به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    جمعه 21 فروردین 94 [ 22:39]
    سطح
    26
    Level completed: 67%, Points required for next Level: 33
    Overall activity: 3.0%
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience PointsTagger Second Class
    تشکرها
    42

تشکرشده 182 در 88 پست

Array

چطورميشه با اين شرايط طلاق گرفت !!

سلام به همه دوستان همدردي
    من تاحالا مطلب جداگانه اي درسايت قرارنداده ام ..اين اولين مطلبي است که براي يکي از آشنايان اتفاق افتاده ودست برقضا به شدت فکرمن درگير کرده لذا علاقه مند بودم با دوستان طرح مسئله کنم تا شايد راهي جهت اين امر پيشنهاد شود ....پيشاپيش ازهمه دوستاني که نظرات سازنده ارائه ميکنن ؛ ممنون هستم .
    يکي از آشنايان من که دختري هست موجه وکارمند ودوست داشتني که بعداز تحصيل مدتي است که در يکي از مراکز دولتي مشغول بکارهست ... ايشان دراين چندسالي که کارميکردند موفق به خريد خونه وماشين و... شدن ....تا اينکه چندي پيش توسط يکي از دوستان ايشون فردي جهت ازدواج به ايشون پيشنهاد شد ....ابتدا همچي نسبتا خوب بود .... تا اينکه مسائلي مطرح شد که سبب نگراني شد که خدمت دوستان عرض ميکنم :
    سن دختر خانم 31 سال واون آقا 32 سال
    مشکلات ديده شده :
    - اون آقا قبل از ازدواج روابط متعدد با جنس مخالف داشته وبه نحوي دراين خصوص کاملا حرفه اي ست وبا ديد روشنفکرانه به اين مسايل نگاه ميکنه ... جالب اينه که اين فرد هنوز هم کم وبيش درگير اين مسايل وارتباطات هست
    - ايشون وخانواده شون همگي اهل مشروبات الکلي هستند وپدر وپسر وخانواده باهم به اين کار مبادرت ميورزند ...
    - اوا آقا با توجه به اينکه يکسال هم از دخترخانم بزرگتره ولي هيچي نداره يعني نه خونه اي ؛ نه ماشيني ونه پس انداز وسرمايه اي ....ضمنا خانواده خودشون هم وضع مالي خوبي ندارند ...
    اينها بخشي از مشکلات اخلاقي واجتماعي است که بعداز عقد متوجه شدند ... اين مسايل وبدهکاربودن اون آقا درابتداي زندگي واينکه همه درآمدش را بابت بدهي هاي گذشته وشخصي خودش هزينه مينمايد وبراي خريد عروسي وبرگذاري يه مراسم عروسي کاملا ناتوان هست بماند ...! ترک نکردن رفتاراهاي گذشته وتحميل نمودن بعضي از هزينه هاي خود به اون دخترخانم وتوقع هاي مالي در ابتداي زندگي از شريک زندگي خانمش که شروع هم نشده باعث ناراحتي ودلسردي گرديده .... که نشاندهنده بي مسئوليتي هاي گذشته وتفکرات سود جويانه از طرف مقابل ميباشد .....
    اون خانم به جهت فراهم نمودن حاشيه امن با ديدن اين مسايل در زمان عقد تقاضاي گرفتن حق طلاق نمود که با مخالفت شديد خانواده طرف مقابل همراه شد از طرفي اون آقا اظهار داشته اگه چنين قصدي داشته باشي شمارو خواهم کشت وچون شما خانوم هستي ونصف ديه به شما تعلق خواهد گرفت بايد خانواده ات براي قصاص من بقيه پول ديه رو بپردازند ومطمئنا من بعداز مدتي از زندان بيرون خواهم آمد .....
    با توجه به مخمصه اي که ايشون دراون گرفتار شده وخانواده اون آقا وطرز تفکرش نسبت به زندگي وسابقه اي که همچنان همراهي اش ميکنه وترس ونگراني اون خانوم که اگه مخالفتي بکنه از ناحيه ايشون لطمه وآسيب ميبينه سبب ادامه اين شرايط با ترس ونگراني شده است ...
    من شخصا خواستم ايشون با خانوادشون موضوع رامطرح کنن ولي خانواده دختر متاسفانه به اين قضيه سنتي وساده انگارانه نگاه ميکنن که اون آقا با ازدواج روابط به مرور با جنس مخالف ومشروب وقليان وسيگار و..... خداحافظي خواهد کرد وسرش به زندگي گرم خواهد شد....وبه نوعي همه مردها زمان مجردي از اين کارها ميکنن !!!!!
    اينه که اون شخص در اين قضيه کاملا تنهاست وخانواده شون تصور ميکنن چون دخترشون با خونه ماشين وجهيزيه کامل ودرآمد وکسب به خونه شوهر ميره قطعا موقعيت ممتازي پيش خانواده همسرش خواهد داشت واونا ايشون رو روي سرشون خواهند گذاشت سبب شده که همراهي خانواده خودشون رو هم نداشته باشن از طرفي به شدت نگران برهم خوردن وآبرو ريزي اين قضيه هستندچيزي که با توجه به مطالب فوق اصلا اينطوري به نظر نميرسه ....
    من البته پيشنهاد مشاوره با وکيل حقوقي ويا به اجرا گذاشتن مهريه و.... مطرح کردم ولي دختر خانوم درشرايطي که به شدت از عواقب رفتاري خانواده اون آقا وخود اون فرد بيمناک هست وميترسه بلايي سرش بيارن .... از طرفي هم ميگنم رفتن دادگاه علاوه بر آبرو ريزي زمان زيادي براي نتيجه گرفتن به همراه خواهد داشت که به قول ايشون هيچ دادگاهي به جهت روابط خارج از عرف ومشروبات و... ويا تهديد به کشتن و.... راي به ايشون نخواهد داد که شايد همينطور هم باشد !
    فعلا درحال حاضر ايشون عقد کرده هستن وهنوز به خونه بخت ! نرفتند من نگران اين هستم که درشرايطي که دوره نامزدي ست وهمه سعي ميکنن خوب خودشون رو نشون بدن ايشون اينجوري هست فردا ديگه شرايط به مراتب بدتر بشه ولي دختر خانوم اعتقاد دارن که اگه برن سر خونه زندگي خودشون ومواردي رو ببينن ميتونن با بهونه بهتري تقاضاي طلاق بدن که البته من نپذيرفتم چون چنين فردي حتي اون موقع هم با تحکم وتهديد و..... کارخودش رو ميکنه چون خانواده خودش مثل خودش هستند وازش دفاع ميکنن برعکس خانواده دختر....
    ببخشيد اگه طولاني شد اميدوارم چيزي از قلم نيفتاده باشه .... خواهشا دوستان علاوه برمشارکت ...نظرات حقوقي ويا کاربردي بدهند که ايشون بدون حمايت خانواده خودشون وروحيات خاصي که خودشون دارند چجوري از اين شرايط بدون مشکلات وهزينه هاي خاص نجات پيدا کنن
    ازهمه دوستان تشکرميکنم
    ویرایش توسط ardeshirk : دوشنبه 07 مهر 93 در ساعت 15:28

2. 2 کاربر از پست مفید ardeshirk تشکرکرده اند .

SpecialBoy (دوشنبه 07 مهر 93), مهربونی... (پنجشنبه 10 مهر 93)

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    این خانم اگر نسبت نزدیک با شما دارند (خواهر یا خواهر زاده ... ) بهتره با خانواده شون مطرح کنند و شما هم تو این مورد کمکشون کنید که از حمایت خانواده برای تصمیمهای بعدی برخوردار بشن.

اگر نسبت نزدیک با شما ندارند، در ادامه همون اشتباهات قبلی ( که بعد از عقد خیلی از خصوصیات آقا را که در خواستگاری و نامزدی می شد فهمید، فهمیدن) بازم دارن اشتباه می کنند و برای حل مشکلشون نباید به شما مراجعه کنند. باید از مشاور و خانواده شون کمک بگیرند.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

4. 3 کاربر از پست مفید شیدا. تشکرکرده اند .

alireza35 (چهارشنبه 09 مهر 93), ardeshirk (سه شنبه 08 مهر 93), رزا (دوشنبه 07 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    اگر این خانم نیاز به کمک در خودشون حس نمیکنن چرا میخوایید کمکشون کنید ؟
    همه آبهای دریا هم نمی توانند یک کشتی را غرق کنند

مگر اینکه در داخل کشتی نفوذ کنند

بنابراین

تمام نکات منفی دنیا روی شما تاثیر نخواهد داشت

مگر اینکه شما اجازه بدهید...

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 182 در 88 پست

Array
    سلام به دوستان
    چرا ايشون متوجه اشتباه در انتخابشون شدن ولي به قولي درمقابل کارانجام شده قرارگرفتند وبا توجه به ديدگاه خانوادشون که فکرميکنن ايشون داره عيب جويي ميکنه وهرمردي درزمان مجردي ميتونه هرکاري بکنه ولي بعدا به زندگي برميگرده نميتونه روي خانوادشون حسابي باز بکنه ..... من نسبت نزديکي با ايشون دارم ولي خوب بزرگترشون نيستم ولي کاملا در جزئيات برنامه هاشون هستم ..ضمنا با توجه به اينکه 6ماه از عقدشون ميگذره ايشون همچنان تلفن ودوستاي جنس مخالفش رو داره ولي اجازه اعتراض نميده ... ضمنا قول داده بود که ارتباط با جنس مخالف ومشروبات الکلي و.... کناربذاره که اين اتفاق نيفتاده وايشون دنبال توجيه اين کارها براي ادامه دادنشون هست .....!
    موضوع اينه که اين خانم متوجه شده علاوع بر مشکلات فوق فرد مورد نظر مسئوليت پذير نبوده وکاملا روي کمک مالي خانومش داره حساب باز ميکنه ومجموع اين عوامل باعث بدبيني ونگراني شده که به نظر منطقي هم ميرسه .....
    مشورت با خانواده بدليل طرز تفکر کارساز نيست ...مش.رت با وکيل رو من بهتر از مشاور ميدونم ولي باز از دوستان ميخوام راهنمايي کنن .....

عضو پیشرو

آخرین بازدید
    چهارشنبه 07 خرداد 99 [ 14:53]
    سطح
    100
    Level completed: 0%, Points required for next Level: 0
    دستاوردها:
    OverdriveSocialTagger First ClassVeteran50000 Experience Points
    تشکرها
    14,753

تشکرشده 14,732 در 3,979 پست

حالت من
    Khonsard
    Array
    ایشون دیر متوجه اشتباهش شده. خانمی که در سی سالگی ازدواج می کنه انتظار می ره دقت بیشتری در انتخابش داشته باشه.
    به هر حال اشتباه گذشته، گذشته.

الان چرا اشتباه دیگه ای می کنه؟ چرا با کسی که محرم زندگیش نیست و تخصصی هم نداره، در مورد زندگیش مشاوره می گیره؟
    کارشون غلطه. همسرشون هم اگر متوجه بشن، روی زندگیش تاثیر منفی می ذاره.

خانم شاکیه که چرا همسرش با جنس مخالف ارتباط داره،
    ارتباط خودش با شما مگه از همون نوع نیست؟

بهتره بهشون بگید که به مشاور خانواده و وکیل مراجعه کنه. حضور شما می تونه به زندگیشون لطمه بزنه.
    شاید اون زندگی قابلیت اصلاح داشته باشه و ایشون به پشتوانه شما انرژی لازم برای زندگیش نذاره.
    اگر می خواهید برای صلح جهانی کاری انجام دهید به خانه خود بروید و به خانواده تان عشق بورزید .
    مادر ترزا

8. کاربر روبرو از پست مفید شیدا. تشکرکرده است .

واحد (پنجشنبه 10 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 30 خرداد 97 [ 13:17]
    سطح
    65
    Level completed: 19%, Points required for next Level: 245
    دستاوردها:
    Tagger First Class5000 Experience PointsVeteran
    تشکرها
    2,386

تشکرشده 653 در 231 پست

Array
    شیدا جان ما نیومدیم ardeshirk رو بازخواست کنیم که!!! اومدیم بهش کمک کنیم
    ardeshirk عزیز این خانم توی انتخابش اشتباه بزرگی کرده همش به این فکر میکنم که روی حساب چه امتیازی این اقا رو انتخاب کرده و از طرفی چرا فکر میکنه که شوهرش الان میتونه بکشتش ولی اگه زیر ی سقف برن دیگه خطری تهدیدش نمیکنه؟؟؟!!!!
    ایشون هر چه سریعتر باید متارکه کنند چون اینده خوبی در انتظارش نیست ... دلایل زیادی هم برای متارکه داره ... دائم الخمر بودن همسر - خیانت و عدم تعهد به وی - نداشتن منبع درامد و عدم تامین مالی زن (نفقه) توسط همسر - تهدید به قتل و عدم تامین امنیت جانی و...
    حتما به یه مشاور حقوقی و ی مشاور خانواده مراجعه کنن ... انشالا مشکلشون هرچه سریعتر حل بشه

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. کاربر روبرو از پست مفید هم آوا تشکرکرده است .

مهربونی... (شنبه 12 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 اسفند 93 [ 02:11]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    100

تشکرشده 352 در 135 پست

Array
    باید یه شکایت تنظیم کنن ، دلایلشون رو عنوان کنن ، بذارن روند قانونیشو بگذرونه ، به نظرم مشورت کنن با یه وکیل واسه متن شکایت نامه .

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    26
    دستاوردها:
    تشکرها
    42

تشکرشده 182 در 88 پست

Array
    با سلام به دوستان
    ازهمه کساني که دراين تايپيک شرکت کردند ممنونم
    چند نکته :
    1- متاسفانه بعضي از ما به اين موضوع عادت کرديم که اگه کسي تقاضاي کمک از ما ميکنه اول سرزنش کنيم که چرا دراين موقعيت هستي وبعد اگه به ذهن مون ويا توانايي مون اجازه داد کمکي بکنيم که اين به نظر بنده کاملا غلط .... همه کساني که در اطراف ما هستن فارغ از جنس وسن وسال .... داراي شخصيت وقدرت تفکر وتدبير هستن وقرار گرفتن در شرايطي ويا مشکلي دليل بر بي تدبيري ويا مساعد بودن شرايط باز خواست براي ديگران نميشه .... کاش ما ياد بگيريم بي دريغ وبي غرض کمک کنيم وقبا از اينکه به دنبال کشف ماجراهاي خاص وبي دليل بگرديم ..ببينيم چه کمکي ميتونيم بکنيم
    2- من در بالا ذکر کردم که نسبت نزديکي به ايشون دارم ... گرچه اگر نسبتي هم نداشتم باز براي هرشنونده اي اين موضوع قابل تامل وتدبر بود وقطعا سعي ميکرد نظر وراهنمايي مثبتي ارائه کند
    3- من کاملا به زواياي مسايل ايشون اشراف دارم وعلت طرح اين موضوع توسط اينجانب صرفا مشارکت ساير دوستان وبيشتر خانم ها واز جنس خودش بود تا ببينه خانم هاي ديگه چه نظري دارند وچطور به اين قضيه نگاه ميکنن وبعضا اگه شرايط مشابهي ويا تجربه اي دراين خصوص دارند اعلام کنند تا ايشون از سايرين هم دلايل وواقعيت ها رو بشنوه تا بي خود وبي دليل خودش رو گول نزنه وببينه سايرين چه نظري دارند
    4- دوستاني ! که اعلام کردند چرا من کمک ميخوام بکنم ... علاوه بر دلايل شخصي ..يه دليل عمده وفراگير داره ...اونم انسانيت واينکه هرکس ديگه هم باشه قطعا نميتونه بي تفاوت باشه ....حالا چه اهميتي داره گوينده کي باشه ...مهم اينه که شنونده احساس خطر بکنه وبخواد براساس نوع دوستي حمايت معنوي خودش رو ابراز کنه ..
    5- دوستاني که نظر دارن اين قضيه ممکنه درست بشه لطفا بفرماييد:
    ٭کسي که درسن 32 سالگي هيچ کاري جز تفريح نداشته وهرچي درآورده همش خرج خودش ولباس وخوش گذروني شده چجوري يه شبه ميخواد متحول بشه وبه زندگي بچسبه !!
    ٭کسي که دراين سن همه جور ارتباطي وتفريحي رو تجربه کرده چجوري ميخواد همه رو تعطيل کنه وبه يه شخص بسنده کنه ومسئوليت زندگي رو به عهئه بگيره !!
    ٭ کسي که دنبال يه دختري ميگشته که خونه وماشين ودرآمد داشته باشه وهنوز سر زندگي نرفته ... چشم اميد به درآمد خانومش داره چطور ميتونه عزت نفس داشته باشه وزندگي اش رو اداره کنه !!
    ٭ کسي که دائما بدليل ارتباط با جنس هاي مخالف حس بدبيني وشک نسبت به شريکش داره ومرتب تحديد به کشتن طرف مقابل درصورت ترک کردن و... ميکنه چطور ميتونه مرد خوبي براي خانواده اش باشه !!
    ٭ کسي که به همراه خانواده از خوردن مشروبات لذت ميبره ... فارغ از تاثيرات شخصيتي وحرمت ديني شراب ونهي شدن آن ..... صرفا به دنبال تفريح وخوش گذروني شخصي اش هست چطور ميتونه يه شبه متحول بشه وخوشي وتفريحات اش رو با خانواده اش قسمت بکنه ...!!
    به هرصورت از دوستان علي الخصوص خانم هاي سايت درخواست ميکنم دراين مورد کمک وراهنمايي بکنن ......نظرات خودشون رو دراين موارد وموارد مشابه مطرح کنن

عضو همراه

آخرین بازدید
    دوشنبه 20 دی 00 [ 13:07]
    سطح
    95
    Level completed: 32%, Points required for next Level: 683
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdriveVeteran10000 Experience Points
    تشکرها
    1,759

تشکرشده 3,304 در 1,073 پست

Array
    شیدا جان ماشاالله چقدر تند برخورد می کنی اینطوری که طرف دیگه نمی یاد مشکلش رو مطرح کنه
    بعد شما از کجا فهمیدی اینا محرم نیستن ؟
    پشت هر کوه بلند، سبزه زاری است پر از یاد خدا, و در آن باغ کسی می خواند, که خدا هست، دگر غصه چرا ؟

14. کاربر روبرو از پست مفید zendegiye movafagh تشکرکرده است .

ardeshirk (سه شنبه 15 مهر 93)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)