به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 43
    سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    SocialRecommendation Second ClassCreated Blog entryVeteranOverdrive
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

تشکرشده 35,998 در 7,404 پست

Array

از مدتها پیش در فکر یک گروه پژوهشی از میان دوستان بوده ام که با همکاری و سازماندهی مناسب بتوانیم روی موضوعات مبتلابه که فراوانی بیشتر بین مراجعین دارد متمرکز شویم و بررسی و تحلیل و داشته باشیم و برایش محتوا تهیه و ارائه کنیم و از طرفی در راستای محتوا و معنا گرایی تالار همدردی به عنوان یکی از مهمترین رویکردهای پیشگیرانه و اصلاح گرانه و آرامش بخش و کلاً تأمین کننده بهداشت روانی و سلامت زندگی کار کنیم و تولید محتوا داشته و ارائه نماییم که مرجع تخصصی تالار برای مراجعین باشد . که فرصت کافی برای پی گیری آن نداشته ام اگر چه در طول زمان در ذهن آنرا پرورانده ام . و به گونه ای گاه با بعضی طرح کرده ام تا باز خورد بگیرم که تا چه حد می شود در فضای مجازی بشود چنین گروهی داشت و سازو کار آن برای وحدت رویه و هماهنگی ها و .... چگونه باشد که این تاپیک و موضوع آیه های قرآن باعث شد مطرحش کنم و این هم از برکت آیات بروده و شاید هم پیامی برای اینکه بجای پروراندن آن در ذهن خود ، طرح آن با شما را داشته باشم تا هم ابراز نظر کنید هم اعلام داوطلبی .

این گروه به موارد زیر می پردازد :

1 - استخراج فراوانی موضوعات مورد مراجعه برای آنکه طبق اولویت به تهیه و تولید و توزیع محتوا بپردازیم

2 - مبتنی بر بند 1 تعیین موضوعات مبتلابه و موشکافی در آن و تنظیم عنوان کیفی ( مثل یک پروپوزال جدی ) با توجه به تحلیل علل ابتلا و راه حل های بنیادی .

3 - لیست کردن منابع اساسی برای تهیه و تولید محتوای معناگرا و شناخت محور اثر گذار ، با ویژگیهای پیشگیری کننده بودن ، اصلاح گر و آرامبخشی و رضایت آفرینی به صورت پایدار و پویا ، نه مسکن و مقطعی .

4 - تعیین سرفصلهای مورد نیاز برای تهیه و تولید محتوا از این منابع

5 - تقسیم کار بر اساس علاقه و توانمندی داوطلیبین .

6 - تنظیم سازمان مناسب برای این گروه متناسب با فضای مجازی به عنوان راه ارتباطی گروه و .......به کمک خود داوطلبین

و .......

2. 10 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

meinoush (شنبه 01 آذر 93), Mvaz (جمعه 08 فروردین 99), paiize (یکشنبه 02 آذر 93), parsa1400 (یکشنبه 02 آذر 93), salehe92 (شنبه 01 آذر 93), terme00 (سه شنبه 04 آذر 93), گوش ماهی (شنبه 01 آذر 93), مدیرهمدردی (شنبه 01 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93), شیدا. (شنبه 01 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    یکشنبه 03 اسفند 99 [ 10:31]
    سطح
    89
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 92
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    3,890

تشکرشده 2,698 در 675 پست

حالت من
    Sepasgozar
    Array
    بانو فرشته مهربان خوبه ممنون .

ولی نمیشه طوری باشه همه به نوعی بتونن توش شریک بشن مثل تاپیک بانو صبا عزیز و بانو زندگی موفق

کار دسته جمعی بیشتر میچسبه تا گروهی خواص البته قبول دارم که حتما باید نظارت درستی تو این برنامه باشه چون شوخی نیست . منظورم یه جور کلاس قرآنه آنلاین

یه کادر قرار بدین تا هر فردی یه آیه توش با معنی بذاره . البته من از لحاظ علمی و بار اطلاعاتی در مقابل شما بزرگان منفی هستم زیر صفر و سخن من حمل بر فضولی یا جسارت برداشت نشه ممنون

- - - Updated - - -

بانو فرشته مهربان خوبه ممنون .

ولی نمیشه طوری باشه همه به نوعی بتونن توش شریک بشن مثل تاپیک بانو صبا عزیز و بانو زندگی موفق

کار دسته جمعی بیشتر میچسبه تا گروهی خواص البته قبول دارم که حتما باید نظارت درستی تو این برنامه باشه چون شوخی نیست . منظورم یه جور کلاس قرآنه آنلاین

یه کادر قرار بدین تا هر فردی یه آیه توش با معنی بذاره . البته من از لحاظ علمی و بار اطلاعاتی در مقابل شما بزرگان منفی هستم زیر صفر و سخن من حمل بر فضولی یا جسارت برداشت نشه ممنون

4. کاربر روبرو از پست مفید parsa1400 تشکرکرده است .

terme00 (سه شنبه 04 آذر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array
    این گروه به عنوان یک هیأت علمی یا به عبارتی تیم فکری و علمی کار می کنند و به این معنی نیست که دیگر اعضاء نمی توانند همکاری داشته باشند چرا که در مواقعی ما ممکنه نیاز به فراخوان در موضوعی داشته باشیم یا همیاری در استخراج بعضی مفاهیم یا فراوانی ها که قطعاً به کمک دیگر اعضاء نیاز هست . در هرحال فعلاً طرح موضوع شد تا وقتی که داوطلبین لیست شوند سپس در خصوص چگونگی کار خود آنها و دیگر اعضاء تالار وارد شور خواهیم شد .

در خصوص اینکه اعضاء این گروه چه ویژگیهایی داشته باشند ، فعلاً برای ما میزان علاقمندی و توانمندی بنا به آنچه در پست قبل آمد و داشتن وقت و اختصاص به این امر و همگرایی با اهداف و استراتژی تالار همدردی و دغدغه های آن در رابطه با مراجعین اولویت است

دقت کنید مثلاً تاپیک های همیاری در تجمیع پستهای مدیر همدردی و مشاوره برای همه در این راستا هست که اگر دقت کنید در همیاری برای تجمیع پستهای مشاوره ای مدیر همدردی حالت فراخوان دارد یعنی خواسته شده که دیگران هم وارد کار شوند تا این پستها تجمیع شود و در فرصت بعدی بنا به موضوع دسته بندی شود و ...... حتی در نهایت نرم افزاری شود . پس می بینید که اعضاء به همیاری طلبیده شده اند .

یادم هست دو سه سال پیش با ویدا صحبتی داشتیم سر اینکه مطابق فراوانی ای که از موضوعات مبتلابه مراجعین ،خود من لیست کرده بودم و بر آن مبنا به مرور تهیه مقاله یا تولید آنرا پی گرفته بودم که البته مدتهاست مشغله ها اجازه آبدیت نداده ، ویدا را بنا به علاقه ای که به فعالیت داشت دعوت کردم به سوی لیست کردن لینک های مرتبط با هر موضوع ( در لیست تنظیم شده ) که در مراحل بعد برای آن تاپیک باز کنیم به صورت موضوعی و این لینک های مفید در همدردی را در آن ارائه کنیم تا مراجعین در هر موضوعی بتوانند لینکهای مفیدش را تجمیع شده ببینند و پیش از طرح مسئله اشان در تالار ابتدا آنرا مطالعه کنند تا در طرح مسئله اشان روشن تر و به ضرورت تر اقدام کنند و ..... ( که مدتهاست از ویدا خبری نیست و نمی دانم چه کرد )

مثلاً یکی از دغدغه های ما تنظیم یک سبک زندگی سالم و پویا که در آن کمترین مشکلات و رنجها ی کاهنده و آسیب زا و بیشترین احساس رضایت و پویایی و رشد و نشاط باشد که خود من استارت آنرا زده ام که البته به صورت جلسات کلاسی شروع شده و ارائه گردیده تا کنون ، آنهم مقدماتی آن . اینکه این مباحث که به صورت کلاسی ارائه آن راحت تر است را به متن تبدیل کنی که کاربردی بتواند انتقال مبنا و روش کند کار آسانی نیست و هم ، زمان می برد هم نیاز به همیاری دارد .

6. 4 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

paiize (یکشنبه 02 آذر 93), salehe92 (جمعه 14 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93), شیدا. (یکشنبه 02 آذر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 24 فروردین 03 [ 05:12]
    سطح
    100
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,967

تشکرشده 6,441 در 1,459 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    فرشته جان ممنون ازتوضیحاتتون.
    کجابایداعلام کنیم که داوطلب هستیم؟؟همین جا؟
    البته بایدبهمون کمک کنیدهااا...
    عمر که بی عشق رفت

هیچ حسابش مگیر...

8. کاربر روبرو از پست مفید paiize تشکرکرده است .

آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93)

سرپرست سایت

آخرین بازدید
    [ ]
    سطح
    100
    دستاوردها:
    نوشته های وبلاگ
    4
    تشکرها
    27,661

Array
    بله همین جا اعلام کنید

تبیین و نحوه فعالیت حتما ًبیان می شود فعلاً ما علاقمندان این وادی را لیست می کنیم ، بعد نحوه کار و ایفای نقش بیان خواهد شد و افراد پای کار و مصمم را در نهایت لیست کرده و کار را شروع می کنیم که علاوه بر بهره ای که خود می برند هم در دنیا هم در آخرت بهره رسان هم می شوند که اثر آن بر دیگران بطور تصاعدی برای خود این هیأت علمی هم اثرات مضاعف بیشتر و پیوسته دارد که می شود همان برکت . یعنی برکت در زندگی و عمر و کار و ..... بخاطر خیری که اینگونه بطور اساسی و مبنایی می رسانند و هر کس در هر زمان بهره ای ببرد موج آن بهره وارد زندگی و کارنامه ارائه دهنده آن می شود .

امیدوارم بتوانیم یک تیم قوی راه اندازی کنیم به کمک همدیگر

منتظر اعلام آمادگی دوستان هستم

10. 7 کاربر از پست مفید فرشته مهربان تشکرکرده اند .

meinoush (یکشنبه 02 آذر 93), paiize (یکشنبه 02 آذر 93), parsa1400 (یکشنبه 02 آذر 93), salehe92 (جمعه 14 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93), رزا (یکشنبه 02 آذر 93), شیدا. (یکشنبه 02 آذر 93)

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array
    فرشته مهربون
    نمی دونم می خواین چه کار کنین
    نمی دونمم در توانم هست کمکی بکنم یا نه
    اما نوشتین که خیره برای ادم ها
    اگه در توانم و حوصله ام باشه خوشحال میشم که کمکی کنم و مفید باشم

12. 8 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

paiize (یکشنبه 02 آذر 93), parsa1400 (یکشنبه 02 آذر 93), salehe92 (جمعه 14 آذر 93), terme00 (سه شنبه 04 آذر 93), فرشته مهربان (دوشنبه 03 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93), رزا (یکشنبه 02 آذر 93), شیدا. (یکشنبه 02 آذر 93)

عضو همراه

آخرین بازدید
    جمعه 24 فروردین 03 [ 05:12]
    سطح
    100
    Overall activity: 40.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassOverdriveVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    7,967

تشکرشده 6,441 در 1,459 پست

حالت من
    Ashegh
    Array
    منم که هستم....
    امیدوارم بتونم کمکی کنم.
    منتظربقیه دوستان هستیم
    عمر که بی عشق رفت

هیچ حسابش مگیر...

14. 6 کاربر از پست مفید paiize تشکرکرده اند .

parsa1400 (یکشنبه 02 آذر 93), salehe92 (جمعه 14 آذر 93), terme00 (سه شنبه 04 آذر 93), فرشته مهربان (دوشنبه 03 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93), رزا (یکشنبه 02 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

جناب محترم مدیر همدردی عزیز به قول خودشون و به بهانه این پست دلشون هوای کنگره عرش رو کرد و یادشون به بی وطنی بشر حس گرا افتاد که بجای استفاده و عبور کردن از علامت های راهنمایی که عقل تجربه گرا در اختیار انسان میذاره قطب نمای وحی رو فراموش کرد و سجاده اش رو ، رو به کعبه علم جدید پهن کرد و به تقدیس ساینس مشغول و پدیده ای که اگر در سایه وحی از اون استفاده میشد مرکبی راهوار تر در اختیار بشر قرار میداد تبدیل به بتی شد که رهزن عطش انسان به وطنش شد و سرنوشت خودش رو به دست این سنت الهی سپرد :

وَ لا تَكُونُوا كَالَّذِينَ نَسُوا اللَّهَ فَأَنْساهُمْ أَنْفُسَهُمْ : و نباشيد مثل كسانى كه خدا را فراموش كردند و خدا هم خودشان را از يادشان برد

این دفعه انسان برای پر کردن خلاهای درونش ابزار کارآمد تری رو به دست هوای نفسش داد ، چیزی که تا حدی رنگ و بوی عقل هم میداد ولی به قول حضرت امیر «چه بسا عقل که در چنگ هوای نفس اسیر شده، هوا، امیر اوست» و فکر کرد دیگه احساس امنیت خواهد کرد اما:

نی به هند است ایمن و نی در یمن
    آنکه خصم اوست ســایه خویشــتن

به واسطه ابزار هایی که بت علم جدید در اختیار هوای نفس قرار میداد آدم مشغول به ساخت انواع ابزار غفلت از درد بی دردی ناشی از عدم هویت خودش شد و دریای بیکرانی از توجیهات به ظاهر عقلی از اختلال هورمون گرفته تا.....................علت العلل رنج انسان فرض کرد و میلیون ها و بلکه میلیارد ها قربانی رو در برابر خدای جدید قربانی کرد و این خاصیت بی دردی یا بهتر بگم بد دردی بود

غفلت و بی‌دردیت فكر آورد
    در خیــالت نكتــه بــكر آورد

قرآن در رابطه با توهّم‌زدگي، سخن شيطان را به عنوان يك تفكر منفي چنين مطرح مي‌فرمايد‌ كه شيطان گفت:

«‌وَ لأُضِلَّنَّهُمْ وَ لأُمَنِّيَنَّهُمْ وَ لآمُرَنَّهُمْ فَلَيُبَتِّكُنَّ آذَانَ الأَنْعَامِ وَ لآمُرَنَّهُمْ فَلَيُغَيِّرُنَّ خَلْقَ اللّهِ وَ مَن يَتَّخِذِ الشَّيْطَانَ وَلِيًّا مِّن دُونِ اللّهِ فَقَدْ خَسِرَ خُسْرَانًا مُّبِينًا» من انسان‌ها را نسبت به اهداف حقيقي‌شان غافل مي‌كنم و آرزوهاي دروغ و وَهمي را در خيال آن‌ها رشد مي‌دهم، و حتماً حتماً امرشان مي‌كنم كه گوش‌هاي چهارپايان را سوراخ كنند و حتماً حتماً تحريكشان مي‌كنم تا خلقت خدا را تغيير دهند.

بعد در ادامه مي‌فرمايد‌:‌ «يَعِدُهُمْ وَيُمَنِّيهِمْ وَمَا يَعِدُهُمُ الشَّيْطَانُ إِلاَّ غُرُورًا» انسان‌ها را وعده‌هاي دروغ مي‌دهم و گرفتار آرزوهاي وَهمي ‌مي كنم، و وعده‌هاي شيطان چيزي جز فريب نيست.

شاید ساعت ها بشه در مورد این آیه و تناسبش با تمدنی که تمام هدفش شده تغییر خلقت خدا برای برای رسیدن به آرزوهای وهمی سخن گفت ، آرزوهایی چندان ترسناک که هویت آدم رو چنان تغییر میده که:

پيوند صورت سگ به انسان+تصاوير

به هر حال این تمدن بی خدا ویران خواهد شد و بسیاری از انگاره های بی محتوایی که خودشون رو به اسم علم بزک کردن ازبین خواهد رفت و این چیزی هست که متفکرین خود غرب درباره اش دلایل زیادی آوردن و خیلی زودتر از ماها به تماشای افول این امپراطوری خودشیفته نشستن ، و اگر درکش برای ما سخت و بلکه غیر ممکن هست عجیب نیست این نتیجه دلبستگی ما به این غول بی شاخ و دم هست:

چون غرض آمد هـنر پوشیده شـد
    صد حجاب از دل بسوی دیده شد
    .
    .
    .
    یــارب از ابــر هــدایت برســان بارانی
    پیشتر زانکه چو گردی زمیان برخیزم

16. 3 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

فرشته مهربان (چهارشنبه 05 آذر 93), مدیرهمدردی (سه شنبه 04 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 22 آبان 98 [ 08:57]
    سطح
    68
    Level completed: 50%, Points required for next Level: 200
    دستاوردها:
    SocialOverdriveTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    2,639

تشکرشده 1,769 در 422 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    من هم اگه صلاح بدونید و کاری از دستم بر بیاد خوشحال میشم کمک کنم ...
    آدمک آخر دنیاست بخند
    آدمک مرگ همین جاست بخند
    دست خطی که تورا عاشق کرد، شوخی کاغذی ماست بخند
    آن خدایی که بزرگش خواندی، به خدا مثل تو تنهاست بخند ...

18. 4 کاربر از پست مفید terme00 تشکرکرده اند .

hamed-kr (چهارشنبه 12 آذر 93), salehe92 (جمعه 14 آذر 93), فرشته مهربان (چهارشنبه 05 آذر 93), آرام دل (چهارشنبه 05 آذر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    دوشنبه 23 دی 98 [ 13:15]
    سطح
    73
    Level completed: 25%, Points required for next Level: 303
    Overall activity: 12.0%
    دستاوردها:
    SocialTagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    894

تشکرشده 1,236 در 375 پست

Array
    سلام
    چند ساعت توی پروازمون به سمت آسمان نجف تأخیر افتاد و شوقی که با من بود که میگفت:

حافط اگر قدم زنی در ره خاندان به صدق
    بدرقه رهــت شود همــت شحــنه نجــف

اما هنوز قبل از رفت احساس دینی به این تاپیک داشتم که دوست داشتم بیام وبگم ، کمی ذهنم پراکنده هست و در نتیجه بیانم هم پراکنده تر و شما به هم به بزرگواری خودتون ببخشید

ز خلاف آمد عادت بطلــب کــار کــه من
    کسب جمعیت از آن زلف پریشان کردم

اما ایده که مطرح شد مطمئناً بار محتوایی بسیار خوبی داره ، ولی من هم مثل بعضی از دوستان در مورد قالب و فرم کار نظرم این هست که با فرم بهتری میشه این محتوا رو ارائه داد.

اصولاً پیوستگی بسیار مهمی بین فرم ومحتوا وجود داره و همیشه و مخصوصاً فرم به عنوان لباسی که بر تن محتواست بر روی محتوا اثر میذاره . حضرت رسول افرادی رو برای تبلیغ قرآن میفرستادند که دارای صدای خوب و رسایی بودند و علاوه بر اون سعی میشد این افراد در ادراک محتوای قرآن هم جهت گیری درستی داشته باشند.

خود قرآن به شدت دارای فرم هایی هست که باعث شکستن حصار ادبیات عرب زمان خودش شد و اعجاب عرب زبانان اون روز که آرایه های کلامی و شعر و بلاغت مهمترین و شاید تنهاترین هنر و فرهنگ بارزش بود رو در هم شکست ولی حضرت رسول به این اعجاز بیانی اکتفا نمیکردند و حتی به فرم بیان قاری و صدای اون هم توجه داشتند.

در طرفی در فرهنگ اسلامی بسیار سفارش شده که کار ها رو با استحکامی درست توی ابعاد مختلفش انجام بدیم و بی شک یکی از اون ابعاد مسئله استحکام در قالب کارهاست.

حضرت رسول میفرمایند:
    رحم اللَّه امرء عمل عملا فأتقنه: رحمت خدا بر كسى كه كار را انجام دهد و آن را محكم انجام دهد.

در باره قالب ان شاء الله با یاری یاران همدردی به جمعبندی خوبی خواهیم رسید و من هم اگر قابل باشم بعد از سفرم اگر چیزی به ذهنم رسید با دوستان شریک خواهم شد.

یک نکته دیگه که توی تاپیک انتقادات مطرح شد و ترجیح هست که اینجا چیزی بگم درباره احادیث جعلی هست.

توی احادیثی که در کتب شیعی مطرح شده تعداد این احادیث بسیار کم هست و بسیار از احادیث برای علما کالاً دارای توجیه قرآنی و عقلی هستند ، اون چیزی که برای استخراج احکام برای مجتهدین اهمیت پیدا میکنه در ذیل احادیثی هست که احکام فقهی از اونها استخراج میشهو چون احکام فقهی دارای جنبه تعبدی هستند علاوه بر این تکیه گاه داشتن از مسائل عقلی و قرآنی، استحکام و وثوق راویان حدیث هم خیلی مورد توجه هست .

کتاب اصول کافی که یکی از کتب اربعه شیعه هست علاوه بر جنبه عقلانی و قرآنی احادیث به جنبه وثوق راویان حدیث هم توجه زیادی داشته و بیان احادیث از این کتاب کاملاً معتبر هست.

یک نکته دیگه هم این که احادیث جعلی در خارج از دایره کتب شیعی بسیار زیاد هست تا حدی که مرحوم علامه امینی می فرمود:

« برای تألیف الغدیر صد هزار کتاب از کتابهای اهل سنت را مطالعه کرده ام.»!

اما وقتی با آن همه مظلومیت امیرالمؤمنین علیه السلام در تاریخ و کتاب ها روبه رو شد، می گفت:
    « سی سال زحمت کشیدم تا ثابت کنم علی مسلمان است! »

یاعلی.

20. 2 کاربر از پست مفید hamed-kr تشکرکرده اند .

Mvaz (جمعه 08 فروردین 99), فرشته مهربان (جمعه 14 آذر 93)

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)