چه مانتو

16. 3 کاربر از پست مفید mehdi_7 تشکرکرده اند .

Aras (یکشنبه 10 خرداد 94), بنیتا20 (پنجشنبه 21 خرداد 94), باغبان (شنبه 09 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    سلام ساناز جان

پوشش شما تا حالا به چه صورتي بوده؟ ............ميزان تغييري كه مي خواهيد در حجابتان ايجاد كنيد چقدر است؟

از ميان باور قلبي ..... فشار خانواده .... احساس رضايت و امنيت .......... مصون ماندن ‏از مزاحمتها ....... دوري از جلب توجه نامحرم و ... كدام مورد در انتخاب پوشش فعلي از سوي شما دخيل بوده؟

اين مسئله ي ازدواج دختري با پوشش نامناسب با پسري به ظاهر مومن را من هم در جامعه ‏مشاهده كردم .

ظاهربيني فقط در تشخيص زشتي و زيبايي خلاصه نمي شود ..... ظاهر ‏معيار قابل اعتمادي براي تشخيص مومن از غير مومن هم نيست ........ ظاهر بيني مختص قشر خاصي نيست.......‏

انسان خيلي مذهبي هم ممكن است ظاهر بين باشد اما انتخاب دختر زيباي غير مذهبي از سوي انساني كه واقعا اعتقاد به حجاب دارد اصلا طبيعي نيست . مطمئن باش شرايط خاصي مسبب اين پيوند شده كه من و شما نمي توانيم از همه چيز سر در بياوريم...........اما اكثر آقايان حتي لامذهب ترين ها هم ‏براي حجاب همسر خود اهميت قائل هستند.

ساناز عزيز خيلي خودت را درگير ظواهر كرده اي ....... چه در شناخت آدمها ....... چه در ‏تشخيص زيباييها ..... قضاوت اعمال ...........بررسي جايگاه ديگران و .....

‏ تشخيص مومن واقعي خيلي مشكل است.......... تظاهر كردن خيلي آسان و ساده است........... آنقدر كه اعمال و رفتار هم معيار درستي براي ‏اثبات اين موضوع نيست ............ چه رسد به اكتفا نمودن به ديده ها و شنيده ها .‏

دوستم تغيير پوشش در نظر شما شايد يك مسأله ساده باشد ........ اما مي تواند مسائل زيادي را تحت ‏الشعاع قرار دهد .‏........ بدون اغراق مي تواند مسير زندگي شما را كاملا تغيير بدهد.

قضاوت ديگران بر اساس ظواهرهميشه بوده و هست.

اگر اعتقاداتتان را حفظ كنيد مورد توجه شخصي هم درجه خودتان قرار مي گيريد .......... پوشش كه تغيير كند خيلي مسائل باطني و جانبي نيز دچار تحول مي شوند پس تاثيرش عميق تر از آن است كه فكر مي كنيد ......... تغيير ميزان حجاب شما ممكن است زمينه ساز نابودي ساير اعتقادات شود .

پوشش هر شخص غالبا نشاندهنده ‏افكار شخصي و خط قرمزهايش است..... اگر تغيير در ظاهر با ساير اعتقادات شما مغايرت ‏داشته باشد ممكن است شما را دچار حس سردرگمي يا تناقضي آشكار نمايد..... ‏بدين وسيله خود واقعيتان را پنهان و حتي گم مي كنيد.

اگر حد و حدود حجاب شما تا به حال جزء خط قرمزهايتان بوده بيش از انچه كه فكر مي ‏كنيد به ضررتان تمام مي شود ...... يكبار كه پا روي اعتقاداتمان بگذاريم ...... از خط ‏قرمزمان عبور كنيم...... اين كار در دفعات بعدي راحت تر مي شود.‏

بعضي خطاهاي به ظاهر كوچك آغازگر خطاهاي بزرگ هستند........خداي نكرده فردا ممكن است چيزهاي مهمتري را قرباني كنيد.‏

اگر در تغيير پوششت مصمم هستي اين كار را انجام بده ........ شخصي كه شما را با پوشش مورد قبول خود بخواهد ...... اگر شما را بد حجاب بپسندد .........چنين شخصي عير مذهبي يا همان مذهبي ظاهري و پر تناقض است............. عجيب نيست ساير مسائل مذهبي كه براي شما مهم است را قبول نداشته باشد .......يعني تغييري بيش از تغييرات ظاهري را در شما طلب كند.

شما وقتي براي به دست آوردن شخصي از خود واقعيت فاصله بگيري ‏‏........... براي از دست ‏ ندادنش مجبور مي شوي بيشتر و بيشتر تغيير كني .

خداي نكرده به جايي نرسد كه احساساتت از تو آدم ديگري بسازد كه حتي خودت را نشناسي.

ساناز جدا از بحث ازدواج پوشش فعلي ات از روي اجبار است يا اشتياق ؟

اعتقاداتت را قلبا پذيرفته اي يا نيازي به تغيير در آنها احساس مي كني؟

اصلا پوشش و رفتارت را تغيير بده ‏‏....... موقر نباش ...... با پسرها راحت باش......... ببين اصلا اين كارها با شخصيت ‏آرام و سنگين شما جور در مي آيد؟؟؟

بيست و شش سال با چنين پوششي زندگي كرده اي............خودت را اينطور شناخته و ‏باور كرده اي .......... دز شرايط سخت رنج دلتنگي را تحمل كردي اما همچنان پايبند باورهايت بودي.‏

تو نمي خواهي شبيه دوستت بشوي ............ چون نظر مثبتي در مورد او نداري...... ظاهر ‏و باطنش مورد تاييدت نيست ........... فقط نگران ازدواجت هستي........ اما هر كس ‏ازدواج كرد الگوي خوب نمي تواند باشد...... اگر مثل او يا هر شخصي شبيه او شوي باورهاي 26 ‏ساله ات را به باد مي دهي.‏

اگر قلبا از شرايط و حجاب و رفتارت رضايت داري به فكر تغيير نباش .... اگر فقط ازدواج تو را به اين فكر واداشته راه اشتباهي انتخاب كرده اي.

مثل هميشه موقر و سنگين باش ..... مرتب باش ........ به خاطر پايبند بودن به اعتقاداتت به خودت افتخار كن البته مغرور نشو ....... كمرو نباش ....... وارد اجتماع شو ......... مهارتهاي ارتباطي را ياد بگير ....... و روابط عمومي ات را قوي كن.

واقعا ارزش دارد خودت را حفظ كني.......انقدر ارزشمندي كه لازم نيست بخاطر كسي تغيير كني ....... خيلي مواظب خودت باش .......... ظاهرت را اگر خواستي تغيير بدهي سعي كن با ارزشهايت مطابقت داشته باشد .

موفق باشي.

18. 5 کاربر از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده اند .

abi.bikaran (شنبه 09 خرداد 94), واحد (یکشنبه 10 خرداد 94), zzzz (سه شنبه 12 خرداد 94), باغبان (شنبه 09 خرداد 94), رنگین (سه شنبه 12 خرداد 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    سلام دوستم..فقط عاجزانه ازت می خوام اینقد ظاهر زندگی دیگرانو نبین..تو از کجا می دونی اونایی که به خاطر ظاهر زیبای دختر باهاش ازدواج کردن خوشبختن؟؟

من خودم بارها برام پیش اومده از بیرون که نگاه می کردم غبطه می خوردم و فکر می کردم مثلا فلانی خوشبخت عالمه..ولی وقتی باهاش نزدیک شدم کلی غصشو خوردم..

به جرات می گم 90% از اونایی که فقط به خاطر ارایش و بدحجابیشون انتخاب شدن و ازدواج کردن بعدش کلی خیانت دیدن..وقتی اینقد یک پسر ظاهربینه مطمئنا این اخلاق درش

ریشه دوونده و بعد ازدواج نمی تونه خودشو اصلاح کنه..

یک مورد دیگه اینکه پسرها برا ازدواج دنبال دختر معصومی می گردن(در عین زیبایی)

یک واقعیتی که برای من وجود داشت که به این نتیجه رسیدم این بود که من یک دوست صمیمی داشتم بی نهایت خوشگل بود..قیافش دقیقا عین مه لقا جابری بود..در حدی که

عکاشو به کسی نشون می دادم فک می کردن مه لقاست..اما ارایششم زیاد بود و بی حجاب..امکان نداشت توی ی هفته این پیشنهادی نداشته باشه ولی.ولی 99% پیشنهادها دوستی

بود و اون 1% ازدواج هم 90% شون اصلا ادم های خوبی نبودن و نمی شد بهشون اعتماد کرد..حالا من به لطف خدا قیافم بد نیست ولی اصلا در حد اون نبودم.حجابمو کامل رعایت می کردم

اما خوشتیپم بودم( از لحاظ تیپ در حد دوستم بودم) برای من فقط یک مورد پیشنهاد دوستی بود و بقیه پیشنهاد ها ازدواج..در حدی که در بعضی موارد بعدا فهمیدم دوستم غبطه منو می خورده

مگه تو اینو قبول نداری که اگه ی قدم به سمت خدا بیای 100 قدم به سمتت میاد؟؟خب خدایی که اینقد مهربونه رو باید کنار گذاشت واسه یک هدف..

چرا به جای اینکه یک قدم بیشتر به سمتش برداری و بهش بگی من به خاطر تو از خیلی چیزها گذشتم حالا تو یک نشونه بهم نشون بده می خوای از چاله به چاه بیفتی؟؟

20. 4 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

alireza198 (شنبه 09 خرداد 94), واحد (یکشنبه 10 خرداد 94), باغبان (شنبه 09 خرداد 94), رنگین (سه شنبه 12 خرداد 94)

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)