به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47
    Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    یکشنبه 03 خرداد 94 [ 14:19]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    162

تشکرشده 593 در 152 پست

Array

راه حل من واسه بیکاری: یادگیری زبان انگلیسی

سلام

اگه بخام فارغ از جنسیت ، کار ، رشته ، و هر متغیر دیگه ای نظر بدم :

اهای مردم عالم
    اگه میخاین وقتتون هدر نشه
    بهترین سرمایه گذاری رو انجام بدید
    تو بازار کار بال و پر پرواز پیدا کنید
    در اینده به خودتون افتخار کنید
    در اینده هیچ جوره نتونی بگی که عمرم هدر شد
    ده برابر تو رشتت پیشرفت کنی

زبان انگلیسی بخونید و تمرین کنید

اگه یک نفر پیدا بشه اثبات کنه اشتباه میگم ، خود کشی میکنم.
    صد بار ، دیدم . اصلا از دانشگاه شریف هم بیشتر واسه شما فرصت ایجاد میکنه.

بابا شرکتا ، لنگ یه نفرن با زبان انگلیسی کارشون رو راه بندازه ، اینا هم دورش مثل پروانه بچرخن.
    از رشتش+اینترنت هم یه کم بدونه که دیگه نوره علی نوره.

چرا باور نمیکنید؟
    متاسفانه خیلی کم این حقیقت رو میدونن.هیچ کی نیست اینو به ما بفهمونه.
    البته هیچ کی نبود چیزای دیگه رو هم به ما بفهمونه.
    ویرایش توسط مسافر زمان : سه شنبه 06 آبان 93 در ساعت 20:37

2. 16 کاربر از پست مفید love less تشکرکرده اند .

gisooo (شنبه 03 آبان 93), maryam123 (دوشنبه 22 دی 93), Mohammad! (سه شنبه 25 آذر 93), mohi (شنبه 09 اسفند 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), saeeded (پنجشنبه 11 دی 93), sajad98 (شنبه 03 آبان 93), tanin-91 (شنبه 01 آذر 93), فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93), واحد (چهارشنبه 07 آبان 93), نینا26 (یکشنبه 24 اسفند 93), مصباح الهدی (شنبه 03 آبان 93), zolal (جمعه 07 آذر 93), آویژه (شنبه 03 آبان 93), بانوی آفتاب (شنبه 03 آبان 93), تیام (یکشنبه 04 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 فروردین 95 [ 13:21]
    سطح
    23
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 45
    Overall activity: 5.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    54

تشکرشده 48 در 17 پست

Array
    آره اینو قبول دارم.
    گرچه رشته ای که من رفتم مترجمی زبانه و هر کی میرسه میگه کاری براش نیست اما به نظر خودم هر جایی برم میتونم کار پیدا کنم.
    همین الان با این زبان درب و داغونم یه کار پیدا کردم که در آمدش هم خوبه. خوب که چه عرض کنم به نظرم خیلی خوبه
    حرف شمارو کاملا قبول دارم.

4. 9 کاربر از پست مفید sajad98 تشکرکرده اند .

gisooo (شنبه 03 آبان 93), Mohammad! (چهارشنبه 26 آذر 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), niki.69 (یکشنبه 04 آبان 93), saeeded (پنجشنبه 11 دی 93), واحد (چهارشنبه 07 آبان 93), مصباح الهدی (شنبه 03 آبان 93), بانوی آفتاب (شنبه 03 آبان 93), رزا (یکشنبه 04 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 19 آذر 95 [ 01:34]
    سطح
    51
    Level completed: 85%, Points required for next Level: 31
    دستاوردها:
    Tagger Second Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    405

تشکرشده 1,144 در 414 پست

Array
    سلام.
    خوبه که راه حلی برای معضل بیکاری پیدا کردید اما....
    البته خواهش می کنم کاری با خودتون نداشته باشید

اما راهکار شما فقط به درد تهران و چند شهر بزرگ دیگه میخوره.
    در شهرستان‌ها -که اکثریت جمعیت کشور رو در خودشون جا دادن- به ندرت شرکت‌های بین المللی، سفارت خونه و... وجود داره تا احتیاجی به مترجم اونم برای زبان انگلیسی باشه. (شرکتهای منطقه‌ای مرزی زبان محلیشون با اونور مرز یکیه)

تدریس هم که پارتی میخواد و درآمدی نداره.

6. 8 کاربر از پست مفید mahasty تشکرکرده اند .

asal2013 (شنبه 03 آبان 93), ehsan092 (چهارشنبه 01 بهمن 93), gisooo (شنبه 03 آبان 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), niki.69 (یکشنبه 04 آبان 93), فرهنگ 27 (جمعه 09 آبان 93), بانوی آفتاب (شنبه 03 آبان 93), تیام (یکشنبه 04 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 فروردین 03 [ 18:08]
    سطح
    73
    Level completed: 86%, Points required for next Level: 57
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger First ClassVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,836

تشکرشده 281 در 127 پست

Array
    سلام دوست گرامی
    می شه با ذکر مثال و یا تجربیات خودتون یا دیگران که قبلا دیده یا شنیده اید، این موضوع رو اثبات کنید؟
    سپاس

8. 4 کاربر از پست مفید بانوی آفتاب تشکرکرده اند .

ehsan092 (چهارشنبه 01 بهمن 93), gisooo (شنبه 03 آبان 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), niki.69 (یکشنبه 04 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 02 آذر 93 [ 13:22]
    سطح
    14
    Level completed: 89%, Points required for next Level: 11
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered500 Experience Points
    تشکرها
    16

تشکرشده 173 در 57 پست

Array
    سلام

sajad98 به نظرت می ارزه مترجمی رو تا دکترا ادامه داد ؟ به درد جایی می خوره یا فقط تدریس و نهایت هیئت علمی؟؟

10. 3 کاربر از پست مفید فرشته آسمان تشکرکرده اند .

morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), sajad98 (شنبه 03 آبان 93), بانوی آفتاب (شنبه 03 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    جمعه 02 مهر 95 [ 23:41]
    سطح
    39
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 118
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    128

تشکرشده 312 در 128 پست

Array
    سلام
    آقا سجاد شما تو دارالترجمه یا تدریس زبان کار میکنین یا اینکه تو یه شرکت که نیاز به مترجم داشتن کار دارین؟؟میشه یه کم در مورد کارتون و شرایط کاری که فکر میکنین برا کسی که زبانش خوبه هست ،توضیح بدین...

12. 5 کاربر از پست مفید gisooo تشکرکرده اند .

ehsan092 (چهارشنبه 01 بهمن 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), niki.69 (یکشنبه 04 آبان 93), sajad98 (شنبه 03 آبان 93), بانوی آفتاب (شنبه 03 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 03 آبان 93 [ 19:24]
    سطح
    1
    Level completed: 10%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    7 days registered
    تشکرها
    0

تشکرشده 16 در 2 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط love less نمایش پست ها
    سلام

اگه بخام فارغ از جنسیت ، کار ، رشته ، و هر متغیر دیگه ای نظر بدم :

اهای مردم عالم
    اگه میخاین وقتتون هدر نشه
    بهترین سرمایه گذاری رو انجام بدید
    تو بازار کار بال و پر پرواز پیدا کنید
    در اینده به خودتون افتخار کنید
    در اینده هیچ جوره نتونی بگی که عمرم هدر شد
    ده برابر تو رشتت پیشرفت کنی

زبان انگلیسی بخونید و تمرین کنید

اگه یک نفر پیدا بشه اثبات کنه اشتباه میگم ، خود کشی میکنم.
    صد بار ، دیدم . اصلا از دانشگاه شریف هم بیشتر واسه شما فرصت ایجاد میکنه.

بابا شرکتا ، لنگ یه نفرن با زبان انگلیسی کارشون رو راه بندازه ، اینا هم دورش مثل پروانه بچرخن.
    از رشتش+اینترنت هم یه کم بدونه که دیگه نوره علی نوره.

چرا باور نمیکنید؟
    متاسفانه خیلی کم این حقیقت رو میدونن.هیچ کی نیست اینو به ما بفهمونه.
    البته هیچ کی نبود چیزای دیگه رو هم به ما بفهمونه.
    من و شوهرم دو نفری فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم اما با به این راحتی که شما میگی پول در نمیاریم واقعا شوهرم با صرف وقت خیلی زیادی در روز پول خوب در میاره تازه اونم نه از طریق شرکت رفتن و حقوق گرفتن بلکه از طریق موسسه زبانی که با سختی و مشقت فراوان داره پا میگیره..............

14. 4 کاربر از پست مفید sarasarasepid تشکرکرده اند .

asal2013 (شنبه 03 آبان 93), ehsan092 (چهارشنبه 01 بهمن 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), بانوی آفتاب (شنبه 03 آبان 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    یکشنبه 29 فروردین 95 [ 13:21]
    سطح
    23
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 45
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points1 year registered
    تشکرها
    54

تشکرشده 48 در 17 پست

Array
    sajad98 به نظرت می ارزه مترجمی رو تا دکترا ادامه داد ؟ به درد جایی می خوره یا فقط تدریس و نهایت هیئت علمی؟؟
    نه اصلا .... البته برا من که پسرم اینطوری میگم. بخوام اینجوری بخونم از کار و زندگیم عقب میافتم. هر کسی نظر خودش رو داره اما به درد من نمیخوره که بخوام برم دکترا بگیرم. به نظرم بهتره به جا دکتری یه زبان دیگه دیگه کار کنید. مثلا من روسی رو دارم میخونم تا یادش بگیرم. فرانسه رو هم توی دانشگاه یادمون میدند. این که بهتر از دکتری زبانه.
    رشته زبان به درد هر جای میخوره ... من یکی از هم کلاسیام کار پیدا کرده بود تو یه شرکت. فقط باید گوش میداد ببینه دستگاه چی میگه. دستگاهش از این عیب یابا بوده. حقوقشم ماهی 1 و نیم. به نظرم برای یه کار که فقط بشینی و گوش بدی زیادم هست.

آقا سجاد شما تو دارالترجمه یا تدریس زبان کار میکنین یا اینکه تو یه شرکت که نیاز به مترجم داشتن کار دارین؟؟میشه یه کم در مورد کارتون و شرایط کاری که فکر میکنین برا کسی که زبانش خوبه هست ،توضیح بدین...
    ببینید کار برا زبان واقعا زیاده. من ترجمه میکنم. ترجمه فیلم. اصلا توی شرکت یا جایی هم نیست. فقط اینترنتی. فیلمارو از اینترنت میگیرم و ترجمه میکنم و براشون میفرستم و اونا هم پولش رو به حسابم واریز میکنن. من اصلا تا حالا ندیدم کارفرمارو یا اصلا باهاش حرف هم نزدم. شما برا ترجمه فیلم هر قیمتی خواستید خودتون میتونید بزارید روی فیلمهایی که ترجمه میکنید.

سلام.

در شهرستان‌ها -که اکثریت جمعیت کشور رو در خودشون جا دادن- به ندرت شرکت‌های بین المللی، سفارت خونه و... وجود داره تا احتیاجی به مترجم اونم برای زبان انگلیسی باشه. (شرکتهای منطقه‌ای مرزی زبان محلیشون با اونور مرز یکیه)

من الان دارم لیسانس مترجمی میخونم برا زبان.
    توی یه شهر خییلییی کوچیکم زندگی میکنیم که توی استان اصفهانه. اصلا کل این شهر فقط یه خیابونه.
    نه اینجوری که شما میگید نیست به نظرم .... من تمام همکلاسیام الان دارند تدریس میکنند. تازه 2 سال دیگه مونده تا بخوایم لیسانس رو بگیریم.
    من خودم با همین زبان داغونم فیلم ترجمه میکنم. به نظر خودم حقوقش خیلیم زیاده. به استادمون گفتم این موضوعو گفت زیادم هست. میگفت تو که بیشتر از من پول در میاری که یعدش به ما استادا میگید پول زیاد درمیارید؟
    برا زبان کار هست زیادیم هست به نظرم.
    نیازی نیست که حتما بری تو یه شرکت بشینی و از زبانت استفاده کنی. میونید کار پیدا کنید تو اینترنت.
    من الان توی یه دارالترجمه که توی تبریزه کار میکنم و یه شرکت که توی تهرانه اما همش اینترنتی. تا حالا اصلا اون ها رو هم ندیدم.
    قبول دارم کار توی شهرستان ها کار نیست اما اینجوری میتونید کار پیدا کنید. الان 3 4 ساله دارم کار میکنم برا مین ترجه فیلما. توی این شهر ما که کلش یه خیابونه خوب معلومه نمیشه کاری مرتبط با زبان پیدا کرد.
    من زبان روسی یا فرانسه رو بخونم به درد اینجایی که هستیم اصلا نمیخوره

چیزایی که بلد بودم رو گفتم امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره.

- - - Updated - - -

نه اصلا .... البته برا من که پسرم اینطوری میگم. بخوام اینجوری بخونم از کار و زندگیم عقب میافتم. هر کسی نظر خودش رو داره اما به درد من نمیخوره که بخوام برم دکترا بگیرم. به نظرم بهتره به جا دکتری یه زبان دیگه دیگه کار کنید. مثلا من روسی رو دارم میخونم تا یادش بگیرم. فرانسه رو هم توی دانشگاه یادمون میدند. این که بهتر از دکتری زبانه.
    رشته زبان به درد هر جای میخوره ... من یکی از هم کلاسیام کار پیدا کرده بود تو یه شرکت. فقط باید گوش میداد ببینه دستگاه چی میگه. دستگاهش از این عیب یابا بوده. حقوقشم ماهی 1 و نیم. به نظرم برای یه کار که فقط بشینی و گوش بدی زیادم هست.

ببینید کار برا زبان واقعا زیاده. من ترجمه میکنم. ترجمه فیلم. اصلا توی شرکت یا جایی هم نیست. فقط اینترنتی. فیلمارو از اینترنت میگیرم و ترجمه میکنم و براشون میفرستم و اونا هم پولش رو به حسابم واریز میکنن. من اصلا تا حالا ندیدم کارفرمارو یا اصلا باهاش حرف هم نزدم. شما برا ترجمه فیلم هر قیمتی خواستید خودتون میتونید بزارید روی فیلمهایی که ترجمه میکنید.

سلام.

من الان دارم لیسانس مترجمی میخونم برا زبان.
    توی یه شهر خییلییی کوچیکم زندگی میکنیم که توی استان اصفهانه. اصلا کل این شهر فقط یه خیابونه.
    نه اینجوری که شما میگید نیست به نظرم .... من تمام همکلاسیام الان دارند تدریس میکنند. تازه 2 سال دیگه مونده تا بخوایم لیسانس رو بگیریم.
    من خودم با همین زبان داغونم فیلم ترجمه میکنم. به نظر خودم حقوقش خیلیم زیاده. به استادمون گفتم این موضوعو گفت زیادم هست. میگفت تو که بیشتر از من پول در میاری که یعدش به ما استادا میگید پول زیاد درمیارید؟
    برا زبان کار هست زیادیم هست به نظرم.
    نیازی نیست که حتما بری تو یه شرکت بشینی و از زبانت استفاده کنی. میونید کار پیدا کنید تو اینترنت.
    من الان توی یه دارالترجمه که توی تبریزه کار میکنم و یه شرکت که توی تهرانه اما همش اینترنتی. تا حالا اصلا اون ها رو هم ندیدم.
    قبول دارم کار توی شهرستان ها کار نیست اما اینجوری میتونید کار پیدا کنید. الان 3 4 ساله دارم کار میکنم برا مین ترجه فیلما. توی این شهر ما که کلش یه خیابونه خوب معلومه نمیشه کاری مرتبط با زبان پیدا کرد.
    من زبان روسی یا فرانسه رو بخونم به درد اینجایی که هستیم اصلا نمیخوره

چیزایی که بلد بودم رو گفتم امیدوارم مورد استفادتون قرار بگیره.

16. 10 کاربر از پست مفید sajad98 تشکرکرده اند .

gisooo (یکشنبه 04 آبان 93), love less (شنبه 03 آبان 93), mina-mina (یکشنبه 04 آبان 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93), واحد (چهارشنبه 07 آبان 93), zolal (جمعه 07 آذر 93), آویژه (شنبه 03 آبان 93), بانوی آفتاب (یکشنبه 04 آبان 93), تیام (یکشنبه 04 آبان 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    جمعه 07 شهریور 99 [ 23:27]
    سطح
    86
    Level completed: 56%, Points required for next Level: 222
    دستاوردها:
    VeteranSocial10000 Experience PointsTagger First Class
    تشکرها
    3,951

تشکرشده 4,314 در 675 پست

Array
    ممنون از اینکه تجربیاتتون رو اینقدر سخاوتمندانه در اختیار بقیه می ذارید.

جسارته! اما حالا که بحث رو باز کردید بد نیست روشن تر و مصداقی تر حرف بزنید :)

برای یک فیلم چقدر میگیرید و چقدر فرصت تحویل دارید؟

مشتری هایتان را چطور پیدا می کنید؟ مخصوصا شرکت های متقاضی را؟ کسانی که توی روزنامه آدرس می دهند معمولا دنبال آدم خیلی حرفه ای هستند، اینطور نیست؟

سپاس

{ من اغلب، فیلم ها را متوجه میشم و گنگ نیستم در برابرشان، فیلم ها و متون آموزشی را که کاملا بدون مشکل می بینم و یکپارچه می فهمم و گهگاه هم نامه های اداری می نویسم و مکالمه های کوتاه را هم لنگان لنگان می توانم پیش ببرم. مدتی پیش هم ترجمه یک کتاب تخصصی را شروع کردم که متاسفانه به ثمر نرسید چون از من بسیار زمان می گرفت. به نظرتان من با این داشته ها و با توجه به زمان کوتاه و استعداد اندکی که دارم، چکار می توانم بکنم؟ }
    هر چیز که در جُستن آنی، آنی

مولانا

18. 4 کاربر از پست مفید آویژه تشکرکرده اند .

gisooo (یکشنبه 04 آبان 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), بانوی آفتاب (یکشنبه 04 آبان 93), تیام (یکشنبه 04 آبان 93)

Banned آغازکننده
    آخرین بازدید
    یکشنبه 03 خرداد 94 [ 14:19]
    سطح
    35
    Level completed: 52%, Points required for next Level: 72
    Overall activity: 42.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1000 Experience Points3 months registered
    تشکرها
    162

تشکرشده 593 در 152 پست

Array
    سلام

اتفاقا پیشنهاد خوبیه کسانی که موفق شدن با کمک زبان انگلیسی بیان و تجربشون رو بگن.
    نامردا منو تنها گیر اوردین؟
    ولی کور خوندین :))
    --------------------------------------------------

خب اصلا چرا این تاپیک ؟ چرا اینجا ؟ چه ربطی به تالار داره ؟
    خوشم میاد هم یک نفر هم نپرسید !!! خجالت بکشید !!! :))
    اخیرا تاپیک های زیادی دیدم که راه حل های مشابه نیاز داشتند . گفتم با یه تیر ، چند تا تاپیک رو همزمان نشونه برم.
    طرف بیکاره
    حس میکنه وقتش داره هدر میشه ، افسرده میشه
    استقلال مالی نداره ، ناراحته
    از طرف خونواده تحت فشاره ، میخاد هر چه زود تر جدا شه ، اما کار نداره
    امیدی نداره ، بیکاره ، فکر بیخودی میکنه
    لازمه بهترین سرمایه گذاری رو انجام بده
    لازمه وقتش و ذهنش درگیر شه تا مجبور نشه به جنجال های توی خونه فکر کنه
    به عشقش نمیرسه ، کار نداره بیکاره
    پول : لازمه اینم توضیح بدم ؟ :))
    و و و ....

دیدم مشکل خیلیا از سر بیکاریه. یعنی اگه طرف از بیکاری در بیاد میتونه با بیشتر بقیه مشکلاتش کنار بیاد.هر چند اون مشکلات از سوی طرف نباشه و ایشون فقط یه قربانی باشه.
    -----------------------------------------------------

اولا دوستان عزیزی که مخالفت کردن ، خیلی ممنون. اما بار منفیه مخالفتشون رو باید 1000 برابر کنن تا من یه خورده(اونم یه خورده فقط) رو نظرم تامل کنم(احتماله محال !!!)
    میدونید مخالفتتون مثل چی میمونه؟
    به طرف بگی ، عصر ارتباطاته ، برو کار با کامپیوتر یاد بگیر به کارت میاد، بعد طرف بگه فلان کس دکترای کامپیوتر داره بیکاره.
    یا بهش بگی برو ورزش کن واسه سلامتی خوبه ، جواب بده فلانی ورزش می کرد ولی الان سرطان گرفته.
    خب این چه استدلالیه ؟
    من چی بگم ؟
    چیزی که لازمه ، چیزی که مهمترین تاثیر رو داره ، باید یاد بگیری.حالا الان به دردت نخوره ، فردا نخوره ، تو باید یاد بگیری . ب ا ی د .
    البته امکان نداره هیچ جوره به دردت نخوره.حالا اگه رسیدم میگم چه طور.
    -----------------------------------------------------

بنده بیشتر مد نظرم غیر از خود رشته زبان انگلیسی بود . یعنی یه مکمل عالی واسه سایر رشته ها . اما اونم یه کاریش میکنیم.
    ----------------------------------------------------

خب من یه نفرم.دوتا چشم و دو تا گوش بیشتر ندارم.اما سعی میکنم هرچی شنیدم دیدم تجربه کردم بگم تا حدودی.

1-دوستانی با مدرک رشته های ی عالی ، دانشگاه های برتر تهران ، به من التماس می کردن که به جای این که بری بیشتر کتاب بخونی که تخصصت بیشتر شه برو زبان یاد بگیر.ما الان فلان جا (بهترین شرکت ها) کار میکنیم اما بابت مدرک از بهترین دانشگاهی که بودیم نیست ، به خاطر مدرک زبانمونه. از خود مدرک شریف هم بیشتر فایده داشته واسمون.
    در حد این که میگفتن از نون شبت واجب تره . می فهمی؟
    خب این به تنهایی یعنی نظر حدود چند هزار نفر از بهترین های بهترین دانشگاه ها.چون اینا یه جورایی نماینده ان دیگه.

2-شما احتمالا در زمینه های تخصصی ، فرق کتب زبان اصلی ، با کتب ترجمه رو هنوز متوجه نشدید.
    تجربه خودم و صد نفر دیگه.
    شما ده تا کتاب 1000 صفحه ایه ترجمه شده به فارسی در مورد فلان موضوع تخصصی بخونی ، شاید اخرش به 10 درصد برسی.
    اما به جاش یه کتاب انگلیسی مرجع 200 صفحه ای بخونی ، تازه متوجه تفاوت توضیحات و تسلط روی موضوع میشی. این که چطور در زمان کمتر تونستی به 50 درصد برسی.(درصدا حدودیه الکیه)
    البته توی ایران چیزی به نام کتب مرجع ، مفهوم نداره.یعنی کتب مرجع برای ایران تحریمه.ولی همونایی هم که هست به صد تاکتاب فارسی ارزش داره.(توضیح در پی نوشت)
    حالا فیلم انگلیسی که به کنار.شما یه فیلم یه ساعته انگلیسی بگیر ، ببین چه طور موضوع رو به بهترین حالت خلاصه مفید مختصر واست شرح میده. که این یکی اینترنت میخاد که نداریم.
    اگه نمیدونی بدون : بهترین راه های یادگیری به ترتیب : استاد ، فیلم ، متن انگلیسی ، متن فارسی .
    استاد تو 6 ماه رات میندازه. فیلم یه سال. متن انگلیسی بیشتر . متن فارسی معلوم نیست ...
    حالا ببین کجایی.

اینم تجربه منو تمام هم دوره ای هام.که بازم میشه نماینده ی چند هزار نفر از دانشجوهای دانشگاه خوب.

3-تدریس :
    تدریس داریم تا تدریس.
    شما اگه تونستی کسی که زبانش صفره رو در عرض سه تا شیش ماه ، راش بندازی بره تجارت چند صد میلیونیش رو که گیر همین موضوع بوده رو ردیف کنه، اون موقع بگو من تدریس میکنم.نه مثل اموزشگاه ها که یه کتاب میندازن جلوت میگن برو بخون. بلا نسبت شما البته.
    بسی ادم که زندگی و کارشون رو گیر زبان می بینن . و حاضرن طرف خیلی سریع و مطمئن اونا رو راه بندازه. قیمت هم مهم نیست.
    دقیقا ادم هایی دارم با همین روش در امد میلیونی دو رقمی در ماه دارن.
    هر چی یاد میگیری ، ترو تمیزشو یاد بگیر.
    طرف 10 ساله کلاس زبان میره هنوز نمیدونه زبان چیه.
    درضمن :
    اگه تونستی زبان رو در عرض 6 ماه تا یه سال ،یک بار و برای همیشه واسه خودت جمعش کنی ، ردیفه
    در غیر اینصورت راه رو اشتباه اومدی.
    البته زبان هیچ گاه به پایان نمیرسه پروسه ی یادگیریش ، اما در حد رفع اکثر نیاز ها منظورم بود.(تافل 100 ، ایلتس 7.5 )

4-بله تهران مشهد اصفهان تبریز و چند تاشهر دیگه فقط اینجوریه. دوست من همین چند تا شهر میشه نصف جمعیت کشور.
    گر چه واسه شهر های کوچیک قضیه فرق میکنه درسته ولی اهمیتی نداره.طرف باید یاد بگیره تا فرصت ها رو اگه پیش اومد از دست نده.

5-از بیکاری در میاد.ذهنش مشغول میشه.بهترین سرمایه گذاری واسه ایندشه.عمرش هدر نمیشه.باعث میشه سریع تر تو رشتش پیشرفت کنه. اینا کمه؟

6-نمیخام بحث تجارت بین المللی رو راه بندازم.زوده هنوز. هر چند خیلی خیلی خیلی مهمه. به اندازه همه ی سایر دلایل. چند ساعت بحث لازم داره. ولش کن.

7- ببینید اهمیتش بیشتر از اونه که در توان من و توضیح دادن من بگنجه .
    اگه به من باشه ، همه رفیقام رو از دانشگاه میکشیدم بیرون ، میگفتم اول زبانتون رو ردیف کنید بعد برید دنبال تخصصتون.
    تا 4 سال یا 6 سال یا 10 عمرت هدر نشه بعد بیای اینجا تاپیک بزنی چرا یکی اون موقع اگاهمون نکرد. لازم نیست که لینک تاپیک هارو بذارم که؟
    حکم جاده ی اسفالت شده رو بازی میکنه.
    دوست داری باور کن.
    دوست داری نکن.
    واسه من فرقی نمیکنه.
    به خدا فرقی نمیکنه واسم.
    من فقط خواستم چهار نفر که گذشتشون ، جفت خودمه ، الان دارن اینجا تاپیک میزنن رو بکشم بیرون از وضعیتشون ، تا راهی که من رفتم رو نرن. بدبختی هایی که من کشیدم رو نبینن.

8- خخخ قرار نیست معضل بیکاری رو حل کنم که .ببخشید اما مشکلات این جامعه فراتر از این چیزاست که اصلا بخاد حل بشه. دهن من رو باز نکنید ... :))

9-خودم چیکار می کنم ؟ اجازه بدید فعلا بمونه تا ببینم مدیر جان اون درخواست خصوصیه مارو چه میکنه. الو ؟ مدیر جان ؟ یه هفتست منتظرم ها ...

دوستان زبان انگلیسی معجزه نمیکنه ، ولی صد برابر بیشتر میشه احتمال موفقیتتون .
    همه میگن رشته ی کامپیوتر ، پر شده ، ولی دوستای من درامد چند میلیونی دارن.
    عمران پرشده ، دوستام تو دوران دانشجویی یه تومن در میارن.
    فلان
    بهمان
    این حرفا رو بذارید کنار...
    در عالی ترین سطح یاد بگیرید بعد ببینید چه طور نازتون رو میکشن.
    خب نشد هم نشد.فک کردی چیزی از دست دادی؟ نه داداش تونستی سدی رو که 90 درصد جوونای ایران پشتش گیر میکنن رو رد کنی...
    --------------------------------------------

پی نوشت :
    صرفا جهت اطلاعات عمومی.
    میدونی کتاب مرجع یعنی چی؟ ما نداریم یعنی چی؟ یعنی کتاب 4000 صفحست. 40 تا فصل داره. اما شما همه ی کتاب رو نمیخونی. دو فصل اول رو میخونی . اصل قضیه رو میگیری.
    میری توکار. شروع میکنی به کار کردن. هر جا گیر کردی میای توی فهرست میگردی میری صفحه مورد نظر ،راه حلش رو میخونی بعد دوباره میای میری سر کارت.
    حالا اون دو فصل کجا و کار کردن کجا.
    این صد تا کتاب و اخرش هم بیکاری کجا.
    بعد میگن چرا ما عقبیم.
    انگار جوونای اونا شاخ و دم دارن یا تعداد ساعت های روز هاشون 50 تاست که جلو می افتن.
    ------------------------------------------

امیدوارم مفهوم رو بگیرید وارد جزئیات اعداد و ارقام استفاده شده نشید.

بازم میگم با این حال هم هنوز از توان من خارجه که از فوایدش بگم .
    خود دانی...
    این حاصل تجربه ده ساله خودم و صحبت و مکاشفه با n نفر متخصص و دکتر بود درخصوص حل بیکاری. که خود بیکاری باعث کلی از مشکلاتمونه.
    البته میدونی؟ ذات انسانه. چیزی که راحت در اختیارش قرار بدی ، قدر نمیدونه. باید حتما هزینشو تا قرون اخرش بده تا قدر بدونه. در این مورد ما میشه عمر هدر رفته.
    به هر حال انچه شرط بلاغ بود گفته شد خواه پند گیر خواه به من گیر بده :))

ان شاا... که در هر صورت موفق باشید ...

باتشکر از دوستمون sajad98 که همراهیمون کردن.ان شاا... بیشتر از این ها هم موفق باشن.
    اگه دوستان خواستن مراحله یادگیریه زبان رو هم میگم.اصلا علاقه ای هم به کلاس رفتن و خرج اضافه ندارم.بی فایده است. خودت باید به خودت کمک کنی.

اقا یکی هم عمو شدن امروز ما رو بهمون تبریک بگه. مردیم بابا... :))

20. 13 کاربر از پست مفید love less تشکرکرده اند .

gisooo (یکشنبه 04 آبان 93), mina-mina (یکشنبه 04 آبان 93), Mohammad! (چهارشنبه 26 آذر 93), morteza2487 (جمعه 25 اردیبهشت 94), rayehe (سه شنبه 06 آبان 93), sajad98 (یکشنبه 04 آبان 93), فدایی یار (جمعه 08 اسفند 93), واحد (چهارشنبه 07 آبان 93), مصباح الهدی (یکشنبه 04 آبان 93), zolal (جمعه 07 آذر 93), بانوی آفتاب (یکشنبه 04 آبان 93), تیام (یکشنبه 04 آبان 93), ذمانح (یکشنبه 04 آبان 93)

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)