به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    پنجشنبه 26 آذر 94 [ 00:37]
    سطح
    21
    Level completed: 30%, Points required for next Level: 70
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    71

تشکرشده 64 در 21 پست

Array

چگونه تسلط بر خودم داشته باشم؟

سلام
    من خیلی وقتها تصمیم می گیرم ولی نمی تونم عملی کنم.
    مثلا تصمیم می گیرم که یک روشی را در رفتارم با دیگران در پیش بگیرم ولی بعد نگاه می کنم می بینم مدام دارم اونو نقض می کنم.

چرا من تسلط بر خودم ندارم؟

چیکار کنم که وقتی تصمیم می گیرم با همکارام جدی و بی تفاوت رفتار کنم ولی باز وقتی فرداش میرم سرکار و اونا رو می بینم رفتارم میشه همون رفتار همیشه. صمیمانه و مهربان. گاهی شوخی هم می کنیم.

اگه تصمیم بگیرم با افراد خانواده ام منفعلانه رفتار نکنم، باز فرداش می بینم همون رفتار رو پیش گرفته ام و نتونستم تصمیم خودمو عملی کنم و جرات مندانه رفتار کنم.

اگه تصمیم بگیرم کارهای عقب مونده ام رو انجام بدم و کمتر وقتمو با تلویزیون و اینترنت و... هدر بدم باز یه دفعه نگاه می کنم می بینم یه روز دیگه هم گذشت و من برنامه هامو عملی نکرده ام.

آخه من چه مشکلی دارم؟
    آیا اراده ندارم؟
    اراده از کجا میاد که من ندارم؟

برای بعضی از این موارد بالا که گفتم، گاهی یه دلایلی به ذهنم میرسه
    مثلا فکر می کنم چون محبت تو زندگیم نمی بینم، با افراد غریبه صمیمی می شم. ولی خودم واقعا دوست دارم توی محیطهای کار جدی و رسمی باشم.

اصلا به نظر شما خانمها و آقایون!
    اگه یه دختر مجرد 34 ساله توی زندگیش هیچکس بهش محبت نکنه ، پدر و مادرش بهش محبت نکنند. روزها در پی هم بیان و برن و هیچکسی نباشه که حتی اسمشو با مهربونی صدا بزنه باید این نیاز به محبت رو چجوری در خودش نابود کنه؟ که از شرش خلاص بشه؟

حتما خیلی ها میگن خودت رو با کارهایی که بهشون علاقه داری مشغول کن و با دوستات وقت بگذرون و سعی کن شاد باشی و از این حرفها
    ولی این چیزا که جای محبت رو نمیگیره.

مثل اینکه یکی روزهاست که گرسنه است و غذایی نخورده، مدام بهش بگن برو آب بخور، آب بخور

آخه این که نمیشه

تو تاپیکهایی که در مورد دخترهای مجرده زیاد خوندم مثل:
    http://www.hamdardi.net/thread-32351.html
    http://www.hamdardi.net/thread-33829.html
    http://www.hamdardi.net/thread-25339.html
    و چندین تاپیک مشابه

که زندگی همش ازدواج نیست و ازاین صحبتها.
    پس این وسط تکلیف دخترها که خیلی هم احساساتی هستند و نیاز به مهربانی و عطوفت دارند چی میشه؟
    پیامبر(ص) هم به محبت بیشتر به فرزند دختر توصیه می کردند و دختران را حتی در دادن هدایا بر پسران مقدم می دانستند و می فرمودند: هر کس دخترش را خوشحال کند مانند آن است که برده ای از نسل حضرت اسماعیل را آزاد ساخته است

خوب وقتی یه دختری هست که خانوادش اصلا به این فکر نمیکنن که باید دوستش داشته باشیم و کسی به این فکر نیست که این بیچاره هم آدمه و احساس دلتنگی میکنه ، باید چیکار کنه؟

2. 2 کاربر از پست مفید پری وش تشکرکرده اند .

ali -guilan (پنجشنبه 15 آبان 93), حال خوب (دوشنبه 28 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    شنبه 18 شهریور 02 [ 00:23]
    سطح
    63
    Level completed: 55%, Points required for next Level: 137
    دستاوردها:
    VeteranTagger Second Class5000 Experience Points
    تشکرها
    597

تشکرشده 274 در 108 پست

Array
    و همینطور لطفا جواب این سوالات رو برای من هم بدید.
    منم همین مشکلات رو دارم البته با این تفاوت که من پسرم و اینکه مدتیه دیگه محبت و دنباله رو افراطی به کسی نمیکنم که باعث سواستفاده بعضیا بشه.

4. کاربر روبرو از پست مفید Quality تشکرکرده است .

ali -guilan (پنجشنبه 15 آبان 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    71

تشکرشده 64 در 21 پست

Array
    من از جناب مدیر همدردی واقعا خواهش می کنم که لطف کنند و پاسخ این سوال که مشکل من و همه افراد مشابه ماست را بفرمایند.

شاید هم این مشکل، لاینحل باشه !

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 دی 00 [ 01:50]
    سطح
    55
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 288 در 108 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    سلام
    به همدردی خوش امدید

زمانی که تصمیمی گرفته میشه تا به عمل تبدیل بشه خیلی راه و موانع وجود داره
    مثلا شما به رفتارو کارهایی به مرور زمان عادت کردید و تا بخواید این عادتو کنار بذارید زمان و صبر و برنامه ریزی نیازه
    (توی اینترنت در مورد اینجور موارد مطالب زیادی هست )

اگه یه دختر مجرد 34 ساله توی زندگیش هیچکس بهش محبت نکنه ، پدر و مادرش بهش محبت نکنند. روزها در پی هم بیان و برن و هیچکسی نباشه که حتی اسمشو با مهربونی صدا بزنه باید این نیاز به محبت رو چجوری در خودش نابود کنه؟ که از شرش خلاص بشه؟

زن ها به ذات دوست دارن که دوست داشته بشن و مردها هم دوست دارن که دوست بدارن یعنی همینکه معمولا پیش میاد که زن معشوق میشه و مرد هم عاشق
    و بزرگترین اسیبو ممکنه از همین جهت ببینن
    انگار وقتی زنی مورد دوست داشتن وعلاقه و عشق مردی قرار میگیره اونوقته که خودشو پیدا میکنه و میشناسه!
    پس زنها باید نیازهای خودشون بشناسن و بهش برسن تا میزان اسیب پذیریشون کمتر بشه
    مثلا
    نیاز به محبت دارن و اگر از جانب مردی مکار به این نیازشون پاسخ داده بشه خیلی زود قطعا به اون وابستگی شدید پیدا میکنن و مورد انواع سوء استفاده ها قرار میگیرن
    یه مثال دیگه:
    یکی از دیگر نیازهای زنها مادریت هست!
    بعضی از زنانی که در مهد کودکها و دبستانها با کودکان سرو کار دارن گاها ازدواج نمیکنن و انگار نیاز به ازدواج رو از دست میدن!این به این معنی هست که این زنان در مواجعه با بچه ها به اون هویت مادری خودشون میرسن و احساس رضایت میکنن و کمتر در فشار شدید ازدواج قرار میگیرن

پس نیاز به محبت یه چیز نابود کردنی نیست و مثل هر نیاز دیگه ای مثل نیاز به غذا هنگام گشنگی، از راه درست و صحیح باید رفع بشه

بهتون توصیه میکنم در مورد خود شناسی مطالعه کنید یعنی ببینید که چطور کار میکند

موفق باشید

--------------------------------------------------------------------------
    زنانی که ازدواج نکردن و از سن ازدواج طبیعی اونا گذشته عموما انسانهای به لحاظ عصبی و عاطفی و روانی و حتی جسمانی رنجورن،حتی زنانی که ازدواج کردن و به هر دلیلی جدا شدن به طور کلی وضع بهتری دارند
    زنهای ازدواج نکرده دچار نوع خاصی از نخوت و حسادت و غرور توام با کلافگی و گریز از جمع هستن و به اداب و رفتاری که دال بر محبت و ایثار و عاطفه گری افراطی است دچار می شن(عموما اینطوره و موارد استثنا هم وجود داره)

- - - Updated - - -

سلام
    به همدردی خوش امدید

زمانی که تصمیمی گرفته میشه تا به عمل تبدیل بشه خیلی راه و موانع وجود داره
    مثلا شما به رفتارو کارهایی به مرور زمان عادت کردید و تا بخواید این عادتو کنار بذارید زمان و صبر و برنامه ریزی نیازه
    (توی اینترنت در مورد اینجور موارد مطالب زیادی هست )

زن ها به ذات دوست دارن که دوست داشته بشن و مردها هم دوست دارن که دوست بدارن یعنی همینکه معمولا پیش میاد که زن معشوق میشه و مرد هم عاشق
    و بزرگترین اسیبو ممکنه از همین جهت ببینن
    انگار وقتی زنی مورد دوست داشتن وعلاقه و عشق مردی قرار میگیره اونوقته که خودشو پیدا میکنه و میشناسه!
    مثلا
    نیاز به محبت دارن و اگر از جانب مردی مکار به این نیازشون پاسخ داده بشه خیلی زود قطعا به اون وابستگی شدید پیدا میکنن و مورد انواع سوء استفاده ها قرار میگیرن
    یه مثال دیگه:
    یکی از دیگر نیازهای زنها مادریت هست!
    بعضی از زنانی که در مهد کودکها و دبستانها با کودکان سرو کار دارن گاها ازدواج نمیکنن و انگار نیاز به ازدواج رو از دست میدن!این به این معنی هست که این زنان در مواجعه با بچه ها به اون هویت مادری خودشون میرسن و احساس رضایت میکنن و کمتر در فشار شدید ازدواج قرار میگیرن

پس نیاز به محبت یه چیز نابود کردنی نیست و مثل هر نیاز دیگه ای مثل نیاز به غذا هنگام گشنگی، از راه درست و صحیح باید رفع بشه

بهتون توصیه میکنم در مورد خود شناسی مطالعه کنید یعنی ببینید که چطور کار میکند

موفق باشید

--------------------------------------------------------------------------
    زنانی که ازدواج نکردن و از سن ازدواج طبیعی اونا گذشته عموما انسانهای به لحاظ عصبی و عاطفی و روانی و حتی جسمانی رنجورن،حتی زنانی که ازدواج کردن و به هر دلیلی جدا شدن به طور کلی وضع بهتری دارند
    زنهای ازدواج نکرده دچار نوع خاصی از نخوت و حسادت و غرور توام با کلافگی و گریز از جمع هستن و به اداب و رفتاری که دال بر محبت و ایثار و عاطفه گری افراطی است دچار می شن(عموما اینطوره و موارد استثنا هم وجود داره)

7. 2 کاربر از پست مفید احساس بهاری تشکرکرده اند .

تیام (سه شنبه 29 مهر 93), حال خوب (دوشنبه 28 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    21
    دستاوردها:
    تشکرها
    71

تشکرشده 64 در 21 پست

Array
    ممنون از احساس بهاری عزیز، ولی شما سوال منو خوب متوجه نشدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط احساس بهاری نمایش پست ها
    بهتون توصیه میکنم در مورد خود شناسی مطالعه کنید

من دقیقا می دونم که زن ها دوست دارن که دوست داشته بشن. و اینو از وقتی یادم میاد با تموم وجود اخساس می کنم و اصولا مشکل من هم همینه که وقتی یه دختر این امکان از طرف اطرافیانش نیست که دوست داشته بشه چه کار باید بکنه

نقل قول نوشته اصلی توسط احساس بهاری نمایش پست ها
    زنانی که ازدواج نکردن و از سن ازدواج طبیعی اونا گذشته عموما انسانهای به لحاظ عصبی و عاطفی و روانی و حتی جسمانی رنجورن،

و همه کسانی که شرایط مشابه منو دارن می دونن که نتیجه این بی محبتی توی رفتاراشون بصورت افسردگی و بقول شما رفتارهای عصبی و ... خودشو نشون میده.

در این میان، دختران بسیاری دنبال دوستی میرن که من با این مورد کاملا مخالفم و هیچوقت دوستی با جنس مخالف رو قبول نداشته ام. دختران زیادی هم در دانشگاه و محیطهای کار و ... دنبال پرکردن خلاء عاطفی شون هستن که البته پاسخ خوبی نمیگیرن و فقط با روحی آزرده تر از قبل زندگی میکنن

ولی ما دنبال راهکار هستیم!

اغلب ما شاغلیم و خیلی از ما حتی جایگاههای خوبی در کار و تحصیل داریم. این توصیه که خودمون رو مشغول علاقمندی ها و کارهای هنری و خیرخواهانه و... کنیم، خوب خیلی خوبه ولی نیاز به محبت مارو برطرف نمی کنه. ضمن اینکه با توجه به مشاغلی که داریم ممکنه وقت اینو نداشته باشیم که به این کارهای جانبی بپردازیم.

باز هم از مدیر عریز همدردی خواهش می کنم به این تاپیک هم سری بزنند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)