به انجمن خوش آمدید

دسترسی سریع به مطالب و مشاوران همـدردی در کانال ایتا

کانال مشاوره همدردی در ایتا

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 34
    عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سه شنبه 22 مهر 93 [ 19:11]
    سطح
    2
    Level completed: 4%, Points required for next Level: 48
    Overall activity: 0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class7 days registered100 Experience Points
    تشکرها
    1

تشکرشده 6 در 5 پست

Array

Tavajoh دو خواستگار همزمان، چی کارر کنم؟؟؟؟؟

سلام دوستان، من تازه عضو سایت شدم و موضوعم خیلی فوری و حساس و مهم هست. سعی میکنم تاجایی که بشه خلاصه بنویسم و پیشاپیش از وقتی که میزارید ممنون. ممنون میشم کاربرانی مثل خانم مصباح و آقای خاله قزی هم نظر بدن.
    من 27 سالم هست، فوق لیسانسم، زیبا به گفته دیگران، در خانواده ای متوسط و با تحصیلات بالا و مذهبی.
    من سه جلسه با آقایی که به ما معرفی شدن صحبت کردم. ایشون 70 درصد معیارامو دارن. البته خانواده ما از نظر تحصیلات و مالی کمی بالاتر هستن مخصوصا تحصیلی (خود آقا پسر لیسانسن و تحصیلاتشون از همه در خانوادشون بالاتره). اما خانواده ایشون از نظر شعور و فرهنگ سطح خوبی هستن و بسیار به نیکی از آنها یاد میشه. مذهبی هستن، یک سال بزرگتر ازمن و بسیار در کارشون پشتکار دارن، اخلاق بسیار خوبی هم دارن. داشتم برررسیهامو میکردم که کم کم تصمیم بگیرم (چون تو خواستگاری سنتی نمیشه خیلی طولش داد). اینم بگم که سخت قیافه کسی به دلم میشینه. ایشون شاید از نظر ظاهر و از نظر خیلیها معمولی یا حتی پایینتر باشن اما به دل من نشستن و هرجلسه حس من بهشون مثبت تر میشه (اتفاقی که تاحالا نیفتاده). در این حین خواستگار دیگه ای زنگ زدن که ما اصلا نمیشناسیمشون و معرف هم نداریم. من چند بار جایی برای کاری رفته بودم که اونجا مورد پسند قرار گرفتم. من خود آقا پسر رو ندیدم اما خانوادشون ب نظرم مذهبی هستن. از نظر تحصیلات ایشون هم لیسانس هستن ولی ارشد قبول شدن. سه سالی از من بزرگترن. جایی هم که من رو دیدن جای مطمئنی هست و گزینش سختی داره. من فقط راجع بهشون همین اطلاعات رو دارم.
    الان من باید چی کار کنم؟ دومی رو هم قبول کنیم صحبت کنم؟ یا ردشون کنم؟ یاچون قضیه اولی هنوز معلوم نیست چی بشه یه مدت آشنایی رو به تعویق بندازیم. چون اگه من دومی رو رد کنم و با اولی هم به نتیجه نرسم خیلی ضرر میکنم باتوجه به سنم و احتمالا حسرت میخورم. ازطرفی وسوسه ای به جونم افتاده که اگه دومی بهتر باشه چی؟ اما اگه با دومی صحبت کنم و بعد هم باز بخوام باهاش صحبت کنم، اولی رو باید الکی معطل کنم( اصطلاح آب نمک خوابوندن) و بعد اگه در مورد دومی به نتیجه مثبت برسم، به نظرم به اولی اجحاف شده و شاید به احتمال زیاد کارم غیر اخلاقیه. واقعا تو دوراهی موندم.احتمالش هم هست اگه با دومی صحبت کنم و اونا تحقیق کنن، اولی متوجه موضوع بشه و ناراحت میشه قطعا و احتمالا منصرف. نمیدونم استخاره درسته اینجا(برای دومیه، اولیه که استخاره نداره) و اگه درسته آدمی که به استخارش مطمئن باشم رو نمیشناسم. توروخدا بگید چی کار درسته؟ من حق دارم بهترینو انتخاب کنم. اگر دو مورد همزمان زنگ زده بودن، باهرکدوم 3 جلسه صحبت میکردم و بعد یکی رو برای ادامه انتخاب میکردم. اما حالا با اولی خیلی جلو رفتم. چی کار کنم هم به ضررم نباشه و هم وجدانم راحت باشه. خیلی هم به دعای همه شما احتیاج دارم
    ویرایش توسط saeedeh66 : سه شنبه 01 مهر 93 در ساعت 14:57

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    ب نظر من که وجدان رو کنار بزار چون هنوز تو مرحله خواستگاری هستی و تعهدی در کار نیست ....
    به اولی بگو که منتظر جواب باشن به دومی بگو بیاد ببین چطوریه نترس دومی نمیفهمه قضیه اولی رو بعدشم هر دختری میتونه در آن واحد 10 تا خواستگار داشته باشه
    هرکس بخواهد کاری را انجام دهد
    "راهش را پیدا میکن "
    هرکس نخواهد کاری را انجام دهد
    "بهانه اش را"

3. 3 کاربر از پست مفید maedeh120 تشکرکرده اند .

رزا (سه شنبه 01 مهر 93), سپیده ی تاریک (سه شنبه 01 مهر 93), عشق آفرین (چهارشنبه 02 مهر 93)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    یعنی این موضوع اینقدر بی اهیمته که فقط 1 نفر جواب دادن. اما باور کنید مسئله مهمیه برای من و تو دوراهیم.
    مائده جان ممنون از جوابت. مشکل من اینه که با نفر اول در مورد همه چیز صحبت کردم و اونا تا دو یا سه روز دیگه تماس خواهند گرفت تا جواب بگیرن. پس فرصتی برای معطل کردنشون ندارم. از طرفی به نظرم شاید درست نباشه یکی رو به خاطر مقایسه با دیگری رد کرد نه به خاطر یه دلیل محکم. اگه دلیل بخواد و هیچی نتونی بگی چی؟ طرف سرخورده میشه. درسته من هیچ تعهدی به ایشون ندارم اما اینجوری احساس عذاب وجدان دارم.
    من خیلی برام پیش اومده بود که مامانا ازم خوششون اومده بود و شماره خواستن. اما چون نمیشناختم شماره نمیدادم. تاحالا هم هرچی خواستگار داشتم یا ما رو مستقیم میشناختن یا از طریق معرفی بود که هردو رو میشناخت. اما مامان دومی از خودم شماره رو نگرفت. یه جوری خودش گیر آورده. ما اصلا نمیدونیم چه طور آدمایی هستن؟ یعنی میخوام بگم اگه بعد از جلسه اول بخوام ادامه بدم، کلی باید تحقیق کنیم و صحبت کنم، یعنی خیلی زمان میبره و فکر کنم درست نیست اولی رو انقدر معطل کنم. خواهش میکنم نظراتتونو بگید. ممنون میشم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 02 مهر 93 [ 10:09]
    سطح
    16
    Level completed: 76%, Points required for next Level: 24
    دستاوردها:
    Tagger First ClassOverdrive500 Experience Points31 days registered
    تشکرها
    156

تشکرشده 290 در 156 پست

Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedeh66 نمایش پست ها
    یعنی این موضوع اینقدر بی اهیمته که فقط 1 نفر جواب دادن. اما باور کنید مسئله مهمیه برای من و تو دوراهیم.
    مائده جان ممنون از جوابت. مشکل من اینه که با نفر اول در مورد همه چیز صحبت کردم و اونا تا دو یا سه روز دیگه تماس خواهند گرفت تا جواب بگیرن. پس فرصتی برای معطل کردنشون ندارم. از طرفی به نظرم شاید درست نباشه یکی رو به خاطر مقایسه با دیگری رد کرد نه به خاطر یه دلیل محکم. اگه دلیل بخواد و هیچی نتونی بگی چی؟ طرف سرخورده میشه. درسته من هیچ تعهدی به ایشون ندارم اما اینجوری احساس عذاب وجدان دارم.
    من خیلی برام پیش اومده بود که مامانا ازم خوششون اومده بود و شماره خواستن. اما چون نمیشناختم شماره نمیدادم. تاحالا هم هرچی خواستگار داشتم یا ما رو مستقیم میشناختن یا از طریق معرفی بود که هردو رو میشناخت. اما مامان دومی از خودم شماره رو نگرفت. یه جوری خودش گیر آورده. ما اصلا نمیدونیم چه طور آدمایی هستن؟ یعنی میخوام بگم اگه بعد از جلسه اول بخوام ادامه بدم، کلی باید تحقیق کنیم و صحبت کنم، یعنی خیلی زمان میبره و فکر کنم درست نیست اولی رو انقدر معطل کنم. خواهش میکنم نظراتتونو بگید. ممنون میشم
    من فقط منتظرم به جواب برسی بیام استفاده کنم

عضو کوشا

آخرین بازدید
    شنبه 08 خرداد 95 [ 23:23]
    سطح
    51
    Level completed: 33%, Points required for next Level: 134
    دستاوردها:
    Tagger Second ClassSocial1 year registered5000 Experience Points
    تشکرها
    2,079

تشکرشده 1,505 در 452 پست

Array
    سلام....

شما خیلی راحت میتونید مهلت بیشتری از خواستگار اولتون بگیرید

چرا هنوز وقتی چیزی بینتون رسمی نشده احساس مسئولیت میکنید؟؟

این یه اتفاق کاملا طبیعیه که یک دختر همزمان چند تا خواستگار داشته باید

شما الان فقط به فکر خودتون باشید اگر ده تا خاستگار هم باهم داشته باشید اصلا نباید دست و پاتون رو گم کنین...

با خاستگار اولتون هرچقدر هم که جلو رفته باشید نهایتا اون آقا چیزی بیشتر از خاستگار نیست

کمی از خاستگار اولتون وقت بگیرید و نگران چیزی نباشید اگر فقط بخاطر کمی وقت بخوان نظرشون عوض بشه و نخوان که به شما فرصت بدن و براتون صبر کنن پس همون بهتر که همینجا تموم بشه

خاستگار دوم رو قبول کنید و همه چیز رو سبک سنگین کنید هیچ اشکالی تو اینکار نیست

ایشالله خوشبخت بشید

7. کاربر روبرو از پست مفید رزا تشکرکرده است .

عشق آفرین (چهارشنبه 02 مهر 93)

عضو کوشا

آخرین بازدید
    چهارشنبه 01 بهمن 93 [ 12:22]
    سطح
    29
    Level completed: 35%, Points required for next Level: 98
    دستاوردها:
    Tagger First Class1000 Experience Points3 months registeredSocial
    تشکرها
    1,083

تشکرشده 1,447 در 508 پست

Array
    البته میدونی به نظر من حالا ک اولی رو شناختی و 70% از معیارهاتو داره و هر دفعه احساست مثبت تر میشه دومی رو بیخیال شو اگه دومی بیاد خواستگاری ذهنت خیلی درگیر میشه و تو انتخاب ب مشکل برمیخوری و بعد همش قیاس میکنی فردا روزیم خدایی نکرده تو زندگیت ب مشکل بخوری میگی اگه اون یکی رو انتخاب میکردم اینطوری نمیشد پس دلو بزن ب دریا اولیرو انتخاب کن بعد بیا واسه ما تعریف کن خخخخخ

- - - Updated - - -

البته میدونی به نظر من حالا ک اولی رو شناختی و 70% از معیارهاتو داره و هر دفعه احساست مثبت تر میشه دومی رو بیخیال شو اگه دومی بیاد خواستگاری ذهنت خیلی درگیر میشه و تو انتخاب ب مشکل برمیخوری و بعد همش قیاس میکنی فردا روزیم خدایی نکرده تو زندگیت ب مشکل بخوری میگی اگه اون یکی رو انتخاب میکردم اینطوری نمیشد پس دلو بزن ب دریا اولیرو انتخاب کن بعد بیا واسه ما تعریف کن خخخخخ

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 02 دی 00 [ 01:50]
    سطح
    55
    Level completed: 45%, Points required for next Level: 110
    دستاوردها:
    Veteran5000 Experience Points
    تشکرها
    0

تشکرشده 288 در 108 پست

حالت من
    Mehrabon
    Array
    با سلام

به همدردی خوش امدید

شما این حقو دارید که هر دو مرد رو بررسی کنید و وقتی به این نتیجه رسیدید که کدومشون بهترن یک انتخاب درست رو انجام بدید و فرد مورد نظرتونو انتخاب کنید
    اونا تا دو یا سه روز دیگه تماس خواهند گرفت تا جواب بگیرن

اگر تماس گرفتن بهشون بگید که نیاز به فرصت دارید و اگر موافق باشن در هفته های دیگه پیش مشاور برید(منتظرشون بذارید) خیلی مودبانه و خوب برخورد کنید بدون اینکه نگران این باشید بپرن یا به موضوع پی ببرن چون این کار حق شماست

پس با تدبیر خودتون برنامه ای بچینید که هر دو رو مورد بررسی دقیق قرار بدید ببینید که کدومشون بهترن

اولی رو باید الکی معطل کنم( اصطلاح آب نمک خوابوندن) و بعد اگه در مورد دومی به نتیجه مثبت برسم، به نظرم به اولی اجحاف شده و شاید به احتمال زیاد کارم غیر اخلاقیه.
    اولی متوجه موضوع بشه و ناراحت میشه قطعا و احتمالا منصرف
    این ذهنیت های اشتباه رو کامل بذارید کنار ،چون ظلم به خودتون هست و یک عمر پشیمانی واستون ببار خواهد گذاشت

از طرفی به نظرم شاید درست نباشه یکی رو به خاطر مقایسه با دیگری رد کرد نه به خاطر یه دلیل محکم
    اگه دلیل بخواد و هیچی نتونی بگی چی؟ طرف سرخورده میشه. درسته من هیچ تعهدی به ایشون ندارم اما اینجوری احساس عذاب وجدان دارم.
    چه دلیلی بهتر از این که وقتی طرفو نمیخوای و حس خوبی نسبت بهش نداری،اینجا شما داری طبق حق طبیعی خودت که شرعا و قانونا به شما داده شده رفتار میکنی

پس این زندگی شما هست که از همه چیز مهمتر هست، این جمله یادتون باشه که اگه بر اساس یه تفکر اشتباه دست به انتخاب غلط بزنید هم به خودتون و هم به اون فردی که بهش جواب مثبت دادید ظلم کردید و زندگیشو نابود کردید ،چون ممکن بود با جواب منفی شما بره با یک فردی که باهاش تناسب داشت ازدواج کنه و خوشبخت تر بشه
    پس نه تنها این افراد رو بلکه حتی اگه فرد دیگه ای اومد بازم مورد بررسی قرار بدید،حتی اگر خوب مدیریت کنید ارزش شما هم بیشتر خواهد شد

فکر کنم درست نیست اولی رو انقدر معطل کنم

پس با این تفکر برید هم خودتونو و هم اونو بدبخت کنید و یک عمر فکرتون پیش اون یکی باشه که ای کاش میدیدم اون یکی چطور بود و .... !

با ارزوی یک انتخاب درست و اگاهنه ،بدرود
    موفق باشید

10. 3 کاربر از پست مفید احساس بهاری تشکرکرده اند .

nafiseh joon (سه شنبه 01 مهر 93), رزا (چهارشنبه 02 مهر 93), عشق آفرین (چهارشنبه 02 مهر 93)

عضو عادی

آخرین بازدید
    پنجشنبه 14 اسفند 93 [ 02:11]
    سطح
    22
    Level completed: 18%, Points required for next Level: 82
    Overall activity: 11.0%
    دستاوردها:
    Tagger Second Class3 months registered1000 Experience Points
    تشکرها
    100

تشکرشده 352 در 135 پست

Array
    چی کنی؟ هیچی ، شکر خدا :) شوخی گذشته ، دومی ام شرایطشو بررسی کن ، ولی نه عمیق ،فقط کار و تحصیل و مادیات ، روحیات رو بخوای بشناسی خیلیییی زمان میبره ، یا حداقل در حد سوالات جزیی بپرس (منظورم اینکه کلا ظواهر امر مد نظرت باشه)

عضو عادی آغازکننده

آخرین بازدید
    سطح
    2
    دستاوردها:
    تشکرها
    1

تشکرشده 6 در 5 پست

Array
    سلام به همه دوستان و تشکر از وقتی که گذاشتید.
    این توضیح رو بدم که قبل از اینکه مورد دوم مطرح بشه من تقریبا تصمیم گرفته بودم به اولی جواب مثبت بدم. بعد از آخرین جلسه صحبتمون ازشون یک ماه زمان گرفتم که فکرامو بکنم و آخر هفته، دیگه یک ماه شده. از طرفی خانواده های هردو موافق ادامه صحبتامون به این شکل نیستن و میخوان زودتر رسمی بشه. یعنی نامزدی و تو اون دوران هم رو بشناسیم بیشتر.
    خودم خیلی فکر کردم و از صحبتای شما هم استفاده کردم. نظرتون چیه که تلفنی یسری اطلاعات مثل قد، تحصیلات، شغل، وضعیت مالی خانواده و خودش، خط فکر سیاسی و ... بگیریم و بعد اگه این اطلاعات خوب بود، یکبار بیان. شاید اصلا از قیافش خوشم نیومد. من که ید طولایی تو رد کردن خواستگار برای قیافه دارم. البته منظورم به دل ننشستنه وگرنه به نظرم زیبایی نسبیه و قطعا هر موجودی که خدا خلق میکنه زیباست. تو اون جلسه باید اطلاعاتی که خیلی مهمن رو بگیرم و تصمیم بگیرم. اگه بخوام با دومی ادامه بدم، اولی رو رد کنم. اینجوری فقط از این میترسم که بعدش متوجه بشم دومی به دردم نمیخوره. چون اولی اگه مسئله تحصیلات نبود مطمئن به دومی فکر هم نمیکردم. چون از نظر مالی مطمئنم تمام تلاشش رو میکنه. اخلاقش هم عالیه. تو فامیلشون به مهربون معروفه و متوجه شدم خیلی خانواده دوسته. به نظرتون تصمیمم منطقیه یا پیشنهادای بهتری دارید؟ با توجه به اینکه من نهایتا بتونم اولی رو یک هفته دیگه منتظر بزارم. الان یک ماهه منتظره. پیشاپیش ممنون از راهنماییتون دوستان

عضو عادی

آخرین بازدید
    سه شنبه 15 دی 94 [ 18:30]
    سطح
    36
    Level completed: 22%, Points required for next Level: 117
    دستاوردها:
    1 year registered1000 Experience Points
    تشکرها
    172

تشکرشده 443 در 158 پست

Array
    سلام
    این وسوسه همیشه هست که شاید نفر بعدی بهتر باشه شاید هم بدتر ، تا بی نهایت و تا وقتی امید باشه شاید یه خواستگار دیگه بیاد (تو 90 سالگی هم )
    برای آقایونم هست
    تازه برای بعضی ها بعد ازدواج هم هست هی مقایسه می کنند بعد میگن کاشکی با یکی دیگه ازدواج کرده بودیم
    بعضی ها این تردید رو به مرحله عمل می رسونند ارتباط برقرار می کنند و یا آقایون دوباره ازدواج می کنند
    بالاخره باید یکجا بر این تردید غلبه کرد
    راه حل خودتون خوب بود اطلاعات کلی رو بگیرید فقط برای اینکه ذهنتون ازاد بشه
    من یک مرد هستم نمی دونم دخترها بر این تردید چطور غلبه می کنند ولی اگه خواستگار اول سه تا نکته زیر رو با هم داره باهاش ادامه بدید و فعلا به کس دیگه ای فکر نکنید
    1- به دلتون نشسته
    2- معیارهای اصلی مثبت شمارو داره (نه اینکه لزوما نمره مثبتش 100 باشه)
    3- هیچ تاکید می کنیم هیچ کدام از معیارهای منفی مد نظر شما را ندارد(اصلا نمره منفی نداشته باشه)
    اگر این سه شرط وجود دارد می توانید بگویید ارزش دارد مدتی خواستگارهایتان را رد کنید تا ارتباطتان جدی تر شود با خواستگار اول
    مگه تو اون محیط که شما رفتید چه خبره که انقدر از ادمهاش مطمئن هستید؟؟؟؟؟
    پسر نوح (ع) بد از اب دراومد
    به گزینشهای ادارات زیاد اعتماد نکنید حتی اگه وزارت اطلاعات باشه یا بیت رهبری (الانه که ببرنم تو گونی)
    موفق باشید
    ویرایش توسط آونگ : چهارشنبه 02 مهر 93 در ساعت 10:47

14. کاربر روبرو از پست مفید آونگ تشکرکرده است .

رزا (چهارشنبه 02 مهر 93)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)