به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 25
    عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    خواهر خوبم سلام . ازدواجت رو بهت تبریک میگم . نظر شخصی خودم رو میگم شاید درست نباشه . با اینکه به شخصه موافق نیستم ولی امروزه معمول و مرسوم شده که در مهمانیهای مفصل عروسی که اغلب توی تالار هم هست همراه با موسیقی و رقص هست و به نظر میرسه نمیشه همچین مهمانی رو برگزار کرد بدون هیچ اهنگی یا موسیقی . شاید اینطوری این مراسم اصلا شبیه عروسی نباشه . ولی از طرفی هم چون فامیلهای همسرت اینگونه مراسم رو دوست ندارند . و از طرفی توان مالیش رو هم ندارند . میتونید با یک مراسم خیلی مختصر زندگیتون رو شروع کنید . اینطوری نیازی هم به موسیقی و رقص نیست . مراسم خیلی معنوی و ساده ای میشه . لباس عروس و ارایشگاه رو میتونید داشته باشید .
    ولی مطلبی که مهم تر از اونه مسئله مادر شوهرتون هست . ایشون خیلی وقت پیش همسرش رو از دست داده . و همه عمر و جوونیش رو صرف تنها پسرش کرده . و همین باعث میشه که علاقه و وابستگی و انتظاراتش بیش از حد معمول باشه . ایشون یک مادر دلشکسته ست . ولی تمام هم و غمش خوشبختی پسرش و متعاقب اون شما هستید . شما اگه از الان بتونید این موضوع رو بپذیرید و با رفتارهای سنجیده ایشون رو به خودتون جذب کنید . زندگی موفقی خواهید داشت . ولی اگر نتونید درست مدیریت کنید . و از الان این احساس رو به ایشون منتقل کنید که شما قصد دارید پسرش رو ازش بگیرید یا ازش دور کنید ایشون هم عکس العمل نشان خواهد داد و به مشکل بر خواهید خورد . راهنمایی ها ودر خواستهای ایشون رو دخالت محسوب نکنید . اونقدر صمیمی و صادق باشید که این احساس رو منتقل کنید که نه تنها پسرش رو از دست نداده بلکه دختر خوب و مهربانی هم به دست اورده . اگر بتونید این درایت رو نشان دهید شما هم یک مادر مهربان به دست اورده اید . ایشون از لحاظ مالی نیازی به شما نداره ولی از لحاظ احساسی و عاطفی کاملا نیازمند شماست . شادی و خوشبختی براتون ارزو میکنم .

در مورد خوابی هم که همسرتون دیده اصلا چیز عجیبی نیست . چون بخشی از خوابهایی که ما میبینیم ممکنه از تفکرات و مشغولیات ذهنی خود ما نشات گرفته باشه . مثلا ایشون تو فکرش بوده که ممکنه روح پدرم از این کار راضی نباشه و دقیقا همون رو توی خواب میبینه .

2. 8 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

Amir_23 (یکشنبه 09 فروردین 94), maryam123 (یکشنبه 09 فروردین 94), sasha (دوشنبه 10 فروردین 94), SHahr-Zad (یکشنبه 09 فروردین 94), نیکیا (یکشنبه 09 فروردین 94), هم آوا (یکشنبه 09 فروردین 94), مصباح الهدی (یکشنبه 09 فروردین 94), امیر مسعود (دوشنبه 10 فروردین 94)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 اسفند 94 [ 23:54]
    سطح
    20
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 7 پست

Array
    دوستاي عزيزم ممنون از نظراتون خيلي روم تاثير مثبت داشت من دوست دارم كه مراسم جداگانه اي داشته باشم ولي هم بودجش نيست هم اينكه اگر اينجور باشه تو مراسم خانواده همسرم نباشن چون عقد هم داريم خيلي زشت ميشه ،ممنون از نظرات خوبتون

عضو همراه

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام عروس خانم
    از صمیم دل ازدواجتون را بهتون تبریک می گم و امیدوارم در کنار همسرت روزهای بسیار خوبی را در پیش داشته باشی.

ابتدا از نکات باارزشی که واحد گرامی گفتند خیلی تشکر می کنم. واقعا خیلی به نکات ظریفی اشاره کردند.
    من راستش در این جور موارد نظرم شاید خیلی مهم نباشه ولی نظر شخصیم را می گم گفتم شاید بهتر باشه از این زاویه هم به موضوعت نگاه کنی.

به نظر من اختلاف فرهنگی که همیشه هست. خدا را شکر با خود همسرت اختلافی نداری و فقط با خانواده همسرت داری... این خوبه چون تاثیر این اختلاف باز هم محدودتر میشه.
    خیلی سخت میشه آدم یکی را پیدا کنه که اختلاف فرهنگی اصلا نباشه. من خودم به شخصه که با پدر و مادرم اختلاف فرهنگی دارم!!! :d دیگه معلومه وقتی آدم با پدر و مادر خودش اختلاف سلیقه یا نظر داشته باشه با پدر و مادر یکی دیگه این احتمال چقدر بیشتر میشه!!!
    حالا برای شما هم اینجور نمود پیدا کرده و باید باهاش برخورد درست بشه.

ببین این شب فقط یک شبه ولی مواظب باش تاثیرش را برای بقیه شب های عمرت نمونه.
    اولین برخوردها همیشه خیلی مهم هستند.خیلی... حتی می تونه استارت بقیه برخورد ها و نگرش ها را بزنه.در حدی که بعدا با صد تا برخورد بهتر اثر برخورد اول نره!
    من اصلا به درستی حرف کدوم طرف کار ندارم.چون چیزی که روی زندگیت اثر می ذاره مسلما خود مساله آهنگ نیست! و گاهی آدم مجبور میشه به خاطر مسائل مهم تر تو زندگیش بین بد و بدتر یکی را انتخاب کنه.
    درک می کنم که تو فرهنگ ما مراسم عروسی برای دخترها خیلی نقش پررنگ داره. ولی مهم کردن خود این مراسم در حدی که ما تو کشورمون شاهدیم گاهی باعث میشه به جای شادی اختلاف و کدورت ایجاد کنه.
    الان چقدر از جوانان عروسیشون فقط به خاطر هزینه مراسم عروسی عقب میفته یا چقدر جوانان اصلا به خاطر این مساله ازدواج نمی کنند حتی!!!

از اغلب افراد بپرسی که این مراسم را چه حسی داشتید و بیشتر اون شب نگران بودید یا خوشحال؟ بهتون جواب می دن اون شب ما همش نگران بودیم و کلی استرس داشتیم!
    شب عروسی که باید آدم شاد باشه به خاطر حرف مردم (!) نگران بودند!
    خب چه ارزشی داره واقعا؟

بعد هم این همه نگرانی کشیده میشه بالاخره از توش حرف درمیاد.باور کن خیلی هم فرق نداره که مراسم را چه طور بگیری!با آهنگ یا بی آهنگ .هر کاری کنید حرف درمیاد... از اینکه شام خوب نبود یا بود و...
    بعد از یک هفته دیگه اگر خبری از این مردم باشه! دیگه این شمایید و این هم مادرشوهر و خواهر شوهر گرامی شما! و این هم یک عمر زندگی....
    همون مردم دیگه نیستند که ببینند به خاطر یه شب شام عروسی شما که بهشون خوش بگذره شما چه تاثیراتی متحمل شدید!!! چقدر حرص خوردید.
    اصلا ازشون بپرسی تو اون شب شام چی خوردند مگه یادشون مونده؟ ازشون بپرسید کدوم آهنگ گذاشته شده بود مگه یادشونه؟ اصلا ممکنه مراسم عروسی شما را با مراسم یکی دیگه هم قاطی کنند حتی!
    می دونی چی می خوام بگم؟ می خوام بگم به خاطر یه چیزی که اصلا تو ذهن هیچ کی هم نمی مونه و یک شبه الکی این قدر خودت را اذیت نکن! شادیت را به هم نزن!
    ببین تو می خوای یه مراسم جدا برای این مردم بگیری که برقصند؟ همین؟ این همه هم هزینه بشه؟ برای یه شب که اصلا یادشون هم می ره و هرکی می ره پی زندگی خودش؟

ببین اون شب فقط مهم خودت و همسرتی... بذار بقیه هر جور دوست داشتند رفتار کنند! مهم اینه فقط به تو و همسرت خوش بگذره و آدم می تونه حتی از چیزهای کوچیک هم خاطرات قشنگ بسازه به شرط اینکه قشنگ ببینه و روی بعضی مسائل غیر مهم فوکوس نکنه..... خانواده ها هرجور دلشون خواست مراسم بگیرند...
    اگر مادرشوهرتون بتوانند یک مجلس گرم کن حرفه ای و طناز پیدا کنه که خیلی خوب میشه.(چون من دیدم و خیلی هم تو اون مجلس به من خوش گذشت از بس خندیدیم)ولی نبود هم نبود ...
    اگر بتونی یکمی از مراسم بالاتر را ببنی کمتر اذیت میشی...

من حتی تو همین سایت دیدم خانمهایی که کلا می خواستند عروسی نگیرند! یعنی این قدر براشون این مراسم بی اهمیت بوده و یه چیزای دیگه براشون مهم تر بوده.
    حالا اینم درست نیست ولی می خوام بگم همه چیز به زاویه دید خودت بستگی داره!
    می تونی این شب را برای خودت قشنگ ببینی و به نکات مثبتش نگاه کنی می تونی هم نه و نیمه خالی لیوان را ببینی...

فقط نظر شخصی خودمو گفتم.
    برای شما آرزوی خوشبختی می کنم. امیدوارم این روز آغاز گر روزهای بسیار خوب برای شما و همسرت باشه
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : دوشنبه 10 فروردین 94 در ساعت 00:28

5. 6 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

meysamm (دوشنبه 10 فروردین 94), saeeded (دوشنبه 10 فروردین 94), sasha (دوشنبه 10 فروردین 94), tanin-91 (دوشنبه 10 فروردین 94), واحد (دوشنبه 10 فروردین 94), آویژه (دوشنبه 10 فروردین 94)

در انتظار تایید ایمیل ثبت نام
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 25 شهریور 94 [ 10:46]
    سطح
    16
    Level completed: 70%, Points required for next Level: 30
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 18 در 4 پست

Array
    سلام
    منم همين مشكلو دارم، البته به شكل ديگه اي
    من مخالفتي با مراسم و آهنگ ندارم ولي خودم به شدت از رقيصدن بدم مياد،نمي دونم چطور اينو خواستگاري كه رفتم بگم،وقتي به بقيه ميگم تعجب ميكنن و ميگن مثلا تو عروسيت خودت شركت نميكني، واقعا نميدونم چطور مطرح كنم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 09 تیر 94 [ 09:41]
    سطح
    7
    Level completed: 24%, Points required for next Level: 38
    دستاوردها:
    250 Experience PointsTagger Second Class3 months registered
    تشکرها
    1

تشکرشده 16 در 10 پست

Array
    سلام به همگی. وای خیلی ذوق زده هستم چون بلاخره تونستم ثبت نام کنم
    خب اما در مورد این دوستمون. عزیزم اصلا کوتاه نیا ازخواسته خودت ولی با سیاست پیش برو حالا چی جوریش هم خداییش خیلی سخته اما اگه کوتاه بیای همین مساله به این کوچیکی بعدها تاثیرات بد خودش رو خواهد گذاشت.

8. کاربر روبرو از پست مفید ماه دخت تشکرکرده است .

بارن (دوشنبه 10 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 تیر 94 [ 17:55]
    سطح
    35
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array
    سلام
    اول این رو برای خودتون مشخص کنید که هدف از ازدواجتون چی بوده؟
    با خودت خلوت کن به این فکر کن که با گرفتن جشنی که اقوام خودتون دوست دارن چی رو از دست میدی و چی رو بدست میاری؟
    و اگر در این مورد گذشت کنی چی رو بدست میاری؟
    زندگی متاهلی یعنی گذشت و فداکاری به خاطر همدیگه.اگه دو نفر هیچ کدوم از خاسته ی خودشون کوتاه نیان که زندگی نمیشه کرد.
    یه وقت هایی لازمه شما کوتاه بیای و یه وقت هایی همسرت.وقتی بله رو به همسرت گفتی دیگه باید قید سلیقه خاله و دختر خاله رو بزنی.حالا فقط خودتی و همسرت!
    ان شاءالله خوشبخت باشید

10. کاربر روبرو از پست مفید tanin-91 تشکرکرده است .

شمیم الزهرا (دوشنبه 10 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 خرداد 94 [ 12:17]
    سطح
    12
    Level completed: 66%, Points required for next Level: 17
    Overall activity: 18.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    3

تشکرشده 8 در 5 پست

Array
    سلام من توصیه میکنم مولودی بگیرید .هم عروسی شما بیحال و بی حوصله نمیشه و هم حرف خانواده همسرتون رو زمین نمیوفته.به جا ترانه هم میتونید یکی را وعده بگیرید دف بزنن یکی هم وعده بگیرید اشعار مولودی بخونه.من عروسی های مذهبی که رفتم و شنیدم تو زنونش اینطوری بوده

12. کاربر روبرو از پست مفید sam127 تشکرکرده است .

امیر مسعود (دوشنبه 10 فروردین 94)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 13 آبان 95 [ 00:03]
    سطح
    30
    Level completed: 27%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    42

تشکرشده 12 در 10 پست

Array
    سلام دوست عزیز
    به نظر من اهنگ اونقدر مساله خاصی نیست که به دید یک مشکل بهش نگاه کنی و خوشبختی ادم به این نیست مجلسش حتما اهنگ داشته باشه میتونی اهنگ بیکلام بزارید و اونقدر فرقی نداره. مجلس تموم میشه میره.همه چیز اولش توذوقه. فقط کدورت میمونه به نظر من شما کوتاه بیا. به امتیازهای دیگه ای که شوهرت داره نگاه کن و خودت برا خودت سبک سنگین کن. ببین چی به چی می ارزه.

14. کاربر روبرو از پست مفید farnaz35 تشکرکرده است .

بارن (دوشنبه 10 فروردین 94)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    چهارشنبه 05 اسفند 94 [ 23:54]
    سطح
    20
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 59
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 10 در 7 پست

Array
    از همه كسايي كه نظر دادن خيلي تشكر ميكنم مخصوصا از كاربر مصباح الهدي كه برام وقت گذاشتن و نظرات خوب و به جايي دادن و همينطور از بقيه دوستان ، راستشو بخواين من فقط نميخوام مجلسم خشك باشه از مولودي و اينا هم خوشم نمياد ، من يكي از مشكلام مادر شوهرمه كه خيلي پر رو تشريف دارن اصلا به روي خودشون نميارن كه عروسي هستش و خرج داره فقط بيرون گد نشستن نظريه ميدن كه مجلس اينجور باشه ، اگر بخوام راجع به ايشون بگم از من خوششون نمياد و اين موضوع رو چند بار به من گفتن با اينكه خودشون من رو انتخاب كردن ، خودشون رو بالاتر از همه ميدونن و هركسي هم كه از أقوام ما ايشون رو ديدن به من ميگفتن كه چه جور باهاش سر ميكني حتي از اقوامي كه كلا صداشون در نمياد ، حاااالاااااا ايشون هيچ تكوني نميدن به خودشون ، كل خرج مراسم هم پدر من ميده بعد مجلس طوري برگزار بشه كه ايشون ميخوان ، خيلي دلم ميخواد جوري باشه همسرم هم خوشحال باشه ولي خيلي از دست مادرش حرص ميخورم ، چون ميدونم من هر كاري بكنم بازم از نظرش خوب نيستم و از اين موضوع خيلي ناراحتم

عضو فعال

آخرین بازدید
    یکشنبه 11 بهمن 94 [ 04:40]
    سطح
    98
    Level completed: 63%, Points required for next Level: 379
    دستاوردها:
    VeteranSocial25000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    15,041

تشکرشده 10,678 در 2,786 پست

حالت من
    Moteajeb
    Array
    آهنگ رادیو تلوزیونی بذارید،با اینم مشکل دارن؟

17. کاربر روبرو از پست مفید فرهنگ 27 تشکرکرده است .

Mr DaNi (سه شنبه 11 فروردین 94)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)