به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 49
    عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    چهارشنبه 09 اسفند 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 81%, Points required for next Level: 97
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array

حالم بده افسرده م

سلام بچها من این تایپیکو نمیدونستم تو کدوم قسمت باز کننم.بچها چنروز پیش یه تایپیک باز کردم باعنوان عاشق شدم بجوری ....مشکلم تقریبا حل شد ینی من کلی سوال تو.ذهنم بود که بچها جواب دادن .حالا من عزت نفسمو بدس اوردم .اما من هنوز اون پسر تو فکرمه اخه دلم تنگ میشه کاراییکه دوستان گفتن انجام دادم اما باز میاد تو فکرم انگار هک شده تو مغزم انگار طلسم شدم .میدونم بدرد نمیخوره میدونم بدبختم میکنه اما اظطراب دارم مدام.اگه میخواییدبگید برم پیش روان پزشک که خودم امار داروارو دارم اکساسپام.فلوکستین.والپروات .سیتالوپرام.....
    بنظرتون اگه این داروارو مصرف کنم میتونم بخونم واس کنکور دکترا؟اینا خواب اوره وابستگی میاره تازه شاید یه ماه حالم خوب کنه بعدش شرو میشه.کاش پام میشکس سراغ اون اقانمیرفتم.هیچکی تو.زندگیم نیست هیچ پسری دوسم نداشته دلم میخواد ازدواج کنم تا ازین شرایط بد دربیام اما نمیشه کو اخه همشون میخوان مثل اون پسره بشن از طرفیم بابام افکارمنفی داره تاحالاخواستگار راه نداده میگه وقتی من مردم برید هرکارخواستیدبکنید من باهاتون اتمام حجت کردم ینی اصلا ب فکر جهزیه نیست تازه اسم خواستگارم نمیتونم بیارم میگه میریدبدبختدمیشید نمیتونم که باهاش دعوا کنم هرچی میگه سرمو میندازم پایین چی بگم اخه تازه داداشمم نمیزاره گیر میده.همشم توخونه خوابه من باید ناهار شامشو اماده کنم ازبس ظرف شستم دستام زمخت شده تازه اینهمه کار میکنم اخر میگه شما بریدخونه شوهر پستون میاره .منم مجبورم درس بخونم تا زمان بگزره لااقل از وقتم استفاده کنم بشدت افسردگی دارم مامانمم افسردس همیشه چراغای خونه خاموشه میگن چشممونو میزنه فکرنمیکنن که رو روحیه ادم تاثیربد میزاره .من چکار کنم من هیچوقت نمیتونم ازدواج کنم حتی اگه اون پسر هم عاقم بود نمیشد خدا چکار کنم کمکم کنید

2. کاربر روبرو از پست مفید zzzz تشکرکرده است .

اعجاز عشق (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    سلام دختر خوب

خب این حالتهات طبیعیه..هرکسی هم که مثل تو بوده و خواسته فراموش کنه اولش همین طور بوده اما به مرور زمان حالش خوب شده..

اول اینکه توصیه می کنم به هیچ وجه جایی که اون اقا هست یا اثری ازش باقی مونده نرو..

دوم اینکه تو خودت باید به خودت کمک کنی..باید بتونی فکرتو کنترل کنی..راهکارهای توقف فکرو بخون http://www.hamdardi.net/thread-16432.html

یک راه خیلی مفیدی هم که دوستم تجربش کرد این بود که تمام خصوصیات بد و چیزهای بدو خورد شدن شخصیتشو نوشته بود هر وقت به اون پسر فکر می کرد سریع می رفت

اون نوشته هاشو می خوند و اروم می شد..این باعث شد که کلا از پسره بیزار بشه.

اینکه همش با خودت بگی نمی تونم و سخته و.. واقعا نمی تونی دیگه..چه ادم هایی بودن که حتی برای رسیدن به عشقشون خودکشی کردن ..ولی حالا دارن زندگیشونو می کنن

نباید توقع داشته باشی یک شبه خوب بشی..اما هر هفته باید بهتر از هفته قبل بشی..

در مورد ازدواجم بهتره فعلا بهش فکر نکنی.اول بزار حالت کاملا خوب بشه بعد سراغش برو

در ضمن پدرت حالا مخالفه..تو باید یک نفر که پدرت قبولش داره و حرف شنویش از اون بالاست و پیدا کنی و در مورد نیازت به ازدواج باهاش حرفاتو بزنی.بعد ازش بخوای تا با پدرت

صحبت کنه..بعدشم پدرت که دشمنت نیست اون از روی دلسوزی فکر می کنه قراره دخترش بدبخت شه اینو می گه..وقتی یقین پیدا کنه خوشبخت میشی مطمئن باش تا حدی

کوتاه میاد..

حالا برو روی خودت کار کن و اینقد منفی بافی نکن اینجا.تا به مرور زمان خوب خوب شی

4. 4 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

hvldk (سه شنبه 15 اردیبهشت 94), zzzz (سه شنبه 15 اردیبهشت 94), اعجاز عشق (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), شیدا. (سه شنبه 15 اردیبهشت 94)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    پنجشنبه 16 فروردین 03 [ 23:50]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    7,784

تشکرشده 6,819 در 2,405 پست

Array
    سلام بر کبوتران دلواپس پرواز........

یه دوستی داشتم میگفت ،باید انسانها یه جایی پیدا کنند تا غم و غصه هایشان را اونجا خالی کنند - به چیزی شبیه پارکینگ - البنه پارکینگ نگرانی ها........
    رهگذرم - تا این چند وقتی که در تالار همدردی هستم - بعضی موقع ها فهمیدم که تالار از هدف اصلیش دور داره میشه........ اینجا باید جایی باشه که نگرانی هایمان را بگوییم و دیگران تا اونجا که می تونند همدردی کنند.
    استادی داشتیم میگفت بهترین پارکینگ ، سجاده نمازه........بگذریم.

میگن تو روز قیامت یه درختی هست به نام درخت غم و اندوه - که هرکس غم های زندگیش در آن آویزان است - هرکس میگوید درخت من از دیگران بهتر بود....اگر دوست داشتی میتونی درختتو بدی به من. اگر این کار را کنی ممنون میشم - خدم یکی دارم + شما میشه دوتا - بد نیست میتونم تو زمستون باهاشون هیزم درست کنم.
    یا اون حکایتی که : شخصی خودش را از بالای ساختمان رها کرد- به هر طبقه که سقوط میکرد میدید که همه مشکل دارنند و به خودش گفت - وضع من هم آنقدر بد نبود؟
    پس تسلیم دلتنگی ها نشو........

یا عبارتی که میگه : اگر باد نباشد پنبه هم استوار است- ولی اگر باد باشد چی ؟ آن موقع کوه ها استوارترنند.
    زمستان روزی تموم میشه و بهار می یاد - پس دالواپس دلتنگی ها نشو .........

از این که احترام پدر و مادرت را نگه میداری خیلی خوشحالم - نشون دادی دختر با ادب و خوبی هستی. ( ویژگی های خیلی خیلی خوب زیادی داری - این هم بهش اضافه کن)
    وقتی می یای خونه میبینی همه ناراحت هستند - بهترین کار اینکه به اونها روحیه بدی ....... مثلا خودت شاد باش - خاطرات خوبتان را تعریف کن - یا به خانواده بگو از این به بعد هفته ای یه بار بریم کوه. یا بریم مکان های زیارتی....
    سعی کنیم روحیه دهنده باشیم. چراغ های خونه را روشن کن- پرده بکش و پنجره را باز کن - بگذار زندگی بیاید.... کارتون و فیلم های قشنگ ببنید و یا از هم تعریف کنید.......... فقط بزار غمتو خدا بدونه - نزار تو خونه کسی بدونه.

اما حکایت شما :
    یروز یکی یه لیوان اب ریخت دم خونه مورچه ای یکی از مورچها گف وای سیل اومده دنیا نابود شد خونه خراب شدیم مورچه عاقله که ازهمه بزرگتربود گفت چخبرته؟ سیل چیه یه لیوان اب ریختن دنیا همچنان هست فقط خونه ما خراب شده مورچه گفت خونه من خراب بشه میخوام دنیاهم نباشه و خراب بشه اون نباشه میخوام دنیام نباشه.اصن فهرماتیش واس خودتون.

من نظر دو مورچه را قبول دارم - به شرطی که مورچه اول میگفت می خوام امام زمان (ع) باشه ولی دنیا نباشه مورچه دوم نشون داد عاقله.

6. 2 کاربر از پست مفید باغبان تشکرکرده اند .

zzzz (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), اعجاز عشق (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 16 اسفند 95 [ 03:59]
    سطح
    68
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 269
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First Class1 year registered10000 Experience Points
    تشکرها
    1,164

تشکرشده 917 در 282 پست

Array
    خوشحالم كه قدر و ارزشت را فهميدي............تازه داري به پاي ما مي رسي قرار است گوهر شناس شوي. مثل من كه از همان اول از پشت مانيتور خودت، احساست و ارزشت را درك كردم.

دختر خاص و با ارزشي هستي ساناز يا هر اسمي كه داري...........براي اينكه خودت اين را بفهمي طرز فكرت را در مورد خودت عوض كن ........... نقاط مثبتت را بنويس و هميشه به ياد داشته باش .

از دريچه ي چشم خودت به اينه نگاه كن .... ببين چقدر معصوم و دوست داشتني هستي.

تو با وجود مشكلات و سختي هم تحصيلات خوبي داري و هم پاك زندگي كرده اي...... بايد هم منتظر باشي خدا خير و صلاحت را بدهد كه خدا اين كار را كرده...... پس بايد خدا را شكر كني....... و توكل حقيقي به خدا داشته باشي........ تو بايد بهتر از هر كسي بداني گوهري هستي كه خدا فقط مي خواهد حفظت كند و هر چه پيش آيد برايت خوشايند است.

لطفا لطفا درد دلتنگي را به جان بخر و وقتي احساساتت به قلبت هجوم مي اورد كه دوباره به ‏او فكر كني ...... به خدا فكر كن ........... بنشين و قران بخوان......... به او فكر كن اما نه به ظاهر و سرو زبانش .........به اينكه اين شخص ‏چقدر بي بها و سهل الوصول است .........‏كه چه نقاط منفي دارد .

در تاپيك قبلي كه در مورد زيبايي خودت حرف زدي مي خواستم يادآور شوم كه زيبايي چيزي نسبي است .........من فكر مي كنم تو از زيبايي خاصي هم برخوردار هستي حد اقل از نظر دروني كه مطمئنم.........اين شخصي كه از ظاهر تو ايراد گرفته خودش هم مي داند چيزي ارزشمندتر از ‏ظاهر داري كه براي او غير قابل درك است.‏اين ادم غرق الودگي است و معيار زيبايي اش هم با تو فرق مي كند .

همين رنجي كه براي فراموشي اش تحمل مي كني خوب است كه به خودت ثابت شود از هر چه كه تصور مي كني قدرتمندتر و باارزش تر هستي ....... همين كه بداني دختري هستي كه نه تنها توانسته اي با وجود احساساتت ارزشت را حفظ كني ..........بلكه با همين احساسات هم حاضر نيستي زندگي كني تا گوهر وجودت را در حسرت تكه سنگي ناچيز به رنج و سختي نيندازي......... اين عزت نفست را بالا مي برد .........ديگر حاضر نمي شوي به كمتر از خودت فكر كني.

انشاءالله بعد از مدتي كه به واسطه ي شغل يا ادامه تحصيل بيشتر وارد اجتماع شدي موقعيت ازدواج هم برايت فراهم مي شود تا عشق و زيبايي را تجربه كني ........... اما فعلا اين موارد را در وجود خودت جستجو كن و به خودسازي بپرداز......... خودت و معيارهايت را بهتر بشناس.

من هم اين موفقيت كه مژه اش را دادي و هم موفقيتت در ادامه تحصيل را پيشاپيش تبريك مي گويم . سعادتمند شوي دوست خوبم

8. کاربر روبرو از پست مفید اعجاز عشق تشکرکرده است .

zzzz (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array
    سلام دوستانم اول به کاربر باغبان بگم اون تیکه اخر متنتونو از تایپیکم توتالار همیاری کپی کردید؟ پس حتما تایپیکو اونجام خوندید .مرسی .وقتی مطالبتونو میخوندم اشک میریختم .گاهی پیش خودم میگم این همه خوب بودم پدرو مادرم ازم راضین هرموقع میرن بیرون همه ازمن. تعریف میکنن که سرم پایینه بکسی کار ندارمو با عوه و... راه نمیرم و همیشه به گفته خودشون بهم افتخار کردن .شاید بابامم قدرمو میدونه میخواد بهترین ادم همسرم شه شاید میدونه مظلومم .
    باورتون نمیشه دیشب یکی از دوستام میگفت فلان پسره دانشجوی دکترا از فلان دختره که با اون ارایش غلیظ و پوشش نامناسب وبیحجابه میاد بیرون خواستگاری کرده دختره بهش گفته اگه بخوای من فقط باهات رابطه جنسی برقرارمیکنم .فکرکنید دخترهذب پسره گفته بیا خونم..
    حالا منکه غیراین بودم اما همش ناراحتم .تازه همون دختر رتبه یک دکتراشد.خدا اونو بیشتر ازمن دوس داشت هم یه پسر پاک عاشقش شد هم دکتراقبول شد .اما من چی بخاطر فقط امام زمانم هست که میخوام زندهذبمونم که ازم راضی باشه و ناراحتش نکنم که لااقل کمکم کنه تو زندگیم .اما چیشد قبولی صددرصد من با مردودی به شکل خنده دار و عجبی عوض شد.من نباید ازین دنیا استفاده کنم؟دلم میخواد تو این دنیاهم موفق باشم اما واس کار هرجادمیرم نمیشه .چرا اون دختره که نمیخوام تهمت بزنم ولی وقتی ب پسره این حرفو زده معلومه چکارس باید موفق باشه اما من چی بایدعاشق یه پسرعوضی بشم تازه بگه نمیخوامت .درسته من ازبس التماش کردم خودمو کوچک کردم اما یچیزی بگم اون دختر که بهدپسره گفته بیاخونم عزت نفس داشته؟پسچرا پسره عاشقش شد فقط بخاطر زیبایی ساختگیش؟
    من هم تو کار خدا موندم هم تو کار بندهاش .
    هیچوقت دلم نمیخواد کسیو ناراحت کنم میتونستم براخرین بار به اون پسره بگم بروبابا هیچی حالیت نیست کارگربدبخت بیسواد عقده ای که دوبار عمل دماغ کردی اما نگفتم .به قول یکی انسان های سادرو احمق فرض نکنید اینها خودشان نخواستن که هفت خط شوند

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 22 فروردین 98 [ 15:00]
    سطح
    58
    Level completed: 80%, Points required for next Level: 41
    دستاوردها:
    5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    521

تشکرشده 526 در 206 پست

Array
    سلام
    ما توی جایگاهی نیستیم که بخوایم دیگران رو قضاوت کنیم بگیم فلان شخص اینقدر گناه میکنه یا اینکار رو میکنه و... چرا خدا دوستش داره
    امام علی میگه بدترین مردم کسی است که به دنبال عیب های دیگران است در حالی که نابینای عیب های خویش است
    کاری به بقیه نداشته باش که گناه کار هستن یا نه همیشه اینطور فکر کن که همه افراد اطراف من از من پاک تر هستن من به گناه های خودم یقین دارم اما از گناه های اونا که مطمئن نیستم به این کار میگن فروتنی و تواضع
    اگه میخوای دوست داشتن خدارو درک کنی و بفهمی که خدا چه بنده هاییشو دوست داره این احادیث رو بخون
    امام صادق عليه السلام :
    خدای عز و جل بندگانی در زمین دارد و در بین بندگان خالصش، کسانی هستند که هر نعمتی از آسمان به زمین فرود آید، آن را از ایشان باز دارد و به دیگران دهد، و هر گرفتاری که نازل شود، بر ایشان فرود آورد.

امام باقر عليه السلام :
    خداوند تبارک و تعالی چون بنده ای را دوست دارد در بلا و مصیبتش غرقه سازد و باران گرفتاری بر سرش فرود آرد و آنگاه که این بنده خدا را بخواند فرماید : لبیک بنده ی من ! بی شک اگر بخواهم خواسته ات را زود اجابت کنم می توانم اما اگر بخواهم آن را برایت اندوخته سازم این برای تو بهتر است

امام صادق عليه السلام :
    ای عبد الله، اگر مومن می دانست که پاداش مصائب و گرفتاری هایش چه اندازه است ، آرزو میکرد با قیچی تکه تکه شود.

امام صادق عليه السلام :
    رسول خدا فرمودند: حکایت مومن حکایت ساقه گیاه است که بادها آن را به این سو و آن سو کج و راست می کنند. مومن هم به واسطه ی بیماریها و دردها کج و راست می شود. اما حکایت منافق، حکایت عصای آهنین بی انعطافی است که هیچ آسیبی به آن نمی رسد، تا اینکه مرگش به سراغش می آید و کمرش را در هم می شکند.
    در آخر هم اینو همیشه یادت باشه این دنیا به اندازه بال مگسی برای خدا ارزش نداره دیر و زود هممون رفتنی هستیم سعی کن به وسیله این دنیات آخرتت رو بسازی
    موفق باشید
    یاعلی...

11. 3 کاربر از پست مفید alireza198 تشکرکرده اند .

zzzz (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), اعجاز عشق (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), غزاله 91 (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    عزیزم:

1- یک چیزی انگار برای شما بد جا افتاده. اینکه هی تکرار می کنید چرا فلانی اینکار رو کرد کنکور ارشد قبول شد من که فلان نکردم، چرا دکتری قبول نشدم!
    مگه قراره خدا هم سمهمیه بندی شاهد و ایثارگر فلان قائل بشه؟!!
    کنکور یک مسابقه کاملا علمیه. سطح علمی شما توش سنجیده میشه. نه سطح اخلاقتون! (البته یک سری پارامترهای جنبی دیگه هم مثل آمادگی روانی و غیره توش دخیله که اونم دست خودته یه جورایی. ) اما بی شک اینطور نیست که قرار باشه شما درس نخونی ولی بجاش روزه بگیری و نماز بخونی، خدا هم خوشش بیاد ازت، پارتی بازی کنه قبول شی!!!! این ها رو توی ذهنت از هم تفکیک کن. خیلی هم مهم نیست که قبول نشدی. کمی که حالت بهتر شد می نشینی و برنامه ریزی می کنی برای سال بعد. نه سربازی دنبالت گذاشته نه از خانه پدری‌ات انداختنت بیرون.

2- این حال ناخوب شما غیر طبیعی نیست. دوره سوگ رابطه ات رو داری می گذرونی. به خودت فرصت بده و با خودت مهربون باش. اینقدر به دست و پای خودت نپیچ که چرا اینطور شد چرا اونطور شد. هی نشین فکر کن. هر وقت دیدی یک فکری داره آزارت میده بگو" باشه بعدا در موردش فکر می کنم" یواش یواش کنترل ذهنت رو دستت بگیر.

3- ویژگی های خوبت رو به خودت یادآوری کن تا دوباره به خودت مسلط بشی. ویژگی هایی مثل اینکه حاضر نیستی آدما رو تحقیر کنی، حتی اگر اذیتت کنن. اینکه تن به هر خاری نمی دی و چیزای دیگه. اینا خیلی خوبه. امید هست که این خوبی هات رو گسترش بدی و یک روز بازگشتش رو به خودت حس کنی.

امیدت رو از دست نده نازنین
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

13. 6 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

andrya (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94), meysamm (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94), محیا ناز (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), zzzz (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), اعجاز عشق (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), شیدا. (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    1- این پست را بخون شاید انتظاراتت از خدا کمی تعدیل بشه.

2- پست اول خودت و شرح مشکلت، جواب بخشی از پست آخرته. فقط به جای تو، یه پسر دانشجوی دکترا با خدا و پاک نشسته.

25سال هم فوق لیسانس عاشق یه پسر33ساله کاردانی شدم که تو ادارش مسول خریده و توقسمت خدماته.بشدت وایستش شدم رایطمون رسمی بود بهش گفتم هیچی نمیخوام نه طلا نه عروسی نه مهریه .گفتم کمکن میکنم گفت نه.گفتم اگه دنبال دختر خوشکلی میرم پوستمومیکشم بینمیموعمل میکنم گفت نه.حتی ج مسیجمونمیداد خواهرمو تو وایبرو لاین بلوک کرده بود که بهش پیام نده.شمارمو انداخت تو ریجت دوستموفرستادم رفت بهش دوس شه به بدن دوستم دس میزد میخواس سرکیسش کنه ولی بااینکه میدونس من عاشقشم نه ازمن پول میخواس نه ب بدنم دس میزدم الیته پیشنهاد رایطه جنسیم میداد گفتن نه من فقط
    ازدواج
    میخوام . من پاکم.نمیدونم چرا انقدر ازمن بدش میاد
    دیشب یکی از دوستام میگفت فلان پسره دانشجوی دکترا از فلان دختره که با اون ارایش غلیظ و پوشش نامناسب وبیحجابه میاد بیرون خواستگاری کرده دختره بهش گفته اگه بخوای من فقط باهات رابطه جنسی برقرارمیکنم .فکرکنید دخترهذب پسره گفته بیا خونم..
    تازه همون دختر رتبه یک دکتراشد.خدا اونو بیشتر ازمن دوس داشت هم یه پسر پاک عاشقش شد هم دکتراقبول شد
    دختری با شرایط شما، چرا باید عاشق پسری با شرایطی که گفتی بشه و پسر هم اصلا تحویلش نگیره؟
    اون پسر چه خوبی داشت که خدا تو را بهش پاداش داده بود؟ چرا این پاداش را رد می کرد؟

خیلی به جوابش فکر نکن. فقط بدون سوالهات و تفکرت غلطه. انتظارات عجیبی از خدا و دین داری.

3- دست از مقایسه خودت با بقیه و تحلیل زندگی دیگران و فضولی کردن توی روابطشون و خداشون و بهشت و جهنمشون و ... بردار.
    مسئول نظم دنیا نیستی. مسئول زندگی خودتی.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا
    ویرایش توسط شیدا. : چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 در ساعت 16:31

15. 7 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

alireza198 (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), andrya (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94), fahimeh.a (چهارشنبه 23 تیر 95), mercury (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94), meysamm (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94), محیا ناز (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), آویژه (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94)

عضو کوشا آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    700

تشکرشده 557 در 227 پست

Array
    اول در جواب صحبتای اقای علیرضا بگم که مگه این بلاهای طبیعی که واس مردم امریکا میاد خدا دوسشون داشته ؟یا میخواسته امتحانشون کنه
    بنظرنم نسبیه نمیشه گفت هربلا و مشکلاتی که پیش میاد ینی خدا میخواسته امتحان کنه یا چیزدیگه.اگه واقعا اینطورباشه من هیچی نمیگم و صبرمیکنم .اما بنظرتون تو این دنیا عدالت وجود داره؟نه
    ایا همه به اندازه تلاشی که میکنن برداشت میکنناینجوری که همه از زندگیشون راضی بودن .پس مگه نمیگن تا حضرت مهدی عج ظهور نکنه عدالت تواین دنیا نخواهد بود
    من اینومیگم چرا اون بیعدالتیا باید سهم من شه
    تیراژه عزیز بخدا انقد بیمنطق نیستم اینو نمیگم که طرف درس نخونه و بیاد عبادت کنه و منتظر امدادای غیبی بشه .من میگم اگه دو نفر به یه اندازه تلاش کرده باشن منیکه بخدا توکل کردم و راه راست رفتم کمک نکرده خدا اما بجاش اون طرف موفقه.مگه نمیگن که ازتو حرکتت ازمن برکت؟
    اگه واقعا خدا واس اون بندهاییکه مومنن و دوسشون داره و میخواد امتحانشون کنه مشکل میفرسته یا میخواد این بندهاش گناهاشون پاک شه و اون دنیا برن بهشت اشکال نداره من همه این مشکلاتو بجون میخرم و صبرمیکنم اما هیچکس از عملکرد خدا اگاه نیستت.

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 شهریور 94 [ 23:22]
    سطح
    46
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    588

تشکرشده 383 در 141 پست

Array
    همه ى آدمها، مشهور و گمنام، زن و مرد، با خدا و لائيك، غنى و فقير، وقتهايى توى زندگيشون پيش مياد كه بدجورى زمين ميخورن... ولى خوشبختى واقعى در نحوه ى پاسخ دادن اونها و واكنش ها و رفتارها در قبال دنيا و اون اتفاقاتى هست كه پشت سر گذاشتن نه در بخت و اقبال و چه كنم چه كنم كردنها
    قوى باش... هميشه لحظه ى اكنون مهم ترين چيزى هست كه داريم، براى دكترى زحمت بكش، براى عشق ارزش قائل شو و اول از عاشق شدن به خودت شروع كن، خصوصيات خوب و مثبتت رو پرورش بده و يه فعاليت جديد شروع كن. نميخوام نصيحتت كنم، شايد باز هم تو زندگى برات پيش بياد كه كسى به عشقت پشت پا بزنه، ولى عشق تو درون خودته و اول از همه هم سهمش به خودت مى رسه، اينقدر از خودت مراقبت كن كه بودن و نبودن هيچ آدمى متزلزلت نكنه

در مورد وضعيت الانت
    همونطور که اگه خدایی نکرده شما انفلوانزا بگیرین باید دوره اش طی بشه تا بدنتون خودشو بازیابی کنه بعد از ایجاد هر فقدان دردناکی روان شما نیاز به زمان داره تا خودشو بازبیابه. کاری که شما توی این مدت لازمه انجام بدین شبیه همون انفلوانزا گرفتن هستش. از اطرافیان و دوستانتون کمک بگیرین. باهاشون درددل کنین. برای روان خودتون چیزی شبیه سوپ درست کنین یعنی با دست زدن به کارهایی که قبلا خوشحالتون می کرد خودتونو تقویت کنین. در مورد رابطه قبلی تون سرکوب یا انکار رو کنار بزارین و وقت بزارین مثلاً هر شب 20 دقیقه هر چی از احساسات خوب و بد در مورد موضوع دارین توی یه ورق بنویسین و بعد نوشته هاتونو آتش بزنین و ...در مجموع دو تا کار لازمه: 1-تخلیه هیجانات 2-تقویت خودتون با روشهای ابتکاری که احیانا به ذهنتون می رسه می تونین این اهداف رو دنبال کنین و در موردشون سرچ کنین

ویرایش توسط sasha : چهارشنبه 16 اردیبهشت 94 در ساعت 21:40

18. 4 کاربر از پست مفید sasha تشکرکرده اند .

alireza198 (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94), zzzz (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), آویژه (چهارشنبه 16 اردیبهشت 94), شیدا. (پنجشنبه 17 اردیبهشت 94)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)