به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 04 آبان 95 [ 12:41]
    سطح
    23
    Level completed: 46%, Points required for next Level: 54
    Overall activity: 30.0%
    دستاوردها:
    1 year registeredTagger Second Class1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 7 پست

Array

تصمیم به ازدواج و شروع یک رابطه از طریق سایت همسریابی

سلام دوستان...خسته نباشید من امشب خیلی اتفاقی با این سایت اشنا شدم و چند نمونه موضوع ک به نظرم جالب میومد و تا حدی به مورد مربوط میشد رو خوندم...و مشتاق شدم ک تو سایت عضو بشم و مسئله ام رو اینجا مطرح کنم تا شاید ازین سردرگمی در بیام... من یه دختر 29 ساله هستم و فوق لیسانس. تا به الان درگیر رابطه های دوستی نبودم و حقیقتش حتی رابطه اجتماعی مناسب و معمولی هم با پسرها نداشتم...(که خب البته الان از نظر برخورد با جنس مخالف دیگه اون حالت گریز و فرار رو ندارم و تا حدی تونستم اعتماد به نفسم رو بالا ببرم... ) حقیقتش همیشه دلم میخواست به صورت سنتی ازدواج کنم یعنی باب اشنایی از طریق خواستگاری شروع بشه و خب تو این مدت هم خواستگارایی داشتم ولی خب تو همون تماس تلفنی جواب منفی میشنیدن...مهمترینش این بود که من شرایط و اعتماد بنفس و اون حس مسولیت پذیری رو تو خودم حس نمیکردم خلاصش این که من امادگی ازدواج رو نداشتم...با گذشت زمان و ایجاد میل و علاقه به ازدواج و نبود خواستگار به این نتیجه رسیدم ک شاید بهتر باشه ک من خودم قدمی برای اشنایی بردارم و به نوعی از لاک خودم در بیام...به همین دلیل مناسب ترین راه رو عضویت در سایت همسریابی دیدم...با پسری 32 ساله اصالتا اصفهانی ولی ساکن اهواز( به دلیله موقعیت کاری) اشنا شدم...البته من خودم شمالی هستم و خیلی مایل بودم ک با کسی ک اصالتا شمالی و همشهری باشه اشنا شم...تویه این مدت اشنایی تقریبا 1 سال من مدام بهشون یاداور میشدم که اگه کلیت من براشون قابله قبوله بهتره به طور رسمی پیشنهاد بدن و اینکه من تمایلی به ادامه این نوع رابطه (تلفنی ) ندارم و اینکه شناخت به این شکل کامل نیست و ....تویه این مدت فقط یکبار اون هم به اصرار من همدیگرو دیدیم. ایشون تا حدی ب معیارهای من نزدیک هستن و البته از نظر احساسی وابستگی شدیدی بهشون ندارم چون همیشه حتی تویه این مدت هم سعی کردم جدی باشم و مسایل احساسی رو کمتر دخالت بدم..که البته ایشون این موضوع رو یه نقطه ایراد میدونن و از من تمایل به ابراز احساساته بیشتری میخوان و دلیله پا پیش نذاشتن برای خواستگاری رو هم تا حدی به این نسبت میدن ک به احساسه من مطمئن نیستن...و خب من هم بارها گفتم که تا وقتی جدیت و قطعیتی در رابطه ندیدم نمیتونم از نظر احساسی راحت باشم...راستش بعد این مدت احساس میکنم این رابطه شبیه یه دوستیه سادس و این رو بهشون گفتم ولی ایشون بسیار تاکیید داره که من رو واسه یه رابطه طولانی مدت میخواد و بخاطر موقعیت کاریش و اینکه خانوادش ساکنه اصفهان هستن نمیتونه به دفعات به دیدنم بیاد و موضوع خواستگاری رو هم هی به امروزو فردا میکشونه....قرار بود تابستونه امسال با خانواده بیان که به خاطر موقعیت کاریه مادرشون سفر کنسل شد...حقیقتش احساس میکنم خسته شدم و تا حدی سرخورده! نمیدونم این رابطه رو تا کجا و به چه شکل باید ادامه داد؟ از طرفی میگم این نوع رابطه اخر و عاقبتی نداره و این رو بارها به خودشون گفتم و از طرفی میگم اگه این رابطه رو کات کنم باز برمیگردم سر خونه اول واینکه اصلا میشه ادمی با شرایطه ایشون رو پیدا کرد؟ احساس میکنم به عنوان اولین قدم بیراهه ترین راه و تاریک ترین مسیر رو انتخاب کردم...نمیدونم چیکار کنم؟ ببخشید طولانی شد...ممنون میشم اگه راهنماییم کنین...

2. 2 کاربر از پست مفید mastore تشکرکرده اند .

هستی مسافر (سه شنبه 02 دی 93), آویژه (شنبه 29 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    دوشنبه 29 دی 93 [ 13:09]
    سطح
    12
    Level completed: 36%, Points required for next Level: 32
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    3 months registered500 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    9

تشکرشده 167 در 57 پست

Array
    پرواضحه که ایشون قصد جدی ازدواج ندارن که اگر داشتن نیازی به اصرار شما نبود بلکه خودشون برای اشنایی بیشتر و رسمی تر پیشقدم میشدن. شناختی هم که شما از هم دارید کامل نیست و اساسا معلوم نیست چند دصداز آنچه گفتتن درسته.
    اشکال آشنایی های مجازی همینه دیگه . اول وابستگی ایجاد میشه براساس اطلاعاتی که مشخص نیست درسته یانه . و معمولا دخترها که عاطفی تر هستن لطمه می بینن.
    بنظر من رهاش کن و بیش از این درگیرش نباش . کلا از دوستی مجازی انتظار نداشته باش ختم به ازدواج بشه.

- - - Updated - - -

پرواضحه که ایشون قصد جدی ازدواج ندارن که اگر داشتن نیازی به اصرار شما نبود بلکه خودشون برای اشنایی بیشتر و رسمی تر پیشقدم میشدن. شناختی هم که شما از هم دارید کامل نیست و اساسا معلوم نیست چند دصداز آنچه گفتتن درسته.
    اشکال آشنایی های مجازی همینه دیگه . اول وابستگی ایجاد میشه براساس اطلاعاتی که مشخص نیست درسته یانه . و معمولا دخترها که عاطفی تر هستن لطمه می بینن.
    بنظر من رهاش کن و بیش از این درگیرش نباش . کلا از دوستی مجازی انتظار نداشته باش ختم به ازدواج بشه.

4. 11 کاربر از پست مفید gelareh55 تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 29 آذر 93), ammin (یکشنبه 30 آذر 93), parinazbanoo (یکشنبه 07 دی 93), Pooh (شنبه 29 آذر 93), reihane_b (شنبه 29 آذر 93), sasha (شنبه 29 آذر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 30 آذر 93), کامران (یکشنبه 30 آذر 93), واحد (یکشنبه 30 آذر 93), هم آوا (یکشنبه 30 آذر 93), آویژه (شنبه 29 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 13 مرداد 95 [ 23:35]
    سطح
    33
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 73
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    8

تشکرشده 220 در 65 پست

Array
    دوست عزیز سلام
    مدیران این سایت مخالف استفاده از سایت همسر یابی هستند
    این لینکها رو هم مطالعه بفرمایید

http://www.hamdardi.net/thread-32721.html

http://www.hamdardi.net/thread-12072.html

6. 6 کاربر از پست مفید شمیم بهار تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 29 آذر 93), ammin (یکشنبه 30 آذر 93), parinazbanoo (یکشنبه 07 دی 93), sasha (شنبه 29 آذر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 30 آذر 93), هم آوا (یکشنبه 30 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    سلام. خوش اومدی به تالار همدردی

همونطور که خودت هم متوجه شدی، دلایل ایشون برای به تاخیر انداختن خواستگاری رسمی، ظاهرا یک سری بهانه است. هر چه بیشتر این رابطه رو به این شکل ادامه بدی، شما بیشتر درگیر میشی و ایشون بی خیال تر. یک روز به خودت میای و میبینی که برات پیغام گذاشته و دعوتت کرده به مراسم ازدواجش و تا مدت ها درگیر احساس ناخوشایندش خواهی بود.

به خودت احترام بگذار و براش یک مدت مشخص کن و بگو " من برای زندگیم برنامه جدی دارم و نمی تونم تا ابد درگیر امروز و فردای شما باشم. تا یک ماه آینده، به خودم و شما فرصت می دهم که این رابطه رو به خواستگاری رسمی برسونید و پروسه آشنایی بیشتر، همراه با خانواده ها پیش بره. و اگر این اتفاق نیفتاد، ترجیح می دم برنامه زندگی خودم رو دنبال کنم و خداحافظی کنیم"

لازم نیست بهش توضیح اضافه بدی که چه برنامه ای داری یا بعدش می خوای چیکار کنی.
    لازم نیست از نظر عاطفی درگیر بشی. اگر رفت تو فاز ابراز احساسات، گول نخور و محکم سر موضعت بمون.
    هیچ بهانه ای رو نپذیر. به هر حال یک ماه اونقدر فرصت زیادی هست که یه مسافرت یکی دو روزه رو در هر شرایطی، برگزار بشه. حتی اگر مادر بزرگش فوت کرد!
    در این مدت سطح ارتباطتون رو کمتر کن و فاصله بگیر و با کارهای دیگه خودت رو سرگرم کن. اگر علاقه ای درکار باشه، این فرصت دادن شما و کمی دوری، باعث میشه به فکر بیفته و اقدام کنه.

اگر این کار رو نکرد، یعنی اونقدرها هم در مورد این رابطه و شما، جدی فکر نمی کنه و توصیه می کنم خودت، احساست و دلت رو نجات بدی و این پرونده رو با همه خوبی و بدی هاش برای همیشه ببندی.
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

8. 10 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

ali -guilan (شنبه 29 آذر 93), ammin (یکشنبه 30 آذر 93), asal2013 (شنبه 29 آذر 93), parinazbanoo (یکشنبه 07 دی 93), sasha (شنبه 29 آذر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 30 آذر 93), کامران (یکشنبه 30 آذر 93), واحد (یکشنبه 30 آذر 93), هم آوا (یکشنبه 30 آذر 93), zolal (شنبه 29 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 7 پست

Array
    ممنونم شمیم بهار...لینک هایی ک معرفی کردی رو خوندم..نکات جالبی داشتن ممنون...حقیقتش خودم هم جز اون دسته افرادی بودم ک این نوع روابط رو قبول نداشتم...الان دقیقا همون کوزه گری هستم ک از کوزه شکسته اب میخوره...

- - - Updated - - -

مرسی گلاره جان...ممنونم از نظرت....اره تقریبا خودم هم به این نتیجه رسیدم ک ایشون تصمیمشون برای ازدواج جدی نیست و این رو به خودشونم گفتم که کاش زمانی پا پیش میذاشتید ک امادگیه ازدواج رو تو خودتون حس میکردید البته در جواب گفتن ک من امادگی ازدواج رو همین الان هم دارم میتونم از عهده زندگیم بر بیام و از نظر مادی مشکلی ندارم....ولی من توجهشون رو به امادگی روحی برای ازدواج یاداور شدم و اینکه گفتم شما هنوز به تصمیمتون مطمئن نیستید....خودم هم این نوع روابط رو نمیپسندم وجز منتقدان این نوع رابطه بودم...ولی فک میکردم میتونه استارت خوبی باشه برای اشنایی به شرطی ک از چارچوبه مجازیش و رابطه صرفا تلفنی دربیاد...ولی خب متاسفانه نشد...

- - - Updated - - -

سلام آویژه جان...ممنونم از پیشنهادت...ولی خودم بارها تو این مدت بهش یاداور شدم که من به این شکل نمیتونم ادامه بدم چون اولا شناختمون کامل نیست و اینکه هدف من از این اشنایی چیز دیگه ای بوده! و دلم نمیخواد ادمی باشم که صرفا تو زندگیه یه نفر حضور داره و به اصطلاح نقش دوپینگ ،زنگ تفریح و یا صرفا مسبب یه احساسه خوب باشه...ولی ایشون هر بار من رو با حرفاشون قانع میکردن...البته این رو هم بگم که ایشون بیشتر از من تو این رابطه انرژی گذاشته و در واقع این رو به من هم گفته ک فک میکنه تمامه سنگینی تداوم رابطه رو دوشه ایشونه و از من هم انتظار داره ک تا حدی پا پیش بزارم و تو احساساتم راحت تر باشم....ولی خب من تا جایی ک تو چارچوبم بوده سعی کردم حرمتهارو نگه دارم و به اصطلاح دل ندادم ...خودمم هم به این نتیجه کم و بیش رسیدم که نباید ادامه بدم و در واقع حق با شماس من واقعا دختری هستم که برای ایندم برنامه دارم و حتی همه کارام رو با برنامه انجام میدم و برای هدف هام برنامه اجرایی....و دقیقا همین نکته رو بهشون یاداور شدم که من بدلیله اینکه تیپ شخصیتیم اصولا برنامه ریز هستش نمیتونم راهی رو الهی به امید تو ادامه بدم. چون به این شکل بیشتر دچار سردرگمی و پریشونی میشم و نمیدونم که کجام و قراره چه اتفاقی بیوفته!!...البته ایشون حق رو به من میدن و میگن ادمه بی برنامه ای هم نیستن فقط یه بار دیگه دیدارمون حضوری باشه و بعد با خانواده بیان...ولی حقیقتش شنیدن این حرفا دیگه برام تازگی نداره چون کردار و عمل به موقع هست ک مهر تاییدی واسه حرف و کلامه.! و حرف بی عمل دقیقا مصداق وعده سر خرمن رو داره....
    دلم میخواد بهش بگم ک علاقه ای به ادامه رابطه ندارم...حتی دلم نمیخواد بازه زمانی هم براشون مشخص کنم ...دلم نمیخواد تحت فشارشون بزارم...دلم نمیخواد چیزی رو با اصرار به دست بیارم چون دیگه اون حلاوت و شیرینی رو برام نداره و مدام این نکته به ذهنم میرسه که ایشون نه با میله خودشون بلکه با اصرار من پا پیش گذاشتن مثله همون قرار ملاقات که با اصرار و در واقع تصمیم من به قطع رابطه به وجود اومد و حقیقتش ترجیح میدادم ک نیاد ...چطور میتونم بهشون بگم که میخوام رابطه رو بهم بزنم ک احیانا ایشون هم ناراحت نشن و سعی نکنن دنباله توجیه باشن؟

10. 4 کاربر از پست مفید mastore تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 30 آذر 93), sasha (شنبه 29 آذر 93), szd (شنبه 29 آذر 93), آونگ (شنبه 29 آذر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    23
    دستاوردها:
    تشکرها
    0

تشکرشده 17 در 7 پست

Array
    البته یه نکته دیگه هم اضافه کنم که تا صحبت از یه تصمیم گیریه جدی میشه ایشون من و احساسم رو زیر سوال میبرن و میگن که میخوام مطمئن باشم که تو دوستم داری...خب من بهشون گفتم که ازشون خوشم میاد و درجات دیگه دوست داشتن رو منوط به اقدام قطعی ایشون قرار دادم...ولی خودشون اصرار دارن که از حسم مطمئن شن...

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 دی 94 [ 18:30]
    سطح
    36
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 443 در 158 پست

Array
    سلام مستوره خانم
    یک مشکل دیگه هم وجود داره اونم اینه که شما نا خوداگاه با توجه به ارتباط تلفنی با این آقا و امید به ازدواج با ایشون قاعدتا موارد خواستگاری را به دید جدی نگاه نمی کنید و آنها را عموما رد می کنید و ممکن است فرصتهای خوبی را به علت عدم بررسی درست از دست بدهید و قاعدتا با افزایش سن بعضی از این فرصتها مجددا تکرار نخواهد شد
    پیشنهاد من این است که همان طور که خودتان می دانید به ایشان بگویید که ارتباطتان قطع می شود و ایشان شماره شما را دارند هروقت خواستند می توانند از طریق خانواده شان تماس بگیرند
    ایشان با زیر سوال بردن احساس شما می خواهد این ارتباط را زنده نگه دارد چون می داند نقطه ضعف خانمها در موارد احساسی است
    مهمترین مسئله این است که شما سالهای جوانی تان را بیهوده پای ایشان نگذارید
    موفق باشید
    ویرایش توسط آونگ : شنبه 29 آذر 93 در ساعت 16:40

13. 5 کاربر از پست مفید آونگ تشکرکرده اند .

sasha (شنبه 29 آذر 93), szd (شنبه 29 آذر 93), فرهنگ 27 (یکشنبه 30 آذر 93), واحد (یکشنبه 30 آذر 93), هم آوا (یکشنبه 30 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 10 شهریور 94 [ 23:22]
    سطح
    46
    Level completed: 6%, Points required for next Level: 189
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger First Class3 months registered5000 Experience Points
    تشکرها
    588

تشکرشده 383 در 141 پست

Array
    عزيزم اين سايت هاى همسريابى پر از دروغ و فريبه، من يكى از دوستام كه خيلى هم زبر و زرنگ بود اتفاقا، با يه آقايى آشنا شده بود تو سايت همسريابى كه ادعا مى كرده خلبانه! بعد متوجه شده طرف با يه ليسانس نا مرتبط فقط تو شركت هواپيمايى استخدام بوده، و همسر و بچه هم داشته، تازه اين دو نفر تو تهران بودند و بيشتر از ده بار شايد همديگه رو ديده بودند، يكى ديگه شون هم بوده ادعا مى كرده فوق ليسانس اقتصاده، بعد متوجه شده واسه چندتا درس كه يكيشون هم آمار و اقتصاد بوده ايشون نتونسته حتى ديپلم دبيرستانشو بگيره
    آخه پسر درست و حسابى و با شرايط درست ازدواج كه نميره تو سايت عضو بشه، به نظرم مردى كه يه مشكلى داره اين كارو مى كنه، وگرنه اين همه دختر خوب مجرد تو دانشگاه و محل كار و قوم و خويش و دوست و آشنا، پسرى كه بخواد ازدواج كنه و شرايط درست داشته باشه مطمين باش سنتى هم كه باشه اطرافيان براش آستين بالا مى زنن
    كلا بى خيال اين سايت همسريابى بشين و دامنه ارتباطتون رو بيشتر كنين كه از همين دور و برتون يه خواستگار درست و در شان شما پا پيش بذاره، ايشالا كه خوشبخت شى عزيزم،

15. 6 کاربر از پست مفید sasha تشکرکرده اند .

ali -guilan (یکشنبه 30 آذر 93), asal2013 (یکشنبه 30 آذر 93), کامران (یکشنبه 30 آذر 93), واحد (یکشنبه 30 آذر 93), هم آوا (یکشنبه 30 آذر 93), شمیم الزهرا (شنبه 29 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    خوشحالم که خودت واقفی ادامه این وضعیت به صلاح نیست. لازمه جرات مندانه تر از اینها رفتار کنی. قاطعانه بگو که "می خوای این رابطه بیمار رو پایان بدی و دنبال برنامه های خودت باشی و هیچ پیش شرطی رو برای خواستگاری رسمی نمی پذیری و حتی اگر به خواستگاری ات هم بیاد تضمینی برای پاسخ مثبت شما نیست. چرا که باید همراه خانواده تمام جوانب رو بررسی کنی و بعد تصمیم بگیری." یعنی چه که از احساس شما مطمئن نیست؟!! به هیچ وجه اجازه نده غرورت رو ازت بگیره. به هیچ وجه. بهش بگو مایلم رابطه عمیق عاطفی رو فقط و فقط با همسرم تجربه کنم.

اصلا لازم نیست راجع به چرایی تصمیمت بهش توضیح بدی. یکبار قرار گفتگو بذار و خیلی مختصر بگو که فکرهات رو کردی و این نتیجه اشه و کوتاه هم نیا و نذار صحبت کش پیدا کنه که فرصت چرب زبانی براش فراهم بشه.

شاد باشی نازنین
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

17. 4 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

asal2013 (یکشنبه 30 آذر 93), کامران (یکشنبه 30 آذر 93), واحد (یکشنبه 30 آذر 93), zolal (شنبه 29 آذر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 مهر 94 [ 22:46]
    سطح
    20
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 55
    Overall activity: 2.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 51 در 25 پست

Array
    وقتی مردی شما را بخواهد، هیچ چیز نمی تواند جلوی او را بگیرد.

اگر شما را نخواهد، هیچ چیز نمی تواند نگهش دارد.

19. 4 کاربر از پست مفید nana67 تشکرکرده اند .

asal2013 (یکشنبه 30 آذر 93), parinazbanoo (یکشنبه 07 دی 93), reihane_b (یکشنبه 30 آذر 93), واحد (یکشنبه 30 آذر 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)