به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 20
    عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 01 دی 93 [ 14:51]
    سطح
    5
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered250 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 20 در 8 پست

Array
    مرجان خانم عزيز سلام، اميدوارم خوب باشي، گفتي كه حرف اميدوارانه زدن آسونه!!!! درسته عزيزم از هر چيزي فقط حرف زدن خيلي آسونه، اما عمل كردن به اون حرف مسلم كه سخته!!!!!! من نگفتم كه فقط حرف بزن عزيزم بلكه تلاش كن كه زندگيت رو تغيير بدي. دوست عزيزم، اولش بايد تكليف خودت رو با خودت معلوم كني كه ميخاي به چي و كجا برسي؟ بعدش كه هدفت معلوم شد ببين به چه كار و برنامه هايي نياز داري و.... يعني هيچ آدمي بي هدف به جايي نميرسه!!!! درسته كه خانواده مهمترين ركن جامعه هستش ولي خيلي ها هستند كه بدون خانواده موفق شدن، وقتي كه خودت روي پاي خودت باشي و تسليم شرايط خانوادت نباشي بالاخره بقيه تفاوت تو رو با خانوادت حس ميكنن و ميبينن!!!! گفتم كه من شغلم طوريه كه أمثال تو رو خيلي ديدم و خيليها رو ديدم كه جداي از خانواده موفق شدن. تو تا حدي به بقيه ميتوني كمك كني از اونجا به بعد كه نخان نبايد فداي بقيه بشي! توي زندگي دو چيز بال پرواز ماهستش : اول تلاش و خواست ماو دوم نيرو و بركتي كه خدا به ما و كار ما ميده، دوست عزيزم باور كن من يه هم چين تجربه هايي رو داشتم ميگم و فقط حرف نيست!!!!تو اگه بتوني با تلاش و كمك از خداوند به اوضاع مسلط بشي هنر كردي، هر چند واقعا سخته و اين پيروزي از تو يه خانم واقعي ميسازه كه ميتونه در آينده ركن يه خانواده سالم بشه! لطف خداوند رو اصلا فراموش نكن، نميدونم شهرتون كجاست، اگه به زيارتگاهي دسترسي داري حتما يه برنامه منظم معنوي براي زيارت رفتن و نماز براي خودت در نظر بگير، خودت ميتوني تنها بري تفريح، سينما، پارك و خيلي جاهاي ديگه كه دوست داري، نداشتن خانواده مثل اينه كه تو يه چشم نداشته باشي، اما آيا بايد بزني چشم ديگت هم كور بشه؟؟؟؟. يابا همون چشم سعي كني دنيارو ببيني؟؟؟؟؟ فردا رو از امروز طراحي كن، خودت زندگيت رو معماري كن!!!!! من خودم مشكل بزرگي داشتم كه همينجا با راهنمايي دوستان و تلاش خودم بسيار زياد تونستم مشكلم رو حل كنم، نبايد باور كني كه بدبختي!!!!نبايد باور كني كه نميشه! من داشتم خانوادم رو از دست ميدادم أما نذاشتم اين اتفاق بيفته، چون نميخاستم و چون از خدا كمك خواستم!!!! پس تلاش كن عزيزم و به خدا توكل كن!!!!!

2. 2 کاربر از پست مفید اميدوار٥٦ تشکرکرده اند .

ammin (جمعه 28 آذر 93), rayehe (جمعه 28 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    یکشنبه 30 آذر 93 [ 15:18]
    سطح
    2
    Level completed: 2%, Points required for next Level: 49
    دستاوردها:
    100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    دوستان خوب و عزیز همین چند خط شما دوستان باعث ی کورسوی امیده واسم.. گاهی همین خالی کردن ها تو دنیای مجازی و همدردی های مجازی هم خودش کمک بزرگیه و از اینکه وقت ارزشمندتون رو ولو واسه چند دیقه صرف فک کردن ب مشکل من کردین یه دنیا برام می ارزه.. به امید اینکه آدما خوشبخت بشن

- - - Updated - - -

البته در پاسخ به شما oldboy عزیز من تمام تلاشم رو میکنم اما آیا قبول ندارین ک ازدواج مقوله ای هستش که یک فرد دیگه و یه خوانواده دیگه چ فکری راجب خونواده ی منه نوعی دارن!؟ مسلما اونا یا هرکس دیگه تو جامعه سنتی ما دنبال خونواده ی سالمیه ک متاسفانه خونواده ی من اینو ندارن! و من هم با توجه به شغل و تحصیلات ترجیح میدم با کسی هم سطح فکر خودم ازدواج کنم!

4. 2 کاربر از پست مفید marjan68 تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 30 آذر 93), rayehe (جمعه 28 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 22 آبان 94 [ 21:48]
    سطح
    78
    Level completed: 20%, Points required for next Level: 322
    Overall activity: 4.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocial10000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    775

تشکرشده 2,481 در 570 پست

Array
    سلام مرجان.
    همین پست اخرت نشون میده تو دختر با شعور و باهوشی هستی.کنترل خودت دست بگیری همه چی می تونی درست کنی بهت قول میدم.

6. کاربر روبرو از پست مفید کیت کت تشکرکرده است .

rayehe (جمعه 28 آذر 93)

Banned
    آخرین بازدید
    یکشنبه 03 خرداد 94 [ 14:19]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    162

تشکرشده 593 در 152 پست

Array
    خانم مرجان
    سلام

کاملا درک میکنم که حرف امیدوارانه زدن ، فقط اسونه و حقیقت داستان تلخیه خودش رو داره.
    درک میکنم این که گاهی کاری از دست ما ساخته نیست.
    این که گاهی پر پر شدن ها رو تماشا کنی و کاری ازت بر نیاد.
    فقط چند تا نکته عرض کنم خدمتتون و دیگر تمام :

1- هیچ کس از شما مهم تر نیست ، هیچ کس.
    2- شما با ضعیف شدنتون نمی تونید به کسی کمک کنید. حواستون به خودتون باشه.
    3- اگه کاری ازتون بر میاد انجام بدید اما اگه نه ، حسرت خوردن های شما ، جوش زدن ها ، فقط اسیب به خودتونه. ولش کنید...
    4- شما مسئول زندگی بقیه نیستید. راهنمایی کنید ، کمک کنید ، اما مسئول نیستی . اینو درک و قبول کنید.
    5- تاثیر افکار مردم و صحبت های رایج اونها بر تصمیماتتون رو کم کنید. مردم همیشه حرف برای گفتن و زخم زدن دارن. بی تفاوت باشید تا تاثیر نگیرید.

نهایتا امیدتون رو به خدا از دست ندید و با تمام وجودتون این راه رو ادامه بدید.
    میدونم که شرایط مناسبی ندارید . باور کنید متوجه ام. خودم کشیدم. اما تو این تالار مطرح نکردم. چون راه حلی نداشت و نداره ...

امیدوارم که قدر خودتون رو بدونید ...
    پیشنهاد میکنم از تالار جدا نشید. برای مدتی هم که شده داستان های مشابه و مقالات مناسب رو مطالعه کنید تا مهارت های لازم رو بدست بیارید.

موفق و موید
    ویرایش توسط love less : جمعه 28 آذر 93 در ساعت 18:31

8. 2 کاربر از پست مفید love less تشکرکرده اند .

rayehe (جمعه 28 آذر 93), کیت کت (جمعه 28 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 07 شهریور 94 [ 02:28]
    سطح
    16
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 94
    دستاوردها:
    Tagger Second Class500 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    18

تشکرشده 16 در 7 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط marjan68 نمایش پست ها
    البته در پاسخ به شما oldboy عزیز من تمام تلاشم رو میکنم اما آیا قبول ندارین ک ازدواج مقوله ای هستش که یک فرد دیگه و یه خوانواده دیگه چ فکری راجب خونواده ی منه نوعی دارن!؟ مسلما اونا یا هرکس دیگه تو جامعه سنتی ما دنبال خونواده ی سالمیه ک متاسفانه خونواده ی من اینو ندارن! و من هم با توجه به شغل و تحصیلات ترجیح میدم با کسی هم سطح فکر خودم ازدواج کنم!
    بله این مسئله که باهاش درگیر هستین روی ازدواج هم تاثیر میذاره البته تاثیرش بیشتر روی ازدواج های سنتی است تا مدرن ، در ازدواج های سنتی آشنایی از طریق خانواده صورت میگیره ولی مدرن اینطور نیست
    شما میتونین با اگاهی کیس یا مورد مناسبی پیدا کنین تا این مسائل رو درک کنن، مهمترین چیز برای یک همسر اخلاق و رفتار طرف مقابل است نه خانواده ، خانواده تاثیر زیادی داره ولی اگه رفتار و اخلاق شما پسندیده باشه (که با توجه به تجربیاتتون حتما میتونه باشه) به راحتی میتونه ضعف خانواده رو بپوشونه ، فردی که بخواد خانواده رو بهانه کنه نبودش بهتر از بودنش است ، پس برای ازدواج نگرانی نداشته باشین.
    خودتون درگیر این افکار نکنید و اجازه ندین این افکار بهتون آسیب بزنه.

10. 2 کاربر از پست مفید Old Boy تشکرکرده اند .

love less (جمعه 28 آذر 93), sanjab (یکشنبه 30 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    بازم از همگی شما عزیزان ک لطف میکنین و وقت میذارین نهایت تشکر رو دارم.. ب خصوص دوستانی ک راهکارهایی رو ارایه دادن..

- - - Updated - - -

ممنون

- - - Updated - - -

در پاسخ آویژه ی عزیز ک خواسته بودن سرگذشت خانم شیدا رو بخونم..همین قدر بدونید ک اون از من خیلی خوشبخت تره.. من همه ی زندگیمو نگفتم چون گفتنی نیست...

- - - Updated - - -

در پاسخ آویژه ی عزیز ک خواسته بودن سرگذشت خانم شیدا رو بخونم..همین قدر بدونید ک اون از من خیلی خوشبخت تره.. من همه ی زندگیمو نگفتم چون گفتنی نیست...

- - - Updated - - -

در پاسخ آویژه عزیز ک خواسته بودن سرگذشت خانم شیدا رو بخونم..همین قدر بدونید ک اون از من خوشبخت تره.. من همه ی زندگیمو نگفتم چون گفتنی نیست..

12. کاربر روبرو از پست مفید marjan68 تشکرکرده است .

آویژه (شنبه 29 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    ممنون که توجه کردی. پست آقای مدیر رو هم تو اون تاپیک خوندی؟
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    بله دوست گرامی پست مدیر رو هم خوندم ولی میگم اون خانم شیدا خیلی از من وضعیتش بهتره و از خدا میخوام ک تو زندگی آیندشم موفق باشه.. ولی دردها متفاوته؛ جنسشون، اونایی ک باعثش میشن و..... من تو سن 25 سالگی بدون هیچ گذشته و حال خوب... بماند..

15. کاربر روبرو از پست مفید marjan68 تشکرکرده است .

آویژه (شنبه 29 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    به نظرم جواب مستقیم سئوال شما را دوستان داده اند و من در مورد ازدواج شما جوابی دیگر ندارم مخصوصا
    جواب صبا_2009 در پست 6
    شما به خاطر فشاری که رویتان بوده است تصور می کنید ما دو نوع خانواده داریم ، خانواده ای که اصالت دارد و خوب هست و خانواده ای که مشکلات دارد و نامناسب هست. و خودتون را در خانواده نامناسب می بییند و همه خواستگاران و دیگران را در خانواده های بدون مشکل.
    واقعیت اینست که وقتی از بیرون گود نگاه می کنیم. همه خانواده ها به نسبتی مشکلات دارند. حتی آنهاکه ثروتمند، تحصیلکرده یا از طبقه بالای اجتماعی هستند. شما اگر به آمار طلاق و مشکلات خانواده ها نگاه کنید در همه صنوف و قشرها این مسائل هست.
    اما قبول دارم که شدت آن در بعضی خانواده ها بیشتر هست.
    در بعضی خانواده ها اعتیاد، در بعضی پرخاشگری، در بعضی خیانت، در بعضی مشروب خواری، در بعضی بی مسئولیتی و در بعضی ترکیبی از اینها.(و البته با توصیفی که از خانواده خودتون کرده اید شدت مشکلات در زندگی شما کاملا آشکار هست.)
    عزیز دلم، خواهر کوچکم حق با توست. شاید من نتوانتم هیچ تصوری از میزان رنج تو نداشته باشم. شاید قسمت چندانی از ناملایمات تو را نچشیده باشم. شاید هر چه هم تعریف کنی نتوانم بفهمم چه سخت می گذرد برایت. اما می دانم که این رنج ها هر چه باشد و هر چقدر هم دشوار ، نباید تو را بشکند و دچار خمودی و حال خراب دائمی کند. نباید دائم با خودت تکرار کنی که چقدر شوربختی. باید به خودت بیایی و حق "شاد بودن" را از خودت دریغ نکنی، با وجود تمام ناشادی های اطرافت.

اگر نمی توانی به تنهایی، دور و تسلسل باطل اندوهوارت را بشکنی، شاید نیاز به کمک حرفه ای داشته باشی. شاید نیاز برای غلبه بر فسردگی و گرفتگی مدامت نیاز باشد دارو مصرف کنی. لطفا برو مشاوره و مشخص کن که حس و حال ناخوبت، سرچشمه گرفته از چیست.

لطفا همزمان با رفتن پیش مشاور، کارهای زیر را هم انجام بده و نتیجه را بگو:

1- به خودت و بدنت توجه کن. مراقب هر روزه از مو و پوستت داشته باش. آرایش کن و روبروی آینه، برای خودت و کودک آزرده درونت بخند و شادی کن.

2- یک هدیه برای خودت بخر، حتی اگر شده یک شاخه گل. اگر می توانی یک گلدان کوچک گل بگیر و از آن مراقبت کن.

3- یک کلاس ورزش تیمی ثبت نام کن و پیگیر باش. ایروبیک شد چه بهتر.

4- ارتباطت با دوستانت را گسترش بده. نیاز به محبت کردن و محبت دیدن در جان همه ما آدم هاست.

5- اگر روحیه ات اجازه می دهد، همکار جمعیت امام علی بشو و در خانه های کودکان جنوب شهر مثل دروازه غار یا خاک سفید، به بچه های کوچک درس بده یا برای مدتی بازی کن. قدم برداشتن برای شادی کودکان، حالت را خوب می کند.

6- اگر اهل عبادت و مراقبه هستی، و اگر خدا را مراقب خود در همه حال می دانی، دلت را با یاد خدا آرام کن و ارتباطت را با او محکم تر کن.

7- منتظر هستم بیایی و بنویسی که چکار کرده ای و نتیجه چه بوده
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا
    ویرایش توسط آویژه : شنبه 29 آذر 93 در ساعت 23:43

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    100 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 9 در 4 پست

Array
    دوستان عزیز برام دعا کنین همین! الان ک این پست رو میزارم دارم گریه میکنم من مشکوک ب کنسر معده هستم..

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)