به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 29
    عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    کلیپ زیر هم از نماز هست و حتی توش آقای رائفی پور می گن می تونیم تو قنوت فارسی صحبت کنیم و خیلی نباید اهمیت بدیم که چه فکرهایی سر نماز تو ذهنمون میاد که باعث بشه نمازمون را ترک کنیم و...
    http://www.aparat.com/v/nB930: تو رو خدا نمازت رو ترک نکن
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه

2. 4 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

paiize (پنجشنبه 15 آبان 93), محمد 93 (شنبه 15 آذر 93), آرام دل (جمعه 02 آبان 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94)

عضو همراه آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 اردیبهشت 98 [ 12:47]
    سطح
    95
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 473
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    5,037

تشکرشده 6,499 در 1,515 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام دوستان عزیزم

عزاداریهاتون قبول باشه...

امیدوارم امام حسین علیه السلام چراغ هدایت و کشتی نجات ما در این دنیا و آخرت باشند...

حداقل درسی که می تونیم از عاشورا بگیریم اینه که ظهر عاشورا نماز اول وقت در آن وضع ترک نشد و به خاطرش خیلی ها شهید شدند...

ان شالله بیایید برای اینکه ثابت کنیم فقط الکی تو عزاداری ها شرکت نکردیم و الکی به امام حسین ابراز ارادت نکردیم به نمازمون یکمی در حد خودمون توجه بیشتری نشون بدیم.......

من یه پیشنهاد دارم...

هر هفته یک یا دو جلسه از جلسات" چگونه یک نماز خوب بخوانیم" آقای پناهیان را بگذارم... (5 جلسه است) و بعد شما عزیزان اگر نکات جالبی از آن جلسه گوش کردین و برایتان مفید بود را در این تاپیک بنویسید.
    نمی دونم آیا این پیشنهاد خوبه؟ اگر پیشنهاد بهتر دارید آماده هستم...

متشکرم از همگی
    اگر روزی ،محبت کردی بی منت، لذت بردی بی گناه ، بخشیدی بی شرط
    بدان آن روز را واقعا زندگی کرده ای

یا ضامن بی ضامن ها...!!!

حسرت کرب و بلا در دل من پنهانیست؛
    من ندانم که چه اندازه ز عمرم باقیست؛

کربلا گر نشدم دعوت، از این بار گناه،
    ضامن من بشود ضامن آهو کافیست؟

با توکل بر خدای متعال:محکم، با امید و با انگیزه
    ویرایش توسط مصباح الهدی : پنجشنبه 15 آبان 93 در ساعت 00:01

4. 7 کاربر از پست مفید مصباح الهدی تشکرکرده اند .

paiize (پنجشنبه 15 آبان 93), parsa1400 (جمعه 16 آبان 93), واحد (یکشنبه 23 آذر 93), محمد 93 (شنبه 15 آذر 93), آرام دل (جمعه 16 آبان 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94), شمیم الزهرا (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 15 خرداد 94 [ 22:20]
    سطح
    31
    Level completed: 57%, Points required for next Level: 65
    Overall activity: 6.0%
    دستاوردها:
    1000 Experience PointsTagger Second ClassVeteran
    تشکرها
    2

تشکرشده 15 در 7 پست

Array

6. 5 کاربر از پست مفید امیر کبیر تشکرکرده اند .

واحد (یکشنبه 23 آذر 93), محمد 93 (شنبه 15 آذر 93), مصباح الهدی (پنجشنبه 15 آبان 93), آرام دل (جمعه 16 آبان 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 01 شهریور 94 [ 00:18]
    سطح
    50
    Level completed: 23%, Points required for next Level: 154
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First Class5000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    2,600

تشکرشده 1,855 در 418 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام...عزاداری تون قبول
    سخنرانی استاد پناهیان و آیت الله بهجت رو به همراه پسرم گوش می کنم با اینکه علی آقا 8 سالشه کلی در رابطه با نماز اطلاعات کسب کرده...به باباش آموزش میده !! به هم کلاسی هاش و حتی معلمش یاد میده حتی برچسب تشویقی هم گرفته

رو من هم خیلی تأثیر گذاشته...مثلا اگر گاهی وقتا نمازمو با کمی تأخیر میخوندم اما حالا تا اذان رو نگفتند سجاده ام پهنه...

این پست دختر بیخیال(حوض نقاشی)هم خیلی تأثیر گذار بود باید اعتراف کنم با خوندنش گریه م گرفت. http://www.hamdardi.net/thread36299-2.html#post360361

اینا رو از سایت تبیان گرفتم مطالعه کنید خیلی خوبه

2رکعت نمازی که مانع عذاب خدا می شود!

15 بلا برای سبک شمردن نماز

محبت خدا را در دل کوک کنید

فواید پزشکی راز و نیاز:

شستن دهان و بینی با آب درهنگام وضو، ثوا ب زیادی دارد. چون باعث می شود هوای بهتر و بیشترو تمیزتری به مغز، خون و بافتهای بدن برسد که باعث تقویت بینایی، بویایی، شنوایی و تقویت حافظه می گردد.

تمرکزوسلامتی یافتن

مستحب است قبل از وضو هفت مرتبه ذکر لا اله الا الله گفته شود. تکرار سبب تمرکز می شود. در یوگا هم با تکرار حرکات باعث افزایش تمرکز می شویم.

همچنین گفته شده که اگر هنگام ریختن آب صلوات بفرستید، بلا از آن عضو بدن رفع می شود. دلیل آن تلقین است. چون وقتی این جمله را می خوانیم تمام فکرمان سلامتی اعضای بدنمان می باشد، و همین امر باعث سلامتی و نشاط عضوهای بدنمان می شود.

وضو و معالجه بیماری ها

وضو سبب رفع بسیاری از بیماریها می شود. دلیلش اثر آب سردبر روی نقاط حساس بدن در قسمتهایی است که وضو می گیریم. جالب این است که در دین اسلام نقاط طب سوزنی مخصوصا در وضو رعایت شده است.

برای مثال، آقایان باید آب را از پشت آرنج بریزند. ولی خانمها باید آب را از قسمت تای دست بریزند. چونکه نقاط طب سوزنی در آقایان و خانها در بعضی از نقاط فرق می کند.

این را هم بدانید که با تحریک نقاط طب سوزنی بوسیله آب سرد وضو، خط سیر چهارده نصف النهار را تحریک می کنیم و باعث سرحالی، شادابی، تسکین دردها، نیروی جسمانی وروحی و معالجه بسیاری از بیماریها می گردد.

و همچنین تمامی اعضاء داخلی بدن را تقویت می کند.از جمله: ریه ها، روده بزرگ، معده، قلب، کلیه ها، کبد و...

ایجاد نیرو و نشاط با وضو

در احادیث آمده که بعد از وضو، بدن را با چیزی خشک نکنیم وبگذاریم خودش خشک شود. دلیل آن اینست که بدن در برابر سرمائی که حس می کند، خود به خود درجه حرارت آن بالا می رود تا بدن را خشک کند، که همین تحریکات حرارتی باعث باز شدن منافذ زیرپوست می شودو اکسیژن بیشتری به بافتهای پوست و مقداری هم عظلات زیر پوست می رسد و باعث نیرو و نشاط می گردد.

حالات نماز

1- ایستادن در نماز:

ایستادن در نماز، باعث تقویت حالت تعادلی بدن شده و قسمت مرکزی مخچه که محل کنترل اعمال و حرکات ارادی است را تقویت می کند. این عمل باعث می شود تا فرد با صرف کمترین نیرو و انرژی به انجام صحیح حرکات بعدی بپردازد.

نماز قسمت فوقانی بدن را پرورش داده و ستون مهره ها را تقویت کرده و آن را در حالت مستقسم نگاه می دارد.

وقتی چشمها در حالت نماز ثابت می ماند، جریان فکر هم خود به خود آرام شده و در نتیجه تمرکز فکر افزایش می یابد. ثابت ماندن چشم باعث بهبود ضعف و نواقصی چون نزدیک بینی می شود و به لحاظ روانی باعث افزایش مقاومت عصبی فرد شده و بی خوابی و افکار نا آرام را از انسان دور می کند.

2- رکوع در نماز:

تقویت ماهیچه های شکم، حفظ سلامت دستگاه گوارش و رفع یبویت مزمن، سوء هاضمه و بی اشتهایی از خواص رکوع در نماز است.

کارشناسان می گویند در حالت رکوع ماهیچه های اطراف ستون مهره ها منبسط می شود که در تعادل و آرام کردن سمپاتیک موثر است.

مدت زمان خواندن ذکر رکوع نیز باعث تقویت عظلات صورت، گردن، ساق پا و رانها می شود و به این ترتیب به جریان خون در قسمتهای مختلف بدن سرعت می بخشد. تنظیم متابولیسم بدن، فراهم نمودن زمینه از بین رفتن اکثر بیماریها از بدن، کمک به افزایش حالت استواری و استحکام مغز از دیگر خواص رکوع در نماز است.

3- سجده در نماز:

سجده، ستون مهره های بدن را تقویت کرده و درد های سیاتیک را آرام می کند. سجده علاوه بر از بین بردن یبوست و سوء هاضمه، پرده دیافراگم را تقویت کرده و به دفع مواد زاید بدن به دلیل فشرده شدن منطقه شکمی کمک می کند.

سجده همچنین باعث افزایش جریان خون در سر شده، که این امر با تغذیه غدد باعث حفظ شادابی، زیبایی و طزاوت پوست می شود.

حالات سجده به واسطه باز کردن مهره ها از یکدیگر، باعث کشیده شدن اعصابیکه قسمتهای مختلف بدن را به مغز وصل می کند شده و این اعصاب را در یک حالت تعادلی قرار می دهد که این امر برای سلامت انسان بسیار حائز اهمیت است.

اگر فاصله مهر از نمازگزار به اندازه حدودا یک وجب جلوتر از حالت معمولی باشد، کشش بیشتری در کمر حس می شود که باعث مداوای کسانی که دیسک و یا ناراحتی کمر دارند می شود. و اگر کسی که سالم است این کار را انجام دهد، هیچ گاه دچار دیسک و ناراحتی کمر نمی شود.

کاملش اینجاست :

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?...ticleID=472342
    ویرایش توسط آرام دل : جمعه 16 آبان 93 در ساعت 02:24

8. 8 کاربر از پست مفید آرام دل تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 16 آبان 93), elham.e (یکشنبه 23 آذر 93), parsa1400 (جمعه 16 آبان 93), واحد (یکشنبه 23 آذر 93), محمد 93 (شنبه 15 آذر 93), مصباح الهدی (جمعه 16 آبان 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94), سپیده ی تاریک (جمعه 16 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 30 مرداد 94 [ 21:50]
    سطح
    49
    Level completed: 58%, Points required for next Level: 84
    Overall activity: 21.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام

شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی از عرفای عالی مرتبه معاصر ما بودند که از کرامات ایشون نمونه های زیادی نقل شده....

میگن یک روز یک جوونی خدمت ایشون میرسه و به ایشون میگه من سه تا قفل توی زندگیم دارم و برای اونها دنبال کلید هستم...

قفل اول اینکه میخوام یک ازدواج سالم داشته باشم...
    قفل دوم اینکه میخوام کارم برکت داشته باشه...
    قفل سوم اینکه میخوام عاقبت به خیر بشم...

مرحوم نخودکی بهش میگن:
    برای باز شدن قفل اول ... نمازت رو اول وقت بخون..
    برای باز شدن قفل دوم ... نمازت رو اول وقت بخون..
    برای باز شدن قفل سوم ... نمازت رو اول وقت بخون..

اون جوون به ایشون میگه .. سه قفل با یک کلید؟ مرحوم نخودکی جواب میدن ... نماز اول وقت شاه کلیده...

حیفه تاپیکهایی این چنینی که شاه کلید هست خاک بخوره و به جاش تاپیکهای مشکلات، لاجرم بالا باشه...

أَلَيْسَ اللَّهُ بِكافٍ عَبْدَهُ
    آیا خدا برای بنده اش کافی نیست؟

( زمر / 36 )

10. 5 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 08 اسفند 93), واحد (یکشنبه 23 آذر 93), مصباح الهدی (یکشنبه 23 آذر 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94), شمیم الزهرا (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array

نگیم "من که هر کاری می کنم، بازم تو نماز حواسم پرت میشه....

مرحوم علامّه_طباطبایی و آیت الله بهجت از عارف فرزانه جناب قــاضی (ره) نقل می کردند که ایشان می فرمودند: اگر کسی نماز واجبش را اوّل وقت بخواند و به مقامات عالیه نرسد مرا لعن کند. (و یا فرموده اند: به صورت من تف بیاندازد.) اوّل وقت سّر عظیمی است، "حافِظوا عَلَی الصَّلوات" خود یک نکته ای است غیر از "اقیمواالصّلاوة"،

از آیت الله بهجت سوال شد:
    آیا منظور آیت الله قاضی از جمله ی
    "هرکس نماز اول وقت خواند و به جایی نرسید، مرا لعنت کند"
    منظورشان نماز اول وقت با حضور قلب است؟

پاسخ آیت الله بهجت: خیر! به هیچ وجه!
    فقط و فقط خواندن نماز اول وقت و تداوم آن و تقید به اوقات نماز-اینکه انسان تقیّد به نماز اول وقت داشته باشد- خودش موجب تکامل نماز انسان خواهد شد و راهگشای مشکلات انسان خواهد شد.

اینکه انسان اهتمام داشته باشد و مقیّد باشد که نماز را اول وقت بخواند فی حد نفسه آثار زیادی دارد، ولو حضور قلب هم نباشد.

( زمر / 36 )

12. 6 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 08 اسفند 93), elham.e (یکشنبه 23 آذر 93), rayehe (یکشنبه 23 آذر 93), واحد (یکشنبه 23 آذر 93), مصباح الهدی (یکشنبه 23 آذر 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سلام

چند وقت پیش یکجا سمیناری در رابطه با یادگیری زبان انگلیسی بود..تعریف استادش رو زیاد شنیده بودم و علاقه مند به شرکت در سمینار شدم... یکی از موفقترین اساتید معروف کشوری استاد سمینار بود.. سالن همایش مملو از افراد مختلف بود، حدود سیصد چهارصد نفری میشدند.. موقع اذان مغرب شد.. یهو دیدم استادی که بالای استیج بود و داشت توضیح میداد .. وسط صحبتهاش…. یهو از روی استیج پرید پایین و از جمعیت عذرخواهی کرد و گفت یک کار 4-5 دقیقه ای داره انجام بده برمیگرده... تا حالا توی هیچ همایشی چنین چیزی ندیده بودم… تنها احتمالی که میشد داد این بود که اون استاد برای ادای نماز اول وقت جلسه رو ترک کرده باشه .. اما این احتمال،اصلا هیچ مدله با شخصیت و رفتار و گفتار و به قول خودمون تیپ و قیافه اون استاد زبان انگلیسی جور در نمیومد….

بعدها از زبون یکی از دوستان شنیدم که ایشون توی کلاسهایی که برگزار میکرده .. همین کار رو میکرده و موقع اذان چند دقیقه ای کلاس رو ترک میکرده … و در یکی از کلاسهاش از راز موفقیت خودش اینطور پرده برداشته که زمانی برای موفقیت خیلی تلاش جسمی و فکری میکرده ، خیلی تصویر سازی ذهنی انجام میداده ، اما دستاوردهاش با توجه به تلاشش زیاد دلچسب نبوده… اما از 4 سال پیش تا به الان عاملی که باعث شده به صورت جهشی به توفیقات بسیار بالایی دست پیدا کنه ، این بوده که تمام نمازهاش رو اول وقت خونده… حتی نمازهای صبح… حتی سمینارهای چند صد نفری رو ترک میکنه تا به این تعهدش برسه…

عجب معادله ی سهل و ممتنعی… روزی نیم ساعت ، سرساعت تعیین شده در سه نوبت صبح و ظهر و شب بله قربان گوی خدا باشیم .. در عوض اینطور خدا زندگی رو به کام ما شیرین میکنه..

چه سری داره این نماز اول وقت…

کاش خدا لذت بی انتهای نماز رو به ما بچشونه .. تا هیچ لذتی موقع اذان ، جز نماز و دیدار یار…نتونه کام ما رو شیرین کنه…

( زمر / 36 )

14. 3 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

abi.bikaran (جمعه 08 اسفند 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94), شمیم الزهرا (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سه شنبه 07 فروردین 97 [ 15:34]
    سطح
    60
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 94
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    0

تشکرشده 832 در 244 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد 93 نمایش پست ها
    سلام

شیخ حسنعلی نخودکی اصفهانی از عرفای عالی مرتبه معاصر ما بودند که از کرامات ایشون نمونه های زیادی نقل شده....

میگن یک روز یک جوونی خدمت ایشون میرسه و به ایشون میگه من سه تا قفل توی زندگیم دارم و برای اونها دنبال کلید هستم...

قفل اول اینکه میخوام یک ازدواج سالم داشته باشم...
    قفل دوم اینکه میخوام کارم برکت داشته باشه...
    قفل سوم اینکه میخوام عاقبت به خیر بشم...

مرحوم نخودکی بهش میگن:
    برای باز شدن قفل اول ... نمازت رو اول وقت بخون..
    برای باز شدن قفل دوم ... نمازت رو اول وقت بخون..
    برای باز شدن قفل سوم ... نمازت رو اول وقت بخون..

اون جوون به ایشون میگه .. سه قفل با یک کلید؟ مرحوم نخودکی جواب میدن ... نماز اول وقت شاه کلیده...

حیفه تاپیکهایی این چنینی که شاه کلید هست خاک بخوره و به جاش تاپیکهای مشکلات، لاجرم بالا باشه...
    یعنییی این واقعا درسته

شکر خدا ماهم از وقتی خونوادگی نماز اول وقت می خونیم تو زندگی تمام کارهامون ناخود اگاه درست میشه

16. 2 کاربر از پست مفید SOGAND. تشکرکرده اند .

باغبان (جمعه 10 مهر 94), شمیم الزهرا (چهارشنبه 13 اسفند 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 25 خرداد 94 [ 09:58]
    سطح
    5
    Level completed: 16%, Points required for next Level: 42
    Overall activity: 16.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    4

تشکرشده 10 در 5 پست

Array
    من یک سری سخنرانی های فوق العاده خوب و جالب چه در مورد نماز و چه در مورد مسائل دیگر زندگی دارم که یکی از آخوندهای آذری زبان در یک مجلسی صحبت میکنه و بی نهایت پرطرفدار هست در مناطق آذربایجان .. حجت الاسلام جاج یونس ترابی از منطقه سراب تبریز ، باز این فایل هارو من در آپارات قرار داده ام و به زبان ترکی هست و مطمئناً فارس زبان ها نمی تونند مشاهده کنند ولی از آذری های عزیز دعوت میکنم که حتما این کلیپ هارو ببینید :

اگربه سخنان این فردگوش کنید هم گریه میکنید هم می خندید2

داستانهای جالب و شنیدنی در مورد ازدواج و حجاب - ترکی

داستانهای بی نظیر از امامان و پیامـبران به زبان ترکی

آذری ها حتماً حتماً مشاهــــده کنند

شیعه های آذری زبان حتماً این کلیپ رو ببینید !!! ترکی

18. 3 کاربر از پست مفید سایت یار تشکرکرده اند .

tanin-91 (شنبه 08 فروردین 94), مصباح الهدی (پنجشنبه 21 اسفند 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    سطح
    49
    دستاوردها:
    تشکرها
    317

تشکرشده 1,458 در 274 پست

حالت من
    Shad
    Array
    سه رکعت نماز مغرب می خوانم ، قربة الی الله ، اللاااااااااااااااااااهُ اکبر!!!

بسم الله الرحمن الرحیم! الحمدلله رب العالمین... ( یادم باشه امشب جزوه سمیه رو بگیرم ، فردا باید حتما نصفش رو بخونم ...

اهدنا الصراط المستقیم صراط ... (بابا یکی زیر غذا رو کم کنه ، سوووخت)

غیر المغضوب علیهم و لا الضااااالّین ( ای وای من ! به مامانم نگفتم شلوار مشکی ام رو بندازه توی لباسشویی ...

قل هو الله احد الله ... ( یادم باشه بعد از نماز به لیلای خاله زنگ بزنم ببینم ماه عسل چیکار کرده با اون شوهرش ...

لم یلد و لم یولد و لم یکن له کفوا احد ( می خوام بیام پیشت ... جاده چه همواره !!!! آهای ... خاک بر سرت ! حواست رو جمع کن ، سر نمازیا فلان فلان شده! ) ...

بحول الله و قوته ..... بسم الله الرحمن الرحیم ( آخی نازی! چقدر دلم برا هلیا کوچولو تنگ شده ، یادم باشه بعد نماز یه زنگ بهش بزنم ...

ایاک نعبد و ایاک نستعین ... ( نمازم که تموم شد باید یه بوگیر توی کفشم بندازم ، خیلی بو گرفته ( ...
    الحمدلله اشهد ان لا اله الا الله وحده لا شریک ... (ناخن هاتو نگاه تو رو خدا!!! میمیری یه سوهان بکشی؟ ...

یا حیُ یا قیوم ... سبحان الله و الحمدلله و لا اله... (صدای آهنگ چه فیلمی بود؟ خواننده اش آشناست ، اسمش چی بود؟ ...

سبحان ربی العلی و بحمده ... ( نکنه فیلمی که دیروز تبلیغ می کرد شروع شده ، بذار ببینم ،آخ آخ ساعت هشته ، فکر کنم شروع شده ، بهتره زودتر نمازمو تموم کنم برسم به فیلم )

المدلله اشد ان لاالاله وحد شریک له و اشد ان محمد عبد رسوله اللهم صل علی محمد و آل ممد ... السلام علیکم و رحمه و برکااااته...) با سرعت نور به سمت تلویزیون دویدم ، تازه فیلم شروع شده بود ، از ته دل گفتم آخییش ! به موقع رسیدم

.
    .
    .
    .
    نمازمو که مکتوب کردم ، تازه معنای این حدیث پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم رو فهمیدم که فرمود:

بدترین دزد کسی است که " بخاطر شتابزدگی " از نماز خود می دزدد. نماز چنین شخصی مانند یک پیراهن کهنه در هم پیچیده شده و به صورت صاحبش کوبیده می شود

منبع: بحارالانوار ج84 ص 257

خداییش حق چنین نمازی همینه حالا خوبه همه مون می دونیم که خدا چقدر روی نماز تاکید کرده ، اگه نمی دونستیم چی میشد ؟!!!!

خدا هم خوب ما رو می شناسه که می فرماید:

بنده ی من! وقتی تو به نماز می ایستی آنچنان گوش فرا می دهم که انگار همین یک بنده را دارم اما تو در نماز آنچنان هستی که انگار صدها خدا داری...

( زمر / 36 )

20. 5 کاربر از پست مفید محمد 93 تشکرکرده اند .

tanin-91 (شنبه 08 فروردین 94), مصباح الهدی (پنجشنبه 21 اسفند 93), zolal (سه شنبه 12 اسفند 93), باغبان (جمعه 10 مهر 94), شمیم الزهرا (چهارشنبه 13 اسفند 93)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)