به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 31 شهریور 96 [ 00:40]
    سطح
    28
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 36
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    7

تشکرشده 19 در 12 پست

Array

Tard در انتخاب مسیر شغلی تحصیلی زندگیم تردید دارم

سلام
    من دانشجوی ترم آخر مهندسی شیمی هستم از دانشگاه دولتی
    دلم میخواد شغل خوب با درآمد بالا داشته باشم
    از طرفی به شدت به فکر خود اشتغالی و راه اندازی کسب و کار هستم ولی چون ریسک بالایی داره و برای من که یه دخترم کار سنگینیه
    از طرفی هم فکر استخدام به عنوان مهندس رو از سرم بیرون کردم چون میدونم استخدام نیست
    از طرفی یکی از دوستام بهم اصرار داره که برم کنکور پزشکی بدم و پزشکی بخونم
    چون هم شغل پر درآمدی داره هم مفیده برای خودم و مردمم و هم اینکه به قولی شغل باکلاسی هست
    ریسک مالی هم نداره
    البته خودم به مسولیت بالا و زحمت درسی که قراره باهاش رو به رو بشم واقفم
    اما نمیدونم واقعا کدوم مسیر برام بهتره
    خود اشتغالی به عنوان یک مهندس و یا پزشک شدن
    اینم بگم که یه جورایی از درس خوندن احساس خستگی میکنم
    اما توی زندگیم بهترین کاری رو هم که بلدم درس خوندنه
    لطفا اگر تجربه یا راهنمایی دارید در اختیار من هم بذارید
    ممنونم

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 تیر 00 [ 21:34]
    سطح
    69
    Level completed: 12%, Points required for next Level: 354
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,179

تشکرشده 383 در 100 پست

Array
    سلام اوضاع کار مهندسی افتضاحه یکی از دوستام فوق شیمی داره وبا پارتی خوبی که داشت تو یک کارخونه اسکلت فلزی سرکارگره و یکی دیگه هم فوق متالورژی تهرانه تو همون کارخونه کارگره.
    تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل

3. کاربر روبرو از پست مفید اقای نجار تشکرکرده است .

بانوی آفتاب (سه شنبه 12 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 08 مهر 01 [ 23:08]
    سطح
    54
    Level completed: 41%, Points required for next Level: 119
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassVeteran5000 Experience Points
    تشکرها
    112

تشکرشده 59 در 25 پست

Array
    چقد جالب منم دوستی داشتم که رشتش مهندسی شیمی (دانشگاه سراسری)بود ولی بعد فارغ التحصیلیش دوباره کنکور داد و داره تو دانشگاه آزاد دندان پزشکی میخونه.
    رشتتو دوس نداری؟؟؟ عاشق پزشکی هستی؟؟؟ اگه خیلی پزشکیو دوس نداری به نظرم ریسک نکن
    راههای دیگه ای هم هست مثلا یه رشته دیگه برای ارشد امتحان بدی ! یه رشته ای که بازار کارش بهتره به جای خوندن 7 سال پزشکی دوسال واسه ارشد بخون.

5. 2 کاربر از پست مفید Deldar تشکرکرده اند .

tanin-91 (چهارشنبه 13 اسفند 93), بانوی آفتاب (سه شنبه 12 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 فروردین 03 [ 05:33]
    سطح
    94
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    سلام سپیده

من احساس میکنم شما نسبت به فضایی که توش هستی و رشته تحصیلیت دیدت منفیه و تاوقتی بی طرف نشی نسبت بهش نمیتونی مقایسه ای انجام بدی .شما ایده ال هاتو توی

پزشکی داری میبینی و میگی که همش عالیه و داری میگی البته به مشکلاتشم اگاهم ولی من میخوام بگم آگاه نیستی! برخی مشکلات فقط روی کاغذ قابل تحملند ولی وقتی توی زندگی

حقیقی بیاد نه . شما یک دختری و میخوای تاچندسالگی همش درگیر درس باشی؟ 30؟ 35؟ هیچ فکرکردی 4سال دیگه نگاهت به درس وزندگی دیگه مثل الان نیست و زمانی میرسه که

دوس داری به بخش های دیگه از زندگیتم برسی. اون موقع چشم بازمی کنی و میبینی که حداقل 28 سالت شده ولی هنوز تاپزشک عمومی شدن 3 سال مونده!! وبدون تخصصم که عمرا نمیشه ...
    تازه اگر از سد کنکور کارشناسی و جو الکیش بتونی باردیگر به خوبی گذر کنی...

البته باید بگم که واقعا هیچ کاری نشد نداره ، و دوست ندارم که اینجا کمبودهارو پررنگ کنم و توان آدمی رو نادیده بگیرم ،اما نگاه واقع بینانه با سطحی نگری فرق داره . نگاه واقع بینانه این نیست که شما باورکنی نمیتونی! بلکه اینه که ایا شما به سختی های کار اگاهی و بازم اصرار داری که میتونی؟

موفق و پیروز باشی

و درآخر : یکم ایده آلاتو تعدیل کن و از همین اول به خوداشتغالی فکر نکن که برات دور از دسترس باشه . آخه پیش نیازهاش زیاده البته از تحقیق و مشاوره با اساتیدو دانشجوهای

موفق هرگز غافل نشو .

7. کاربر روبرو از پست مفید Eram تشکرکرده است .

tanin-91 (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 19 در 12 پست

Array
    ممنون از دوستانی که نظرشون رو گفتن
    دوست خوبم eram
    نظر شما همه جانبه و درسته
    من هم مشکلم برای تصمیم گیری همینه که آیا میتونم 8 سال دیگه درس بخونم
    من الان 21 ساله هستم و از دو سالگی بدون هیچ وقفه ای کودکستان رفتم
    حتی پشت کنکور هم نموندم
    زمانی که رشته مهندسی رو انتخاب کردم تصوری از مهندس شدن داشتم و فکر میکردم وقتی درسم تموم یشه میشم خانم مهندس شاغل
    چون شاغل بودن واقعا برای من مهم هست
    دلم میخواد برای زحمتی که میکشم حداقل درآمد خوبی داشته باشم
    و از اونجا که آرزوهای دور و درازی دارم و دلم نمیخواد یه زندگی ساده داشته باشم
    به پزشکی کشش خاصی ندارم ولی دوستام بهم میگن که طی 7 سال عادت میکنی و چه انگیزه ای بهتر از مفید بودن شغلت و همینطور درآمد بالاش

من اصلا نمیتونم تصور کنم که تو خونه بمونم و منتظر باشم یه کار با حقوق ناچیز نصیبم بشه
    5-6 ماهه مداوم فکر میکنم که چه مسیری رو در پیش بگیرم که منو به آرزوهام برسونه :-(

عضو کوشا

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 فروردین 03 [ 23:18]
    سطح
    88
    Level completed: 3%, Points required for next Level: 486
    Overall activity: 67.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience PointsOverdrive
    تشکرها
    1,198

تشکرشده 1,406 در 461 پست

Array
    سلام سپیده جان. من تجربه ی خودمو میگم شاید بدردت بخوره.هر چند ممکنه به سوالات خیلی مرتبط نباشه.

من هم بعد از اتمام دانشگاه مثل شما احساس خستگی کردم و از اون مهمتر احتیاج داشتم بیشتر خودمو وزندگی و علایقم رو بررسی کنم و ببینم اصلا کجا ایستادم. اون موقع تصمیم گرفتم ارشد نخونم ولی اصلا پشیمون نیستم چون الان نگاه جامع تری نسبت به خودم بدست آوردم که اگر زمانی ارشد بخونم آگاهانه تر به راهم ادامه میدم.اما خب هر کسی شرایط مخصوص به خودش رو داره و شما باید ببینی چی برای شما مناسب تره.

این مهمه که در هر مقطعی تا حد امکان بهترین تلاشو بکنی اما یادت باشه زندگی فقط مدرک و درس نیست البته مطالعه داشتن خیلی مهمه،اما در کنارش خیلی مهارت های کاری و اجتماعی هست که تا توی موقعیتش نباشی کسب نمیکنی. یادمه در شرکتی استخدام شدم و اونجا خانمی بود از من کوچکتر و با مدرک تحصیلی پایین تر، اما به قدری با مهارت و تجربه بود که من از خودم خجالت کشیدم چون واقعا چیز زیادی بلد نبودم.

قبل از اینکه فکر کنی در این مورد که چه کاری پول سازه و کلاس داره و .... ، در این مورد با اساتید و دانشجوهای اون رشته و کسانی که به اون کار اشتغال دارن مشورت کن وسعی کنید شناخت بیشتری نسبت به خودتون کسب کنید تا رشته و یا کاری که مناسبتره برای شخص شما رو با توجه به اهدافت انتخاب کنی. من خودم استادی داشتم که با رتبه ی خوبی پزشکی قبول شده بود اما بعد از دو ترم بدلیل مناسبت نداشتن اون رشته با ایشون، انصراف داده بودند.بهمین خاطر تحقیق و بررسی مهمه.
    ضمنا اگر بتونی بعد از تموم شدن کارشناسی، چه بخوای ادامه بدی و ارشد بخونی یا چه کنکور بدی دوباره و هر چیز دیگه؛در کنارش، به کاری مشغول بشید (اگر با رشته تون مرتبط باشه که چه بهتر، اگر نبود هر کاری که براتون امکانش هست ) ، خیلی خوبه چون تجربه و مهارتایی که در کارها مشترکه رو بدست میاری و خودتو بیشتر محک میزنی.وشاید این تجربیات بتونه افق های جدیدی رو بهت نشون بده .

راستی در مورد خود اشتغالی و کار آفرینی کتابا و منابع خوبی هست که میتونی در صورت انتخاب، آنها را مطالعه کنی تا حساب شده تر و باآگاهی بیشتری کسب و کار خودتون رو راه اندازی کنید و با ریسک کمتری عمل کنید.
    وقت طلاست،تا حد امکان ازش استفاده کنید.
    موفق باشید

به نور نگاه کن ! سایه ها پشت سرت خواهند بود.

10. 2 کاربر از پست مفید zolal تشکرکرده اند .

tanin-91 (چهارشنبه 13 اسفند 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 19 فروردین 03 [ 05:33]
    سطح
    94
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 143
    دستاوردها:
    VeteranTagger First Class10000 Experience PointsOverdriveSocial
    تشکرها
    2,329

تشکرشده 1,634 در 590 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط سپیده_7071 نمایش پست ها

دلم میخواد برای زحمتی که میکشم حداقل درآمد خوبی داشته باشم
    و از اونجا که آرزوهای دور و درازی دارم و دلم نمیخواد یه زندگی ساده داشته باشم...(
    آیا می دونید همه ی افراد موفق از اولش موفق نبودند و مسیر درازی رو طی کردند؟وبسیار هم شکست خوردن؟حتما می دونید که پولدارترین آدمای دنیا هم روزی با درآمد اندک شروع کردند.

پس چه تصوری باعث شده که فکر کنید با لیسانس مهندسی باید از همون اول کاری با درامد عالی به ما بدن؟ همین امسال حدود 500نفر در رشته ی مهندسی شیمی توی فقط دانشگاه های معتبر تهران فارغ التحصیل میشن. الان دیگه توی جامعه ما همه تحصیلات دارند.ولیسانس شده مثل دیپلم 15سال پیش! اما متاسفانه انتظارات هنوز مال 15 سال پیش مونده .

ببینید شما علاوه براینکه تلاش میکنید تا با معدل و رتبه ی خوب لیسانست رو بگیری باید بدونی یکسری کارهای جانبی لازمه انجام بدی تا در رشتت متمایز بشی از دیگران. چرا باید بین مثلا 100 فارغ التحصیل لیسانس و ارشد وگاهی دکترا متقاضی کار شما رو برای کار انتخاب کنن؟ هروقت تونستی به این سوال جواب بدی یعنی در کارت موفق میشی.

- اعتماد به نفس و خودباوری و روابط عمومیتو بالاببر.

- از هرفرصتی و موقعیتی برای ارتباط با افراد آگاه در رشتت استفاده کن.

- برای پروژه کارشناسیت کاری رو انتخاب کن که عملی وجالب باشه و از استادت به عنوان پلی برای ارتباط با صنعت استفاده کن واز راهنمایی هاش حداکثر بهره رو ببر .

- رشتتو بشناس و برای خودت توش زمینه ی علاقه مندی پیداکن و اخبارش رو بخون . مخصوصا از مجلات معتبر خارجی و داخلی .

-کلاس هاتو از دست نده،سرکلاسا از استادا سوال بپرس،جزوه ی مرتب و تمیز داشته باش و به هر درس نگاه کاربردی داشته باش و دنبال کاربرد هرچیزی باش .

- ارتباطت ررو با استادای توانمندی که ترم های پیش تر و این ترم باهاشون کلاس داشتی از دست نده و برای پرسیدن سوالات علمی و مشاوره پیششون برو .

-درساتو پیش پیش بخون و سرکلاس حضور فعال داشته باش.

- تحت تاثیر انتظارات ناآگاهانه ونادرست خانواده و دوستان از خودت قرار نگیر .

- وقتی سرکلاس موضوع جدید و عجیبی گفته میشه معمولا اکثر بچه ها با حالت خواب الوده میگن"آخه این به چه دردی میخوره؟" ولی حداقل محدودی هستند که "میرن دنبال این که واقعا دونستن ایم مطلب پیش نیاز چه شغلی میتونه باشه؟وچه جایگاهی توی رشته داره" .

بی پولی،پارتی ، اوضاع بد اقتصادی ،تبعیض وکم بودن شغل ودرآمدو... حقیقت داره اما موفقیت وذهن نامحدود انسانهم حقیقت داره.بستگی داره بخوای به از کدوم پنجره به زندگیت نگاه کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط سپیده_7071 نمایش پست ها
    من اصلا نمیتونم تصور کنم که تو خونه بمونم و منتظر باشم یه کار با حقوق ناچیز نصیبم بشه
    5-6 ماهه مداوم فکر میکنم که چه مسیری رو در پیش بگیرم که منو به آرزوهام برسونه :-(
    اگه قرار باشه تو خونه بمونی ومنتظر باشی بلهههه ،اصلا کارپیدا نمیکنی چه برسه با درآمد ناچیز! بالا برات نوشتم که چه کارایی میشه انجام داد تا خودتو از دیگران متمایز و کارآمدتر کنی.
    فعلا که قراره کارشناسیتو به پایان برسونی...سعی کن ازین فرصت چندماهه به نحو احسن و درجهت شناخت بیشتر رشتت استفاده کنی .

من خودم هم درشرایطی مثل تو بودم ،اواخر کارشناسیم به این چیزا فکر میکردم! باید بگم این تردید ها طبیعی هست و برای خیلیا پیش میاد .اما تصمیم گرفتم روی پروژم خیلی خوب کارکنم و اطلاعاتم رو افزایش بدم،ترم آخر هم خیلی فعال بودم توی کلاس همین خودش باعث شد علاقم به رشته ی تحصیلیم برگرده و تصمیم گرفتم که ارشد هم شرکت کنم حتی .

توی اون مدت به این موضوع فکر کردم که چرا من انقدر شک دارم؟ بعدها به این نتیجه رسیدم که این شک ها به خاطر اینه که ما ایده آل هامون از دوران دبیرستان غلط پایه ریزی شده بود .توی دبیرستان مهندسی فلان دانشگاه ته موفقیت بود اماکسی به ما نگفته بود که این تازه قدم کوچکی از موفقیته ،همه یه جوری واسه کنکور میخوندیم که قبول نشدن مسساوی مرگ بود. از دید خانواده هم که نگم بهتره خودت آگاهی بهش، اما بعدها فهمیدم که:

قرار نیست ما همیشه عاشق رشتمون باشیم!چون گاهی سختی های زیادی داره .
    ما انقدر فرصت نداریم که همه ی رشته هارو بخونیم تا بفهمیم کدام رشته مناسب ماست
    هیچ تضمینی نداره که رشته ای که انتخاب می کنیم لزوما بهترین رشته ای باشه که در ان موفق خواهیم شد اما می توانیم با تلاش و پشتکار موفقیت خود را در رشته ای که انتخاب می کنیم تضمین کنیم!
    در رشته ای که من انتخاب کردم راه های زیادی برای برای پول درآوردن هست که من هنوز ازان آگاه نیستم.
    تغییر رشته درست یعنی من اطلاعات جامعی از رشته ی دیگر دارم،با افراد کارآمد زیادی صحبت کرده ام،جوانب کار را سنجیده ام و بعدبا علاقه و اشتیاق خودم اقدام کرده ام.
    هرگز دنبال یافتن بهترین درجایی دیگر نباش ، دنبال ساختن بهترین باش در زمینیه ای که به آن آگاهی و علاقه داری.وعلاقه لزوما عشق وافر نیست گرچه می تواند آن نیز باشد.

موفق باشید
    ویرایش توسط Eram : چهارشنبه 13 اسفند 93 در ساعت 14:35

12. 3 کاربر از پست مفید Eram تشکرکرده اند .

meysamm (شنبه 16 اسفند 93), tanin-91 (چهارشنبه 13 اسفند 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 16 تیر 94 [ 17:55]
    سطح
    35
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 79
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    195

تشکرشده 268 در 91 پست

Array
    سلام
    به عنوان کسی که تو موقعیت مشابه شما قرار دارهنظرمو میگم.حرفایی که میزنم نتیجه خود درگیری خودم با رشتمونه که شاید به در شما هم بخوره.
    من به این نتیجه رسیدم که دو تا راه خواهم داشت.
    یا ادامه تحصیل ندم و وارد بازار کار شم که این خودش مهرات های زیادی میخاد.از جمله اینکه یه مهندس شیمی باید و باید علاوه بر دروس رشته مهارت کافی در کار کردن با نرم افزارایی مثل متلب و هایسیس و فلوئنت داشته باشه.زبان انگیلیسی هم که نیاز به گفتن نداره.باید رو این مورد هم خوب کار کرد.پس اگه میخای از بقیه موفق تر بشی باید رو این موارد خیلی کار کنی.
    اگه دوس داری هنوز ادامه تحصیل بدی هم باز دو تا راه جلوی شما هست.یا تو رشته خودت ادامه تحصیل بدی یا رشته دیگه.بعد از نظر اساتید خودم و مطالعاتی که داشتم و پرس و جو از دانشجوهای فارغ التحصیل ارشد م شیمی به این نتیجه رسیدم که داشتن کارشناسی یا کارشناسی ارشد تو رشتمون خیلی با هم فرق ندارن!!که حتی برای فارغ التحصیل کارشناسی کار بیشتری هست!
    ولی اگر بخاهی تو رشته دیگه ادامه تحصیل بدی!باید یه رشته ای باشه که بتونه مهارت های تو رو کامل کنه.که باز هم من بعد از تحقیقاتی متوجه شدم که رشته mba برای افرادی که قبلا در رشته های فنی مهندسی درس خوندن رشته مناسبی هست.طرفدارش هم زیاده و میشه گفت آینده شغلی شمارو تا حد زیادی بهتر میکنه.که البته قبولی در این رشته و ادامه دادنش هم کار سختیه.باید حتما از نظر زبان انگلیسی خیلی قوی باشی .چون علاوه بر سد کنکور تمام دوره های کلاسیش هم به زبان انگلیسی تدریس میشه .بقیه تست های کنکورش از ریاضی 1و2 مهندسی هست که خب این کار سختی برای شما نباید باشه.
    امیدوارم تونسته باشم تاثیر مثبتی در تصمیم گیریت بزارم.

14. 2 کاربر از پست مفید tanin-91 تشکرکرده اند .

اقای نجار (پنجشنبه 14 اسفند 93), بانوی آفتاب (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    28
    دستاوردها:
    تشکرها
    7

تشکرشده 19 در 12 پست

Array
    ممنون از همه دوستای خوبم که برای جواب دادن به مشکل من وقت گذاشتید
    zolal جان
    درست میگین و من حتما برای تغییر رشته به خوبی تحقیق میکنم تا مثل مهندسی کور کورانه وارد نشم
    eram جان
    ممنون از در میان گذاشتن تجربیاتتون
    اتفاقا من دارم این ترم همینکارارو میکنم
    حتی موضوع پروژم رو از یک موضوع تحقیقاتی به یه موضوع صنعتی تغییر دادم تا بتونم هم از استاد های صنعتیم استفاده بیشتری ببرم هم در زمینه خود اشتغالی پیشرفت کنم

در مورد روابط عمومی احساس میکنم ضعیف هستم چون با اینکه دوستان زیادی دارم ولی افراد خاصی هستن و اکثرا دختر و هم سن خودم هستم
    برای ارتباط گرفتن با آدمای غریبه یه جور ترس و یا حتی تنبلی در خودم حس میکنم
    که البته در ظاهرم اینا مشخص نیست و بلکه در درونمه که نمیدونم چطور باید روش کار کنم

از طرفی به این فکر میکنم که شغل مهندسی شغل خیلی خشک و جدی هستش و برای من خسته کننده خواهد بود (البته به اینا باید قبل از کنکور فکر میکردم اما خب اون زمان به قول شما موفقیت رو فقط قبولی تو کنکور و فلان رشته و فلان دانشگاه میدیدم و به علاقه مندی های شغلیم فکر نکردم )
    برای همین شغل پزشک شغلی اومد که درارتباط با انسانها هست و اونقدر ها خشک و جدی نیست

من در حال حاضر تا پایان این ترم تحصیلیم روی مهندسی شیمی تمرکز میکنم و سعیم بر اینه که برای پروژم طرح مناسب و عملی ارایه بدم
    راستی کارگاه فرمولاسیون هم ثبت نام کردم تا اطلاعات بیشتری در زمینه مواد بهداشتی و صنعتی بدست بیارم

tanin جان
    از شما هم بسیار ممنونم
    درسته ارشد و کارشناسی م شیمی باهم تفاوتی نداره من فقط در صورتی ارشدش رو خواهم خوند که شغلی در این زمینه داشته باشم اول

اگر دوستانی باشند که در زمینه رشته پزشکی اطلاعاتی داشته باشن ممنون میشم اینجا مطرح کنن

16. کاربر روبرو از پست مفید سپیده_7071 تشکرکرده است .

Eram (پنجشنبه 14 اسفند 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)