به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14
    در انتظار تایید ایمیل ثبت نام آغازکننده
    آخرین بازدید
    شنبه 24 آبان 93 [ 00:49]
    سطح
    2
    Level completed: 84%, Points required for next Level: 8
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class31 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    14

تشکرشده 33 در 15 پست

Array

چه پسری با چه ویژگی هایی مناسب من هست؟

سلام
    من یک دختر 24 ساله هستم
    احساس میکنم تا حالا خیلی موردی به قضیه ازدواج نگاه کردم
    الان میخوام یه سری معیار داشته باشم و کسی رو که با معیارهام جور نیست خیلی راحت از ذهنم حذف کنم
    خیلی راحت بگم نمیدونم واقعا چی میخوام
    از طرفی هم عقایدم با خاموادم یکی نیست
    تو خانواده ما مادر و پدرم روابط دوستی با پسرها رو تجویز میکنن و اصلا مشکلی با قرار ملاقات و اینها ندارن
    ولی من نمیتونم با کسی دوست باشم چون میترسم دلبسته شم و با خوندن ماجراهای این سایت از عواقبش میترسم
    راستش من خودم رو خیلی دختر محکمی میدونستم ولی یک بار شدیدا دلبسته ی کسی شدم
    میخوام کمکم کنید در مورد معیارها
    و بهترین لینک ها رو چه تو سایت همدردی و چه جای دیگه در مورد معیارهای انتخاب خانما به من معرفی کنید؟؟؟؟

من فعلا چیزایی رو که لازم میدونستم گفتم
    ولی شما میتونید از من بیشتر در مورد شخصیتم بپرسید

مثلا یه معیار من اینه که مذهبی تند و تیز نباشه و به لباس پوشیدم من گیر نده
    دوست دارم با خانما دست بده ( آخه تو جایی که من زندگی میکنم دست دادن حتی بین روستایی ها هم مرسوم هست ) و اگه این آقا بعدا داماد خانواده ی ما شد عیبه که دست نده
    یا من نمیتونم خانمای فامیل رو مجبور کنم جلو ایشون روسری بذارن
    ولی دوست ندارم مشروب مصرف کنه
    کلا تو این زمینه مثل خودم باشه

من مورد توجه پسرها هم نیستم
    با اینکه اکثر اوقات آرایش مختصر دارم و در حد وسعم سعی میکنم لباسای خوب بپوشم و از نظر خانما هم اندام و چهره متناسبی دارم
    ولی هیچ پسری تا خالا به من پیشنهاد دوستی نداده
    و فقط یه مورد خواستگار سنتی بوده

- - - Updated - - -

راستی اگر این تاپیک رو در جای نادرستی زدم
    از مدیران خواهش میکنم اون رو به انجمن عمومی مناسب منتقل کنند
    میخواستم بهترین تاپیک ها و مقالات مربوط به معیارهای ازدواج در دختران چه تو سایت همدردی و چه جاهای دیگه ی نت یه جا جمع بشن؟
    ویرایش توسط یه دوست خوب : سه شنبه 20 آبان 93 در ساعت 20:10

2. کاربر روبرو از پست مفید یه دوست خوب تشکرکرده است .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93)

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 33 در 15 پست

Array
    من منتظرم؟؟؟؟؟؟؟
    میخوام رو معیارام فکر کنم
    مناسبترین معیارها برای یه دختر از هر نظر اخلاقی - اجتماعی - مادی

- - - Updated - - -

چرا دوستان جوابی نمیدن؟؟؟
    این تاپیک جوابش سخته یا بدیهی؟؟؟
    من راهنمایی در مورد معیارها - واکاوی شخصیت خودم و یه سری لینک میخواستم

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 33 در 15 پست

Array
    میشه خانم های فعال تالار در مورد معیارهای ازدواج برای دختر خانم ها بیشتر با بنده صحبت کنند؟

عضو فعال

آخرین بازدید
    دوشنبه 17 آبان 95 [ 15:15]
    سطح
    96
    Level completed: 65%, Points required for next Level: 355
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveSocialVeteran25000 Experience Points
    تشکرها
    6,844

تشکرشده 7,555 در 2,378 پست

Array

6. 3 کاربر از پست مفید meinoush تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), ida bahrami (چهارشنبه 21 آبان 93), یه دوست خوب (چهارشنبه 21 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    سلام
    خب معیار های ازدواج برای هر آدمی میتونه متفاوت باشه.. مثلا مثال هایی که خودتونم ذکر کردین هم جزو معیار شماست ...یه سری مسائل کلی وجود داره مثل تشابهات خانوادگی و فرهنگی و اعتقادی و حتی اقتصادی خانواده ها و استقلال فرد و مسئولیت پذیر بودن و .... این قبیل مسائل مسائل کلی هستند...
    اما بقیه موارد با توجه به خودتون و خانوادتون تعیین میشه... اول خودتونو بشناسین .. البته با سن شما مسلماً میدونین چی احساس بهتری بهتون میده یا حس بدی به چیزی پیدا میکنید... هدف ازدواج آرامشه خب ببنید شما با چه آدمی به آرامش بیشتری دست پیدا میکنید....
    اینکه صرفا مادیات براتون مهمه یا از آدم درونگرا خوشتون میاد یا ادمای برونگرا..... یا مثلا خودتون چقدر اهل گردش و تفریح و سفر و معاشرت با دیگران هستین.... بیشتر ترجیحتون اینه با خانواده ارتباط داشته باشید یا دوستان.....دوست دارین در آینده شاغل باشید یا خیر یا حتی اهمیت کمک به دیگران براتون چقدره... اصلا ظاهر فرد چقدر اهمیت داره براتون....خلاصه یه سری چیزا هست که اول با خودتون باید تعیین کنید... هیچ اصول کلی نیست که بخواد اینارو تعیین کنه و بگه منطقیش اینه یا اونه.... باید ببینید خود شما چی میخواین.... یه مثال بگم بهتون مثلا خیلیا معتقدن که ظاهر اونقدرا هم اهمیت نداره و ... اما ممکنه برای شما خیلی مهم باشه و این اصلا چیز بدی نیست چون معیار شماست... پس اول خودتونو بشناسید

8. 3 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), asal2013 (چهارشنبه 21 آبان 93), یه دوست خوب (چهارشنبه 21 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 21 اسفند 00 [ 13:12]
    سطح
    87
    Level completed: 31%, Points required for next Level: 349
    دستاوردها:
    Tagger First Class10000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    1,250

تشکرشده 1,509 در 535 پست

Array
    درود

من هم تقریبا از این لحاظ شبیه شما هستم.یعنی نه دختری هستم که خیلی راحت باشم و نه دوست دارم طرفم خیلی مذهبی باشه.

ببین از بین خواستگارهایی که داشتم شاید کمتر کسی این شرایط رو داشت.یعنی هم روشنفکر باشه و هم به یه سری اصول اخلاقی که من بهش معتقدم پایبند باشه(مثلا مشروب نخوردن)

حتی موردایی بودن که مشخص بود خیلی راحت زندگی کردن(دوست دختر و مشروب و این مسایل) ولی پوشش کامل همسر خیلی براشون مهم بود.حتی یکیشون

میگفت تو جمع خانوادگی باید چادر سرت کنی(دخترهای فامیل ما هم بعضی هاشون روسری نمیپوشن)

اینا رو بهت گفتم که بدونی یه سری ملاکها رو باید کنار گذاشت.مثلا اینکه شوهرت با خانومها دست بده یا بزاره تو تو جمع روسری سرت نکنی.یا این انتظار رو داشته باش

که بگه تو نباید به پسرهای فامیل دست بدی.

ملاکهاتو بزار بیشتر رو پاکی و اخلاق و شخصیت.یه سری خواسته ها رو باید تعدیل کنی.ولی حد خودت رو هم معلوم کن.مثلا روسری،پوشش بیشتر لباس،دست ندادن رو

قبول کن.ولی اگه طرفت خواست چادر سرت کنی،این شاید برات زیادی باشه.

البته من به عنوان مثال گفتم.ببین از چه چیزهای اصلا نمیتونی بگذری.ولی بدون خیلی سخته کسی رو پیدا کنی که دقیقا آدمی باشه که تو میخوای.چاره ای نیست،باید

از یه سری ملاکهات بگذری و خودت رو تا حدی با طرف مقابلت وقف بدی.

10. 4 کاربر از پست مفید آنیتا123 تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), asal2013 (چهارشنبه 21 آبان 93), roozbeh220 (چهارشنبه 21 آبان 93), یه دوست خوب (چهارشنبه 21 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 23 مهر 94 [ 12:10]
    سطح
    22
    Level completed: 73%, Points required for next Level: 27
    Overall activity: 56.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    487

تشکرشده 191 در 73 پست

Array
    درود

به نظر م شما با بستگان خود ازدواج کنید بهتره چون شرایط همو میدونید و میتونید کنار بیاید

ازدواج فامیلی -این قسمت دست دادن و پوشش اینکه بخاین شما هم مث اونا باشید واسه اقاتون سخت خواهد بود

یا حتی شاید بخاد مثلا دست بده بهشون

بازم دوستان راهنمایی بهتر دارن ارایه بدند

بدرود
    بیرونِ این خانه

این سنگ‌هایی که به پایم می گیرند و رفتن را درد آورتر می کنند،

همان هایی اند که سرت به آن ها خواهد خورد!

12. 2 کاربر از پست مفید roozbeh220 تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), یه دوست خوب (چهارشنبه 21 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 23 آبان 94 [ 15:12]
    سطح
    26
    Level completed: 26%, Points required for next Level: 74
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    29

تشکرشده 165 در 48 پست

Array
    اينكه دست بده و بزاره روسري نزاري به فرهنگ خانواده خودش هم بستگي داره.
    اين مساله عجيبي نيست و چيزي نيست كه فهميدنش سخت باشه بايد خانوادش به خانوادت بخوره و مساله هم كفو بودن هم يك بخش مهمش فرهنگ خانواده هاست.
    مطمعنا اگه تو يك چنين خانواده اي بزرگ شده همونجوري فكر ميكنه. ولي تو بعضي چيزا مثل مشروب خوردن شايد مجبور بشي كوتاه بياي.
    منكه خيلي افراد رو ديدم كه ظاهرن مذهبين و همسرشون چادري ولي اهل مشروب هستن!!!
    البته كسي كه مشروبخوره با كسي كه سالي يكبار حالا پيش بياد يه لبي بزنه فرق داره. بازم اگه كسي همه معيارها رو داشت كه عاليه ولي اگه نداشت بايد دست به انتخاب زد و از بعضيا گذشت كرد.
    مطمعنا تو خانواده اي كه اعتقاد به روسري ندارن درست نيست كسي وارد بشه كه گير بده زنهاي خانواده جلوش روسري بزارن. اين ازدواج همين اول اخرش طلاقه.

كلا اگه ادم مذهبي ميخواين بايد يه سري مسائلش رو هم قبول كنين و اگه ادم غير مذهبي ميخواين بازم بايد عواقبش رو قبول كنين. به نظر من بهترين گزينه براي شما پسرهاي غير مذهبيه اخلاق مدار هستن كه از خانواده هاي غيرمذهبي يا نيمه مذهبي ولي باريشه و اصالت باشن. همونطور كه خودتونم به نظر ميرسه اينجوري باشيد.

- - - Updated - - -

اينكه دست بده و بزاره روسري نزاري به فرهنگ خانواده خودش هم بستگي داره.
    اين مساله عجيبي نيست و چيزي نيست كه فهميدنش سخت باشه بايد خانوادش به خانوادت بخوره و مساله هم كفو بودن هم يك بخش مهمش فرهنگ خانواده هاست.
    مطمعنا اگه تو يك چنين خانواده اي بزرگ شده همونجوري فكر ميكنه. ولي تو بعضي چيزا مثل مشروب خوردن شايد مجبور بشي كوتاه بياي.
    منكه خيلي افراد رو ديدم كه ظاهرن مذهبين و همسرشون چادري ولي اهل مشروب هستن!!!
    البته كسي كه مشروبخوره با كسي كه سالي يكبار حالا پيش بياد يه لبي بزنه فرق داره. بازم اگه كسي همه معيارها رو داشت كه عاليه ولي اگه نداشت بايد دست به انتخاب زد و از بعضيا گذشت كرد.
    مطمعنا تو خانواده اي كه اعتقاد به روسري ندارن درست نيست كسي وارد بشه كه گير بده زنهاي خانواده جلوش روسري بزارن. اين ازدواج همين اول اخرش طلاقه.

كلا اگه ادم مذهبي ميخواين بايد يه سري مسائلش رو هم قبول كنين و اگه ادم غير مذهبي ميخواين بازم بايد عواقبش رو قبول كنين. به نظر من بهترين گزينه براي شما پسرهاي غير مذهبيه اخلاق مدار هستن كه از خانواده هاي غيرمذهبي يا نيمه مذهبي ولي باريشه و اصالت باشن. همونطور كه خودتونم به نظر ميرسه اينجوري باشيد.

14. 5 کاربر از پست مفید anoosh تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), asal2013 (چهارشنبه 21 آبان 93), یه دوست خوب (چهارشنبه 21 آبان 93), آنیتا123 (چهارشنبه 21 آبان 93), اثر راشومون (چهارشنبه 21 آبان 93)

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    14

تشکرشده 33 در 15 پست

Array
    من مشکلم اینه که خودمم نمیدونم چی میخوام؟؟؟
    یه زمانی فکر میکردم عشق باشه همه چی تمومه (موردی که برای خواهرم پیش اومد آقا پسر از خانواده ی شدیدا مذهبی و پدر جانباز هستن و شهرشون هم خیلی شهر مذهبی بود ولی پسر خودش نماز نمیخونه ولی الکل و اینا هم مصرف نمیکنه و اهل هرزگی و اینا هم نیست ولی خواهرم رو در رابطه با دست دادن و ... آزاد گذاشته)
    ولی الان می بینم اون یه مورد استثنا بوده و کسی که بخواد با عقل ازدواج کنه این چیزا رو لحاظ میکنه
    از طرفی من اهل یه شهر کوچیکم و می بینم کسانی با تفکر من تو جامعه خیلی کم اند
    و متاسفانه مورد تحصیلات هم خیلی برام مهمه ( خودم فوق لیسانس از دانشگاه تهرانم )و از این نظر با همشهری هام جور نیستم

من مادیات برام در این حد که طرف اهل کار باشه و بتونه یه زندگی رو بچرخونه مهمه
    ولی نه اینکه از اول خونه و ماشین داشته باشه
    چون تحصیلات و آینده ی شغلی خوبی دارم بیشتر دوست دارم زندگی رو با همسرم خودم بسازم
    برای همین شراکت اقتصادی هم خیلی برام مهمه
    یعنی دوست دارم من رو در جریان کاراش بگذاره
    از این تیپ آدمایی که هیچ چی به خانمشون نمیگن و فقط بهش خرجی میدن چندان خوشم نمیاد

البته با نماز خوندن و روژه گرفتن کسی مشکل ندارم
    منظورم اینه که دوست دارم طرفم دین رو یک مورد شخصی بدونه

- - - Updated - - -

راستی یه تاپیکی قبلا ایجاد شده بود
    "سوالاتم تو خواستگاری ته کشیده"
    و دوستان توی اون یه سری سوالات و لینک جدید به مراجع معرفی کرده بودند
    ممنون میشم دوستانی که میدونن این تاپیک کجاست لینکش رو برام بذارن
    ویرایش توسط یه دوست خوب : چهارشنبه 21 آبان 93 در ساعت 13:36

16. 2 کاربر از پست مفید یه دوست خوب تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), آنیتا123 (چهارشنبه 21 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 19 مرداد 95 [ 15:24]
    سطح
    39
    Level completed: 82%, Points required for next Level: 28
    Overall activity: 73.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    94

تشکرشده 539 در 149 پست

Array
    وقت بخیر
    ببینید مواردی که براتون پیش میاد رو بررسی کنید و اینطوری راحتتره براتون ... هر کس یه اصول کلی داره اما ما همیشه صد در صد و نمیتونیم بدست بیاریم... خیلی سخت میشه کسیو پیدا کرد که تماما ما اونچه که مد نظرمونه داشته باشه اگرم بشه بسیار کمه.... مثلا ببینید چی براتون اهمیتش بیشتره ..مثلا تحصیلات اگر خیلی براتون مهمه خب اگر موردی داشتین که اینطور بود ولی از شما خواست روسری بزارین خب فکر نمیکنم اونقدرم سخت باشه... شما باید انعطافپذیر تر باشید...به هر حال تو زندگی مشترک باید گذشت کرد از یه سری خواسته ها.....
    البته من نظرم اینه شما اگر موردی پیش بیاد که به دلتون بشینه و خوشتون بیاد خودتون خود به خود اینا براتون کمرنگ میشه... خود فرد براتون با اهمیت میشه... اما اگر واقعا نمیتونین از کنار این بگذرین بدونین گزینه هاتون خیلی کمتر میشه...
    اگر یه نگاه به اطرافتون کنید پسرهای مسئولیت پذیر و با اخلاق نسبت به گذشته خیلی کمتره که شرایط تشکیل زندگی هم داشته باشن... یه سری حقایقی هست که باید پذیرفت .. ما مثل دخترای نسل قبل شاید اونقدر دامنه انتخابمون وسیع نباشه که همه مواردی که خواهانشیم بدست بیاریم ... اینا حقایق تلخیه که در نظر بگیرید ... وگرنه زندگی مجردی اونقدر ها هم خوب نیست مخصوصا که فرمودین تو یه شهر کوچیک هستین....پس بهتره مواردی که براتون پیش میاد سر سری نگذرین حتما شناخت پیدا کنید .... براتون آرزوی بهترینارو دارم...

- - - Updated - - -

وقت بخیر
    ببینید مواردی که براتون پیش میاد رو بررسی کنید و اینطوری راحتتره براتون ... هر کس یه اصول کلی داره اما ما همیشه صد در صد و نمیتونیم بدست بیاریم... خیلی سخت میشه کسیو پیدا کرد که تماما ما اونچه که مد نظرمونه داشته باشه اگرم بشه بسیار کمه.... مثلا ببینید چی براتون اهمیتش بیشتره ..مثلا تحصیلات اگر خیلی براتون مهمه خب اگر موردی داشتین که اینطور بود ولی از شما خواست روسری بزارین خب فکر نمیکنم اونقدرم سخت باشه... شما باید انعطافپذیر تر باشید...به هر حال تو زندگی مشترک باید گذشت کرد از یه سری خواسته ها.....
    البته من نظرم اینه شما اگر موردی پیش بیاد که به دلتون بشینه و خوشتون بیاد خودتون خود به خود اینا براتون کمرنگ میشه... خود فرد براتون با اهمیت میشه... اما اگر واقعا نمیتونین از کنار این بگذرین بدونین گزینه هاتون خیلی کمتر میشه...
    اگر یه نگاه به اطرافتون کنید پسرهای مسئولیت پذیر و با اخلاق نسبت به گذشته خیلی کمتره که شرایط تشکیل زندگی هم داشته باشن... یه سری حقایقی هست که باید پذیرفت .. ما مثل دخترای نسل قبل شاید اونقدر دامنه انتخابمون وسیع نباشه که همه مواردی که خواهانشیم بدست بیاریم ... اینا حقایق تلخیه که در نظر بگیرید ... وگرنه زندگی مجردی اونقدر ها هم خوب نیست مخصوصا که فرمودین تو یه شهر کوچیک هستین....پس بهتره مواردی که براتون پیش میاد سر سری نگذرین حتما شناخت پیدا کنید .... براتون آرزوی بهترینارو دارم...

18. 4 کاربر از پست مفید ida bahrami تشکرکرده اند .

ali -guilan (چهارشنبه 21 آبان 93), roozbeh220 (چهارشنبه 21 آبان 93), یه دوست خوب (چهارشنبه 21 آبان 93), آنیتا123 (چهارشنبه 21 آبان 93)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)