به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 567891011121314151617181920 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 196
    ((( مشاور خانواده ))) آغازکننده

آخرین بازدید
    امروز [ 12:04]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 99.4%
    دستاوردها:
    VeteranCreated Blog entryTagger First ClassSocial50000 Experience Points
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

تشکرشده 37,042 در 6,993 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط جوهر خونی نمایش پست ها

به نظر منم بعضی از مشکلاتمون مقصرش خودمونیم.
    (و هر بلا و مصیبتى به شما برسد به سبب گناهانى است که مرتکب شده اید، و خدا از بسیارى از گناهانتان درمى گذرد و شما را به سبب آنها گرفتار نمى سازد. شوری/30)

ولی بعضی اوقات و شاید بسیاری از مواقع علتش دقیقا خود خداست! یعنی خدا می خواد ما رو آزمایش کنه و ببینه که ما فقط وقتی توی ناز و نعمتیم دوستش داریم یا در مواقعی که مشکلات بهمون هجوم اورده هم اونو دوستش داریم.
    (مسلماً ما شما را امتحان مى‏کنیم تا مجاهدان از شما و صابران را مشخص نماییم ، و اخبار شما را نیز [که اعمال و اسرار شماست] می آزماییم [تا صدق و کذب شما را در همه امور معلوم بداریم .] محمد/31)

و از طرف دیگر اگه بتونیم در این آزمایش ها موفق بشیم دوستیمون با خدا عمیق تر و آزمایشات بعدیمون سخت تر میشه ؛ تا جاییکه می بینیم واقعه کربلا برای بهترین بندگان خدا اتفاق می افته.

غلام همت آنم که زیر چرخ کبـــود
    زهرچه رنگ تعلق پذیرد آزاد است

http://www.hamdardi.com
    دسترسی سریع به همدردی و مدیر همدردی با عضویت در کانال همدردی در ایتا

2. 11 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

.saber. (دوشنبه 24 آذر 93), ammin (جمعه 28 آذر 93), Aram_577 (پنجشنبه 27 آذر 93), khaleghezey (دوشنبه 24 آذر 93), SHahr-Zad (شنبه 20 دی 93), فرشته مهربان (سه شنبه 25 آذر 93), پابرهنه (پنجشنبه 07 اسفند 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مصباح الهدی (سه شنبه 02 دی 93), آرام عشق (جمعه 26 دی 93), عشق آفرین (سه شنبه 09 آذر 95)

مدیران انجمن

آخرین بازدید
    دیروز [ 00:47]
    سطح
    100
    Overall activity: 54.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger First ClassSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    4,372

تشکرشده 6,343 در 1,786 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط کامران نمایش پست ها
    در کل ی چیزی که من بهش رسیدم اینه.انسان اگه با عقل ازدواج گنه ممکنه عشق ایجاد بشه و ممکن هم هست که ایجاد نشه.

ولی حداقل حداقلش که
    "ی زندگی توام با تفاهم با هم کفو خودمونه" را داریم و هیچ موقع احتمالا به چالشهای خیلی عمیقی با همسرمون بر نخواهیم خورد.

ولی مساله اونجاست که اگه با احساس ازدواج کردید این خطر بزرگ وجود داره که بعد از فروکش کردن اون احساسات اولیه ممکنه چالشهای خیلی بدتری بوجود بیاد. بیشتر طلاقها تو ازدواجهای احساسی بوده نه عقلانی.
    در ثانی عشق را باید تو زندگی ساخت و پرداخت نه اینکه فکر کنید مثل بارون خودبخود قراره براتون بباره

.
    [B] برید و هنر اینکار را بیاموزید وگرنه تمان ازدواج های هم که بر اساس عشقهای رمانتیک و ... شکل میگیره سرشار از اسیبهای بعدیه و در موارد بیشمار بعد از ی مدت اون احساسات بی حد و اندازه افول مبکنه و انشان میمانه و یک عمر مشکلات عدیده.

[B]
    با تشکر از آقای کامران

4. 10 کاربر از پست مفید ammin تشکرکرده اند .

khaleghezey (جمعه 28 آذر 93), reihane_b (یکشنبه 28 دی 93), SHahr-Zad (شنبه 20 دی 93), terme00 (چهارشنبه 17 دی 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مهرااد (پنجشنبه 21 اسفند 93), مصباح الهدی (سه شنبه 02 دی 93), zolal (یکشنبه 14 دی 93), آویژه (جمعه 28 آذر 93), آرام عشق (جمعه 26 دی 93)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط khaleghezey نمایش پست ها
    درود بر دوستان عزیز همدردی

امسال برف نیومد اگه خدا بخواد امکان داره امشب یا فردا ببرف بیاد الان داره بارون میاد برف رو دوست دارم دلم براش تنگ شده برف بازی کردن یه حس خوب یه حس نو کلا حس خوبی به آدم میده مهم نیست بازار خراب بشه ولی بجاش حالم بهتر میشه مهدیه ساداتم خوبه سپاس از همه دوستانی که یادی از خانواده 3 نفره ما کردن توی این چندوقتی که از کم سعادتی کمتر میومدم توی سایت.
    جدیدا شیطون شده و ماشاالله بخور شده یعنی خوشم میاد بخودمر فته شکم چرونه هرچی بهش بدی بخوره نه نمیاره جالبه برام از این نظر بخودم رفته هرچی من و خانومم میخوریم اونم دوست داره و میخوره عاشق گیره سر هستش دیروز رفتیم بازار هفتگی با خانومم خیلی دوست دارم باهمب ریم قدم بزنیم گردش کنیم و اگر بازارم خوب باشه خرید کنیم عاشق خرید و بازار گردی هستم خیلی خوب بود یعنی عالی بود وقتی فروشنده ها رو میبینی که با روش خودشون سعی در جذب مشتری دارن یا خانومایی که درصدد گرفتن تخفیف هستند و مشغول چونه زنی خیلی لذت داره کلی آدم با شخصیت و تیپ و لهجه های مخصوص بخودشان میبینی جنس های متنوع کلا حس خیلی خوبیه مخصوصا وقتی توی جیبت پولم باشه برای خرید کردن جای همگی دوستان خالی وقتی لذتبخشتر میشه که دونفری باشی دست های همدیگه رو بگیری یا همسرت بازوهاتو بگیره دقت کردم وقتی کارهایی که دوست داره انجام میدم و علاقش زیادتر میشه بازومو میگره و محکم خودشو بهم فشار میده براش یه لباس خریدیم و چنتا هم گیره سر با رنگ های مختلف عاشق گیره سر هستش همش میاره میده به من یا مامنش در جعبه پلاستیکی گیره رو باز کنیم پخشش میکنیم روی فرش باهاشون بازی میکنه خانومم میگه اینقدر خوشحال شده بوده گیره جدید براش خریدیم اونم بدتر از ما عاشق بازار گردی و خرید کردنه از جلو هر مغازه بقالی و خوردنی یا عروسک رد میشیم گریه میکنه یه فروشگاهی هست نزدیک خونه پدرخانومم بزرگه یعنی ردخور نداره هروقت رد میشیم باید بریم توی این فروشگاه با فروشنده هاش آشناست بهشون میگه خاله و اونا هم دوسش دارن پدرسوخته بلده خودشو لوس کنه زودم خودمونی میشه یه کاری که خیلی دوست دارم اینه که حتی وقتی 7یا 8 ماهش بود اجازه میدادیم خودش انتخاب کنه مثلا دوتا عروسک یا برچسب یا هرچی بود جلوش میگرفتیم خودش بعد نگاه کردن انتخاب میکرد کودمو بخریم اعتماد بنفش چسبیده به سقف توی فروشگاه هم میره خودش انتخاب میکنه و ماهم پولشو میدیم

خلاصه روزهای خوبیه امروزم اگه برف بیاد خیلی خوبه میشه ایشالله که بیاد چند روز قبل تولد خانومم بود خانوادشو دعوت کردیم خونمون و ماه دیگه سالگرد عقدمونو و قراره خانواده من بیان چقدر خوبه دنبال بهانه باشیم برای دورهم بودن برای شاد بودن برای لذت بردن از زندگی فرقی نداره چه تولد باشه چه میلاد ائمه(ع)چه سالگرد ازدواج یا سالگرد عقد یا عید یا ولنتاین یا روز ازدواج حضرت علی و حضرت زهرا یا روز سپندارمزگان و.... مهم اینه دلیلی پیدا کنیم برای ابراز علاقه و عشقی که به نزدیکانمان و عزیزانمان شاید فردا دیر باشه

با سلام
    شاید این نت برداری از بهترین های همدردی متفاوت از بقیه مطالب باشد.
    بقیه حرفهای قشنگ قشنگ و تئوری هایی هست که در عمل ممکن است تحریف بشه یا اصلا عملی نشه.

اما این مطالب نشون میده ، چقدر قشنگ میشه از زندگی لذت برد.
    با بهانه های ریز و درشت ، زندگی زناشویی را لذت بخش کرد.
    گیر نداد.
    و به گیرهای دیگران خیلی بها نداد و روان بود.
    عشق و محبت را متعهدانه نسبت به همسر خود اجرا کنیم.
    مسئولیت را با فرزند خود زمزمه کنیم.
    دلخواههای همسرمان را به اندازه بضاعتمان پاس بداریم و بهانه های شادکامی اش را ناز بکشیم.
    در خستگی ها و کوفتگی هایش مرحم دل و جانش باشیم.
    و اشکهایش را و غرهایش را و زخم زبانهایش را به جان بخریم.
    اشتباهاتش را به رخش نکشیم.(که چه سخت سفارشی هست میدانم!!!!)
    و بر بی انصافی هایش صبور باشیم. (و چه سفارش سخت تری هست این راهم می دانم!!!)
    روی مثبت های تمرکز کنیم.
    و منفی هایش را حتی الامکان گذر کنیم. (و فوق العاده انرژی بر هست. لیکن با تمرین بسیار ساده می شود)
    صبور و امیدوار باشیم.

جالب هست آدمهای اینطوری بیشتر از اینکه دهنده باشند. محبت گیرنده و ارتباط گیرنده و گرم هستند.
    khaleghezey گرامی
    من شما را از متن هایی که می نویسید نمی شناسم. از نحوه تعامل که با مدیران و اعضاء دارید بیشتر می شناسم.
    اگر اخطار دهم.
    یا تذکر دهم
    یا پستت را ویرایش کنم.
    یا حذف کنم.
    یا از شما تعریف کنم
    یا بی توجهی کنم.
    یا راهنمایی کنم.
    یا از شما دلخور شوم.
    یا از شما مسئله ای را بخواهم
    در همه حال با سعه صدر و تحمل برخورد می کنید. و کمتر در لاک دفاعی می روید.
    حتی در فازهایی که تفاوت اساسی در نگرشمان هست. شما درچارچوب های انسانی و منطقی عمل می کنید.
    نمی گویم بدون مشکل هستید و اشتباه ندارید.
    لیکن این باز بودن و پذیرا بودن کمک می کند که از زندگی لذت ببرید و به دیگران لذت بدهید.

دعا می کنم خداوند همیشه پشت و پناهتان باشد.
    وقتی می بینم مراجع یا کاربری با قدمهای ساده ، گامهای بلند لذتبخش و رشد خود را فراهم می کند غرق شادی شده و خستگی هایم از تن بیرون می رود.
    بیایید با سهل گیری و سعه صدر و خارج شدن از خود محوری ، راه و روش خوب زیستن و لذت از زندگی را برای خود هموار کنید. تا با این شادی شما مدیر همدردی هم شاد بشه و تالار همدردی را تعطیل کنه (نمیشه ولی اگر بشه چقده خوب میشه ها!!!!)
    با تشکر از khaleghezey گرامی که بهانه ای شد تا این مطالب را بگویم.

6. 9 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

khaleghezey (شنبه 20 دی 93), reihane_b (یکشنبه 28 دی 93), SHahr-Zad (شنبه 20 دی 93), فرشته مهربان (سه شنبه 23 دی 93), واحد (شنبه 20 دی 93), مهرااد (پنجشنبه 21 اسفند 93), آویژه (یکشنبه 28 دی 93), آرام عشق (شنبه 20 دی 93), عشق آفرین (چهارشنبه 10 آذر 95)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali -guilan نمایش پست ها
    من یه مدت تالار نمیام اوضاع روحیم خیلی بهتر شده ، راستش یه مشکلی که سر و کله زدن با مشکلات مردم ایجاد میکنه اینه که ادم رو به شدت بدبین میکنه نسبت به ادمها !
    و همچنین به شدت حریص میکنه برای داشتن یه زندگی ایده ال ...
    در حالی که زندگی ایده ال واقعا هیچ وقت نمیتونه کاملا در دسترس باشه و ما باید یاد بگیریم با زندگی تا حد 70 درصد ایده ال بتونیم زندگی خوبی داشته باشیم .

8. 8 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

khaleghezey (یکشنبه 28 دی 93), Pooh (یکشنبه 28 دی 93), reihane_b (یکشنبه 28 دی 93), گیسو کمند (چهارشنبه 04 شهریور 94), مهرااد (پنجشنبه 21 اسفند 93), آرام عشق (یکشنبه 28 دی 93), شیدا. (جمعه 03 بهمن 93), عشق آفرین (چهارشنبه 10 آذر 95)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 19 بهمن 01 [ 19:08]
    سطح
    79
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 366
    Overall activity: 99.0%
    دستاوردها:
    OverdriveTagger Second ClassSocialVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    تجربه ای به قیمتی گزاف.

سپاس از parsa1400 گرامی بخاطر بیان این تجربه تلخ:

من از فرهنگ شرق بودم اونا از فرهنگ غرب . مادرم مخالف 100% بود پدرم همینطور . .. . بعد ازدواج تو دوران عقد متوجه شدم برادر خانمم راضی نیست . مادرش که متاسفانه چند سالی بود زندگی به خانمم رها کرده بود و نظری نمیداد نه به خوب نه به بد . برادر بزرگ خانمم تو مجلس خواستگاری شرکت نکرد . گفتن سر کار ولی راضی نبود و نیومد بعدا جلو خودم با خانمم دعواش شد گفت راضی نبوده . خانمم به من گفته بود ما همه راضی هستیم . دروغ گفته بود . دلیل اونا اختلاف فرهنگی بود .

خانواده من بعد سه جلسه خواستگاری رسمی قبول کردن . از بیم عقد پنهانی و.....

اما اشتباهات من کجا بود ؟ خواستم بهت خصوصی بگم اما داره دیر میشه . تو تالار بگم شاید بهتره . هرچند تو تاپیکام هست .

بزرگترین اشتباهم عدم توجه به دلایل پدر و مادرم بود . در تمام موضوعات . فرهنگی . تربیتی . اقتصادی . درشتی خانمم .و آینده نگری پدرم در موضوع بارداری همسرم . و سن و افزایش وزنی . تمامش درست دراومد .

اشتباه دومم . متاسفانه . به انحراف کشیدن رابطه آشنایمون بود. البته نه جنسی بلکه زبانی و کلامی .هر دو تا زمان عقد پاک بودیم ولی نه در کلام . همین باعث شد تا تشنگی حاصل از این امر اصرار من رو در ازدواج بیشتر کنه . جلو خانوادم بایستم . و خانمم هم دروغ بگه به من و جلو خانوادش بایسته . وابسته شدیم به هم . شبی نبود که بدون انحراف بخوابیم .

مادرم تا آخرین لحظه مقاومت کرد من حریفش نشدم . تا اینکه خانمم خودش خودسرانه اومده بود و منو از مادرم خاستگاری کرد و قول خوشبختی منو به مادرم داد . اونو به ازدواج پنهانی تحدید کرده بود . خاک.............. من

اشتباه سوم . بهت بگم باورت نمیشه . خیلی کوچیکه ولی خیلی مهمه

من چند جا چه قبل ازدواج در دوره آشنای و چه در لحظه خواستگاری سر صورت قباله و یه جا هم سر سفره عقد هنگامیکه مادرم با اشک سوزن به سفره قند میزد پشیمون شدم . ولی
    جرات نه گفتن نداشتم ..... حالم بد شد .......

عذر میخوام . من تو زندگی تلاش زیادی برا سازش کردم و موفق هم بودم ولی باز شکست خوردم .
    موفق باشی دلم خون ه . کاش جای تو بودم و این تاپیک من بود . از تو قفس دست مادرمو میبوسیدم .
    وقتی احساسات فریبمان می دهند.. کاش این اخرین تجربه از این دست تجربه ها بود..کاش

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".
    فریدریش هایلر، نیایش، ص 331

ویرایش توسط مهرااد : پنجشنبه 21 اسفند 93 در ساعت 22:07

10. 3 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

parsa1400 (جمعه 22 اسفند 93), مصباح الهدی (جمعه 22 اسفند 93), شیدا. (پنجشنبه 21 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط شیدا. نمایش پست ها
    همیشه توی ذهنت و دلت یه جایی برای نبودن آدمها در نظر داشته باش.
    سپاس از دوست عزیزمان شیدا جان

نیایش به قصد این نیست که خدا را به برآوردن آرزوهایمان وادارد، بلکه برای آن است که اشتیاق به خدا را در ما برافروزد و ما را به سوی خدا فرا ببرد. دیونوسیوس مجعول می گوید:
    "کسی که در قایقی نشسته و طنابی را که از صخره ای به طرفش پرت شده می گیرد و می کشد، صخره را به طرف خود نمی کشد، بلکه خودش و قایق را به صخره نزدیک تر می کند".

12. 3 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

maryam123 (جمعه 29 اسفند 93), گیسو کمند (چهارشنبه 04 شهریور 94), شیدا. (پنجشنبه 28 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    79
    دستاوردها:
    تشکرها
    1,002

تشکرشده 1,784 در 580 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    گاهی اوقات ما خانمها زندگی را خ سخت می گیریم...

نقل قول نوشته اصلی توسط baby نمایش پست ها
    زندگی رو روان زندگی کنید. رو ناراحتیها کلید نکنید. خیلی سریع بگذرید. این خرده دلخوریها رو با خودتون حمل نکنید ، زمین بذارید. عادت نکنید بعد از هر دلخوری یا ناراحتی عذر خواهی کنید. انتظار عذر خواهی هم از همسرتون نداشته باشید. راحت و ساده زندگی کنید
    .
    نقل قول نوشته اصلی توسط sci نمایش پست ها
    مي دوني يكي از مشكلات شما خانومها اين هست كه ما مردها رو خيلي جدي مي گيرين! اين رو جدي مي گم در گوشي... به هيچ كسي نگو!
    به احترام اقای sci شما هم به کسی نگویید

14. 5 کاربر از پست مفید مهرااد تشکرکرده اند .

parsa1400 (یکشنبه 02 فروردین 94), reihane_b (پنجشنبه 13 فروردین 94), میشل (یکشنبه 02 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 31 فروردین 94), شکوه (سه شنبه 01 اردیبهشت 94)

آخرین بازدید
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    7
    تشکرها
    23,556

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    با سلام
    بعضی پستها کلیدی ، کاربردی و دقیق هست. ظاهرش ساده است اما مبانی پیچیده ای پشت خود دارد:

نقل قول نوشته اصلی توسط فرشته مهربان نمایش پست ها
    سعی کن ثباتت را از آواتارت شروع کنی . دوام بیار و تا سه ماه آواتارت را تغییر نده

16. 7 کاربر از پست مفید مدیرهمدردی تشکرکرده اند .

(آسمانی آبی) (دوشنبه 31 فروردین 94), parsa1400 (چهارشنبه 02 اردیبهشت 94), فرشته مهربان (دوشنبه 31 فروردین 94), مهرااد (دوشنبه 31 فروردین 94), مصباح الهدی (دوشنبه 31 فروردین 94), آرام عشق (دوشنبه 31 فروردین 94), عشق آفرین (پنجشنبه 18 آذر 95)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array
    .
    نقل قول نوشته اصلی توسط باغبان نمایش پست ها
    سلام

عاشق فرزندش بود - دل کندن از فرزند برای پدر سخت بود - ولی باید رها می کرد - چه چیزی را ؟ وابستگی را ............. ( داستان حضرت ابرهیم (ع) و حضرت اسماعیل (ع) )

گناه شما و من و ...... چیست ؟ در جواب باید بگویم باید امتحان شویم . خدا می خواد بدونه آیا واقعا وابسته دنیا هستیم یا نه .........

فرشته گناه را نمیدونه و سجده پروردگار را میکنه - انسان گناه را میدونه و سجده پروردگار میکنه - برای همین خداوند فرمود بر انسان سجده کنید. انسان میتواند از نظر معنوی به حدی رشد کند که فرشته به مقام او نرسد.

بانو به من بگویید گناه ابراهیم (ع) چه بود ؟

انسان طراحی شده تا مورد چالش قرار بگیره - حتی پیامبران..........

گناه مرغابی ها چیه : وقتی که می خوان به جوجه هایشان غذا بدن باید به صورت عمود بر دریا و اقیانسانها شیرجه برند ، با توجه به سرعت بالایی که دارنند بیشتر آنها از بین می روند برای صید ماهی.......ولی جالب این جاست

که رازی هستند .

بعد از ازدواج زلیخا و حضرت یوسف (ع) ، فرشته ها با مشاهده زلیخا از انسان تعجب کردند...... به خودشان گفتند خدا یه چیزی می دونست که فرمود بر انسان سجده کنید ....... وقتی زلیخا آرزوهایش را فدای خدا کرد-

خدا دنیا را فدای او کرد .......... یعنی یوسف (ع) را به او بخشید....... خدا در قرآن می فرمایید بندگی من را بکنید ... هر چی می خواید بهتون میدم .......

وقتی نوبت خودمان می رسه به خدا می گوییم اگر این را فدا کنم ... مثل این دیگه گیرم نمیاد.......پس دنبال راه خودمان می رویم .

بیشتر موقع ها ما راه درست را می دانیم ......ولی راهی که دوست داریم می ریم .......

ببخشید بانو .......... ببخشید از این که بیشتر از این نمیتونم کمکتون کنم .

خیلی زود دیر میشه ...................... موفق باشی و خداوند نگهدارت باشد.

18. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

Aram_577 (شنبه 23 خرداد 94), مصباح الهدی (شنبه 30 خرداد 94), سوده 82 (شنبه 30 خرداد 94)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Overall activity: 99.3%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,651

تشکرشده 35,973 در 7,399 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط مصباح الهدی نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدالله الرب العالمین
    سلام دوستان .امیدوارم طاعات و عباداتتان قبول باشه

اومدم ازتون به خاطر دعاهاتون خیلی خیلی تشکر کنم! نمی دونید چقدر موثر بود! و نمی دونید چقدر باعث شد این موضوع تلنگر خوبی برای من بشه و مفهوم توکل را از یه زاویه دیگه بفهمم...
    واقعا گوشمون اساسی پیچونده شد! اما خیلی به خیر گذشت... خیلی....

آدما تا وقتی یه چیزی را از دست ندن یا در خطر از دست دادنش قرار نگیرند نمی فهمند که چه نعمتهایی دارند و فکر می کنند همه چیز همیشه خودش خوبه یا اینکه همه چیز با اختیار ما خوب هست... در حالیکه همین نفس کشیدنمون هم به اذن خداست...

بعضی وقت ها لازمه گوشمون پیچونده بشه! چون گاهی وقتی این همه نعمت داریم، قدر نمی دونیم و ناز نازی می شیم! و فکر می کنیم این مشکلی که ما داریم واای چقدر مساله بغرنجیه! در حالیکه واقعا می تونه شرایط چقدر بغرنج تر باشه... و تازه اون موقع می فهمی که چقدر مشکلت کوچیک بوده و چقدر ناز نازی بودی و می فهمی به چیا واقعا می شه گفت مشکل!!!!! و اون وقت می گی خدایا من همون مشکل قبلی خودم را می خوام... دیگه غلط بکنم که اعتراضی کنم...

فرد مورد نظر واقعا توکلش به خدا بود... این قدر مطمئن بود که هرچی براش پیش بیاد خیره! و واقعا و واقعا به هر نتیجه ای راضی بود و کاملا نتیجه را به خدا سپرده بود! از ته ته دلش!

مسیر خودش را می رفت. شاید از نظر خیلی ها بی ربط باشه که آدم وقتی احتمال بیشتر را بر نشدن یه کار بذاره اما کار خودش را با جدیت ادامه بده.شاید خیلی ها بگن حالا اول بذار مشخص بشه بعد.اما فرد مورد نظر ادامه داد و توکلش به خدا بود...
    و اتفاقا در همون ادامه مسیرش گره از مشکلش باز شد(یعنی همون ادامه مسیر راه حل بود اصلا!) و با فردی آشنا شد که به لطف خدا راه حل برایش گذاشته شد ...
    اگر مسیرش را ادامه نمی داد با اون فرد هم هم صحبت نمی شد و حالا حالا ها ما باید نگرانی می کشیدیم و چه بسا بعدش مسیر قبلی را ادامه می دادیم و بعد هم با مشکلات دیگری مواجه می شدیم!

واقعا معنی توکل را از این عزیز یادگرفتم... باید جلو رفت... شاید راه حل را خدا در یک قدمی تو گذاشته باشد و تو بی خبر باشی...
    اینکه می گن توکل معنیش این نیست که هیچ کاری نکنی واقعا راسته!واقعا تو توکل انفعال نیست... توکل عین پویاییه... باید جلو رفت و در همین جلو رفتن خداوند نتیجه واقعی را بهت نشان خواهد داد!

یاد بگیریم فقط سر مسائلی که دست خودمونه تلاش بکنیم و اون چیزهایی که دستمون نیست و فقط دست خداست حرص و جوش نخوریم و راضی باشیم. زندگی خودمون را بکنیم... همیشه شرایط خیلی می تونه بدتر باشه... خیلی...
    (خود این عزیز می گفت من قبلش تو دلم یکمی از خدا گله داشتم که ای کاش ... بعد خدا هم سر همون مساله دقیقا بهش گوشزد کرد که چقدر تو این مورد داری ناشکری می کنی(حتی همین یکم!) و چقدر می تونه شرایطی بدتر را برایت رقم بزنم و تو قدر نمی دونی...)

دقیقا روز قبل ماه رمضان خبر خوب بهش رسید... این قدری توکلش به خدا بود و امیدوار که یه مهر کربلا آماده گذاشته بود تو جیب پیرهنش... وقتی نتیجه معلوم شد همون لحظه سجده شکر به جا آورد...

الهی شکر...
    بچه ها از دعاتون بی نهایت ممنونم...
    لایق باشم تو این ماه دعا گوی شما هستم...

توکل اکسیر بی بدلیست برای آرامش و رهایی ..... ما مسئولیم وظیفه خود را انجام دهیم و هر کاری باید به انجام برسانیم برسانیم و باقی را به خدا بسپاریم و راضی باشیم ... توکل هرگز به معنای کوتاهی و انفعال نیست .... به معنای رها شدن از نتیجه جویی است و اعتماد به کارساز بنده نواز

20. 3 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

lililia (شنبه 30 خرداد 94), مصباح الهدی (شنبه 30 خرداد 94), سوده 82 (شنبه 30 خرداد 94)

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 567891011121314151617181920 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)