به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 86
    عضو همراه

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 مهر 94 [ 19:19]
    سطح
    88
    Level completed: 48%, Points required for next Level: 261
    Overall activity: 13.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second ClassSocialOverdrive10000 Experience Points
    تشکرها
    5,188

تشکرشده 3,056 در 916 پست

Array
    نوشته های مینوش جون خوب بودند . برادرم چون ما همسرتون رو ندیدیم نمیتونیم با قاطعیت نظر بدیم . نمیدونیم منظور شما از شلخته بودن چیه ؟ همه دوست دارند توی خونه لباسهای راحتی بپوشن .و لباس مهمونی و مجلسی رو نمیشه توی خونه پوشید . ادم توشون احساس راحتی نمیکنه . ولی لباسهایی که از نظر شما دیگه ارزش پوشیدن نداره از دور خارج کنید و لباسهای راحتی و شیکی که خودتون دوست دارید رو براشون بگیرید . لباس خواب های شیک براش بگیرید .لباسی رو که خودتون دوست دارید رو از تو کمدش انتخاب کنید و بهش بپوشونید . این میتونه نشون دهنده عشق شما باشه . و ایشون از محبت شما خوشحال هم میشه . در مورد حمام هم اگه خودتون هر روز دوش میگیرید ایشون رو هم مجبور کنید با شما اینکار رو بکنه . البته منظورم با زور نیست . با عشق .

2. 5 کاربر از پست مفید واحد تشکرکرده اند .

asemene.abi (جمعه 10 بهمن 93), meinoush (چهارشنبه 08 بهمن 93), myl (چهارشنبه 08 بهمن 93), نیکیا (پنجشنبه 09 بهمن 93), بارن (چهارشنبه 08 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 15 بهمن 93 [ 20:31]
    سطح
    3
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 47
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    7 days registeredTagger Second Class100 Experience Points
    تشکرها
    5

تشکرشده 13 در 4 پست

Array
    سلام والا خوش بحالتون. بهتون حسودیم میشه این همه آدم به سوالتون جواب دادن.انگار موضوع تنبلی خیلی جذابیت داره
    من یه خواهر کوچک تر از خودم دارم که مطمئنم وقتی ازدواج کنه دقیقا مثل خانم شما میشه. ببینید چند جنبه داره:
    1- توجه خانواده ها به مرور نسبت به تربیت دختراشون به عنوان همسر و زن خونه کلا کم شده. مثلا مادر خود من اونقدر که بفکر درس و دانشگاه و کنکور خواهرم هست به فکر آینده اش به عنوان زن خونه نیست.
    2- اتفاقا چون توی مادر زن تون زن کاری و زرنگی است همین باعث تنبلی همسرتون شده ازش تو خونه کار نخواستن و از روی دلسوزی همه کارها را خودشون انجام دادن.
    3-به هر حال همسرتون این جوری عادت کرده ولی کم کم درست میشه.صبوری میخواد و مدارا با محبت ازش بخواهید.
    4- دخترها تا ازدواج نکردن دختر عزیز دردونه خونه هستند صبر و مدارا میخواد تا مثل مادر شما بشن. باید کمکم عادت کنه و مسئولیت خونه رو قبول کنه.
    امیدوارم کمک کننده باشه.
    ولی خیلی حسودیم شد....خیلی

4. کاربر روبرو از پست مفید یلدا 93 تشکرکرده است .

myl (چهارشنبه 08 بهمن 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 08 اردیبهشت 96 [ 22:49]
    سطح
    38
    Level completed: 53%, Points required for next Level: 71
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    193

تشکرشده 95 در 52 پست

Array
    سالگرد و تولدو آره حواسم هست ولی به ماهگرد! هم گیر میده هی میگه چرا واسم کادو نخریدی واسه ماهگرد.
    یه سوال یعنی همش من باید واسه خانمم کادو بخرم و اون نباید بخره ؟ اینجوریه یعنی ؟ یعنی اون نباید با خریدنه یه کادو حتی کوچیک منو خوشحال کنه ؟ همش باید انتظار داشته باشه که من بهش کادو بدم ؟
    ------------------
    در مورد لباس باید بگم لباسایی که من دوست داشته باشم زیاد داره و بهشم زیاد گفتم کدوما رو دوستدارم بپوشه ولی نمیپوشه...به خاطر تنبلی یا عدم علاقه یا حوصله نداشتن ... نمیدونم...دیر به دیر میره حموم ، شب همون لباسایی که تو روز تنشه همونه،خودشو واسم جذاب نمیکنه... بهشم گفتم...موهاشو همش میبنده و شونه نمیکنه درحالی که زیاد بهش گفتم موهاتو وقتی باز میکنی خیلی دوست دارم ولی نمیکنه میگه سختمه.شبا هیچوقت مسواک نمیزنه میگه روزا میزنم هرچی هم بهش میگم دندونات خراب میشن میگه حوصله ندارم شبا مسواک بزنم الان دندوناش خراب شدن همش میگه آخ دندونم حوصله نداره بره دندوناشو درست کنه 500 هزارتومن خرجه دندوناش...
    حرفامو گوش نمیکنه بعد انتظار داره همش کادو بگیره ازم…
    نمیدونم چجوری عادتاشو درست کنم خودشم از بعضی عادتش بدش میاد ولی همت نداره درستش کنه مثلا تا 12 ظهر میخوابه ....
    من که نمیگم تو خونه لباس مجلسی بپوشه یعنی فکر کردید از این انتظارات الکی دارم ازش ؟ من میگم تاپ و شلوارکی که دوسدارمو بپوشه...یا منظورم از آرایش این نیست که دو ساعت جلو آینه وایسه هزار جور چیز به صورتش بماله فقط یه آرایش مختصر تو 5 دقیقه که همینکارم هیچوقت حوصله نداره بکنه.بعدش با این توصیفات ماهگردمون انتظار داره واسش کادو میخریدم ...بعضی وقتا خوبه که هردو به هم کادو بدن نه اینکه فقط من کادو بهش بدم .من که نمیخوام کادوی بزرگی بگیره واسم یه عطر 5 تومنی هم واسم بخره یعنی به فکرمه و واسم ارزش قایله ولی یجوری شده همش من باید بدم.

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    اگر از سلامت محیط باشگاهها و ... اطراف منزلتون خیالتون راحته، ازش بخواهید بره باشگاه، استخر، کلاسهای هنری یا آشپزی.

بره توی محیطهای زنونه از بقیه خانمها ممکنه یاد بگیره.

یه مقدار از خواسته هاتون را هم باید مستقیم بگید و باهاش صحبت کنید.
    به نظرم خیلی روش بچه گانه ای می آد، ولی شاید برای همسرتون مناسب باشه که خواسته هاتون را توی دفتر بنویسید و هفتگی به اونهایی که انجام داده امتیاز بدین.
    مثلا امتیاز آشپزی، امتیاز برای مرتب بودن و به خودش رسیدن و ...

با هم کتاب بخونید و در موردش صحبت کنید.
    یا تنهایی بخونید و جایی که به نظرتون مهم هست هایلایت کنید، می بینه.
    سی دی های آموزشی در مورد ازدواج و زندگی مشترک بگیرید.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

7. 2 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

meinoush (چهارشنبه 08 بهمن 93), واحد (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    من تاپیک شمارو خوندم و سوالی واسم پیش اومد یعنی واقعا همسر شما با این بی توجهی ها و تنبلیاش فکر نمیکنه ممکنه شمارو از دست بده و خدای نکرده شما برید سمت روابط دیگه؟
    من برعکس اکثر دوستان که بیشتر تقصیرارو گردن شما انداختن به نظرم مشکل از همسر شماست ایشون با 26 سال سن اصلا آداب همسرداری رو بلد نیستن واقعا عجیبه.اونم یه دختر خونه دار که هیچ مشغله ذهنی دیگه ای نداره چرا باید انقد سهل انگار باشه نسبت به مسایل زناشوییش.
    به گفته بعضی از دوستان اگه دلیل این رفتاراشون ته تغاری بودن باشه من خودم تک دختر و ته تغاری هستم ولی انقد لوس نیستم با اینکه شاغل هستم ولی همیشه چه تو خونه و چه بیرون مرتبم حتی با اینکه مجرد هستم.
    یعنی چی یه خانم دیر به دیر بره حموم یا شبا مسواک نزنهمن همیشه فکر میکردم آقایون نسبت به این جور مسایل بی توجهن ولی می بینم بین خانم ها هم میتونه وجود داشته باشه.
    خودمو که جای شما میذازم واقعا حرصم میگیره
    یه بار دیگه خیلی منطقی باهاشون حرف بزنید بگید من مرد هستم و یه سری نیازها دارم دوس دارم همسرم تمیز باشه بوی خوب بده شبا مسواک بزنه لباسای خوب بپوشه وگرنه ممکنه علاقم بهت کم بشه و خدای نکرده دلسرد بشم نسبت بهت و حتی مثلا بگید یه دوستی داشتم که همسرش به نیازهاش توجه نمیکرد اونم رفت سمت روابط نامشروع.اینارو بگین یه ذره بترسه.
    والا من اگه خونه دار بودم و جای همسر شما بودم بهترین لباسا و آرایشارو واسم همسرم انجام میدم، واسش غذا درست میکردم،واسش دلبری میکردم و....آخه یه خانم خونه دار چه کاری غیر از اینا داره؟
    یه سوال از رو کنجکاوی دارم: ظاهر همسر شما خیلی زیباست؟ یا امتیاز خیلی خاصی دارن؟آخه من شنیدم خانم هایی که خوش قیافه باشن همسراشون این رفتاراشونو تحمل میکنند البته باز اینم دلیل نمیشه من خودم با اینکه خوش قیافه هستم ولی همچین سهل انگاری ای در آینده نسبت به همسرم نخواهم داشت چون صبر هر کسی هم حدی داره و ممکنه کاسه صبر شما هم لبریز بشه.پس قاطعانه باهاشون برخورد کنید.
    ویرایش توسط آی تک : چهارشنبه 08 بهمن 93 در ساعت 17:12

9. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

اثر راشومون (پنجشنبه 09 بهمن 93), بارن (چهارشنبه 08 بهمن 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    ظاهر همسر شما خیلی زیباست؟ یا امتیاز خیلی خاصی دارن؟
    منم یه بار اینو پرسیدم جوابمو ندادی. اگه برات مشکلی نیست یعنی عمومی مشکلی نیست نوشتن امتیاز همسرت لطف کن بنویس چی داره؟؟؟ خوشگله خیلی ؟

ماهگرد دیگه چیه؟ چه خوب. نه بابا معلومه که مجبور نیستی با این اوضاع ماهگرد بدی. اما به جای ماهگرد می تونی جایزه تعیین کنی. جایزه های کوچیکی که براش مهمه. یه حورایی مثل حسنی که مامانش واسش سیب سرخ می چید پله پله که بیاد بیرون تو هم براش کارای کوچیک رو برنامه بده تعیین کن بعدم سیب بده بهش یعنی یه جایزه ای که دوست داره اما گرون هم نباشه. ببین چی دوست داره.

من فکر می کنم اطلاعات ناقص می دی تو نوشته هات. ولی با توجه به نوشته هات نظرم اینه که نه توقعت زیاد نیست اصلا. اما به هر حال دختر خوبیه تو هم لابد دوستش داشتی قبولش تونستی بکنی به عنوان همسر و خونواده ی خوبی داره. این لوس بودنشه که اذیتت می کنه که باید اینو کم کم درست کنیش. وگرنه پر توقع نیستی. اما چون همه چیز از نظرت روبه راهه جز این مورد ازش، خوب این مورد حالا تنبلی لوسی یا هرچی اسمش باشه رو باید با برنامه ریزی و مشاوره درستش کنی. وگرنه هر همسری یه ایرادی داره بالاخره.

به نظرم خانمت هنوز حس خونه مامان بودنو داره. با توجه به اینکه حتی لباس خواب نمی پوشه می گم. هنوز رفتارایی رو داره که قبلا داشته. قبلا مامانش بهش می رسیده حالا هم مامانش بهش می رسه و البته تو هم می رسی. درست نمی دونم شاید مشاوره باید بگیره. شایدم تو همینجا مشاوره بگیری به طور نامحسوس بتونی قدم قدم برسونیش به حانم شوهر دار. هنوز شاید بی اینکه خودش هم بخواد هنوز رفتاراش رفتارای مجردیه.

دندون رو اگه دوست نداره قبل خوابش مسواک بزنه (خواب از سرش می پره!) می تونه یه ساعت قبلش مسواک بزنه. احتمالا تو خوردن هم تنبل باشه. پس وقتی شبه و هنوز سر حاله بره مسواکشو بزنه اما یک ساعت قبل از خواب. بعدش چیزی نخوره. اینطوری هم مسواک زده هم خواب از سرش نپریده.

دقیقا ببین چی ها براش مهمه و چی ها رو دوست داره. با تمرکز بر اونا می تونی رفتارایی که خوب نیست رو هم درش تا حدی تغییر بدی.

ببین هر دوتون خوبین. تو هم توقعاتت خیلی طبیعیه. اما باید روی موضوع بی انگیزگیش یه مقدار کار کنی تا بهتر شه

- - - Updated - - -

یادم رفت
    ازمایش خون هم بده شاید کم خونی داشته باشه انقدر تنبله. هر چند می گی واسه بعضی چیزا زرنگه و بعضی چیزا تنبل
    ورزش مناسب روزانه هم بکنه

11. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

asemene.abi (جمعه 10 بهمن 93), myl (پنجشنبه 09 بهمن 93), واحد (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 دی 94 [ 20:49]
    سطح
    17
    Level completed: 54%, Points required for next Level: 46
    Overall activity: 19.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    9

تشکرشده 24 در 13 پست

Array
    سلام
    تازه کاره تجربه زندگیش کمه

13. 2 کاربر از پست مفید تنهاترین همدم تشکرکرده اند .

myl (پنجشنبه 09 بهمن 93), واحد (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 28 فروردین 94 [ 22:51]
    سطح
    13
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered500 Experience Points
    تشکرها
    47

تشکرشده 54 در 20 پست

Array
    خوب این مسائل رو مادرشون باید یادشون میداده.اگر میشد به طریق "غیرمستقیم"مادرشون رومتوجه میکردید که باید تذکرات وراهنمایی بهش بکنه خیلی خوب بود.در خانواده ی ما معمولا همینطوره که مادر بعد ازدواج دخترو رو به اصطلاح روشن میکنه.ان شالله که علاقه تون به ایشون همینطور باقی بمونه وایشون هم هرچه زودتر خودشونو اصلاح کنن تا زندگی شادی داشته باشید وخوشبخت باشید.

راستی اگه اشکال نداره منم دوست دارم بدونم آیا همسرتون زیبایی چشمگیری دارن؟؟

15. 2 کاربر از پست مفید sareh88 تشکرکرده اند .

myl (پنجشنبه 09 بهمن 93), واحد (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 02 آذر 94 [ 23:10]
    سطح
    18
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 15
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    19

تشکرشده 66 در 28 پست

Array
    خانم ای تک کسی تقصیرارو گردن ایشون ننداخته.اولا مافقط صحبتای ایشونو شنیدیم.و از همسرشون اطلاعاتی دریافت نکردیم.و همه راهکار دادن که همسرشون ترغیب به خواسته های شوهرش بشه.شما فعلا مجردی.تا ازدواج نکنی میشی همونی که بیرون گود وایساده نگاه میکنه.پس اینقد تند نرو.اگه قرار بخاطر مسواک نزدن و مرتب نبودن مرد یا زنی به همسرش خیانت کنه پس همون بهتر که نباشه همچین همسری.شمام ایده های منفیتونو نگه دارید.درست نیست.گاهی با یک جمله ممکنه اختلافای شدید پیش بیاد پس مراقب باشید چی میگید.اگه همسر ایشون مسواک نمیزنه حتما از ایراد هاشش وباید رفع بشه صد در صد خوبی هایی هم دارند.ما اینجا در صدد حل مشکلاتیم نه پیدا کردن مقصر.ایشون مشکله کوچیکی داره که با درایت و اقایی که تو نوشتهاشون هست حتما حلش میکنه

17. 3 کاربر از پست مفید asemene.abi تشکرکرده اند .

myl (پنجشنبه 09 بهمن 93), واحد (پنجشنبه 09 بهمن 93), میشل (پنجشنبه 09 بهمن 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 اردیبهشت 02 [ 23:36]
    سطح
    79
    Level completed: 90%, Points required for next Level: 51
    Overall activity: 91.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    526

تشکرشده 1,129 در 328 پست

Array
    خانم آسمان آبی عزیز هدف منم خدای نکرده گمراه کرذن تاپیک از مسیر درستش نبود و به قول شما شاید چون من مجرد هستم نتونم شرایط این دوستمون رو به خوبی درک کنم.

شاید شما خیلی خوش بینانه به قضیه نگاه میکنید ولی من دارم واقع بینانه به این مساله نگاه میکنم.همه خیانت ها که حتما به دلایل خیلی بزرگ اتفاق نمی افته همین بی توجهی های جزیی و کوچیک روی هم تلنبار شده و باعث دلسرد شدن شخص نسبت به همسرش میشه مخصوصا اینکه این جور مسایل چقدر برای آقایون اهمیت داره.دختری که تازه یک ماه هست ازدواج کرده و خونه دار هست و شاغل هم نیست که بگیم خسته هست وقتی این طوری به نیازهای همسرش بی توجه هست باید به خودش بیاد.ما معصوم نیستیم که بگیم محاله دست از پا خطا کنیم.این آقا هم یه جوون 28 ساله هستن که با کلی آمال و آرزو ازدواج کردن و تا یه جایی میتونن این بی توجهی هارو تحمل کنند پس لطفا واقع بین باشیم و نگیم خیانت فقط کار آدمای خیلی پست و بد هست.خیانت از همین جاها شروع میشه

این آقا واقعا مرد بسیار خوبی هستن که تا همین جا هم با ملاطفت با همسرشون برخورد کردن.من دوستایی دارم بسیار زیبا،خوش اخلاق،تحصیلکرده و شاغل ولی باز هم سعی میکنه همه جوره به همسرش برسه با توجه به خیانت هایی که تو این دوره زمونه داره بیشتر میشه سعی میکنه از هر جهت همسرش رو اغنا کنه.ولی همسر این خانم با عرض معذرت خیلی بیخیال تشریف دارن و تنها کسی که میتونه بهشون کمک کنه همسرشون هستن تا با برخورد قاطعانه ایشون رو متوجه اشتباهشون بکنن.
    دوست عزیز امیدوارم مشکلتون هر چه زودتر حل بشه

19. 2 کاربر از پست مفید آی تک تشکرکرده اند .

myl (پنجشنبه 09 بهمن 93), اثر راشومون (پنجشنبه 09 بهمن 93)

صفحه 6 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)